» »

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

nekoman ::

Zdravo.
Težave s pomivalnim strojem beko din 6830 fx 30. (https://www.mimovrste.com/vgradni-pomiv...
Garancije ni več(5 let je bilo), star je 5,5 let.
Med garancijo menjano: posoda za sol, senzor za čistočo končne vode, tesnila...

Sedaj je potrebno menjati posodico za čistilo+sijaj (nova je 45€), ter komplet notranje cevi ki so v stroju, plastične, in tudi propelerje. Razlog: plastika je začela kar razpadati.
Res pa je, da stroj po hitri oceni pere najmanj 365 x na leto.

Kaj bi storili vi, popravilo ali po novega za cca dobrih 300€ pa je vsaj 5 let mir v hiši:) ????

JeBelaCesta ::

nisi napisal koliko stane celotno popravilo starega stroja...
lep pozdrav iz višav ;-)

Dag ::

Šel bi po novega, vendar ne Beko, ker ne bi hotel podpirati takšnih netrajnostnih praks (da je življenjska doba tempirana na čas trajanja garancije). Prej bi se pozanimal, kateri stroji so narejeni tako, da zdržijo vsaj 10 leti.

jype ::

Ti kr novga kup, trenutno je na planetu čist premal smeti.

Horas ::

Dag je izjavil:

Šel bi po novega, vendar ne Beko, ker ne bi hotel podpirati takšnih netrajnostnih praks (da je življenjska doba tempirana na čas trajanja garancije). Prej bi se pozanimal, kateri stroji so narejeni tako, da zdržijo vsaj 10 leti.


ne govori neumnosti. tudi bosch crkuje po pretečeni garanciji. aja bosch ima samo ene 3 leta garancije? beko pa kar 5?

pri nam imamo vse od bekota. kuhinja+kopalnica. razen sušilca gorenje, katerega smo morali 2x klica serviserja. vsi aparati so stari več kot 6let. vse deluje BP.

nekoman ::

Koliko bi stalo po mojem:
Cena novih potrebnih komponent:
Posodica 36€, propelerji komplet in cevi so pomojem najvwč 40€, delo recimo 30 € če pride serviser.
Vse skupaj cca 100€

Horas ::

jaz bi ga dal popraviti, do naslednje okvare potem bi razmislil o nakupu novega.

Urbano#Desno ::

Kupis novega, ker je velika verjetnost da kmalu spet kaj crkne. Pa ne kupovat dragih eko strojev, ker zaradi sparanja s stromom in vodo perejo za en kurac. Nabavi nekaj poceni za par let in potem zamenjas.

Utk ::

To je naredil že pred 5,5 leti. In ni se obneslo.

fikus_ ::

Kupi novega s čimveč garancije, lahko tudi beko. Tega bo pa Utk odpeljal in popravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

red_baron ::

Zdravo,
Daj tega popraviti in se pozanimaj pri svojem zavarovalnem agentu, koliko je opcija da zavaruješ vse stroje (pralni, pomivalni, sušilni...) Pri eni zavarovalnici (lahko v ZS) je to znesek 55€ in ti velja za vse aparate do starosti 10 let. Preverjeno sem reklamiral Gorenjevo pečico, kjer ni delala kozmetična napaka pri pokazatelju kateri grelec je vklopljen. Potrebno je bilo menjati vso elektroniko in je vse krila zavarovalnica.

BTW- ali veste, da je steklokeramična plošča krita v paketu, kjer imaš zavarovana okna...

Utk ::

fikus_ je izjavil:

Kupi novega s čimveč garancije, lahko tudi beko. Tega bo pa Utk odpeljal in popravil.

Bekota bi jaz peljal samo na odpad. Tudi če bi delal. Ne vem zakaj kdo to kupuje, pa nimam nič proti drugim poceni znamkam.

starfotr ::

Jaz priporočam nakup boscha, vendar ne najcenejši model. Tam za 500-600 eur so ok modeli.

Če imaš pa kaj viška denarja, pa vsekakor miele.

