» »

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd.

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd.

mojsterleo ::

Vikking je izjavil:

V Hoferju je tisti konec pulta prav namensko narejen, da parkiraš zraven voziček in zdevaš stvari v vozek, plačaš, potem pa stopiš k tistemu dolgemu pultu in si zdevaš stvari v vrečko...
ja, v tisto luknjo pri blagajni naj bi "zapeljal" noter vozicek, oz. sprednji del, trgovec-blagajnicar pa bi ti potem artikle nalagal v vozicek, ko jih potegne cez skener. je pa res, da se niti kupci niti blagajnicarji prav ne drzijo tega pravila, ponavadi kr sopajo zadeve cez blagajno pa na pult, pol pa moras sam v vozicek sproti nalagat.

ampak sej to je v bistvu ok, ker oni ti ponvad kr mecejo v vozicek, kar je zoprno ko imas kake pudinge s smetano, ker se cist preklopuncajo v nerazpoznavno zdrizasto zmes. je pa potem ze boljse da jih sam lepo v vozicek postavim...

Okapi ::

Najboljše so samopostrežne blagajne. Vsaj tu pri nas v Merkatorju je praktično vedno kakšna prosta - prideš, v miru poskeniraš svojo robo, dobiš še gratis vrečke, plačaš in greš.

O.

energetik ::

Ne vem, kako bi ti lahko zmetali v voziček kakšne paradajze v vrečki, čez pa par flaš vina, z višine slabega pol metra...

mojsterleo ::

samopostrezne blagajne so dobre ko imas malo izdelkov. ko pa imas poln vozicek, je pa neuporbno, ker traja kar dolgo, da sam poskeniras, poleg tega pa slej ko prej pride do neke nadlezne napake in potem moras tam iskati dezurnega trgovca, da ti popravi. blah.

fosil ::

Če kupuješ izdelke Mercatorjeve blagovne znamke so cene iste kot v hoferju. V hoferju so pa itak vsi izdelki njihove blagovne znamke, samo da imajo malo lepšo embalažo.
Tako je!

tsatthoggua ::

Odkar so mi odprli Lidl v Kranju se drugih trgovin skoraj izogibam. Razen v primeru ce rabim samo kruh. Ceprav sem vsasih cel vozicek robe peljal do avta, se ne spomnim da bi kdaj vec kot 30EUR placal v Lidlu. Ce bi sel kaj podobnega v Merkator iskat bi placal po spominu 2x vec.
Sadje je 1a, pakiran Ementalec njami, mleko za kavo - ne gre vec brez njega, moka po 27c, zmrznjen pomfri je carski,.... se bi lahko nasteval.
O tem da pridem iz trgovine pod 10min pa mislim da nebi razlagal. Ce grem v Merkator v tem casu sele pridem do vrste za kruh.

oracle ::

Men se zdi da so te lidl in hofer zadeve slabše kvalitete po surovinah in načinu predelave, se pravi manj zdrave (na primer narejene z najmanj denarja in posledično najmanj kontrole kakovosti ipd). Če je nekaj dobrega okusa, še ne pomeni da ni notri sumljivih dodatkov ali celo strupov ipd.

AMPAK, to je moj predsodek. Kako preveriti pa ne vem.

ahac ::

Hofer in Lidl prodajata izdelke narejene za nemški ali avstrijski trg.
V drugih trgovinah se pa prodaja stvari narejene za vzhodnoevropski trg. Recimo izdelk znane mednarodne znamke je lahko čisto drugačen, če je narejen za zahodno al pa vzhodno Evropo. To dela veliko firm. Za njih smo mi nezahteven trg, kjer lahko prodajajo slabše izdelke.
Za Hofer in Lidl pa nismo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bond007 ::

Glede na to, da karkoli testirajo (naši ZPS in nemški testi) so večinoma lidl/hofer zadeve nekje pri vrhu (sploh pa glede price/performance). Pa naj gre za baterije, sončne kreme, nutoko, olivno olje (tukaj je res tuš spredaj, ampak minimalno!) jogurte, razne salame ali pa za njihovo občasno ponudbo - razne motoristične zadeve, prenosnike...
Za sadje/zelenjavo neki testi ne obstajajo, ampak se itak vidi, da je vedno sveže, zaradi nizkih cen se roba bolj obrača, nobenega jebanja z pikami in nekimi reakcijami, čakanja na torke pa take bolane fore. Vedno nizke cene, solidna kvaliteta in predvsem največ (kvalitete) za nek denar. Vedno fraj in zadosti velik parkirplac, med policami se ne izgubiš, hitre blagajne (pač greš v trgovino neki kupit, ne pa se pogovarjat - razumem pa penzionarje, ki so osamljeni - za te so mečkatorji zakon), uglavnem naštudiran imajo sistem v nulo...

izbrisiracun ::

Neverjetno, da v Novem mestu ni niti Hoferja, niti Lidla. Imamo le ceneni nadomestek - Eurospin...

