» »

Gneča pri blagajni

Gneča pri blagajni

1
2
3

bozicek ::

Jaz se pa malce cudim, kako hitro vas je lahko "nategniti"

Uvajanje avtomatskih blagajn z izgovorom da je hitreje

Se zavedate da sedaj z lastnim delom prinasate dobicek trgovcu? Zakaj bi jaz skeniral, vlekel kartice in podobno ce nisem placan zato

Ko bodo artikli cenejsi zaradi tega ker je nekdo prisparal (ni vec trgovke, sedaj TI delas to ZASTONJ) potem OK (naj mi na avtomatski kasi ko vse poracuna na koncni znesek stisne 5 ali 10% popusta)

Dokler pa gre samo za kurcev dobicek stacune pa hvala lepa. Za svoje delo hocem biti placan
Darila letos samo za poredne

bluefish ::

Odvisno, kako ceniš svoj čas. Raje z dvema ali tremi izdelki stopim do avtomatske blagajne in sem fertik v minuti, kot pa da čakam v vrsti samo zato, da ne bom navidezno delal zastonj.

para! ::

>Se zavedate da sedaj z lastnim delom prinasate dobicek trgovcu? Zakaj bi jaz skeniral, vlekel kartice in podobno ce nisem placan zato

Hej, saj tudi za potiskanje vozička in metanje izdelkov vanj nisi plačan, pa to vseeno počneš. V samopostrežnih restavracijah si moraš še sam postreči! Kdo bi si mislil, prasci služjo še več keša k nimajo kelnarjev, ejga an!

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

vorantz ::

bozicek, ta je pa malo pretirano zarotniška :)
Povrhu vsega pa raje sam poskeniram kot, da mi kakšna blagajničarka naredi kaj narobe ali pa "narobe"

imagodei ::

RockyS je izjavil:

Par mesecev nazaj je bila na slo-techu debata o Hoferu in lidlu, kako gre tam vse prehitro itd... zdaj pa je tema da gre v drugih trgovinah vse prepočasi ;((

Huh? Obnašanje Slovencev na blagajnah je posledica tega, da smo ostali ujeti 25+ let v preteklosti, ko je bilo po deželi cel kup malih samopostrežnih trgovinic, časa pa na pretek, saj se je 5 min do 14h že množično čakalo za vrati TOZD-ov na sireno, ki je označevala konec delavnika. V klasičnih Sparih, Mercatorjih, Tuših in podobnih trgovinah je ta odnos jasno viden. Mamke, ki na videz poznajo blagajničarko, bi najraje še malo poklepetale in povedale par tračev, pa ugotovile, kje je trgovka naredila tako fajn trajno... Verjamem, da gre komu na jetra, če v Hoferju ali Lidlu prodajalka zmečlje izdelke preko čitalca črtne kode, da komaj tako hitro pobiraš. Meni gre pa na jetra, da v času službene malice zaradi treh artiklov čakam v vrsti 10 minut, ker so pred mano v vrsti 3 stranke - ena s polnim vozičkom, ki ji na misel ne pride, da bi koga spustila naprej; druga s petimi izdelki, ki ji je trgovkino počasno skeniranje izdelkov še vedno mnooooogo prehitro, nato 2 minuti plačuje in nabira drobiž, na koncu pa še dela dren, ker potrebuje še dodatno minuto, da tistih pet izdelkov zloži v vrečko; tretja stranka ima 10 izdelkov, ampak mora na koncu plačati še šop položnic, ko pa zaključi s tem, se pa spomni, da potrebuje še neko obskurno vrsto cigaret, ki jih mora trgovka seveda iskat v skladišče. Za popizdit.

RockyS je izjavil:

Vi sploh uporabljate hitre blagajne(do 5 izdelkov) ?

Redki so nakupovalni centri, ki imajo blagajne za do pet izdelkov. Če se ne motim (pa naj me kdo popravi), v gornjesavski dolini do Kranja takšne trgovine ni. Šele v Kranju v Sparu ali v Tušplanetu najdeš hitro blagajno. Drugje so take blagajne morda odprte samo v času večjih navalov, v času praznikov. Stalno pa zagotovo ne.

