» »

Kdaj ste začeli varčevati za hišo/stanovanje?

Kdaj ste začeli varčevati za hišo/stanovanje?

1 2
3
»

m0LN4r ::

Bostjan_321 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Bostjan_321 je izjavil:

In če boš čakal še 3 ali 5 let bo pa zares boljše ?

Sej jo ne napadeš na prvem zmenku ali bi imela otroke in koliko. Pa ali kaj varčuje in kako misli reševati stanovanski problem.
Ko/če pa sta skupaj eno leto se pa lahko pogovorita tudi take bolj resne in odrasle teme.

Danes ste vsi otroci do 30ga ?

To se ti ze po enem letu fukarjenja gres pogovarjat? Ja okej. Hodis v cerkev?


Ne hodim v cerkev.

Ko sem bil star 16 se s takratno punco seveda tudi po enem letu nisem pogovarjal koliko otrok bova imela pa kako bova reševala stanovanski problem.
Pa potem z naslednjo pri 18ih tud ne.
Pa potem z parimi kratkotrajnimi tekom faksa tud ne.

Potem sem pa v četrtem letniku faksa spoznal sedanjo ženo, ki je bila tudi četrti letnik samo leto mlajša (mje bla bolj pridna) in sva se po enem letu pač pogovarjala tudi o tem. Pač ljudi spoznavaš tudi tako da se z njimi odkrito pogovarjaš in to tudi o odraslih temah.

Ja no, ti si se pac ustavil pri njej, lahko bi se ze prej ali pa pozneje. Taksne stvari so odvisne tudi od veliko drugih dejavnikov.
Jaz sem se s svojo tudi pogovarjal o tem in je rekla da ne cuti potrebe po otrocih "tako kot ostali" da ona pred 30 noce otrok tako kot njena... in kaj bos? Jo pustil, ker ti si pa zabical, da zdaj takoj al pa nic?
Jaz sem ji pac rekel, ko bos ready bos pac ready, pa ce bo to pri 40, me ne moti.

Ni neke prisile razmnozevanja, ker je to v navadi kot pri zivalih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Bostjan_321 je izjavil:

In koliko časa rabiš, da boš pa RES, RES, ziher ?
Če hočeš bit 100% moreš počakat da vaju odnesejo na britof.

Če se pa s partnerjem odkrito pogovarjaš o svojih željah in pričakovanjih in daješ odkrite odgove in ne tisto kar misliš da bi partner rad slišal se pa pač precej bolje spoznaš že v parih letih, kot bi se sicer v 10ih letih.

Preden je zanosila sva bila par 4 leta.
2,5 leti sva živela skupaj.
Jaz sem bil 28 in ona 27.

Ti pa pišeš o hormonih kot da gre za najstnike :))

Ne gre se o tem ali si ziher. Gre se o tem ali sploh hoces in ali je to pogoj, da si s partnerjem zaradi tega ali ne. Zame to ni pogoj, ker nikoli nisem cutil te potrebe, tudi moja ne.
Je pa jebeno, ko so družbeni pritiski veliki iz vseh strani, da se je treba cimprej razmnozevati in ko je ljubezen se friska, da ne pobegne.
Ne rabimo se tu fine delat.
Lepo za tebe, da vztrajas s tradicijo, ampak ne se delat, kot da je to edini pravilen nacin.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

2f4u ::

Hja. Sem 50+.

Takoj po koncu faxa sem delal precej. Nasel eno razbito garsoniero in preracunal al najem al nakup.
Potem sem glede na prihodke, kredite, partnerko menjal, sluzbe menjal, prehodi na 1ss, 3ss, otroc, hisko, sel v tujino za 7let, locil, 2 stanovanji ostali; zivim pa v novi hisi. Vedno kupil razbito in za prenoviti, delal veliko sam. Prvi zeblji pa omet so hitro dol padel.. :)

Recimo 25 let kreditov, nekje obroki 350eu danes, okvirno nekje 1/6 place. Precej odrekanja, slaabi avti do 15k, vcas za frizerja nisem imel, otroc vsekakor imel prednost.. Starsi niso dal skoraj nic in ne zivimo skupaj.

