» »

Nakupovanje v Lidlu

Nakupovanje v Lidlu

1
2
3 4 5

Furbo ::

fosil je izjavil:

Problem je v tem, ker je osnovni sistem v lidlu/hoferju nastavljen tako, da imaš voziček in ti lahko blagajničarka stvari kar v voziček daje.
V hoferju na začetku košaric sploh niso imel.
S košaricami se pa sistem podre, ker se ne da tako hitro zlagat stvari v vrečko, sploh če imaš več kot 3 artikle in ne bi rad da je grozdje spodaj, steklenice pa na vrhu vrečke.

Nič se ne podre sistem, že ko daješ na trak, daš predmete, ki jih hočeš na dnu, na začetek.

Meni je všeč brzina, vzamem zadevo kot igro. ;)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Heavy ::

Ne vem kje hodite, ampak jaz še nisem naletel na nobenega, ki bi meni ali drugim pametoval pri blagajni. Nakupujem pa v večini v Hoferju. Reči zlagam v košarico, v vrečo zmečen pri oknu, plačam z kartico. Četudi deluje samo ena blagajna pridem hitro skozi.

V Mercator skoraj ne hodim več, tam pa res vedno se najde kdo, za katerega morajo iskat čike v skladišče. Pa drobiža jim zmanjka, tako da stopi do sosednje blagajničarke razmenjat. Pa pike zbirajo, razne kupone... Kupiš pogret burek pa se ti shladi še preden plačaš. Tuš je podobna pesem.
#TeamFelix

zmaugy ::

Najhujši je Tuš s položnicami.

Smurf ::

Meni so blagajne v Lidlu/Hoferju edine dovolj hitre. Samo pravilno moras zloziti robo gor, pa komot sproti spravljas v vozicek (ce nisi ravno ostarel/gibalno omejen). V kaksnem Merkatorju sem fasciniran kako sploh firma obstaja glede na vse komicne dogodivscine, ki jih dozivim v cakanju na vrsto. Podobno velja tudi za kupce, tedensko se sprasujem kako imamo tako nizko nezaposlenost glede na (ne)sposobnosti ljudi, ki jo vidim pri tako osnovnih stvareh kot je placevanje pri blagajni.

Jaz cas cenim, zato je prva prioriteta, da je nakup mimo cimhitreje (in ne da me prodajalka vprasa kako kaj druzina). Zato se tudi trudim, da ostali ne izgubljajo casa zaradi mene.

krneki0001 ::

Jaz v lidlu ali hoferju ne plačam, dokler ne pospravim še zadnjega izdelka iz pulta. Tako imam rešeno s tem, da mi začne metat produkte naslednjega kupca na tist majhen pult.

dj_uro ::

Invictus je izjavil:

dj_uro je izjavil:

Odnos imajo tak: dokler roba ne pride mimo skena, si zaželen, potem pa spizdi ven jebemti, da te ne vidim do naslednjič.
In to ni OK. Tudi mi bomo enkrat stari, pa da nas pol vidim...

Kaj pa bi rad? Da ti ga blagajničarka na koncu še potegne?

V nasem lidlu na celovski(sentvid) je ene par prodajalk, katerim bi se z lahkoto prepustil... jaz sem za!
vw-klub.si

energetik ::

Smurf je izjavil:

Meni so blagajne v Lidlu/Hoferju edine dovolj hitre. Samo pravilno moras zloziti robo gor, pa komot sproti spravljas v vozicek (ce nisi ravno ostarel/gibalno omejen). V kaksnem Merkatorju sem fasciniran kako sploh firma obstaja glede na vse komicne dogodivscine, ki jih dozivim v cakanju na vrsto. Podobno velja tudi za kupce, tedensko se sprasujem kako imamo tako nizko nezaposlenost glede na (ne)sposobnosti ljudi, ki jo vidim pri tako osnovnih stvareh kot je placevanje pri blagajni.

Jaz cas cenim, zato je prva prioriteta, da je nakup mimo cimhitreje (in ne da me prodajalka vprasa kako kaj druzina). Zato se tudi trudim, da ostali ne izgubljajo casa zaradi mene.
Se strinjam. V štacuno grem zato, ker rabim stvari, in to bi jasno rad opravil v najkrajšem času, zato praktično vedno nabavljam v Hoferju.
Sistem je narejen tako, da skenirane zadeve daješ direktno nazaja v voziček/košarico. In mi tako tudi odgovarja. Stvari potem v največjem miru zlagam v vrečke na polici ob oknu ali celo direkt odpeljem do avta in tam zložim v škatle. Ne vem, zakaj bi ostalim tratil čas z zlaganjem ob blagajni. Malenkost me moti le za odtenek prehitro skeniranje, ko komaj slediš prodajalki, tudi če samo daješ v voziček.
Po drugi strani mi je sistem v Leclerku največja mora. Tekoči trak je vsaj 5x prekratek in nikakor ne moreš gor zložit niti pol vozička robe. Prav tako traja celo večnost, da obdelajo tista 2 osebka pred tabo.
V mercatorju/šparu so pa itak mojstri počasnosti, ko se enkrat navadiš na Hofer/Lidl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Samael ::

Shegevara je izjavil:

Uglavnem že samo pomislek, da stojijo za mano živčni stroji, kot se opisujejo nekateri tukaj me vedno spravlja v nervozo, ko za pospravljanje v vrečo porabim 5 sekund več, da produktov, kot je kruh slučajno ne stlačim na dno vreče in jih pomečkam.



