» »

Katera klima

Katera klima

««
4 / 120
»»

Geo ::

Zdaj mamo se en problem, za klimo namontirat nimamo primernega mesta... Tako, da zdaj gledamo prenosne, rabiv bi pa kasno dobro spet tam nek 150-200k ali celo malo vec, ker enkrat smo vzeli ze prenosnoo klimo za 130k in spoloh ni prav delala...
SHIT!!! I did it again...

SavoS ::

@geo : da zmontiraš notranjo enoto klime rabiš plača max 40cm x 100cm, tudi z 30cm x 80cm že gre, mislim pa da toliko placa se bo pa ja našlo na eni steni v vašem stanovanju, glede zunanje enote, pa sploh ni problem, lahko jo postaviš kjerkoli, le na višinsko razdaljo pazi in na čimkrajše cevi....ODSVETUJEM ti prenosno klimo!

@Madmax : s kje si doma?
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

MadMax ::

Črnomelj
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tec ::

SavoS
Spalnica = cca 10m2
Hodnik = cca 8m2
Pisarna = cca 10m2
Dnevna = cca 20m2

To bi rad hladil, predvsem se mi gre za pisarno in spalnico. Kuhinja nima veze, ker imam itak tam en balkon, ki kaze na sencno stran. Spalnica je tako na jug, pisarna pa na sever..tko, da je kuhinja cel dan v senci, dnevna soba in spalnica pa na soncu. Pisarna je pa itak vroca ko hudic, ker imam 4 crt monitorje.
Ker planiram zunanjo in notranjo enoto speljat preko kopalnice (nic prebijanja), bi lahko kondenz speljal tudi v kaksen odtok, npr. wc ali pa pac nekam v odtok.
Zunanji in notranji del bi bila oddaljena cca 6 m, ce racunam vse ovinke.

hmm..ocitno bo treba res na obroke tole vzet in pogledat za kaksno boljso, vendar mora bit enojna. Imas kaksen predlog..tja do 200k z montazo vred.

Hvala

Boriss22 ::

Ok sm nabavu uno peno za radiatorje pa je mal boše sam še vedno ne gre soba pod 27 topinj(Čez dan)! A čm it kupit še eno pa jo še enkrat ovit ker mal je vroča sicer ne tko kot prej?! Pa zanima me še kako naj jst to cev vn spravm pa da bo še čez zimo dobr izolerano!? Oz kaj naj dam v to luknjo pozimi?

fosil ::

Jest mam tud prenosno klimo in ti predlagam da problem s cevjo rešiš tako kot jaz. Kupš eno pleksi ploščo, po možnosti tako dvojno k ma vmes prostorčke z zrakom, nato izrežeš ploščo v velikosti okna (bod natančen da bo dobr tesnil), nato v to pleksi ploščo izrežeš lukno za cev in nato odpreš okno, daš čez ploščo in vtakneš cev v lukno. Fino je tud če maš ob tem zunanje rolete da sonce ne sije direkt na ploščo. Zadeva deluje odlično ob tem da nimam nikakršne pene čez cev.

SavoS ::

@Tec JA to pa je že druga pesem, da ti poveš kaj bi rad :D
Tako je, če si vsaj realno narisal svoje stanovanje in ob predpostavki, da boš imel odprta vrata v pisarno, potem lahko imaš namontirano klimo točno tam, kjer si jo sedaj narisal, odpreš vrata v spalnico ter v pisarno in ročno nastaviš lopute zraka za levo in desno....glede odvoda kondenza, si ga lahko mirne volje spelješ kar v odtok, ali pa celo kar v umivalnik, če nimaš možnosti v odtok...glede dolžine pa je tu vse lepo in prav, samo pazi na ovinkih, kjer boš moral kriviti cev, ne naredi kar naenkrat pravi kot, ker se ti bo cev preščipnila, posledično se zmanjšpa pretok, lahko pa tudi poči, ko jo boš skušal izravnati nazaj!!! Torej lepo počasi začni kriviti bakrene cevi....probaj narediti čim večji lok, problem je debela cev, recimo 12mm, ali pa 14mm, 6mm ni problem, se lepo vda...seveda če boš vse to sam delal, pa pazi tudi na izolacijo cevi, recimo, če se poškoduje izolacija, jo z izoliznim trakom dobro povij, ker drugače se ti bodo tam začele nabirati kapljice in boš imel lužico....>:D

