» »

Hitrost na blagajnah v Sparu, Mercatorju, ipd…

Hitrost na blagajnah v Sparu, Mercatorju, ipd…

T440 ::

Vprašanje za tiste, ki vsaj občasno sami opravite večji tedenski nakup v teh trgovskih centrih, kjer so blagajničarke včasih pretirano naspidirane (ni tolk težava, če nakupuješ s partnerjem, takrat se nekako da shendlat).

Kako torej preprečiti da:
- vam blagajničarka ne vrže 4kg vreče krompirja na jogurte še preden vi sploh do konca naložite vse stvari na trak;
- vam blagajničarka ne postavi celega kartona mleka direktno na kilo mletega mesa, katerega je njihov mesar predhodno zavil v najtanjso in najslabse kvalitetno pvc vrecko;
- kako generalno prepreciti, da zamrznjene stvari, katere sem na trak zložil skupaj, potem ne letijo povsem random malo med še vroč kruh, malo med zelenjavo, malo med marmelade…

Menjava trgovca ne reši ničesar, ker preverjeno je povsod enako.

Utk ::

Tako da iz kartona mleka daš gor samo en liter, če ima nekaj več kot 5 kil, odtrgam listek dol in pustim stvar v vozičku, občutljive stvari grejo na trak nazadnje.

T440 ::

V redu.
Žal to, da daš občutljive stvari na trak nazadnje, ni garancija da bodo tudi z blagajne priletele nazadnje.

Utk ::

Ja dobro, pismo, a imaš toliko krame, da ti nalagaš na trak ko ti trgovka že meče naprej?
Če ne, ne vem kako ne bi zmogel tako hitro metat stvari nazaj v voziček.

PovemVfaco ::

Js še nikoli nisem mel problema, da bi se mi kaj uničilo, pa kar pogosto sam nafilam 3/4 voza v trgovinah z najbl hitrimi blagajničarkami, pa še dost cajta mam, da malo flirtnem na blagajni, če dobr zgleda. Toliko pazim, da dam robustne težke stvari naprej, krhke pa nazadnje. Res pa se ne sekiram, če mi kaj toplega za minuto zaluta med zamrznjeno robo in ne vem kaj še vse, to pa že meji na obsedenost.

qrc, če ne sfolgaš, pač vedno mej asistentko zraven ali pa pejt po 8x za po 10 EUR v isto trgovino zaporedoma, da bo vse zloženo in pošlihtano ustrezno za tvoj OCD.

Zgodovina sprememb…

T440 ::

Utk je izjavil:

Ja dobro, pismo, a imaš toliko krame, da ti nalagaš na trak ko ti trgovka že meče naprej?
Če ne, ne vem kako ne bi zmogel tako hitro metat stvari nazaj v voziček.

Ja.
Če nakupuješ enkrat tedensko za celo familijo je tolk krame, ja.
Jaz še zlagam gor, una že meče dol :(

Utk ::

Manj kupuj ali ti pa naj gre nekdo pomagat. Prvo manj kupuj, ko bo nečesa zmanjkalo, jim boš pa povedal zakaj je zmanjkalo.

Hypathia ::

T440 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki vsaj občasno sami opravite večji tedenski nakup v teh trgovskih centrih, kjer so blagajničarke včasih pretirano naspidirane (ni tolk težava, če nakupuješ s partnerjem, takrat se nekako da shendlat).

Kako torej preprečiti da:
- vam blagajničarka ne vrže 4kg vreče krompirja na jogurte še preden vi sploh do konca naložite vse stvari na trak;
- vam blagajničarka ne postavi celega kartona mleka direktno na kilo mletega mesa, katerega je njihov mesar predhodno zavil v najtanjso in najslabse kvalitetno pvc vrecko;
- kako generalno prepreciti, da zamrznjene stvari, katere sem na trak zložil skupaj, potem ne letijo povsem random malo med še vroč kruh, malo med zelenjavo, malo med marmelade…

Menjava trgovca ne reši ničesar, ker preverjeno je povsod enako.

