» »

MG avti

MG avti

1 2
3
»

hojnikb ::

Sj svaba tut na kitajskem dela..
#brezpodpisa

matobeli ::

Sam ne čist vse in je lažje požret višjo ceno če veš da cel kup firm v tvoji državi dela za evropsko avtoindustrijo.

Jebiga, sej se počas premikajo zadeve.

a_borlak ::

Kitajski trg je neprimerljiv, ker tam direktno nekaj država da proizvajalcu, pa potem še indirektne subvencije in varnostni sistemi, ki so oskubljena različica evropskih. En airbag namesto 6, ABS morda, ostalo ne, itd. Pa malo manj strukturnih ojačitev in dobiš kitajski avto za kitajsko ceno. Skratka, ni isti avto, kot pride v EU.

Blinder ::

not true
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DamijanD ::

matobeli je izjavil:

Mah, če bi ga švabi delal na kitajskem pa prodajal pri nas bi bla cena ista, tko da ja, evropejce se nas striže.

Potem bi pričakoval, da imajo z EVji fajn dobiček, a hkrati se govori, da delajo samo izgubo z njimi (razen Tesle in še parih...) - ena trditev tukaj ne more biti resnična.

UNIVERZUM ::

wcpapir je izjavil:

Stranka ki ji delam zavarovanje ima elektricen MG. Zbil je srno,, nic kaj vecjega, spredaj malo polomljen avto.

Pred 14 dnevi je bilo pol leta, delov pa še ni. Pravi, da nikoli več.


Je enaka težava tudi recimo pri določenem francoskem proizvajalcu. Več kot pol leta čakal na vrata, potem pa smo se dogovorili z zavarovalnico, da se lahko dajo rabljena. Skupaj je vse trajalo več kot 9 mesecev, pa ni nek eksotičen avto. Če pogledam na splet kjer se v sloveniji prodajajo avtomobili, jih je ta trenutek iz mojega modelnega obdobja na voljo več kot 30. Da o voznikovem sedežu ne govorim, ne novega ne rabljenega ni za dobit. Če nebi bil tak šparovček 5≈/100km bi ga že menjal.

Nazaj na topic. Z MG sem se lansko leto peljal 3x in lahko samo rečem da, ne hvala, je klima na maximumu delala tako kot pri trenutnem na minimumu in v pol ure vožnje ni bilo opazne razlike med hlajenjem klime in odprtim oknom.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

mugen999 ::

ocitno je bila klima na pol pokvarjena, oziroma ze napol brez plina

matobeli ::

Kar ni čisto presenetljivo. Če bo kje kitajski izdelek zatajil je to ponavad na kakšnem ročno narjenem spoju, pa naj bo to pnevmatika ali elektronika.

WhiteAngel ::

Pithlit je izjavil:


Še pomnimo kako smo se smejali Hyundai Pony? Verjetno je bolj malo ljudi ki se še posmehujejo Hyundai-u.


Hyundai je Ponyja lansiral v 70ih. Danes je leto 2023 in Hyundai še vedno živi, trudi se biti konkurenčen in je ponos in motor korejske industrije. Ima fabrike in razvojne centre po celem svetu. Koliko današnjih instant kitajskih znamk bo še živih čez 50 let? Kle ni primerjave s čunga lunga partijsko get-rich in anti-zahod dampinško miselnostjo. Današnji MG je rezultat politike, ne pa dobrih kitajskih inženirjev, ki bi probali ustvariti nekaj novega.

sbawe64 ::

WhiteAngel
Kaj potem predlagaš, kupovanje holzvagna do konca ?
2020 is new 1984
Corona World order

delavec44 ::

Moj mehanik pravi, da novi VW rjavijo. Pa je prej vedno Golfe vozil.

DamijanD ::

Meni se zdi, da MG in Nio bosta na sceni več kot samo par mesecev.
Sploh Nio je končno naredil tak lep/uporaben avto: https://www.nio.com/et5t škoda samo, ker je cena malo manj lepa... (Očitno rabimo Kitajce, ker EU ne zna več karavanov delat)

Ahim ::

DamijanD je izjavil:

Sploh Nio je končno naredil tak lep/uporaben avto: https://www.nio.com/et5t škoda samo, ker je cena malo manj lepa... (Očitno rabimo Kitajce, ker EU ne zna več karavanov delat)

Oci, barva in svoji malarji ... tiste vertikalno spestane luci 8-O

hojnikb ::

WhiteAngel je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Še pomnimo kako smo se smejali Hyundai Pony? Verjetno je bolj malo ljudi ki se še posmehujejo Hyundai-u.


Hyundai je Ponyja lansiral v 70ih. Danes je leto 2023 in Hyundai še vedno živi, trudi se biti konkurenčen in je ponos in motor korejske industrije. Ima fabrike in razvojne centre po celem svetu. Koliko današnjih instant kitajskih znamk bo še živih čez 50 let? Kle ni primerjave s čunga lunga partijsko get-rich in anti-zahod dampinško miselnostjo. Današnji MG je rezultat politike, ne pa dobrih kitajskih inženirjev, ki bi probali ustvariti nekaj novega.


SAIC, ki proizvaja MG avtomobile, obstaja že kr neki časa...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

delavec44 je izjavil:

Moj mehanik pravi, da novi VW rjavijo. Pa je prej vedno Golfe vozil.

