» »

Indukcijska kuhalna plošča

Indukcijska kuhalna plošča

««
«
1 / 7
»»

J.McLane ::

Po 10 letih je dušo izpustila Bosch plošča, ki sem zanjo takrat dal okrog 500€ (2x indukcija, 2x hi-light). Sedaj čakam da mi iz servisa sporočijo diagnozo, ampak verjetno bo treba kupit novo.

Malo sem raziskoval kaj ponuja trg in videl, da je zadnji krik mode flex cona, meni se zanimiv zdi temperaturni senzor (Bosch PerfectFry).

Tele flex cone ne vem koliko so smiselne če imaš itak vse posode okrogle, recimo en test kako enakomerno greje:

https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Pod kožo flex kuhališče izgleda tako:


Klasične so pa take:



Kar mi je bilo zelo všeč pri stari Bosch plošči je bilo tihost delovanja, podobno star Electrolux pri tašči je bistveno glasnejši. Imela je tudi lepo zvezno delovanje na najnižjih močeh. Motile so me pa okorne kontrole (najprej z enim gumbom izbereš ploščo, nato z enim gumbom nastaviš moč) in to da je žena že dvakrat prežgala posodo z vodo, ker je pozabila in je vsa voda izhlapela (bi temperaturni senzor pomagal?)

Kakšne so kaj izkušnje, nagibam se na klasično plato z dovolj gumbi za nadzor, to dobim že za 300€. Tista s temperaturnim senzorjem bo pa že 500€, ali se splača?

Kakšne so kaj karakteristike posameznih proizvajalcev, modelov je itak tako ogromno da kaj drugega kot izredno posplošenega ne pričakujem.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mare2 ::

Meni Bosch indukcija dela že osmo leto. Upam, da vzdrži še vsaj 2 leti, kot tvoja. :)

Daš link, katero bi kupil?

J.McLane ::

Baje je šlo nekaj na napajanju in se bo dalo popravit za nek normalen dnar :) če se ne pokaže še kaj drugega.

Sicer sem pa gledal tole kot malo boljšo:
https://www.ceneje.si/Izdelek/5420160/b...

oz. tole čisto osnovno:
https://www.ceneje.si/Izdelek/7424418/b...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

AngelOfDeath ::

Sam imam od gorenja z temperaturnim senzorjem. Gorenje ima recimo 3 stopnje za nastavit. Plošča samodejno segreje do prednastavljene temperature in jo tam vzdržuje. Imaš tudi dodatne senzorje za posodo (ne uporabljam).
Težave so pa z posodo saj s tem ne deluje vsaka posoda. Se najdejo ponve za 15€, ki delujejo brez problema. Imaš pa tudi takšne za 100€, ki pa ne delujejo.

Zakaj Gorenje ?
Gorenje je bilo 660€, primerljivi Bosch pa 1500€.

Prej sem pa imel isto kot ti 2 x indukciji in 2 x hi light. Prvo, ki jo je Gorenje naredilo.
edit: Slovnica

Mare2 ::

AngelOfDeath je izjavil:


Zakaj Gorenje ?
Gorenje je bilo 660€, primerljivi Bosch pa 1500€.

Tule na Slo-techu se pojavljajo anomalije, ko se primerja neke leve znamke s svetovno priznanimi. Oprosti, to je kot bi primerjal Fičko z BMW. Ali pa ko je na Slo-tech-u neka tema Gearbest, kjer so neki levi kitajski mobilci boljši od priznanih svetovnih znamk (Samsung itd.) Zobna ščetka boljša od Sonycare itd. Pa še dokazila so predložili. Tam razumem, ker ima en človek afiliale, za drugje pa prosim ne zavajat. :)

Utk ::

Ne dramatiziraj, bosch ni nobena vesoljska tehnika.

TOP ::

Mare2 je izjavil:

AngelOfDeath je izjavil:


Zakaj Gorenje ?
Gorenje je bilo 660€, primerljivi Bosch pa 1500€.

Tule na Slo-techu se pojavljajo anomalije, ko se primerja neke leve znamke s svetovno priznanimi. Oprosti, to je kot bi primerjal Fičko z BMW. Ali pa ko je na Slo-tech-u neka tema Gearbest, kjer so neki levi kitajski mobilci boljši od priznanih svetovnih znamk (Samsung itd.) Zobna ščetka boljša od Sonycare itd. Pa še dokazila so predložili. Tam razumem, ker ima en človek afiliale, za drugje pa prosim ne zavajat. :)

Če bi sam pogledal razliko v garanciji,če je res Bosch vesolska tehnologija potem očitno manj zdrži ,ker ne dajo 5 let garancije,kot Gorenje.