@nny ::

fosil je izjavil:

Če kupuješ izdelke Mercatorjeve blagovne znamke so cene iste kot v hoferju. V hoferju so pa itak vsi izdelki njihove blagovne znamke, samo da imajo malo lepšo embalažo.


Ne drži ne prvi, ne drugi stavek. Po ceni se s Hoferjevimi izdelki lahko primerjajo samo generiki, Mercatorjeva znamka, kjer je kvaliteta boljša, je v povprečju že dražja (ne veliko, a vseeno). Ravno včeraj sem primerjala ceni brie sira - v Mercatorju njihova znamka 100 g 0,85 €, v Hoferju 200 g 1,15 €. Lastnih znamk imajo v Hoferju med pol in dve tretjini vse ponudbe - najdeš vse od Fruca do Pampers plenic.

barakus ::

Govorite o nekih primeljalnih testih izdelkov, kje lahko to najdem?

PacificBlue ::

Neverjetno, da v Novem mestu ni niti Hoferja, niti Lidla. Imamo le ceneni nadomestek - Eurospin...


Heh. Kaksna razlika. V Velenju je situacija recimo neverjetna. Dva Hoferja, Lidl, Jager, 2x Interspar , Spar, Eurospin, en manjsi Mercator in ravno predratkim so odprli ogromen Mercator, sem pa dobil info da se nacrtuje se en Eurospin(ali bodo ga prestavili-to ne vem).
Slovenj Gradec Hofer, Lidl, Interspar, Mercator, Tuš...:)
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Okapi ::

Ja, v Novem mestu morajo ljudje delati, nimajo časa po trgovinah hoditi.;)

O.

PacificBlue ::

To govoris Koroscu?:)

No, če mislis koga drugega pol ze..;)
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

tadvet ::

Okapi je izjavil:

Najboljše so samopostrežne blagajne. Vsaj tu pri nas v Merkatorju je praktično vedno kakšna prosta - prideš, v miru poskeniraš svojo robo, dobiš še gratis vrečke, plačaš in greš.

O.


Brez besed.
http://tadejvetrih.wordpress.com/

Pšenični ::

"Najboljše so samopostrežne blagajne. Vsaj tu pri nas v Merkatorju je praktično vedno kakšna prosta - prideš, v miru poskeniraš svojo robo, dobiš še gratis vrečke, plačaš in greš."

Če Okapi to pravi, pol že ne drži.


Normalno da je v Mercatorju zmerej frej-pri takih cenah, heh...bojo kmalu tam ko je Merkur.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Sovrazim samopostrezne trgovine z avtomati.
Sklepam, da je placa delavcev v trgovinah vsteta v cene izdelkov...in zato hocem postrezbo.Plus...cisto nic samopostreznega ni v tem, da moram cakati prodajalko, ki gleda vsaj 4 take "sampostrezne" blagajne.Je samo cenen nateg, kjer sparajo na placah zaposlenih.
Kar se tice cen...je pa isto kot je blo v Jugoslaviji.Za dolocene izdelek se pac splaca v Hofferja...za druge v Interspar...za merkator bi pa pocas zacel trdit, da ma prevec izdelkov ocitno drazjih od Interspara.Ampak ok...ce kupujes iste stvari hitro pogruntas kje je kaksna stvar cenejsa.
Kar se mleka tice nasi trgovci nategujejo 200%(ce ne nasi kmetje ne bi prodajali mleka v tujino).

Okapi ::

Sklepam, da je placa delavcev v trgovinah vsteta v cene izdelkov...in zato hocem postrezbo
A ti jo kdo brani? V čisto vsaki trgovini imaš tudi blagajničarko, če jih imaš tako rad, prav nihče te ne sili uporabljati samopostrežne blagajne.

O.

Tear_DR0P ::

cena izdelka v trgovini ni več odvisna samo od kakovosti izdelka, ampak tudi od načina poslovanja trgovine. Špari, Merkatorji, Tuši, Lidli in Hoferji so prišli na ekonomije zelo velikih številk in se jim močno pozna, če lahko prihranijo malo stroškov v vsaki trgovini. Hofer/Lidl špara na tem, da nima skoraj nič polic, vse direktno na paletah, zelo malo hladilnikov, zelo omejeno ponudbo izdelkov, samo nekaj zaposlenih hkrati v trgovini (v šparu in podobnih je zaposlena cela vojska ljudi, ki zlaga v police, v hoferju to počno blagajničarke, ko so proste)

kar pa se tiče nutoke, morda je bolj zdrava, ampak meni ni tako okusna kot nutela ali linolada in pri tem tipu izdelka ne gledam na zdravje :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

xyxyxyxy ::

izbrisiracun je izjavil:

Neverjetno, da v Novem mestu ni niti Hoferja, niti Lidla. Imamo le ceneni nadomestek - Eurospin...


