» »

Kateri cvrtnik-friteza

Kateri cvrtnik-friteza

«
1
2

Morison ::

Kateri cvrtnik - fritezo na olje priporočate? Za domačo uporabo tam za dve tri osebe max.
Predvsem za kakšen pomfri, dunajski, pariški zrezki.

PINki ::

Air fryer

Horas ::

pečica ali cvrtnik na zrak! tudi v ponvi se lepo speče tako brez olja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

puginho ::

še en + za air fryer, malo pošpricaš z oljem pa je super pomfri, tudi ostalo

Morison ::

Eni full kritizirajo te cvrtnike na vroči zrak, da je tak čuden okus, bolj hrustljavo... Razen pomfri, da je dober vse ostalo bolj tako.
Lahko podate kakšen link katerega priporočate.

carovnik1900 ::

zračni so dobri za zmrznjeno hrano (in vnaprej predpripravljeno - kot je pomfri v trgovini). za svežo hrano so slabši... je pa tako... ogromno ljudi ki kritizira dela napako, da cvrtnik preveč napolni... tu pač zrak mora ustezno krožiti po in med hrano, da dobro speče...
na olje je pomfri realno boljši... je pa na zraku pač bolj zdrav in spet ni tako slab (če preveč ne nafilaš)... skratka kupi malo večjega, če imaš prostor, kot so porcije, ki jih misliš pečt...
mislim, da so taboljši od philipsa? (tu nism siguren)

koyotee ::

https://www.tefal.si/ELEKTRI%C4%8CNO-KU...

Za krompir tole, ti lepo meša in je enakomerno pečen. Zrezke pa vedno v olju v posodi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Horas ::

koyotee je izjavil:

https://www.tefal.si/ELEKTRI%C4%8CNO-KU...

Za krompir tole, ti lepo meša in je enakomerno pečen. Zrezke pa vedno v olju v posodi.


zkaj olje?? eni še vedno vlečete od starih mam te fore da je treba povsod dajat olje! pa maslo! bedarija.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

carovnik1900 ::

se da zrezek speč v airfryerju... edino malo treba eksperimentirat - vsak pač peče malo drugače ...

cvalsr ::

Oljni - svinjarija po celi kuhinji. Šprica in kipi, ne moreš preprečiti. Olja porabiš približno toliko, kot na solati. Sem testiral: stehtal, spekel x porcij in spet stehtal: ~0,03 litra na porcijo pomfrija ~2 žlici => da ne bo kdo umrl že ob sami misli na olje. Je pa večkrat prežgano, to gotovo ni najboljše; a v McDonaldsih je še 10x bolj, pa...?

Zračni - zgoraj zažgano, spodaj surovo, če ne premešaš vsake 3 minute. Moraš dežurati zraven in mešati, tudi če je količina majhna. Okus - kakor pač za koga. Jaz ga "podmažem" z žlico ali dvema olja. Taki, ki med pečenjem mešajo, so verjetno boljši. Po moje bi bil optimalen z bobnom kot pralni stroj, a takega še nisem videl?

Govorim o pomfriju. Cvrtje mesa brez olja pa je pač pečenje, zakaj bi to počel v cvrtniku??

hbgqzR ::

Kakšne izkušnje imate s cvrtniki na vroč zrak? Je to za kaj ali je samo balon vročega zraka?

Mi bi morda popuste na shoppster ali pa na mimovrste koristili, če strašijo zdaj že z mesečno inflacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Vuli ::

je, kar uporabno
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

wcpapir ::

hbgqzR je izjavil:

Kakšne izkušnje imate s cvrtniki na vroč zrak? Je to za kaj ali je samo balon vročega zraka?

Mi bi morda popuste na shoppster ali pa na mimovrste koristili, če strašijo zdaj že z mesečno inflacijo.

Mi ga uporabljamo dnevno. Trenutno za peko kostanjev 20min na 200stopinj, topčina pa še rok si ne umažeš.

hbgqzR ::

Hmm... Je kaj, da se posebej priporoča - znamka, cenovni razred, poraba, kapaciteta, kak dejanski?