No če se ti res gre samo za ta dva prostora, potem bo 3kw klima kar dobolj zmogljiva, da boš ohladil spalnico im poslovni prostor....Aseveda odvisno kam boš usmeril lopute za izpuh zraka in ali boš imel odprta vrata v pisarno ali ne....


@boris22 pa ka za vraga maš ti eno klimo??...najprej si najdi en priostor, kjer bo klima lahko vedno stala in je neboš premikal, naj pa bo čimbližje steni, nato zvrtaj skozi steno luknjo ter vanjo daš cev od prenosne klime, okoli te cevi pa res dobro izoliraj......
Težko boš spravil podstrešno sobico z prenosno klimo na znosnih 22stopinj celzija.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

sleeperman ::

Hvala za odgovore. Še nekaj me zanima...če sem prav izračunal...
Namreč, hladil bi dva prostora - dnevno in kuhinjo. Dnevna je cca 4x5 m, kihinja cca 4x4. Vmes so vrata, ki pa niso nataknjena, torej je samo štok...Klimo bi dal v dnevno (drugje ni placa). Ker je hiša stara, je dosti visoka, tako da so prostori visoki kar 2.5 do 2.8 m...
Torej, rabim klimo min. 3,5 kW..?
Namreč...kaj če jaz enostavno kupim klimo v GA (gospodinjski aparati), kjer jih tudi ponujajo z montažo ali brez. NPR..eno Gorenje KGS34
135 kSIT z montažo...
a je neumno?
Po drugi strani pa... jaz bi mel tako situacijo: notranjo enoto na zidu, čez zid jamo, na drugi strani zunanjo enoto. Dolžina cevi pol metra. Kva pa če bi varianto Atlas zmontiraj sam ? Saj rabim samo eno večjo jamo, pa gas u buče kot ste že opisali...

MUDI...tele akcije so samo do 30 junija še...

Zurbum ::

Odločam se za nakup split klime za v sobo na podstrešju. Ker sem doma le med weekendi to pomeni, da bi potreboval hlajenje samo 3 dni. Pozimi bi mi prišlo prav tudi gretje, saj se centralna izključi nekje ob 23h, jaz sem pa ponavadi za računalnikom še pozno v noč.

Ali se mi splača vzeti klimo z inverterjem? Ali inverter privarčuje samo pri gretju ali tudi pri hlajenju? Glede na to, da so klime z inverterjem kar precej dražje, ali bo tista razlika pokrita, glede na to, da bi klimo rabil samo 2 do 3 dni v tednu?

Gledal sem panasonicovo YW12DKE (hlajenje 3,1 kW; gretje 3,6 kW), ki stane nekje 115.000 SIT, spada pa med energiski razred D??? pa ne vem zakaj, vse ostale so A.

Soba je podstrešna, nekaj manj kot 25 m2.

SavoS ::

@Zurbum...ko pridem iz službe ti bom vse lepo napisal in razložil....a prav??
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

chucki ::

@zurbum za hlajenje in gretje 25m2 zadosca ze 2,2 kw klima. Sam imam Whirlpool klimo z 2,2kw in hladi prostor velik 70m2 brez problemov. Klima dobrega proizvajalca ohladi prostor bolje kot kaksna no-name z vec KW. Men je tud pomembna oblika in glasnost. Pri moji,ko je ventilator na max je samo 25db. Tako,da bolje da kupis klimo znanega proizvajalca. :\ Za klimo sem pa dal 105.000,000 Sit s tem da sem imel montazo zastonj pa se davka sem placu sam 8,5%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

SavoS ::

