» »

Porsche Leasing in zavarovanje

Porsche Leasing in zavarovanje

DOOM_er ::

Živjo, pri porsche leasingu imam avto in me zanima ali je nujno imeti njihovo zavarovanje, ali lahko sklenem kasko kjerkoli drugje?
Hvala za odgovore

lp
Robots will steal your job. But that's OK

dfgdfg ::

Lahko kjerkoli.

fikus_ ::

"Lahko kjerkoli. ", zna pa biti, da ti bodo lizing "podražili". Vseeno preveri.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

DOOM_er ::

okej, najlepša hvala za odgovor!
Robots will steal your job. But that's OK

wcpapir ::

Ki ni resničen. Prvi dve leti si lahko zavezan s pogodbo k Porsche versicherungs s kasko polico, potem komot odstopiš in skleneš drugje.

Glavne prednosti indivudialne police bodo:
-premium paketi zavarovanja za isto ceno kot imaš sedaj to pomeni:
-odbitna franšiza samo na prometno nesrečo
-brez odbitne franšize: vandalizem, toča, poškodovanje vozila ter vse delne kombinacije.

Glavne prednosti generalne police so:
ugodna cena,
ugodni plačilni pogoji,
ni ti treba vsako leto sklepati police, ker ti pošljejo le potrdilo domov.

Slabosti individualne police: odbitna franšiza praktično na vse, nimaš možnosti odkupa prve škode, itd.

Preden greš sklepati drugam moraš na Porsche poklicati, da ti pošljejo potrdilo o vstopnem bonusu, tako boš lahko dobil točen izračun pri drugi zavarovalnici-brez tega je samo rekla kazala.

Apple ::

Slabost je tudi, da ne dobiš dodatnega bonusa, če nisi imel nobene nezgode.

Leta in leta nazaj mi niso hoteli znižati ceno zavarovanja po izteku dveh let, zato sem šel na drugo zavarovalnico. Potem je takoj sledil klic in so mi nudili popust... Ampak glede na to, da nisem bil "nagrajen", ker nisem imel nobene nezgode, sem jih rade volje odpikal.
LP, Apple

wcpapir ::

Bonusa ne dobiš ker je popust scementiran na 50%. Za to pa se potrebuje potrdilo o vstopnem bonusu, ko greš drugam, ki sem ga omenil zgoraj.

Ahim ::

wcpapir je izjavil:

Slabosti individualne police: odbitna franšiza praktično na vse, nimaš možnosti odkupa prve škode, itd.

Najbrz si mislil "Slabosti ne-individualne police"?

Anney ::

Se bom tukaj vštrulil, od kdaj kasirajo postopek registracije, amzs 10.9€, mislim da tega lani ni blo in leta poprej.
Tehnični pregled 34.99 €
Letna dajatev 96.00 €
Postopek 10.90 €
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kamiKaZaA ::

Anney je izjavil:

Se bom tukaj vštrulil, od kdaj kasirajo postopek registracije, amzs 10.9EUR, mislim da tega lani ni blo in leta poprej.
Tehnični pregled 34.99 EUR
Letna dajatev 96.00 EUR
Postopek 10.90 EUR

Postopek se je vedno plačal. Temu se je z drugo besedo reklo "Podaljšanje veljavnosti prometnega dovoljenja". Sem šel gledat letošnjo položnico. Cifra te postavke: 9,90EUR. Plačal sem pred temi podražitvami od jeseni naprej. Tako, da če je zdaj 10,90EUR namesto 9,90EUR je to nekaj normalnega. Zadevo sem urejal na Štajerskem Avtodomu.

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Ahim je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Slabosti individualne police: odbitna franšiza praktično na vse, nimaš možnosti odkupa prve škode, itd.

Najbrz si mislil "Slabosti ne-individualne police"?

Res je

schrack ::

Pozdravljeni,
sem pred nakupom nove octavie. Na gotovino dobim 1500€ popusta, če vzamem Porsche leasing pa 3200€. Prodajalec mi svetuje, naj vzamem leasing, po treh, štirih mesecih, pa ga poplačam v enkratnem znesku. Je že kdo to prakticiral?

hojnikb ::

zračunaj si kaj te overall pride ceneje. Ker tudi lizing nekaj stane, čeprav bo osnovna cena avtomobila nizja...
#brezpodpisa

Sc0ut ::

schrack je izjavil:

Pozdravljeni,
sem pred nakupom nove octavie. Na gotovino dobim 1500€ popusta, če vzamem Porsche leasing pa 3200€. Prodajalec mi svetuje, naj vzamem leasing, po treh, štirih mesecih, pa ga poplačam v enkratnem znesku. Je že kdo to prakticiral?