RockyS je izjavil:

Enim gre v nos če jih prodajalka ne pozdravi, meni pa gre na k ko slišim " en euro in devet centov" nekega roboteka, ki je za povrh še počasnejši od navadne blagajničarke ampak vi si mislite da gredo zadeve hitreje skozi, ker večina obiskovalcev še zmeraj uporablja navadne blagajne, tudi jaz, ker nevem zakaj bi si moral sam skenirat in se fukat z nekimi kodami, če pa nisem plačan za tako delo...

Ideja teh blagajn je precej dobra, kako je v praksi z izvedbo ne vem. Bo treba kakšno analizo. Načeloma je pa ideja dobra zato, ker uvaja "pravično vrsto", torej stranka, ki je na vrsti, stopi k kateri koli prazni blagajni, ne pa da čaka, da se sprazni ravno njena. Če bi to uvedli še na klasičnih blagajnah, bi bila zadeva še toliko boljša.
- Hoc est qui sumus -

r0ker ::


Avtomatske blagajne uporabljam, ker je nakup hitreje opravljen, pa magari navidezno. nima veze! Rečt, da neboš uporabljal takih blagajn ker nisi zato plačan pa je nekaj najbolj neumnega kar sem kdaj koli slišal :DD

bozicek ::

Odvisno, kako ceniš svoj čas. Raje z dvema ali tremi izdelki stopim do avtomatske blagajne in sem fertik v minuti, kot pa da čakam v vrsti samo zato, da ne bom navidezno delal zastonj.


bozicek, ta je pa malo pretirano zarotniška
Povrhu vsega pa raje sam poskeniram kot, da mi kakšna blagajničarka naredi kaj narobe ali pa "narobe"


Se strinjam...Tudi meni se ne da cakati s sendvicem v vrsti, ko lahko to naredim na avtomatski blagajni...Povsem razumljivo

Samo predstavljaj si da zamenjajo vse klasicne blagajne z avtomatskimi (kar se bo ziher zgodilo) in bos potem sam se jebal z dvema vozickoma robe, mamce katere ni vazno kok si star, jo vedno najdes da neki ne zna, na koncu se bo pa vse skupaj se obeslo



Hocem recti...tako kot je sedaj (mali nakup, avto. blagajna) je super. Ko bodo enkrat vse avtomatske bo pa povsem isti kurac kot je sedaj. Isto bos cakal kot na klasicni s tem da bos moral sam delat
Darila letos samo za poredne

bluefish ::

Dokler je potrebno praskati po črtnih kodah in ti na vsak način želijo vsiliti sto in eno kartico ali nalepke ugodnosti, se tak preskok še dolgo ne bo zgodil. Z RFID ali podobnimi tehnologijami pa bi vse skupaj funkcioniralo.

St235 ::

Avtomatske blagajne so ok, če imaš par izdelkov. Ko se tja spravi nekdo z polnim vozičkom in po možnosti otroci, ki se jim zdi uporaba blagajne andvse zabavna to raja vsaj pol ure.

Načeloma ravno zaradi blagajničark rad nakupujem v Hoferju. Vse gre HITRO, nobenih 100 vrst kuponov, kartic in letakov. Nabereš, prideš do blagajne in dve minute kasneje si na parkirišču.

para! ::

Ne vem po čem sklepaš, da so trgovci tako neumni, da bi uvedli izključno avtomatske blagajne, če pa je očitno, da jih niso vsi pripravljeni uporabljat.

Enostavno se bojo prilagodili potrebam kupcev, kar pomeni, da bo vedno vsaj nekaj klasičnih blagajn, dokler se kupci ne navadijo na avtomatske. Z razvojem tehnologije in implementacijo le-te tudi pri dobaviteljih, pa zna pojem "avtomatska blagajna" šele zaživeti. Trenutna ureditev je bolj slab približek temu, kar omogoča že današnja tehnologija.

lp
Death before dishonor!

bluefish ::

Avtomatske blagajne so ok, če imaš par izdelkov. Ko se tja spravi nekdo z polnim vozičkom in po možnosti otroci, ki se jim zdi uporaba blagajne andvse zabavna to raja vsaj pol ure.
Na srečo je takih ljudi malo, pa še blagajn je več kot dovolj.

