» »

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd.

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd.

pharaon ::

Ne rečem, da kosmiči niso dobri, ker so, samo niso pa tako kot gor :)

The Player ::

kmetek je izjavil:

V SLO imamo 3x preveč centrov/trgovin.

@ ThePlayer

"v Lidlu kot pravim, nism bil velikrat, bo treba enkrat preverit, sam una vrata so še zmeraj katastrofa "

JAO JAO JAO.

Kaj imajo Finci česar mi nimamo? Boljše plače in lastno zavedanje, da s tem ko kupujejo domače izdelke, podpirajo lastno gospodarstvo.

Pri nas? Nizke plače in previsoke cene domačih artiklov proti tujimi, če bi bila razlika do 10% še preživiš, so pa razlike 20-30%+. To pa denarnica ne dovoli.


res je, se tega čist zavedam, sam neglede na to kok jambram/jambraš/jambramo, bo velik slo robe v redu, k bi jo js vseen rad kupil (ne le jaz, tudi kdo drug), ker jo tujci ne bodo nikol nadomestil, npr. slo izdelki pri meni, ki ne smejo manjkat: cockta, gorenjka, frucktal sokovi, laško pivo (nisem ljubitelj piva, ampak, pijejo to drugi, zato nabavim), poli salama, pa še bi se dal kaj najti. Res je da se da to vse nadomestit z alternativo, ampak ni isto. Edin cockta je unikat, ker je to edina pijača, ki jo tujci ne proizvajajo.

in ja, komot bi lahko naša politika, zahtevala, da v Hoferju/Lidlu prodajajo naše izdelke (tako kot jih v šparu, leclercu) in bi bile cene veliko nižje kot v drugih trgovinah (zaradi njihove politike), ampak jim pač ni v interesu, ker imajo preveč "drugega dela". Če bi prodajal slo izdelke v Hoferju/Lidlu + ostale njihove izdelke iz Nemčije, vsaj nebi blo več izgovorov, da je predrago.
Se kdo še spomni Emone Merkur? Prav zakon štacuna je bla to :D

a ma kdo izkušnje z Hoferjevim/Lidlovim kakavom? se ga splača kupit in kakšen okus ima? Se lahko kosa z nequickom, ali pa da ima podoben okus?

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

A pri nas bi se dalo furat "buy local"? Pod local mislim na Slovenijo.

Mogoče butasto vprašanje, priznam, šinlo mi je, pa se napisal.
Your focus determines your reallity

kmetek ::

Ma četudi bi podpirali slovenske produkte, dejansko podpiramo slovenske tajkunske gnoje....

gendale ::

hofer in lidel imata nekaj prav dobrih izdelkov (večinoma totalno boljših od mercator/tuš/... blagovnih znamk), čeprav je treba povedat da to ne velja za vse
pa zadnje čase so se v hoferju (za lidl ne vem, ker ne kupujem tako pogosto tam) začeli pojavljat tudi izdelki znanih blagovnih znamk
aja, pa izkoristil bi priložnost pohvalit tuš znamko mlečnih izdelkov, ki ima za moje pojme najboljše sire in skute

čeprav če hočete dejansko kvaliteto so pa izdelki pravih blagovnih znamk iz ostalih trgovin še vedno boljši
je pa logično da se ta kvaliteta plača
recimo če hoče kdo res dobre čokolade, naj se sprehodi malo po mulerju in poskusi katero lind čokolado in kupi eno nutelo (nutela, pod pogojem, da ni poljsko sranje, je boljša od nutoke al kaj je že)
prav tako imajo izvrstne čokolade v rustiki (temu primerne so tudi cene)

isto velja za piva
čeprav ne dvomim, da so hofer/lidl piva čisto pitna, mogoče tudi bolj kot union in laško (no to ni glih nek dosežek), sam raje plačam malo več in pijem guinessa, kilkennya in erdingerja
btw, imajo mogoče v hoferju/lidlu kako poceni in pitno temno pivo?
malo pogrešam temno špar pivo (kao nehali prodajat ker ni šlo v promet), ki je blo za svojo ceno dokaj ok in primerno za trenutke ko se ga hočeš napit s pivom (ker tbh, da bi se z guinessom napijal bi bilo malo drago)

whatever ::

Zadnje čase sem zasledil 1200 gramsko lazanjo, ne vem pa ali v Hoferju ali v Lidlu, mislim da v Lidlu za 2 eur 30 centov. Poceni! Je dobra?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

vuego ::

Če misliš tisto iz Lidla, je odlična. Samo hitro se je naveličaš.

