» »

Katera klima

Katera klima

««
2 / 119
»»

Spajky ::

Split-klima-bojler
Društvo KUCANSKI APARATI (Hr)
Društvo KONCAR - SERVIS I PRODAJA




:D :D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pija ::

Pozdravljeni,

V zgornjih komentarjih ste zelo dobro opisali delovanje in uporabo klimatskih naprav

Po vsej verjetnosti se bom odločil za Inverter napravo proizvajalca Panasonic

Ampak imam še eno vprašenje:
Ali je potrebno pri samomontaži klimatske naprave poklicati naknadno montera, da ti napolni plin v klimatsko napravo ali to storiš sam oz. je plin že v napravi in ni potreben naknadnen poseg - torej je plin že vštet v osnovni ceni.

Zasledil sem tudi oglas za klimo Coolwex
po zelo ugodni ceni 170.000 SIT z montažo (primerljiva Panasonic cca. 260.000 SIT)
in me zanima če ima kdo izkušnje s to znamko (po mojem gre za kakšno no name napravo uvoženo iz kitajske - lahko pa se tudi motim)

Hvala za odgovore
Primož

cryptozaver ::

Samomontaza ??? Sej ne prklaplas hladilnika!

Dr_M ::

samomontaza? :D
sm 99% preprican, da ti ne bodo priznal garancije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SavoS ::

Hay
@Pija

Plin je že v tovarniško napolnjen v zunanji enoti klime, tako, da ga dodatno ni potrebno napolniti! Paziti moraš le, da ti ne uide v zrak>:D

V kompletu klime COOLVEX moraš dobiti : zunanjo enoto, notranjo enoto, 1kom 3x2,5 kabel za priključitev na 230v, 1kom 5x1,5 kabel za povezavo med zunanjo in notranjo enoto(lahkoje tudi 6x1,5) 2kosa bakrena cev...ena je 6mm premera, druga pa je 10,oz 12 milimetrov premera-odvisno od moči klime, 2 kosa konzola za zunanjo enoto, + razni drobni material

Glede samomontaže...ja ni glih najbolj enostavno.....bakrene cevi imajo že tovarniško narejene konuse na začetku cevi in na koncu, zato ti predlagam, da če ti je cev slučajno predolga, da jo enostavno zviješ in jo pustiš za zunanjo enoto! Vse cevi zelo dobro zategneš, da bodo sigurno tesnile, razen tanke na zunanji enoti, ker boš iz nje spustil odvečen zrak!(cev pa naj bo seveda priklopljena le narahlo jo privij)
Z imbus ključem najprej odpri ventil na debeli cevi, na tanko cev pa pripravi ključ......iz tanke cevi bo najprej začel pihati zrak, ko pa boš začutil da je začel pihati plin, pa z ključem zategni cev in zadeva je odzračena - noja cca 85% zraka sšraviš tako ven!
Kako vedeti kdaj začne pihati plin??
In sicer - če držiš prst čisto raven matice, boš začutil, da je začeli pihati bolj hladnen zrak in nazadnje se bo začelo in cevi pri matici tudi mastiti od plina, takrat pa je že res zadnji čas, da matico zategneš!!
To sem napisal v primeru, da nimaš vakumske črpalke in manometrov........!

uf sem se razpisal......
Če rabite še kaj pa vprašte.....:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

SavoS ::

Kar se tiče garancije......

Če ti plin uide zaradi samomontaže oz slabega stika itak ni garancije!
Garancija na vse ostale dele pa seveda velja.....koliko je odvisno od proizvajalca !

Če te skrbi za plin, je eno polnjenje cca 10.000 sit, ponavadi manj, odvisno od plina!

Najboljše pa je, če klimo zmnotiraš in pokličeš enga seviserja, da ti naredi prvi zagon klime, s tem boš dobil garancijo, da ti plin nebo ušel....cena pa je tudi tam okol 10.000 sit ali manj...

!!!No za cene me ne držat za besedo!!!! to so samo okvirne cene!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

davidb ::

Če dobiš zraven cev, je samomontaža pis of kejk. Če imaš kaj pojma seveda.

