» »

Lidl: Vrsta na blagajni_ odpre se nova blagajna_kaj narediti?

Lidl: Vrsta na blagajni_ odpre se nova blagajna_kaj narediti?

1 2
3
4 5

showsover ::

kuall je izjavil:

showsover je izjavil:

kuall je izjavil:

tehnično

Tehnično - blefnično. Kaos, nasilje, dominacija. Človek se kar malo pomlajenega počuti.

Kva blodiš prdec stari.

Ne bom te jaz nič spraševal, če ti želiš na drugo blagajno.

no comment ::

Zimonem je izjavil:

Eh naprej spustim samo kake delavce z sendvičem. Vsi ostali imajo ravno toliko cajta odveč iti v štacuno kot jaz. Delavce je pa korona kar zjebala.

Jaz pa vedno spustim naprej reveže, ki so dlje čakali od mene. Sicer sem že zdavnaj opustil poučevanje bontona pri balkancih in za sebe ne bom trošil energije, počakam. Ampak za invalide pa še vedno stegnem gofljo in pošolam kakega, ki je ravnokar iz jame zlezel. Nazadnje mi je šola uspela v Rijeki, kjer je gospa potem razumela zakaj smo morali na blagajno, ki se je ravnokar odprla, naprej spustiti družino z invalidom.

V Sloveniji, ker niso čist ziher, da nisem čist snet, se sicer postavijo nazaj, ampak razumejo pa ne zakaj...

Zimonem ::

Jaz učim preživetje ne olike. Francija mi je tuja. Me ne razumejo. Na hrvaško pa ne hodim. Balkan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

no comment ::

Razumem. Vsak uči tist na kar se spozna...

showsover ::

Je pa res hec, včasih, da odprejo novo blagajno in se blagajničarka ne primaje še kakšno minuto, dve, tri, si prej postrežen v primarni vrsti. Zato sam ne prestopam, če ne vidim aktivne blagajničarke (ali tik pred tem), drugi pa se naj zaganjajo, če jih veseli. Kje, da bom jaz učil bonton, a ste nori, v trgovini, raje flaško penečega, četudi iz čisto spodnje vrste, na mizo :-)

Zimonem ::

no comment je izjavil:

Razumem. Vsak uči tist na kar se spozna...

Dvomim. Jaz sem pobiral pijane "driverje" iz snega na izum v kamniku. Pa pomagal sošolko z distrofijondajat v banjo. Ne prav dobro ampak do določene mere pa vem kakšne probleme imajo. In sedenje v vrsti ni eden od teh.

showsover ::

Zimonem, ti izgledaš, kar ok kaliber (žal nisi edini), s kje si? Da malo mi zalijemo tole forumiranje po kovidaranteni... Po grlu spravimo vse, kar jetra razjeda :-) Ni potrebno, da na kopnem.

Zimonem ::

Za alkohol sem pogosto. Za ladjo... Raj ne.

showsover ::

Kaj, a misliš, da si za skoz? Za koga se te šparaš? Jaz sem svoje že naredil, samo mladini še malo posteljem, pa grem lahko tudi z Matildo žurat :-)

Zimonem ::

Eh Matilda je svoje sorte lajdra. Kar kurcbje že reku da v vojni med Erosom in thanatosom eros dobi vse bitke ampak izgubi vojno... Se pa preklet nam spomnil. Freud al lacan un krog v glavnem. Mislim da netzche ni bil.

Sicer pa prileti na pir. Ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

link_up ::

a se samo meni zdi cudnk, da gre v lidla po cokolado?
In and Out

Zimonem ::

link_up je izjavil:

a se samo meni zdi cudnk, da gre v lidla po cokolado?

Ne. Sam če je blizu. Mogoče ni tolk čudno.

showsover ::

Ne, Lidl in Hofer in podobni so fajn za pakirane zadeve (kamor paše tudi osnovna čokolada, recimo). Bolj fancy čokolado pač v bolj fancy trgovinah. Pijače imajo bolj tak, če res ni drugega, so vsaj poceni, vedno imajo kaj, da pospeši cirozo. Za res sveže pa bolj predlagam kakšen ELeclerc, Mercator, tudi Spar. Samo je fajn vedet, kdaj replenishajo zaloge.