smash ::

dokler je v slo 100.000 zaposlenih, ne podpiram prav nobene avtomatizacije procesov..
v bistvu je razlog samo en in edini...v današnjem sistemu se podjetjem gre izključno za dobiček, kaj to pomeni...
...namesto da bi podjetje z avtomatizacijo "razbremenilo" zaposlene, razbremeni svoje stroške in zaposlene odpusti
avtomatizacija je super in jo načeloma podpiram, samo ne v tem sistemu

ahac ::

bozicek je izjavil:

Se zavedate da sedaj z lastnim delom prinasate dobicek trgovcu? Zakaj bi jaz skeniral, vlekel kartice in podobno ce nisem placan zato
Ko bodo artikli cenejsi zaradi tega ker je nekdo prisparal (ni vec trgovke, sedaj TI delas to ZASTONJ) potem OK (naj mi na avtomatski kasi ko vse poracuna na koncni znesek stisne 5 ali 10% popusta)
Dokler pa gre samo za kurcev dobicek stacune pa hvala lepa. Za svoje delo hocem biti placan


Predlagam, da zahtevaš še dodatne zaposljene pri vsaki blagajni, ki ti bodo zložil stvari v vrečke.

dokler je v slo 100.000 zaposlenih, ne podpiram prav nobene avtomatizacije procesov..

Ja, ker delo prodajalke oz. prodajalca je ful boljš plačano kot delo razvijalca avtomatizacije procesov.... 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

T0RN4D0 ::

Še zelo dolgo ne bomo videli RFIDov v trgovinah s špecerijo, so enostavno predragi. To, da bi morala trgovina jih gor popat je neumnost, veliki trgovci bi pač proizvajalcem postavile pogoj da morajo biti izdelki čipirani, tako kot imajo sedaj črno kodo gor. Samo ne vem kdo bo pri jogurtu za 30 centov plačal še 15centov za rfid tag.

Enostavno so izdelki premalo vredni in bi s čipiranjem cena embalaža predstavljala (veliko) prevelik del končne cene. Blagajničarke so poceni.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

GregiB ::

Tudi jaz ne maram avtomatskih blagajn in se jih ne poslužujem.... V trgovino stopim, ker mi ta (za precejšno maržo) nudi storitev posredništva med mano in proizvajalcem. Ta storitev zajema tudi zaključni "poračun" kupljenega blaga.
Precej hodim službeno v Nemčijo in še čakam, da bom stopil v kakšno trgovino, kjer imajo avtomatske blagajne, jaz jih še nisem videl...
Mi je pa še najboljši skandinavski "Queue Management" sistem... Prideš do blagajn, vzameš listek in Info sistem te sam napoti k blagajni, ki je prosta. Ni treba čakati v vrsti, enostavno ko se pojavi tvoja številka, greš k blagajni...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gulfstream ::

Morda bi zadeva z RFID funkcionirala, če bi jih npr. prišteli v ceno izdelka, potem pa bi jih ob naslednjem obisku trgovine lahko vrnil in dobil povrnjenjih tistih 10c za vsak čip? Bi jih bilo smiselno ponovno uporabiti? Načeloma tehnoloških ovir ni, ne?

bluefish ::

Odvisno od čipa. Osnovni za 10 centov so v obliki nalepk in se večinoma na embalažo prilepijo ter je odstranjevanje / ponovno lepljenje precej težavno. Bolj napredni pa so seveda dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

T0RN4D0 ::

gulfstream je izjavil:

Morda bi zadeva z RFID funkcionirala, če bi jih npr. prišteli v ceno izdelka, potem pa bi jih ob naslednjem obisku trgovine lahko vrnil in dobil povrnjenjih tistih 10c za vsak čip? Bi jih bilo smiselno ponovno uporabiti? Načeloma tehnoloških ovir ni, ne?


Približno tako smiselno, kot da bi odrezal črtno kodo nazaj v trgovino, pa naj jo potem prebarvajo na belo, naprintajo gor novo kodo in nalepijo na nov izdelek. Torej, nonsense.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gulfstream ::

Približno tako smiselno, kot da bi odrezal črtno kodo nazaj v trgovino, pa naj jo potem prebarvajo na belo, naprintajo gor novo kodo in nalepijo na nov izdelek. Torej, nonsense.


