» »

Zanimiv video: kako nam je avtomobilska industrija, za svoj zaslužek, ukradla ulice

Zanimiv video: kako nam je avtomobilska industrija, za svoj zaslužek, ukradla ulice

1
...
3 4
5
»

Quix ::

Aja pa mimogrede, da ne boš odbluzila, prejšnje podjetje za katerega sem delal je Akamai (trenutnega zaposlovalca ne bom izdal). Skratka, ne zaposlujem nikogar v Ljubljani, nočem imeti opravka z nikomer v sloveniastanu (sociopati, s katerimi naj se ukvarjajo psihiatri, jaz se ne bom), nimam nikogar zaposlenega (iz enakega razloga kot sem ga navedel) in me absolutno ne zanima tratenje mojega časa za kretene, ki živijo v sloveniastanu. Raje sem brezposelen, kot, da si smradim življenje z njimi, 30 let furam enako logiko - raje brezposelen kot, da se ukvarjam z lokalnimi kreteni. Zdaj mi pa le razloži, zakaj moram jaz, prenašati migracijski promet po Ljubljani, s tem, da plačujem vse davke, ker razumem, kaj pomeni utaja davkov.

Le razloži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

WizzardOfOZ ::

Quix je izjavil:

Da vidim tvojo rešitev, ki ne vključuje prepovedi egoističnim izkoriščevalcem situacije in odstrani 100.000 avtomobilov egoistov, ven iz mesta.


Egoist si tukaj samo ti, balkanček. Prepovedovati nekaj, brez postavljanja alternative je totalna bedarija in čisti egoizem ter blokiranje prostega pretoka ljudi do svoje službe. V Sloveniji alternative namreč ni in če ne morejo delavci priti do službe, si obsodil ljudi na socialno in životarjenje ali pa na kaj hujšega.
Vse dosedanje vlade so javni potniški promet kompletno zanemarile in brez nekih subvencij in pomoči so se proge samo ukinjale, ker so se zdele nedonosne. Tukaj bi morala država začeti na tem graditi.

To je moj predlog:
1. začeti z decentralizacijo ljubljane (pa magari z bolj ugodnimi davki za tiste, ki se umaknejo iz mesta ven).
2. Privit zaposlovalce, da bo čimveč ljudi lahko delalo od doma (tisti, ki seveda lahko delajo tako). Takoj bo vsaj med 10 in 15% manj ljudi na cestah.
3. Zapreti kompletni center mesta za avtomobile.
4. Javni potniški promet v mestu poštimat v krožnih progah in se te proge delno prekrivajo (da lahko hitro prestopiš na drug bus), ter čakanje na avtobus max 5 minut.
5. Razširit in končno enkrat urediti želežniški promet (dodaten tir, vlaki brez zamud)
6. Povečat število pasov na avtocestah in obvoznicah. Že zato, ker se tranzitni promet veča med 10% in 15% na leto in nam bo kmalu evropa začela težit, da naj nehamo ovirat prosti pretok.
7. Poštimat uvoze in izvoze na teh avtocestah, da bodo lahko skozi spustili še več avtomobilov.
8. Urediti konkretne P+R ob vsakem takem izvozu
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

Mislim, da bio bilo bolje spravit vse tvoronjake iz Kora na železnico.

Sam za to bi rabili čisto novi tir od Kopra, pa tam so Prekmurja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Quix je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

200k ljubljancanov se vozi z _avti_ znotraj LJ, kaj ti ni jasno?
Dnevni migrant pride meg 6-9 zjutraj sparkira in avta ne odmakne do poznega popoldneva. Med tem 9-5 po LJ smrdite ljubljancani sami sebi z avti.


Ne, klošar. Teh 200k ljubljančanov plačuje za to davke občini, kjer imajo stalno prebivališče. PLAČAJO za vzdrževanje cest.