Jaz pa teh problemov nimam. Namreč zadeve si zložim na tekoči trak po takšnem vrstnem redu, kot jih želim v vrečko dajati. Pa še kartico si prej pripravim. V večini primerov to deluje. Neverjetno genialno, ane - nikoli se ne bi domislil tega. No zdaj veš, pa lahko tudi ti to poskusiš ;-)

Ni stvar v tem, da bom jaz 20 sekund prej doma, ampak da se ne bom po nepotrebnem guzil tam, medtem ko bo blagajničarka že drugi osebi vlekla robo in zalagala na tisti mali pultek, pri čemer ko oseba, ki je na vrsti, zato, ker sem jaz neodgovoren len fuks, ne more pospravljati svoje robe.
Skušam biti uvideven tudi do tistih za menoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

RegulusDraco ::

ne plačaš dokler ne pospraviš robe v svoje vreče. Prodajalka tako ne bo imela možnosti obravnavati naslednjega kupca.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

RegulusDraco je izjavil:

ne plačaš dokler ne pospraviš robe v svoje vreče. Prodajalka tako ne bo imela možnosti obravnavati naslednjega kupca.


Prav imaš, tudi to deluje.

RegulusDraco ::

Samael je izjavil:

Namreč zadeve si zložim na tekoči trak po takšnem vrstnem redu, kot jih želim v vrečko dajati. Pa še kartico si prej pripravim.


s takšnim načinom dela prav iščeš živčnost. Prodajalka bo hitela za znort, ti boš tam metal reči v košaro nazaj, da ja ne bi tisti za tabo čakal 1 sekundo dlje, prodajalka ti bo strgala kartico ven iz rok še preden boš ti utegnil vse dat nazaj v košaro...

fuck that. Najprej bom pospravil vse v vrečo, nato bom odprl denarnico in ji izročil gotovino/kartico.

Odloči se ali si človek ali hlapec.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Smurf je izjavil:


Jaz cas cenim, zato je prva prioriteta, da je nakup mimo cimhitreje (in ne da me prodajalka vprasa kako kaj druzina). Zato se tudi trudim, da ostali ne izgubljajo casa zaradi mene.


torej pojdi v merkator na robotsko blagajno in boš sam poskrbel, da bo šel nakup hitro skozi!
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Invictus ::

Blagajničarke v vseh prodajalnah so tudi non stop pod kamero, kjer preverjajo ali izpolnjujejo navodila. Za Lidl in Hofer imajo tudi norno koliko strank morajo "obdelat" na uro. Za sostale ne vem.

Zato se ne pizdite nad "neumnimi" vporašanji blagajničark, ker jih morajo vprašat. Tudi po čike morajo iti na sosednjo blagajnoi, ali pa prinesti kak izdelek stranki, ki ga ne najde ali pa se spomni šele na blagajni. MORA.

Tudi one so samo ljudje. Ne se pizdit nad njimi. Raje pizdite nad ljudmi, ki so nesposobni eno tako preprosto, vsakodnevno opravilo kot je nakup, opraviti brez nepotrebnega sranja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

RegulusDraco je izjavil:

Smurf je izjavil:


Jaz cas cenim, zato je prva prioriteta, da je nakup mimo cimhitreje (in ne da me prodajalka vprasa kako kaj druzina). Zato se tudi trudim, da ostali ne izgubljajo casa zaradi mene.


torej pojdi v merkator na robotsko blagajno in boš sam poskrbel, da bo šel nakup hitro skozi!

Avtomaticne blagajne so super (sicer so spet pri Mercatorju slabse kot recimo pri Sparu) in jih uporabljam tam kjer so na voljo, zal pa to ni povsod.

Rias Gremory ::

Scaramouche je izjavil:

Hudo klošarska trgovina, zgleda bolj kot skladišče ki ga nedko uporabi za trgovino, tudi veliko produktov ni tako poceni, zelo sumljiva kvaliteta...

