» »

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd.

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd.

««
7 / 7
»
»»

Okapi ::

Ne razumeš, Gregi je pošteno plačal in je njegova državljanska pravica, da pol ure lepo počasi pri blagajni zlaga v svoje vrečke.;((

Ko se bo peljal domov, bo pa verjetno prvi blendal in hupal vsakemu "penzionistu", ki bo malo bolj počasi speljeval na semaforju.>:D

O.

damjan1980 ::

Ja zgleda da mu res ne potegne. Tisti pult je z namenom tak kratki in ta namen je da ti direkt izpod črtne kode fukneš stvar v vozek. Se ti je včeraj dopadlo da si bil hitro na vrsti? ti je bilo všeč da je blagajničarka spravla 5 kupcev skozi v 3 min, da si ti lahko prišel hitro na vrsto? se ti je ne? ko pa si ti car na vrsti, pa bi naenkrat moglo vse lepo lagano laufat al kak?
očitno so tvoje motorične sposobnosti prepočasne za hofer. prosim idi naslednjič v špar. In tudi penziči v hoferju so že nadrkani da gredo po drilu blagajničarke in ga tudi folgajo.
jaz ko pridem v hofer 1x na mesec po gigantski nakup, nafilam voz da gleda vse prek. ko pridem na blagajno blagajničarka že drugo blagajno odpira ko vidi da trak nafilam od začetka do konca slabega pol metra visoko :) pa sfolgam zmetat vse v voz še preden ona uspe izustit: PIN! aja pa nisem na kak hitrostni hofer pakir tečaj hodil.
v šparu si za taki nakup lahko dopust vzamem

CaqKa ::

Če kakšnemu ne odgovarja, naj gre v dražjo trgovino.

za tolko kolko je kupcev bi lahko imeli 5 blagajn vzporedno odprtih. si kdaj koli videl vseh 5 blagajn vzporedno odprtih?
čemu misliš da so tam?

Pult imaš pri oknu, tam iz vozička zlagaš v vrečke.

nekak nista povezana. oziroma pult ni povezan z blagajniškim.

Ja zgleda da mu res ne potegne. Tisti pult je z namenom tak kratki in ta namen je da ti direkt izpod črtne kode fukneš stvar v vozek. Se ti je včeraj dopadlo da si bil hitro na vrsti? ti je bilo všeč da je blagajničarka spravla 5 kupcev skozi v 3 min, da si ti lahko prišel hitro na vrsto? se ti je ne? ko pa si ti car na vrsti, pa bi naenkrat moglo vse lepo lagano laufat al kak?

lej ti lahko fukneš glih kaj češ fuknit. Jaz nebom stvari metal samo zato da bodo tisti za mano 15s prej na vrsti. tistim v vrsti se pozna 15s hoferju/lidlu se pa to pozna čez celi dan v dosti večji vrednosti, da imajo očitno jajca še stimulirat to.
kupec fiktivno pridobiva čas ki se meri v nekaj sekundah, dočim ima trgovec totalni profit od tega. isto kot pri elektronskih blagajnah pri sparu in merkatorju.
Ta sistem družbo robotizira s čimer postajaš suženj sistema, namesto da bi sistem pomagal ljudem.

GregiB ::

CaqKa je izjavil:


Ta sistem družbo robotizira s čimer postajaš suženj sistema, namesto da bi sistem pomagal ljudem.