Oba bosta v bližnji prihodnosti, imajo probleme z lokacijo. Čaka se, da bo sprejet prostorski načrt.

Kdaj se odpre Qlandia?

fosil ::

@nny je izjavil:

fosil je izjavil:

Če kupuješ izdelke Mercatorjeve blagovne znamke so cene iste kot v hoferju. V hoferju so pa itak vsi izdelki njihove blagovne znamke, samo da imajo malo lepšo embalažo.


Ne drži ne prvi, ne drugi stavek. Po ceni se s Hoferjevimi izdelki lahko primerjajo samo generiki, Mercatorjeva znamka, kjer je kvaliteta boljša, je v povprečju že dražja (ne veliko, a vseeno). Ravno včeraj sem primerjala ceni brie sira - v Mercatorju njihova znamka 100 g 0,85 €, v Hoferju 200 g 1,15 €. Lastnih znamk imajo v Hoferju med pol in dve tretjini vse ponudbe - najdeš vse od Fruca do Pampers plenic.

Držita oba stavka.
Je pa res, da so primerljive cene Mercatorjevih izdelkov, tiste slovenskih proizvajalcev. Tukaj je tudi kvaliteta dobra. Pri bolj eksotičnih izdelkih je pa res vprašanje.
Kar pa se tiče "priznanih" blagovnih znamk v hoferju, daleč od tega da bi jih bilo polovico. Pa cene so običajno še višje kot v mercatorju.
Cene pa lahko vsak preveri tukaj

Stvar je v tem, da ljudje ne znajo kupovat, oziroma kupujejo z očmi. V hoferju imajo en izdelek ene vrste in pač kupiš tistega. V mercatorju pa 5 in ljudje velikokrat kupijo tistega ki ima najlepšo embalažo, cen pa sploh ne primerjajo. Nato pa jamrajo kako je drago.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

PacificBlue ::

V mercatorju pa 5 in ljudje velikokrat kupijo tistega ki ima najlepšo embalažo, cen pa sploh ne primerjajo. Nato pa jamrajo kako je drago.


No pa se izdelki so tako postavljeni, da ta drazji so na dosegu roke, tisti tapoceni pa nekje spodaj ali zgoraj:).
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

energetik ::

Mislim, da je to cela znanost, kako trgovci razpostavljajo izdelke po trgovini. Itak, da so najdražji na dosegu roke, prav tako na glavni poti do blagajne, da te sproti premami in še kaj naložiš v voziček.
Jaz kupujem predvsem glede na specifično ceno (EUR/kg, EUR/L,..), seveda po predhodnem čekiranju sestave.

ahac ::

Looooooka je izjavil:

Sovrazim samopostrezne trgovine z avtomati.
Sklepam, da je placa delavcev v trgovinah vsteta v cene izdelkov...in zato hocem postrezbo.


Pa lahko bi imel pri vsaki blagajni še enega zaposljenega, ki bi ti zlagal stvari v vrečke in naprej v voziček...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ivanuscha ::

Pa še enega, ki ti bi odpeljal vrečke do avta in zložil v avto.

OldSkul ::

Mercator razporeja izdelke v skladu z koceptom UBS, kar pomenu upravljanje z blagovno skupino. Tako so izdelki na policah razporejeni glede na več dejavnikov:
-glede na regijo kjer je trgovina, -glede na % prodaje neke znamke v celotni blagovni skupini, -glede na to koliko kdo plača za prostor na policah in še in še.

Poceni izdelki ponavadi niso ravno najbolj izpostavljeni, ker Mercatorju praviloma prinašajo malo profita oz. imajo nizko maržo. Trgovska znamka jih po drugi strani prinaša več dobiška, zato so ti izdelki po pravilu vedno v višini oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

mojsterleo ::

oracle je izjavil:

Men se zdi da so te lidl in hofer zadeve slabše kvalitete po surovinah in načinu predelave, se pravi manj zdrave (na primer narejene z najmanj denarja in posledično najmanj kontrole kakovosti ipd). Če je nekaj dobrega okusa, še ne pomeni da ni notri sumljivih dodatkov ali celo strupov ipd.