RockyS ::

Glede lazanje je tak, sem jo enkrat nabavil v hoferu ali lidlu in je bila odlična,ko sem jo nabavil drugič pa je bila totalni bruh. Plavala je v svoji maščobi/soku, katastrofa v glavnem.

energetik ::

gendale je izjavil:

čeprav ne dvomim, da so hofer/lidl piva čisto pitna, mogoče tudi bolj kot union in laško (no to ni glih nek dosežek), sam raje plačam malo več in pijem guinessa, kilkennya in erdingerja
btw, imajo mogoče v hoferju/lidlu kako poceni in pitno temno pivo?
Zadnjič sem vzel ene par piksen piva iz Hoferja, pa so se mi zdela čisto OK. Je pa res, da glede piva sploh nisem izbirčen, v bistvu ne ločim Laškega in Uniona od Hainekena, tako da nism glih neka referenca.
Temno pivo (ki ga imam najrajše) sem tudi jaz iskal v Hoferju, pa ga nisem našel. Drugače bi ga vzel celo šteko...

whatever ::

vuego je izjavil:

Če misliš tisto iz Lidla, je odlična. Samo hitro se je naveličaš.


Mensezdi da je znamka Alfredo. Nisem si pa zapomnil al Lidl al Hofer.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

mojsterleo ::

jaz osebno sem v bistvu proti temu, da bi v lidlu ali hoferju prodajali prevec slovenskih izdelkov. v bistvu se mi to zdi neumno, zakaj bi bilo to potrebno? ce bi povsod prodajali iste stvari, bi bila ponudba osiromasena, cene pa sprivatizirane oz. tajkunizirane. ce imas rad slo izdelke, pojdi kupovat v mercator.
meni je cisto dovolj, da lahko v hoferju kupim radensko vodo in se nekaj malenkosti, predvsem zato, ker hoferjeva mineralna voda res ni dobra (je precej grenko kisla in vsebuje malo mineralnih snovi).

The Player je izjavil:

a ma kdo izkušnje z Hoferjevim/Lidlovim kakavom? se ga splača kupit in kakšen okus ima? Se lahko kosa z nequickom, ali pa da ima podoben okus?
jaz imam doma lidlovega v rumeni skatli, in lahko povem, da je eden od boljsih kakavov, kar sem jih poskusil do sedaj. definitivno je pa boljsi od benquicka, ki ga tudi imam v omari in sem primerjal. lidlov ima vec kakavovega deleza in je bolj okusen.

jaz sicer ne pijem piva (in alkohola nasploh), ampak kolikor vidim folk, ga v hoferju in lidlu kupujejo po cele kartone, tako da domnevam, da zanic ravno ni.

nasploh pa mi je zadnje cajte hecno opazovat, kako se folk v hoferju stepe za une zmrznjene pice po 79 centov. :D

bond007 ::

nasploh pa mi je zadnje cajte hecno opazovat, kako se folk v hoferju stepe za une zmrznjene pice po 79 centov.

Une, ko že imajo mozarelo gor? Za te vem, da se zlo lepo spečejo in so zelo dobre.

RockyS ::

Pice so vse (v lidlu in hoferu) zelo dobre! Tudi te za 80c niso nič slabše! Jaz si še za povrh dam par rezin klobas(ali slanine), ker se mi zdi da niso tako naložene.

fosil ::

Lazanja, tista iz hladilnika, je meni boljša iz lidla, majo pa podobno tud v hoferju.
Tako je!

_Dormage_ ::

Če kvaliteto merite z tem kaj vam bolj diši so rezultati kot so.
Hofer ni trgovina, hover je skladišče. Da o zdravi hrani ne govorimo, ki je ne pozna niti merkator.
Marš na tržnico vsi! Podprite predelavo zdrave hrane in prepečite stradanje kmetiskim panogam.

kalko ::

Boš ti hodil zame na tržnico, jaz pa ti plačam toliko, kot bi za enako vrsto hrane dal v Hoferju? Se mi je zdelo ...

Slovenski kmet pa naj kar strada, če to pomeni, da bo šlo iz mojega žepa manj denarja za podpiranje neperspektivnih panog.

_Dormage_ ::

kalko je izjavil:

Boš ti hodil zame na tržnico, jaz pa ti plačam toliko, kot bi za enako vrsto hrane dal v Hoferju? Se mi je zdelo ...

Slovenski kmet pa naj kar strada, če to pomeni, da bo šlo iz mojega žepa manj denarja za podpiranje neperspektivnih panog.