Tako da... zal mi je za stvari, ki jih nisem naredil.

gojira ::

2f4u je izjavil:

Tako da... zal mi je za stvari, ki jih nisem naredil.


Naprimer kaj? Res me zanima mnenje tistih ki ste že malo "starejši" od večine 30 letnikov in sedaj gledate za nazaj.

Bostjan_321 ::

m0LN4r je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

In koliko časa rabiš, da boš pa RES, RES, ziher ?
Če hočeš bit 100% moreš počakat da vaju odnesejo na britof.

Če se pa s partnerjem odkrito pogovarjaš o svojih željah in pričakovanjih in daješ odkrite odgove in ne tisto kar misliš da bi partner rad slišal se pa pač precej bolje spoznaš že v parih letih, kot bi se sicer v 10ih letih.

Preden je zanosila sva bila par 4 leta.
2,5 leti sva živela skupaj.
Jaz sem bil 28 in ona 27.

Ti pa pišeš o hormonih kot da gre za najstnike :))

Ne gre se o tem ali si ziher. Gre se o tem ali sploh hoces in ali je to pogoj, da si s partnerjem zaradi tega ali ne. Zame to ni pogoj, ker nikoli nisem cutil te potrebe, tudi moja ne.
Je pa jebeno, ko so družbeni pritiski veliki iz vseh strani, da se je treba cimprej razmnozevati in ko je ljubezen se friska, da ne pobegne.
Ne rabimo se tu fine delat.
Lepo za tebe, da vztrajas s tradicijo, ampak ne se delat, kot da je to edini pravilen nacin.


Nikjer nisem rekel da je to edini pravilen način.

Vse kar sem napisal je bilo

Bostjan_321 je izjavil:

SŠ končaš pri 19ih.
Faks pri 23ih, 24ih.

Torej če proti koncu faksa spoznaš resno punco imaš brez težav otroke pri 27, 28 letih.
Če človeka ne spoznaš v parih letih ga tudi v 10ih ne boš.


Torej lahko jih imaš, v smislu brez nekega odrekanja da si zamudil študentkse žure pa pijančevanje s kolegi itd. Pa na prehodu iz 20ih v 30ta tudi nisi več zelen smrkavec. In če nisi vlekel faksa do 30ga, si lahko takrat že par let redno zaposlen.
Torej imaš vse pogoje da imaš lahko otroke, če jih želiš imeti. In če jih želiš imeti je pa moje mnenje da je bolje da jih imaš takrat, kot pa potem pri 35ih ali pa tik pred 40.

Bostjan_321 ::

Verjetno je tudi odvisno kdaj si začel hodit ven in žurat.
Mi s kolegi smo začeli pri 15ih nekje ko smo šli v SŠ, to smo bili zunaj po lokalih in diskačih vsak petek in soboto.
Pa poleti sami na morje kampirat in podobno. Pa potem proti koncu SŠ in na faksu roadtripi po evropi in balkanu.

Tam nekje po 25em, ko smo bili praktično že vsi bolj ko ne konec s faksom in bolj kot ne zaposleni, smo postali že dobesedno zapečkarji. Ko že 10 let popivaš in žuraš za vikende se počasi naveličaš tudi tega.

Pa tudi z ženo sva si kar nekaj stvari privoščila preden so bili otroci. Tako da danes 10 let kasneje nimam občutka da bi kaj zamudil.

velikBrokoli ::

Dej nehite smetit s temi otroci - vsak se sam odloči, kdaj jih bo imel. Tema je o varčevanju za hišo, ne kdaj ste ga namočili.