AMPAK, to je moj predsodek. Kako preveriti pa ne vem.
to je precej pogosta pomota v mnenju uporabnikov, ker dejstvo je, da ce malo spremljas teste zps (zveza potrosnikov slovenije) in revije monitor (za tehniko), so ravno hofer/lidl zadeve vedno pri vrhu, tako po kvaliteti kot po ceni. razne budget blagovne znamke v merc/sparu/tusu se ponavadi ne morejo niti malo primerjati po kvaliteti, konkurencni so samo cenovno. po pravici povedano sem zadnje case kr malo izgubil zaupanje v kvaliteto slovenskih produktov, ker parv na vsakem testu padejo nekam na zadnja mesta, pa najsi gre za klobase, soncne kreme ali pa kaj tretjega.

ps: kar se pa tice postrezbe, sta hofer in lidl res malo zadaj, saj nimajo neposredne ponudbe v smislu pekarne in mesnice, in je vse zapakirano, vendar pa se meni to ne zdi tak problem. glede prodajalcev je pa tako, da v manjsih trgovinah kot so supermarketi, je normalno, da delajo na blagajni in hkrati se kaj nalagajo na police. isto je tudi v spar/merc supermarketih.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Pa lahko bi imel pri vsaki blagajni še enega zaposljenega, ki bi ti zlagal stvari v vrečke in naprej v voziček...


Sploh ni tako napačno gledanje. Ampak pri nas je mentaliteta takšna, da se splača samo, če je poceni. Pa bog ne daj, da bi si kdo privoščil še nekoga, da mu zlaga v vrečke. To je že višek prevzetnosti. Namesto, da bi višali kvaliteto storitev, smo nagnjeni k temu, da jo nižamo. Vse za cenejše izdelke, ki pa v primeru avtomatičnih blagajn še to niso.

Kaj bi bilo narobe s tem, če bi trgovina poznala to storitev. Saj ni treba, da je tisti, ki zlaga v vrečke zaposlen v trgovini. Lahko je neodvisen in pač stoji na koncu pulta in ponuja to storitev za recimo 50 centov na kupca.

Ali pa da stoji pri avtomatični blagajni in namesto tebe poskenira robo.

Ker tako kot delamo sedaj, samo damo več manevrskega prostora sami trgovini, da manipulira s cenami in plačami. Zakaj ne bi plačali neposredno tistemu, ki za nas nekaj opravi?

Samo smo tako zaplankani, da bi tovrstne storitve kategorizirali kot suženjske. Uporabnike teh storitev pa kot izkoriščevalce.

Narobe svet, zares.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pšenični ::

"Sploh ni tako napačno gledanje. Ampak pri nas je mentaliteta takšna, da se splača samo, če je poceni. Pa bog ne daj, da bi si kdo privoščil še nekoga, da mu zlaga v vrečke. To je že višek prevzetnosti. Namesto, da bi višali kvaliteto storitev, smo nagnjeni k temu, da jo nižamo. Vse za cenejše izdelke, ki pa v primeru avtomatičnih blagajn še to niso."

Sicer sem bil v Italiji lansko leto. Kupil sem kr precej...v trgovini z oblačili...

Pridem na blagajno, meli smo dva vozička. Že na sredi trgovine pridirka lastnik, ki je videl da mu bomo "spraznili police" in mi "pomaga" in vzame en voziček, pa drugi......mi zdeva vse na pult, zloži v vrečke...Do avta ni šel z nami, ker je videl da mi je bilo že nerodno...No nekej je vseeno silu..No sicer se mi dopade, da če pustim velik keša v štrcuni, da mi pomagajo, pa tud sicer. Da bi pa se jebal na neki samopostrežni blagajni, in pri tem, opravljal delo enga na blagajni...sej nisem blesav, da bom še v trgovini šparal za njega, ki je pršparal eno delovno mesto in ni spustil ceno.......Nej mi pride jeben kapitalist sam zdevat v vrečo, če hoče da bom kej kupu pri njem.

Torej če storitev ni všteta v ceno, potem ni blema. Jaz npr. z MErcatorjem nisem obremenjen. Če bo propadu pač bo. Briga me. Nesposobnega managmenta pa ne mislim podpirat.NE Mislim kupovat po višjih cenah.

V Mercatorju to ne bi smel bit velik problem-mislim pomoč, ker prodajalke še zdaleč niso tako obremenjene kot v Hoferju... In imajo trikrat manj strank. Tud sicer glede na njihove cene, bi lahko že pri vratih dobil spremljevalca, ki bi me "pedenal"... in tako do avta...heh,heh..