Ne, ti bi moral hoditi zase na tržnico. Pa ne zaradi denarja, ampak zaradi zravja!
Hofer je lahko cenejši, ampak zdravje je neprecenljivo.

mojsterleo ::

_Dormage_ je izjavil:

Hofer ni trgovina, hover je skladišče. Da o zdravi hrani ne govorimo, ki je ne pozna niti merkator.
hofer psloh nima kaj dosti skladisca, ker robo sproti nalagajo kar na police, ko pride.

si bil morda kdaj v mercatorju? jaz sem tam delal 7 mesecev preko studenta (sem nalagal police v enem hipermarketu), in vem kako zasvinjano skladisce imajo. polno prahu, pticji dreki na skatlah, kup gniladi... za namecek so pa se ljudje (trgovci, poslovodje) totalne zgube, odnosi mislim. skos so nekaj pametni, pa nekaj bi komandiral pa se kregal, pa skos bi kadit hodil. clo tolk pateticni so da drug drugega ovajajo sefom, ce kateri kupuje v kaki drugi trgovini kot merc (npr.spar, hofer).

_Dormage_ ::

mojsterleo je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Hofer ni trgovina, hover je skladišče. Da o zdravi hrani ne govorimo, ki je ne pozna niti merkator.
hofer psloh nima kaj dosti skladisca, ker robo sproti nalagajo kar na police, ko pride.


Hofer ima majhno "skladišče" ker ga ne rabi, saj je cela trgovina eno ogromno skladišče.
Stvari so nametane v zaboje par stvari na policah. Če rabiš sok si ga sam strgaj vn iz škatle.
Sej so trgovine v splošnem zgubile tisto kar so bile pred leti. Zdej izgleda, da so vse bazirane na tem, da importajo hrano in zmečejo na police, sej folk bo navalu ko muhe na drek.
Ljudje so pozabili posnetke šefov, pri otvoritvi hoferja v mestu xxxx. "Poglej te slovence kako so navalli ko muhe na drek". Samo, da je cena nizka in v ustih dober okus pa je vsem vseeno kaj žrejo.

Prvič ko sem videl kumaro zavito v plastiko sem mislu, da se je 3. svetovna vojna začela.
Halo, sadje in zelenjava v plastiki.
Jah zakaj pa ne? sej so poceni ane?
Da je kapitalizem ljudi zaslepil do te meje, da so pozabili najpomembnejšo stvar, zdravje!
Tega vam noben dnar ne bo kupil, vas niso tega učili od malih nog?

Glede merkatorja ne vem. V splošnem pa so vse velike trgovine na istem principu.
Oh, kje je stara Jestvina :)

kalko ::

Tudi na tržnici ni za zaupati modernim "branjevkam", ki zelenjavo nabavljajo v Italiji in jo prodajajo kot "svežo, pridelano v Sloveniji". Pa razni "bio" izdelki, ki se razen v 50% višji ceni ne razlikujejo od tistih, ki jih kupiš v Mercatorju. Jebiga, prodajalce na tržnici vodi enak motiv kot šefe v Mercatorju. Ok, so izjeme, ampak takšnih je vse manj.

Če bi imel željo po "bio" hrani, bi se raje 1x tedensko zapeljal naravnost do kmeta. Ampak IMO je vsa ta fama okrog "bio" hrane en velik nateg. Ne rečem, sam pazim, da ne jem raznega fastfood junka, da se izogibam pretiranemu uživanju sladkarij, soli, da ne pijem raznih Coca-col in podobnega ... ampak da bom bolj zdrav, če bom namesto hrane iz Mercatorja/Spara/Hoferja, jedel hrano, kupljeno na tržnici? Je več drugih dejavnikov, ki igrajo večjo vlogo pri zdravju.

mojsterleo ::

mene so dozdej trznice bolj razocarale kot ne. bil sem v btcju in centru velikokrat, pa vsakic dobim manj kot placam, ali pa je kako gnilo sranje vmes. res mi ni bilo nikoli jasno, kaj imajo od tega, da ti skrtarijo pri enem paradajzu, ko pa jim pol itak vse zgnije. pa da ne omenim gnilih sliv in cesenj letos poleti,btc trznica. ok pa da ne bom kritiziral, kislega zelja ti dajo ponavadi vec, kot placas. vsaj nekaj...