Ganon ::

Mare2 je izjavil:

Tule na Slo-techu se pojavljajo anomalije, ko se primerja neke leve znamke s svetovno priznanimi. Oprosti, to je kot bi primerjal Fičko z BMW.


Kristus, kaj berem na tehnološkem forumu. ;(( 24ur.com je pravi portal zate.

J.McLane ::

No me pa res zanima katera plata je od Gorenja za 660€, ki je primerljiva Boschu za 1500€. Bosch za 1200 je ze ni da ni,jo ima kolega.

Pa tako mimogrede, redne cene so kr neki, tam na servisu sem malo spraševal za eno AEG, začne s ceno 800€, na koncu je bila 590€.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

korenje3 ::

Ganon je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Tule na Slo-techu se pojavljajo anomalije, ko se primerja neke leve znamke s svetovno priznanimi. Oprosti, to je kot bi primerjal Fičko z BMW.


Kristus, kaj berem na tehnološkem forumu. ;(( 24ur.com je pravi portal zate.


kdo si pa ti da sodiš da gorenje spata pod fičkote, bosh pa pod bmw?

zate je premium plošča tista, kjer uporabljajo lepilo za lepljenje navitja na osnovo, šit pa tisto kjer uporabljajo mehansko rešitev?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

Tujci nimajo izbire kot da navijejo cene svojih aparatov zaradi višje cene delovne sile in potem loleki v sloveniji smatrajo - dražje je, boljše je. Aparata ki staneta enako lahko skoraj garantiram da je bilo 2x več dela vloženega v gorenjeve aparate kot bosch, siemens ipd.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

Je pa zanimivo da gorenje prodaja indukcije s 4 sliderji samo "po naročilu".
To je edina najboljša in uporabna funkcija indukcije.

https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...

AngelOfDeath je izjavil:

Sam imam od gorenja z temperaturnim senzorjem. Gorenje ima recimo 3 stopnje za nastavit. Plošča samodejno segreje do prednastavljene temperature in jo tam vzdržuje. Imaš tudi dodatne senzorje za posodo (ne uporabljam).
Težave so pa z posodo saj s tem ne deluje vsaka posoda. Se najdejo ponve za 15€, ki delujejo brez problema. Imaš pa tudi takšne za 100€, ki pa ne delujejo.

Zakaj Gorenje ?
Gorenje je bilo 660€, primerljivi Bosch pa 1500€.

Prej sem pa imel isto kot ti 2 x indukciji in 2 x hi light. Prvo, ki jo je Gorenje naredilo.


Glede na to da dela na istih frekvencah kot bosch, verjetno tudi na bosch ploščah ne bo delalo.

Mare2 je izjavil:

AngelOfDeath je izjavil:


Zakaj Gorenje ?
Gorenje je bilo 660€, primerljivi Bosch pa 1500€.

Tule na Slo-techu se pojavljajo anomalije, ko se primerja neke leve znamke s svetovno priznanimi. Oprosti, to je kot bi primerjal Fičko z BMW. Ali pa ko je na Slo-tech-u neka tema Gearbest, kjer so neki levi kitajski mobilci boljši od priznanih svetovnih znamk (Samsung itd.) Zobna ščetka boljša od Sonycare itd. Pa še dokazila so predložili. Tam razumem, ker ima en človek afiliale, za drugje pa prosim ne zavajat. :)


gorenje ima 40% tržni delež v vshodni evropi, 5% tržni delež na svetovnem trgu. Tvoji komentarji so brez osnove.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

jocoj ::

Oboje pa izdelano v Turčiji v isti tovarni. Da ne boš slučajno mislil, da je Gorenje made in SLO in Bosch made in DE.

AngelOfDeath ::

Se vidi da smo pri balkancih, samo gobec zadaj pa nič.

Gorenje ima samo eno ploščo katera ustreza mojem opisu, pa še to ste preleni da bi našli:

https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...

Primerljiv Bosch je pa 1500+

Drugače pa so se vse te znamke že lep čas nazaj zmenle kdo kaj dela in kje.