Hudo klošarska trgovina

:|

zgleda bolj kot skladišče ki ga nedko uporabi za trgovino

Ja ni Mercator, ampak noben ne živi v trgovini tako, da tukaj ne vidim problema. Kvečjemu prišparajo in se lahko hitreje širijo.

zelo sumljiva kvaliteta

[citation needed]
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mehmed ::

Jst se nisem dozivel da bi v hoferju metali kej na pult, ko ga prejsni se ni spraznu. Vrecko ze poskenira pa ti pripravi, kej drugega pa nekak drzi v roki pa caka, da se sprazni. Vsaj moje izkusnje.

fosil ::

Furbo je izjavil:

fosil je izjavil:

Problem je v tem, ker je osnovni sistem v lidlu/hoferju nastavljen tako, da imaš voziček in ti lahko blagajničarka stvari kar v voziček daje.
V hoferju na začetku košaric sploh niso imel.
S košaricami se pa sistem podre, ker se ne da tako hitro zlagat stvari v vrečko, sploh če imaš več kot 3 artikle in ne bi rad da je grozdje spodaj, steklenice pa na vrhu vrečke.

Nič se ne podre sistem, že ko daješ na trak, daš predmete, ki jih hočeš na dnu, na začetek.

Ne deluje, ker blagajničarka dostikrat raje najprej s traka pobere ta male stvari.
Tako je!

jusv ::

Saj razumem, da imajo te blagajničarke takšna navodila, ampak se mi včasih prav smilijo, da morajo cel čas hitet in filat tisto kvoto. Jaz pa ponavadi res ne hitim oz. normalno zlagam v košaro. Se tudi jaz ne pustim in zložim vse pri blagajni. Tisti pulti so kar nekaj.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Utk ::

Po moje ne merijo kolk strank so obdelale, ampak kolk časa na artikel rabijo ko delajo račun. Zato pametne blagajničarke počakajo, da zložiš not, da ona lahko potem na hitro premeče čez. Neumne pa same sebe zabašejo, in potem tratijo svoj čas pri odprtem računu.

jtothek ::

Mislim, da eni ne razumete, da je Lidl in druga druščina diskontna trgovina in ne razumete njihove poslovne filozofije.

Nekaj osnov diskounterejev:

-manjša ponudba izdelkov in poudarek na lastnih znamkah - omogoča nabavo večje količin in posledično nižje stoške nabave in nižje cene
-skladiščni design - vse je na peleta, da se prišpara na skladiščnem prostoru, stranka si jemlje s palete, in ko zmanjka pripeljejo samo novo paleto
-manj zaposlenih - zaposlenih je manj kot v drugih trgovinah in delajo vse. Ko niso na blagajnah pripravljajo blago. Manj zaposlenih pomeni manj stroškov, in nižje cene
-slow shopping, fast paying - na blagajnah gre na hitro, ko nakupuješ ti dajo mir in lahko zapravljaš koliko češ, ko pa te treba odpravit gre na hitro, ker med časom, ko je na blagajni uslužbenka bi lahko delavka delala kaj drugega
-blagajne so osnovane na tekočem traku - na blagajni mora biti gužva, šele ko je ful gužva se odpre nova blagajna in ko je gužve konec se zapre, pult za blagajno je mali da te pasivno motivirajo, da se stranka odstrani izdelke in oddide

Ni fora v tem, da je Lidl pozabil, da bi lahko imel lepše trgovine ali pa večje pulte, ampak, da je to njihova strategija. Ker je no frills trgovina Aja pa tudi ni naklučje, da so vse poslovalnice urejene po približno enakem tlorisu in razporeditvi blaga.

[D]emon ::

Sej Hoferji so tud vsi enaki. ;) Ker je ravno to point. Naredijo vse po eni matrici in sibajo naprej. Js v Hoferju sicer nikol ne nakupim tolk, da bi rabu vozicek al pa kosarco, 3 artikle max. Me pa tud ne nervira brzina "obdelave" na blagajni.

Po drugi strani se mi pa le redko zgodi, da bi v Mercatorju dolgo cakal na blagajni. Vecinoma se posluzujem avtomatske blagajne in razen, ko mi mora prodajalka, ki je 2m stran, potrdit polnoletnost nisem nikoli dolgo casa cakal. Ze dovolj dolgo hodim v isti Mercator, da vem priblizno, ob katerih urah je guzva.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zmaugy ::

jtothek je izjavil:

Mislim, da eni ne razumete, da je Lidl in druga druščina diskontna trgovina in ne razumete njihove poslovne filozofije.