Boone ::

Po svoje mi je hecno, kako nekateri vsiljujete kupovanje na tržnici.
Imam v bližini kmeta, ki predeluje "eko" hrano in svinjarije, ki jo on prodaja na tržnici kot "eko", jaz ne vzamem, če mi jo da zastonj.
OK, seveda niso vsi isti, samo da je pa nekaj avtomatsko boljše samo zato, ker je bilo kupljeno na tržnici, je pa bedarija.

Okapi ::

Kontrola kakovosti in neoporečnosti hrane pri Hoferju je sigurno boljša kot na tržnici.

O.

_Dormage_ ::

Imate delno prav, tudi tržnice niso več to kar so bile in žene jih enak motiv kot trgovine, ampak zakaj?
Ker se kmetu, ki prideluje zdravo hrano več ne splača prodajat na tržnici.
Enostavno jih je cenovna konkurenca povozla in zato so tudi oni prisiljeni v skrajnosti.
Cenovna konkurenca zato ker v prehodu iz tržnic na trgovine ni bilo spremenljivke, ki odraža kvaliteto.
Ne more biti plastificirano sadje kvalitetnejše od mojega sadja na mojem vrtu.
Lahko gre skozi kontrolo kakovosti in neoporečnosti, ampak ta samo zagotavlja minimalni standard ne pove pa nič o dejanski kvaliteti. Pove vam to, da če boste pojedli ne boste umrli in da tona konzervansov "trenutno" ne vpliva na vaše zdravje.
Kaj pa on the long run?
Pismo sej 90% ljudi sploh ne ve kakšen okus ima paradižnik!

Boone ::

_Dormage_ je izjavil:


...
Ne more biti plastificirano sadje kvalitetnejše od mojega sadja na mojem vrtu.
...

Seveda je lahko, zakaj ne? Zato, ker je eno "tvoje"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boone ()

Okapi ::

Takole je v eni debati o eko-hrani povedal znanec, klasičen pridelovalec solate:
Sicer pa poznam inšpektorico, ki mi je pojamrala, da jih Eko kmetje okoli prinašajo, saj uporabljajo pripravke katerih njihove analize ne zaznajo... ...in po drugi strani - enkrat mi je testirala solato ki je bila 'klasično' gnojena in tretirana proti gnilobi. Po izteku karence je vzela vzorce in rezultat je bil povsem čist na vse živo (215 substanc). ...tako da se s tem nebi preveč obremenjeval.


O.

_Dormage_ ::

Boone je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:


...
Ne more biti plastificirano sadje kvalitetnejše od mojega sadja na mojem vrtu.
...

Seveda je lahko, zakaj ne? Zato, ker je eno "tvoje"?


Nah jst drugače nimam vrta pa se ne gre za moje ali tvoje.
Zdrava logika mi napoveduje, da sta količina in kvaliteta obratno sorazmerni.
In če uspeš pridelat 1000x z uporabo raznih kemikalij in hibridov al whatever, potem si izgubil nekaj na kvaliteti.
Lahko, da se motim.
Ampak plastificiran paradižnik iz hoferja se ne more primerjati z paradižnikom iz vojvodine :)

Boone ::

Predpostavljaš da je vse, kar je iz trgovine "z uporabo raznih kemikalij in hibridov al whatever", na drugi strani pa, da kmetje tega ne počnejo.

RockyS ::

_Dormage_ je izjavil:

Če kvaliteto merite z tem kaj vam bolj diši so rezultati kot so.
Hofer ni trgovina, hover je skladišče. Da o zdravi hrani ne govorimo, ki je ne pozna niti merkator.
Marš na tržnico vsi! Podprite predelavo zdrave hrane in prepečite stradanje kmetiskim panogam.


Kilogram češenj 12€
Kilogram gob(jurčki) 25€
Kilogram kostanjev 4€

To so ti cene na tržnici. Letina češenj in kostanjev ni bila slaba sploh, zakaj take cene? Gob je res bilo nekaj manj ampak spet, 25€ za kilogram iz katerega je vprašanje koliko boš dobil? Da pa izraziš željo da gobe odpereš preden plačaš pa pozabi.

In pol bo ta kmet lajal po tv kak je država škrt? Če bi prodajali po nekih realnih cenah bi kupil vse zgoraj omenjene zadeve po več kilogramov naeenkrat, zdaj pa nisem kupil niti grama.

Slovenske bio kmetije so larifari(ne vse da se razume). Jaz imam bio kmetijo, kmet en travnik stran pa veselo škropi =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

_Dormage_ ::

RockyS je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Če kvaliteto merite z tem kaj vam bolj diši so rezultati kot so.
Hofer ni trgovina, hover je skladišče. Da o zdravi hrani ne govorimo, ki je ne pozna niti merkator.
Marš na tržnico vsi! Podprite predelavo zdrave hrane in prepečite stradanje kmetiskim panogam.


