» »

Prezračevalni sistem z rekuperacijo

Prezračevalni sistem z rekuperacijo

Magic1 ::

Rekuperacija je komoditeta. Konstantno svež zrak, brez vseh minusov klasičnega zračenja. Ni konstantnega odpiranja oken, ali ko že res zabazdi, ne poslušaš okolice, ni mrčes (če imaš komarnik, zračiš nikakvo). Energije gre verjetno pri rekuperaciji ven podobno, saj tudi zamenjaš ene petkrat več zraka v dnevu in se izniči. Ni nujno potrebno, a ko enkrat imaš, ugotoviš da je super. Folk ima fancy avtomobile, ni da ni opreme, živijo pa v luknjah, kjer zračijo in lovijo komarje...
Rekuperacija je lahko draga, lahko si pa sam montiraš Lossney-a in prideš skozi za jurčka do dva.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Netrunner ::

Kaj kdo ve ali je za izmenjevanje zraka med sobami imeti bolje spodaj porezana vrata ali vgrajeno prezračevanje v podboj zgoraj?

Lepše in bolj komot je v podboju vendar se mi zdi da je bolj učinkovito če je pod vrati.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

c3p0 ::

Sem jih sprva želel sam zmontirat, pa z montažo dobiš nižji DDV in 30% od ekosklada in se nisem rabil j*bat z nabavo kronske žage, mašine, kako povrtat pod pravim kotom, ipd.

nekikr ::

No ja, zračiš še vedno sem in tja. Celotno poletje praktično. Če imaš zdaj, ko je svinjsko vroče že cel mesec, nastavljeno, da veselo vpihuje pregret zrak cel dan, potem toliko bolj goniš klimo. Ponoči pa moraš, če želiš shladiti hišo, še vedno odpreti vsa okna na prepih (kar pomeni, da potrebuješ komarnike), ker je v primerjavi z odprtimi okni po celi hiši prezračevanje z napravo zanemarljivo in hiše ne shladiš. Mene so "nategnili" s tem bypass načinom, ko hišo poleti mimo rekuperatorja "pohlajuješ" - kar je izraz, ki so si ga izmislili in strokovno pomeni "nategnili smo te". Pa imam Helios 500 stroj.

Kaj kdo ve ali je za izmenjevanje zraka med sobami imeti bolje spodaj porezana vrata ali vgrajeno prezračevanje v podboj zgoraj?

Podboj. Na ta način se zvok ne širi iz prostorov. Če porežeš spodaj se pa povsod vse sliši.

tony1 ::

Imaš kakšno sliko, kako to izgleda v podoboju vrat?

rovantvajler ::

rovantvajler je izjavil:

Kakorkoli, centralni rekuperator žal zaenkrat ne pride v poštev

Zakaj ne? Možna je tudi vgradnja v že obstoječo hišo. Enkrat sem eno noč tvegal da me najemodajalec vrže ven in sem dal na 1.stopnjo, če imaš ušesne čepke notr se da spat, vendar se zjutraj zbudiš v zatohli hiši. Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).


Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).

No jst še teh dveh opcij nisem imel, se je kar najemodajalec odločil da bo na tretji stopnji ružilo, briga njega. ;((

Netrunner ::

tony1 je izjavil:

Imaš kakšno sliko, kako to izgleda v podoboju vrat?

Žal ne, še sam nevem kako to izgleda :) .. kar sem razumel pa je narejeno tako da na vrhu se podboj ne dotika stena ampak je špranja skozi katero vleče zrak skozi na drugo stran.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tody ::

Špranje niso dovolje... Če mislite met "prezračeno" spalnico kjer spita dve osebi je potrebna konkretna lukna oz zračnik. Sam da ne bo kdo imel kake ideje da bo imel prezračeno spalnico ker je dal 2 mm veliko režo.

Lonsarg ::

Spranja mora bit vecja ja, pa se nadtlak rabis, kar lahko ventilator v kuhinji in kopalnici naredi, da spranje v spalnici notri potegnejo. Se pa ponavadi da hidrosenzobilne lopute namest obicne spranje, zato da se bolj odprejo kadar je zrak bolj vlazen/predihan da niso vedno na full.

barakus ::

Ali je kdo kje zasledil da prodajajo nadomestni filter za mitsubishi lossnay vl-100 za neko razumno ceno? Ali pa ima kako idejo kako to izvesti DIY?