Anney ::

Sam, dandanes gledam samo še kdo ponudi več garancije na tole tehniko, ker vse je šrot, in tako vsaj veš, da bo 5 let delalo, sicer tudi sam imam veliko bekota (pa je bil do zdaj po 10h letih problem samo s pomivalnim) in sem kupil spet bekota, danes je s tole kuhinjsko in kopalniško opremo enako kot z avtomobili, sama elektronika, in ko se pokvari, se skoraj ne splača popravljati, če ni garancije, ker slej kot prej se pokaže spet nekaj drugega in si v začaranem krogu. Nabavi novo in si brez skrbi 5let+. Meni je prejšnji beko pomivalc zdržal 8 let, 2x sem ga popravljal (grelec in ti plastični propelerji) in se potem odločil za novega, ker je dotrajano. Prav tako se v 5 letih amortizira, glede na ceno, nobeden pa ti ne garantira da bo stroj za par stotakov ali več zdržal dlje časa, kljub manj tovarniške garancije (kvečjemu dražji deli za popravilo). Dandanes je to potrošna roba in tako to deluje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Utk ::

Sej nima samo beko 5 let garancije, madona. Pa nikoli ne smeš kupit najcenejšega modela od neke znamke. Jaz imam vse stroje stare 8 let, še nikoli ni noben niti kihnil. Gorenje, bosch, elektrolux. Če bi jih spucal, bi bili kot novi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nekoman ::

Utk je izjavil:

Sej nima samo beko 5 let garancije, madona. Pa nikoli ne smeš kupit najcenejšega modela od neke znamke. Jaz imam vse stroje stare 8 let, še nikoli ni noben niti kihnil. Gorenje, bosch, elektrolux. Če bi jih spucal, bi bili kot novi.

Tud odvisno koliko jih uporabljaš...
Tv pri nas vklopljen od 8.00 do 23.00. Sreča je bila ta da je imel 7 let garancije, crknjot 2 mesecea pred iztekom. Ne moreš da verjameš, dobil nov tv za 700€ :) zastonj. So v Harveyu kar puhal k je blo treba dat zastonj:D

c3p0 ::

7 let je super, v naslednji nabavi gledam le še garancijo, minimalno 5 let. Pa če bo Siemens ali Beko, ni pomembno.

Horas ::

res je, danes ni važna firma. isto pr avtih. underdogi so že v koraku z konkurenco ki je nekoč bila ˝sinonim˝ kvalitete in se je kupovalo le te (bmw, mečka, bosch)

nekoman ::

Bom kr tega kupu
https://www.harveynorman.si/pomivalni-s...
5 let garancije pol pa adijo
Edin big bang ma možnost dokupa še dodtanih 2 leti za 30€. pa imaš pol dejansko 7 let garancije... še mal treba pregledat

zmaugy ::

Candy je šrot.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nekoman ::

vrjetno res, med garancijo ga morjo popravit, pol pa itak dinos

al pa pod bajto v graben:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nekoman ()

fikus_ ::

"Edin big bang ma možnost dokupa še dodtanih 2 leti za 30€. pa imaš pol dejansko 7 let garancije... še mal treba pregledat "

Preberi droben tisk za tisti 2 leti, so enkrat imeli nakakšno "odbitno franšizo" zaradi starosti.

nekoman ::

Evo, končno dobil odgovor od tehes.si katere komponente sem jih povprašal da so cene poslali:
100€ material, s tem da ena cev se sploh ne da nikjer dobaviti..?? wtf
novega in pika

SmeskoSnezak ::

nekoman je izjavil:

Koliko bi stalo po mojem:
Cena novih potrebnih komponent:
Posodica 36€, propelerji komplet in cevi so pomojem najvwč 40€, delo recimo 30 € če pride serviser.
Vse skupaj cca 100€

Plastika razpada? Ce je posodica kolikor toliko delujoca, se jo scisti.
Ali pa poskusis najti na facebook marketplaceu podobno ali pa idi na servis povprasati, ce imajo kaksno rezervno... te stvari se da najti zastonj ali pa za par evrov. Ne pa 36EUR?

Kot so nekateri omenili, zaenkrat bi popravilo. Hkrati pa zacela sparati za novejsega. Gledala bi tud za ponudbami staro za novo, kjer lahko tega starejsega zamenjas in dobis novega cenejse.

Pa obilo uspeha.
LP
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

WhiteAngel ::

Če stroj pere ok, se ga popravi. Škoda živcev, časa in denarja za iskat novega. Pri novem nikoli ne veš, kako dobro bo pral (eko pa to).