Notranja enota zajema zrak iz prostora, ga ohladi, deloma osuši, prečisti preko tri-stopenjskega filtra in ga nato vpiha v prostor. Pri tem se hladivo v notranji enoti upari in kot para potuje v kondenzator v zunanji enoti. Tam hladivo kondenzira in tako je zopet pripravljeno na odvzem toplote iz notranjosti. Nekateri modeli imajo vgrajeno tudi toplotno črpalko zato lahko prostor z njimi tudi ogrevamo, kar je še posebno dobrodošla funkcija v prehodnih obdobjih, ko se zunanja temperatura ne spusti pod 0°C.
Pri Inverter modelih pa je ogrevanje možno tudi do -15°C - ogrevanje preko cele zime Cikel delovanja toplotne črpalke je ravno obraten kot pri hlajenju, vendar še bolj varčen. Kondenzator in uparjalnik zamenjata funkciji, tako da topel uparjalnik v notranji enoti ogreva prostor. Torej se do dve tretjini energije pridobita zastonj iz okolice.

Toliko nekaj malega o osnovnem delovanju klim.....

@zurbum za hlajenje tvoje podstrešne sobice velikosti 25m2 bi ti priporočal vsaj 2,5kw klimo....najbojši pa kar 3kw, no nevem kako imaš kaj izolirano, oz kakšna je kaj temperatura zdaj v tem prostoru, višja kot je temperatura, močnejšo klimo vzameš, recimo
3,5kw bi tudi bila opcija...
Energijsi razred D pomeni, da so nekako v srednjem razredu glede porabe energije.....rpobaj najti kaj b energijskem razredu A in seveda inverter!!! Poglej tu

Poglej še malo na netu in primerjaj cene......nekje je montaža celo zastonj, tak da se splača še kako uro ali dve prebiti za PC-jem, se da veliko prišparat....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Oldi ::

Panasonic klimo E9DKE (ali nekaj podobnega) sem kupil pri Aroba - zastopniku za Panasonic.
Loputa levo-desno je bolj blažev žegen, če z njo misliš zrak skozi vrata pošiljati v drug prostor. To enostavno ne gre, ker zrak nima kje priti nazaj. Taka je logika in tudi moje izkušnje. Da bi pa iz hodnika hladil pisarno s 4. računalniki s CRT-ji pa po mojem pozavanju fizike ni šans, razen če nameravaš hodnik hladiti na kakih 15 stopinj ali še manj. Seveda bo gibanje v takih prostorih dobesedno ubitačno. Po moji logiki bi bila edina rešitev montaža ventilatorja, ki bi vroč zrak pod stropom pisarne potiskal v hodnik nad klimo.
Sicer mi pa pri moji klimi nekaj zlo moti, kar je vsaj upam, napaka. Ko zmanjka elektrike se vklopi hlajenje in to brez regulacije, danes zjutraj je bilo v kuhinji 20°C, včeraj zvečer pa 24, pa nihče ni klime vključil, zjutraj je pa delovala, pri hlajenju imam pa nastavljeno 24°C. Sem še parkrat probal odviti varovalko in ona vedno na ful hlajenje vklopi in kar hladi in hladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Zurbum ::

@SavoS: Hvala za pojasnilo in odgovor, sej nisem bil tako neučakan, mislil sem, da si šel na dopust... :\ Bom še malo pregledal cene klim z inverterji. Kolikor razumem inverter bolj prišpara pri gretju, koristi pa tudi pri hlajenju?

@chucki: Se strinjam, ampak soba je podstrešna, zato razmišljam o malo močnejši.

@Oldi: Ne mislim ogrevat hodnika in še sobe zraven ampak samo sobo 8-)

°X-bajtek° ::

Na notranji enoti klime imam cevi zakrivljene tako kot se vidi na sliki. Kako naj jih zakrivim da bodo šle naravnost skozi zid in da jih pri tem ne bi zlomil?
Click...Click...BOOOM!