Lp
edit: Slovnica

Spajky ::

... in nobena moderna ženska, ki hoče tako kuhalno ploščo, se ne sekira zaradi EM sevanja ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tony1 ::

No, nad plato ga verjetno ni kaj dosti.

So kakšne raziskave, kakšno magnetno polje se ustvarja pod plato oz. na sprednji strani pulta?

pero50 ::

doma imamo to ultrasuperduper flex cono.. realnost je takšna, da posodo vedno postavimo najprej na okroglo kuhališče, če sta slučajno obe polni se pa eno posod prestavi na flex. Za moje pojme je neuporabno in raje kupi 4x okroglo kuhališče. Kolikokrat pa kdo kuha v pravokotnih posodah je pa verjetno vsem jasno.

J.McLane ::

AngelOfDeath je izjavil:

Se vidi da smo pri balkancih, samo gobec zadaj pa nič.

Gorenje ima samo eno ploščo katera ustreza mojem opisu, pa še to ste preleni da bi našli:

https://www.gorenje.si/izdelki/veliki-g...

Primerljiv Bosch je pa 1500+

Drugače pa so se vse te znamke že lep čas nazaj zmenle kdo kaj dela in kje.

Lp


A to je šala a ti to resno? Ravno zgoraj sem prilepil tale link:
https://www.ceneje.si/Izdelek/5420160/b...

ima temperaturni senzor (PerfectFry), ima drsno kontrolo temperature, več pa tule:
https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

Verjamem da marketing marsikaj proda ampak tako na oko kaj ima tvoj Gorenje tako blazno uporabnega več kot ta Bosch, ki ima celo nižjo ceno (540€ vs 660€)?

Pa še eno vprašanje zakaj si kupil novo plato? Po koliko letih si menjal staro Gorenje?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Stari maček ::

Za mali denar se dobi že hudo dobre plošče. Evo eno širine 90 cm z dvema FLEX conama za 400 EUR: booster zagon, sliderji za nastavitev temperature in sicer devetstopenjsko.
https://www.ebay.de/itm/Induktionskochf...

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

AngelOfDeath je izjavil:

Sam imam od gorenja z temperaturnim senzorjem. Gorenje ima recimo 3 stopnje za nastavit. Plošča samodejno segreje do prednastavljene temperature in jo tam vzdržuje. Imaš tudi dodatne senzorje za posodo (ne uporabljam).
Težave so pa z posodo saj s tem ne deluje vsaka posoda. Se najdejo ponve za 15€, ki delujejo brez problema. Imaš pa tudi takšne za 100€, ki pa ne delujejo.

Zakaj Gorenje ?
Gorenje je bilo 660€, primerljivi Bosch pa 1500€.

Prej sem pa imel isto kot ti 2 x indukciji in 2 x hi light. Prvo, ki jo je Gorenje naredilo.


No daj pokaži nam posodo za 100€, ki ne dela na indukciji. Dvomim, da kuhaš v aluminijastih ali pa so te nategnili na suho.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

clip ::

AEG
Pozdrav od Clipa

J.McLane ::

pero50 je izjavil:

doma imamo to ultrasuperduper flex cono.. realnost je takšna, da posodo vedno postavimo najprej na okroglo kuhališče, če sta slučajno obe polni se pa eno posod prestavi na flex. Za moje pojme je neuporabno in raje kupi 4x okroglo kuhališče. Kolikokrat pa kdo kuha v pravokotnih posodah je pa verjetno vsem jasno.


No take odgovore potrebujem, sam sem tudi prišel do podobnega zaključka.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

J.McLane ::

Stari maček je izjavil:

Za mali denar se dobi že hudo dobre plošče. Evo eno širine 90 cm z dvema FLEX conama za 400 EUR: booster zagon, sliderji za nastavitev temperature in sicer devetstopenjsko.
https://www.ebay.de/itm/Induktionskochf...


Tile dve veliki flex coni nista kaj veliko vredni, ker to je vseeno plata s petimi okroglimi conami, pač lahko po dve združiš in skupaj upravljaš. V življenju še nisem potreboval kaj takega, niti nimam tako velike podolgovate posode, da bi to lahko izkoristil.