Elegantno spustiš koga naprej, pa naj njemu pomečkajo živila, ti pa med tem v miru zložiš na trak in potem kontrolirano pobiraš z njega, in ubiješ dve muhi na en mah, rešiš svoj problem in obenem izpadeš fino vzgojen in velikodušen, lol.

Druga varianta je naročilo prek spleta.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Jure14 ::

Pa sej blagajničarka ne meče v voziček.
Ampak po tistem pultu naprej porine.

Drugače pa pejt na samopostrežno blagajno.

135063 ::

Ne-problem, das nazaj v vozicek pa potem v prtljaznik razporedis v skatle, vrecke, zaboje?
Drugace pa ja - trdo in tezko na dno (naprej na trak), zmeckljivo na vrh (na koncu na trak).
Vezi in vecji paketi navadno ostanejo v vozicku in das en izvod na trak.
Pa tudi tetam se da kaj dopovedat, da ti pomagajo organizirat, ce se ne znajdes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 135063 ()

Lonsarg ::

Jaz kupujem masovno na 2-3 tedne pa se nisem imel problema da bi mi eno na drugo dajala. Mi pac potiska dalje zadeve in je pult dovolj dolg da je hkrati lahko vsaj pol nakupa gor brez da je eno nad drugim.

Razen ce si res tolk pocasen da niti polovico hitrosti blagajnicarke ne dosezes :)

Vrstni red tezko/lahko pa je obvezen ze ko dajes na trak, ne da sortiras sele pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cortez ::

Kupim, samo toliko, kolikor lahko nesem.

Najslabše blagajne so v Merkatorju. Pri samopostreznih blagajnah vsakič rabiš trgovca, da odobri napako itd.

AndrejS ::

Ne hodi v trgovino če si nesposoben. Prvo naložiš težke stvari , na koncu pa krhke.

Ganon ::

V življenju nisem videl, da bi blagajničarka zlagala tvoje kupljene stvari. O čem sanjaš?

Sicer pa, vsak pameten človek na tekoči trak zlaga stvari v takšnem vrstnem redu, da bodo potem kar najhitreje in najustrezneje zložene v vreče. Verjetno na dno ne postaviš marelic in potem nanje vržeš dva litra mleka. Ali pač? Začni razmišljati.

V Hoferju imajo zaradi pretočnosti sistem, ki ga praktično nihče ne upošteva. Stvari bi moral zlagati nazaj v voziček in jih kasneje sortirati na pultu, ki je ob oknu za blagajnami. Ampak ljudje raje jokajo in se pritožujejo, kako hitre so blagajničarke. Nikoli prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Likalnik ::

T440 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki vsaj občasno sami opravite večji tedenski nakup v teh trgovskih centrih, kjer so blagajničarke včasih pretirano naspidirane (ni tolk težava, če nakupuješ s partnerjem, takrat se nekako da shendlat).

Kako torej preprečiti da:
- vam blagajničarka ne vrže 4kg vreče krompirja na jogurte še preden vi sploh do konca naložite vse stvari na trak;
- vam blagajničarka ne postavi celega kartona mleka direktno na kilo mletega mesa, katerega je njihov mesar predhodno zavil v najtanjso in najslabse kvalitetno pvc vrecko;
- kako generalno prepreciti, da zamrznjene stvari, katere sem na trak zložil skupaj, potem ne letijo povsem random malo med še vroč kruh, malo med zelenjavo, malo med marmelade…

Menjava trgovca ne reši ničesar, ker preverjeno je povsod enako.


jaz to težave rešim na zelo eleganten način....ko zlagam iz vozka na tekoči trak...zložim v tem vrstnem redu po katerem bom potem tudi zlagal notri v nakupovalno vrečko/košaro...
na trak dam vedno najprej težje stvari oziroma zmrznjene stvari (logično, da ne bom dal jajca ali pa paradajze na dno košare)
vse pijače, mleko, sladoled, določeno sadje, zelenjava gre najprej na tekoči trak.
na koncu gredo pa jogurti, salama, jajca kruh, skret papir itd
blagajničarka ti tudi potem v tem vrstnem redu skenira in meče proti tebi....