Netrunner ::

Tody je izjavil:

Špranje niso dovolje... Če mislite met "prezračeno" spalnico kjer spita dve osebi je potrebna konkretna lukna oz zračnik. Sam da ne bo kdo imel kake ideje da bo imel prezračeno spalnico ker je dal 2 mm veliko režo.


2mm sigurno da ne, 1 cm debela špranja po celotni širini vrat pa je več kot dovolj za izmenjavo zraka me sobami.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mtl_slo ::

barakus je izjavil:

Ali je kdo kje zasledil da prodajajo nadomestni filter za mitsubishi lossnay vl-100 za neko razumno ceno? Ali pa ima kako idejo kako to izvesti DIY?


A je to to?
https://www.gomonsolar.com/produkti/nad...
Menjava je opisana tukaj:
https://www.mitsubishi-les.info/databas...

rovantvajler ::

Kretenska Lunos (i-VENT) rekuperacija. Zadevo sem posnel, zadeva je glasna za popizdit! Bežte stran od i-VENT (Lunos) nategunov. Počakte par sekund od začetka da štarta. Na 1:15 se ugasne za par sekund, pol pa spet v drugo smer. ;((8-O


ps: reaktivni mode, ki se vklopi sredi noči je še 2x hujši.

Zgodovina sprememb…

rovantvajler ::

ps: en izmed razlogov zakaj se sredi noči zbujaš je tudi to da se ventilacija ustavi izredno hitro (od 1:10 poslušte naprej). Štarta še lepo postopoma, ampak ustavi se pa nenadoma. In ta nenadna sprememba hrupa te zbudi (če te že ne hrup sam). Pa kot pravi tole na posnetku sploh še ni najhuje, "reaktivni" mode ki se vklopi sredi noči je še dosti hujši. Tole poslušat 24 ur na dan, tudi ponoči, je recept da se ti slej ko prej strga. ;(( Zakaj d fak bi človek to hotu. Kokr vem je rekuperacija mišljena da ti življenje izboljša, ne pa poslabša do amena.

Zgodovina sprememb…

mtl_slo ::

Pestro.
Očitno bom šel na dva analogna nič high tech Mitsubishija, ki ju bom lahko vključil v moj SmartHome in tam nastavljal kot želim.

mtl_slo je izjavil:

Pestro.
Očitno bom šel na dva analogna nič high tech Mitsubishija, ki ju bom lahko vključil v moj SmartHome in tam nastavljal kot želim.

Sta sicer notranji enoti kar veliki, ampak bom preživel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mtl_slo ()

Arey ::

rovantvajler je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Kakorkoli, centralni rekuperator žal zaenkrat ne pride v poštev

Zakaj ne? Možna je tudi vgradnja v že obstoječo hišo. Enkrat sem eno noč tvegal da me najemodajalec vrže ven in sem dal na 1.stopnjo, če imaš ušesne čepke notr se da spat, vendar se zjutraj zbudiš v zatohli hiši. Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).


Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).

No jst še teh dveh opcij nisem imel, se je kar najemodajalec odločil da bo na tretji stopnji ružilo, briga njega. ;((

Pa dobro, jamras ze celo temo kako hudo ti je. Verjamem. Prednost najema je da lahko najemodajalcu reces adijo in gres nekam kjer bos normalno spal.

rovantvajler ::

Arey je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Kakorkoli, centralni rekuperator žal zaenkrat ne pride v poštev

Zakaj ne? Možna je tudi vgradnja v že obstoječo hišo. Enkrat sem eno noč tvegal da me najemodajalec vrže ven in sem dal na 1.stopnjo, če imaš ušesne čepke notr se da spat, vendar se zjutraj zbudiš v zatohli hiši. Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).


Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).

No jst še teh dveh opcij nisem imel, se je kar najemodajalec odločil da bo na tretji stopnji ružilo, briga njega. ;((

Pa dobro, jamras ze celo temo kako hudo ti je. Verjamem. Prednost najema je da lahko najemodajalcu reces adijo in gres nekam kjer bos normalno spal.


V teoriji. V praksi pa že nekaj let v ljubljani tako manjka stanovanj da je izjemno težko kaj dobit. Razen za dvokratno ceno.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Še huje kot z nakupom je z najemom; kar je približno normalne cene se še vedno odda v dnevu, dveh.