Prav to sem hotel povedati... Pa ne vem, zakaj se insinuira, da je nekdo, ki pač reče kakšno čez te kratke pulte počasen. Po mojem občutku blagajničarka poskenira 2 do 3 artikle na sekundo. Njeno edino opravilo pri manipulaciji z izdelkom je, da ga prime, potegne čez čitalec in porine naprej. Kot kupec moraš potem v istem taktu taisti izdelek prijeti, vzdigniti in (po trditvah Hoferprofijev) "fuknati" v vozek. Ko plačaš, pa sledi dodatna operacija... vse zadeve, ki si jih nafukal v voziček prepakirati v embalažo, ki je primerna za zadeve odnesti. Ta čas pa seveda ni več breme trgovine.
Je pač tako, da imajo proces do skrajnosti znormiran in šele v najhujši sili odprejo dodatno blagajno.
Še enkrat, dragi soforumaši.. Ni zdej Gregib tema debate, gre pač za to, da se nekateri odrekate lastnim "procesom", da bi postali del procesa trgovine...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Okapi ::

Proces trgovine omogoča, da imajo nizke cene, to je pa menda tudi v tvojem interesu, ne?

O.

metalc ::

Očitno se ne spominjate časov, ko smo še hodili čez mejo "po banane in kavo". Takrat so v avstrijskem Hoferju blagajničarke še direkt tipkale zneske. Imele so neko prav specialno tipkovnico, rob dlani je bil prislonjen na veliko tipko '+', s prsti pa so tipkale po številski tipkovnici (levičarke najbrž niso imele kaj delati na blagajni). Verjemite, to je bila šele brzina, zvrhano poln voziček ti je obdelala v manj kot pol minute. Potem, ko so blagajne modernizirali s čitalci črtne kode, se je zadeva opazno upočasnila.

CaqKa ::

Okapi je izjavil:

Proces trgovine omogoča, da imajo nizke cene, to je pa menda tudi v tvojem interesu, ne?

ja.. pa božiček je letos prav realen.

get real, gibanje cene so posledica trga, torej povpraševanja in konkurence.

Okapi ::

Hočeš reči, da pojma nimaš, kako delujejo diskontne trgovine in zakaj imajo lahko nižje cene od tekmecev?

O.

RockyS ::

Finta je v tem, da pri hoferu/lidlu plačaš manj, za manj ali pa recimo slabšo storitev. Pri šparu in ostalih ki imajo avtomatizirane blagajne pa si sam poskeniraš,plačaš in spakiraš pa še vedno plačaš enako ceno. Počasi si bomo lahko sami šli sendviče delat, ampak bomo še vedno plačali enako ceno kot da ti jo naredi zaposlen.

Okapi ::

Boš šel pač tja, kjer ti bodo za enako ceno sendvič tudi naredili. V čem je problem?

O.

branimirII ::

Zanimajo me slascice, cokolade. Ker sem slisal, da se milke med seboj nekoliko razlikujejo bi rad poskusil vse razlicice. Najdu sem vse tovarne milka cokolade. Ce kdo ve v katerih trgovinah se da dobit milko proizvedeno v bolgariji, nemciji, poljski, madzarski, avstrijski, slovaski, litovski itd. Cim vec bi jih rad poskusil. Torej katero najdemo v mercatorju, leclerku, sparu, mulleru, hoferju, lidlu, dm, tus, eurospin...

Mesta proizvodnje cokolad

Bern (svica)
Bludenz (avstrija)
Svoge (bolgarija)
Cieszyn (poljska)
Lörrach (nemcija)
Poznań (poljska)
Skarbimierz (poljska)
Kaunas (litva)
Székesfehérvár (madzarska)
Wrocław (poljska)
Bratislava (slovaska)

branimirII ::

Kaj noben ne je sladkarij? Se bojite, da se boste zdebeljili? Kao zdravo zivljenje? XD

flipflop ::

RockyS je izjavil:

Finta je v tem, da pri hoferu/lidlu plačaš manj, za manj ali pa recimo slabšo storitev. Pri šparu in ostalih ki imajo avtomatizirane blagajne pa si sam poskeniraš,plačaš in spakiraš pa še vedno plačaš enako ceno. Počasi si bomo lahko sami šli sendviče delat, ampak bomo še vedno plačali enako ceno kot da ti jo naredi zaposlen.


