» »

Varčevanje ali večji kredit

Varčevanje ali večji kredit

1
2
»

dj_uro ::

Utk je izjavil:

Se pravi, se da, tako kot sem reku, ampak ti ne bi zapravil prilike izpast še malo bolj pameten kot misliš da si.

Ne vem kko se da. V mojem primeru se ne da. Niti se ni dalo leta 19… zakaj mislis da bi izpadel pameten? Govorim iz lastnih, svezih, realnih, neforumskih izkusenj. In spet nekaterim ni prav..:(
vw-klub.si

Utk ::

Jaz tudi. Ampak tvoje izkušnje, ki niso take, so več vredne kot moje, ker meni je šlo.

Vice ::

Utk je izjavil:

Se pravi, se da, tako kot sem reku, ampak ti ne bi zapravil prilike izpast še malo bolj pameten kot misliš da si.


Ti si rekel da ti da banka pri nakupu nepremičnine brez problema višji kredit kot je vrednost nepremičnine. Kar je čista laž. Lahko pa tukaj podaš kakšno dokazilo. Feedback banke bo čisto dovolj. Zmoreš kaj takšnega izven nakladanja na forumih?

Lonsarg ::

Stanovanjski kredit se dobi do cirka 80% zastavljenega premozenja (+/- odvisno od banke in financnega stanja), lahko zastavis 3 nepremicnine pa eno kupis naprimer.

Dodatno je mozno dobit se kaj na zavarovanje namesto na zastavitev nepremicnine. Kolega je dobrih 5 let nazaj vzel 80% stanovanjskega pa se dodanih 20% "na zavarovanje" in je lahko brez lastnega deleza kupil. Je pa za teh 20% imel locen kredit na obdobje 7 let in drage obresti, pac krediti na zavarovanje imajo drasticno slabse obrestne mere kot stanovanjski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Utk ::

Vice je izjavil:

Utk je izjavil:

Se pravi, se da, tako kot sem reku, ampak ti ne bi zapravil prilike izpast še malo bolj pameten kot misliš da si.


Ti si rekel da ti da banka pri nakupu nepremičnine brez problema višji kredit kot je vrednost nepremičnine. Kar je čista laž. Lahko pa tukaj podaš kakšno dokazilo. Feedback banke bo čisto dovolj. Zmoreš kaj takšnega izven nakladanja na forumih?

https://www.gbkr.si/pogosta-vprasanja-i...

Hudobec82 ::

Cenilc vam bo ocenu nepremičnino na manjšo cifro kot jo boste pa vi plačali prodajalcu. Za banko nepremičnina, za katero ste plačal 170k, ni vredna 170k. Verjetno je njim bližja cifra v GURSovemu katalogu. Lahko je tut pol manjša.

feryz ::

Vse se da, če se če.
Moj delavec je kupoval stanovanje za 100 jurjev, našparanega nič ne. Cenilec je ocenil na 150 jurjev.
Kaj torej storiti, ker banka ni hotela odobriti kredita?
Banka mu je najprej dala potrošniški kredit v vrednosti 5 jurjev. Teh 5 jurjev je vložil kot lastni delež, da je lahko dobil še ostalih 95% hipotekarnega. Pa še obresti so mu popravili navzdol, ker je imel nekaj lastnega pologa.

urli ::

miha711 je izjavil:

Pozdravljeni

znašel sem se v dilemi, imam na voljo kupiti stanovanje vreden 170k(62 kvadratov). Moj prvotni plan je bil šparati še leto in pol in potem iti v nakup stanovanja. Po letu in pol bi lahko privarčeval cca 20k plus vzel cca 40k prihrankov in kriptovalut (če seveda ne gre vse v k..). Trenutno se teh prihrankov nočem dotikati. Kaj mislite da se bolj splača:
- sedaj vzeti večji kredit (170k), stanovanje mi je všeč in je na lokaciji ki sem si jo želel vendar bi šlo težje finančno
- počakati leto in pol in vzeti manjši kredit (110k), vendar tvegati da ne bom več dobil take ponudbe (cenovno in v tem kraju)

Predvsem me zanima to ali se bolj splača šparati in potem vzeti manjši kredit (vendar na stanje nepremičnin v sloveniji tvegati na rast cen), ali pa se kar odločiti in vzeti takoj večji kredit in ga potem če imaš možnost odplačevati hitreje. Je pametno računati na padec obrestnih mer? Ali se bodo potem cene nepremičnin spet zvišale?