Je zdaj dober čas za nakup, je kakšen workaround ali je za počakat do decembra, ker se zna zgoditi, da bi se jih vzelo mogoče 2, 3, celo 4, trgovci se včasih malo usmilijo.

xseki ::

https://www.mimovrste.com/cvrtniki/tefa...

Ima kdo? Je uporabno? Je hrana kaj surova?

Surstromming ::

PINki je izjavil:

Air fryer


Niti pod razno. Premajhna kolicina in zanic krompir. Ce bi rad kdo probal, naj kupi v trgovini "zdravi" cips, owen baked.

No tisti iz air fryerja bo v najboljsem primeru tak. V realnih primerih pa mnogo slabsi. Skoda vsakega centa.

Furbo ::

A niso ti air fryerji samo manjše pečice z ventilatorjem lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hbgqzR ::

No, smo odprli danes, bomo vrnili vse skupaj in zamenjali za manjše.. Vse je super, xxl je hudo preveliko, takšno reč rabiš, če odpreš McDonalds sredi kampusa. Kombinirati ni možno, ni za ločevanje po vrsti in obdelavi.

bedarija ::

Furbo je izjavil:

A niso ti air fryerji samo manjše pečice z ventilatorjem lol.


jp, pečica nastavljena na kroženje zraka.

Xserces ::

Surstromming je izjavil:

PINki je izjavil:

Air fryer


Niti pod razno. Premajhna kolicina in zanic krompir. Ce bi rad kdo probal, naj kupi v trgovini "zdravi" cips, owen baked.

No tisti iz air fryerja bo v najboljsem primeru tak. V realnih primerih pa mnogo slabsi. Skoda vsakega centa.



meni se ne zdi tko. Imamo doma in se da naredit not za 3-4 osebe krompirja ki je za moje pojme dober. Imamo pa philips xxl. Delal sem pa not že vse... od rib do piščanca in vmes in zaenkrat je bilo še vse okusno. Imaš tudi pomfri narejen za peko v airfryerju in je dobr.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

wcpapir ::

bedarija je izjavil:

Furbo je izjavil:

A niso ti air fryerji samo manjše pečice z ventilatorjem lol.


jp, pečica nastavljena na kroženje zraka.

Nekako tako, mi smo že prej jedli krompir in pohano vedno iz pečice, je pa v cvrtniku na vroč zrak bolj "sočno" in manj izsušeno, tako da smo navajeni tega. Ne razumem pa kako je lahko potapljanje hrane v vroče olje tak kulinarični presežek kot ga nekateri predstavljajo tukaj v tej temi.

Mi porabimo mogoče 1l olja za cvrtje na leto, pa še to takrat ko pride tašča pohat in kaka 2-3l oljivnega letno.

Je pa tudi res, da ves krompir in ostalo, ki spečemo v cvrtniku pripravimo sami, nič kupljene robe namakane v olje že v proizvodnji.

hbgqzR ::

wcpapir je izjavil:


Ok, mi smo zdaj dobili, začeli zares uporabljati, in še naročili eno dvojno, one tefal super air double laser saber action pa nismo vzeli, ker v specifikacijah piše, da ima volumen 1L (en liter), medtem, ko imajo drugi 3-5.

Naj povem, da je stvar uspešnica, tudi med najstniško mladino, ker je to fit in to in praktično brez olja, od tega gre 105% zahvale forumski temi. Zdaj čakamo samo še 8L twin air fryer, ker smo eni kot majhni otroci, fajn pa je zelo, če ima okence.

Kako pogosto to zares pomivate z mašinerijo? Ali samo pobrišete? Če je sveže (recimo kuretina), je menda bolj pogosto potrebno pomivati ali čisto po presoji in ni tako haklih?

Ste nakupili tiste aksesorije nekje za 50EUR preko amazona ali podobnega? Imate tiste silikonske modelčke in papirne podloge in to?

Surstromming ::

wcpapir je izjavil:

bedarija je izjavil:

Furbo je izjavil:

A niso ti air fryerji samo manjše pečice z ventilatorjem lol.


jp, pečica nastavljena na kroženje zraka.