Super je brati izkušnje ostalih, ki opisujejo kako so prišli do stanovanja ali bajte. Sam se ravno v to spuščam, po nekaj letih šparanja in dobrega zaslužka bom sedaj kupil parcelo in vzel kredit za hišo. Bo pa verjetno dokončano čez leto ali dve.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Ja no, ti si se pac ustavil pri njej, lahko bi se ze prej ali pa pozneje. Taksne stvari so odvisne tudi od veliko drugih dejavnikov.
Jaz sem se s svojo tudi pogovarjal o tem in je rekla da ne cuti potrebe po otrocih "tako kot ostali" da ona pred 30 noce otrok tako kot njena... in kaj bos? Jo pustil, ker ti si pa zabical, da zdaj takoj al pa nic?
Jaz sem ji pac rekel, ko bos ready bos pac ready, pa ce bo to pri 40, me ne moti.

Ni neke prisile razmnozevanja, ker je to v navadi kot pri zivalih.
Seveda ni, ne vem zakaj eni čutijo tako potrebo. Pa vendar, če jih misliš imeti, je to dobro čimprej. Jaz sem imel drugega pri 36letih, pa je to prepozno, ko mi zdaj pri 41-ih 5-letni mulc skače cel dan po glavi. Se mi zdi tam okoli 30-ih glih sweet spot, nekaj se že znoriš v svojih 20-ih, hkrati še ni tako pozno.
Vsekakor pa - če nisi pripravljen na vsaj 10 let vzgoje in odpovedi svojim hobijem, jih ne imet. To je nasvet. Na žalost jih večina ta nasvet ignorira in potem nastane horda nevzgojene mularije, ki dela bedarije ali pa postanejo socialni problemi.

velikBrokoli je izjavil:

Super je brati izkušnje ostalih, ki opisujejo kako so prišli do stanovanja ali bajte. Sam se ravno v to spuščam, po nekaj letih šparanja in dobrega zaslužka bom sedaj kupil parcelo in vzel kredit za hišo. Bo pa verjetno dokončano čez leto ali dve.
Mislim, da je to dobra ideja. Kjer koli nabaviš že nekaj narejenega, plačaš konkretno več, kot če se sam lotiš. Torej najprej parcela. Problem je, ker jih je vedno manj dobrih, vsaj na dobrih lokacijah.
Kredit pa itak. V globalnem sistemu, ki deluje na kredit, se moraš pač pridružit in še ti vzeti, sicer ostaneš brez nepremičnine.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Z letom 2022/23 se je trend tako obrnil, da zivim v najemu cel lajf pa se vedno placam manj, kot za ekvivalentno stanovanje.
Tako da nevem kak bo v prihodnje. Opcije so 1000€ za najem ali 3000€ za Kredit na mesec zaenkrat tu kjer stanujem. Sicer cene ze neki padajo, ampak premalo zaenkrat.

A da so v DE tako najemnine padle? Za 1000 EUR najema morajo biti na Bavarskem res rovte. Če gre za najem bajte... Zato komaj dobiš v mestu enosobno stanovanje.

Zadnjih 5 let so šle cene na Bavarskem gor tam za 3x. Pa ni to Muenchen, ampak 50km ven...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Me zanima kolk časa bo sedaj inercija, 2,3,5 let ?

Veliko vprašanje. Poznam nekaj nepremičninarjev, trenutno še ni absolutno nobenega jamranja glede slabe prodaje, tako da...
In kljub temu, da se je ta leta veliko gradilo, so to bolj luksuzna stanovanja. Ni to ravno za mlade ali tiste s povprečnimi dohodki.

TheBlueOne ::

guano je izjavil:

Pri koliko letih ste začeli varčevati za vaš dom in kakšno je trenutno stanje? (s partnerjem, otroci, sami)

In na kakšni "poziciji" ste bili pred gradnjo oz. nakupom (domača/podedovana parcela, pomoč staršec, kredit, itditd)


Nikoli v zivljenju nisem namensko varceval. Se mi zdi po definicijo bedasto, ker nakazuje, da nalagas suh denar. Hiso kjer zivimo sva postavila pri 35. Pomoci nisma imela, bolj stipendirama starse kot pa imama od njih imovino. Od planiranja financ do vselitve smo potrebovali tri leta.

njyngs ::

floyd1 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Me zanima kolk časa bo sedaj inercija, 2,3,5 let ?

