» »

Indukcijska kuhalna plošča

Indukcijska kuhalna plošča

pol3ni ::

No,nazadnje sem vzel tole upam da bo za nekaj časa

https://www.harveynorman.si/indukcijska...

nejcek74 ::

Ganon je izjavil:

Zagrel sem se za nakup indukcijske kuhalne plošče z vgrajeno napo. Si jo kdo od vas lasti? Kako se obnese?
https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...


Jaz jo uporabljam občasno, moji kolegi jo imajo na vikendu in doma. Ni Bosch, midslim da je Miele. Ker mi je kuhanje več kot hobi, kuham pogosto tudi kadar sem na obisku.
- Deluje presenetljivo dobro, na nivoju izvlečne ali pa ravne nape. Kupolaste, ki zadržijo dvigajoč zrak jo prekašajo, ampak te niti niso tako pogoste doma
- zrak je speljan v v kanal, preveri ali lahko sploh montiras
- res je da zaprejo sredino kuhalne plošče, vendar pri indukcijo to ni ravno problem, premikanje posod nekako ni potrebno (pri indukciji z izklopom moči praktično prekinemo segrevanje,količina toplote shranjene v stekleni plosci je majhna)
- hrup je na nivoju ostalih, prva in druga stopnja sta ok, tretja je moteča
- razlitje: v rezi je posoda s filtrom, oboje lahko izvlečeš in das v stroj, manjše polite ali prekipene količine tekočin tako niso problem, kako je, ce se ti zlije cel lonec vode pa ne vem.
- čiščenje: glej zgoraj, vsekakor plus tega sistema, pri napah se svinjarija nabira nad, pod, vmes. Razen filtra, ki gre v stroj, moras vse ostalo brisat ročno.

Jaz bi verjetno izbral tak sistem, ce bi mi plošča generalno ustrezala. Nape, razen izvlečne, so grde, ter poberejo en cel element v kuhinji. Funkcionalno jo izrazito prekašajo samo one, ki pokrijejo večji del stropa.

kuglvinkl ::

pol3ni je izjavil:

No moja popravljena plošča je zdržala cel teden.Zopet je nekaj skurilo.No sedaj grem po novo.Malo sem v dilemi ali sta ti dve plošči isti

https://www.amazon.de/Bosch-PXX675DC1E-...

https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

hvala


po mojem ja
Your focus determines your reallity

Ganon ::

nejcek74 je izjavil:

- Deluje presenetljivo dobro, na nivoju izvlečne ali pa ravne nape. Kupolaste, ki zadržijo dvigajoč zrak jo prekašajo, ampak te niti niso tako pogoste doma


Kako je pri višjih posodah? Jo moraš imeti nastavljeno na najvišjo stopnjo, da deluje zadovoljivo, da ne gre tričetrt pare v zrak? Po videu na prejšnji strani sodeč, je temu tako. :8) Tudi vgradnja zna biti problematična. Ste me postavili na realna tla in nisem več tako navdušen. Me bolj vleče k izvlečni.

https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

pol3ni je izjavil:

No moja popravljena plošča je zdržala cel teden.Zopet je nekaj skurilo.No sedaj grem po novo.Malo sem v dilemi ali sta ti dve plošči isti

https://www.amazon.de/Bosch-PXX675DC1E-...

https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

hvala


Samo 583 evrov? Kako je to mogoče, če je drugje trikrat dražja? 8-O

pol3ni ::

Ja zanimiva cena ja.Najbolj pa me jezi zakaj ne morejo poenotit oznak.Zgleda kot da ima vsaka država za isto ploščo drugo oznako.Ne vem kaj imajo od tega

6151 ::

Ganon je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

- Deluje presenetljivo dobro, na nivoju izvlečne ali pa ravne nape. Kupolaste, ki zadržijo dvigajoč zrak jo prekašajo, ampak te niti niso tako pogoste doma


Kako je pri višjih posodah? Jo moraš imeti nastavljeno na najvišjo stopnjo, da deluje zadovoljivo, da ne gre tričetrt pare v zrak? Po videu na prejšnji strani sodeč, je temu tako. :8) Tudi vgradnja zna biti problematična. Ste me postavili na realna tla in nisem več tako navdušen. Me bolj vleče k izvlečni.

https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

pol3ni je izjavil:

No moja popravljena plošča je zdržala cel teden.Zopet je nekaj skurilo.No sedaj grem po novo.Malo sem v dilemi ali sta ti dve plošči isti

https://www.amazon.de/Bosch-PXX675DC1E-...