Sicer je res stara tema, ampak ko je že ravno obujena. Pred kratkim sem šel v spar po sendvič. Rečem tisto žemljo, pa notri bi mel tistole posebno. No in mi pove, da sendvičev pa ne delajo. Sicer ne vem točno zakaj ne, ker časovno ne pobere čisto nič več časa če salame in sir vrže v žemljo ali pa če jih zavija v papir. Sam odpadka je še malo več zraven.

The Player ::

branimirII je izjavil:

Kaj noben ne je sladkarij? Se bojite, da se boste zdebeljili? Kao zdravo zivljenje? XD


Milka je bila dobra v 90ih letih, po letu 00 pa se je drastično poslabšala, mogoče ravno zato, ker so začeli za naš trg delati v drugih tovarnah, kot sta poljska ali bolgarska.

Zato Raje jem gorenjko, še posebej njihove rolade 8-)

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Bila je dobra, ker ste jo jedli narejeno v nemciji in avstriji. Zdaj pa jeste tiste narejene v bolgariji in slovaski. Se vedno pa v zahodni evropi dobijo tiste kot prej, narejene v nemciji/avstriji ki se stopijo v ustih. Zato sprasujem kje se da vse te razlicne milke dobit.

Ganon ::

branimirII je izjavil:

Bila je dobra, ker ste jo jedli narejeno v nemciji in avstriji. Zdaj pa jeste tiste narejene v bolgariji in slovaski. Se vedno pa v zahodni evropi dobijo tiste kot prej, narejene v nemciji/avstriji ki se stopijo v ustih. Zato sprasujem kje se da vse te razlicne milke dobit.


No, nehaj, no. Zavij v Müller, kupi nemško Milko in ti bo hitro jasno, da gre za slabo čokolado.

louser ::

branimirII je izjavil:

Bila je dobra, ker ste jo jedli narejeno v nemciji in avstriji. Zdaj pa jeste tiste narejene v bolgariji in slovaski. Se vedno pa v zahodni evropi dobijo tiste kot prej, narejene v nemciji/avstriji ki se stopijo v ustih. Zato sprasujem kje se da vse te razlicne milke dobit.

Ne, je ne. Recepte se čez čas spreminjajo ne glede na kraj izdelave.

branimirII ::

Kako ves? Milka iz avstrije je se vedno dobra in se vedno topi v ustih kot nekoc. Recept se je zamenjal za slovenijo. Zdaj jemo dodan aditiv v bolgarski milki. Medtem ko avstrijci dobijo brez aditiva v milki. Za nas se je spremenila receptura. Ne pa za avstrijce in nemce.

Ganon ::

Sploh bereš naše prispevke?

branimirII ::

Vcasih se ni dalo dobit boljse od milke ker ni blo ponudbe kot zdaj s temnimi cokoladami. Ce je zdaj slaba napram drugim cokoladam je vcasih bila med boljsimi ker ni bilo toliko konkurence.

Magic1 ::

Jao, ti si en patron. Zadnje čase nekaj oseden z neko "zastruljeno" propagando, zdaj pa spračuješ, kje dobit neko cheap čokolado, ki se topi v ustih... Drugače imaš v vsakem Muhlerju stvari iz Nemškega trga. Samo če bi res se kaj držal zdravega življenja, potem nehaj jest sranje od čokolade(ja vem, da košček temne čokolade na dan ne bo škodilo, sam dvomim da govori o tem), ne pa da se sekiraš o strupu na vsakem koraku.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

branimirII ::

Sej drugac ne jem cokolado. Mogoce parkrat na let. Pa se to une temne 85%. Zelim samo sprobat ce je to res na lastne burboncice. Sej nemsko in bolgarsko sem ze ampak zdej bi rad naenkrat.

bambam20 ::

louser je izjavil:


Ne, je ne. Recepte se čez čas spreminjajo ne glede na kraj izdelave.


