» »

Steklokearmična plošča se sama prižiga - sem upravičen do brezplačnega popravila?

Steklokearmična plošča se sama prižiga - sem upravičen do brezplačnega popravila?

bastadu ::

Torej Gorenje steklokeramična plošča se mi je danes začela kar sama od sebe prižigati, brez da se prikaže kakšen indikator, da je plošča vroča oz. vklopljena. Skoraj nam je povzročila požar, saj smo gori imeli lonec s hrano, ki ga je seveda čisto skurilo.
Plošča je izven garancije. Jasno mi je, če naprava izven garancije odpove, da sam kriješ strošek popravila. Ampak kaj pa v tem primeru, ko naprava odpove na način, da lahko povzroči drugo (večjo) škodo? Pri avtomobilih vem, da tudi če čez precej let po poteku tovarniške garancije odkrijejo kakšno napako, ki bi lahko povzročila kakšno nevarnost, ti jo zastonj odpravijo, kako je pa s tem pri elektronskih napravah?

starfotr ::

Po moje je treba menjat touch senzorje.

bastadu ::

Če bi bili krivi touch senzorji, potem bi morali biti prižgani indikatorji, da je plošča prižgana oz. vroča ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

OutOfTheBox ::

bastadu je izjavil:

Torej Gorenje steklokeramična plošča se mi je danes začela kar sama od sebe prižigati, brez da se prikaže kakšen indikator, da je plošča vroča oz. vklopljena. Skoraj nam je povzročila požar, saj smo gori imeli lonec s hrano, ki ga je seveda čisto skurilo.
Plošča je izven garancije. Jasno mi je, če naprava izven garancije odpove, da sam kriješ strošek popravila. Ampak kaj pa v tem primeru, ko naprava odpove na način, da lahko povzroči drugo (večjo) škodo? Pri avtomobilih vem, da tudi če čez precej let po poteku tovarniške garancije odkrijejo kakšno napako, ki bi lahko povzročila kakšno nevarnost, ti jo zastonj odpravijo, kako je pa s tem pri elektronskih napravah?


Kolikokrat se ti je sama prižgala?

Da ni "samovžig" povzročil kakšen lonec ali drugi predmet postavljen gor. Se mi je že zgodilo, da sem gor nekaj postavil pa se je zadeva sama prižgala, ker je šlo čez touch.

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Še 1x, zadeva se ni sama prižgala čez touch, saj bi to pomenilo, da bi se morali prižgati tudi indikatorji, da je plošča prižgana, ampak se ne. Če vržem ven varovalko in jo dam nazaj, se plošča še vedno sama nazaj prižge brez vsek indikatorjev. Očitno je moral odpovedati kakšen kontaktor al neki takega ...

nejc_nejc ::

Neko vodo alii kondenz imaš spodaj.

link_up ::

a plosca zari oz. dela s polno mocjo?
In and Out

bastadu ::

Ja.

miha98 ::

Razmontirej pa pelej nekomu popravt... Sej imaš sigurno kakega stručkota lokalnega , ko se razume na te zadeve... Za okolico mb mi piši zs...

A. Smith ::

bastadu je izjavil:

Torej Gorenje steklokeramična plošča se mi je danes začela kar sama od sebe prižigati, brez da se prikaže kakšen indikator, da je plošča vroča oz. vklopljena. Skoraj nam je povzročila požar, saj smo gori imeli lonec s hrano, ki ga je seveda čisto skurilo.
Plošča je izven garancije. Jasno mi je, če naprava izven garancije odpove, da sam kriješ strošek popravila. Ampak kaj pa v tem primeru, ko naprava odpove na način, da lahko povzroči drugo (večjo) škodo? Pri avtomobilih vem, da tudi če čez precej let po poteku tovarniške garancije odkrijejo kakšno napako, ki bi lahko povzročila kakšno nevarnost, ti jo zastonj odpravijo, kako je pa s tem pri elektronskih napravah?