Nekaj osnov diskounterejev:

-manjša ponudba izdelkov in poudarek na lastnih znamkah - omogoča nabavo večje količin in posledično nižje stoške nabave in nižje cene
-skladiščni design - vse je na peleta, da se prišpara na skladiščnem prostoru, stranka si jemlje s palete, in ko zmanjka pripeljejo samo novo paleto
-manj zaposlenih - zaposlenih je manj kot v drugih trgovinah in delajo vse. Ko niso na blagajnah pripravljajo blago. Manj zaposlenih pomeni manj stroškov, in nižje cene
-slow shopping, fast paying - na blagajnah gre na hitro, ko nakupuješ ti dajo mir in lahko zapravljaš koliko češ, ko pa te treba odpravit gre na hitro, ker med časom, ko je na blagajni uslužbenka bi lahko delavka delala kaj drugega
-blagajne so osnovane na tekočem traku - na blagajni mora biti gužva, šele ko je ful gužva se odpre nova blagajna in ko je gužve konec se zapre, pult za blagajno je mali da te pasivno motivirajo, da se stranka odstrani izdelke in oddide

Ni fora v tem, da je Lidl pozabil, da bi lahko imel lepše trgovine ali pa večje pulte, ampak, da je to njihova strategija. Ker je no frills trgovina Aja pa tudi ni naklučje, da so vse poslovalnice urejene po približno enakem tlorisu in razporeditvi blaga.


In ko bojo s svojim modelom uničili dražje trgovce (ker zaradi poslovnega modela celotne družbe bo večini cena vse bolj pomembna), bojo dvignili cene in še povečali dobiček. Pa morda boš moral imeti člansko izkaznico, če boš hotel kupovati. In ker drugih trgovin ne bo, boš moral morda oddelati določeno število ur v trgovini na mesec, drugače ti bojo vzeli izkaznico...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

videc ::

zmaugy je izjavil:

In ko bojo s svojim modelom uničili dražje trgovce (ker zaradi poslovnega modela celotne družbe bo večini cena vse bolj pomembna), bojo dvignili cene in še povečali dobiček. Pa morda boš moral imeti člansko izkaznico, če boš hotel kupovati. In ker drugih trgovin ne bo, boš moral morda oddelati določeno število ur v trgovini na mesec, drugače ti bojo vzeli izkaznico...>:D

Kaj je pa Mercator naredil z malimi lokalnimi trgovinami? Se, mogoče, spomniš?

zmaugy ::

videc je izjavil:

zmaugy je izjavil:

In ko bojo s svojim modelom uničili dražje trgovce (ker zaradi poslovnega modela celotne družbe bo večini cena vse bolj pomembna), bojo dvignili cene in še povečali dobiček. Pa morda boš moral imeti člansko izkaznico, če boš hotel kupovati. In ker drugih trgovin ne bo, boš moral morda oddelati določeno število ur v trgovini na mesec, drugače ti bojo vzeli izkaznico...>:D

Kaj je pa Mercator naredil z malimi lokalnimi trgovinami? Se, mogoče, spomniš?


Točno to. In zakaj misliš da so tuji diskontni trgovci kaj bolj plemeniti?

zmaugy ::

Če prevzamejo dovolj velik tržni delež, se konkurenti ali umaknejo s trga ali pa spremenijo poslovni model. In naenkrat imaš zelo monoton trg.
Tisti, ki bi radi imeli Merkator iz 2000 do 2007, ga ne bojo nikoli več imeli, čeprav so pripravljeni plačati nekaj več. Ker jih je premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smurf ::

zmaugy je izjavil:

Če prevzamejo dovolj velik tržni delež, se konkurenti ali umaknejo s trga ali pa spremenijo poslovni model. In naenkrat imaš zelo monoton trg.
Tisti, ki bi radi imeli Merkator iz 2000 do 2007, ga ne bojo nikoli več imeli, čeprav so pripravljeni plačati nekaj več. Ker jih je premalo.

Me prav zanima kako bosta Hofer/Lidl vzela trzni delez recimo Leclercu ali pa merkatorju pri maximarketu (ki imata precej svojo niso).

zmaugy ::

Ko ti tržni delež pade pod določen procent, se ti stroški zvišajo, cene moraš zvišati, tržni delež ti še dodatno pade... In potem imaš zgoraj omenjeni dve izbiri.

Smurf ::

Se enkrat, poslovni model diskontov ni prevlada na trgu. Ce bi hoteli prevladati na trgu bi se morali iti merkator. Diskonti so specializirane trgovine za dolocen segment, ki ne pokrije celotnega trga.

Podobno bi bilo, ce bi trdil, da bo Mcdonalds (ali fast food) izrinil restavracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

tikitoki ::

Master_Yoda je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Čkte, potem sem samo jaz tako uvideven/neumen, da zmečem stvari nazaj v vozek, potem pa si jih na polici zložim sam? Namreč s tem povečam pretočnost blagajn. Se pa najdejo primerki, ki ko mu prodajalka skenira izdelek, tega daje potem počasi v svojo vrečo, dokler ne pospravi vseh, nato počasi vzame denarnico in plača.
Seveda ne ve, da je storil/-a kaj narobe. Pač slovenclji rabimo nekaj časa za tisti "preklop" v glavi, da se zavemo, zakaj so tiste police tam.