Je pa morda minimalno bolje poleti oz. do konca septembra, ko študentov še ni v Lj. Vsaj včasih je bilo tako...

rovantvajler ::

Arey je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Kakorkoli, centralni rekuperator žal zaenkrat ne pride v poštev

Zakaj ne? Možna je tudi vgradnja v že obstoječo hišo. Enkrat sem eno noč tvegal da me najemodajalec vrže ven in sem dal na 1.stopnjo, če imaš ušesne čepke notr se da spat, vendar se zjutraj zbudiš v zatohli hiši. Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).


Tako da zbiraš lahko samo med dvema opcijama, ali boš imel na prvi stopnji in bo hrup znosen, hkrati pa ne bo skoraj nič prezračevalo, ali pa boš imel na 3.stopnji, kjer bo hrup NEZNOSEN, pa bo malo bolje prezračevalo (še vedno ne zadosti in bo treba odpirati tudi okna).

No jst še teh dveh opcij nisem imel, se je kar najemodajalec odločil da bo na tretji stopnji ružilo, briga njega. ;((

Pa dobro, jamras ze celo temo kako hudo ti je. Verjamem. Prednost najema je da lahko najemodajalcu reces adijo in gres nekam kjer bos normalno spal.


Se vidi da vsaj v zadnje par letih niti povohal nisi najemniškega marketa, pa že pametuješ. ;((

tony1 je izjavil:

Še huje kot z nakupom je z najemom; kar je približno normalne cene se še vedno odda v dnevu, dveh.

Je pa morda minimalno bolje poleti oz. do konca septembra, ko študentov še ni v Lj. Vsaj včasih je bilo tako...


Res je.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

rovantvajler: Če imaš avto pejt nekaj kilometrov ven iz Lj, tam se pritisk na najemna stanovanja minimalno zmanjša...

Če imaš pa slučajno službo, pa pejt čimprej v nakup in kredit, vzemi fiksno obrestno mero in obrok enak najmenini, pa tudi če za 30 let.

Magic1 ::

Dej napiši tist famozni člen v pogodbi, kjer piše da mora rekuperacija delat 24/7 na maksimalni stopnji.
Magic

rovantvajler ::

Magic1 je izjavil:

Dej napiši tist famozni člen v pogodbi, kjer piše da mora rekuperacija delat 24/7 na maksimalni stopnji.


Tega nikjer ne piše v pogodbi. Piše pa v hišnih pravilih da se ventilacije ne sme ugašat. Ampak če jo daš na 1.stopnjo namesto na 3. to po vsej logiki ni ugašanje ventilacije. Ampak to najemodajalca ne briga, če boš kršil pravi da ti en teden do 14 dni časa preden te vrže ven (pa čeprav je po zakonu rok 90 dni). Najemodajalec se tudi sicer požvižga na zakone (ne bi o podrobnostih).

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kako te bo pa ven vrgel? Samo eno roko da nate, pa boš lahko zastonj živel še dolgo časa.
Magic

Netrunner ::

Če najemodajalec hoče, da ventilacija teče na maksimalni stopnji bi jaz sklepal, da nekje mu vdarja vlaga skozi zidove, kar rešuje z rekuperacijo ker ga nič ne stane.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

rovantvajler ::

Magic1 je izjavil:

Kako te bo pa ven vrgel? Samo eno roko da nate, pa boš lahko zastonj živel še dolgo časa.


Kokr je prizated bi se že spomnil česa, magari zamenjal ključavnico ko mene ni tam. Poleg tega kar naprej hodi v stanovanje ko mene ni doma.

Magic1 ::

Super, pokličeš policijo in bo zadeva takoj rešena. Dej pozanimaj se o svojih osnovnih pravicah no. Najemniki so pri nas zaščiteni, kot medvedi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

rovantvajler ::

Magic1 je izjavil:

Super, pokličeš policijo in bo zadeva takoj rešena.


Morda, ampak potem se lahko pod nosom obrišeš za varščino v višini dvojne najemnine, kar je ogromno denarja..