Imaš prav, da resne firme to odpravijo zastonj.

Dvomim, da ti bodo pri Gorenju zastonj popravili, vseeno pa jih lahko vprašaš.

Tukaj je še ena razprava, ki nakazuje, kje lahko iščeš napako, če poznaš kaj elektronike.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

phnj90 ::

Sem bil že pozitivno presenečen pri Gorenju, da včasih kar zamenjajo in pošljejo nov sušinik sadja - verjetno vrnejo v proizvodnjo kot izmet - ker ni za servisiranje (verjetno do 100€).

link_up ::

da ni kaksen triac v stiku...ali elektronika reagira na pritisk? Kaj se zgodi, ce plosco vklopis preko elektronike?
In and Out

bastadu ::

Ja elektronika še vedno reagira, kot običajno. Le vpliva nima nobenega na to ploščo, edino to da takoj zagori indikator za vročo ploščo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

solatko ::

bastadu - Odletela krmilna enota, kliči servis, S-T ni naslov za take zadeve ali pa počakaj, da zagori in bo problem rešila zavarovalnica v navezi z gasilci.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Imas pecico namesceno pod plosco?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bastadu ::

Ubistvu tema ni bila odprta z namenom iskanja vzroka napake, ampak zanimalo me je, če mora takšno napako proizvajalec vseeno odpraviti brezplačno ali je to samo njegova dobra volja ...
Ja, pod ploščo je pečica.

link_up ::

ce elektronika se deluje potem popravilo ne bi smelo biti drago.
In and Out

A. Smith ::

link_up je izjavil:

ce elektronika se deluje potem popravilo ne bi smelo biti drago.

Uradni servis se popravila po komponentah ne gre, temveč zamenja krmilni pcb, kar ni poceni. Če najde OP kakšnega privat znalca, ki to po komponentah popravlja, edino.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

IL_DIAVOLO ::

bastadu je izjavil:

Ubistvu tema ni bila odprta z namenom iskanja vzroka napake, ampak zanimalo me je, če mora takšno napako proizvajalec vseeno odpraviti brezplačno ali je to samo njegova dobra volja ...
Ja, pod ploščo je pečica.


Potem nisem presenecen, da je sla elektronika v franze.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Zadeva je taka, da najbolje da to vprašanje nasloviš na proizvajalca oz. uradni servis.

Vpoklici elektronike sicer so.

Poglej si rapex.

https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts...

Uradni servis bo sicer menjal celo plato, zaračunal in bodo pozabili vse skupaj.

koyotee ::

Drugič še kupi korenje, kitajski šrot.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

urli ::

koyotee je izjavil:

Drugič še kupi korenje, kitajski šrot.


Tako nekako.

IL_DIAVOLO ::

Nam ze 13. leto dela, enako ventilacijska pecica. Hladilnik je pa spustil duso.

Gorenje je ok firma.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Za tiste zadeve, kjer štancajo njihov logo na kitajske izdelke ni v redu.

krho ::

Če bo to klical servis bo stalo toliko kot nova steklokeramična plošča. Če je indukcijska plošča potem se najbrž splača popravljat. Drugače je najbržcenej kupiti novo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bastadu ::

Tudi jaz sem prišel do takega zaključka in že včeraj šel kar po novo ploščo ...

starfotr ::

Staro pa prodaj ali daj nekomu da jo popravi.

twom ::

bastadu je izjavil:

Torej Gorenje steklokeramična plošča se mi je danes začela kar sama od sebe prižigati, brez da se prikaže kakšen indikator, da je plošča vroča oz. vklopljena. Skoraj nam je povzročila požar, saj smo gori imeli lonec s hrano, ki ga je seveda čisto skurilo.
Plošča je izven garancije. Jasno mi je, če naprava izven garancije odpove, da sam kriješ strošek popravila. Ampak kaj pa v tem primeru, ko naprava odpove na način, da lahko povzroči drugo (večjo) škodo? Pri avtomobilih vem, da tudi če čez precej let po poteku tovarniške garancije odkrijejo kakšno napako, ki bi lahko povzročila kakšno nevarnost, ti jo zastonj odpravijo, kako je pa s tem pri elektronskih napravah?