SavoS ::

Lej...če bi prerezal izolacijo do krivine, bi videl na krivini eno fedrco, ki skrbi, da se cevi ne zlomijo......torej, če gledaš klimo od zadaj, tako kot je na sliki, primi cevi in jih enostavno potegni k sebi, tako da bodo še vedno ostale v obliki črke L....v bistvu jih zavrtiš samo v krivini kjer imaš označeno prvo puščico.
Luknja skozi zid mora biti točno tam kjer je krivina cevi!! se pravi pri prvi puščici gledano z LEVE STRANI!!! Upam, da si razumel...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

°X-bajtek° ::

Hvala, SavoS. Sem razumel. Bom naredil tako kot si opisal. Se priporočam še za kakšen nasvet, ko se mi bo spet kaj zaustavilo.
Click...Click...BOOOM!

Brilko ::

Na Coolwex.com sem opazu, da so podalšal akcije, če misli še kdo nabavlat poceni.

lalan ::

Kako pa se obnese kaj Mitsubishi MSZ 12 klimatska naprava.Po prospektih sodeč nima toliko dodatnih funkcij (kisik prha npr.)kot nekatere ostale, pa vseeno pravijo, da so to ene boljših klim, v cenovnem razredu 250Ksit z montažo?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

klubski2000 ::

oldi* Dej povej mi kok ti hladi klima v normalnih okoliscinah, pri neizpadanju toka, Na primer na kolko stopinj ohladi sobo ce imas na dalincu nastimano temparaturo 21 C. No sej pri men upazam da mi pri nastavitivi 21 uhladi sobo na 22 stopin celzija(pri auto delovanju).

No pa se to: pri auto delovanu se popolnoma izklopi notranja in zunanja enota, a je to normalno?

Ps:imam pa inverter panasonic cs/cu pe9dke



LP

Zurbum ::

Kakšna pa je razlika med hlajenjem in sušenjem. Ali ni fora tega, da ko klima hladi, obenem tudi suši zrak?
Kaj konkretno se bolj uporablja?

Zurbum ::

:'(
Nobeden ne odgovarja, vsi na morju v teh svežih dneh. :\

cryptozaver ::

Najbolj se uporablja hlajenje s susenjem. Ponavad eno povezano z drugim. Pri Panasonic (samo to poznam) lahko ali susis ali hladis in susis ali grejes ali auto_mode.

fosil ::

Vsaka klima ki hladi istočasno tudi suši zrak, to je pač stranski učinek. Na žalost ne moreš hladit brez sušenja. Lahko pa vklopiš tudi samo sušenje brez hlajenja, edin ne vem v čem bi bil smisel tega, razen če maš recimo kakšen vlažen in hladen prostor recimo klet al pa kej tacga. Drugač pa recimo jest vedno uporabljam hlajenje (pri katerem je pač stranski učinek sušenje). To sicer ni najbolj fino, ker suh zrak ni najbolj v redu zadeva (trpijo oči, koža, dihala), ampak se ne da pomagat, je pa res da v suhem zraku manj čutiš vročino. Torej v suhem in vročem zraku lažje zdržiš koker v vlažnem in vročem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

°X-bajtek° ::

Sem prebral vsa navodila za montažo klime. Predvsem SavoS je svetoval izčrpno in razumljivo. Pa bom za vsak slučaj še enkrat vprašal par stvari. Vceraj sem le dobil orodje za robljenje (pertlanje) cevi da sem lahko nadaljeval z delom in cevi zarobil. Sedaj sem zmontiral notranjo in zunanjo enoto.Povezal sem električni kabel od notranje na zunanjo enoto. Enoti sem povezal z 1/4" in 1/2" bakreno cevjo.Ker je zunanja enota na zunanji strani stene samo malo nižje kot notranja, je dolžina vsake od cevi samo 57 cm.
1. Kako se prepričam, da spoji cevi tesnijo oziroma ne spušča plin?
2. Ali je kljub kratki dolžini cevi treba tanko cev odzračiti?
3. Ko spustim plin v sistem odvijem z imbus ključem na debeli cevi v zunanji enoti in odprem ventil. Kaj pa ventil na tanki cevi. Je tovarniško odprt ali zaprt?
4. Kdaj vključim elektriko?
Click...Click...BOOOM!