Siso ::

Ma kašna rekuperacija,če že je notri vse van spulit

rovantvajler ::

Siso je izjavil:

Ma kašna rekuperacija,če že je notri vse van spulit


To velja za LOKALNO rekuperacijo (tipa i-Vent). Centralna rekuperacija je dejansko nice, jo imamo doma.

Magic1 ::

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Super, pokličeš policijo in bo zadeva takoj rešena.


Morda, ampak potem se lahko pod nosom obrišeš za varščino v višini dvojne najemnine, kar je ogromno denarja..

Ti si tipičen slovenc po katerem se hodi (neglede na to da je zakon na tvoji strani). Tudi v primeru varščine. A iščeš službo, take se vedno išče. Mokre sanje vsakega privatnika.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

rovantvajler ::

Magic1 je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Super, pokličeš policijo in bo zadeva takoj rešena.


Morda, ampak potem se lahko pod nosom obrišeš za varščino v višini dvojne najemnine, kar je ogromno denarja..

Ti si tipičen slovenc po katerem se hodi (neglede na to da je zakon na tvoji strani). Tudi v primeru varščine. A iščeš službo, take se vedno išče. Mokre sanje vsakega privatnika.


Ne, nisem. Verjami da se znam tud fejt skregat in se potegnit za svoje pravice (sem že naredil to v preteklosti). Vprašanje pa je če si tega glede na pomanjkanje časa in volje trenutno želim. Odgovor je ne..Tip me lahko proti zakonu vrže ven, nato bom še tedne živel v hostlih preden bom našel neko stanovanje, ki pa zaradi nuje in pomanjkanja časa spet ne bo idealno (bo spet kakšno sranje). Tožba stane, postopki pa trajajo leta...

Zgodovina sprememb…

Siso ::

rovantvajler je izjavil:

Siso je izjavil:

Ma kašna rekuperacija,če že je notri vse van spulit


To velja za LOKALNO rekuperacijo (tipa i-Vent). Centralna rekuperacija je dejansko nice, jo imamo doma.


Kako pa je s čiščenjem
Vse ven pa okrna na prepih

rovantvajler ::

Siso je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Siso je izjavil:

Ma kašna rekuperacija,če že je notri vse van spulit


To velja za LOKALNO rekuperacijo (tipa i-Vent). Centralna rekuperacija je dejansko nice, jo imamo doma.


Kako pa je s čiščenjem
Vse ven pa okrna na prepih


Centralno laufa skos in ima filtre, tako da čiščenje ni potrebno, samo enkrat letno se filtre zamenja.

Zgodovina sprememb…

Siso ::

Dragi prjatu če bi ti vedel kaj vse je v ceveh po 5 letih ne bi bit tko zadovoln

Magic1 ::

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Super, pokličeš policijo in bo zadeva takoj rešena.


Morda, ampak potem se lahko pod nosom obrišeš za varščino v višini dvojne najemnine, kar je ogromno denarja..

Ti si tipičen slovenc po katerem se hodi (neglede na to da je zakon na tvoji strani). Tudi v primeru varščine. A iščeš službo, take se vedno išče. Mokre sanje vsakega privatnika.


Ne, nisem. Verjami da se znam tud fejt skregat in se potegnit za svoje pravice (sem že naredil to v preteklosti). Vprašanje pa je če si tega glede na pomanjkanje časa in volje trenutno želim. Odgovor je ne..Tip me lahko proti zakonu vrže ven, nato bom še tedne živel v hostlih preden bom našel neko stanovanje, ki pa zaradi nuje in pomanjkanja časa spet ne bo idealno (bo spet kakšno sranje). Tožba stane, postopki pa trajajo leta...

Ne more te vržt ven, samo da te pipne pa imaš tako odškodnino, da boš šel na počitnice za dalj časa. Če ti pa zamenja ključavnico pa pokličeš policijo in boš takoj not. Če ti bo pa začel grozit pa spet pokličeš polcijo in odvetnika. Nepemičnina v Lj. je dovolj vredna, da te bo izplačal.

Siso je izjavil:

Dragi prjatu če bi ti vedel kaj vse je v ceveh po 5 letih ne bi bit tko zadovoln

Seveda, ko eni talenti zadevo ugašajo in se potem kondenz not nabere in začne živet.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

rovantvajler ::

Ne more te vržt ven, samo da te pipne pa imaš tako odškodnino, da boš šel na počitnice za dalj časa. Če ti pa zamenja ključavnico pa pokličeš policijo in boš takoj not. Če ti bo pa začel grozit pa spet pokličeš polcijo in odvetnika. Nepemičnina v Lj. je dovolj vredna, da te bo izplačal.