https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

hvala


Samo 583 evrov? Kako je to mogoče, če je drugje trikrat dražja? 8-O


Z nemškim davkom (16%). V avstrijo je € 604,03 z poštnino vred (na prevzemne centre ob meji/pošte)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

J.McLane ::

S Slo davkom (22%) in dostavo (€36.20) te pride dostavljeno na dom 650 €
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

celje ::

pri moji vgrajena napa ni okrogla. je poldogovata, niti najman moteca pri vsakodnevnih opravilih. vlece ok ze pri srednji jakosti. ne piha v noge ko kuhas, jo lahko montiras v katerokoli smer. pri meni kontra od "stanja" pri kuhanju.

Magic1 ::

Tudi jaz uporabljam napo na prvi stopnji pa že tam mi je glasna (49dB), samo ker je nad kuhališčem mi že ta stopnja večino odvede. Max stopnja je 68dB-650m3/h, ki je praktično nikoli nisem uporabljal.
Pri tej na sredi indukcijske rabi kar na polno delat, da potegne kaj konkretneje 20 cm stran, spodaj so karakteristike:
Učinkovitost sistema prezračevanja: - učinkovitost odvajanja pri sistemih z odvajanjem zraka (v skladu s standardom EN 61591): min. običajna nastavitev 154 m3/h , maks. običajna nastavitev 500 m3/h, maks. običajna nastavitev 622 m3/h. - učinkovitost odvajanja pri sistemih s kroženjem zraka (v skladu s standardom EN 61591): min. običajna nastavitev 150 m3/h , maks. običajna nastavitev 500 m3/h , maks. nastavitev Boost-/Intensive 615 m3/h. - stopnja hrupa pri sistemih z odvajanjem zraka (stopnja zvoka v skladu s standardom EN 60704-3): min. običajna nastavitev 42 dB re 1 pW, maks. običajna nastavitev 69 dB re 1 pW, maks. nastavitev Boost-/Intensive 74 dB re 1 pW. - stopnja hrupa pri sistemih s kroženjem zraka (stopnja zvoka v skladu s standardom EN 60704-3): min. običajna nastavitev 41 dB re 1 pW, maks. običajna nastavitev 68 dB re 1 pW, maks. nastavitev Boost-/Intensive 72 dB re 1 pW. - 94 % odstotna učinkovitost filtriranja maščobe (v skladu s standardom EN 61591)

74dB na max in 68dB na običajni jakosti, WOOT!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

profii ::

pol3ni je izjavil:

Ja zanimiva cena ja.Najbolj pa me jezi zakaj ne morejo poenotit oznak.Zgleda kot da ima vsaka država za isto ploščo drugo oznako.Ne vem kaj imajo od tega


To tudi mene najbolj moti. Vrjetno je razlog različne cene po državah in nezmožnost googlanja. Vrjetno tudi onemogočeno nepooblaščeno servisiranje.

pol3ni ::

Res bi bilo zanimivo izvedet zakaj je temu tako

profii ::

pol3ni je izjavil:

Res bi bilo zanimivo izvedet zakaj je temu tako


Pri TVjih je isto.
Upam, da se kdo iz stroke tukaj javi z razlago.

Invictus ::

nejcek74 je izjavil:

Nape, razen izvlečne, so grde, ter poberejo en cel element v kuhinji. Funkcionalno jo izrazito prekašajo samo one, ki pokrijejo večji del stropa.

Izvlečne nape so zanič, ker izvlečna površina sploh nima nobenega vleka. Imam doma, pa si bom za novo kuhinjoi nabavil malo boljšo napo.

Pri napi je najbolj pomemben pretok zraka na uro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

J.McLane je izjavil:

S Slo davkom (22%) in dostavo (€36.20) te pride dostavljeno na dom 650 €


Še vedno smešno nizka cena.

Kako je z garancijo, če se naroči na Amazonu? Se obrišeš pod nosom?

J.McLane ::

Povprašaj na slovenski servis, v najslabšem primeru boš pošiljal v tujino.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

</head> ::

celje je izjavil:

Pri meni je vgrajeno z to dodatno zadevo, izpuh pa cisto spodaj v "otoku". Se ga niti ne vidi ali cuti. Razen, ce stojis tik pred njim. Potem ti piha v stopala.

To zame ni napa, ampak 2k€ ventilator, ki ti meša smrad po kuhinji.
Če napa ni speljana v zračnik, kateri se zaključi izven stanovanja/hiše, je to samo draga ropotulja.