SavoS ::

@X-BAYTEK...
1. glede tesnenja....monterji uporabljamo vakumsko črpalko in manometre, s katerimi preizkusimo plinotestnost.....kako si lahko sam pomagaš brez tega?...ko si zategoval matice na notranji enoti, bi moral zategniti tako močno, da se bakrena cev( tista ki ima matico) malenkost zvije v smeri navoja, se pravi da jo zasuče v smeri navoja za cca kot 45 do 90 stopinj v smeri zategovanja matice - 100% tesnenje....če si le dobro naredil konus na bakreno cev....
2. Odzračeval bos v tvojem primeru samo na tanki cevi!!, le to zaenkrat neboš dokonca zategnil, to boš storil šele ko bo začel pihati iz tanke cevi plin...boš takoj začutil kdaj je to....
3. Ventila sta na zunanji enoti oba zaprta, saj ima zunanja enota v sebi hladilni plin, ki ga boš kasneje izpustil v cevi!!! upam, da ga nisi prej izpustil v zrak...preveri ventile, če so zaprti....!!
4. Elektriko lahko vklopiš že prej, ali pa poznej...po želji, priporočam, ti pa, da klime ne vklapljaš preden ne odpreš vseh ventilov, oz. preden ne izpustiš hladilnega plina v notranjo enoto.....
5. Ko boš začel z izpuščanje plina iz zunanje neote...najprej odpri ventil na debelejši cevi ( z imbusom) seveda si prej pripravi ključ na matico od tanke cevi, da jo boš lahko hitro zaprl...sicer v tvojem primeru sploh nebi bilo kakšne panike, če ti malo plina uide, ker imaš itak zelo kratke cevi.....

Če te še kaj muči pa vprašaj...sem doma do ponedelka, potem grem pa na lušno....

@zburbum....so ti že odgovorili...če te pa moti suh zrak, si pa naštimaj pod klimo eno posodo in vanjo daj vodo, ki ti bo izparevala in vlažila zrak.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zurbum ::

Hvala vam za pojasnila.
V bistvu me suh zrak ne moti, le zanimala me je konkretna razlika med sušenjem in hlajenjem. Mislil sem namreč, da je sušenje stranski pojav pri hlajenju in me je zanimal pojav samega sušenja (brez hlajenja).

kurnik ::

Mitsubishi heavy SRK408 cenf-L R22 3.50 kw

Zunanja enota, Kompresor mi je pregorel in me zanima če obstaja kakšna cenej varijanta.

V emporju stane 48 tisoč tolarjev.

Hvala že v naprej..

Phoebus ::

Zurbum: poleti ko je zrak fuuuuuul vlažen (poznamo to), ne pa tudi tako zelo vroč, daš lahko samo sušenje zraka in ti bo pri isti temperaturi veliko prijetneje. V tem je fora sušenja.

SavoS ::

@kurnik...zamenjaj samo kompresor....kontaktiraj uvoznika za tvojo klimo, ali pa servis za tvojo klimo, oz. prej se pozamnimaj koliko pride zamenjava kompresorja.....dela je za cca 2-4 ure....odvisno od modela klime in dostopa do klime.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zurbum ::

@Phoebus: to razumem, samo kaj je razlika če je vlažno in toplo recimo 33 stopinj, pa se naštima na samo sušenje na 24 stopinj oz. se naštima na sušenje in hlajenje na 24? Ali ni v tem primeru ista figa, zmeraj bo še hladilo zraven.

°X-bajtek° ::

@SavoS, spet hvala. Sem po tvojih navodilih zatesnil in odzračil >:D (vsaj zaenkrat tako kaže):8) Ko sem sprobal delovanje, se je na tanki cevi zunaj, tam kjer je še nisem izoliral, začel delati led. Ne kapljice ampak led. A je to normalno ali je kaj narobe? Sicer pa mi je v stanovanju po moji presoji dobro hladilo in kasneje ko sem probal tudi ogrevalo. A je potrebno poleg tega da, izoliram cevi tam kjer jih še nisem, narediti še kaj drugega?
Click...Click...BOOOM!