A ga lahko po 4 mesecih predčasno izplačaš brez penalov? Ker cene ko res nižje če vzameš leazing. Čeprav ko gledam rabljene avte imajo drugje brez lizinga včasih takšne cene kot porsche z lizingom.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Invictus ::

Baje tako laufa pri Porscheju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

schrack ::

hojnikb je izjavil:

zračunaj si kaj te overall pride ceneje. Ker tudi lizing nekaj stane, čeprav bo osnovna cena avtomobila nizja...

Rad bi našel nekoga, ki je že to počel pred mano.Hojnikb, če bi vedel, bi izračunal.
Je pa kar nekaj dela. Potrebno je vzet avto na lizing z njihovim kaskom, pol najprej poplačat, prekinit njihovo zavarovanje, prepisat avto nase in nato ponovno registrirat.

Sc0ut je izjavil:

schrack je izjavil:

Pozdravljeni,
sem pred nakupom nove octavie. Na gotovino dobim 1500€ popusta, če vzamem Porsche leasing pa 3200€. Prodajalec mi svetuje, naj vzamem leasing, po treh, štirih mesecih, pa ga poplačam v enkratnem znesku. Je že kdo to prakticiral?


A ga lahko po 4 mesecih predčasno izplačaš brez penalov? Ker cene ko res nižje če vzameš leazing. Čeprav ko gledam rabljene avte imajo drugje brez lizinga včasih takšne cene kot porsche z lizingom.


Tako mi je bilo rečeno na Porsche-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schrack ()

Ahim ::

Namesto ugibanja po forumih reci prodajalcu, naj ti predstavi shemo placil in povezanih stroskov v primeru takojsnjega placila ("nakupa z gotovino" kot ti temu pravis, ceprav najbrz mislis placilo z nakazilom) in v primeru leasinga. Ce ti tega ne zna predstavit, potem zelo ocitno ni kvalificiran da bi drugim podajal svoje mnenje kaj pride ceneje in kaj drazje. To naj ti da na papirju, a ne bo potem sprenevedanja ces da "on pa ze ni tega rekel".

Ce se dejansko da predcasno poplacat leasing po stirih mesecih (zakaj stirih - zakaj ne takoj isti dan?) se lahko za lazji izracun pretvarjata da je obrestna mera na tvoj denar, ki ga bos drzal pri sebi se stiri dodatne mesece, 0% (torej da nic ne zasluzis s tem denarjem v stirih mesecih).

bemfa ::

Prodajalec ti reklamira tisto, od česar ima on več provizije oz. mu šteje v oceno delovne uspešnosti. Kaj se ti res bolj splača lahko zračunaš samo sam. Sem pri parih avtih že računal, pa se še nikoli ni izšlo.
Pozor: take lizing pogodbe majo običajno še penale, če odplačaš prej kot v npr. 2 letih. Rajši naj ti da še 500eur popusta na gotovinsko ceno, če ne pa pač probaš pri drugem prodajalcu, saj ni edini v SLO.

schrack ::

bemfa je izjavil:

Prodajalec ti reklamira tisto, od česar ima on več provizije oz. mu šteje v oceno delovne uspešnosti. Kaj se ti res bolj splača lahko zračunaš samo sam. Sem pri parih avtih že računal, pa se še nikoli ni izšlo.
Pozor: take lizing pogodbe majo običajno še penale, če odplačaš prej kot v npr. 2 letih. Rajši naj ti da še 500eur popusta na gotovinsko ceno, če ne pa pač probaš pri drugem prodajalcu, saj ni edini v SLO.


Benfa, prihaja nov model, pa sem omejen na tega prodajalca, ki ima dotični avto, ki me zanima. Ko dobim pogodbo za lizing, jo dobro preučim, preden podpišem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalnost pogojevanja zavarovanja Kasko pri specifičnem ponudniku

Oddelek: Na cesti
151066 (887) feryz
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813863 (11353) Mavrik
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425069 (20319) St235
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611996 (10412) fosil

Več podobnih tem