Zim, če se res slučajno dobimo (mora past še kak dober biznis prej), menda ne bomo cuzali pira kot sramežljivi najstniki. Ima, da je razvrat, da nas je sram govorit o njem.

ecxKL ::

link_up je izjavil:

a se samo meni zdi cudnk, da gre v lidla po cokolado?


Šel sem v najbližjo trgovino, upam da se ti ne zdi to čudno, ker drugače si ti čuden. :D Zakaj bi šel drugam in zapravljal bencin če pa ni treba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecxKL ()

Zimonem ::

showsover je izjavil:

Ne, Lidl in Hofer in podobni so fajn za pakirane zadeve (kamor paše tudi osnovna čokolada, recimo). Bolj fancy čokolado pač v bolj fancy trgovinah. Pijače imajo bolj tak, če res ni drugega, so vsaj poceni, vedno imajo kaj, da pospeši cirozo. Za res sveže pa bolj predlagam kakšen ELeclerc, Mercator, tudi Spar. Samo je fajn vedet, kdaj replenishajo zaloge.

Zim, če se res slučajno dobimo (mora past še kak dober biznis prej), menda ne bomo cuzali pira kot sramežljivi najstniki. Ima, da je razvrat, da nas je sram govorit o njem.

Kak viski še mamo. Je pa res da je korona posušila zaloge. Bo treba spet na viski rum pustit kakega laptopa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

showsover ::

Shit, sem šel pogledat te mythbusterje (ki nimajo dosti zveze s temo): Jessi -2019, Imahara -2020... No, vsaj covida nimam, ker ciprese voham.

nekikr ::

Nato pa se najde en bosanec ki me je začel zmerjati in žaliti

Poveš mu, da ne razumeš njegovega jezika in greš na novo odprto blagajno.

pivmik ::

tikitoki je izjavil:


Lahko pa Lidlu predlagas, da trgovino zasnuje drugače in omogači enotno vrsto do vseh blagajn.

+1
LP, Gregor GRE^

Unilseptij ::

ecxKL je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Zastopal smo te. Ti si bil že v cachu, od nekega jedra pa bi se unlodal.


Pod "nekateri" sem imel v mislih uporabnika Unilseptij. On ima zgleda težave z predstavo, zato sem mu šel na roko in mu zadevo skiciral.


V redu, si razložil in verjetno res ni mogoče reči, da si v tem konkretnem primeru ravnal neprimerno oz. kakorkoli nevljudno... kar pa ne spremeni dejstva, da ljudje v spošnem preveč tripajo na take in podobne situacije.

Glugy ::

Ignoriraš pa greš naprej. Ni blo vrste torej nima kej jamrat. Sila preprosto.

Zimonem ::

Ma to bruhanje kdo bo prej, je v smislu šparal bomo pa naj stane kolikor hoče. Lidl je vedno pretočen. Za vse da bo prav pa dvomim.

zobnik ::

Se s tem ne obremenjujem, ker to so hitre blagajne, pač po vidnem je tako kdor prej pride pred blagajn, če ena, dve, tri delajo se sproti filajo s kupci.
Ene bo pa vedno vse motilo, samo sebe ne.

SuperKripto ::

a vi to resno, lol? 3 strani debate o tem kaj storiti ce se odpre nova blagajna, haha

Jerry000 ::

Mene predvsem neki drugega zanima. Zakaj prodajalke tok hitijo skenirat izdelke? Tko res našopajo da nimaš časa v vrečko zlagat. Pol pa moraš še plačat in prodajalka in za mano potem čakajo da zložim not vse. Zakaj ne skenirajo z normalno hitrostjo

Nedasemiveč ::

Jerry000 je izjavil:

Mene predvsem neki drugega zanima. Zakaj prodajalke tok hitijo skenirat izdelke? Tko res našopajo da nimaš časa v vrečko zlagat. Pol pa moraš še plačat in prodajalka in za mano potem čakajo da zložim not vse. Zakaj ne skenirajo z normalno hitrostjo


Zakaj enostavno ne zložiš v voziček in pozneje v vrečo?