SavoS ::

Glede ledu, je čisto OK! če bi pustil kakšne pol ure ali pa več laufat, se bi počasi led sam odtalil in bi se začel malenkost nabirat na debelejšem ventilu. Lahko pa še dodatno izoliraš oba ventila na zunanji enoti, da ti nebo kapljalo po tleh, oz. kaj pač imaš pod ventili....
Probaj dobiti nekje en digitalni merilec temperature, sam uporabljam, kar tistega na enem multimetru, in malo premeri kako mrzel zrak izpihava klima na notranji enoti, senzor daj čisto zraven ventilatorja izpuha, potem pa izmeri temperaturo na vseh stopnjah ventilatorja....
Preden klima začne delovati optimalno, rabi nekje od 5 do 15 min, tako,da imaš čas še kak pir spit preden boš začel meriti temperaturo....ta bi naj bila od 4°C pa do 8°C za močnejše klime( nad 3,5KW) in od 6-11°C za slabotnejše klime (do 3,5 kw)...
Če je tvoja tem. tu nekje vmes, si dobro zrihtal....aja pa čez kakšen teden spet premeri temperaturo in jo primerjaj.....če se bi tem. slučaj no sputila blizo 1°C, al pa bi se ti začel nabirat led na notranji enoti, pomeni, da ti plin uhaja, oz ti je že skoraj čisto ušel....naslednja faza pa je, da ti klima sploh ne hladi več.....

No pa lepo se ohlajaj.....pa pazi, da neboš zmrznil >:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

kurnik ::

Mitsubishi heavy SRC 408 cenf-L R22 3.50 kw

Ja Savos, sem se pozanimal pri poblaščenem servisu in cena za kompresor je ubitačna
( 120 tisoč tolarjev )
Ali je možno montirat kak drug model kompresorja (firma) s podobnimi močmi.
Hvala že v naprej...

majstor ::

Imam klimo TOSHIMA 13UKW (3,5 / 4,2KW).
Cena je bila 240.000 sit z montazo pred pol leta, danes je cena enaka. Klima je INVERTER, kar pomeni da porabi kao manj elektrike. Vendar pa mislim da sem pri toshibi placal ime vec kot prevec. INVERTER naj kupujejo samo tisti ki mislijo tudi pozimi uporabljati klimo za gretje. Drugace pa naj kupijo kaksno poceni klimo, za 150k se dobi spodobno klimo od PANASONIC.

Zurbum ::

Sorry, ker ponavljam vprašanje ampak: kaj je razlika, če je vlažno in toplo recimo 33 stopinj, pa se naštima na samo sušenje na 24 stopinj oz. se naštima na sušenje in hlajenje na 24? Ali ni v tem primeru ista figa, zmeraj bo še hladilo zraven.

Zanima me predvsem teoretični vidik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

Spajky ::

kurnik, preveri, če ni samo velikega kondenzatorja (za fazni zamik, če je) prebilo!... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SavoS ::

Hay Spajky...na kondenzator sem tudi jaz pomislo, samo po drugi strani, pa če on pravi, da je kompresor pregorel, potem domnevam, da je to pač res in kompresorju ni več pomoči....sicer pa na daljavo zdravijo samo " šlateki oz. pacarji " vsi ostali pa pridemo zadevo pogledat in sprobat še kakšne varijante preden dokončno rečemo, da je kompresor umrl...:D

@Kurnik...ali 100% veš da je kompresor pregorel, ali si sam postavil diagnozo, brez da bi odpiral klimo in menjal kondenzator.....

hint: če imaš prevelik tlak plina v klimi, se kompresor nebo zalaufal, oz. se bo poskušal zagnati, vendar brez uspeha.....izspustiš malo plina in kompresor opet deluje...>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

kurnik ::

Vseeno hvala za nasvete, kompresor je zacverčev in spustil plin pri (kabel čevelčku)
Tam kjer se kompresor priklopi (220 voltov).
Lp...

ssokec ::

mene pa zanima ali obstajajo prenosne klime ki nimajo odvoda zraka ampak se toplota oddaja vodi v nekem rezervoarju, (vode v rezervoarju se ne porablja)? kajti če ma človek v stanovanju nova okna nebo šel izrezovat luknje v njih za odvod toplega zraka.