Veliko vprašanje. Poznam nekaj nepremičninarjev, trenutno še ni absolutno nobenega jamranja glede slabe prodaje, tako da...
In kljub temu, da se je ta leta veliko gradilo, so to bolj luksuzna stanovanja. Ni to ravno za mlade ali tiste s povprečnimi dohodki.

Eno pravilo, ki ga upoštevaj je: nikdar in nikoli o stanju na stanovanjskem trgu ne verjemi nepremičninarju. So tam tam z nivojem laganja kot politiki.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Pat_MaGroin ::

Ja, sploh ker jaz jih tudi poznam vsaj 3, pa vsi pravijo, da so že 3 mesece črički pri prodaji....

TheBlueOne ::

Jaz sem v kontaktu samo z izvajalci. Trenutno so se projekti, ki so ze placani od lani, potem pa se menda kaze radikalen obrat.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem v kontaktu samo z izvajalci. Trenutno so se projekti, ki so ze placani od lani, potem pa se menda kaze radikalen obrat.

Sam sem isto slišal.

Zaenkrat je v gradbeništvu še inercija, novih zadev ni veliko, razen kjer so infrastrukturni projekti od države.

Nekateri gradbeniki pa sploh nimajo dela za letos... Se je že začelo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZveeZ ::

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem v kontaktu samo z izvajalci. Trenutno so se projekti, ki so ze placani od lani, potem pa se menda kaze radikalen obrat.

Sam sem isto slišal.

Zaenkrat je v gradbeništvu še inercija, novih zadev ni veliko, razen kjer so infrastrukturni projekti od države.

Nekateri gradbeniki pa sploh nimajo dela za letos... Se je že začelo...

Kaze, da bo naslednje leto pravi cas za zakljuciti malenkosti na bajti:)

Pat_MaGroin ::

Jaz sem se pogovarjal z gradbenikom, ki ima za sabo že par blokov in ni od včeraj.

Je imel plan gradit blok s 100 flati že konec 2021, pa je vse skupaj ustavil in rekel, da bo počakal 1 leto, ko bo bistveno lažje gradit (cene materiala in delovne sile).

No, konec meseca zasadijo lopato za blok s 100 flati.

floyd1 ::

njyngs je izjavil:

floyd1 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Me zanima kolk časa bo sedaj inercija, 2,3,5 let ?

Veliko vprašanje. Poznam nekaj nepremičninarjev, trenutno še ni absolutno nobenega jamranja glede slabe prodaje, tako da...
In kljub temu, da se je ta leta veliko gradilo, so to bolj luksuzna stanovanja. Ni to ravno za mlade ali tiste s povprečnimi dohodki.

Eno pravilo, ki ga upoštevaj je: nikdar in nikoli o stanju na stanovanjskem trgu ne verjemi nepremičninarju. So tam tam z nivojem laganja kot politiki.

Dve sta celo družinski prijateljici. In vesta, da še dolgo ne bomo kupovali / prodajali, tako da se skrivalnic najverjetneje ne gresta.
Ko smo l. 2013 mi kupili bajto, je bilo tu stanje precej drugačno. Eno samo jamranje. Prodaja v primerjavi s prejšnjimi leti skoraj neobstoječa, le nekaj najemov je še bilo. Zato so takrat strmoglavile cene.

Pat_MaGroin ::

floyd1 je izjavil:

njyngs je izjavil:

floyd1 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Me zanima kolk časa bo sedaj inercija, 2,3,5 let ?

Veliko vprašanje. Poznam nekaj nepremičninarjev, trenutno še ni absolutno nobenega jamranja glede slabe prodaje, tako da...
In kljub temu, da se je ta leta veliko gradilo, so to bolj luksuzna stanovanja. Ni to ravno za mlade ali tiste s povprečnimi dohodki.