Čip se da lepo daljinsko preprogramirat.

bluefish ::

Še vedno ga je potrebno na novo prilepiti izdelku,... Nazadnje so stroški tovrstne "reciklaže" višji od lepljenja novih tagov.

trnvpeti ::

Ja fino je , ko gres z otroci na hitro blagajno in je v bistvu to ena igralnica.
Bolje pa kot cakati v vrsti s tečnimi otroci, kdaj pridemo na vrsto :)

Matako ::

trnvpeti je izjavil:

Ja fino je , ko gres z otroci na hitro blagajno in je v bistvu to ena igralnica.



A vi ste bili torej tisti mečkači zadnjič!!! ;(
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

trnvpeti ::

Verjetno :)
Samo za nas je bilo boljse.

Bellatrix ::

Tista ideja s pametnim vozičkom bi funkcionirala, če bi bil povsem zaprt in bi se neka loputa odprla le ob skeniranem izdelku. Si pa predstavljam, da tak voziček ne bi bil ravno majhen ali lahek. Poleg vsega ima tudi ta sistem nekaj pomanjkljivosti glede kraj. Mi je že bolj všeč ideja avtomatizirane trgovine.


Kot sem že velikokrat omenil, stvari se ne bodo spremenile, dokler se ne bo spremenila politika. Prvo je treba spremeniti to, potem lahko govorimo o napredku, do tedaj le tega ne bo.

Je pa še ena zanimiva ideja. Zakaj bi morali mi hoditi v trgovine, če bi to namesto nas lahko opravil hišni robot ? :P
People are quick to judge and slow to correct themselves.

smash ::

Bellatrix je izjavil:

Tista ideja s pametnim vozičkom bi funkcionirala, če bi bil povsem zaprt in bi se neka loputa odprla le ob skeniranem izdelku. Si pa predstavljam, da tak voziček ne bi bil ravno majhen ali lahek. Poleg vsega ima tudi ta sistem nekaj pomanjkljivosti glede kraj. Mi je že bolj všeč ideja avtomatizirane trgovine.


Kot sem že velikokrat omenil, stvari se ne bodo spremenile, dokler se ne bo spremenila politika. Prvo je treba spremeniti to, potem lahko govorimo o napredku, do tedaj le tega ne bo.

Je pa še ena zanimiva ideja. Zakaj bi morali mi hoditi v trgovine, če bi to namesto nas lahko opravil hišni robot ? :P


hišni robot? to že obstaja...ko naročim preko spleta, mi mercatorjev robot prinese stvari na dom

dronyx ::

Bellatrix je izjavil:

Zakaj bi morali mi hoditi v trgovine, če bi to namesto nas lahko opravil hišni robot ? :P

Nakupovanje je za mnoge ljudi skoraj kulturni dogodek, kot bi šel v gledališče. Oni uživajo v tem, da se eno uro sprehajajo med policami, si ogledujejo izdelke, primerjajo cene..., po nakupih skočijo pa še na kavo ali pizzo. Tega ne moreš zamenjati s spletnimi nakupi in kdor to misli, ne razume filozofije nakupovanja in potrošniške mrzlice.

sam sem razmišljal o tem, da bi bila morda čez 5-10 let na voljo tehnologija, ko bi dal na glavo očala in se sprehajal po virtualni spletni trgovini, samo tudi to po moje nima šans v praksi, ker ljudje hočemo stvar prijet v roke in se nam zdi fino, ko potiskamo poln voziček hrane pred sabo.

Le čakanje v vrsti pa mnoge zelo živcira, sploh če gredo druge vrste hitreje od tvoje.

Karaya 52 ::

Kako predvidljivo, sem vedel da se bo oglasil "sindikat trgovcev". ;(( Napredni kot vedno. :))

gulfstream ::


Nakupovanje je za mnoge ljudi skoraj kulturni dogodek, kot bi šel v gledališče. Oni uživajo v tem, da se eno uro sprehajajo med policami, si ogledujejo izdelke, primerjajo cene..., po nakupih skočijo pa še na kavo ali pizzo. Tega ne moreš zamenjati s spletnimi nakupi in kdor to misli, ne razume filozofije nakupovanja in potrošniške mrzlice.


Meni recimo ni problem uro hoditi po trgovini. Dostikrat med hojo med policami nabiram ideje za jedi in si zmislim kaj novega.