Nekako tako, mi smo že prej jedli krompir in pohano vedno iz pečice, je pa v cvrtniku na vroč zrak bolj "sočno" in manj izsušeno, tako da smo navajeni tega. Ne razumem pa kako je lahko potapljanje hrane v vroče olje tak kulinarični presežek kot ga nekateri predstavljajo tukaj v tej temi.

Mi porabimo mogoče 1l olja za cvrtje na leto, pa še to takrat ko pride tašča pohat in kaka 2-3l oljivnega letno.

Je pa tudi res, da ves krompir in ostalo, ki spečemo v cvrtniku pripravimo sami, nič kupljene robe namakane v olje že v proizvodnji.


Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Surstromming ::

wcpapir je izjavil:

Mi porabimo mogoče 1l olja za cvrtje na leto, pa še to takrat ko pride tašča pohat in kaka 2-3l oljivnega letno.


Mah jaz navadnega olja ne porabim niti deci. Se mi je se vedno do sedaj pokvaril. Ne cvrem nicesar.

Sem pa probal airfried pomfri (ker sem imel enake ideje, "zdravo" cvretje skoraj brez olja ipd.).

Pac enako kot kava iz kapsul ali pa proper espresso masina. Popiti se da, samo preprosto to ni to.

Mislim, ja, saj lahko reduciras pricakovanje glede krompircka, samo jaz osebno, ga potem raje ne jem v tej obliki.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

bedarija ::

navadiš se. itak da krompirček napit masti sočen, ne more bit isti ko nek posušen iz pečice. jaz osebno nimam airfrijerja, ampak pečem vse v pečici. nageci, pomfri, ocvrt sir. edina stvar ki jo še v olju poham so kaneloni.

predi ::

Jaz imam starejši model Philips HD9220/20 (mehanski timer in knof za temperaturo). Redno delam pomfri v njem. Edini minus je, da pečenje traja pol ure in da moraš na vsake toliko časa pretresti vsebino med peko ter peči na dveh različnih temperaturah. Za panirano to ni. Pa tudi ne za vsako sorto krompirja - ene izpadejo bolje kot druge pri enakem postopku peke. Edini dodatek, ki sem ga želel, je grill pan, ki pa ga nikoli nisem kupil, ker je 30€ za en kos pločevine in plastike preveč. Enkrat mi je med pretresanjem krompirja popustil ročaj in je spodnji del (posoda) zletel po tleh ter se zaradi udarca rahlo ukrivil.

hbgqzR ::

Ja, analogno ima svoj retro čar...

Nisem iz tega faha, pa vprašam, če vsaka PEČICA, ki ima ventilator in načine za forced-fan mode, je v bistvu konvekcijska? Nekaj sem bral in mogoče je to poznano že kar nekaj časa tudi pri nas :-)

Air fryer ima glavno prednost, da je pač prenosen in bolj fensi mladini videt s tisto rajngla-predalom in to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Surstromming ::

bedarija je izjavil:

navadiš se. itak da krompirček napit masti sočen, ne more bit isti ko nek posušen iz pečice.


Tisti deci porabim obicajno pri peki krompirja v pecici ampak mi je tudi tisti boljsi od airfryerja. Sem fan krompirja in ce ni "po predpisih" se zmrdujem :))
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Surstromming ::

hbgqzR je izjavil:

Ja, analogno ima svoj retro čar...


Oboje je enako "analogno". Pac ventilator in grelec, razlika je samo v tem, da ima pec grelce namenjene peki vsebine, ventilator samo razpihava vroc zrak po pecici, airfryer je pa v bistvu oversized fen, ki greje zrak in ne pece.

Bi pa glede pecic priporocal vsakemu, ki ne misli imeti 10 otrok in babico in dedka v hisi, da vzame half-size pecico. Konvencionalne "slovenske" so prevelike, sem samo kaksne piskote za NY do sedaj pekel v dveh nadstropjih.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

klavdijL ::

Osebno se tudi navdušujem za nakup in bi izkoristil trenutne akcije prek spleta ... vidim, da se vas nekaj kar navdušuje nad zadevami, manjka pa mi podatek, kaj je kdo naročil :) Tako da prosim za malo pomoči pri izbiri ... cenovni rang je tam do 100 eur (trenutno so določeni modeli precej znižani, tako da upam, da se kaj pametnega dobi za tak denar).