Meni so bolj neumne hitre blagajne v Merkatorju, če imam svojo vrečo in manj stvari. Najprej odlagaš stvari na tisto "tehtnico" potem pa šele v vrečo sicer ves čas piska, da se ne ujema zadeva.

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Ko imam samo en izdelek in stojim v vrsti s polnimi vozički pred mano se izogibam spogledovanju, ker mi ni kul prosjačit z učki kot lačen pes. :D
Ko se odpre nova blagajna pa se ustavim na mestu in pogledam brezplačen dokumentarec, kot bi gledal opice na NG.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

SmeskoSnezak ::

Phantomeye je izjavil:

ecxKL je izjavil:

Ker vidim da imajo nekateri težave z predstavo sem na hitrco skiciral kako je to zgledalo:




zlo fajna skica, sem takoj razumel - manjka mi edino lokacija tiste fotrce.

Po drugi strani pa razumem dilemo - v smislu ali imajo ljudje na blagajni 2 prioriteto pred random človekom, ki se želi postavit v vrsto (ki je ni).

Ker, kaj če bi npr. jaz stal pred zaprto blagajno, ki bi se eventualno odprla?

V tujini se ljudje skoraj matematicno lotevajo, katera blagajna se bo odprla naslednja in se postavijo kar v novo vrsto. Med temi vrstami, ki so za blagajne, se tudi mnogokrat zgodi, da ce ima kdo manj kot pet artiklov, ga cela kolona naprej spusti. Vcasih je smesno, ko nisi ravno sam, imas nekaj artiklov, te prijazno povabijo naprej, pa jim reces ne.... sele ko se pridruza punca/fant z vozickom jim je jasno, zakaj cakas :)


ecxKL je izjavil:

Ker vidim da imajo nekateri težave z predstavo sem na hitrco skiciral kako je to zgledalo:


V tujini ni tezav s tem sploh. Ljudje bodo za teboj prisli iz one druge , in to celo v vrstnem redu, kakor so bili v prvi in se cakalna doba razpolovi temu primerno.

Pa lep pozdrav vsem...
@ Pusti soncu v srce... @

Kvinta ::

Nato pa se najde en bosanec ki me je začel zmerjati in žaliti da sem egoist ker sem se kako "urinil"


Maš ti kaj proti Busancem ?
A.C.A.B

Kayzon ::

ecxKL je izjavil:

no comment je izjavil:

Ena trgovina je. Pravično je, da se nekdo, ki čaka dlje od tebe, lahko odloči ali te spusti naprej. Bonton pa veleva, da vsaj vprašaš, če ima kdo od dlje čakajočih kaj proti temu, da ti zadnji prideš v vrsto in si prvi pokasiran.


Eno trgovina je in VEČ blagajn. Jst sem bil prvi na blagajni 3.

Vsaka blagajna ima svojo vrsto.



Nisi naredl nic narobe,pusti te loleke naj pisejo neumnosti.

borisk ::

Kvinta je izjavil:

Nato pa se najde en bosanec ki me je začel zmerjati in žaliti da sem egoist ker sem se kako "urinil"


Maš ti kaj proti Busancem ?


Samo proti idiotom. Je pa "naših" tudi nekaj...

Ganon ::

Jerry000 je izjavil:

Mene predvsem neki drugega zanima. Zakaj prodajalke tok hitijo skenirat izdelke? Tko res našopajo da nimaš časa v vrečko zlagat. Pol pa moraš še plačat in prodajalka in za mano potem čakajo da zložim not vse. Zakaj ne skenirajo z normalno hitrostjo


Si se kdaj vprašal, zakaj za blagajnami, ob oknu, stoji polica? Zato. Ker se na blagajni zlaga nazaj v voziček in šele kasneje v vrečke. Manj gneče.