Nekje pa je treba porabiti prosti čas :)

Highlag ::

En lep EMP sprožiš v trgovini z RFID cenami brez blagajne, in lepo odneseš vse kar ni pritrjeno. >:D

Seveda ni dovolj, da z rfidi označiš izdelke. Moraš tudi denarne kartice. Tako, da takoj ko stvari ven iz trgovine neseš zadeva odtrga denar. Zakaj bi se matrali še s tipkanjem PIN kod.... Sicer pa če še trgovce ukinemo, dko bo pa potem v tej ljubi Sloveniji še v službo hodil? Državni uslužbenici?
Never trust a computer you can't throw out a window

draciel ::

SSH je izjavil:

Jao Jao narod. Dajmo odpustit vseh 10.000+ (če se da komu preračunat za špar + merkator + tuš koliko ima ~ odvečnega osebja) blagajničark ki so odvečno osebje v trgovini, avtomatizirat skladišča da ti sama bašejo v robo v avto. Doma robotiziran kuhalnik, ki bo pripravil topli, sveži obrok, Ukinit daljince za TV, da bomo lahko z mislimi preklapljali med kanali--- na banko itaq gremo samo še iz "naslonjača". Vozila avtomatizirat da te bo samo prepeljalo iz točke A do točke B, seveda udobno kot v domačem naslonjaču..... Mislim da je čas za VW3, da se malo porihta naravna selekcija in da ljudje ugotovijo zakaj živijo.

A lulat še gre kdo peš al že vsi uporabljate račko?


lp, Aleš.


Odvisno od človeka kako mu paše. Starejše generacije so povečini "vdelane" in si raje za svoje veselje sami pripravijo kavo, grejo v trgovino, itd itd. Če bi tehnologija delala vse namesto nas, potem ni več smisla življenja. Kaj bi potem sploh še delal? Razumem da težko fizična dela kot je omenil @bluefish, dela stroj vse več ( kopanje jarkov , predorov itd ). To je zato da se človeku olajša delo ter se ga "prihrani". Moj dedek je na roke kopal živo srebro v Idriji in v pljuča je v svojem času vdihnil nemalo živega srebra. Če bi delo namesto njega opravljal stroj, bi mogoče bil še med nami.

Vendar ljudje. Nekje meja mora bit, kaj stroj naredi za nas in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

Manu ::

draciel je izjavil:

Če bi tehnologija delala vse namesto nas, potem ni več smisla življenja. Kaj bi potem sploh še delal?...Vendar ljudje. Nekje meja mora bit, kaj stroj naredi za nas in kaj ne.

Opravljali bomo intelektualna dela. Si pridobivali nova znanja. Se več družili, potovali. Zakaj si ne bi življenje olajšali? Tako in tako imamo še veliko za delati. Področje psihologije je bolj malo raziskana. Možgani, zavest, raziskovanje vesolja.... tega je še pa še. Ne vem zakaj ljudje mislijo, da pa bo zdaj kar konec sveta, konec znanja, praznina pred nami, konec smisla življenja.

Evo, to je ena izmed stvari za raziskovat: kaj je smisel življenja in zakaj ....

Ne se bat. Robotizacija osnovnih in fizičnih del nas ne bo (in ne more) peljati nazaj v preteklost, kvečjemu nam daje več časa zase in za nove izzive.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Šimpanz ::

Jaz sem zadnjič na avtomatski blagajni skoraj znoru. Tamaladva (10 pa 2,5 leti) itak zahtevata, da gremo na avtomatsko blagajno, potem pa se skoraj stepata kdo bo skeniral. Prvo tavelik poskenira ene kekse, potem tamala popizdi mu spuli škatlo iz rok pa še enkrat poskenira, men pa se skor utrga. Da o tem da tamala hoče vedno že skenirane izdelke poskenirati še enkrat sploh ne govorim.

;-) ::

bluefish je izjavil:

Odvisno, kako ceniš svoj čas. Raje z dvema ali tremi izdelki stopim do avtomatske blagajne in sem fertik v minuti, kot pa da čakam v vrsti samo zato, da ne bom navidezno delal zastonj.

Ne vrjamem v to trditev, ponavadi se izkaže avtomatska blagajna tista daljša rešitev.