solatko ::

Greš na samopostrežno blagajno in je problem rešen. Jaz imam poln voziček prej zrihtan na samopostrežni, kot z blagajničarko pa še pol ni problema z drobižem ali karticami.
Delo krepa človeka

donvito ::

solatko je izjavil:

Greš na samopostrežno blagajno in je problem rešen. Jaz imam poln voziček prej zrihtan na samopostrežni, kot z blagajničarko pa še pol ni problema z drobižem ali karticami.

Take, ki pridejo na samopostrežno s polnim vozičkom:

bi jaz samo v rit nasuval. Samopostrežna je za majhno količino artiklov, ne pa, da pridejo modeli in se frajarišejo kao, kok so fleksibilni, potem pa čarajo v nedogled.
Sam skoraj vedno uporabljam tik tak blagajne, vendar več kot vrečko artiklov nimam nikoli, hodim sproti po nakupih, kar zmanjka.

c23po ::

16 herojev, pa nobenega, ki bi ukazal: "Gospa, bolj počasi! Jaz plačujem, ritem bo moj."
Računalniki nimajo spominov.

starfotr ::

Folk je tut ubrisan, da dela brezplačno v trgovini, pa sploh ni zaposlen tam. A. k. a. si sam poskenira vse akrtikle na blagajni.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Folk je tut ubrisan, da dela brezplačno v trgovini, pa sploh ni zaposlen tam. A. k. a. si sam poskenira vse akrtikle na blagajni.


Absolutno. Prav z užitkom gledam, kako poskeniram, plačam, zložim in odidem proti izhodu, medtem ko tebi podoben ubrisan primerek, ki je prišel na navadno blagajno istočasno, še vedno čaka v vrsti, da se mu posvetijo in mu olajšajo muke.

starfotr ::

Jaz si naročim in mi pripeljejo. Nimam jaz časa in energije, da gledam vso drhal, ki grabi robo ko kobilice.

blink ::

T440 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki vsaj občasno sami opravite večji tedenski nakup v teh trgovskih centrih, kjer so blagajničarke včasih pretirano naspidirane (ni tolk težava, če nakupuješ s partnerjem, takrat se nekako da shendlat).

Kako torej preprečiti da:
- vam blagajničarka ne vrže 4kg vreče krompirja na jogurte še preden vi sploh do konca naložite vse stvari na trak;
- vam blagajničarka ne postavi celega kartona mleka direktno na kilo mletega mesa, katerega je njihov mesar predhodno zavil v najtanjso in najslabse kvalitetno pvc vrecko;
- kako generalno prepreciti, da zamrznjene stvari, katere sem na trak zložil skupaj, potem ne letijo povsem random malo med še vroč kruh, malo med zelenjavo, malo med marmelade…

Menjava trgovca ne reši ničesar, ker preverjeno je povsod enako.


Naspidirane so v Hofer in Lidl. Če iščeš superpočasnost greš v Mercator h kakšni starejši blagajničarki, tam se boš dobro načakal.

2dark ::

Takole bom zapisal. Najboljše samopostrežne blagajne, ki skenirjo hitro, delujejo bp ima TUš. In nobenega nadležnega govora.

T440 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki vsaj občasno sami opravite večji tedenski nakup v teh trgovskih centrih, kjer so blagajničarke včasih pretirano naspidirane (ni tolk težava, če nakupuješ s partnerjem, takrat se nekako da shendlat).

Kako torej preprečiti da:
- vam blagajničarka ne vrže 4kg vreče krompirja na jogurte še preden vi sploh do konca naložite vse stvari na trak;
- vam blagajničarka ne postavi celega kartona mleka direktno na kilo mletega mesa, katerega je njihov mesar predhodno zavil v najtanjso in najslabse kvalitetno pvc vrecko;
- kako generalno prepreciti, da zamrznjene stvari, katere sem na trak zložil skupaj, potem ne letijo povsem random malo med še vroč kruh, malo med zelenjavo, malo med marmelade…

Menjava trgovca ne reši ničesar, ker preverjeno je povsod enako.