Imajo pa poceni plate, samo kako je s servisem in garancijo pri nas? Boš tole v Nemčijo pošiljal na servis, koliko časa boš čakal:
https://www.kolbe.de/cooktops/induction...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

nejcek74 ::

J.McLane je izjavil:

Tile dve veliki flex coni nista kaj veliko vredni, ker to je vseeno plata s petimi okroglimi conami, pač lahko po dve združiš in skupaj upravljaš. V življenju še nisem potreboval kaj takega, niti nimam tako velike podolgovate posode, da bi to lahko izkoristil.

Flex je uporabno predvsem za uporabo pri pekačih in posodah za v pečico, ki so pogosto ovalne ali pravokotne oblike. Recim, da jo na začetku močno ogreješ in popečeš meso ali pa da na koncu deglaziraš pekač (z vinom). Z malo truda lahko oboje opraviš v pečici je pa manj komot.
Meni osebno se zdi bolj pomemben čim večji premer navitja, vsaj na enem mestu, ker lahko tako uporabljaš velike ponve.

J.McLane ::

To z velikim premerom bi mi prišlo prav, samo navadne okrogle so ponvadi največje 21cm, če je flex cona široka 20 cm in pokriješ dve skupaj imaš tako po diagonali malo več kot 21cm, morda pa to vseeno ni tako napačno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Stari maček ::

J.McLane je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Za mali denar se dobi že hudo dobre plošče. Evo eno širine 90 cm z dvema FLEX conama za 400 EUR: booster zagon, sliderji za nastavitev temperature in sicer devetstopenjsko.
https://www.ebay.de/itm/Induktionskochf...


Tile dve veliki flex coni nista kaj veliko vredni, ker to je vseeno plata s petimi okroglimi conami, pač lahko po dve združiš in skupaj upravljaš. V življenju še nisem potreboval kaj takega, niti nimam tako velike podolgovate posode, da bi to lahko izkoristil.

Imajo pa poceni plate, samo kako je s servisem in garancijo pri nas? Boš tole v Nemčijo pošiljal na servis, koliko časa boš čakal:
https://www.kolbe.de/cooktops/induction...

Flex cono jemljem kod dodano vrednost. Če jo kdaj rabiš ok, če je ne, pa tudi. je pa cena teh plat takšna, da si lahko dve nabaviš, pa še vedno prideš ceneje skozi..

Skylord ::

No da malo obudim to temo.
Tam do konca leta imam namen kupit novo indukcijsko ploščo. Kot zgoraj berem pridejo v poštev samo Bosch, če hočeš bit in Master Chif:D in pa Gorenje za tiste bolj "reveže". Trenutno imam steklo keramično Beko :'( ki sem jo dobil s kuhinjo, tudi pečica je Beko (toda to pride kasneje).
Torej kaj priporočate tam do 500€. Je kaj dobrega od Boscha ali je bolje vzet Gorenje (ali kaj drugega, kakšen je Beko:|) in dobiš manj znano znamko za več denarja.
In kaj je dobro bit pozoren pri nakupu, ok razen dimenzij.

mihal ::

Pozdravljeni,
ker je govora ravno o indukciji bi vprašal glede okvare.
doma imamo Bosch ind. kuhalno ploščo katera je po 2 letih in pol uporabe javlja napako e6 (zrcalno 9+ št.6), v navodilih piše če se napaka ponovi kljiči serviserja. Napako javlja samo za 1 cono (gorilnik), ostale tri delujejo normalno, vendar ne smeš vklopiti okvarjene drugače ne dela nič.
Serviser ne mi ne pove kaj napaka pomeni ampak vstraja, da mora priti pogledati kaj je narobe ...., ter da za obisk bo zaračunal cca40€.
Ker sem razočaran da po dobrih dveh letih ko je potekla garancija plošča več ne deluje pravilno in bo strošek popravila predvidevam cena pol nove plošče me zanima ali kdo ve kaj bi bilo narobe error e6.
Ker sumim da bi verjetno zamenjal elektroniko katera je preko 100€ plus delo...

Žena pravi da ne bo več imela indukcije ker tudi znancem je delala le 4 -5 let, in želi iti spet na plinsko kuhalno ploščo.

Invictus ::

Napaka, da nisi plačal podaljšanje garancije, kar dostikrat prodajalne ponujajo za Bosch.