šernk ::

če je star stal do 500eur kupi novega, ker bo delal naslednjih 5 let in pral enako. če je stari višjega kakovostnega razreda (kar sicer dvomim da beko je cca 800-1000 eur, sploh če se ene cevi sploh ne dobi več) popravit. Noben stroj za 300eur ne bo opral tako dobro kot 10 let star za 1000eur.

kot prvo ima močnejšo črpalko in dosega večji pritiske vode, kot drugo opere posodo z več vode kot vsi novi eco speed, kako ti lahko posodo opere z 15l vode mi ni jasno. Imamo 13 let starega gorenje za cca 800eur (stroj je bil narejen v kombinaciji z boschem), 4 leta nazaj smo menjali črpalko vode in dela dalje brez problemov. Poceni prvi candy nam je začel rjaveti po 3 letih v notranjosti...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vres.ales ::

Prvo imeli 15 let Candya, enkrat mezmes smo menjali vodno črpalko. Je pa bil eden izmed prvih pomivalcev sploh.
Potem nabavli Beko, ki je imel po treh letih vse košarice čisto rjave pa še program sušenja zaradi ECO je bil taki, da si še moral enkrat prebrisati posodo.
Trenutno pa Bosch v srednjem cenovnem rangu, super posuši posodo. Pa en program pranja ima na 55 minut.

Jaz osebno na 5 let star stroj nebi daval 100€, ker je samo vprašanje časa kdaj še bo šlo kaj drugega

nekoman ::

SmeskoSnezak je izjavil:

nekoman je izjavil:

Koliko bi stalo po mojem:
Cena novih potrebnih komponent:
Posodica 36€, propelerji komplet in cevi so pomojem najvwč 40€, delo recimo 30 € če pride serviser.
Vse skupaj cca 100€

Plastika razpada? Ce je posodica kolikor toliko delujoca, se jo scisti.
Ali pa poskusis najti na facebook marketplaceu podobno ali pa idi na servis povprasati, ce imajo kaksno rezervno... te stvari se da najti zastonj ali pa za par evrov. Ne pa 36EUR?

Kot so nekateri omenili, zaenkrat bi popravilo. Hkrati pa zacela sparati za novejsega. Gledala bi tud za ponudbami staro za novo, kjer lahko tega starejsega zamenjas in dobis novega cenejse.

Pa obilo uspeha.
LP
Smeska

Da plastika razpada. To so notranje povezovalne cevi po katerih potuje voda do razpršilni šob pod pritiskom.

Horas ::

nekoman je izjavil:

Evo, končno dobil odgovor od tehes.si katere komponente sem jih povprašal da so cene poslali:
100€ material, s tem da ena cev se sploh ne da nikjer dobaviti..?? wtf
novega in pika


ka je s tabo? bekotovega serviserja poklič naj oni pridejo. ka zdej neki na eni strani iščeš če majo.

beta1 ::

Tak vam bom napisal.

Pred 7 leti sem kupil Beko pomivalni stroj. Crknil v garanciji, star 3 leta. 3x so ga popravljali (1 mesec bil brez in ga 3x tovoril po stopnicah) in ga niso uspeli popravit, tako da je bigbang dobavitelj dal kar drug nov stroj.

Ta drug pomivalni stroj je bil pa boljši z inverterjem, tudi dražji je bil. Dali so tudi dodatni 5 let jamstva (torej 10 let jamstva skupaj) Ta stroj je tudi crknil v garanciji, star 3.5 leta. Serviser mi je rekel, saj je boljše da ste drug stroj kupli :)

Oktobra 2019 sem kupil sem Beko plošče in pečice. Original zapakiran (sem jaz prerezal vse salotejpe). Pečica ružla, plošča niso delale tipke. Oni butli na bekotu, so mi poslali servis, čeprav sem zahteval stvarno napako. Po 1,5 mesecih sem dobil refund. Zelo slab servis (mb konec). Bolj je uničil pečico, ko jo popravil. Niti nebom pisal, škoda besed

Materi in fotru je ta teden crknil 3 leta star Beko hladilnik z zamrzovalnikom v garanciji. Ne hladi več. Samo nekaj škrta not. Je prijavljena napaka že celi teden. Če bo drug teden kdo prišel pogledat bo super. Tako da sta brez hladilnika.

Pred dvema tednoma jima je dokončno izdihnil Bekotov pomivalec, malo po garanciji. Sem mogel jaz prit pa ga vlačit.