6151 ::

Ganon je izjavil:

J.McLane je izjavil:

S Slo davkom (22%) in dostavo (€36.20) te pride dostavljeno na dom 650 €


Še vedno smešno nizka cena.

Kako je z garancijo, če se naroči na Amazonu? Se obrišeš pod nosom?

¸
Častijo ti poštnino nazaj in takoj ko dobijo izdelek dobiš keš nazaj
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

IL_DIAVOLO ::

</head> je izjavil:

celje je izjavil:

Pri meni je vgrajeno z to dodatno zadevo, izpuh pa cisto spodaj v "otoku". Se ga niti ne vidi ali cuti. Razen, ce stojis tik pred njim. Potem ti piha v stopala.

To zame ni napa, ampak 2k€ ventilator, ki ti meša smrad po kuhinji.
Če napa ni speljana v zračnik, kateri se zaključi izven stanovanja/hiše, je to samo draga ropotulja.


Potemtakem je itak noben nima z izjemo tistih ki imajo rekuperator.

Kvatebrigic ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Potemtakem je itak noben nima z izjemo tistih ki imajo rekuperator.


Kontra. Ravno tisti, ki nimajo rekuperatorja in imajo iz hiše ven speljano cev, imajo napo.
Tisti, ki pa imajo rekuperator, pa zaradi zrakotesnosti hiše nimajo narejenega preboja ven, pa imajo samo drag zrakomljat. No, njihov argument je, da tako ali tako filter vse ujame.

Magic1 ::

Tako hudo spet ni. Če se uporablja napo tako, da zrak kroži nazaj v prostor, se uporabi vmes ogljeni filter, ki do neke meje odstrani vonjave. Vlaga seveda ostane v prostoru in pretok se tudi zmanjša. To se uporabi, ko nimaš izbire. Če imaš opcijo spelati v zračnik, je to seveda veliko boljša izbira.
Magic

tony1 ::

Še ena slabost takšne "neprave" nape: da je kaj konkretnega od nje, mora biti že (zelo) glasna... Če je le mogoče, daj vgraditi "zaresno".

Ganon ::

J.McLane je izjavil:

Povprašaj na slovenski servis, v najslabšem primeru boš pošiljal v tujino.


Priznajo 2-letno garancijo. Če jo kupiš v Sloveniji, lahko uveljaviš podaljšano garancijo, skupno 5 let.

Bi vi tvegali? Kako pokvarljive so te plošče? :P

IL_DIAVOLO ::

Kvatebrigic je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Potemtakem je itak noben nima z izjemo tistih ki imajo rekuperator.


Kontra. Ravno tisti, ki nimajo rekuperatorja in imajo iz hiše ven speljano cev, imajo napo.
Tisti, ki pa imajo rekuperator, pa zaradi zrakotesnosti hiše nimajo narejenega preboja ven, pa imajo samo drag zrakomljat. No, njihov argument je, da tako ali tako filter vse ujame.


Finta je, ker še na nobeni novi bajti nisem videl kaj podobnega. Očitno je tehnologija zasenčila funkcionalnost.

J.McLane ::

Ganon je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Povprašaj na slovenski servis, v najslabšem primeru boš pošiljal v tujino.


Priznajo 2-letno garancijo. Če jo kupiš v Sloveniji, lahko uveljaviš podaljšano garancijo, skupno 5 let.

Bi vi tvegali? Kako pokvarljive so te plošče? :P


Odvisno od razlike v ceni, za par fičnkov se ne splača komplicirat s tujino. Če je pa razlike par 100€ pa nimaš kaj razmišlat, kupiš v tujini.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Badwolff ::

A je normalno, da se indukcijska plošča segreje in nato zmanjšuje jakost? Zgodi se pa kar hitro, pri max jakosti najbrž že v 15 minutah. Moteče recimo že pri peki mal več palačink. Beko.

J.McLane ::

Palačinke pečem na 7 od 9, greje da se kar kadi :D Prejšnji teden sem jih napekel 20.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

IL_DIAVOLO ::

Morda bi se mogli naucit uporabljati aparate. Max jakosti se pač ne uporablja, razen ko hočeš zavreti vodo, drugace pa res ne. Ocitno ima vgrajeno varnostno zaščito, da se zadeva ne pregreje.

Z jakostjo 3-5 narediš praktično 90% jedi.