Problem je v tem, da so nas zelo uspesno preprogramirali, da nekateri kupci mislijo da smo stranke zadolzene za vecjo pretocnost blagajn, in da je kupec kriv za cakanje, ce se ne spoka iz trgovine isto milisekundo ko je trgovina dobila njegov denar. Ne ni krivo to da dela samo ena blagajnicarka, ker so druge odpustili, da imajo vec profita. Krivi ste vi ker se ne spokate takoj iz trgovine.

En rant od Bill Burra glede "avtomatskih" blagajn in tega da mora dejansko kupec opravljati njihovo delo:
You come in, you pick the things you want, you bring it up, you ring it up, you pay me, you put it in the bag, and then you get the fuck out of my store.


Se strinjam. Mene LIDL ne placuje in trenira za podiranje rekordev v hitrosti opravljanja nakupov in me zato njihova taktika za manjsanje stevila zaposlenih ne zanima. Tja sem prisel nekaj kupiti in pricakujem vsaj 5 sekund, da pospravim izdelke, preden se me ze grdo gleda. Mislim, da je bolj normalno, da se ljudem zdi zamal, da te po placilu hocejo odstranjenega v tistem trenutku. Kar ne pomeni, da je normlano, da pol ure zlagasm. Pa eni ljudje imajo mogoce tudi probleme, jih bolijo roke in niso tako urni vec, seveda pa nekaterih "uvidevnezev" to ne zanima. Uvidevno je samo to, kar oni smatrajo za bonton.

Invictus je izjavil:

dj_uro je izjavil:

Odnos imajo tak: dokler roba ne pride mimo skena, si zaželen, potem pa spizdi ven jebemti, da te ne vidim do naslednjič.
In to ni OK. Tudi mi bomo enkrat stari, pa da nas pol vidim...

Kaj pa bi rad? Da ti ga blagajničarka na koncu še potegne?


Ce zadnejga dela nisi dojel, pa ga bos, prej ali slej, ce ne bos dozivel nenadne smrti. Prej ali slej bos fasal kaksno poskodbo ali pa se enostavno postaral. Sam enim je to ze znanstvena fantastika, ker ne premorejo trohice empatije in se kaze egocentricnost in narcisodinost na vsakem koraku. Ne skrbi, bos bolje razumel, k bos tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Dri3r ::

Meni čakanje v vrsti sploh ni problem, me pa moti ko me kak nestrpnež z vozičkom trka v "tazadnjo". Takrat bi se najraje obrnil in vprašal: "kaj vam tudi paše v ritko?"
dri3r

MIHAc27 ::

Pa dober... zlagajte počas, ne bo konec sveta, in če ne boste zapravili samo par evrov, verjamem da boste še naprej dobrodošli v njihovih trgovinah.

Jaz bo pa seveda še naprej vesel, če bo šlo hitro čez kot gre zaenkrat.

zmaugy ::

Smurf je izjavil:

Se enkrat, poslovni model diskontov ni prevlada na trgu. Ce bi hoteli prevladati na trgu bi se morali iti merkator. Diskonti so specializirane trgovine za dolocen segment, ki ne pokrije celotnega trga.

Podobno bi bilo, ce bi trdil, da bo Mcdonalds (ali fast food) izrinil restavracije.


Tukaj je precejšnja razlika. V restavracijo ne greš vsak dan s celo družino, v trgovini pa kupuješ vsak dan za celo družino (od hrane do čistil). Tudi ponudba je lažje primerljiva kot v restavraciji in tudi marže v restavracijah so lahko višje in je več prostora za različno uspešne nabavne poti.
Kot rečeno, če nekomu tržni delež pade premočno, ne more več konkurenčno kupovati in zaposlovati. Nato propade. In preostali igralci na trgu hočeš nočeš dobijo njegov deleż.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dexterboy ::

Tisti, ki hodi VSAK DAN v trgovino, nima pospravljenega podstrešja. Brez osebnih zamer do kogarkoli.
Nakupovanje ni način življenja. Gledam pa folk pri moji na Slovenčevi, ko je Hofer odprl trgovino...
Čakam, da poči pleh na polno, folk je fu...n, ko zavijajo na cesto. Sploh ne gledajo okoli sebe.
Slovenska mentaliteta, kaj čmo :))

Shegevara je izjavil:

Uglavnem že samo pomislek, da stojijo za mano živčni stroji, kot se opisujejo nekateri tukaj me vedno spravlja v nervozo, ko za pospravljanje v vrečo porabim 5 sekund več, da produktov, kot je kruh slučajno ne stlačim na dno vreče in jih pomečkam. Bog ne daj, da se zmotim še pri tipkanju PIN kode, bo baron v vrsti fasal živčni zlom!
Saj vem, da se komu kdaj mudi in mu je težko gledat nekoga, ki menca tam pred pultom ampak da si to zasluži posebno temo na forumu z vneto debato je pa po svoje že komedija. Čudno, da OP ni odprl teme v kategoriji problemi človeštva.
Le kaj bo naslednji mesec ob živce spravljalo ? Tri-sekundna zamuda, da nekdo spelje za prižigom zelene na semaforju? Osebe, ki jemljejo tvoje dragocene sekunde še za tiskanje računa na bankomatu?
Stay tuned...