Mogoče je še relevanten podatek da trenutno živim v najemu kjer imam 350EUR najemnine.

Hvala in lep pozdrav


Loooool. Itak, da vzami stanovanje. Če boš imel kasneje denar, lahko kredit ali del tako predčasno poplačaš. Padejo obrestne mere? Reprogramiraš kredit... Jaz res ne razumem folka, ki takšne sprašuje. Toliko se jih je že opeklo, ker so nekaj kalkulirali, pa da bi prihranili in bla bla bla. Na koncu so še vedno bili na izgubi. Ti je stanovanje všeč? DA. Lahko vzameš in si privoščiš kredit (da ne boš glodal sam star kruh)? DA. Kaj čakaš? Da se ti prikaže Marija in ti ona svetuje?

Vice ::

Utk je izjavil:

Vice je izjavil:

Utk je izjavil:

Se pravi, se da, tako kot sem reku, ampak ti ne bi zapravil prilike izpast še malo bolj pameten kot misliš da si.


Ti si rekel da ti da banka pri nakupu nepremičnine brez problema višji kredit kot je vrednost nepremičnine. Kar je čista laž. Lahko pa tukaj podaš kakšno dokazilo. Feedback banke bo čisto dovolj. Zmoreš kaj takšnega izven nakladanja na forumih?

https://www.gbkr.si/pogosta-vprasanja-i...


Očitno še sam ne dojemaš svojih laži. Prosim citiraj kje na tem linku piše, da ti banka da tudi 2x višji (pa pustimo tvojih 150%, 200% da ne bo preveč težko zate....) kredit kot je CELOTNA VREDNOST NEPREMIČNINE.... saj veš 200%..... Imaš spomin ribice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Utk ::

Piše da lahko pod hipoteko vržeš več nepremičnin. Da ti da banka toliko kot lahko odplačuješ, zavaruješ in kolk potrebuješ z nekim namenom pa tudi normalni vemo, sej to je osnovna funkcionalnost banke. Če boš z viškom kupil ferrarija, ti ne bo dala. Za ferrarije ima druga posojila z drugo OM. Za obnovo pa bo dala.

Shait ::

Pri kreditih za nepremičnine je potrebno razlikovati nakup ter prenovo in ostale posege oziroma namene. Povezava GBKR se nanaša na nakup nepremičnine. V tem primeru je poleg kreditne sposobnosti in vrednosti hipotek tudi kriterij ocenjene vrednosti nepremičnine, kar pomeni, da ti banka lahko nameni kredit le do ocenjene vrednosti nepremičnine. Ali drugače povedano, višina kredita ne sme presegati vrednosti nepremičnine. Višina kredita pri prenovi in ostalih posegih ni omejena na vrednost nepremičnine temveč je pogojena s kreditno sposobnostjo komitenta in premoženja, ki je na voljo za hipoteko. Enako velja za nakupe premičnin. To je določeno v bančnih regulativah tako na nacionalni kot EU ravni (ZBan-3, CRR, EBA in ostale smernice).

Utk ::

S tem da za obnovo dobiš zdaj na ekoskladu bistveno cenejši kredit. Če narediš vsaj 3 ukrepe, imaš 1% fiksno OM na 20 let. Tako da vse kar je možno se itak bolj splača prek ekosklada vzet.

tomaz- ::

Utk je izjavil:

Se pravi, se da, tako kot sem reku, ampak ti ne bi zapravil prilike izpast še malo bolj pameten kot misliš da si.


Pri teh prilikah si pa ti nesporen zmagovalec. Moraš včasih malce popazit na kak spontan samovžig
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Loža
2511421500 (3784) Zako
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167204361 (26487) celje
»

Kdaj ste začeli varčevati za hišo/stanovanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12414343 (9760) ZveeZ
»

Kredit brez pologa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612012 (9965) Kvinta
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029167282 (137227) thramos

Več podobnih tem