» »

Indukcijska kuhalna plošča

Indukcijska kuhalna plošča

Telbanc ::

Mam indukcijo. 4x.

Se je pokvarla leva stran, torej dva na levi strani. Počlo ni nič, torej sem danes odpru, pogledam vezje varovalke na vezju cele.

Vzamem lupo, pregledam vezje, in ugotovim da je en spoj dobesedno pojedlo. Ne vem zakaj. Očistim star cin, zaspajkam ponovno, mam en star spajkalnik še doma...očistim.

In spet dela. Gre za Gorenje zadevo. Vezje not kot novo, tko da bi lah še blo. Tko da marsikaj se da zrihtat. Pišem zato, ker 90% okvar so slabi spoji.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

jocoj ::

Jaz imam eno staro na vikendu. Pred približno tremi leti sta crknili plošči na desni strani, preostali dve na levi še vedno delujeta brezhibno. Verjetno je kaj stopilo, ampak se mi ne ljubi nosit finomehaniku, da popravi, ker nikoli ne rabim več kot dve plati naenkrat.

VIP58 ::

Koraaz je izjavil:

Po 15 letih se nam je poslovila Boscheva kombinirana indukcijska plošča.

Na srečo nam še zmeraj delata 2 steklokeramični plošči na tem štedilniku, tako, da lahko vsaj kuhamo ta čas, ko kupujemo novo ploščo.

Sicer sem od začetka gledal samo indukcijske plošče, ker kombiniranih skoraj ne proizvajajo več, a ravno zaradi trenutnih razmer, se čedalje bolj nagibam h kombiniranim ploščam, ker nikoli ne veš kdaj ti lahko crkne indukcija. Lahko je to čez noč pa si brez štedilnika, pa boh ne dej, da pride še kaka epidemija kot je sedaj in si lahko brez štedilnika po več tednov.

Ima morda kdo kaka priporočila?

V uč sta mi padla ta dva modela:
ELECTROLUX EHG46341FK
https://www.bigbang.si/electrolux-ehg46...
https://www.electrolux.si/kitchen/cooki...

AEG HK634150XB
https://www.bigbang.si/aeg-hk634150xb-v...
https://www.aeg.si/kitchen/cooking/hobs...

Kar mi je najbolj padlo v uč je, da sta si ti dve plošči zelo podobni med sabo vizualno in tehnično. Razen določenih detajlov v dizajnu in priključne moči (AEG ima priključno moč 7,3KW namesto 6,6 kW od Electroluxa), sta si plošči identični (dizajn gumbov, postavitev plošč, funkcije). Še fotografije in funkcije so identične na AEG in Electroluxovi spletni strani. Ali obstaja možnost, da sta ti dve plošči identični? Na AEG plošči je poleg AEG-ovega logotipa tudi Electroluxov.

Kar se tiče tega, da vse indukcije prihajajo iz ene tovarne iz Turčije, koliko je to res? Obstaja kakšen vir, ki to dokazuje?
Če je to res, ia potem sploh smisel plačati več za blagovno znamko al ne?


Imam omenjeno AEG od februarja letos, zadeva deluje v redu, priključek na dve fazi, ventilator se zažene takoj ko jo vključiš, je pa dokaj tih. Ima devet osnovnih stopenj, plus nekaj vmesnih in turbo. Žena zadovoljna, ima še nekaj posode, ki ne dela na indukciji (zepter, AMC).
Too much of everything is just enough.

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni

Kupujemo indukcijsko ploščo, saj je sedanja kuhalna steklokeramična plošča končala svojo kariero.

Po pregledu ponudbe na spletu sta v ožjem izboru:

- AEG IKE64450XB
https://www.aeg.si/kitchen/cooking/hobs...

- Gorenje IS646BX
https://si.gorenje.com/Izdelki/Kuhanje-...

Ker nimam ravno izkušenj glede kuhalnih indukcijskih plošč, je moje vprašanje ali sta tidve izbiri vredu?

AEG model sem na spletu videl, da hvalijo po forumih in ima precej solidno oceno. Medtem ko ima modelod Gorenja dodatne programe funkcije, zaščita proti prevretju itd.

Lepo prosim za konstruktivno mnenje in morebiten dodaten predlog, pri izbiri kuhalne indukcijske plošče.

Najlepša hvala.

LDŽ

darkolord ::

Mi imamo podobno Gorenje - izgleda enaka, samo brez roba (IS645BG) - in je odlična.

Sploh upravljanje je super in lahko res komot kuhaš. To, da imaš vmesne stopnje (1, 1.5, 2, 2.5, ...) je super, ker lahko na fino nastaviš temperaturo. Npr. pri vretju vode na 6 vre na polno, na 5 pa ne zavre. 5.5 je ravno prav, da rahlo vre.

Tudi tiste IQ zadeve so fajn, če jih malo naštudiraš.