Moja gorenje tako dela že 4 leta bp, pa je bila samomontaža

david

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davidb ()

CaqKa ::

> cryptozaver
> registriran: 06.06.2003 Poslano: 31.03.2005 22:33:21 | odgovori
> Samomontaza ??? Sej ne prklaplas hladilnika!

jah.. kolko težje pa je priklopit? enega rabiš da ti cevi napolni, za ostalo pa rabiš roke bormašino in šraufnciger.

> Dr_M
> registriran: 07.02.2001 Poslano: 31.03.2005 22:37:43 | odgovori
> samomontaza?
> sm 99% preprican, da ti ne bodo priznal garancije.


itak da ti nebojo priznali garancije.. samo kaj pa hoče crknit?

Dr_M ::

hm, kaj ti pa lohk pr avtu crkne? ali pa pri racunalniku? se pravi je garancija povsot brez veze?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

pa si poglej kolko sestavnih delov ima klima in kolko jih ima avto/računalnik, pa pomnoži vse MTBFje med sabo

Dr_M ::

clovek, kje pa pise, da ne more crknit kompresor? ali pa ventilator, ali pa notranja enota?
zakaj pa imajo potem hladilniki in skrinje garancijo? sej nima kej crknit.

se dobr, da po takih fabrkah niso taki butci in lepo dajejo garancijo. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

glej. nisi skapiral.. ker neveš kaj je mtbf..
sicer sem se malo slabo izrazil ko sem reko kaj hoče crknit.. bolje bi bilo če bi reko tak:
kaj hoče crknit v tem enem letu garancije, razen tega kar je že v embalaži hin?
zaradi mtbfja je dosti večja možnost, da v avtu/računalniku crkne nekaj, kot pa pri klimi.
tko če boš sedaj bolj zadovoljn.

Dr_M ::

glej. nisi skapiral.. ker neveš kaj je mtbf..

upam, da se hecas. al pa iz sebe delac norca?>:D

btw, panasonic klime majo na kompresor 2 leti garancije in na ostalo 5 let.
ce kupujes neke leve klime, verjetno res dubis eno ubogo leto. ampak ce ti crkne kompresor, lahko klimo odmontiras in jo vrzes u smeti.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

rfmw ::

@Dr_M

sicer na najnovejših Panasonicovih cenikih klim res piše garancija na kompresor 2 leti in ostalo 5 let, vendar je menda (po ustnem zagotovilu firme Aroba v hali E v BTC-ju, Lj) v resnici ravno obratno:

garancija na kompresor 5 let, ostalo 2 leti>:D

že to je kar dovolj tehten razlog za nakup Panasonicove klime... drugi tehten razlog pa je, da ti dajo na gotovinsko plačilo (tudi bančna kartica), 10% popusta na ceno klime>:D

ah, kaj čmo, eni smo pač nasedli in denar odnesli Panasonicu8-)

EDIT: matr jim, če bo cena do poletne sezone še padla:8)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Dr_M ::

rfmw: verjetno je to, kar pravis res. sm samo na hitro pogledu specifikacije na eni strani...:)
no kakorkoli. sm vidu pr nas doma, da je montaza klime precej zahtevna stvar, sploh ce mas debele in ojacane stene.
namrec montaza je trajala od 13 ure pa do 19 ure. nekak ni hotla lukna nastat cez 4 14mm debele jeklene palice :)
no pa nakoncu je treba izcrpat zrak iz sistema, stestirat ce dobro tesni, potem pa plin spustit iz zunanje enote v cel sistem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rfmw ::

@Dr_M

če si rabil samo 6 ur za priklop klime, si prav dober majster>:D jaz si raje ne upam...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Dr_M ::

rfmw: pa ne jest, ampak 2 monterja. oz po 2 urah je se sef prsu :) jest sm biu pa samo opazovalec. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

TribesMan ::

Pri nas sta rabila ene 4 ure... je pa res da je slo vse kot po maslu... samo na zacetku smo povedali kje hocemo met kondanzator in kje evaporator... Ostalo sta pa vse sama naredila... se pospravila sta na koncu... tko da se po mojem mnenju ne splaca sam zajebavat z montiranjem... Pač odstejes tistih par ficnikov pa je...
Tist postopek ki je pa gor opisan brez vakuumiranja sistema mi je pa jako sumljiv... mislim da se po takem posptopku močno zmanjsajo vse moznosti da bi klima delovala ucinkovito...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

rfmw ::

@Dr_M

hehe, got you!:P
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

SavoS ::

Oj Tribesman...