Šimpanz je izjavil:

Jaz sem zadnjič na avtomatski blagajni skoraj znoru. Tamaladva (10 pa 2,5 leti) itak zahtevata, da gremo na avtomatsko blagajno, potem pa se skoraj stepata kdo bo skeniral. Prvo tavelik poskenira ene kekse, potem tamala popizdi mu spuli škatlo iz rok pa še enkrat poskenira, men pa se skor utrga. Da o tem da tamala hoče vedno že skenirane izdelke poskenirati še enkrat sploh ne govorim.

Kaj zdaj je kaj narobe z avtomatsko blagajno al tvojimi otroci ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

smash ::

jaz bi naprimer, da trgovina zaposli še dodatne delavce, ki bi mi zlagali v škatle ali vrečke, da nebi bilo treba meni

St235 ::

Ampak a bi potem temu, ki ti zloži stvari v vrečko dal napitnino v viši 10% nakupa? oziroma to storitev plačal z 10% višjo ceno izdelkov?

smash ::

St235 je izjavil:

Ampak a bi potem temu, ki ti zloži stvari v vrečko dal napitnino v viši 10% nakupa? oziroma to storitev plačal z 10% višjo ceno izdelkov?


zakaj? mogoče (verjetno) bi zaradi boljše storitve večkrat prišel v to trgovino

Aston_11 ::

St235 je izjavil:

Ampak a bi potem temu, ki ti zloži stvari v vrečko dal napitnino v viši 10% nakupa? oziroma to storitev plačal z 10% višjo ceno izdelkov?



Spodobilo bi se, da bi se mu pustilo par centov oz. cca 1% nakupa.

St235 ::

Nekdo mora tega človeka plačat, pa če tudi minimalca. In trgovina teh 13.000€ in več € letno zagotovo ne bi nosila sama ampak bi jih prevalila na kupca.

smash ::

Aston_11 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ampak a bi potem temu, ki ti zloži stvari v vrečko dal napitnino v viši 10% nakupa? oziroma to storitev plačal z 10% višjo ceno izdelkov?



Spodobilo bi se, da bi se mu pustilo par centov oz. cca 1% nakupa.


zakaj? saj je plačan za to kar počne.....spodobi se to v ameriki, kjer so napitnine DEL plače oz pričakovane, pri nas pa si za delo plačan od delodajalca in bi bil potem za isto delo plačan 2x

ampak kakor sem že rekel...verjetno bi se v taki trgovini oglasil večkrat, ker bi imeli boljše storitve, poleg tega bi bilo manj nezaposlenih na zavodu

Aston_11 ::

Bejž no, tisto, kar da trgovec prodajalcu, je zate plača?

smash ::

St235 je izjavil:

Nekdo mora tega človeka plačat, pa če tudi minimalca. In trgovina teh 13.000€ in več € letno zagotovo ne bi nosila sama ampak bi jih prevalila na kupca.


še enkrat: VERJETNO BI SE V TAKI TRGOVINI OGLASIL VEČKRAT, kar pomeni, da bi trgovec dobil od mene VEČ DENARJA..verjetno 10x več, kot je tistih 10 centov napitnine ob vsakem nakupu

Aston_11 je izjavil:

Bejž no, tisto, kar da trgovec prodajalcu, je zate plača?


JA, kaj pa je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Aston_11 ::

Mezda. Nekaj, kar ti omogoča preživetje, več pa ne. Je pa res, da se tista bogatija formalno imenuje plača in torej je to res plača in je plačan za svoje delo. Hm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

smash ::

Aston_11 je izjavil:

Mezda.


Kaj bi rad povedal? Da imajo prodajalci prenizke plače ali kaj? ne razumem točno...

Aston_11 ::

Meni se mi ne zdi, da so predobro plačani.

smash ::

Kako imajo prenizke plače kakršnokoli zvezo z samo idejo plačevanja napitnin, ki so v tujini pričakovani del plače, pri nas pa je pričakovano, da te delodajalec plača za to, kar delaš, v celoti, to je brez napitnin).

Če so pa plače premale, je to čisto drug problem oz tema.

imagodei ::

;-) je izjavil:

bluefish je izjavil:

Odvisno, kako ceniš svoj čas. Raje z dvema ali tremi izdelki stopim do avtomatske blagajne in sem fertik v minuti, kot pa da čakam v vrsti samo zato, da ne bom navidezno delal zastonj.

Ne vrjamem v to trditev, ponavadi se izkaže avtomatska blagajna tista daljša rešitev.