Eno pravilo, ki ga upoštevaj je: nikdar in nikoli o stanju na stanovanjskem trgu ne verjemi nepremičninarju. So tam tam z nivojem laganja kot politiki.

Dve sta celo družinski prijateljici. In vesta, da še dolgo ne bomo kupovali / prodajali, tako da se skrivalnic najverjetneje ne gresta.
Ko smo l. 2013 mi kupili bajto, je bilo tu stanje precej drugačno. Eno samo jamranje. Prodaja v primerjavi s prejšnjimi leti skoraj neobstoječa, le nekaj najemov je še bilo. Zato so takrat strmoglavile cene.


Sej od 2008 do 2010 tudi ni bilo jamranja. To ni proces iz danes na jutri :).

Ko bodo delnice pumpale in BTC nad 50k, se bo šele začel jamr glede ceglov :).

floyd1 ::

Sej od 2008 do 2010 tudi ni bilo jamranja.

Ravno to se pogovarjamo - nismo še na točki, ko bodo cene jutri strmoglavile. Kdaj pa to bo, če sploh bo, ne ve nihče.

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Z letom 2022/23 se je trend tako obrnil, da zivim v najemu cel lajf pa se vedno placam manj, kot za ekvivalentno stanovanje.
Tako da nevem kak bo v prihodnje. Opcije so 1000€ za najem ali 3000€ za Kredit na mesec zaenkrat tu kjer stanujem. Sicer cene ze neki padajo, ampak premalo zaenkrat.

A da so v DE tako najemnine padle? Za 1000 EUR najema morajo biti na Bavarskem res rovte. Če gre za najem bajte... Zato komaj dobiš v mestu enosobno stanovanje.

Zadnjih 5 let so šle cene na Bavarskem gor tam za 3x. Pa ni to Muenchen, ampak 50km ven...

Jaz placujem se manj. Kdor isce ta najde, tudi v Münchnu se sobi garsonjera za 600.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Invictus ::

Bolj vprašanje kje v Muenchnu :).

Ko sem jaz iskal, pod 800-900 ni bilo nič (2018), pa še cel kup birokracije je bilo.

Jaz pa pogoodbo samo za eno leto. Je bil cenejši AirBnb, ker sem bil tako ali tako samo 3 noči gor vsake 2 tedna.

Moogče je zdaj malo drugače, ker je precej vzhodnjakov preprosto šlo nazaj v domovino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

floyd1 je izjavil:

Sej od 2008 do 2010 tudi ni bilo jamranja.

Ravno to se pogovarjamo - nismo še na točki, ko bodo cene jutri strmoglavile. Kdaj pa to bo, če sploh bo, ne ve nihče.

Se strinjam s tem. Letos še zagotovo ne bo nekih občutnih padcev, ampak za naprej je pa tudi težko rečt, ker ne vemo kako se bo ekonomija gibala. Lahko, da imamo danes "zadnjo šanso" za kupit "poceni" nepremičnine, pa še tega ne vemo :)
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

matic492 ::

Padec je lahko tudi, če dejanska vrednost v EVRIH ne pade.. zaradi inflacije.

Mislim, od tega meseca naprej smo vsi kreditno sposobni za 100€ na mesec manj, pa to samo uradno, v praksi še veliko manj, zaradi podražitve vsega drugega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

ZveeZ ::

matic492 je izjavil:

Padec je lahko tudi, če dejanska vrednost v EVRIH ne pade.. zaradi inflacije.

Mislim, od tega meseca naprej smo vsi kreditno sposobni za 100€ na mesec manj, pa to samo uradno, v praksi še veliko manj, zaradi podražitve vsega drugega.

Se pa pripravlja podlaga za veliko zaposlenih v JS, da bodo malo bolj kreditno sposobni.
Skratka: revezi dobijo prevec zato je treba ostale bolje placati.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USTVARJANJE SVOJEGA PREBIVALIŠČA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19519828 (11418) zobnik
»

Samski do lastnega stanovanja (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2066215944 (82383) hujsk1999
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30567817 (49058) Okapi

Več podobnih tem