+1
Ko ljudje ocenjujemo drug drugega za blagajnami štacun, je konec humanega razvoja...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

johan05 ::

S temo nisem mislil, da se meni ne da čakati na blagajni par sekund, minut več. Ni panike, sem popustljiv, amapak če pa nekdo počne zanalašč, potem pa to ne jemljem zlahka. Obregnil sem se ob dejstvo, da nekateri sistema nakupovanja niso sprejeli in delajo po svoje (pri blagajni artikle sortirajo v vrečke). Po eni strani jim dam prav, saj je njihov denar, a po drugi ni pošteno do vseh ostalih. Tisti, ki si dovolijo delati po svoje, so po navadi ljudje v najboljših letih, ne pa stari, bolni, betežni...

Malo drugačen primer:
Starša z dvema otrokoma nakupujeta. Cel proces od nakladanja artiklov naprej poteka veliko počasneje, kot bi lahko. Po skeniranju artiklov se res počasi odločata, kaj bosta dala v katero vrečo. Sortirata sem in tja, mečeta izdelke iz ene vreče v drugo in spet nazaj. Vsi čakamo. Otroka letata okoli, tulita, vsi moramo paziti, da se ne bi zaleteli. Vedeta se javosti neprimerno, pa čeprav sta otroka. Vmes si zaželita še čokolado in cela vrsta se umakne, da oče zbere čokolado za sina. Počasi seveda. Vsi čakamo. Saj zastopim, družina, otroci itd., ampak neka meja pa mora biti. Seveda oba starša precej arogantna, ne da bi kar koli rekla, ker smo vsi čakali.

Saj zato pa je tako kot je, ker vsak razmišlja samo kako bo njemu čim bolje. Odprem Facebook in vidim celo vrsto prispevkov o pomoči tem in onem (ja, ogromno se pomaga nekim mačkom in psom, kar je zame malo mimo). Greš pa v realni svet in nimaš nikakršnega občutka o pomoči do sočloveka.

zmaugy ::

dexterboy je izjavil:

Tisti, ki hodi VSAK DAN v trgovino, nima pospravljenega podstrešja. Brez osebnih zamer do kogarkoli.
Nakupovanje ni način življenja. Gledam pa folk pri moji na Slovenčevi, ko je Hofer odprl trgovino...
Čakam, da poči pleh na polno, folk je fu...n, ko zavijajo na cesto. Sploh ne gledajo okoli sebe.
Slovenska mentaliteta, kaj čmo :))

Shegevara je izjavil:

Uglavnem že samo pomislek, da stojijo za mano živčni stroji, kot se opisujejo nekateri tukaj me vedno spravlja v nervozo, ko za pospravljanje v vrečo porabim 5 sekund več, da produktov, kot je kruh slučajno ne stlačim na dno vreče in jih pomečkam. Bog ne daj, da se zmotim še pri tipkanju PIN kode, bo baron v vrsti fasal živčni zlom!
Saj vem, da se komu kdaj mudi in mu je težko gledat nekoga, ki menca tam pred pultom ampak da si to zasluži posebno temo na forumu z vneto debato je pa po svoje že komedija. Čudno, da OP ni odprl teme v kategoriji problemi človeštva.
Le kaj bo naslednji mesec ob živce spravljalo ? Tri-sekundna zamuda, da nekdo spelje za prižigom zelene na semaforju? Osebe, ki jemljejo tvoje dragocene sekunde še za tiskanje računa na bankomatu?
Stay tuned...

+1
Ko ljudje ocenjujemo drug drugega za blagajnami štacun, je konec humanega razvoja...


Ni treba iti vsak dan v trgovino, vendar imaš doma stvari iz trgovine za vsak dan. Pa malenkosti kot kruh na primer so najboljše sveže.

johan05 je izjavil:

S temo nisem mislil, da se meni ne da čakati na blagajni par sekund, minut več. Ni panike, sem popustljiv, amapak če pa nekdo počne zanalašč, potem pa to ne jemljem zlahka. Obregnil sem se ob dejstvo, da nekateri sistema nakupovanja niso sprejeli in delajo po svoje (pri blagajni artikle sortirajo v vrečke). Po eni strani jim dam prav, saj je njihov denar, a po drugi ni pošteno do vseh ostalih. Tisti, ki si dovolijo delati po svoje, so po navadi ljudje v najboljših letih, ne pa stari, bolni, betežni...