Po drugi strani, 100.000 dnevnih migrantov, plačuje davke vsem ostalim občinam. Od vas nimamo nič. Samo štalo. Ste samo paraziti na ljubljanskih cestah in čas je, da se to konča.

Se kr ne razumes, od davkov nebo nic manj prometa, ce vecino kilometrov po mestu cez dan zasvinjate sami.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

c3p0 ::

Quix je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jejzas na, kaj mate za ene probleme v tem malem mestecu. Malo vas je skirojasev, zato nebo iz te moke kruha.

Nisi odgovoril, torej se strinjaš s prepovedjo. Naslednji prosim.

Na koncu bomo skupaj ugotovili, da se strinjate, da ni druge rešitve - promet znotraj obvoznice je potrebno izdatno cestniniti oz. ovirati do maksimuma.

Pa ne, ker bi bilo to potrebno v normalni državi ampak ker podivjani idioti v Sloveniastanu ne razumejo ničesar drugega kot prepovedi.

Se že počasi kaže problem. Ne v "ljubljančanih" ampak v na pol podivjanih entitetah izven Ljubljane. Na pol živalih, ki jih zanima samo lastna rit. Sramotah za homo sapiens.


Bedasto. Najprej moraš okrepit javni promet, da bo ljudem v interesu pustit avto na obrobju. Ti pa bi samo represiral. Psihologija šus. Zdaj se pa pojdi prilimat na cesto, da boš "oviral promet do maksimuma", vzami zraven še par kolesarjev in kantico epoksija.

Quix je izjavil:

Aja pa mimogrede, da ne boš odbluzila, prejšnje podjetje za katerega sem delal je Akamai (trenutnega zaposlovalca ne bom izdal).


A si bil diversity hire, ali pa si letel, ker so morali zapolnit kako kvoto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Quix ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Egoist si tukaj samo ti, balkanček. Prepovedovati nekaj, brez postavljanja alternative je totalna bedarija in čisti egoizem ter blokiranje prostega pretoka ljudi do svoje službe. V Sloveniji alternative namreč ni in če ne morejo delavci priti do službe, si obsodil ljudi na socialno in životarjenje ali pa na kaj hujšega.
Vse dosedanje vlade so javni potniški promet kompletno zanemarile in brez nekih subvencij in pomoči so se proge samo ukinjale, ker so se zdele nedonosne. Tukaj bi morala država začeti na tem graditi.

To je moj predlog:
1. začeti z decentralizacijo ljubljane (pa magari z bolj ugodnimi davki za tiste, ki se umaknejo iz mesta ven).
2. Privit zaposlovalce, da bo čimveč ljudi lahko delalo od doma (tisti, ki seveda lahko delajo tako). Takoj bo vsaj med 10 in 15% manj ljudi na cestah.
3. Zapreti kompletni center mesta za avtomobile.
4. Javni potniški promet v mestu poštimat v krožnih progah in se te proge delno prekrivajo (da lahko hitro prestopiš na drug bus), ter čakanje na avtobus max 5 minut.
5. Razširit in končno enkrat urediti želežniški promet (dodaten tir, vlaki brez zamud)
6. Povečat število pasov na avtocestah in obvoznicah. Že zato, ker se tranzitni promet veča med 10% in 15% na leto in nam bo kmalu evropa začela težit, da naj nehamo ovirat prosti pretok.
7. Poštimat uvoze in izvoze na teh avtocestah, da bodo lahko skozi spustili še več avtomobilov.
8. Urediti konkretne P+R ob vsakem takem izvozu


1. Neizvedljivo, kapital gre tja kjer je denar. Proizvodni obrati so izven mesta, ker je preprosto kvadratura predraga.
2. Neizvedljivo.
3. Prepoved, zanimivo.
4. Ne reši ničesar. Avtomobilisti v veliki večini LPPja ne uporabljajo, tudi če je proga idealna. Zakaj bi ga potem?
5. Govorimo o mestu.
6. Samo, če zapremo uvoz v Ljubljano, sicer bi to pomenilo samo še večjo gužvo.
7. Enako kot 6.
8. So že, pa še kakšen bo.

