» »

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča

««
6 / 6
»
»»

koyotee ::

PrimoZ_ je izjavil:

energetik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ker sem ravno kuhal čaj in bil firbec zaradi teme...

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

Prednost je, da ko zavre, pritisneš tipko in v trenutku neha vreti.
Če karkoli prekipi, se ne zapeče na plato.
Pa pri manjših količinah je zakon, ker začne res takoj greti, npr. kavo kuham samo zase v đezvi, zavre skoraj preden vzamem škatlico s kavo. V 2min imam turško kavo skuhano in v šalci, če začnem z mrzlo vodo.

Imaš pa prav, da pri velikih količina vode za zavret, bo razlika v času SK/IND minimalna.

Tole s kipenjem je edina prenost, pa še to samo če veliko kuhaš mleko ali kaj podobnga.in

Ja seveda, res ne vem, zakaj sploh še prodajajo indukcijo, ker je "hi light" plata boljša.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

floyd1 ::

PrimoZ_ je izjavil:

1L mrzle vode pipe, na najmanši plošči v manjšem loncu približno ustrezne površine plati, pokrito s pokrovko je trajalo 7 minut da je voda zavrela.

To je ta zastarela kamenodobna steklokeramična plata. Po pravici ne vem kaj bi pridobil če menjam na indukcijo, 3 minute hitrej skuhan čaj ?

Sicer bi moral vedet premer in prostornino, a pri nas na indukciji traja manj kot 2 minuti, da zavre voda za 3 čaje. Natočim pa vedno že toplo vodo (okrog 40 stopinj) Nek prihranek časa gotovo je.

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Prednost je, da ko zavre, pritisneš tipko in v trenutku neha vreti.
Če karkoli prekipi, se ne zapeče na plato.
Pa pri manjših količinah je zakon, ker začne res takoj greti, npr. kavo kuham samo zase v đezvi, zavre skoraj preden vzamem škatlico s kavo. V 2min imam turško kavo skuhano in v šalci, če začnem z mrzlo vodo.

Imaš pa prav, da pri velikih količina vode za zavret, bo razlika v času SK/IND minimalna.

Morda pa proizvajalec misli, da smo debili.

Vrelo tekocino ali odstavimo ali damo na manj, da le to vreje zmerno, nikakor pa ne da bi nehalo vret.

Morda pa kupci EMS-ja ne znajo kuhat 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

dice7 ::

Imam steklokeramiko in mi ravno to gre na zivce, imas 3-4 piskre, in ko zavreje nimas prostora odmakniti, ce das pa na manj pa tudi traja celo vecnost, da se plata ohladi. Napram plinu mi je vsec samo, ker imas nekako vec delovne povrsine preden zacnes kuhati. Grem ob priloznosti takoj na indukcijo

Zgodovina sprememb…

• spremenil: dice7 ()

mirator ::

floyd1 je izjavil:

Natočim pa vedno že toplo vodo (okrog 40 stopinj) Nek prihranek časa gotovo je.

Pravzaprav prihranka niti ni, saj si moral vodo do 40°C nekje drugje segreti. No ja, mogoče časovni prihranek.

energetik ::

Če SV ogrevaš s TČ, prihranek je.

mirator ::

Imaš prav. Sicer pa sem tudi spregledal, da @floyd1 ni pisal o finančnem ampak časovnem prihranku, tako da sem res mimo pihnil. Se zgodi.

</head> ::

Primož... za foro sem postavil liter mrzle vode na mojo 7 let staro indukcijo. 2:45.

Pa ni to fora. Fora je samo, da je steklokeramična v vsem slabša, cen aje pa ista. 15 let nazaj indukcije ni bilo in si kupil steklokeramično, ker se nisi hotel s plinom ukvarjat.
Če pa zdajle kupuješ novo pa ni debate.

Meni ena izmed stvari, ki me je ubijala pri steklokeramiki - v malem stanovanju poleti se pokaže vsa slabost steklokeramike - poleg litra vode ti ogreje še 50 kvadratov stanovanja na prijetnih 35°C. In kuhinja je še nadaljne 3/4 ure vroča. Pri indukciji je pa šporget hladen prej, preden se ponev dost shladi, da jo lahko opereš.
Čist jasno. steklokeramika ogreva sebe, indukcija pa posodo.

Aston_11 ::

No ja, seva seveda v obe smeri, poleg tega pa tudi elektronika nekaj greje, zato menda ventilatorji, da ti hladijo komponente. In imaš mimogrede topel predal ;) Verjetno pri steklokeramiki isto

tony1 ::

Razlike v gretju prostora je verjetno za velikostni red ali dva v škodo steklokeramike, tudi z upoštevanjem toplote, ki jo odvedejo ventilatorji indukcije...

toro69 ::

Imate Google pa mal pobrskajte po strokovnih raziskavah o porabi energije obeh variant. So zanimive ;)
Sem imel obe in ni taka razlika kot oglašujejo, razen da imaš pri indukciji občutek da se ti neprestano mudi.

Magic1 ::

Ko imaš službo in otroke, se ti neprestano mudi. Sploh v teh časih.
Magic

nejcek74 ::

toro69 je izjavil:

Imate Google pa mal pobrskajte po strokovnih raziskavah o porabi energije obeh variant. So zanimive ;)
Sem imel obe in ni taka razlika kot oglašujejo, razen da imaš pri indukciji občutek da se ti neprestano mudi.

ja, praksi so razlike precejšnje, res je da indukcija nima toliko večjega izkoristka (85% vs 70% vs 30%, indukcija, steklo-keramika, plin) je pa zato vsaj ena indukcijska plata ponavadi precej močna.
Tule je lep test, čas do zavretja 5l vode, stran 11: 9-12 min indukcija (3.6kW), 16-18 min steklo-keramika (2.5kW), 18 plin (ekvivalent 5kW)
Zdaj če malo pogrevaš juhce, pa jajca pečeš je karkoli ok, če pa rad malo več po kuhinji premetavaš je pač plin ali pa indukcija.

koyotee ::

Steklokeramika je za penzice ki radi cistijo zazgano umazanijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
««
6 / 6
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511382 (7660) 2f4u

Nakup Štedilnika iz Italije , kako ga dobiti v Slovenijo ?? (strani: 1 2 )

629035 (7152) bluefish
»

indukcijsko kuhališče (poraba elektrike)

3910997 (9245) radmannsdorf
»

kuhinjski aparati

242720 (2240) heero
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

13128258 (23736) amigo_no1

Več podobnih tem