Malo drugačen primer:
Starša z dvema otrokoma nakupujeta. Cel proces od nakladanja artiklov naprej poteka veliko počasneje, kot bi lahko. Po skeniranju artiklov se res počasi odločata, kaj bosta dala v katero vrečo. Sortirata sem in tja, mečeta izdelke iz ene vreče v drugo in spet nazaj. Vsi čakamo. Otroka letata okoli, tulita, vsi moramo paziti, da se ne bi zaleteli. Vedeta se javosti neprimerno, pa čeprav sta otroka. Vmes si zaželita še čokolado in cela vrsta se umakne, da oče zbere čokolado za sina. Počasi seveda. Vsi čakamo. Saj zastopim, družina, otroci itd., ampak neka meja pa mora biti. Seveda oba starša precej arogantna, ne da bi kar koli rekla, ker smo vsi čakali.

Saj zato pa je tako kot je, ker vsak razmišlja samo kako bo njemu čim bolje. Odprem Facebook in vidim celo vrsto prispevkov o pomoči tem in onem (ja, ogromno se pomaga nekim mačkom in psom, kar je zame malo mimo). Greš pa v realni svet in nimaš nikakršnega občutka o pomoči do sočloveka.


Otroci niso stroji ali igrače, ki naredijo stvari po tvojih željah in ukazih ali ki jih malo odložiš doma na polico, ko te baše za čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

OK.d ::

Smurf je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

Smurf je izjavil:


Jaz cas cenim, zato je prva prioriteta, da je nakup mimo cimhitreje (in ne da me prodajalka vprasa kako kaj druzina). Zato se tudi trudim, da ostali ne izgubljajo casa zaradi mene.


torej pojdi v merkator na robotsko blagajno in boš sam poskrbel, da bo šel nakup hitro skozi!

Avtomaticne blagajne so super (sicer so spet pri Mercatorju slabse kot recimo pri Sparu) in jih uporabljam tam kjer so na voljo, zal pa to ni povsod.

Sploh pri mercatorju, ko želiš plačati s kartico in čakaš na prodajalko, da ti odobri nakup, no vsaj pred časom je bilo tako:P
LPOK.d

[D]emon ::

Odobritev je potrebna samo v primeru ce kupujes alkohol.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

radmannsdorf ::

Zato jaz večinoma rajši nakupujem v normalnih trgovinah, ker sem rad lepo postrežen in me ne gledajo grdo na blagajni.
Če me pa že zanese po vrečke za smeti v Lidl ali po Clarke's bourbon v Hofer, me pa moti gužva na blagajnah. Porkaduš!

MadMen ::

OK.d je izjavil:


Sploh pri mercatorju, ko želiš plačati s kartico in čakaš na prodajalko, da ti odobri nakup, no vsaj pred časom je bilo tako:P

Tega ni že eno leto...

Okapi ::

RobertDev je izjavil:


Moj point je, da ne bom nikoli hitel, da bodo vaše riti 10 minut prej pred televizijo.
Jaz pa upam, da boš naslednjič pri zobarju dve uri čakal.>:D

dexterboy je izjavil:

Tisti, ki hodi VSAK DAN v trgovino, nima pospravljenega podstrešja.
Zaradi mene lahko ješ tudi en teden star kruh in pol meseca staro zelenjavo. Eni imamo pa raje sveže stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bajsibajsi ::

dexterboy je izjavil:

Tisti, ki hodi VSAK DAN v trgovino, nima pospravljenega podstrešja. Brez osebnih zamer do kogarkoli.


Se strinjam. Smo prej narocili v Meckatorju online in dobimo (zastonj) dostavljeno v predsobo jutri med 16 in 18 uro. ;)

Samael ::

dexterboy je izjavil:

Tisti, ki hodi VSAK DAN v trgovino, nima pospravljenega podstrešja. Brez osebnih zamer do kogarkoli.
Nakupovanje ni način življenja.


Seveda je lahko nakupovanje del načina življenja. Kdo sva midva, da bova sodila? Ti mogoče riti ob tej in tej uri ne premakneš izpred compa (a to tudi ni način življenja? Ja, seveda je... ne bomo se obsojali, ane), nekdo gre pa mogoče raje malce na sprehod, med ljudi, si malce ogleda izložbe, kupi kakšno bedarijo. Mogoče to komu postane celo rutina... In če... kaj potem? Kdo si ti, da boš na osnovi tega postavljal diagnoze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

[D]emon ::

Sam grem v stacuno (Mercator) vsak dan iz dveh razlogov:

1) Imam ga 200m po cesti, ce toliko
2) Kruha ne kupujem za cel teden, ker se prehitro posusi

Pa se vcasih kaksne malenkosti nimajo en dan, pa grem naslednji dan iskat
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dexterboy ::

Samael je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Tisti, ki hodi VSAK DAN v trgovino, nima pospravljenega podstrešja. Brez osebnih zamer do kogarkoli.
Nakupovanje ni način življenja.