Kilogram češenj 12€
Kilogram gob(jurčki) 25€
Kilogram kostanjev 4€

To so ti cene na tržnici. Letina češenj in kostanjev ni bila slaba sploh, zakaj take cene? Gob je res bilo nekaj manj ampak spet, 25€ za kilogram iz katerega je vprašanje koliko boš dobil? Da pa izraziš željo da gobe odpereš preden plačaš pa pozabi.

In pol bo ta kmet lajal po tv kak je država škrt? Če bi prodajali po nekih realnih cenah bi kupil vse zgoraj omenjene zadeve po več kilogramov naeenkrat, zdaj pa nisem kupil niti grama.

Slovenske bio kmetije so larifari(ne vse da se razume). Jaz imam bio kmetijo, kmet en travnik stran pa veselo škropi =)


Ekonomija osnovne šole, če ni povpraševanja potem je pač treba cene zvišat, da se pokrije stroške proizvodnje.
Če bi vsi na tržnici kupovali bi se povpraševanje neznatno dvignilo in posledično bi kvaliteta ponudbe zaradi konkurence med posameznimi kmeti z povečanim prihodkom pa bi lahko cena bila nižja.
Razumem, da v tem trenutku ta preskok ni več možen in se mi zdi sizifofo delo pozivat ljudi k kupovanju na tržnici.
Vredno pa je premislit in morebiti podvomit v svinjarije, ki jih jemo.
Vso hrano kupujemo že pripravljeno in pogrevamo v mikrovalovni.
Ljudje božji pred 10. leti smo se smejali in ogovarjali navade ljudi čez lužo in njihov fast food.
Kaj pa zdej delamo?

Boone je izjavil:

Predpostavljaš da je vse, kar je iz trgovine "z uporabo raznih kemikalij in hibridov al whatever", na drugi strani pa, da kmetje tega ne počnejo.

Če delajo so v to prisiljeni ali ne?

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Seveda, s kostanji in gobami imajo res stroške, sploh če jih nabirajo v sosedovem gozdu. Z češnjami tud nevem kaj bi bil za en strošek razen škropiva (bio ali ne, vsi škropijo).

Kaj pa marketing srednje šole? Znižaš ceno in več prodaš?

_Dormage_ ::

RockyS je izjavil:

Seveda, s kostanji in gobami imajo res stroške, sploh če jih nabirajo v sosedovem gozdu. Z češnjami tud nevem kaj bi bil za en strošek razen škropiva (bio ali ne, vsi škropijo).

Kaj pa marketing srednje šole? Znižaš ceno in več prodaš?

Nikoli ne znižaš toliko, da si krepko v minusu. ali pač?
Seveda so stroški, pa četudi jih na tem specifičnem produktu ni je cana taka, da denarno opravičijo ostale.
A konstanj nima stroškov?
A delaš? Koliko imaš urno postavko?
Zdej pa se zapelji v gozd in nabiraj kostanj 5 ur. in pejdi na tržnico čepet 5 ur tudi, če je zunaj mraz in boš zaslužil koliko?
Kakšni so delovni pogoji? Kakšen je zalužek?
Plačaj bencin kombija + amortizacijo pa kombi sam!
Da ne govorimo o sadju, ki ne raste prosto v gozdu, ampak ga je treba posadit, negovat in čakat, da dozori nekaj LET!
In ves ta trudi in čas je treba povrniti?
4€ na kilo ni drago, če pogledaš koliko dela je bilo v ozadju.
Je pa dražje kot v hoferju, res je :)

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Sicer smo tole že konkretno zašli s teme (ali pa tudi ne, kakor se vzame), pa še mojih 10 centov.

Kar je dejsto je, da so tržnice dandanes močno depriviligirane. Človk gre rajš nekam v neko trgovino, kjer je vsa zelenjava in sadje lepo po predalčkih, kjer bo hitro kupil tisto kar rabi, pa zraven še ostale stvari (ostalo hrano), kot pa da se tam gužva med tistimi stojnicami in išče kera mama mu bo najcnej paradajz prodala. Čas je denar. In če ti v mercatorju prodajajo paradajz po 3EUR na kilo, na tržnici pa veš da je nekje nekdo, ki ga prodaja po 2EUR na kilo, boš seveda šel raje v mercator kot pa da boš iskal.