Nak. Nemška Milka je odličnega okusa, medtem ko je tista bolgarska tako slaba kot Gorenjka.

louser ::

Lahko spremenim recepturo, a ne boš zaznal razlike. Sploh, če je nimaš s čim primerjati.

branimirII ::

louser je izjavil:

Lahko spremenim recepturo, a ne boš zaznal razlike. Sploh, če je nimaš s čim primerjati.

V sloveniji je dost posameznikov ze izvajalo poskuse. Med nemsko in naso milko so razlike v okusu kot tudi v sestavi milke. Zakljucek. Veliki vecini je nemska okusnejsa in zaznajo razliko. Najbolj pa me moti, da nam dajo aditiv notri.
Slisal sem da so razlike tudi pri drugih izdelkih.. Od hrane, do avtomobilov narejenih za vzhodni trg.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Milka ni čokolada, kaj šele dobra čokolada, nikoli bila, rečimo ji raje "sladkorna tablica s kakavom".

branimirII ::

c3p0 je izjavil:

Milka ni čokolada, kaj šele dobra čokolada, nikoli bila, rečimo ji raje "sladkorna tablica s kakavom".

Katera pa je bila v osemdesetih? V jugoslaviji. Bos zdaj povedal, da nismo imeli cokolad?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Najboljša čokolada v ex-jugi je bil Krašev Runolist (planika po hrvaško). Potem ga Gorenjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

branimirII ::

Zakaj so potem vsi odhajali v avstrijo in trst kupovat milke?

bauci ::

Okapi +1

connel ::

Da bi bili kul, pa da so se malo pohvalili pred tistimi, ki niso mogli, kaj pa drugega,...

scipascapa ::

Milka že desetletja ni čokolada ampak POFL generično sranje.

branimirII ::

scipascapa je izjavil:

Milka že desetletja ni čokolada ampak POFL generično sranje.

VSamo na vzhodnem trgu. V nemciji in avstriji je enaka kot prej.

Ganon ::

branimirII je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Milka že desetletja ni čokolada ampak POFL generično sranje.

VSamo na vzhodnem trgu. V nemciji in avstriji je enaka kot prej.


Ne. Gre za slabo čokolado, ne glede na trg. Generično sranje.

branimirII ::

Kdaj bo vam kapnilo, da se ne gre za to ali je dobra cokolada. Gre se za to, da vas imajo vzhodno evropejce za kekce. Dajeo vam slabso kakovost za isti izdelek, kot jo dobijo v zahodni nemciji. Ne gre se samo za cokolado.

Map ::

Ko sem jaz enkrat po nekaj temnih čokoladah poizkusil Milko, me je po nekaj koščkih dobesedno peklo od vsega sladkorja.

louser ::

branimirII je izjavil:

louser je izjavil:

Lahko spremenim recepturo, a ne boš zaznal razlike. Sploh, če je nimaš s čim primerjati.

V sloveniji je dost posameznikov ze izvajalo poskuse. Med nemsko in naso milko so razlike v okusu kot tudi v sestavi milke. Zakljucek. Veliki vecini je nemska okusnejsa in zaznajo razliko. Najbolj pa me moti, da nam dajo aditiv notri.
Slisal sem da so razlike tudi pri drugih izdelkih.. Od hrane, do avtomobilov narejenih za vzhodni trg.

Eden izmed slovenskih artiklov bo v bližnji prihodnosti spremenil recepturo zaradi prevelikih zalog določenih sestavin. Ne boš, da boš bil našel razliko.

billy ::

Ve kdo od katere ure naprej tiste trgovine, ki imajo ponudbo sveže pripravljene hrane, le-to prodajajo s popustom? Merc mislim da uro pred zaprtjem -35%

tikitoki ::

billy je izjavil:

Ve kdo od katere ure naprej tiste trgovine, ki imajo ponudbo sveže pripravljene hrane, le-to prodajajo s popustom? Merc mislim da uro pred zaprtjem -35%


Velikorkat nudijo te popuste eno uro pred zaprtjem. Sicer pa nisem opazil veliko trgovin s to prakso.

c3p0 ::

branimirII je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Milka ni čokolada, kaj šele dobra čokolada, nikoli bila, rečimo ji raje "sladkorna tablica s kakavom".