Seveda je lahko nakupovanje del načina življenja. Kdo sva midva, da bova sodila? Ti mogoče riti ob tej in tej uri ne premakneš izpred compa (a to tudi ni način življenja? Ja, seveda je... ne bomo se obsojali, ane), nekdo gre pa mogoče raje malce na sprehod, med ljudi, si malce ogleda izložbe, kupi kakšno bedarijo. Mogoče to komu postane celo rutina... In če... kaj potem? Kdo si ti, da boš na osnovi tega postavljal diagnoze?


OMFG; pisal sem o folku, ki NE ZDRŽI, a da ne bi šel vsak dan v štacuno. Sej se razumemo, mar ne?
Pred desetletji so bili vsi označeni za alkoholike (pa niso bili), ki so šli po šihtu na en špricer v lokalni bife, danes pa jemljete za zdravo, da ste vsak dan v štacuni. Svež kruh in zelenjava ČISTO VSAK DAN? You must be fucken kiddin' me, right?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bambam20 ::

Crossfire je izjavil:

Nakupovalne vrečke so stvar preteklosti. Meni je najbolj praktično imeti s sabo dva zložljiva tekstilna kontejnerčka, jih razpostrem kr v vozičku in samo lepo zlagam noter. Na ta način se folga še tako hitro blagajničarko...
Nekaj podobnega:




Kje se tole kupi pri nas? BI si kupil.

Samael ::

dexterboy je izjavil:

Samael je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Tisti, ki hodi VSAK DAN v trgovino, nima pospravljenega podstrešja. Brez osebnih zamer do kogarkoli.
Nakupovanje ni način življenja.


Seveda je lahko nakupovanje del načina življenja. Kdo sva midva, da bova sodila? Ti mogoče riti ob tej in tej uri ne premakneš izpred compa (a to tudi ni način življenja? Ja, seveda je... ne bomo se obsojali, ane), nekdo gre pa mogoče raje malce na sprehod, med ljudi, si malce ogleda izložbe, kupi kakšno bedarijo. Mogoče to komu postane celo rutina... In če... kaj potem? Kdo si ti, da boš na osnovi tega postavljal diagnoze?


OMFG; pisal sem o folku, ki NE ZDRŽI, a da ne bi šel vsak dan v štacuno. Sej se razumemo, mar ne?
Pred desetletji so bili vsi označeni za alkoholike (pa niso bili), ki so šli po šihtu na en špricer v lokalni bife, danes pa jemljete za zdravo, da ste vsak dan v štacuni. Svež kruh in zelenjava ČISTO VSAK DAN? You must be fucken kiddin' me, right?


Moj argument ostane. Hkrati pa predlagam, da si vzameš kakšno minuto, se zazreš vase, samokritično pomisliš na kakšne dve, tri bedarije, ki jih počneš v življenju in se nato okličeš za osebo, ki nima pospravljenega podstrešja.
PS. zakaj pa ti (če kaj res konkretnega ne pride vmes) ČISTO VSAK DAN pogledaš na internet? Kakšno življenje je to!!!
(ne ne sodim, le parafraziram tvoj argument)

[D]emon ::

> da ste vsak dan v štacuni. Svež kruh in zelenjava ČISTO VSAK DAN?

Ti ocitno uzivas v starem kruhu in nagniti zelenjavi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Samael ::

Ma blesavo je, ker je v osnovi čisto neškodljiva stvar, pa jo oseba predstavi kot skrajno bolno. Zakaj že?
Pripravljem sem staviti, da ima vsakdo izmed nas, vključno s piscem ki sodi zgoraj zgoraj, kakšno bistveno bolj blesavo razvado. Ampak to je ok...

dexterboy ::

@Speadge; ne boš verjel, ampak nisem vsak dan niti za računalnikom niti na internetu.... Priznam pa, da imam tudi jaz bedarije. Vsi jih imamo. Ampak se vsaj trudimo, da se ne nalezemo novih... kar potrošništvo je.
@[D]emon; zopet si po svoje razlagate pisanje. Minejo tudi dnevi brez kruha, zelenjave, hrane... A vidiš kmeta vsak dan v štacuni?

Kar hočem povedati je, da zagotovo lahko zdržimo tudi kakšen dan brez obiska štacune. La vita e bella?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

dexterboy je izjavil:



Kar hočem povedati je, da zagotovo lahko zdržimo tudi kakšen dan brez obiska štacune. La vita e bella?


Seveda lahko. Lahko pa je tudi sprehod do trgovine po frišne žemljice del dnevne rutine nekoga. In?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14221966 (12545) janezvalva
»

Hvala ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210408 (7637) jocoj
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104032 (40490) zmaugy
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119868 (15366) GregiB

Več podobnih tem