Mercator, hudi časi še čakajo....tud na Hrvaškem, Srbiji, in še kje.....Hofer in Lidl mu počasi sledita, ko slaba vest tud na tujih trgih. In mu jemljeta stranke. Lahko se zgodi, da bomo kmalu videli, koliko so v resnici vredne njegove nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Telebanc, ti samo povprašaj gopodično v merkatorju, koliko so plačani od prometa. Boš dobil zanimiv nasmešek, in odgovor v stilu, če se celi mesec mečem po strankah, dobim od stranke trinketa več, kot bi se karkoli poznalo pri plači.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mojsterleo ::

mercator se itak ze leto, dve futra od dobickov iz tujine, tako da, ni tople vode tu.
mi pa ni cisto vseeno, ce propade, saj zaposluje posredno/neposredno kar veliko slovencev. je pa zal dejstvo, da se je v zadnjih letih mocno poslabsal. zal morm to rect, da je bil v zlatih casih mercator trgovina za rajo, sedaj pa vse bolj postaja neka premium trgovina za bogatase. zoprno je predvsem to, da temu sledijo tudi ostali trgovci, ki nabijajo cene. tako je direktor leclerca pred casom izjavil, da bi oni brez problema preziveli z nizjimi cenami oziroma marzami, vendar pa si lahko privoscijo ozemanje kupcev, ker to delajo tudi ostali.
strah me je samo tega, da bodo to ugotovili se trzniki v lidl/hofer/eurospinu, in se oni malo nabili cene. potem se nam pa res slabo pise.

Pšenični ::

"Telebanc, ti samo povprašaj gopodično v merkatorju, koliko so plačani od prometa. Boš dobil zanimiv nasmešek, in odgovor v stilu, če se celi mesec mečem po strankah, dobim od stranke trinketa več, kot bi se karkoli poznalo pri plači."

Sem ti že povedal, da je za to majhna možnost, ker v Mercator ne hodim, ker je PREDRAG.

Okapi ::

Telbanc, ti tega seveda ne veš, da ti pri Merkatorju še v trgovino ni treba iti, ampak si lahko kar lepo na toplem doma, ker ti vse lepo zastonj na dom pripeljejo.

O.

Pšenični ::

"Telbanc, ti tega seveda ne veš, da ti pri Merkatorju še v trgovino ni treba iti, ampak si lahko kar lepo na toplem doma, ker ti vse lepo zastonj na dom pripeljejo."

Za to možnost vem, da obstaja. Heh, vem pa tud, da bi na tak način eni preživeli z Meratorjem le en teden s svojimi dohodki. Pri Hoferju pa cel mesec. Razlika je očitna.

V krizi poleg kvalitete šteje tud cena, žal.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Ja, zlaganje v vrečke sem omenil zato, ker v tujini to ni nič posebnega.
Pač... če se hočeš it bolj fancy trgovca moraš imet trgovine in storitve na višjem nivoju, potem bodo pa ljudje, ki imajo denar, tudi z veseljem plačal več.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

nevone ::

V krizi poleg kvalitete šteje tud cena, žal.


V krizi šteje tudi možnost zaslužka. Več narediš, da zagotoviš dodatno ponudbo in s tem dodatna delovna mesta, kot pa da gledaš samo na to, da je poceni.

Pa nisem proti nizkim cenam. Sem za večji asortiman ponudb, v katerih se potem posamezniki že sami najdejo. Nizka cena je ena od ponudb in če je edina je to lahko precej slabo.

Seveda, če si ne moreš privoščiti nečesa, še ne pomeni, da moraš druge za to prikrajšat. Ker tisti, ki si privoščijo na ta način delajo nekomu promet.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

fosil ::

Za to možnost vem, da obstaja. Heh, vem pa tud, da bi na tak način eni preživeli z Meratorjem le en teden s svojimi dohodki. Pri Hoferju pa cel mesec. Razlika je očitna.

Zdej pa že prav bedarije govoriš.
Cene artiklov v mercatorju, mercatorjeve blagovne znamke, so enake tistim v hoferju, ki so hoferjeve blagovne znamke. Če pa se v mercatorju ne moreš upret znanim blagovnim znamkam, ali se ti ne ljubi sklonit do spodnje police, pa to ni stvar mercatorja.
Tako je!

Super Sonic ::

"Cene artiklov v mercatorju, mercatorjeve blagovne znamke, so enake tistim v hoferju,"

To ravno ne drži najbolj. Lep primer so makaroni v Eurospinu. Po "testu" (revija VIP) so bolj kvalitetni od znamke "Mercator", enako pakiranje pa stane pri Eurospinu v redni prodaji pod 0,40 EUR. Ko jih imajo v akciji je cena nekje okoli 0,25EUR.

Mercator ima ravno te dni neko akcijo z makaroni (znamka Mercator), cena je okoli 0,50EUR. S tem, da so dokazano slabše kvalitete. Da o tunah, tabletah za pomivalne stroje, ipd, sploh ne govorim.