Katera pa je bila v osemdesetih? V jugoslaviji. Bos zdaj povedal, da nismo imeli cokolad?


Bile so še slabše, pa tudi boljše (životinjsko carstvo ipd.). In mi smo bili otroci z enostavnim okusom, bolj sladko je bilo, boljše je bilo.

MadMax ::

Map je izjavil:

Ko sem jaz enkrat po nekaj temnih čokoladah poizkusil Milko, me je po nekaj koščkih dobesedno peklo od vsega sladkorja.
A daj no, temno čokolado greš primerjat z mlečno? :|
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Magic1 ::

Ni glih neke blazne razlike v sladkorju pri običnih temnih čokoladah. Temna ima več kakava na račun maščobe. 50% ima nekje 40g cukra, mlečna pa 50-60g. Seveda imaš ogromno razlik v temnih čokoladah, saj so od 40-99% in pri tistih na 70%+ ostane že malo prostora za sladkor.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

zmaugy ::

10 let in več nazaj je bila razlika med Milko iz Avstrije in tisto pri nas. Zdaj je za moj okus vse isto ceneno cuker sranje. Kupljeno kjerkoli v Evropi.
Res dobre čokolade, kot so bile pred desetletji v tujini, že dolgo nisem jedel. Pa veliko hodim po tujini.

Magic1 ::

Staraš se in stare "dobre" reči niso več na nivoju. Tudi burger king je bil kao najboljši burger v Sloveniji ene pet let nazaj. Danes pa...
Magic

zmaugy ::

Ne bi rekel da gre za to. Tako katastrofalnega padca kvalitete kot je slucaj pri čokoladah, ne opažam pri drugi hrani.

Magic1 ::

Ali si prepričan? Mogoče če govorimo o mlečnih čokoladah, samo danes imaš ogromno temnih čokolad in vsaka mlečna bo v primerjavi le kup masla z cukrom.
Magic

BuDi79 ::

zmaugy je izjavil:

Ne bi rekel da gre za to. Tako katastrofalnega padca kvalitete kot je slucaj pri čokoladah, ne opažam pri drugi hrani.
Če boš vprašal koga kompetentnega ti po povedal, da se je kvaliteta zaradi standardov precej povišala, se je pa posledično pokvaril okus.

Včasih je bilo v čokoladi (in ostalih slaščicah) en kup slabih maščob, ki jih danes v EU ne sme biti, dejansko pa vplivajo na okus. To je precej vplivalo na recepturo 95% proizvajalcev. Tudi iz tretjih držav se takih ne sme uvažati, zato so morali proizvodnjo zaradi izvoza spremeniti tudi taki "klasični" kot so Crvenka, Pionir in Eurokrem (Swisslion) (ki pa resnici na ljubo tudi prej niso imeli konkurenčne ponudbe, ampak pač, tudi nostalgičnega efekta zaradi spremembe recepture ni več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

zmaugy ::

Magic1 je izjavil:

Ali si prepričan? Mogoče če govorimo o mlečnih čokoladah, samo danes imaš ogromno temnih čokolad in vsaka mlečna bo v primerjavi le kup masla z cukrom.

Ja, res imam v mislih mlečne čokolade. Te so en sam pofukan cuker zadnja leta. Se je pa to začelo dogajati pri nas veliko kasneje kot v Avstriji na primer, kjer si pred 15 leti v centru Dunaja za isto ceno kot pri nas (ali še nižjo) dobil dejansko standardno Milko, pri nas pa Milko kvalitete Šečerne Table Tom i Jerry iz cajta krize v SFRJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649767 (28165) gruntfürmich
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462319 (56393) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255427 (40195) cholt45

Več podobnih tem