V teoriji. Notr boš že, ampak da bom dobil nazaj 2 najemnini varščine bo pa dolga več letna bitka po sodiščih..Tudi odvetnik ni zastonj..

Siso ::

Magic1 je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Super, pokličeš policijo in bo zadeva takoj rešena.


Morda, ampak potem se lahko pod nosom obrišeš za varščino v višini dvojne najemnine, kar je ogromno denarja..

Ti si tipičen slovenc po katerem se hodi (neglede na to da je zakon na tvoji strani). Tudi v primeru varščine. A iščeš službo, take se vedno išče. Mokre sanje vsakega privatnika.


Ne, nisem. Verjami da se znam tud fejt skregat in se potegnit za svoje pravice (sem že naredil to v preteklosti). Vprašanje pa je če si tega glede na pomanjkanje časa in volje trenutno želim. Odgovor je ne..Tip me lahko proti zakonu vrže ven, nato bom še tedne živel v hostlih preden bom našel neko stanovanje, ki pa zaradi nuje in pomanjkanja časa spet ne bo idealno (bo spet kakšno sranje). Tožba stane, postopki pa trajajo leta...

Ne more te vržt ven, samo da te pipne pa imaš tako odškodnino, da boš šel na počitnice za dalj časa. Če ti pa zamenja ključavnico pa pokličeš policijo in boš takoj not. Če ti bo pa začel grozit pa spet pokličeš polcijo in odvetnika. Nepemičnina v Lj. je dovolj vredna, da te bo izplačal.

Siso je izjavil:

Dragi prjatu če bi ti vedel kaj vse je v ceveh po 5 letih ne bi bit tko zadovoln

Seveda, ko eni talenti zadevo ugašajo in se potem kondenz not nabere in začne živet.


Kondensu se v nobenem primeru ne moreš izogntt,pa ni samo to težava....

Magic1 ::

rovantvajler je izjavil:

Ne more te vržt ven, samo da te pipne pa imaš tako odškodnino, da boš šel na počitnice za dalj časa. Če ti pa zamenja ključavnico pa pokličeš policijo in boš takoj not. Če ti bo pa začel grozit pa spet pokličeš polcijo in odvetnika. Nepemičnina v Lj. je dovolj vredna, da te bo izplačal.

V teoriji. Notr boš že, ampak da bom dobil nazaj 2 najemnini varščine bo pa dolga več letna bitka po sodiščih..Tudi odvetnik ni zastonj..

Zakaj že? Preden se izseliš mu dva meseca ne plačaš in se to pokrije iz kavcije. Potem pa naj gre on na sodišče, da dokazuje si ga nekje oškodoval. In če je tip zajeban, kot ti zdaj praviš, te bo itak zajebavu na koncu glede te kavcije pa četudi boš najboljši najemnik na tem svetu.
Magic

Siso ::

Siso je izjavil:

Magic1 je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

rovantvajler je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Super, pokličeš policijo in bo zadeva takoj rešena.


Morda, ampak potem se lahko pod nosom obrišeš za varščino v višini dvojne najemnine, kar je ogromno denarja..

Ti si tipičen slovenc po katerem se hodi (neglede na to da je zakon na tvoji strani). Tudi v primeru varščine. A iščeš službo, take se vedno išče. Mokre sanje vsakega privatnika.


Ne, nisem. Verjami da se znam tud fejt skregat in se potegnit za svoje pravice (sem že naredil to v preteklosti). Vprašanje pa je če si tega glede na pomanjkanje časa in volje trenutno želim. Odgovor je ne..Tip me lahko proti zakonu vrže ven, nato bom še tedne živel v hostlih preden bom našel neko stanovanje, ki pa zaradi nuje in pomanjkanja časa spet ne bo idealno (bo spet kakšno sranje). Tožba stane, postopki pa trajajo leta...

Ne more te vržt ven, samo da te pipne pa imaš tako odškodnino, da boš šel na počitnice za dalj časa. Če ti pa zamenja ključavnico pa pokličeš policijo in boš takoj not. Če ti bo pa začel grozit pa spet pokličeš polcijo in odvetnika. Nepemičnina v Lj. je dovolj vredna, da te bo izplačal.