Običajno te zadeve pečemo v ventilatorski pečici (cvremo ne). Ker so zdaj v igri majhni otroci, je pečica redkeje v uporabi in bi potrebovali nekaj bolj "varnega" (z vidika, da otroc ne morejo skoz zraven rint, odpirat ipd.). Smo dva odrasla in dva mlajša otroka, zato gledam take z malo večjimi posodami. Sicer ne vem niti, a je to preveč ali premalo :)

Trenutno gledam te tri zadeve, sem pa odprt tudi za nove ideje ...
https://www.shoppster.si/p/1487572
https://www.shoppster.si/p/1753801
https://www.vitapur.si/kuhinja/mali-kuh... (je 3.5l dovolj?)
Baje da so Tefalovi tudi

ok?

destroyer2k ::

klavdijL

Osebnega mnenja sem tefal actifry je veliko bolši ker sam meša. Pred tem sem imel navadnega in ga raje sploh nisem veliko uporabljal.

sejalecx ::

A potem te brez mešanja niso ok?

Kateri krompir je najboljši za pripravo pomfrija v teh zadevah?

Pri kateri znamki zamzrnjenega krompirja iz trgovine so najboljši rezultati?

PINki ::

klavdijL je izjavil:

Osebno se tudi navdušujem za nakup in bi izkoristil trenutne akcije prek spleta ... vidim, da se vas nekaj kar navdušuje nad zadevami, manjka pa mi podatek, kaj je kdo naročil :) Tako da prosim za malo pomoči pri izbiri ... cenovni rang je tam do 100 eur (trenutno so določeni modeli precej znižani, tako da upam, da se kaj pametnega dobi za tak denar).

Običajno te zadeve pečemo v ventilatorski pečici (cvremo ne). Ker so zdaj v igri majhni otroci, je pečica redkeje v uporabi in bi potrebovali nekaj bolj "varnega" (z vidika, da otroc ne morejo skoz zraven rint, odpirat ipd.). Smo dva odrasla in dva mlajša otroka, zato gledam take z malo večjimi posodami. Sicer ne vem niti, a je to preveč ali premalo :)

Trenutno gledam te tri zadeve, sem pa odprt tudi za nove ideje ...
https://www.shoppster.si/p/1487572
https://www.shoppster.si/p/1753801
https://www.vitapur.si/kuhinja/mali-kuh... (je 3.5l dovolj?)
Baje da so Tefalovi tudi

ok?
tega iz vitapurja ti ne priporocam. Ni dovolj kvalitetne izdelave. Resetka na dnu se je ze znucala pa vsakic ko iztresas iz predala ti pade se ona. Tudi gumijaste obrobe so ze popadale dol v pomivalnem stroju. Speče pa sicer ok, ce ga ne napolnis prevec. Glede velikosti je dovolj velik za nas tri s stiri letnikom.

phnj90 ::

Imate kakšne takšne dodatke za vročezračne cvrtnike? Kje je najbolj smiselno nabaviti - da je v redu in ugodno (inflacija palec dol). AliExpress ali kaj?

wcpapir ::

phnj90 je izjavil:

Imate kakšne takšne dodatke za vročezračne cvrtnike? Kje je najbolj smiselno nabaviti - da je v redu in ugodno (inflacija palec dol). AliExpress ali kaj?

Mislim da smo to kupovali v eni trgovini v CE Cityju, tam kjer imajo delimano.

mRhcPf ::

kot socialec sicer pričakujem forumsko pljuvanje in zmerjanje, ko vprašam, če so tefal actifry airfryerji vredni svoje dragosti, ker imajo dve nastropji in rotirajočo lopatico, ki pomaga med pečenjem... kakšen je premer kontejnerja in se lahko sploh uporabljajo dodatki - se lopatica lahk vzame ven?

koyotee ::

Pri nas je v uporabi že sedmo leto, sicer ima samo en štuk in ja, lopatica se komot odstrani. A pri nas je ne, ker ga uporabljamo izključno za pečen krompir. Ko bo crknil sigurno kupimo novega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Hypathia ::