Hitreje zlagaš v voziček. A to pa ne gre a? Ne vem, kaj čakaš. Robo zložiš na trak, medtem ko prejšnaj oseba še plačuje, in potem hitro greš na konec in začneš hitro zlagat produkte v voziček.

T440 je izjavil:



Menjava trgovca ne reši ničesar, ker preverjeno je povsod enako.

Te težave Špar in mercator ne poznata, ker so njihove blagajničarke izjemno počasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

V-i-p ::

Ko se bo narod navadil, da se pri blagajni naloži v voziček in šele potem pri pultu v miru zlaga v vrečke in ali škatlovje, takrat tudi ne bo joka. In Hofer ter Lidl imata to odlično rešeno, samo folk nima v glavi rešeno. Oni bi mirno tam zlagali kot, da je sam na svetu in ima samo on denar za futer :).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

NuMaN ::

starfotr je izjavil:

Jaz si naročim in mi pripeljejo. Nimam jaz časa in energije, da gledam vso drhal, ki grabi robo ko kobilice.


Sadje in zelenjavo tudi? Sicer če v živo opazuješ prebiranje - ponavadi brez rokavic, te res mine ...

Zdaj se prebirajo tudi žemljičke, tam od 30 do 50 centov na kos. Treba je izbrati lepe, ne speštane.

Tudi si ne predstavljam, da bi mi kdo drug zbral sadje in zelenjavo.

Citat iz Alana Forda, ko je bil veleprodajalec pod krinko na neki kliniki: "Kupujem zelene, prodajem gnjile." Bilo je govora o bananah.

Glede hitrosti: iz Lidla in Hoferja pride človek res nekam preveč naspidiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

blink ::

V-i-p je izjavil:

Ko se bo narod navadil, da se pri blagajni naloži v voziček in šele potem pri pultu v miru zlaga v vrečke in ali škatlovje, takrat tudi ne bo joka. In Hofer ter Lidl imata to odlično rešeno, samo folk nima v glavi rešeno. Oni bi mirno tam zlagali kot, da je sam na svetu in ima samo on denar za futer :).



Probleme z "zastoji" opazam na blagajnah ki nimajo dvojne odlagalne povrsine, torej ko prva stranka se pobira svoje stvari, lahko blagajnicarka ze servira drugo stranko in odlaga na drugo polovico odlagalne povrsine. Do tretje stranke pa je tisti prvi ze pospravil svojo robo.

Ganon ::

blink je izjavil:

Probleme z "zastoji" opazam na blagajnah ki nimajo dvojne odlagalne povrsine, torej ko prva stranka se pobira svoje stvari, lahko blagajnicarka ze servira drugo stranko in odlaga na drugo polovico odlagalne povrsine. Do tretje stranke pa je tisti prvi ze pospravil svojo robo.


Težave z zastoji se dogajajo zaradi neumnih ljudi. Smo zgoraj razložili, kako poteka zlaganje artiklov. Te blagajne niso temu namenjene.

NuMaN ::

Neumni ljudje obstajajo.
Torej je treba to pri optimizaciji procesov upoštevati.

Marsikdo je počasen, veliko je drobižkarjev.

Najhuji so pa neučakanci, ki ti tlačijo voziče v zadnjico. Take čaka posebno presenečenje.

Da ne govorim o tistih, ki jim je zmanjkalo čikov. Recimo alkoholiki so dosti bolj skulirani na blagajni.