Drugače naj povem da sem letos ubodel panasonic klimo z inverterjem če se ne motim je oznaka CS 12DKE (ionizator, filter kao nek hud) morem reč da sem kar malo razočaran nad njo. notranja enota na najmanjši hitrosti prehitro piha - čutiš gibanje (padanje) hladnega zraka, sistem za usmerjanje zraka je zelo nenatančen nastavim naj piha naravnost, potem pa lahko fizično dvignem lopatico za 2 cm, moti me tudi da nima na klimi oziroma daljincu prikaza temp. v prostoru, ima samo 24 urnik za nastavitve vklopa in izklopa, glede načinov delovanja pa je AVTO mode čisto sranje ima premajhno stopnico preklopa nekaj časa hladi nato greje in spet hladi .... čista potrata, še nekaj glede moči klim glede na kvadraturo stanovanja, če piše da je klima primerna za prostore do 80m2 še ne pomeni da boste imeli 75m2 stanovanje prijetno ohlajeno, jaz imam klimo montirano v dnevni sobi in mi ohladi le dnevno sobo in del hodnika, kajti hodnik je v obliki črke U in v druge prostore ni dotoka hladnega zraka, glede cen še tole v osnovni ceni montaže cca 50.000 sit je vštet materijal za inštalacijo dolžine do 3m ,1. preboj skozi steno, montaža zunanje enote do višine 3m nad tlemi. dodaten meter inštalacije pa stane približno 5.000 sit.

moti me edino da proizvajalci split sistemov klim ne montirajo na zunanji enoti eno posodico z grelcem v kateri se bi uparjeval kondenzat, kajti v bloku je malo problem z odvodom kondenčne vode (zasilna verzija je pač vedro na balkonu).

LP!

Zurbum ::

Jaz sem tudi nabavu Panasonica 12 DKE pa sem zadovoljen.

sistem za usmerjanje zraka je zelo nenatančen nastavim naj piha naravnost, potem pa lahko fizično dvignem lopatico za 2 cm
"

Zakaj bi kdo fizično dvigal oz. spuščal loputice? Sigurno Panasonic ni ugrajeval ultra ojačitve proti premikanju loputic, ker to ni njegov namen.

moti me edino da proizvajalci split sistemov klim ne montirajo na zunanji enoti eno posodico z grelcem v kateri se bi uparjeval kondenzat, kajti v bloku je malo problem z odvodom kondenčne vode (zasilna verzija je pač vedro na balkonu).

Poznam ogromno ljudi, ki imajo klime v bloku, pa nobenega to ne moti.

moti me tudi da nima na klimi oziroma daljincu prikaza temp. v prostoru

S tem se strinjam s tabo. Sicer pa to težavo lahko rešiš z navadnim termometrom.

Sicer pa ima vsakdo pravio do svojega menja. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

jaka22 ::

Vidim da se tukaj nekateri dobro spoznate na klime. Imam eno vprašanje.
Sam sem montiral panasonic klimo (PE9DKE). Zraka nisem spuščal ven, ker so cevi zelo kratke približno 1m, verjetno še manj.
Problem je pa da sedaj klima ne hladi dovolj. Glede na post zgoraj bi moral imeti izpihan zrak temperaturo 6-11° vendar ima 23.5°! Zunaj je pa cca 31-32°C. Kaj bi lahko bilo narobe ? Je mogoče plin spustil ?
Opažam pa tudi da se na tanki cevi na zunanji enoti, pri ventilu dela led, prav tako pa pri notranji, tam ko je priključena cev na notranjo enoto (ko klima deluje, to naj bi bilo baje ok ?). Torej je plin še noter ? Kako bi lahko preveril, če je plin še noter oz. ga je dovolj (nimam nobene opreme za to) ?
Ni pa bilo da bi kdaj preveč hladila, kot piše zgoraj, če bi bilo premalo plina, oz. vsaj nisem opazil.
Pa še nekaj v specifikacij piše Najkrajša cev: 3m , Najdaljša cev 15m. Je mogoče cev prekratka ?