Sc0ut ::

Najbolj fer princip je recimo Decathlon. Vsi cakajo v 1 vrsti pol pa se prerazporejajo na blagajne.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

c3p0 ::

Hypathia je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:


Porkaduš, enkrat se mi je zgodilo, da sem stal 2 metra za nekom, ki je dvigal dnar na bankomatu, pa se mi je ena baba uturila vmes!!!! A ste nori?! Je kao mislila, da ne čakam v vrsti. Jaz pa bil vljuden in dal človeku luft, da je v miru dvignil.

Tole se mi je parkrat pripetilo v trgovini v korona časih, ko sem držala predpisano varnostno razdaljo, ampak sem osebkom lepo povedala, da je vrsta za mano, pri takšnih res ni treba jezika šparati.


Te sem srečeval že pred korono, največkrat na pošti. Se postavi 3m za zadnjim čakajočim in glumi gljivu. Še ko je na vrsti, se ležerno sprehodi do šalterja. Če kdo stopi pred njo pa sikne.

pirat je izjavil:

... Ko koncno dobi jogurt, jo spustis naprej in si prisluzis castno medaljo lordske zbornice zgornjega walesa. Vsi, ki so v vrsti za teboj so na vrsti 15 minut kasneje kot bi sicer bili, en jogurt je razbit, upokojenka je med manevrom menjave blagajne izgubila kljuce, un tip iz blagajne 14 si misli, da si idiot, blagajnicarke pa vplacajo naslednjo rundo stav, ce bos naslednjo soboto spet prisel delat galamo.... skratka winwin situacija, le tako naprej!


Odlično! Pa vmes so še dere "women & children first". Kasneje pa si prisluži klofuto, ker je eno "nosečnico" spustil naprej, a je gospa bila le bolj obilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Jerry000 ::

Nedasemiveč je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mene predvsem neki drugega zanima. Zakaj prodajalke tok hitijo skenirat izdelke? Tko res našopajo da nimaš časa v vrečko zlagat. Pol pa moraš še plačat in prodajalka in za mano potem čakajo da zložim not vse. Zakaj ne skenirajo z normalno hitrostjo


Zakaj enostavno ne zložiš v voziček in pozneje v vrečo?

Meni so bolj neumne hitre blagajne v Merkatorju, če imam svojo vrečo in manj stvari. Najprej odlagaš stvari na tisto "tehtnico" potem pa šele v vrečo sicer ves čas piska, da se ne ujema zadeva.

Ker sem len, ne da se mi iz vozička, nazaj v voziček in potem v vrečo in raje izberem krajšo pot torej iz zovička v vrečo. Ampak preseneča me bolj delo prodajalk. V merkatorju ali interšparu so normalne hitrosti, v Lidlu pa top speed delajo neglede na to da vidi da zlagaš in je ona hitrejša.

Miki N ::

Začnite kašljati, se bo hitro spraznila vrsta.

Zimonem ::

Če ti ne rata zlagati v voziček imaš motorične probleme. Lidl je ravno zato fajn ker leti čez blagajno. Merkator mečka v božjo mater.

jshadlsa232 ::

ecxKL je izjavil:

Zamislite si primer v trgovini: hodite k blagajnam in ste od blagajn oddaljeni kakšnih 10 metrov, v rokah držite vsega skupaj eno čokolado ki jo rabite za mafine. Na blagajni na levi stoji kakšnih 8 ljudi. Isto sekundo ko pridete do blagajn in ste 1 meter od desne blagajne se odpre še desna blagajna. Trgovka vas pogleda in pravi: "Lahko stopite še sem". Kaj naredite: grete na desno blagajno ki se je ravnokar sekundo nazaj odprla in od katere ste 1 meter stran ali se greste gužvat nazaj in vse na okoli polic ker tam ni prehoda in se postavite na koncu vrste na levi blagajni ?