Če imaš račun, in od nakupa še ni minilo več kot 2 leti, lahko uveljavljaš stvarno napako. V tem primeru ti lahko tudi mal svetujem...

bastadu ::

Gorenje ima tako načeloma 5 let garancije, ampak plošča je že nekaj let izven garancije, tako da stvarna napaka tudi ne pride v poštev ...

Aramis ::

In kako potem pričakuješ brezplačno popravilo, če je zadeva stara 5+ let?!

bastadu ::

Priporočam, da še enkrat prebereš moj prvi post ...

kloko ::

Več nas je prebralo tudi tvoj prvi post. Tudi če bi bila stvar še v garanciji in ti npr. zgori hiša, ti proizvajalec pečice ne bo plačal nove hiše. Takšne stvari se krijejo iz zavarovanja. Sploh pa tudi zavarovalnica nič ne plača iz naslova "kaj pa če bi zagorelo...", se mora najprej kaj res zgoditi. Sicer pa vse to že sam veš...

Aramis ::

bastadu je izjavil:

Priporočam, da še enkrat prebereš moj prvi post ...


in kaj? Večjo škodo? Zato imaš zavarovanje.

Večjo škodo ti lahko povzroči vsaka napaka na izdelkih. in kaj? Zaradi tega popravljali vse povprek zastonj?

Lahko se ti vžge baterija v telefonih in prenosnikih. imaš XY možnosti.

mat xxl ::

Zanimivo, na starejših Electrolux ploščah, je pa standard, da ne vžge plate in napiše samo F, najprej ob nizkih temperaturah, pod 10 st C, je tako tipična napaka, da sem nabavil kondiče in jih sam zamenjal, seveda sem dal boljše, stari so pa zanimivo se napihnili, menjam in nikoli več te težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

joze67 ::

Če se OP že sklicuje na prvo sporočilo. Analogija z avtomobilsko industrijo seveda velja. Če bi se Gorenjeve plošče neke serije začele vse po vrsti po 6 letih prižigati, bi Gorenje nedvomno ponudilo odpravo napake ("vploklic") po diskontni ceni (ker tudi vpoklicane avte pripeljejo na servis in ne letijo serviserji po celi državi za avtomobili).

Če se na enem avtu stali ključavnica in se zato avto sam prižge ali ugasne, vpoklica pač ne bo.

Za nastalo stransko škodo bi proizvajalec lahko odgovarjal samo, če bi vedel za (serijsko) napako, pa je ne bi odpravil. Pa tudi v tem primeru velja načelo dobrega gospodarja, tako da ni nikoli izročen prazen ček.

mat xxl ::

Razlika pri Gorenju, je ta, da oni že prodajajo defektne izdelke, pa tega NE PRIZNAJO, tako vsaj 10 let nazaj edino njihovi podpultni hladilniki niso imeli možnosti nastavitev pantov, vsak drugi tudi tretjerazredni je to imel, govorimo za hladilnike , kjer na vrata hladilnika montiraš čez svoja vrata na dvojnih vodilih.

Dogajalo se je, da si zaprl vrata , ta so se odbila in ostal 2cm odprta, pride, serviser menja, isto, reče, ja vrata niso ustrezne teže, sem rekel OK, dajte mi pismeno, koliko morajo vrata tehtati, bo mizar popravil na zahtevano težo. Mi rečejo debelino in moja so bila točno taka, zamenjanjajo še 1 x vrata hladilnika, spet isto, potem mi pa serviser pač pove, da ne more pomagati, pač Gorenje polizdelki..., sem prodal hladilnik 3 mesece star in kupil Bosch, prej ga ni bilo na zalogi, nastavljivi panti, ga lahko z roko zapreš do 8 cm, ga sam počasi zapre do konca, ga lahko nabiješ noter se odbije ene 5 cm in potem počasi zapre vrata, skratka, vedno se zaprejo .