Skratka, niti ene same rešitve nisi navedel, ki bi dejansko karkoli dosegla, sploh ne na kratki rok.

Moja rešitev je izvedljiva v mesecu, dveh. Razen znakov za cestnino, softwarska. Skratka, zdaj se strinjava, da je prepoved nujna.

c3p0 je izjavil:

Bedasto. Najprej moraš okrepit javni promet, da bo ljudem v interesu pustit avto na obrobju.

Okrepil se bo prvi dan, ko bo zaradi cestnin manj avtomoilov v mestu in bo avtobus lahko bistveno hitreje vozil. Več avtobusov in prog, pa, ko se nabere cestnin in kazni.

Samo po sebi ne bo ljudem nikoli v interesu pustiti avto na obrobju, korenček vam je bil leta P+R, zdaj pride palica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

Quix ::

Mimogrede, še en velik bonus cestnin, če je cestnina 20 eurov je to za eno osebo veliko, če jih je v avtu 5, je pa že ceneje od taxija.

Skratka so maksimalno prijazne do delavcev, da lahko pridejo do službe v vsakem primeru (WOZ "argumenti").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

Utk ::

V Lj je mesečna karta za parkirno hišo v centru cenejša kot če parkiraš en mesec na P+R in se voziš z busom. Tako da to bi izvajal samo bedak.

WizzardOfOZ ::

Quix je izjavil:


Moja rešitev je izvedljiva v mesecu, dveh. Razen znakov za cestnino, softwarska. Skratka, zdaj se strinjava, da je prepoved nujna.


V bistvu si želim tvojo rešitev. To bi bil končno začetek decentralizacije. Zaradi tvoje rešitve se bodo firme hitro odselile iz ljubljane, ljubljančani v notranjosti ringa boste pa lačni odplačevali opankarjeve kredite. Tisti zunaj ringa se bomo namreč odcepili in naredili samostojne občine, ker ne rabimo idiotov tvojega kova.

Zdaj pa čimprej v izvedbo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Quix ::

Utk je izjavil:

V Lj je mesečna karta za parkirno hišo v centru cenejša kot če parkiraš en mesec na P+R in se voziš z busom. Tako da to bi izvajal samo bedak.

Mhm, in ko zapeljes na cesto, te pofocka na prvi kameri OCR, preveri bazo za tisti dan placanih registerskih in dobis kazen po posti. Tako, da tvoj predlog je zagotovo nekaj kar bi izvajal samo bedak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

WizzardOfOZ ::

Daš tablice dol. Sej jih imaš lahko v avtu, ravno toliko, da jih kamere ne vidijo in se voziš naokoli.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Quix ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Daš tablice dol. Sej jih imaš lahko v avtu, ravno toliko, da jih kamere ne vidijo in se voziš naokoli.


Ti kar.
https://tednik.svet24.si/crna-kronika/2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

WizzardOfOZ ::

Brat se nauči. Sej tablice imaš v avtu. Pozabil si jih gor dat zjutraj, ker si jih zvečer spravil. Taki kot ti jih ponoči kradejo, da gredo lahko tankat z ukradenimi tablicami.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Quix ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Quix je izjavil:


Moja rešitev je izvedljiva v mesecu, dveh. Razen znakov za cestnino, softwarska. Skratka, zdaj se strinjava, da je prepoved nujna.


V bistvu si želim tvojo rešitev. To bi bil končno začetek decentralizacije. Zaradi tvoje rešitve se bodo firme hitro odselile iz ljubljane, ljubljančani v notranjosti ringa boste pa lačni odplačevali opankarjeve kredite. Tisti zunaj ringa se bomo namreč odcepili in naredili samostojne občine, ker ne rabimo idiotov tvojega kova.

Zdaj pa čimprej v izvedbo.