Jst sm čisto avtomatsko šel v to blagajno ki se je ravnokar odprla, ker sem tam že stal. Nato pa se najde en bosanec ki me je začel zmerjati in žaliti da sem egoist ker sem se kako "urinil", kjub temu da vrste na tej blagajni ni bilo. Kaj a nej grem zdej za eno čokolado se gužvat zadaj v drugo vrsto na drugi blagajni in čakat 10 minut al kaj? Kaj narediti v takšnem primeru, kako se odzvati?

..


Reces bosancu naj gre domov al pa naj bo tiho in srecen, da lahko kupuje v Lidlu.

Uizi ::

Treba je taktično postavit artikle na trak, amaterji.

Furbo ::

Jerry000 je izjavil:

Mene predvsem neki drugega zanima. Zakaj prodajalke tok hitijo skenirat izdelke? Tko res našopajo da nimaš časa v vrečko zlagat. Pol pa moraš še plačat in prodajalka in za mano potem čakajo da zložim not vse. Zakaj ne skenirajo z normalno hitrostjo

To je normalna hitrost. Če hočeš po polžje in čakalne vrste je tu Hofer, Mercator itd..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jerry000 ::

Zimonem je izjavil:

Če ti ne rata zlagati v voziček imaš motorične probleme. Lidl je ravno zato fajn ker leti čez blagajno. Merkator mečka v božjo mater.

Kje sem napisal da mi ne rata v voziček zlagat?

vanilija ::

pirat je izjavil:

no comment je izjavil:

Ena trgovina je. Pravično je, da se nekdo, ki čaka dlje od tebe, lahko odloči ali te spusti naprej. Bonton pa veleva, da vsaj vprašaš, če ima kdo od dlje čakajočih kaj proti temu, da ti zadnji prideš v vrsto in si prvi pokasiran.

Odlicno! Ti ziher v Sparu na 18 hkrati aktivnih blagajnah, ko prides na vrsto, najprej preveris ce so na vseh ostalih 17 blagajnah ze zakljucili vsi kupci, ki so se v svoje vrste postavili prej kot ti. In tako redno vsako soboto dopoldne z blagajne stevilka 16 kricis na upokojenko iz blagajne tri, naj tri jogurte pospravi iz traka nazaj v kosaro in pride k tebi, ker jo bos spustil naprej (saj je bila vendar v vrsti pred teboj). Upokojenka tako pospravi tiste jogurte, se odkobaca k tebi, pri tem pa ji en jogurt pade na tla... organiziras prostovoljca iz vrste stevilka 12, da pomaga iti upokojenki po nov jogurt, medtem pa opazis zaplet na blagajni 14! Na vrsti je nekdo, ki je pricel s cakanjem za teboj. Glasno ga ozmerjas, da njegovo dejanje ni vredno lorda in da je v resnici sedaj tam na vrsti upokojenka (ki ima vendar prednost pred teboj), vendar pa je le ta trenutno brez jogurta... Ko koncno dobi jogurt, jo spustis naprej in si prisluzis castno medaljo lordske zbornice zgornjega walesa. Vsi, ki so v vrsti za teboj so na vrsti 15 minut kasneje kot bi sicer bili, en jogurt je razbit, upokojenka je med manevrom menjave blagajne izgubila kljuce, un tip iz blagajne 14 si misli, da si idiot, blagajnicarke pa vplacajo naslednjo rundo stav, ce bos naslednjo soboto spet prisel delat galamo.... skratka winwin situacija, le tako naprej!


Mi je čudno, da noben ni pohvalil tega zapisa. Zelo dobro napisano haha :D:D

mkk20 ::

Nova vrsta je nova vrsta! Preden bi se kupci prerazporedili, si ti že s s twixom zunaj.

Uizi ::

Folku je težko počakat 5 min, se jim mudi domov, prdet na kavč.

sunshine403 ::

no comment je izjavil:

Ravnokar si opisal kako si prehitel večje število ljudi, ki so veliko dlje čakali v vrsti kot ti. Definicija vrivanja.