Hvala za kakršenkoli odgovor.

lampa ::

Imel sem enak problem kot jaka22,klima Panasonic je slabo hladila tudi led se je nabiral na tanki cevi.Serviser je takoj vedel,da je plina premalo.Izpustil je ves plin,ker je testiral spoje z vakuumom.Popravil je spoja na notranji enoti,ponovno napolnil s plinom in klima zaenkrat dela.Izstopna temperatura zraka je okoli 10 stopinj, prej pa je bila 23-24 stopinj.Sicer je to bilo 3 dni nazaj ,tako da sem še vedno pozoren na delovanje klime.

Boriss22 ::

Ok spet jst! Vmes sem meu že eno reklamacijo in so mi jo popravl! Zdej jo mam že 2 dni nonstop prižgano in se ni niti malo vode nabralo v klimi?? Kako je to možno ker takrat pred reklamacijo sem mogu vsak dan zlivat to vodo zdej tle je pa še kaplce ni????? Ok še vprašanje!
To je moja soba(Narisana kot ste opazl;) ) pa me zanima kam naj dam klimo da bo čim bolj hladilo oz najbolša postavitev!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boriss22 ()

Boriss22 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boriss22 ()

fosil ::

Če ni vode pol najbrž klima sploh ne dela, oziroma kompresor ne dela (to je zadeva ki hladi), tako da po vsej verjetnosti ti dela samo ventilator.
V taki majhni sobi ne bo nič bol hladno ne glede na to kam jo postaviš, edin svetujem ti da jo daš tko da ne bo direkt vate pihal, razen če si ljubitelj revme ;)
Tako je!

Boriss22 ::

Hm ja kompresor dela zato ker odvaja vroč zrak! Sam najraj bi to kurčevo klimo nazaj nesu! NAbavu sm jo pa mi je delala 2 tedna pol mi je pa en error javla pa je bla na servisu 3 tedne zdej pa to neki čudn da od nikjer ni vode?!!?!? ;(( ;(( ;((

Boriss22 ::

A mi lahko kdo pove zakaj mi odvaja vroč zrak čez okno ampak v klimi se mi pa ne nabira voda??? Pa še zanima me zakaj ne gre temperatura pod 28 stopinj? Sm že izoliru 2krat ( Z peno za radiatorje)! Prosm za odgovorje k sm že čist obupan! A je možno da jst nesem nazaj to klimo da kej ne dela al kej? A dnar bi lahko dobu nazaj glede na to da je že bla na servisu 3 tedne po 2 tedenski uporabi?? Naj še povem da sem jo pred kratkim dobu nazaj in če je kej narobe bi res kr dnar zahtevu k to je za popizdit! Aja klima je pa yoko kc - 25 kupljena v merkatorju!! :\

Boriss22 ::

SavoS dej če maš messenger dej me prosm med stike ker bi te nujno mogu neki uprašat!! Borisball@hotmail.com Hvala!!

pumaxx ::

Poleti smo si zmotirali 2 Panasonic-ovi klimi z inverterjem, zdaj pa se počasi bližajo hladnejši dnevi in me zanima koliko se dejansko da ogrevat z klimo. V podatkih sem zasledil do -15 vendar se mi zdi to malo za lase privlečeno. Kakšen je dejanski izkoriistek in do katere temparature jo je smiselno priganjat. Zanima me če ima kdo praktične izkušnje? Včeraj sem dobil tudi kurilno olje in ob pogledu na račun takoj začel razmišljati o toplotni črpalki. (zemlja-voda)
««
4 / 120
»»