Siso je izjavil:

Dragi prjatu če bi ti vedel kaj vse je v ceveh po 5 letih ne bi bit tko zadovoln

Seveda, ko eni talenti zadevo ugašajo in se potem kondenz not nabere in začne živet.


Kondensu se v nobenem primeru ne moreš izogntt,pa ni samo to težava....

Razen če mama bajto na Triglavu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

Magic1 ::

Kakšen kondenz?? Mi ni jasno kje se bo delal? Pri meni se nikjer in imam 10m+ dolge cevi. Se mi pa je zgodilo, preden sem usposobil rekuperator, da mi je začelo kaplat iz cevi. Odkar rekuperator dela, ni nobenga problema več. Če zrak kroži, so cevi suhe.
Magic

zooos ::

Ker je ravno tema o prezračevanju in se o tem pogovarjamo tudi za domačo hišo.

Ali imaš lahko cevi za prezračevanje speljanje po zunanji strani zidov? Čez bi seveda prišla izolacija 20cm stiropora, ker bom tudi ravno delal fasado.
Novogradnje imajo cevi kot sem gledal kar pod estrihom, sam v stari hiši letnik 78 jih tja ne moreš dati, niti ne bi šel razbijat pol hiše. Potem sem razmišljal če bi jih napeljal od zunaj, sej so fi 8cm in bi bilo čeznje še vedno 10+ cm izolacije ob 20cm fasadi.

Mnenja?

Še to, lokalni rekuperatorji kot je Lunos se mi zdijo slaba šala. Raje odpiram okna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zooos ()

Magic1 ::

Jaz sem napeljal znotrej hiše. Se mi je glih poklopilo, da ni bilo pretiranega štemanja in tudi ne izgube prostora. Drugače se enostavneje napelje zunaj preden se izolacijo naredi. Samo jaz bi ziher poštemal utore do cegla, če ne še mal več. Eni kar režejo samo izolacijo. Ni ok po mojem mnenju. Sploh pri starih hišah imaš hitro 5cm ometa. Cevi so pa 7cm.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Reaper ::

rovantvajler je izjavil:

Ko mi nekdo reče, da z ušesnimi čepi ne more spati zaradi vgrajenih lokalnih rekupertorjev se zamislim o zdravstvenem stanju te osebe, očitno ima hude težave s spancem.

Boš ti videl kako je spat z Lunos lokalnimi rekuperatorji na najvišji 3. stopnji, približno tako kot bi v sobi kjer spiš pustil prižgan sesalec! ;(( Probaj pri nekom ki ima Lunos rekuperatorje, daj jih na 3.stopnjo in boš videl. Garantiram da ne boš normalno spal! Približno enako glasno kot sesalec za prah, s tem da bi sesalec celo raje poslušal, saj je hrup konstanten, medtem ko pri tem Lunos (zdajšnji I-vent) sranju najprej 20 sekund ropota za popizdit, pol nekih 5 sekund tišine, nato pa začne spet ropotat (najprej piha ven, nato piha notr). Ni šanse da normalno spiš!

Preden sem v sobo dobil Lunosove kretenske rekuperatorje nisem imel NOBENIH problemov s spranjem, tudi drugače na splošno sem zdrav. Saj zaspiš že, vendar se zbujaš po 10x na noč ko se rekuperatorju utrga in mu obrate navije v nebo (še precej več kot je default na že tako izredno glasni tretji stopnji). Obratovanje rekuperacije na 3.stopnji 24/365 dni v letu je bila zahteva najemodajalca.


Vem kako je, zato so rekuperatorji ponoči v spalnih prostorih na 1. stopnji. Menjaj najemodajalca oz. naj on eno noč prespi pod temi pogoji. Jaz bi ga že zdavnaj poslal nekam ne pa uničeval svoje zdravje.

Druga stvar je, če imaš ti čudnega najemodajalca ne pomeni, da so lokalni rekuperatorji zanič. Niso vsi dobri, to drži, malo raziskave pred nakupom nikoli ne škodi. Jaz imam s svojimi pozitivne izkušnje.

c3p0 ::

mtl_slo je izjavil:

barakus je izjavil:

Ali je kdo kje zasledil da prodajajo nadomestni filter za mitsubishi lossnay vl-100 za neko razumno ceno? Ali pa ima kako idejo kako to izvesti DIY?