Horas ::

V-i-p je izjavil:

Ko se bo narod navadil, da se pri blagajni naloži v voziček in šele potem pri pultu v miru zlaga v vrečke in ali škatlovje, takrat tudi ne bo joka. In Hofer ter Lidl imata to odlično rešeno, samo folk nima v glavi rešeno. Oni bi mirno tam zlagali kot, da je sam na svetu in ima samo on denar za futer :).



zakaj pa bi tako??? če mam v vozičku pripravljene 2 vrečki in lepo zlagam. kamot. če so pa drugi taki počasneži pa nesposbni je pa njihov problem js brez peoblema sfolgam sam celo fasngo sproti zlagat not
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Netrunner ::

T440 je izjavil:


- vam blagajničarka ne vrže 4kg vreče krompirja na jogurte še preden vi sploh do konca naložite vse stvari na trak;
- vam blagajničarka ne postavi celega kartona mleka direktno na kilo mletega mesa, katerega je njihov mesar predhodno zavil v najtanjso in najslabse kvalitetno pvc vrecko;
- kako generalno prepreciti, da zamrznjene stvari, katere sem na trak zložil skupaj, potem ne letijo povsem random malo med še vroč kruh, malo med zelenjavo, malo med marmelade…

Če bi jaz delal par ur na blagajni ne bi pazil prav na nič oz. ravno nasprotno saj bi izdelke metal da bi se kar kadilo in prej ali slej bi kdo dobil kaj v glavo in jaz bi končal na psihiatriji. Se mi smilijo vse delavke na blagajni in zato poskušam biti kar se da toleranten do njihovih "napak".
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Glugy ::

mislim da je bolj to problem vse višjega standarda. koliko se je nakupovalo pred 30 leti pa koliko se zdej. preveč se kupuje preveč se polni vozičke pol je pa problem ker se ne da zlagat vsega lepo. mal manj kupovat pa bo. drgač pa še kakšno vrečko s sabo vzet taveliko pa občutljive stvari sam tja vržt pa magar če je tud ta vrečka na vozičku, imaš razdelek pa hitr lahk pofiltriraš zadeve. lahk maš pa tud več vrečk, seveda v takih primerih vzameš največji možen voziček. recimo toaletni papir pa papirnate brisačke kamot v spodnji nivo spravš da ne gužvaš v košu vozička. mal se je treba znajt . drgač pa lahko blagajničarko čist lepo vljudno pozoveš da naj mal počaka: joj sam mčkn. čist življenjsko normalno. sej si ti stranka tm, dokler si kolikor toliko dogleden do drugih ni nič hudega če si vzameš kak trenutek več kot je najbolj optimalno. dokler se vid da se trudiš je to to. ne bo noben kej dost kritiziral al pa nestrpno zavijal z očmi razen če je taka oseba že po privzetem mal bolj toksično naravnana. za take pa ne rabš skrbet, bojo že preživel.

PovemVfaco ::

No, zgori sm pozabil napisat, da se mi je pa res samo enkrat zgodilo, da se je poškodovalo kaj, samo na res tak neverjetn način, da nič ne moreš. Sm mel plastenko neke gazirane pijače med nakupom in po skeniranju jo je prodajalka res nesrečno spustila po tisti klančini, tako da je pristalo z zamaškom na enem robu in ga razfkalo, začelo je okol špricat ko fontana, tud malo po meni. Sm se sam režal, ker to je res blo neverjetno, šansa verjetno 1:100000. Bla je mlada prodajalka, ful se je opravičevala in laufala po eno isto plastenko. Se mi je zdela simpatična, pa verjetn je tud njej blo všeč, da nisem pizdil. Sem ji dal na hitr svojo številko, čez par dni sm jo pa malo našeškal, sam ne zarad plastenke, ampak ker mi je rekla, da ji je to všeč.

Srečko12 ::

Tudi jaz najraje pecam na blagajni, tak fajn občutek ko te vsi gledajo ona je pa v dvojni zadregi potem vidiš da si ji res všeč. Hehe folk naj kar malo počaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Srečko12 ()

alešhojs ::

Začni hodit v kakšen Mercator v manjših vaseh izven Ljubljane kjer dela kakšna stara blagajničarka, tik pred penzijo.