Meni je pečica crknila po 2,5 letih, pa je bilo v garanciji. Ni bilo panike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J.McLane ::

Jaz sem jo lepo odklopil in sam dostavil serviserju, jasno ne uradnemu Bosch, ampak moja je bila 10 let stara ko je crknila.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

c3p0 ::

Skylord je izjavil:

No da malo obudim to temo.
Tam do konca leta imam namen kupit novo indukcijsko ploščo. Kot zgoraj berem pridejo v poštev samo Bosch, če hočeš bit in Master Chif:D in


Siemens je IMO še malo nad Bosch, seveda tudi cenovno, ga pa v SLO ni toliko.

Skylord ::

c3p0 je izjavil:

Skylord je izjavil:

No da malo obudim to temo.
Tam do konca leta imam namen kupit novo indukcijsko ploščo. Kot zgoraj berem pridejo v poštev samo Bosch, če hočeš bit in Master Chif:D in


Siemens je IMO še malo nad Bosch, seveda tudi cenovno, ga pa v SLO ni toliko.

Ja verjamem. Orentiral sem se glede na prejšnje zgornje komentarje.
Kakorkoli gledam torej Bosch in Gorenje. Razen seveda, če priporočate tudi Beko, kot rečeno imam sedaj steklokeramično Beko cca dobre 3 leta in nobenih problemov, tudi z pralnim in sušilnim strojem sem zadovoljen, ne vem pa kakšni so na področju indukcijskih plošč.
Seveda, če bi za isti denar dobil boljše zakaj pa ne.
Konkretno sem gledal tole:
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...
ki je bila še včeraj, ko sem to pisal 431€;( torej kar konkretni skoki iz dneva v dan, kakor naletiš.
Medtem, ko je v BB 559€:
https://www.bigbang.si/plosce/pif645bb1...
Torej ali se splača od Gorenja(Beko) v tem rangu dobit kaj boljšega?

c3p0 ::

Poglej še na idealo.de. Sam sem vgradno MW s poštnino vred dobil še 200€ ceneje kot najbolj ugodna ponudba pri nas.

AngelOfDeath ::

Eno od teh:

https://si.gorenje.com/Izdelki/Kuhanje-...

Poglej na ceneje si kje so najceneje.
edit: Slovnica

Skylord ::

c3p0
AngelOfDeath
Hvala za informacije.
Kot gledam pri teh Gorenje so večinoma v dimenzijah 595 ali več.
Moja trenutna je 579 (zunanja - vidna mera plošče - zgoraj),dvigoval še nisem(ker je zasilikonana) in meril luknjo v pultu. Mislim, da tiste 583 bi šle not kaj več pa ne. Ni mi pa, da bi večal obtoječo luknjo. Res pa da je to maks 16mm, se pravi 8mm na vsako stran.
Mogoče razen cene še kakšni nasveti iz prve roke.

darkolord ::

c3p0 je izjavil:

Skylord je izjavil:

No da malo obudim to temo.
Tam do konca leta imam namen kupit novo indukcijsko ploščo. Kot zgoraj berem pridejo v poštev samo Bosch, če hočeš bit in Master Chif:D in


Siemens je IMO še malo nad Bosch, seveda tudi cenovno, ga pa v SLO ni toliko.
Siemens = Bosch

AngelOfDeath ::

60cm širine je kar standard pri ploščah.

Na začetku se je potrebno naučiti uporabljat vse te luštne funkcije je pa zato pozneje lažje, ko plošča
sama kuha/peče.

Tole "pametno" tehnologijo uporabljajo vse večje znamke, samo pri Boschu je dražja kot pri gorenju. Produkt pa je od istega proizvajalca.

Bosch jo imenuje Perfect...
Gorenje pa IQ
edit: Slovnica

Vedran ::

Ker se indukcijske plošče rad kvarijo še posebej če so nad pečico ker baje prihaja po pregrevanja vezja,
moje priporočilo vsem je nakup indukcijske plošče v Ikea trgovini, najcenejša pride okrog 280 EUR (4 kuhališča), garancija pa je 5 let.
Indukcijske plošče uporabljam jaz in vsi moji v družini že od začetka, mislim da od nekje leta 2005.
Na dveh Elektrolux-ovi je prišlo do okvare vezja pri prvi po 3 i pri drugi po 5 letih, plačane pa sta med 500 in 600 EUR, popravilo na uradnem servisu bi pa stalo med 300 in 350 EUR.
Od takrat smo kupili 3 iz Ikea in 1 Gorenje, vse štiri imajo 5 let garancije in do zdaj s te 4 plošče nobenih težav že nekaj let (ena je v uporabi 11 let, druga 8, tretja 6 in četrta 2 leti). Edino kaj sem naredil pri montaži teh 4 zadnje kupljenih je po na svetu serviserja da sem pustil luknjo - špranjo med pečico in delovno ploščo vsaj 15mm tako da je boljše zračenje ker v vseh štirih primerih imamo pečico pod kuhalno indukcijsko ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Skylord ::

Lahko malo bolj razložiš to "luknjo - špranjo med pečico in delovno ploščo"?