A je to to?
https://www.gomonsolar.com/produkti/nad...
Menjava je opisana tukaj:
https://www.mitsubishi-les.info/databas...


Lossnay ima pralne filtre.

Lonsarg ::

Če so pralni super, če niso pa ponavljam kar sem že rekel, najcenejši mehki filter za nape kupiš in razrežeš na pravo velikost pa je čisto super.

zooos ::

Magic1 je izjavil:

Jaz sem napeljal znotrej hiše. Se mi je glih poklopilo, da ni bilo pretiranega štemanja in tudi ne izgube prostora. Drugače se enostavneje napelje zunaj preden se izolacijo naredi. Samo jaz bi ziher poštemal utore do cegla, če ne še mal več. Eni kar režejo samo izolacijo. Ni ok po mojem mnenju. Sploh pri starih hišah imaš hitro 5cm ometa. Cevi so pa 7cm.



Hvala za info.

Majstr ki sem ga spraševal jaz me je strašil da bo vse kondenziralo v ceveh, ker bodo hladne, zrak v hiši pa topel in vlažen.

mtl_slo ::

Tako, jaz sem se več ali manj odločil, da grem v dva Mitsubishi Loosnay VL-100 lokalna rekuperatorja.
Kvaliteten proizvajalec, preverjen produkt, ki je že precej dolgo na trgu in pa neumna zadeva, ki mi omogoča, da jo kontroliram iz svojega Smart Home-a, ne pa da sem odvisen od neke polaplikacije, ki deluje ali ne.
Če bi imel več časa na voljo, bi verjetno šel na centralni rekuperator, saj bi lahko cevi speljal pod fasado, ampak žal mi čas tega ne dopušča. Pa tudi volje za dodaten hkraten "projekt" ob vseh ostalih enostavno nimam. Upam, da mi ne bo kdaj v prihodnje žal.

Reaper ::

Kako pa misliš Mitsubishija kontrolirati? Preko IR-blasterja?

mtl_slo ::

Ravno v tem je prednost te neumne Micke. Nima daljinca, vežeš na fizično stikalo 1-0-2. Teh wifi stikal je pa kot pečka :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mtl_slo ()

rovantvajler ::

In kakšen komentar na ta "reaktivec"? Predvsem mnenje onih dveh debilnih pametnjakovičev bi rad slišal, Reaperja in link_upa. Kjer je prvi nabijal da če ob takem "reaktivcu ne moreš normalno spat, da se je za vprašat o zdravstvenem stanju te osebe. Čudno, pred temi Lunos kretenskimi rekuperatorji ni bilo niti najmanjših težav, čudež! Ti bom jst tega "reaktivca" inštaliral v spalnico pa boš pol povedal če lahko normalno kakovostno spiš! Magar si sesalc za prah privleč v spalnico, pa ga mej 2 metra od postle vključenega celo noč. Mislim fucking debil, jst ne vem kaj nej drugega rečem! Drugi, torej link_up pa je nabijal kako si snežinkica če ob takem reaktivcu ki je na spodnjem posnetku ne moreš spat. Kreten.

Evo tole si poslušte, pa boste vedl o čem govorim (počakte ene 15 sekund od začetka da štarta na polne obrate).


Reaper je izjavil:


- Zvoka od zunaj prihaja v stanovanje nekaj več ampak mi to ni moteče, zanemarljivo. Ko mi nekdo reče, da z ušesnimi čepi ne more spati zaradi vgrajenih lokalnih rekupertorjev se zamislim o zdravstvenem stanju te osebe, očitno ima hude težave s spancem.


link_up je izjavil:

lol, snezinkice...zaspis in se zbudis, ko si naspan...:)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni in dober rekuperator (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28680626 (8477) barracuda
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10226216 (5592) edi123
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34870115 (10312) edi123
»

Obstaja tak rekuperator, ki se lahko namesti namesto kopalniskega ventilatorja ?

Oddelek: Loža
112035 (1158) zpza
»

protiprašna mrežica za okno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423439 (2635)          

Več podobnih tem