Kolegu je crknila v garanciji po pol letu, Beko pečica z pirolizo. Ne dela več. Niso znali popravit, se je mogel kregat za dobropis
drugemu kolegu je crknila Beko po 1 letu indukcijska kuhalna plošča. Zdaj dela. Rob plošče je serviser poškodoval.

Tako da jaz sem kupil sedaj Gorenje ploščo in pečico ter Gorenje inverterski pomivalni stroj.
Mati je kupla Gorenje navadni pomivalni stroj.

Gorenje pa samo zato, ker je dober servis. Pridejo popravit. Pokličejo kasneje, če ste bili zadovoljni z servisom, cela anketa. To pa največ velja kar velja. SERVIS.

Jaz se z temi uradnimi serviserji od Bekota zaključil. Hvala.

Mislim da bo tudi foter in mati kupla kar nov hladilnik, popravili tak nebodo, ali bodo pa ferderbali da nebo ničemu podobno.

Čista resnica. Ne trolam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

ivi ::

No jaz imam pa ravno obratne izkušnje z Beko aparati. Mogoče sem pa redek srečnež. Pomivalni stroj pere že 9 leto praktično vsak dan pa je bil kupljen najcenejši model. Edina napaka do sedaj: počila je cev za odtok vode. strošek cca 10 eur. Pralni stroj z inverter motorjem (srednji cenovni razred) dela že 6 leto brez problema. Sušilni stroj ima za sabo 5 let tudi BP. Pralni stroj pri starših cca 4 leta tudi BP. Prej imeli Gorenje pralni stroj, pa smo imeli 1x mesečno serviserja na obisku pa ni bil ravno poceni stroj. V glavnem katastrofa od stroja. Da ne govorim o tem, da se je konstantno "vozil" po kopalnici kljub temu da smo ga celo z vodno tehtnico umerjali (ne nismo pozabili odstraniti blokad zadaj). Za whirlpool pa sploh slišat nočem več. Tu je bilo še več problemov. Servis pa porazen. V glavnem kar se mene tiče priporočam beko zaradi lastnih izkušenj. Je pa dandanes žal tako, da večino aparatov odpove ravno par dni po preteku garancije neglede na znamko in cenovni razred. Kot že rečeno mogoče pa imamo pri nas res srečo s temi aparati.

2dark ::

nekoman je izjavil:



Kaj bi storili vi, popravilo ali po novega za cca dobrih 300€ pa je vsaj 5 let mir v hiši:) ????


Pral bi na roke. zato jih imaš. Ceni to.

Horas ::

2dark je izjavil:

nekoman je izjavil:



Kaj bi storili vi, popravilo ali po novega za cca dobrih 300€ pa je vsaj 5 let mir v hiši:) ????


Pral bi na roke. zato jih imaš. Ceni to.


hehe, če si sam ja, če si pa v kaki 3-4 ali več članski skupnosti pa res ne morš na roke no:)

nekoman ::

Horas je izjavil:

nekoman je izjavil:

Evo, končno dobil odgovor od tehes.si katere komponente sem jih povprašal da so cene poslali:
100€ material, s tem da ena cev se sploh ne da nikjer dobaviti..?? wtf
novega in pika


ka je s tabo? bekotovega serviserja poklič naj oni pridejo. ka zdej neki na eni strani iščeš če majo.



klical sem uradnega serviserja beko, kateri mi je popravljal stroj med garancijo najmanj 10 krat ta teden!!!!
se tudi javiti noče. Imam občutek, da ko ti poide garancija te dajo na ignor seznam!!!!
Poraz od servisa beko, pogreb

c3p0 ::

Potem pa Turkov ne bomo kupovali... Prednost Gorenje je, da vsaj vse rezervne dele dobiš, če sam popravljaš.

Stikalo ::

Bele tehnike pač ne kupujte najnižje klase.
Pri nas je najprej crknilo tisto, ko ima največ garancije in je samo za na odpad.

Garancija je NATEG. Če je izdelek zanič je zanič. Kaj ti pomaga, da daš za stroj 300€, pa ti v 5 letih 5x pride serviser šramfati? To je tudi tvoj strošek in živci.