A. Smith ::

Vedran je izjavil:

Ker se indukcijske plošče rad kvarijo še posebej če so nad pečico ker baje prihaja po pregrevanja vezja,
moje priporočilo vsem je nakup indukcijske plošče v Ikea trgovini, najcenejša pride okrog 280 EUR (4 kuhališča), garancija pa je 5 let.
Indukcijske plošče uporabljam jaz in vsi moji v družini že od začetka, mislim da od nekje leta 2005.
Na dveh Elektrolux-ovi je prišlo do okvare vezja pri prvi po 3 i pri drugi po 5 letih, plačane pa sta med 500 in 600 EUR, popravilo na uradnem servisu bi pa stalo med 300 in 350 EUR.
Od takrat smo kupili 3 iz Ikea in 1 Gorenje, vse štiri imajo 5 let garancije in do zdaj s te 4 plošče nobenih težav že nekaj let (ena je v uporabi 11 let, druga 8, tretja 6 in četrta 2 leti). Edino kaj sem naredil pri montaži teh 4 zadnje kupljenih je po na svetu serviserja da sem pustil luknjo - špranjo med pečico in delovno ploščo vsaj 15mm tako da je boljše zračenje ker v vseh štirih primerih imamo pečico pod kuhalno indukcijsko ploščo.


Točno tako!

Indukcijske kuhalnike sem že popravljal in tudi moje mnenje je, da je vročina največji ubijalec teh plošč. V veliko primerih se napihnejo elektroliti, včasih popokajo IGBTji. V primeru zgoraj (mihal) se splača pogledati, če niso samo kondenzatorji na napajalnem vezju fuč in jih lokalni majster zamenja za 50€.

In to z luknjami/režami za zračenje je čista resnica, ker imajo kuhalniki luknje za zračenje, pogosto tudi ventilatorje. Ampak če ti ventilatorji samo mešajo zrak, ki je že pregret, ne morejo opraviti svojega dela. Nekateri dražji kuhalniki imajo zajem zraka tudi zgoraj, na koncu kuhalne površine.

Pogosto imajo ljudje pod kuhalnikom predal z jedilnim priboro. Po kuhanju vzamejo pribor in mislijo, da je segret zaradi električnega polja, kar ni res. Segret je zaradi tega, ker elektronika oddaja shitload toplote!!! In to toploto je treba nekam odvesti. Zato si pred nabavo preberite navodila, ki pridejo s kuhalnikom in se o tem pogovorite s svojim mizarjem, ker poznam primere, ko so nosili te kuhalnike na servis vsakih nekaj mensecev, dokler niso vgradili reže za kroženje zraka.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

A. Smith je izjavil:

... Po kuhanju vzamejo pribor in mislijo, da je segret zaradi električnega polja, kar ni res. Segret je zaradi tega, ker elektronika oddaja shitload toplote!!!


Sem mislil napisati magnetnega polja. Nisem neizobražen, samo površen :D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Kekec ::

Meni je uspelo po 10 letih razbiti steklo na Gorenjevi. In lej ga zlomka so imeli rezervnega še nekje v skladišču. Menjava in delo 120 €.

mihal ::

V primeru zgoraj (mihal) se splača pogledati, če niso samo kondenzatorji na napajalnem vezju fuč in jih lokalni majster zamenja za 50EUR.

vendar če bi bilo na napajanju nekaj narobe bi ostale tri kuhalne plošče ne delale, vendar delajo normalno.
A ima mogoče vsaka plošča posebej napajanje (ali se mogoče misli le krmiljenje vsake plošče, predvidevam da gre za to)?
Se ne spoznam toliko na elektroniko le na osnove, tukaj je verjetno tudi nekaj kondenzatorjev in vsaka plošča ima verjetno svoj IGBT.
Sem govoril še z enim mojstrom vendar tudi on ne pove nič glede napake e6 in pravi naj pripeljem ploščo k njemu in za preglet računa 30EUR, pravi pa da je 90% da bo zamenjal ele. ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihal ()

c3p0 ::

Kekec je izjavil:

Meni je uspelo po 10 letih razbiti steklo na Gorenjevi. In lej ga zlomka so imeli rezervnega še nekje v skladišču. Menjava in delo 120 €.