Hvala bogu za Hofer, kjer mi poln voziček robe poskenira v dveh minutah, ker v Mercatorju bi vmes verjetno zaspal. Včasih me ima, da bi sam prijel stvari in začel skenirat namesto nje, ker že tista zdolgočasena faca mi gre včasih na bruhanje. Počasnele, ki pridete v trgovine čvekat in za vas to pomeni neke vrste social time, pač niste za Hofer;)

T440 ::

Nedvomno.
Slo-tech ne razočara s svojimi nasveti. Še mtoseva čakamo, sam on itak stuff prek neta naroča.
Ostali pa očitno spotoma še blagajničarke pecate in to na avtomatskih blagajnah. Svaka čast!

NuMaN ::

Pa še z nami delijo žgečkljive zgodbice za lahko noč ...

PovemVfaco ::

T440 je izjavil:

Nedvomno.
Slo-tech ne razočara s svojimi nasveti. Še mtoseva čakamo, sam on itak stuff prek neta naroča.
Ostali pa očitno spotoma še blagajničarke pecate in to na avtomatskih blagajnah. Svaka čast!


Na avtomatskih se sploh da dobro zapecat, tam je bla zadnjič ena mlada, ki je nonam pomagala skenirat, jaz sm tud šel tja in se malo norega nardil, da mi je pomagala. Pol sm pa reku, da ful obvlada, pa da mi lahk pride še računalnik domov poštimat, malo sva se režala, naslednji dan me je že klicala, kdaj lahk pride.

bemfa ::

Zimonem ::

Čez blagajno ma da leti. Če ne sfolgaš pakirati sproti, daš nazaj v voziček in spakiraš za blagajno ali pri avtu. Podjebavanje vseh za tabo ker si polž pač ni na mestu.

NuMaN ::

bemfa je izjavil:

Dobrodošli v prihodnost: https://www.mercator.si/aktualno/m-sken...


Hja, naj še malo statistično obdelajo svoje zaloge in prodajo.
Konstantno primanjkuje polnomastnega litrskega jogurta, lahki je skoraj vedno na voljo. Cena je ista, morali bi naročati več polnomastnega in manj lahkega.
Potem drugo: piv 25 vrst v majhnem M najmanj, skoraj nikoli ne uspem dobiti Union nefiltrirano ...

alešhojs ::

Če ti ustreza jajcanje na blagajnah je opcija tudi, da po fasngo hodiš na dan, ko upokojenci dobivajo pokojnine. Garantirano boš pol ure na blagajni, sploh če se jih ene par pred tabo spomni plačat cel šop mesečnih položnic. Pa še s kakšno staro mamco boš lahko usput mal poklepetal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alešhojs ()

starfotr ::

NuMaN je izjavil:

starfotr je izjavil:

Jaz si naročim in mi pripeljejo. Nimam jaz časa in energije, da gledam vso drhal, ki grabi robo ko kobilice.


Sadje in zelenjavo tudi? Sicer če v živo opazuješ prebiranje - ponavadi brez rokavic, te res mine ...

Zdaj se prebirajo tudi žemljičke, tam od 30 do 50 centov na kos. Treba je izbrati lepe, ne speštane.

Tudi si ne predstavljam, da bi mi kdo drug zbral sadje in zelenjavo.

Citat iz Alana Forda, ko je bil veleprodajalec pod krinko na neki kliniki: "Kupujem zelene, prodajem gnjile." Bilo je govora o bananah.

Glede hitrosti: iz Lidla in Hoferja pride človek res nekam preveč naspidiran.


Kruh je pečen doma, zelenjavo imam lastno. Kar kupim pa vzamem na lokalni tržnici.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lidl: Vrsta na blagajni_ odpre se nova blagajna_kaj narediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24221077 (14973) zmaugy
»

Hvala ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5211410 (8639) jocoj
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347108729 (45187) zmaugy
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20343587 (29971) Machete
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11120958 (16456) GregiB

Več podobnih tem