Ta postopek sem opisal, da bo lahko čisto sam priklopil klimo......res, da je malo riskanten, če izpustiš preveč plina, vendar sigurno bolje dela, kot pa če v ceveh pustiš zrak, ker se le ta zmeša z plinom in se posledično zmanjša učinkovitost plina!

Pač malo premalo plina je torej po mojih izkušnjah vedno malo boljše hlajenje, se pravi da ti notranja enota namesto 10 stopinj celzija izpihuje 7 ali 8 stopinj celzija, posledično se prostor prej ohladi in se porabi manj elektrike.......etc...

Zanimivo je pa eno dejstvo.......če ti uide malo preveč plina, se zgodi ravno nasprotno, kot bi nekateri pričakovali, - klima še bolje hladi, oz. če pride do kritične točke se pravi, da ti uide preveč plina klima full hladi oz. se začne na notranji enoti klime na hladilniku nabirati led in posledično ti začne klima fullll hladiti in spet ko pride do kritične točke - ko je preveč leda se klima avtomatsko izklopi in se začne taliti, takrat pa ti ponavadi začne tečti voda iz notranje enote in poplava je tu!...... tajkrat veš, da je skarjni čas, da pokličeš serviserje in ti dopolnijo plin, ter naredijo pregled še ostale opreme!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Pija ::

@SavoS, hvala za res podroben opis
Malo še bom premislil glede € in se nato odločil

Lep pozdrav
Primož

pumaxx ::

Maja bodo na voljo tudi Matrix klime z inverterjem, ki pa bodo samo malenkost dražje od klasičnih.

Ikar ::

Za vas strokovnjake imam eno vprašanje in sicer...

kupujemo klima napravo, še najraje prenosno. Rabili bi jo za doma in tudi za tiste dni ko nas ne bo doma in bomo v prikolici z dograjeno hiško.
Doma se še nekako da preživeti brez klime, medtem ko pa je v prikolici vroče kot v peklu, zato bi jo vzeli s seboj - iz tega sledi da rabimo prenosno klimo.
Rabimo za hlajenje cca 25-30 m^2, prav tako je velik prostor v počitniški prikolici, mogoče malo manjši.
Aja, pa dobro bi bilo da bi naprava imela tudi gretje.

Kaj predlagate?
Muchos dinaros ne bi rad vlagal v to, seveda bi pa rad da bi klima čimbolje in čimdlje delala (totalno nasprotje, ne).

Hvala za pomoč :)

DominusSLO ::

Sami stručkoti in pravijo, da prenosne klime ne hladijo!?!!?!:\

Jaz imam izkušnje z 1 prenosno klimo- Pinguino delonghi
Pri bratrancu sredi poletja ohladi celo stanovanje... Upam, da ne bo kakšen "stručko" reku, da je to čudež.
Razumem pa, da monterji pri taki klimi zgubijo profit(50k sit za par urc dela..).
Razumem tudi, da je taka klima energijsko dosti bolj potratna, da pa ne hladi, je čista izmišljotina.

LP

PS: nisem zagovornik prenosnih klim

SavoS ::

Lej ...men je itak vseeno katero klimo kupiš, saj jo boš itak ti uporabljal......samo zakaj bi pa kupil neko šit stvar in drago plačal........

Glede prenosne klime, računaj na to, da je veliko bolj glasna kot klasična klima, ker ima v sebi še kompresor ....dalje - prenosna klima ima fleksibilno cev, ki jo je treba na vsak način spraviti iz prostora....kako se to izvede imate sami proste roke, ampak, če hočeš ohladiti prostor moraš cev speljati iz prostora!