Novi ne more, samo rabljeni. Jaz sem bil na tehnicnem pregledu 5. leto in pregledu zaradi garancije. Pol je to ocitno zaradi slovenskih kolovozov, ker je bil od spodaj kot nov. Med tem ko pa na mlajsem korejcu, se ze kaka pikica najde.
No nevem, mogoce je to samo slucaj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

delavec44 ::

Mišljeno je bilo seveda novejši modeli, ker stari po njegovem niso. Prav tako je govoril o plehu, ne podvozju. Jaz nekih izkušenj z VW nimam tako, da ne vem. Sem ga samo spraševal katero znamko priporoča.

Njegov sin recimo vozi Mazdo.

DamijanD ::

Sicer off topic: poznam enga Polota, ki je bil kupljen nov in je v parih letih začel pod barvo na blatnih rjaveti (nastali so neki mehurčki). Zdaj a je bil to samo bad luck (in je bil avto poškodovan že pred prodajo in potem slabo zrihtano) ali pa je to standard pa ne vem. So pod garancijo uredili in po parih letih se je stanje ponovilo...

d4vid ::

UNIVERZUM je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Stranka ki ji delam zavarovanje ima elektricen MG. Zbil je srno,, nic kaj vecjega, spredaj malo polomljen avto.

Pred 14 dnevi je bilo pol leta, delov pa še ni. Pravi, da nikoli več.


Je enaka težava tudi recimo pri določenem francoskem proizvajalcu. Več kot pol leta čakal na vrata, potem pa smo se dogovorili z zavarovalnico, da se lahko dajo rabljena. Skupaj je vse trajalo več kot 9 mesecev, pa ni nek eksotičen avto.


Ima ta znamka slučajno vinto že v logotipu?

Sem slisal ze kar nekaj pripomb čez renoja zadnje čase. Se kar zmislijo in ustavijo dobavo rezervnih delov...

Zarad tega in par drugih stvari sem šaltal iz renoja na nemca.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

m0LN4r ::

No jaz in pregledovalec se rje nisem videl na svojem 5 leti starem, ki se niti garaze ne vidi, stoji zunaj na dezju in gre po snegu, blatu, ze skoraj 100.000km. Sem na tehnicnem vprasal pregledovalca za mnenje zdaj septembra in je rekel, da pac ja to je normalno, da ni nikjer pikice rje, da pa pogosto vidi rjo na azijcih prej, po njehovih izkusnjah.
Nevem pa kok avtov na leto tam pregleda, ce dela 8ur na dan. Mogoce si pa vse samo izmisljuje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Te prosim. Tolk rje kot vidiš na 8 let starih prtljažnih vratih vwjev in škod, ne vidiš na azijcih dokler ne grejo v prešo.

mancini ::

Pasati b5 so rjaveli prakticno vsi.
Sprednje blatnike jim je dobesedno razzrlo
Pa so jih delali do 2005

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Te prosim. Tolk rje kot vidiš na 8 let starih prtljažnih vratih vwjev in škod, ne vidiš na azijcih dokler ne grejo v prešo.

Ja ampak ti nisi videl niti ena prtljazna vrata od blizu.

mancini je izjavil:

Pasati b5 so rjaveli prakticno vsi.
Sprednje blatnike jim je dobesedno razzrlo
Pa so jih delali do 2005

Nismo se o novih pogovarjali?
Drugace pa je res, tudi nasi bori iz 2001, ampak razzrlo jih je tam po 12-13 letih. Niti nismo rihtali, kr prodala se je v treh dnevih.
Verjetno je zdaj kje zrihtana v Albaniji z miljon kilometri.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Ja ampak ti nisi videl niti ena prtljazna vrata od blizu.

Sej ne rabim vidit od blizu, se vidi že na 10 metrov.

Drugace pa je res, tudi nasi bori iz 2001, ampak razzrlo jih je tam po 12-13 letih. Niti nismo rihtali, kr prodala se je v treh dnevih.

Mi imamo cliota iz 2003. I dare you da najdeš pikico rje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

d4vid ::

Trabanti tud ne rjavijo, pa še ne pomeni da je dober avto :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

link_up ::

ma dej ne prbijajte, kaksna rja? Tega ze 30 let ni vec...
In and Out

deco16 ::

Utk je izjavil:


Mi imamo cliota iz 2003. I dare you da najdeš pikico rje.


Spredna hauba ;)

feryz ::

Moj mulc ima 33 let starega bimerja. Popolnoma brez rjavice.
Je pa barva taka, kot bi ga z nitro razredčilom redno pral. Šekast kot stara krava.

BigWhale ::

Tole oviro MG4 za salo prevozi ;>

Utk ::

deco16 je izjavil:

Utk je izjavil:


Mi imamo cliota iz 2003. I dare you da najdeš pikico rje.


Spredna hauba ;)

Menjana in neštetokrat barvana, ampak ne zarad rje:)
Hauba itak ni problem, je poceni. Problem je podvozje, vrata, pragovi.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj kitajski EV v Evropi nimajo šans? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26324874 (11662) m0LN4r
»

Tesla lani dobavila pol milijona električnih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20833722 (28944) kow
»

Slovenski avto leta 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817442 (14141) dexterboy

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23074533 (62995) dzinks63

Več podobnih tem