Ravno zato morjo kmetje nardit premik v glavi. Še posebej, ker prodajajo sadje, ki sproti gnije, ne rečem če bi prodajal štile od metle, k je vseen če prodaš čez pol leta. Oni cene samo dvigujejo, stvari jim zgnijejo in od tega nimajo nič. Lahko bi postavili enkrat za spremebo konkurenčne cene, pa bi zaslužili več, ker bi več prodali in bi manj zgnilo.

Pa v tem primeru bi celo ljudje priporočali nakupovanje na tržnici, kjer bi zaradi povečanja povpraševanja še lahko dvignili ceno za kak cent, poleg ostalih prednosti.

p.s.: Miselnsot da je zelenjava na tržnici kaj bolj zdrava kot v trgovini je passé.

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

_Dormage_ je izjavil:

Ljudje so pozabili posnetke šefov, pri otvoritvi hoferja v mestu xxxx. "Poglej te slovence kako so navalli ko muhe na drek".

LOL. Ljudje so se drenjali zaradi poceni tehničnih izdelkov, ne zaradi solate.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

barakus ::

Še dobro, da zagovorniki tržnice ne vedo, da v najboljšem primeru je sadje prišlo iz druge trgovine ala Mercator in hofer... Branjevke začnejo z lastnimi produkti, potem pa dodajajo k ponudbi, s časom se dila samo še sadje iz trgovin in dobaviteljev sadja. "A je domače?" "Domače!"

kmetek ::

mojsterleo je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Hofer ni trgovina, hover je skladišče. Da o zdravi hrani ne govorimo, ki je ne pozna niti merkator.
hofer psloh nima kaj dosti skladisca, ker robo sproti nalagajo kar na police, ko pride.

si bil morda kdaj v mercatorju? jaz sem tam delal 7 mesecev preko studenta (sem nalagal police v enem hipermarketu), in vem kako zasvinjano skladisce imajo. polno prahu, pticji dreki na skatlah, kup gniladi... za namecek so pa se ljudje (trgovci, poslovodje) totalne zgube, odnosi mislim. skos so nekaj pametni, pa nekaj bi komandiral pa se kregal, pa skos bi kadit hodil. clo tolk pateticni so da drug drugega ovajajo sefom, ce kateri kupuje v kaki drugi trgovini kot merc (npr.spar, hofer).


Ne govori, delam v Mercator centru nasproti Mercator trgovine, to sploh nimajo odnosa med sabo, skoz na bojni nogi.

genius11 ::

Meni je kakav najboljši tisti iz Špara pride skoraj 4 evre istega imajo v Mercatorju, kakav pijem že 25 let, poskusil vse možne kakave, ampak ta je najboljši, s-budget iz Špara je zanič, prav tako kakav za 2-3 evre iz Mercatorja iz Lidla ni dobr, nikjer ni boljši kot v tisti okrogli embalaži.
V Hofer/Lidlu so mi dobre ribe-file, sadje/zelenjava je boljša v Intersparu, meso prav tako, v Hoferju so nam domačim dobre politanke za 2 evra.

genius11 ::

Tud jaz imam nekaj za pripomnit glede tržnic, sva bila z mamo pred kratkim tam v BTC-ju pa še nedolgo nazaj v Ljubljani-Center, praktično nisva nič kupila, ker so cene tako navite, da te srt prime, drugače imamo pa doma rastlinjak velik 5 metrov * 2.5 metra in višine 3 metre notri imamo zimske solate.
Ko pride spomlad bom sam naredil še en rastlinjak, drugače pa imamo doma VELIKO KMETIJO (cca 50ha) in na sploh je krompirja, ozimnice, jabuk, mesa za celo leto več kot dovolj za 10 ljudi brez težav, letos smo doma pridelal tud cca 150kg paradižnika, pa kumar tudi okoli 100kg in več. Naslednje leto ciljamo na 1/4 tone paradižnika, zelja je blo bolj malo-zajebal pri semenu, mladih vloženih jurčkov mamo za celo zimo, ampak jih noben ne je razen mene.

kmetek ::

S kje pa ste, pridemo malo pokupit, daš dobre slotech cene? ;):D

jest10 ::

kmetek je izjavil:

S kje pa ste, pridemo malo pokupit, daš dobre slotech cene? ;):D

Pa daj nooo, saj poznaš žajfo:P

The Player ::

genius11 je izjavil:

Meni je kakav najboljši tisti iz Špara pride skoraj 4 evre istega imajo v Mercatorju, kakav pijem že 25 let, poskusil vse možne kakave, ampak ta je najboljši, s-budget iz Špara je zanič, prav tako kakav za 2-3 evre iz Mercatorja iz Lidla ni dobr, nikjer ni boljši kot v tisti okrogli embalaži.
V Hofer/Lidlu so mi dobre ribe-file, sadje/zelenjava je boljša v Intersparu, meso prav tako, v Hoferju so nam domačim dobre politanke za 2 evra.


se slučajno spomniš ime znamke? Namreč, sam pijem Nesquick, sam se mi zdi kr mal drag, pa srečo moraš imeti, da dobiš tapravga, ker včasih so full čudnga okusa, pa ni fino mlet.
Benquick je zanč in podobne cenene stvari.

kako vam je uspel pridelat 150kg paradižnika? Pri nam je paradižnik prej napadla bolezen, še preden so dozorel, kumare pa tut niso tako dobro obrodile kot včasih, 2. runda pora pa sploh ni hotla zrast ;((
edin špinača je dobr rastla (neka posebna ne vem katera vrsta), pa solata, ostalo bolj bogo.
seveda nič ne špricamo, edin drevesa smo šprical s koprivami včasih, dans še tega ne več.

T0RN4D0 ::

Te cene češenj in podobnega sranja mi niso bile nikoli jasne. Imamo doma bolj ali manj vso sadno drevje, in ni potrebno nič kaj pretirano škropit. (Je pa res da včasih pač nič ne zraste, jebiga)... V glavnem češnja bolj ali manj sama raste, na enem odraslem drevesu jih je nekaj 100 kil.... Kilo jih nabereš v parih minutah. Kilo pa potem prodajaš po 5EUR. Ali kar 10. S kostanjem je isto. Nabereš ga vsakih 5 minut kilogram, na tleh, v gozdu.

Ekonomija osnovne šole, če ni povpraševanja potem je pač treba cene zvišat, da se pokrije stroške proizvodnje.


Tale osnovnošolska ekonomija (hudiča, se vidi da v osnovni šoli ni ekonomije) je malo mem. In če stroškov še vedno ne pokriješ? Nabijaš ceno do onemoglosti? V osnovnošolskih nalogah in grafih se morda res izide, če ceno nabiješ na kak miljon EUR za kilogram, pr grafu potegneš črto in imaš še vedno enega kupca, pa si zmagal, an? Me spominja na tale vic:


Mlada Zagorka prodaje jaja na placu. Ostali prodaju jaje po 2 kn, ali ona po 10 . Vrijeme prolazi, a ona nije prodala nijedno.
Njeni joj govore: "Daj mala spusti cijenu ne buš nikad prodala!", a ona njima: "Bum počakala, nikam mi se ne žuri".
Vrijeme se natmurilo kao da će kiša, njeni joj opet govore:
"Daj spusti malo ...", a ona njima opet: "Bum počakala, nikam mi se ne žuri".
Svi su već digli ruke od nje, kad predvečer prilazi joj jedan gospodin i reče joj:
"Treba mi 200 jaja ne pitam koliko koštaju, ali trebala bi da mi pomogneš da odnesem u svoj stan", a ona njemu odgovara: "Nema problema, nikam mi se ne žuri".
Unesoše oni jaja u stan, kad je gospodin upita: "Bili sačekala da spremim neko jelo pa da zajedno jedemo, sigurno si gladna?", a ona njemu uobičajeno: "Bum počakala, nikam mi se ne žuri".
Pojeli su, kad opet će gospodin: "Bi li sačekala da nam kavicu skuham?", ona opet njemu : "Pak se nigde ne žurim".
Popili su oni kavu, kad će gospodin opet: "Bi li sa mnom u spavaću sobu imam ti nešto lijepo pokazati, si u žurbi?", a ona njemu po tko zna koji put: "Pak se nigde ne žurim".
Obavili oni to... kad se zagorka krene slatko smijati i veli:
"Kaj buju se moji sutra na placu pojeli od muke, kada im bum pričala ... em sam prodala sva jaja po cijeni koju sam tražila, jela, pila i tri puta se 'kresnula' ''.
Gospodin brže-bolje da je ispravi veli: "Samo jednom ...", a ona opet ono njeno:
"Bum počakala, pa mi se nikam ne žuri !!!!".


Če bi vsi na tržnici kupovali bi se povpraševanje neznatno dvignilo in posledično bi kvaliteta ponudbe zaradi konkurence med posameznimi kmeti z povečanim prihodkom pa bi lahko cena bila nižja.