6151 ::

Badwolff je izjavil:

A je normalno, da se indukcijska plošča segreje in nato zmanjšuje jakost? Zgodi se pa kar hitro, pri max jakosti najbrž že v 15 minutah. Moteče recimo že pri peki mal več palačink. Beko.


Imaš ventilatorje blokirane?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

floyd1 ::

Badwolff je izjavil:

A je normalno, da se indukcijska plošča segreje in nato zmanjšuje jakost? Zgodi se pa kar hitro, pri max jakosti najbrž že v 15 minutah. Moteče recimo že pri peki mal več palačink. Beko.

Če je normalno je težko rečt, poglej v navodila. Vem pa, da naša indukcija pri večji moči včasih že po kakih 5 minutah vklopi vgrajen ventilator za hlajenje. Moči pa ne zmanjšuje. Bora basic.

Badwolff ::

V navodilih so podani max časi, ko lahko kaj delaš na neki stopnji. Ventilatorji... Pojma nimam, nekak standardno je vgrajena nad beštek...

floyd1 ::

Ali slišiš kako se vklopi ventilator v indukciji ali ne?

Badwolff ::

Nisem bil pozoren, ampak ne.

floyd1 ::

Kolikor je meni poznano, bi morala met ventilator. Lahko, da je pokvarjen vent? termostat?

korenje3 ::

Definitivno je treba imeti cev ven speljano. Filter pobere samo olje, smradu pa ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

celje ::

filtra sta dva pri vgrajeni napi. zgoraj: za umazanijo, spodaj za cistoco zraka.

darkolord ::

Govora je o ventilatorju za hlajenje indukcijske plošče ...

celje ::

govora je o indukcijski kuhalni plosci. pred menoj je napisal o filtru, jaz pa sem mu odgovoril za filtre. kje je problem?

Koraaz ::

Po 15 letih se nam je poslovila Boscheva kombinirana indukcijska plošča.

Na srečo nam še zmeraj delata 2 steklokeramični plošči na tem štedilniku, tako, da lahko vsaj kuhamo ta čas, ko kupujemo novo ploščo.

Sicer sem od začetka gledal samo indukcijske plošče, ker kombiniranih skoraj ne proizvajajo več, a ravno zaradi trenutnih razmer, se čedalje bolj nagibam h kombiniranim ploščam, ker nikoli ne veš kdaj ti lahko crkne indukcija. Lahko je to čez noč pa si brez štedilnika, pa boh ne dej, da pride še kaka epidemija kot je sedaj in si lahko brez štedilnika po več tednov.

Ima morda kdo kaka priporočila?

V uč sta mi padla ta dva modela:
ELECTROLUX EHG46341FK
https://www.bigbang.si/electrolux-ehg46...
https://www.electrolux.si/kitchen/cooki...

AEG HK634150XB
https://www.bigbang.si/aeg-hk634150xb-v...
https://www.aeg.si/kitchen/cooking/hobs...

Kar mi je najbolj padlo v uč je, da sta si ti dve plošči zelo podobni med sabo vizualno in tehnično. Razen določenih detajlov v dizajnu in priključne moči (AEG ima priključno moč 7,3KW namesto 6,6 kW od Electroluxa), sta si plošči identični (dizajn gumbov, postavitev plošč, funkcije). Še fotografije in funkcije so identične na AEG in Electroluxovi spletni strani. Ali obstaja možnost, da sta ti dve plošči identični? Na AEG plošči je poleg AEG-ovega logotipa tudi Electroluxov.

Kar se tiče tega, da vse indukcije prihajajo iz ene tovarne iz Turčije, koliko je to res? Obstaja kakšen vir, ki to dokazuje?
Če je to res, ia potem sploh smisel plačati več za blagovno znamko al ne?

Vuli ::

meni zgleda, da ima AEG zgornjo desno steklok. ploščo večjo kot EL in iz tega izhaja pol 700W večja priključna moč. Moraš vedet, da tudi, če prihaja iz izste tovarne so lahko na cenejđih izdelkih uporabljeni seveda cenejši elementi oz sesatvni deli.
 aeg

aeg

|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Sanches000 ::

Ali obstaja kuhališče 3x plin 1x indukcija?