Take zadeve lahko zlahka krije zavarovanje hiše.

Kekec ::

c3p0 je izjavil:

Kekec je izjavil:

Meni je uspelo po 10 letih razbiti steklo na Gorenjevi. In lej ga zlomka so imeli rezervnega še nekje v skladišču. Menjava in delo 120 €.


Take zadeve lahko zlahka krije zavarovanje hiše.



Saj je plačala zavarovalnica, hotel sem povedati da se mi je zdelo poceni in samo dejstvo da je bilo steklo še po 10 letih na voljo kar spodbudno.

Invictus ::

To je bila do sedaj edina prednost Gorenja, zaloga rezervnih delov.

Se bo znalo zdaj kaj spremeniti ob novem lastniku...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kekec ::

No tudi gorenjev servis je definitivno boljši od Bosch-ovega. Mislim vsaj odzivni časi, ko ti ccrkne pralni stroj je prisel ze naslednji dan, popravil in pika. PRi boschu pa cela drama z temi njihovimi zunanjimi izvajalci.
Se pa strinjam kitajci bodo ze kaj spremenili.

jocoj ::

Kekec je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kekec je izjavil:

Meni je uspelo po 10 letih razbiti steklo na Gorenjevi. In lej ga zlomka so imeli rezervnega še nekje v skladišču. Menjava in delo 120 €.


Take zadeve lahko zlahka krije zavarovanje hiše.



Saj je plačala zavarovalnica, hotel sem povedati da se mi je zdelo poceni in samo dejstvo da je bilo steklo še po 10 letih na voljo kar spodbudno.
Če ti plača zavarovalnica, potem se seveda splača sicer pa ne, saj je samo vprašanje časa, kdaj bo 10 let stara indukcija odpovedala. Ponavadi je kakšna malenkost, ki jo lahko pravi mojster popravi za majhen denar. Večji servisi se s tem seveda ne ubadajo, saj aparatov dejansko ne popravljajo, ampak menjajo celotno elektroniko, kar seveda ni poceni in je bolje kupiti novo ploščo s 5 let garancije.

jocoj ::

mihal je izjavil:

V primeru zgoraj (mihal) se splača pogledati, če niso samo kondenzatorji na napajalnem vezju fuč in jih lokalni majster zamenja za 50EUR.

vendar če bi bilo na napajanju nekaj narobe bi ostale tri kuhalne plošče ne delale, vendar delajo normalno.
A ima mogoče vsaka plošča posebej napajanje (ali se mogoče misli le krmiljenje vsake plošče, predvidevam da gre za to)?
Se ne spoznam toliko na elektroniko le na osnove, tukaj je verjetno tudi nekaj kondenzatorjev in vsaka plošča ima verjetno svoj IGBT.
Sem govoril še z enim mojstrom vendar tudi on ne pove nič glede napake e6 in pravi naj pripeljem ploščo k njemu in za preglet računa 30EUR, pravi pa da je 90% da bo zamenjal ele. ploščo.

Če si iz Ljubljane ali okolice in ne najdeš mojstra, lahko pripelješ na tale servis. Meni so pred časom tukaj dejansko zadevo pogledali in popravili (šel je prav tale omenjen IGBT tranzistor).
https://servic.si/

krho ::

Kekec je izjavil:

No tudi gorenjev servis je definitivno boljši od Bosch-ovega. Mislim vsaj odzivni časi, ko ti ccrkne pralni stroj je prisel ze naslednji dan, popravil in pika. PRi boschu pa cela drama z temi njihovimi zunanjimi izvajalci.

Yeah right... cca 2 meseca nazaj je mami čakala cca 10 dni!! s crknjenim hladilnikom, da je Gorenjev serviser prinesel svojo leno rit. Uogotvil, da se ne splača popravljat in naslednji dan!! pripeljal nadomestni hladilnik (crknil v garanciji po dobrih 2h letih).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30862073 (13854) koyotee
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717650 (4737) kuglvinkl
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411885 (10844) IL_DIAVOLO
»

Katero indukcijsko kuhalno ploščo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7236028 (29333) Rok Woot

Več podobnih tem