Za prikolico pa bi ti rabo vsaj 3,5 -4 kw močno prenosno klimo......
Samo moraš vedeti, da tako močna klima ni več tako mali mer.......
Prečekiraj tukaj
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Dami ::

Moja soba je v mansardi in še na sončni strani tak da mi sonce žge celi dan (zjutraj skoz eno okno, čez dan pa skoz drugo). Mam sicer rolete/polkne na obeh sam ne pomaga kej velik kr se mi soba ob vročih dneh segreje prek 30°. Je trajal 2 leti da sem starim dopovedal da poleti ni mogoče živet v sobi. Nehal sem se veselit ko sem zvedel da noceta nabavit taprave klime (stenske) ampak prenosno. Dnar ni problem zato se mi je še vse skup bl hecno zdelo. Nabavla sta pol eno gorenje klimo ki sicer piha ven hladn zrak,sam sobe NE shladi saj je treba vroč zrak spelat skoz cev ven in to drugač kot čez okno ne gre (lukna ne pride v poštev kr je vrtanje bajte bil tud razlog zakaj nismo nabavl stenske klime). Poleg očitne neekonomičnosti je tu še hrup da se ti zmeša. Torej vsem ki vsaj približno razmišljate o prenosni klimi priporočam da se 5x v zid zabijete da vam ta misel pade iz glave. Res ne poznam razloga zakaj bi to kdo sploh vzel.
Anyway, zdaj še 2 leti kasneje sta si končno gor prišla da druge variante k split klime ni zato me zanima kdo v Mariboru in okolica prodaja&montira&servisira klime Panasonic/Toshiba. Hvala:)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

SavoS ::

Oj

Prečekiraj moj zadnji post....tam je tud link .....pesnica pač ni daleč od MB.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

BlackHole ::

Kolega kupuje klimo, pa ima eno zanimivo ponudbo za klime Coolwex. Kako se kaj obnesejo oz. kakšna je kaj kvaliteta v primerjavi z preizkušenimi Panasonic in Toshiba?
LP Marko

SavoS ::

To so solidne klime, se sicer ne morejo primerjati napram Toshibe, Panasonic in ostalih v višjem razredu, je pa definitivno best buy - price - performance.....

Čak malo....kaj je zate ugodna ponudba.....ker te klime so relativno poceni.......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Arrivo ::

Tisti, ki je prebira, kar je do sedaj napisano, bo dobil vtis, da so split klimatske naprave Toshiba in Panasonic naj, vse ostalo pa je zanič...

Ni ravno tako !

Dejstvo je, da se za profesionalne namene ( kot recimo: bazne postaje Simobila in Mobitela, nadzorni centri DARS-a, ELES-a, ... ), ko je hlajenje ali gretje predvideno s split klimatsko napravo, omenjeni znamki ne uporabljata .

Je pa delovanje klimatske naprave precej bolj odvisno od načina in ustreznosti montaže kot pa od modela naprave ...

Ko kupujete napravo pa vam svetujem, da napravo kupite skupaj z montažo saj za celotno storitev ( dobava + montaža ) plačate ( kot fizična oseba ) nižji davek 8,5 % .
Ja ja to drži !!!

Olajuwon ::

V ljubljani (mansardno stanovanje) imamo Tošiba klimo in je zelo dobra in tiha. Moja babica:D ima Gorenje in mam občutek da je precej glasnejša in tudi hladi nekoliko slabe. Zdaj pa smo mi v hiši kjer še nismo meli klime ... kupili Panasonic Inverter.. (mislim, da je bila 250 jurjev)... nismo jo še probali, sam po videzu in po telekomandi zgleda od vseh zgoraj omenjenih najboljša. Je pa sicer res, da Tošiba je že nekaj let stara.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

|_CoBrA_| ::

Daikin so mislim da korak pred vsemi proizvajalci, takoj zadaj pa je Toshiba. Sam si lastim Panasonic Inverter (mislim, da je model s 3,2kW hladilno močno - nisem siguren) in sem z njo zelo zadovoljen. Mislim da še največ ponuja v razmerju price/performance.
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

Olajuwon ::

To sem slišal ja da so Daikin klime najboljše. Naprimer Koprska Supernova ima Daikin hlajenje. Samo ta firma (predvsem zaradi cen) je naravnana na bolj zahtevne porvšine, kot so naprimer večji in bolj artikulirani prostori (hale, poslovna poslopja, veleblagovnice). Model, ki jo je nam montiral, je reku, da je Panasonic-Inverter trenutno best buy.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

cryptozaver ::

Te klime reklamirajo sredi Portoroža kar v enem kamionu. In to od 'hisnih' modelov naprej.
Ta teden dobim Panasonicov inverter. Klimo sem narocil tule. Cenovno so primerljivi z nakupovanje.net in enaa.com.