A je kdo tukaj član ZPS in lahko pogleda in pove katera dva cvrtnika na vroči zrak sta zmagala na testu, oziroma dosegla 1. in 2. mesto?

https://twitter.com/zpsslo/status/17254...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

bauci ::

Philips 7000 sereies Combi connected XXLHD9880/90

Cena: 400,00 - 500,00 €

Zmagovalec testa
Naprodaj v Sloveniji
Datum testiranja: 15. 07. 2023
Datum pridobitve podatka o ceni: 20. 10. 2023

Skupna ocena
DOBRO

Domo DO537FR

Cena: 124,00 - 210,00 €

Odlično razmerje kakovost/cena
Naprodaj v Sloveniji
Datum testiranja: 15. 12. 2022
Datum pridobitve podatka o ceni: 20. 10. 2023

Skupna ocena
DOBRO

Horas ::

pretirano, mi mamo iz lidla za 40€ 4lete in je super
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Hypathia ::

bauci je izjavil:

Philips 7000 sereies Combi connected XXLHD9880/90

Cena: 400,00 - 500,00 €

Zmagovalec testa
Naprodaj v Sloveniji
Datum testiranja: 15. 07. 2023
Datum pridobitve podatka o ceni: 20. 10. 2023

Skupna ocena
DOBRO

Domo DO537FR

Cena: 124,00 - 210,00 €

Odlično razmerje kakovost/cena
Naprodaj v Sloveniji
Datum testiranja: 15. 12. 2022
Datum pridobitve podatka o ceni: 20. 10. 2023

Skupna ocena
DOBRO

Hvala!
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Magic1 ::

Jaz imam nacilanega Tefalovega Actifry 2 v 1 XXL, samo ceno moram dobit primerno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

misek ::

Škoda ga nimajo pri Enaa, ker imajo 30% popust na TEFAL.

135063 ::

Petrol ima menda gorenje af170db večjega za 93EUR (od ath 200EUR, redno nekje 130EUR), če dodaš 200 točk... naslednji emundia 110EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 135063 ()

DarwiN ::

Razmislite o tistih z dvema košarama.. Vržeš v eno denimo pomfrit, v drugo perutničke in klikneš SYNC funkcijo, kar pomeni, da je istočasno pečeno (če pomfrit potrebuje 20 min, perutničke pa 30 min, je prva košarica prvih 10 minut na pavzi in potem skupaj končata).

Sem ravno prejel Cecotec 9l za ~92€ iz Amazona in je bomba.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bauci ::

Jaz imam eno iz Leclerca z dvema predaloma. Ker sva samo dva je to super zadeva. Za druzino 4 ali 5 pa bi bila predala premajhna in bi raje kupil eno z xxl predalom.

matobeli ::

Kaj pa če bi imel dve? V eni imaš zadeve ki manj onesnažijo olje (ala pomfri), v drugi pa pohane zadeve.

Magic1 ::

Itak rabiš dve, če ste 4 ali več. Jaz imam eno vrtečo Tefalovo, ki je super za krompir in mislim nabavit XXL. Pa eno klasično XXL. Še dobro da imam klet:))
Magic

schrack ::

DarwiN je izjavil:

Razmislite o tistih z dvema košarama.. Vržeš v eno denimo pomfrit, v drugo perutničke in klikneš SYNC funkcijo, kar pomeni, da je istočasno pečeno (če pomfrit potrebuje 20 min, perutničke pa 30 min, je prva košarica prvih 10 minut na pavzi in potem skupaj končata).

Sem ravno prejel Cecotec 9l za ~92€ iz Amazona in je bomba.


Cena pri nas pa zlatarska :O

https://www.shoppster.si/p/3043528
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero vgradno pečico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13633948 (2009) krho
»

Mikrovalovna pečica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
577324 (2045) fulgur
»

Alternativa cvrtju (deep fried)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317676 (996) bambam20
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317281 (14985) Unknown_001
»

Kje kupujete vaši najljubši krompirček in kako ga pripravite ?

Oddelek: Loža
71412 (1189) Mipe

Več podobnih tem