Lep primer, kaj vse so pripravljeni narediti junkiji na avtomobile :)) Stopi no do psihiatra, zagotovo obstajajo tablete za zniževanje odvisnosti od pleha...

WizzardOfOZ je izjavil:

Brat se nauči. Sej tablice imaš v avtu. Pozabil si jih gor dat zjutraj, ker si jih zvečer spravil. Taki kot ti jih ponoči kradejo, da gredo lahko tankat z ukradenimi tablicami.

Kar pred sodnikom izpade maksimalno verodostojna trditev, sploh glede na to, da nimaš plačane cestnine :)) Po mojem dobiš še ekstra bonus... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

feryz ::

Pustite ga na miru.
Saj vidite, da navija za to, da se eliti omogoči še lepše življenje, raji pa še bolj zagreni. Pač vse gleda skozi denar. Najbrž kolega od doktorja 10 procentov.

Quix ::

feryz je izjavil:

Pustite ga na miru.
Saj vidite, da navija za to, da se eliti omogoči še lepše življenje, raji pa še bolj zagreni. Pač vse gleda skozi denar. Najbrž kolega od doktorja 10 procentov.


Niti ne. Navijam za to, da nehate onemogočati ljudem normalno življenje, ki ga sicer hinavsko zahtevate zase.

Tukaj ste problem avtomobilisti, ne jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

Utk ::

Quix je izjavil:

Utk je izjavil:

V Lj je mesečna karta za parkirno hišo v centru cenejša kot če parkiraš en mesec na P+R in se voziš z busom. Tako da to bi izvajal samo bedak.

Mhm, in ko zapeljes na cesto, te pofocka na prvi kameri OCR, preveri bazo za tisti dan placanih registerskih in dobis kazen po posti. Tako, da tvoj predlog je zagotovo nekaj kar bi izvajal samo bedak.

Mene ne bo, in jaz podpiram tvoj idiotizem.

Quix ::

Utk je izjavil:

Quix je izjavil:

Utk je izjavil:

V Lj je mesečna karta za parkirno hišo v centru cenejša kot če parkiraš en mesec na P+R in se voziš z busom. Tako da to bi izvajal samo bedak.

Mhm, in ko zapeljes na cesto, te pofocka na prvi kameri OCR, preveri bazo za tisti dan placanih registerskih in dobis kazen po posti. Tako, da tvoj predlog je zagotovo nekaj kar bi izvajal samo bedak.

Mene ne bo, in jaz podpiram tvoj idiotizem.

Zanimivo, zadeva se ti zdi idiotizem, pa ga podpiraš, hočeš povedati, da si idiot?

WizzardOfOZ ::

Quix, brati še vedno ne znaš.

junkiji z avtomobili? Sinko, od bajte do gozda imam 30m, čeprav živim v ljubljani izven ringa. Prehodim vsak dan med 6 in 7km v gozdu (ne glede na to ali pada dež ali pa sije sonce), v trgovino hodim peš, vikendi so pohodi z vsaj po 20km na dan (ravno zdajle bom šel na Dobeno s familjo peš, kjer bomo pojedli odlično kosilo).
Ti zelo verjetno niti pol toliko ne prehodiš na teden in se zelo verjetno vsedeš v avto, ko moraš v trgovino, ker drugače te avtomobili niti nebi motili. Sicer je pa v veliki večini promet v ljubljani od ljubljančanov znotraj ringa. Vi znotraj ringa ste tisti, ki ste leni ko fuksi, ki ne znate niti živeti in se vam ne da do trgovine peš, pa se tja pripeljete z avtom. Zato vas pa moti ves promet, pa čeprav niso zanj krivi ostali, ampak ste kar sami.

Avto imam pa registriran, torej cestnino za vse ceste v slo sem že plačal. Tudi za ljubljano. Tablice so tudi taprave, samo namesto na odbijačuu bodo v avtu in se bom vozil po mestu kolikor bom hotel mimo vseh teh tvojih kamer. Ponoči bom pa še kako s črnim sprejem našprical, da boste imeli med dnevom malo dela in boste moral delat.