Arrivo ::

Koprska Supernova se hladi z dvema hladilnima agregatoma tipa Clivet .

Hladen zrak v prostor šibajo klimati od IMP-ja. Po pisarniškem delu pa je tudi nekaj konvektorjev .
Ja ja to drži !!!

Olajuwon ::

aja?... samo zakaj imajo daikin table pri vhodu? Sej v supernovi se ne prodaja klima naprave.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Ikar ::

Jst še vedno ostajam pri prenosni klimi za prikolici in ne fiksni, ampak mi nobeden ni dal nobenega pravega odgovora. Zavedam se da je taka klima bolj glasna in da je treba speljati cev iz hiše. Kaj pa ostale lastnosti in težave take klime?
En kolega je reku, da ima to v ohišju tudi posodico v katero se steka kondenz in da je treba tisto vsake toliko časa izprazniti. A je to res in na koliko časa je treba?

Any help? V mercatorju imajo trenutno eno poceni prenosno klimo za 60 jurjev. A je kdo kej vidu to?

Dr_M ::

A je to res in na koliko časa je treba?

ja to je res, spraznes jo pa ko se ti zdi da je dovolj polna. :)
tko vsak drug dan recimo. odvisno od velikosti posode seveda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

joze ::

Jaz sem se odločal za prenosno klimo insem gledal tudi tole v mercatorju ampak sem se odločil za Homemate, ki je 59 jurjev v merkurju, ker ima večjo moč hlajenja, pa še manjša je.

Ikar ::

In kako se obnese ta klima iz merkurja? Na koliko časa moraš odnašati vodo iz aparata?
Kakšno moč hlajenja ima?
A ima tudi gretje?

Mene pa zaenkrat ajbolj interesira ena klima ki jo prodajajo v metroju v avstriji za 180 eurov (43 jurjev brez davka). Firme ne vem, ima pa nekje 2.1kw in kao hlajenje do 80m3 velikega prostora.
Ima kdo kaksno izkusnjo/podatke več?

joze ::

Imam jo šele tri dni in nisem še praznil vode nasploh sem jo uporabljal dokaj malo, je pa občutna razlika odkar sem odvod toplega zraka speljal skozi steno v zračnik.
Moč je 2.6 pri hlajenju ali 10000 btu(pojma nimam kaj to pomeni) in shladi zadovoljivo, ne pričakuj pa polarnih temperatur.Prostor dokaj hitro ohladi na temperaturo primerno za bivanje, ker pa živim v podstrešnem stanovanju je kmalu po izklopu spet vroče, ampak to ni problem klime.
ja ima tudi gretje in daljinca ter je digitalna, stalno meri temperaturo v prostoru in ko doseže željeno temperaturo se hlanjenje izklopi in dela samo ventilator.Je dokaj lahka in jo je lahko voziti po prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

Ikar ::

Kako velik prostor si ti ohlajas na podstresju?
A je dost glasna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikar ()

joze ::

Tloris stanovanja je 8x11 v sredini je manjši hodnik, kjer sem v steni napravil luknjo v zračnik za odvod zraka, potem pa klimo samo porivam v različne prostore.Spalnico in otroško sobo mi shladi dokaj hitro, ker v njih ni veliko stvari, ki bi se grele, manjši prostor, kjer imam računalnik z 19 colskim monitorjem in zmrzovalno skrinjo pa tudi hitro ohlad ampak je takoj spet peklensko vroče, ko klimo izklopim, ker se monitor greje kot kakšen radiator, pa tudi halogenske luči oddajajo neznosno temperaturo.
Fino je tudi, da kuhinjo po kuhanju učinkovito ohladi.
Meni je zelo v redu, ker imam srečo, da stoji ravno na sredini stanovanja in za hlajenje različnih prostorov ne rabim odvodne cevi priklapljat drugam.
Glasnost je 54 decibelov, kar zna biti moteče, se pa povsem normalno lahko pogovarjaš zraven

