» »

Napaka steklokeramične kuhalne plošče Gorenje

Napaka steklokeramične kuhalne plošče Gorenje

albrehti ::

Znanka ima steklokeramično kuhalno ploščo Gorenje ECT643BSC. Občasno ji, po uporabi vgradne pečice (znamko sem pozabil), kuhalna plošča ne deluje in se na upravljalnem delu pojavi naslednji prikaz.

Po nekaj časa (največkrat naslednji dan) ji deluje normalno.

Pečica in plošča sta na isti fazi in to je tudi edina povezava med njima (razen, da sta vgrajeni v isti kuhinjski element.

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe, preden se pokliče serviser/električar.

Hvala vnaprej

profii ::

Servis ima telefon, se pokliče in upraša.
Sklepam, da ji je vroče, glede na to, da je po uporabi pečice. Kak ventilator bi to rešil.

nejc_nejc ::

Jaz bi tudi na prvo zogo rekel vrocina.
Ali ima moznost ventilacije v omatici med plato in pecico....

Ganon ::

Lahko obkljuka vse alineje?

smolep ::

Živjo.

Tudi jaz imam podoben problem. Imam cca. 15 let staro Gorenjevo steklokeramično ploščo, katere oznaka je nekaj v stilu CH68... . Pod njo je vgrajena Gorenjeva pečica B9000AL. Če v pečici pečemo na več kot 160 stopinj celzija ali pa kaj kar oddaja veliko vlage, se steklokeramični plošči dobesedno "trga" :) Lučke v LCD prikazovalnikih začnejo kar malo svetiti (ne 100%) in čisto random se vklapljajo grelne plošče in prestavlja se tudi jakost grelnh plošč. Kot, da bi se s prsti sprehajal po touch senzorjih.

Ploščo sem tudi odprl in zapolnil vse mogoče luknje, preko katerih bi lahko prišla vlaga do elektronike, s specialnim kitom, ki je odporen na vročino. Brez uspeha. Sumim, da je edini vzrok vročina in nek element v elektroniki je občutljiv na to. Samo hudič je v tem, da ne morem ugotoviti kateri.

Ima kdo kakšno idejo?

Lep pozdrav,

Peter

Ganon ::

Zakaj bi odprl ploščo in jo zatesnil s kitom?!

</head> ::

>>Imam cca. 15 let staro Gorenjevo steklokeramično ploščo

Po 15 letih jo pa lahko v zasluženo penzijo pošlješ in daš tistih 400€ za novo indukcijsko.

Ali pa imej zadevo, ki konec koncev že predstavlja požarno nevarnost in te vsakič ko jo uporabljaš živcira.

smolep ::

:) Res je vse kar pravite. Pa vendar so grelci še zelo lepi. Ni videti znakov utrujenosti materiala, … In zadnje čase se mi zdi, da so vse nove stvari še slabše, kot ta 15 let stara plošča, ko ji zamenjam kakšen rele ali kaj drugega, ki odpove.

Glede zatesnitve: gre se za zatesnitev okoli predela z elektroniko, da tja ne vdre vlaga, ki očitno moti IR reflection senzorjev, ki so vgrajeni notri.

Bolj me zanima, če ima še kdo takšen problem, kot avtor teme in kako ga je rešil, če ga je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smolep ()

Furbo ::

Jaz imam 30+ let staro Gaggenau keramično ploščo, pa še vedno dela. Le zakaj bi človek metal stran?

Sem že gledal nove, pa imajo vse tiste čorave tipke, pa neko pamet itd itd.. za en kurc skratka.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

pegasus ::

Zanimivo ... Moja pečica ima ventilator, ki ves čas obratovanja (in še ene 5min po koncu) piha po zgornji zunanji strani od zadaj in spredaj ven. Ni mi bilo jasno zakaj, ob prebiranju te teme pa zdaj razumem ... Nad pečico je ravno tako gorenje steklokeramična plošča, 0 problemov.

koyotee ::

Furbo je izjavil:

Jaz imam 30+ let staro Gaggenau keramično ploščo, pa še vedno dela. Le zakaj bi človek metal stran?

Sem že gledal nove, pa imajo vse tiste čorave tipke, pa neko pamet itd itd.. za en kurc skratka.


Zakaj pa ne prešaltaš na litoželezne? Tiste imajo še manj elekronike.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

IL_DIAVOLO ::

pegasus je izjavil:

Zanimivo ... Moja pečica ima ventilator, ki ves čas obratovanja (in še ene 5min po koncu) piha po zgornji zunanji strani od zadaj in spredaj ven. Ni mi bilo jasno zakaj, ob prebiranju te teme pa zdaj razumem ... Nad pečico je ravno tako gorenje steklokeramična plošča, 0 problemov.


Ali pa imas preprosto pecico in kuhalno plosco v ločenih elementih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

pegasus je izjavil:

Zanimivo ... Moja pečica ima ventilator, ki ves čas obratovanja (in še ene 5min po koncu) piha po zgornji zunanji strani od zadaj in spredaj ven. Ni mi bilo jasno zakaj, ob prebiranju te teme pa zdaj razumem ... Nad pečico je ravno tako gorenje steklokeramična plošča, 0 problemov.


Ali pa imas preprosto pecico in kuhalno plosco v ločenih elementih.


Ce imas dovolj prostora je tako se najboljse. In da je pecica na stojni visini.

Ganon ::

Jaz mislim, da pečica in kuhalna plošča nista kompatibilni oz. nista vgrajeni pravilno.

Slopek ::

Imamo Bosch indukcijo in Bosch vgradni pečico v ločenih elementih. Nikoli nismo imeli problemov za razliko od mame, ki ima popolnoma enako zadevo, a ima pečico pod indukcijo. Prva indukcijska plošča je crknila po dveh letih in serviser je rekel, da je to zaradi vlage, vročine, ki jo oddaja pečica. Zdaj ob pečenju v pečici še vedno zgornji del podivja. Zadnjič sem pri njej pekel v pečici ribe in po tem projektu, indukcijska plošča celo popoldne ni delala.

Furbo ::

koyotee je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jaz imam 30+ let staro Gaggenau keramično ploščo, pa še vedno dela. Le zakaj bi človek metal stran?

Sem že gledal nove, pa imajo vse tiste čorave tipke, pa neko pamet itd itd.. za en kurc skratka.


Zakaj pa ne prešaltaš na litoželezne? Tiste imajo še manj elekronike.

Smo imeli, dokler se ni pokvarila. Ta je pa lažja za čistiti.

Vse te nove oslarije, ki ti takoj izklopijo ploščo, ko dvigneš posodo in ostale finte, kjer uporabnika obravnavajo kot idiota, mi niso všeč.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31374383 (14057) kuglvinkl
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30867091 (18872) koyotee
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7718657 (5744) kuglvinkl
»

Čigav je dotični logotip?

Oddelek: Loža
332868 (1319) mat xxl
»

Indukcijska kuhalna plošča ali ...

Oddelek: Loža
64303 (4136) KandazaR

Več podobnih tem