Dokler so posamicne vrste za vsako blagajno to definitivno ni definicija vrivanja. Ko bodo koncno pri nas uvedli eno vrsto in se bos pred vstopom na posamicno okence/blagajno/... odpravil do tiste blagajne potem pa je to definicija vrivanja.

Utk ::

Če nekemu neznancu na cesti rečeš kreten, tudi to ni definicija žaljivke, ker lahko je pa res. Za vse normalne pa vseeno je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Genetic ::

ecxKL je izjavil:

link_up je izjavil:

a se samo meni zdi cudnk, da gre v lidla po cokolado?


Šel sem v najbližjo trgovino, upam da se ti ne zdi to čudno, ker drugače si ti čuden. :D Zakaj bi šel drugam in zapravljal bencin če pa ni treba?


Seveda si sel v najblizjo trgovino, poznamo mi take. Tako kot si sel pred najblizjo blagajno, ki se je cudezno ravnokar odprla.
Moral bi se peljati mimo Lidla do sosednjega Hoferja, tam bi zunaj opazil vrsto, povprasal, ce bi mogoce kdo pred tabo sel nazaj do Lidla, kjer ni vrste, in sele takrat bi lahko, po bontonu, sel nazaj do Lidla.

no comment ::

sunshine403 je izjavil:


Dokler so posamicne vrste za vsako blagajno to definitivno ni definicija vrivanja. Ko bodo koncno pri nas uvedli eno vrsto in se bos pred vstopom na posamicno okence/blagajno/... odpravil do tiste blagajne potem pa je to definicija vrivanja.

Jaz sem povedal kako je prav (to je spraševal OP). Bosanec bi moral našemu jamskemu človeku sicer bolj prijazno in predvsem bolj počasi (da ima čas sprocesirati (njemu) nov koncept) povedati kar mu je ležalo na duši. Ampak kot vidimo, bi s tem samo zapravljal čas.

Splošen konsenz je, da je pri nas šprintanje mimo obstoječe vrste na novoodprto blagajno modus vivendi. Me pa vsekakor tolaži, da so vsi ti Lidl neandrtalci drugače "sol zemlje". Mudi se jim na krvodajalsko akcijo potem pa naprej umivat invalide. Sedaj sem spoznal, da sem v svoji zmoti pravzaprav delal škodo. Včasih zaradi dreves ne vidiš gozda je vse kar lahko povem v svoje opravičilo.

Utk ::

Parkrat mi je uspelo v takih primerih skočit iz vrste, blokirat šprinterja, potem sem pa še počakal par tistih pred sabo, da so šli v novo vrsto. Šprinterjem se pa verjetno pokadilo iz ušes.

sunshine403 ::

Le kje ste vsi pravicnezi, ko ugasnete racunalnike in stopite ven iz vase sobice? Ker po tem sodec, ni cloveka, ki bi ob odprtju nove blagajne podiral vse naokoli, samo da bo prvi v tisti vrsti. Na zalost vas v trgovinah ni za videt oz. verjetno delate povsem enako, samo ko ste pa spet doma v svoji coni udobja za racunalnikom in skrito identiteto da vas nihce ne vidi, pa samo postenje in fair play :))

mr_chai ::

Jaz bi mu odgovoril "Gospod, ne razumem ali lahko po slovensko?"

Je pa res, da v Hoferjih in Lidlih je katastrofa kar se vrst tiče. Tam imajo kao vse v nulo zoptimiziran, na koncu zgleda, kokr da je samo en zaposlen v celemu objektu. Večkrat sem doživel vrsto 15 ljudi na eni blagajni, ostale štiri blagajne pa v rdečem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222370 (12949) janezvalva
»

Hvala ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210572 (7801) jocoj
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104912 (41370) zmaugy
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341209 (27593) Machete
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11120046 (15544) GregiB

Več podobnih tem