Beko je tretjerazredna firma. Vsi govorite, kako produciramo same smeti in iz istih ust pride blebetanje, kako je potrebno kupiti najcenejši izdelek z največ garancije. Proizvajalci so potem prisiljeni delati belo tehniko, kjer strane pomivalec 300€ s 5 let garancije. Seveda se to pozna na kvaliteti. Potem ti pa crkne po 5,5 letih.

Če pomivalec rabiš 365 dni na leto 10 let, je to mesečno 5 €, če pa daš 300€ pa ga imaš 5 let je pa tudi mesečno 5€. S tem da pri drugem proizvedeš še enkrat več smeti.

dominuspro ::

No, bom še jaz delil Beko izkušnje. Pred skoraj 6 leti sem kupil čipšit vgradni trojček - pečica, indukcija in pomivalni. Vse skupaj je bilo 800€, ker sem mel ekstra popust preko vez(redna cena okroglega jurja) in 5 let garancije. S pomivalcem in pečico sva zelo zadovoljna, težav še ni bilo in nobena plastika ne razpada. Indukcija pa je katastrofa. Od same tehnologije - tisti on/off, ko je včasih fine tuning nemogoč in zmeraj voda vre preveč ali pa sploh ne vre. Poleg tega pa je doživela garancijsko popravilo enkrat v drugem letu starosti, ko sta 2 plošči crknili.
Isto star imam Beko sušilec za 500€, ki nama služi odlično. Ima pa moja mama prav tako Beko sušilec za nekih 400€, nad katerim je popolnoma razočarana. Pravi, da ji ne posuši, tako kot prejšnji Electrolux.
Gorenje pralni stroj(500€) pa nam je povzročal težave od samega začetka - od puščanja do programatorja in na koncu še ležaji.

Jaz zagovarjam načelo, da se primerja posamezne izdelke in ne proizvajalcev.

Horas ::

mal pretiravate vsi skup. tk je pri vsakem izdelku, vsi skup crkujejo, eni majo več sreče so naleteli na boljšo serijo, spet drugi manj sreče... opevat eno znamko je pa tut nesmiselno in brezveze.

bi pa zraven omenil še skrb človeka do stroja, aparata. pomivalne stroje pralne stroje hladilnike skrinje nape. to je treba na vsake tolk čistit in negovat.

nekoman ::

EPILOG ZGODBE: (zaenkrat)
Razdrl spoje, cevi v notranjosti pomivalca. Spodnja in srednja razpršilna roka sta zaenkrat še ok.
Naročil in zamenjal hrbtno cev. To je cev po kateri potuje voda pod pritiskom do posamezne razpršilne enote.
Potreboval sem tudi zgornji propeler; na tehes.si so mi dejali da se to neda dobaviti.
A glej ga zlomka; ko pridem po novo hrbtno cev, je bil v škatli zraven še zgornji propeler...:) je bil tip v tehesu tudi presenečen. Namreč za samo hrbtno cev ima ceno 20,45€, za zgornji propeler pa 8,40€...
Vse skupaj sem potem dobil za 20,45€.
Stroj spet pere brez problema. Upam da še nekaj časa.

Horas ::

ja bravo. 20eur plus čas in trud ki si ga sam vložu? fajn.

nekoman ::

Ja,čas. Res je. 14 dni, prebiranja forumov itd, klicanja okoli, youtube posnetkov.
Pa še v Domžale sem se zapeljal po cev:)

Anney ::

Torej če računaš ure po srednji urni postavki, dele in benz, bi imel že novega. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

nekoman ::

Anney je izjavil:

Torej če računaš ure po srednji urni postavki, dele in benz, bi imel že novega. :D

:) haha, to maš pa prav

c3p0 ::

To moraš vzet kot hobi in zadovoljstvo, da si nekaj rešil sam. Boljše, kot sedenje pred TV.

mulc007 ::

V Hoferju bo od pondelka Beko za 250€. 3 leta garancije
Pri pralnih strojih se splača vzet podaljšano garancijo. Nekoč so bili narejeni tako da so prali še ko je bila povsod že rja. Danes pa v imenu ohranjanja narave delajo stvari iz že 5krat recikliranih stvari in potem vidiš na odpadu kup šare ki zgleda še kot nova - v imenu ohranjanja narave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj Beko - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6224315 (2565) MIHAc27
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153330 (5903) darkolord
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319543 (2204) darkolord
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930263 (24785) anjabebler
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323351 (20447) Nummy

Več podobnih tem