Jaz si naredim plan kaj bom kupoval v Mercatorju, Leclerku in kaj v Lidlu in Hoferju. Je mal več letanja, ampak na Rudniku imaš vse te trgovine v radiju 1 km, vzame ti mogoče malo več časa. Ampak se splača, prihranim nekje do 150EUR/mesec.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

fosil ::

No točno to hočem povedat, ena stvar je nekje cenejša, druga pa drugje.
Nikjer pa ni vse najcenejše in najboljše.
Eurospin je italijanska firma in imajo zato tam najboljšo izbiro testenin. V hoferju maš klobase in čokolade, v mercatorju pa bolj slovenske stvari.
Je pa treba kupovat z glavo. Če si bolj impulzivni nakupovalec je pa druga stvar.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

RockyS ::

Tega nekdo ki vsak dan leče v trgovino nebo razumel, ker se mu ne splača. Zato mi hodimo v trgovino enkrat na teden ali pa še to ne in pač greš v vse bližnje trgovine in je to to, razen za kruh gremo pač ko rabimo ampak to je mimogrede pri lokalni pekarni.

Naj nekdo pove koliko stane toast(kruhki za tople sendviče) American v Mercatoru. V hoferu stanejo 1€, je pa mislim da za 12 sendviče oz. 24kruhkov/toastov. American pomeni, da so kao XXL varianta "navadnih",za tiste ki bodo iskali.

mojsterleo ::

fosil je izjavil:

Cene artiklov v mercatorju, mercatorjeve blagovne znamke, so enake tistim v hoferju, ki so hoferjeve blagovne znamke. Če pa se v mercatorju ne moreš upret znanim blagovnim znamkam, ali se ti ne ljubi sklonit do spodnje police, pa to ni stvar mercatorja.
blagovne znamke so pa itak ena posebna debata, ker jst preprosto ne vidim posebne kvalitete v njih. vecina firm naredi preprosto to, da prepakira isti izdelek v lepso embalazo, in potem podvoji ali potroji ceno (lj mlekarne, podravka, zito, zadnje case mlinotest). isto sranje, drugo pakovanje.

dalo bi se govoriti tudi o kvaliteti teh izdelkov, saj testi zps in drugih ustanov ne potrjujejo njihove domnevno boljse kvalitete. ce se pa pocutis bolje, ker jes hrano iz lepse vrecke/konzerve/whatever, v kateri je blagovna znamka, potem pa navali. samo ne pozabit, da dodatna embalaza predvsem obremenjuje okolje.

technolog ::

ko je direktor leclerca pred casom izjavil, da bi oni brez problema preziveli z nizjimi cenami oziroma marzami, vendar pa si lahko privoscijo ozemanje kupcev, ker to delajo tudi ostali.


Sors?

Jaz sem nedavno prvič kupoval v Hoferju. Veliko je stvari za pod 1EUR oz. malo nad, samo se nabere, ker potem psihološko pač kupiš več.
Zelo me motijo tudi, da so cene zgoraj nad izdelki, kar je drugače kot naprimer v merkatorju in tušu. In sm se pošteno uštel, saj sem plačal 3,5EUR za 150g suhega sadja oblitega s čokolado, vse skupaj ogabno za jest (čokolada taka mastna), misil sem pa da je 0,80EUR.

mojsterleo ::

technolog je izjavil:

ko je direktor leclerca pred casom izjavil, da bi oni brez problema preziveli z nizjimi cenami oziroma marzami, vendar pa si lahko privoscijo ozemanje kupcev, ker to delajo tudi ostali.


Sors?

Jaz sem nedavno prvič kupoval v Hoferju. Veliko je stvari za pod 1EUR oz. malo nad, samo se nabere, ker potem psihološko pač kupiš več.
Zelo me motijo tudi, da so cene zgoraj nad izdelki, kar je drugače kot naprimer v merkatorju in tušu. In sm se pošteno uštel, saj sem plačal 3,5EUR za 150g suhega sadja oblitega s čokolado, vse skupaj ogabno za jest (čokolada taka mastna), misil sem pa da je 0,80EUR.
na brzino sem nasel tole:
http://www.dobrojutro.net/novice/svet/f...
vem pa da je bil tdi nek intervju, kjer je direktor leclerca v slo nekako tako povedal.

cene so pa pac napisane tam kjer so, se navadis in potem ni vec tega problema.

cene so pa res pod 1 eur, in glej ga zlomka, res lahko kupim vec za isti denar kot pri konkurenci. nenazadnje, ce kupim vec, se ne pomeni, da se bom bolj basal s to hrano. le dalj cas mi ni treba kupovati vec tega izdelka.

The Player ::

da še jaz delim mnenje.