Res je, da so včasih avtomatske blagajne še počasnejše, ampak to je trenutni design flaw:

1.) Premalo blagajn - običajno imajo trgovine 4 avtomatske blagajne na 6 ali več navadnih
2.) Vsaj v Mercatorju imajo hudo napako v tem, da imajo dve vrsti za 4 avtomatske blagajne (vrsta za levi in vrsta za desni blagajni). To torej pomeni, da če stojiš npr. v levi vrsti, si spet primoran čakat na frej blagajno na svoji strani, ne glede na to, da se vmes na desni strani blagajna sprazni že 3x.

Zakaj ne zgradijo več avtomatskih blagajn v posamezni poslovalnici vedo najbolje sami. Mogoče nimajo jajc, ali pa podatki kažejo, da večina ljudi še vedno raje hodi na običajne blagajne. Res pa je, da ti podatki lahko varajo: jasno je, da bom raje šel na navadno blagajno, če pa vidim, da so vse 4 avtomatske zasedene, v vrsti pa čaka še šest ljudi.

Dve vrsti za avtomatske blagajne... to pa kaže, da nekdo nima pojma, kako deluje princip "Pravične vrste".
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

smash je izjavil:

St235 je izjavil:

Nekdo mora tega človeka plačat, pa če tudi minimalca. In trgovina teh 13.000€ in več € letno zagotovo ne bi nosila sama ampak bi jih prevalila na kupca.


še enkrat: VERJETNO BI SE V TAKI TRGOVINI OGLASIL VEČKRAT, kar pomeni, da bi trgovec dobil od mene VEČ DENARJA..verjetno 10x več, kot je tistih 10 centov napitnine ob vsakem nakupu



popolnoma zgrešena predspostavka. Če bi bilo karkoli resnice v tem, potem bi imel v vsaki trgovni osebnega lakaja, ki bi ti zlagal stvari v voziček. Pa žal take utopične ideje ne palijo. Dodatnih 50 zaposlenih, ki bi jih na primer rabil večji blagovni center, se nikoli ne bi pokrili iz tega, da bi ljudje več kupili. Če bi bilo kaj takega vsaj približno možno bi to že davno uvedli.

Take fore dejansko palijo samo v sistemih, kjer so marginalci plačani iz napitnin.

Aston_11 ::

smash je izjavil:

Kako imajo prenizke plače kakršnokoli zvezo z samo idejo plačevanja napitnin, ki so v tujini pričakovani del plače, pri nas pa je pričakovano, da te delodajalec plača za to, kar delaš, v celoti, to je brez napitnin).

Če so pa plače premale, je to čisto drug problem oz tema.


Z nekim namenom je že nekdo omenil napitnine. Sam se s tem strinjam. Saj niso obvezne. Mi je pa izgovor, da saj da je plačan za to, beden. Poleg tega bi bil plačan slabo, zaradi tistih par centov pa me tudi ne bi hudič vzel. Isto kot pri kafetu - pobereš vsak cent, ki ti ga vrnejo, ali pa pustiš kaj natakarici, ki je tudi bajno plačana.


Tujina - dobi enako plačo kot pri nas + napitnino?

St235 ::

Odvisno kje. V ZDA so takšne službe (zalagnaje v vrečke, natakarji, lakaji...) večino plačani dolar dva na dan, razliko pa zaslužijo z napitnininami.

Vsekakor je pa idiotizem, da nekomu, ki zasluži normalno plačo puščam neko napitnino. A naslednjič ko boš šel na občino po dokumente boš tudi pustil napitnino uslužbenki? Pa ko boš naslednjič dobil račun od elektra boš rudi nakazal par centov več za referentko, ki račune kljiži? Ali pa kdaj si nazadnje dal napitnino tgrovki na blagajni? Ali pa medicinske sestri v zdravstvenem domu?

smash ::

tudi država bi lahko na nek način (ali vsaj razbremenila delodajalce) financirala plače teh, ki bi jih za te namene zaposlili trgovci, ker a ni bolje, da človek vsaj nekje dela, dobi plačo in troši, ali pa životari na zavodu za zaposlovanje
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222171 (12750) janezvalva
»

Tudi Microsoft bi nadomestil blagajničarje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
266441 (4588) billy
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341005 (27389) Machete
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523304 (20389) thramos
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824651 (20749) fosil

Več podobnih tem