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

mkonci ::

Ja tako gospodje, tudi nam dolencem je postalo v zadnjih dneh mal vroče, pa ker sem na tem področju laik, upam da mi lahko kdo pomaga.

Prostor je velik okoli 85 m3 (kuhinja in dnevna) V dnevni so 3 velika okna in steklena vrata(nekakšen zimski vrt), od 11h pa do 20 zvečer je v ta okna uprto sonce (sez mamo rulete dol :)). Zdaj pa bi za to potreboval klimo, kot sem zgoraj razbral, bi najraje uzel kako od Panasonic.

Kakšno moč bi po vašem mogla imeti ta klima, katero bi se mi splačalo pogledat in kakšne so okvirne cene z montažo!

Aja se da klimo tudi sam namontirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

jurcy ::

Tud nas je začela malo mikat stvar okoli klime.:D

Razmere: 70m2, zadnje(12.) nadstropje, nad njim ravna streha, večinska smer stanovanja Zahod, delno Jug, stavbno pohištvo okna in vrata stara 20 let. Čez dan so na oknih rolete.

Želje: mogoče prenosna klima(če je velik minusov, potem je lahko tudi stacionarna), do 150.000 SIt, kateri modeli(firme) so priporočljivi itd.,...v primeru prenosne čez dan dnevna soba(dnevni prostori) pred spanjem pa bi se ohladila spalnica.

Vprašanja: Katere firme klima, itd.?
Če kdo pozna, naj pove kakšno zanesljivo in ugodno(dobro) firmo ki se s tem ukvarja v okolici Celja?



Hvala in Lp

Dr_M ::

ze veckrat povedano v tej temi..
panasonic inverter klime majo najboljse razmerje cena/kvaliteta.
so tihe in majo zelo dober izkoristek, se pravi, da se pri mescnem racunu za elektriko ne bo dost poznal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mkonci ::

Ja po mojih izracunih bi potreboval klimo s 3,2 do 3,5kW, to naj bi bil kak panasonic za neki tazga.

a se motim?

Kaj pa glede montaže, jo lahko izvedem sam doma?

Ko smo lani prenavljali hišo, smo že naredili luknjo skozi zid, in v steno vgradili tisto plastično škatlo, da se potem klima samo obesi na nosilce, in cev vtakne skozi steno!

Bi mi svetovali da se te stvari lotim sam, ali da to prepustin strokovnjaku (30 do 50ksit je pa tudi denar!):D

Dr_M ::

glede samomontaze glej par postov visje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SavoS ::

@mkonci...če kupiš klimo, ki ima vse cevi zraven, potem je montaža le te čisto enostavna.....mimogrede dražje klime nimajo cevi zraven....drugače pa idi k enemu, ki montira centralno kurjavo in ti bo on potegno cevi in ti "spertlal" konus na vsak konec cevi, vse ostalo pa je zgolj elektrika......aja preberi moj post glede izpusta zraka iz cevi, lahko ga pa mirno preskočiš, če imaš cevi krajše od 3. metrov....

Torej, če se vsaj malo spoznaš na elektriko, če ti vrtalni stroj ni tuj, potem lahko sam priklopiš klimo ja!.....drugače pa pa ti bo kakšen montažer centralne tud znal to narest za manjši denar....

Edit : Mkonci..ja ta klima ti bo zadostovala za hlajenje
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Witboy ::

Hm... jst sm proti prenosnim klimam... mam pa doma Toshibino klimo z inverterjem in dvema notranjima enotama (je pa grelna-hladilna)
Dela idealno za take vroce dni kot je zdej :) Pozim k pa radiatorji se nedelajo, pa tut lepo greje :)
««
2 / 119
»»