Pa na avtu nimam LJ tablice, niti je nikoli ne bom imel, čeprav živim v ljubljani. S tako tablico na avtu ste ponavadi usraneti, ki mislite, da je vse vaše in da ste bolj upravičeni do česa, kot drugi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Zanimivo, zadeva se ti zdi idiotizem, pa ga podpiraš, hočeš povedati, da si idiot?

Ne jaz, ti. Če hoče bedak naredit neumnost, ga z veseljem podprem, da se bo naučil kak bedak je. Morda. Če ne, bo pa naslednjič še večjo neumnost naredu. Jaz se pa še bolj smejal.

Quix ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Quix, brati še vedno ne znaš.

junkiji z avtomobili? Sinko, od bajte do gozda imam 30m, čeprav živim v ljubljani izven ringa. Prehodim vsak dan med 6 in 7km v gozdu (ne glede na to ali pada dež ali pa sije sonce), v trgovino hodim peš, vikendi so pohodi z vsaj po 20km na dan (ravno zdajle bom šel na Dobeno s familjo peš, kjer bomo pojedli odlično kosilo).
Ti zelo verjetno niti pol toliko ne prehodiš na teden in se zelo verjetno vsedeš v avto, ko moraš v trgovino, ker drugače te avtomobili niti nebi motili. Sicer je pa v veliki večini promet v ljubljani od ljubljančanov znotraj ringa. Vi znotraj ringa ste tisti, ki ste leni ko fuksi, ki ne znate niti živeti in se vam ne da do trgovine peš, pa se tja pripeljete z avtom. Zato vas pa moti ves promet, pa čeprav niso zanj krivi ostali, ampak ste kar sami.

Avto imam pa registriran, torej cestnino za vse ceste v slo sem že plačal. Tudi za ljubljano. Tablice so tudi taprave, samo namesto na odbijačuu bodo v avtu in se bom vozil po mestu kolikor bom hotel mimo vseh teh tvojih kamer. Ponoči bom pa še kako s črnim sprejem našprical, da boste imeli med dnevom malo dela in boste moral delat.

Pa na avtu nimam LJ tablice, niti je nikoli ne bom imel, čeprav živim v ljubljani. S tako tablico na avtu ste ponavadi usraneti, ki mislite, da je vse vaše in da ste bolj upravičeni do česa, kot drugi.


Zanimivo, da se vedno najbolj praskajo tisti, ki jih najmanj srbi... je že prav patološko, morda neka nova kožna bolezen? :))

Utk je izjavil:

Zanimivo, zadeva se ti zdi idiotizem, pa ga podpiraš, hočeš povedati, da si idiot?

Ne jaz, ti. Če hoče bedak naredit neumnost, ga z veseljem podprem, da se bo naučil kak bedak je. Morda. Če ne, bo pa naslednjič še večjo neumnost naredu. Jaz se pa še bolj smejal.

Torej si idiot? :)

WizzardOfOZ je izjavil:

se bom vozil po mestu kolikor bom hotel mimo vseh teh tvojih kamer. Ponoči bom pa še kako s črnim sprejem našprical, da boste imeli med dnevom malo dela in boste moral delat.


Veš kaj je pri celi zadevi najlepše? Da se mimo vseh teh "mojih" kamer že voziš, že leta. In pa le našpricaj kakšno, lahko takoj začneš.

(počasi začenjaš spominjati na mariborske hotentote, tudi radi lažejo od kje so in uničujejo javno lastnino)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

WizzardOfOZ ::

Quix je izjavil:

Zanimivo, da se vedno najbolj praskajo tisti, ki jih najmanj srbi...


Revež, kaj te pa tako srbi?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56260814 (21960) deco16
»

Gonja proti mobilnosti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
50144502 (30742) Lowink
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19929841 (19927) jb_j
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802123691 (96896) Pika na i

Več podobnih tem