Hofer-ribe (sled, vietnamski som, najrajši imam une z paradižnikom in azijske), čokolada z lešniki, nutoka, pa še ena, k ne vem imena, sokovi (so ql, sam čez fruktal ga ni), mleko, vodka, (sangrija mi ni všeč iz hofra)
Lidl-nism velik kupoval, bil 1x nič posebnega, se ne spomnim velik ponudbe, se pa spomnim protivlomilskih vrat katastrofa ;(( mislu sm da majo košare, pol ugotovim, da morm it vn po voziček, BOOOOOO!!! vrata se zaprejo, pol sm se mogu lazt čez blagajno, da sm dobu voziček ;(
Leclerc-nism velikrat bil, všeč mi je ker imajo OGROMNO ponudbo, še posebi kake eksotične zadeve, ker kuham bolj azijsko kuhno doma
spar-tam sem največ kupoval, ampak so se sedaj ultra podražil, tko, da bi raj kupoval v Leclercu, saj imam za isto ceno več ponudbe; ql mi je tam kupovat alko za žurke.(spar)
mercator-samo zato, da kupim mlek in kruh, nič drugega, drago kot žafran...no katera trgovina pa ni draga? (če ne štejemo Lidl, Hoferja)
Tuš-nikoli bil tam, mogoče 1x

me je kar presenetil Hofer, mislm, da je roba solidna, ni mi pa všeč, ker smo pač država, ki je bila za železno zaveso, tko, da sedaj ko smo v kapitalizmu je veliko slabše kot, če bi bli še zmeraj v yugi. Sramota je, da slo proizvode prodajajo tujcem, tisti, proizvodi, ki so kvalitetni pa niso priznani v tujini zaradi slabe promocije ali jih pa kupjo tujci (kolinska, Sava, k dela najboljše gume za tiskarske stroje, Mura propadla, zarad konkurence Italjančkov :'(). Moti me tudi to, ker smo pač država 3. sveta nam temu primerno slabšo hrano prodajajo, a zdej sm pa js kriv, da morm slabš jest, če so bli predniki komunisti?!
potem nutela iz Poljske je men zlo všeč to pomen kok bi bla šele dobra una iz Italije :D
Slo vina so tudi omembe vredna, sam tko k prej, naši se ne znajo promovirat, enkrat se spomnm, je en Japonski cesar celo vinoteko spraznu k mu je bil tok všeč vin :D, sam kva ti to nuca, če se ne znajo promovirat + EU hoče omejit trg vin in tako delat uslugo velesilam (Francija,...)
Kar me jezi pri hofru, lidlu itd. je to, da prodajajo premal slo proizvodov. Sem bil namreč na FInskem (lidl), tam imajo več kot 50% Finskih izdelkov + vso njihovo robo(Lidlovo, hoferjovo), tko, da so velik na boljšem kot mi. Prav tako so cene zlo nizke, ker čim sem šel v Finsko trgovino, sem plačal 10x več kot če bi kupoval v Lidlu (kupoval sem Finske izdelke, nič od lidla). Sedaj pa si predstavljaj, da bi šel v Lidl, Hoferja, pa bi nabavu Laškega, uniona, cockto in vse druge slo izdelko po 50% nižji ceni, kot recmo v Merkatorju, Šparu, Leclercu
edina slabost hofra je ta, da nimajo vsega in moraš leteti iz trgovine v trgovino, če prišapraš na ceni, zapraviš na bencinu :(
"Slovenski" Renault, ti pa itak nč ne koristi, ker vsi avti iz revoza končajo v Franciji, mi pa dobimo en krep iz tujine.
ne vem kaj manjka vzhodni in balkanski robi, pa tut ne vem, da bi jo sploh prodajal, naj nekdo navede kak primer, jaz poznam samo Kraš pa Podravko, k mata kr solidne zadeve, ok čokolada se je poslabšala, je pa še zmeraj boljša od Milke, da ne omenjam Gorenjke.
Fruktal je eden top proizvajalcev sokov, v kanadi ga prodajajo za visoke dnarce, to pove vse ;) in je zlo priznan v Kanadi.
drgač velik stvari k jih mamo doma so domače, npr. polet mamo vrt, jesen delamo domač sok in ga imamo do konča pomladi ali celo poletja, meso mamo domače iz kmetov, krompir tudi kupujem od kmeta,...kok je dobr met veze :D
Zanima me kako mnenje imate z "domačim" mlekom iz avtomata? Je boljše ali slabše kot iz trgovine? Namreč ima isti okus, kot tisti iz trgovine, kdor pa je kdaj pil 100% domače mleko bo pa ugotovil, da ima čisto drug okus. In ko sem probal 1. probal domače mleko sem bil šokiran, okus je res čuden ko ga piješ, ampak sproti se navadiš in ga vzljubiš :D
drgač vse je odvisn od človeka en ma rajš to, drug ono, podal sem svoje mnenje.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