J.McLane ::

To da ti crkne samo indukcija ostane pa steklokeramična je samo naključje, jaz imam tudi kombinirano pa je crknilo oboje. Pa tudi indukcije so ponavadi ločene po dve in dve skupaj, tako da sta dve plošči na eni fazi drugi dve pa na drugi, tudi skupna moč je tako porazdeljena. Boost npr. ne dovoli na dveh ploščah hkrati, ki sta na isti fazi. Tako da je čisto mogoče, da ti tudi pri indukciji crkneta samo dve plošči dve pa še naprej delujeta.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

6151 ::

J.McLane je izjavil:

To da ti crkne samo indukcija ostane pa steklokeramična je samo naključje, jaz imam tudi kombinirano pa je crknilo oboje. Pa tudi indukcije so ponavadi ločene po dve in dve skupaj, tako da sta dve plošči na eni fazi drugi dve pa na drugi, tudi skupna moč je tako porazdeljena. Boost npr. ne dovoli na dveh ploščah hkrati, ki sta na isti fazi. Tako da je čisto mogoče, da ti tudi pri indukciji crkneta samo dve plošči dve pa še naprej delujeta.


Isto, tudi nam je kombinirana crknila v celoti
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tony1 ::

Tudi jaz ne priporočam kombiniranih s steklokeramiko, to je postalo zastarelo, kot bicikl na premog.

Koraaz ::

Se pravi tudi če je plošča kombinirana ni garancije, da nebi vse 4 plošče hkrati crknile? Se pravi se kombinirane skoraj ne splača kupiti in sem imel veliko srečo, da sta pri meni samo indukcijski plošči crknili? Se pravi, da grem kar na 4 indukcije namesto na kombinirano ploščo?

Kako pa je z dimenzijami? Vidim, da so dimenzije zelo različne in, da kar odstopajo. Naša plošča ima dimenzije vgradnje 560mmx490mm, medtem ko nekatere plošče od Boscha, ki jih gledam imajo dimenzije 560mmx500mm, potem pa pogledaš shemo načrta pa piše 560x490-500mm. Skratka informacije so čudne, ker kjerkoli gledam je vse drugače. Npr. nekatere spletne trgovine imajo drugačne informacije kot npr. na uradni strani produkta.

Kako ugotoviti pravo dimenzijo plošč, ker kot pravim so odstopanja. Ima kdo kaj izkušenj zakaj toliko različnih dimenzij?

kuglvinkl ::

full indukcija in to je to. Steklokeramična je inferiorna v vseh _mojih_ scenarijih. Lahko da sicer v tvojih ni, vendar potem po mojem bolj rabiš plin.
Your focus determines your reallity

techfreak :) ::

Koraaz je izjavil:

... potem pa pogledaš shemo načrta pa piše 560x490-500mm.
Verjetno ker je lahko luknja v dolzino med 49 in 50 cm?

z3ro ::

techfreak :) je izjavil:

Koraaz je izjavil:

... potem pa pogledaš shemo načrta pa piše 560x490-500mm.
Verjetno ker je lahko luknja v dolzino med 49 in 50 cm?

Ja, tisti zobi spodaj s katerimi se pritrdi plošča imajo nekaj hoda, zato je lahko odprtina med 490 in 500mm.

Koraaz ::

z3ro je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Koraaz je izjavil:

... potem pa pogledaš shemo načrta pa piše 560x490-500mm.
Verjetno ker je lahko luknja v dolzino med 49 in 50 cm?

Ja, tisti zobi spodaj s katerimi se pritrdi plošča imajo nekaj hoda, zato je lahko odprtina med 490 in 500mm.


Ja malo je čudno, ker piše na uradni spletni strani produkta dimenzija za vgradnjo 560x500mm, potem pa v drugem uradnem dokumentu pa 560x490-500mm.
Kako potem veš katere mere so prave?

Še primer kako to izgleda v praksi:

mere iz uradne spletne strani


https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

mere iz uradnega Boschevega dokumenta


https://media3.bosch-home.com/Documents...

Link do produkta na mimovrste:
https://www.mimovrste.com/elektricne-ku...

A bi potem lahko ta plošča šla v odprtino za vgradnjo 560x490mm ali ne?

techfreak :) ::

Koraaz je izjavil:

A bi potem lahko ta plošča šla v odprtino za vgradnjo 560x490mm ali ne?
Glede na zadnjo sliko na Mimovrste bi morala iti:



Ce pa slucajno ne gre, pa lahko vrnes in se sklicujes da je napacne dimenzije.

z3ro ::

99% bo šla, če ne pa pač odrežeš še tistih 10mm...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30861471 (13252) koyotee
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717525 (4612) kuglvinkl
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411837 (10796) IL_DIAVOLO
»

Katero indukcijsko kuhalno ploščo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7235842 (29147) Rok Woot

Več podobnih tem