Od takrat ene 5 let nisem povohal Gorenja, pred 5 leti me pa znanec , ki ima trgovino sheca, da en mešalnik z več nastavki kupim, ok kupim, žena štarta z nastavkom, se po minuti razleti in jasno se je videlo Gorenje made by China, da je nastavek na enem delu točkovno zavarjen, na drugem pa ne, pač napaka, sem samo vrnil, uveljavil stvarno napako, od takrat se izogibam Gorenju, kakor je le možno, še prej ene 25 let nazaj pa kupujem pralni stroj, pa v njihovem salonu, na razstavnem kosu ne morem vrat odpreti nikakor in mi prodajalec z Brnčičeve pribije, ja veste, kaj to je standardna napaka, poglejte eno pilico vzamete in samo malo pobrusite ta jeziček, mi pokaže, kje in bo z lahkoto šlo, sem se že takrat samo obrnil in potem drugo znamko kupil.

Morda so v svetu uveljavljeni, samo jaz nimam sreče z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

OK.d ::

Eni smo že pred 25 leti obupali nad Gorenjem, od tedaj "ga diram samo sa štapom" ;)
LPOK.d

delavec44 ::

Kaj pa Hisense? Mislim predvsem TV.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

TVji so ok.

mat xxl ::

Te TV je se zelo hvali, Gorenja pa tudi sam, ne povoham več, če se le da, čeprav, kot slišim, so kitajci masovno začeli vzpostavljati red in počasi bo tudi Gorenje poštimano.

d4vid ::

Vsaj za novejše "pametnejše" Gorenje pečice in štedilnike lahko potrdim, da je razvoj in proizvodnja elektronike v Sloveniji, ni vse "kitajsko".
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Alien123 ::

Ko je bil Gorenje še naš, so vseeno nam prodajali po dražji ceni, kot pa v tujini. Tak da se ga sploh ni povohalo nikdar.

joze67 ::

mat xxl je izjavil:

Razlika pri Gorenju, je ta, da oni že prodajajo defektne izdelke, pa tega NE PRIZNAJO, tako vsaj 10 let nazaj edino njihovi podpultni hladilniki niso imeli možnosti nastavitev pantov, vsak drugi tudi tretjerazredni je to imel, govorimo za hladilnike , kjer na vrata hladilnika montiraš čez svoja vrata na dvojnih vodilih.
Ne vem, če govorimo o sreči. Če hladilnik nima nastavljivih tečajev, je to defekt zgolj in samo takrat, ko v dokumentaciji piše, da tečaji so taki. Sicer je pa to (pred nakupom) znana lastnost hladilnika in je defekt drugje.

mat xxl ::

joze67 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Razlika pri Gorenju, je ta, da oni že prodajajo defektne izdelke, pa tega NE PRIZNAJO, tako vsaj 10 let nazaj edino njihovi podpultni hladilniki niso imeli možnosti nastavitev pantov, vsak drugi tudi tretjerazredni je to imel, govorimo za hladilnike , kjer na vrata hladilnika montiraš čez svoja vrata na dvojnih vodilih.
Ne vem, če govorimo o sreči. Če hladilnik nima nastavljivih tečajev, je to defekt zgolj in samo takrat, ko v dokumentaciji piše, da tečaji so taki. Sicer je pa to (pred nakupom) znana lastnost hladilnika in je defekt drugje.


Hladilnik, mora imeti možnost normalnega zapiranja vrat hladilnika. Torej stvarna napaka, pol izdelek, imenuj, kot ti je volja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181171 (1378) dope1337
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31366775 (6449) kuglvinkl
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30861483 (13264) koyotee
»

Napaka steklokeramične kuhalne plošče Gorenje

Oddelek: Loža
152731 (2162) Furbo
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449299 (7682) mulc007

Več podobnih tem