V osnovi se cene zvišajo, če se zviša povpraševanje. Dejmo najprej to razumet, potem bomo pa sanjali kako se bo konkurenca povečala, ker konkurence je zaenkrat dovolj. Pa vsak navija cene =)



Sicer pa kakav iz hoferja je meni isti kot benquick. Spijem ga bolj malo, ponavadi ga po kakšnih mlečnih stvareh potresem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

genius11 ::

The Player je izjavil:

genius11 je izjavil:

Meni je kakav najboljši tisti iz Špara pride skoraj 4 evre istega imajo v Mercatorju, kakav pijem že 25 let, poskusil vse možne kakave, ampak ta je najboljši, s-budget iz Špara je zanič, prav tako kakav za 2-3 evre iz Mercatorja iz Lidla ni dobr, nikjer ni boljši kot v tisti okrogli embalaži.
V Hofer/Lidlu so mi dobre ribe-file, sadje/zelenjava je boljša v Intersparu, meso prav tako, v Hoferju so nam domačim dobre politanke za 2 evra.


se slučajno spomniš ime znamke? Namreč, sam pijem Nesquick, sam se mi zdi kr mal drag, pa srečo moraš imeti, da dobiš tapravga, ker včasih so full čudnga okusa, pa ni fino mlet.
Benquick je zanč in podobne cenene stvari.

kako vam je uspel pridelat 150kg paradižnika? Pri nam je paradižnik prej napadla bolezen, še preden so dozorel, kumare pa tut niso tako dobro obrodile kot včasih, 2. runda pora pa sploh ni hotla zrast ;((
edin špinača je dobr rastla (neka posebna ne vem katera vrsta), pa solata, ostalo bolj bogo.
seveda nič ne špricamo, edin drevesa smo šprical s koprivami včasih, dans še tega ne več.


Ne moreš sadike paradajza samo kupit pa vtaknit v zemljo pa količek poleg, ta je zelo premalo, ga je treba skozi vso sezono negovad, trganje listov, poganjkov, morebiti špricati z BIO pripravki, pokrit paradižnik s polivinilom, zalivat ga ni potrebno tok, ker je zelo odporna rastlina na sušu, primorci tud po 2 meseca ne zalijejo paradajz, pa zraste zelo OK.
Gnojit ga ni treba.

barakus ::

S tem da, če je sadika bolna (bolezen je že v semenu), lahko negujes kolikor hoces pa bodo bolni plodovi.

mojsterleo ::

ce imate vrt, ste lahko veseli. mi tukaj v mestu moramo prakticno vse kupovati v trgovinah. vrt lahko dobijo samo penzijonisti z vezami pri jankovicu... zal. zato nekaterih argumentov v tej temi ne morem jemati resno.

whatever ::

Sem za foro kupil rakce v solati v Lidlu... katastrofa, ogabno. Mislim da Vitakrone rakci, še maček jih ni hotel jest. Ogabno. Enega sem pojedel, pa se mi zdi, da mi je pravkar slabo. Kečap je sprejemljiv, takisto MisterChoc čokoladni namaz.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Pšenični ::

"Sem za foro kupil rakce v solati v Lidlu... katastrofa, ogabno. Mislim da Vitakrone rakci, še maček jih ni hotel jest. Ogabno. Enega sem pojedel, pa se mi zdi, da mi je pravkar slabo. Kečap je sprejemljiv, takisto MisterChoc čokoladni namaz."

Maček tud salam ne je. Ima izvsten voh. V bistvu ne je nekvalitetnih stvari.

whatever ::

Naš je salame, kadar mu jih damo, če nimamo hrane za njega. Poli salamo naprimer z veseljem požre. Kaj pa vem, smo šli za foro v Lidl in nakupili robe za 65 eur, pa se mi ne zdi nič kaj posebej kvalitetno. Je v povprečju slabša kvaliteta, bi si skor upal trditi. Meso je verjetno OK pa sadje pa zelenjava, ostalo pa bolj tako tako... poceni pa v redu majo zobne paste, gele za tuširanje, čokoladne zadeve. Thomy majoneza, kokakola, barcaffe, ipd. ki so priznane blagovne znamke pa tak niso kaj cenejše kot drugod.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

genius11 ::

Lidl je za mene najslabša trgovina. Hofer je OK

Bananovec ::

Lidl je kk, če se hočeš napiti. Rdečo vino skoraj zastonj, Cola skoraj zastonj...
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649771 (28169) gruntfürmich
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462322 (56396) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255441 (40209) cholt45

Več podobnih tem