^ glede na to, da si ljubitelj sokov: v hoferju imajo flaso sveze stisnjenega soka za manj kot 2 eur, cudno da tega izdelka nisi nasel, ker je res dober in ga veliko prodajo

tudi v lidlu je ponudba rib enako dobra ali celo boljsa od hoferja. sam imam predvsem rad njiove slanike v parad.omaki (petri), dobre pa so tudi skuse v pikantni omaki, le malo drage so (za lidl)

spar/leclerc mene motita s tistimi "bonus" nategi (no sedaj se pri tusu z reakcijo), ko potem vedno pozabim ta bonus porabiti in mi propade. mam raje direkten popust v smislu hofer/lidl.

glede mleka v avtomatih pa, meni se zdi ogaben. ne vem zakaj. ima zelo drugacen okus od domacega in trgovinskega. kot da bi pil neko vodo precej mastnega in kislega okusa... bljak v glavnem. ce ze morm, raje kupim v trgovini nehomogenizirano bohinjsko (dobro je za male otroke), saj ni tolk razlike v ceni.

The Player ::

mojsterleo je izjavil:

^ glede na to, da si ljubitelj sokov: v hoferju imajo flaso sveze stisnjenega soka za manj kot 2 eur, cudno da tega izdelka nisi nasel, ker je res dober in ga veliko prodajo


mislm, da vem na kerga cilaš, drgač, če kupujem sokove kupm sweetvalley, un naravno stisnjen sok je zlo v redu, sam ni potrebe po sokovih, ker ga doma pridelamo na litre in dobesedno imam zalogo za celo leto, če pijem sokove jih pijem takrat ko mam kake žurkice, ali pa polet ko zmanjka zaloge, pijem najraje cockto :D
z veseljem bi pil fructal, sam je pa zlo drag, sramota je tudi to da v lokalih po LJ, ti ne ponudijo več fructalovga soka, ampak neko žalost iz tujine, se ne spomnim ime podjetja, je pa popularna na hrvaškem. Če pijem raj pijem neki kvalitetnega še posebej, če je naše.
sramota je tudi to, da ljudje raje kupujejo tuje izdelke, ker misljo, da so bolj fensi, sm bil v fetišu (fensi lokal v LJ), sem hotel met radensko oni mi dajo neko precenjeno francosko vodo, ki je bla slabša od naše radenske.

v Hoferju so v redu tudi omake za makarone, edin kar mi ni všeč, ker imajo sedaj neke nove "Sugo", ta stare so ble boljše, pa tut koruzo se kupuje na velke količine :D
v Lidlu kot pravim, nism bil velikrat, bo treba enkrat preverit, sam una vrata so še zmeraj katastrofa :))

Zgodovina sprememb…

pharaon ::

Nekje je nekdo napisal, da so izdelki, ki jih prodajajo v naših hoferjih, delani za trg avstrije in nemčije...ne bi se povsem strinjal.

Primer: že pred leti,ko še ni bilo v slo ne duha ne sluha o kakšnem hoferju, smo občasno hodili v avstrijo v hofer. Vedno sem si kupil tiste kosmiče, ki jih prodajajo, znamke Knusperone. No, takoj, ko so odprli pri nas hofer, letim po kosmiče...in glej ga zlomka...zakaj niso iste barve in istega okusa kot tisti iz avstrije?

Za naš trg deljo vseeno slabše izdelke, kot za avstrijce in nemce...verjetno le nekatere, vendar dovolj, da trditev, da jemo isto kot severni sosedi, ne velja!

mojsterleo ::

meni se zdijo kr dobri tisti kosmici, sicer pa se med sabo precej razlikujejo (verjetno sezonsko). sem probal vec vrst ovsenih kosmicev iz razlicnih trgovin, pa so vsi malo razlicnega okusa. kaj jejo pa severno od karavank, pa res ne vem...

kmetek ::

V SLO imamo 3x preveč centrov/trgovin.

@ ThePlayer

"v Lidlu kot pravim, nism bil velikrat, bo treba enkrat preverit, sam una vrata so še zmeraj katastrofa "

JAO JAO JAO.

Kaj imajo Finci česar mi nimamo? Boljše plače in lastno zavedanje, da s tem ko kupujejo domače izdelke, podpirajo lastno gospodarstvo.

Pri nas? Nizke plače in previsoke cene domačih artiklov proti tujimi, če bi bila razlika do 10% še preživiš, so pa razlike 20-30%+. To pa denarnica ne dovoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649767 (28165) gruntfürmich
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462319 (56393) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255428 (40196) cholt45

Več podobnih tem