Izmed teh dveh bi kadarkoli izbral Gorenje.

Kebo ::

Mama kupuje novo kuhinjo in potrebuje grelno ploščo ter je grozno čustveno navezana na neke 20 let stare lonce, ki jih indukcija ne zazna. Pravi, da bi vzela kombinacijo indukcije in steklokeramike samo zaradi teh loncev. Ali je kdo preizkusil oz. redno uporablja podstavke za indukcijo?

Prav tako bi rabil malo pomoči pri izbiri aparata, ker se na te stvari ne spoznam in ne vem na kaj biti pozoren. Ali se splača vzeti nekaj v rangu 400€ do 600€ v primerjavi z spodnjima dneva aparatoma. Mama kuha samo zase 90% časa, tako da ni potrebe po kakšni vesoljki ladji.

Čisto konkretno sem gledal WHIRLPOOL WL S7960 NE in Gorenje IT40SC

Ganon ::

Kebo je izjavil:

Mama kupuje novo kuhinjo in potrebuje grelno ploščo ter je grozno čustveno navezana na neke 20 let stare lonce, ki jih indukcija ne zazna. Pravi, da bi vzela kombinacijo indukcije in steklokeramike samo zaradi teh loncev.


Po moje ji bo žal. Babici smo pred leti kupili kombinirano ploščo (2+2), ker ni imela vse posode primerne za indukcijo. Na koncu je uporabljala samo indukcijski kuhalni polji in bentila, zakaj ni takšna v celoti. :D

Kebo ::

Ja sej sem jo pomoje prepričal, da so te kombinirane verjetno bolj za en k in da naj vzame kar navadno.

adinfinito ::

Katero od spodnjih indukcijskih plošč priporočate?
https://www.ceneje.si/L3/210/bela-tehni...

Kaj je recimo boljše pri plošči za 400 evrov vs 200?

Hvala.

darkolord ::

Pri slabših modelih na stopnjah 1-2 greje skoraj nič, na 3-10 pa vse na maksimum. Zato veliko ljudi tudi ne mara indukcije, ker so jo preizkusili pred leti ali na slabih ploščah, kjer je zelo težko ujeti neko konstantno temperaturo.

Sicer pa je razlika večinoma v upravljanju. Npr. če imaš 20 stopenj moči je precej bolje kot 10, ker lahko točno ujameš želeno temperaturo (npr. vodo ravno na meji vretja).

Ostalo pa razne flex zone (lahko združiš 2 kuhališči v eno), več timerjev, pametni programi (da ti sam nastavlja moč), ..

Utk ::

adinfinito je izjavil:

Katero od spodnjih indukcijskih plošč priporočate?
https://www.ceneje.si/L3/210/bela-tehni...

Kaj je recimo boljše pri plošči za 400 evrov vs 200?

Hvala.

Jaz ne bi kupil take, ki nima komand ločenih za vsako od 4ih plošč.

Invictus ::

Slabše indukcije plošče imajo samo eno navitje in različne stopnje dosegajo z vklapljanjem in izklapljanjem enega navitja. Zato klikanje v plošči.

Boljše noter več navitij, ki jih vklapljajo/izklapljajo glede na stopnjo ali celo zmanjšajo tok :).

Se je dobro pozanimat preden kupiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

adinfinito ::

adinfinito je izjavil:

Katero od spodnjih indukcijskih plošč priporočate?
https://www.ceneje.si/L3/210/bela-tehni...

Kaj je recimo boljše pri plošči za 400 evrov vs 200?

Hvala.


Malo kličem okrog tudi glede priklopa in so me opozorili, da naj bom pozoren na napeljavo. Jaz sicer ne vem kaj imamo tukaj v bloku, ampak evo par slik.





Rekli so tudi, da če res hočemo indukcijo, da je čist drugačen način kuhanja.

adinfinito ::

koyotee ::

Ne kupuj brez okvirja.

Se najmanj pa candy.

In pa glej da ima vsaka plata posebej za nastavljati jakost, ne da moras najprej izbrati katero bi rad upravljal.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

cokipoki1116 ::

Indukcija ima okol 7,4 kw, kar pa je že max. glede na obračunsko moč. Pač ne boš mogel vseh plat uporabljat na max. kar se v praksi nikoli ne zgodi.
Jaz imam priklopljeno na dvofazni način ( dve fazi, dve nuli in zemlja ) vse skupaj pa na 20A varovalko in v praksi brez problema uporabljam tri plate.
Se pa da plošča nastavit na nižjo moč. ( jaz jo imam na 4.4 kw )
Drugače pa sem z indukcijo kot povprečen kuhar zadovoljen v vseh pogledih. ( prej imel plin )

Jure14 ::

koyotee je izjavil:

Ne kupuj brez okvirja.


Prednosti/slabosti z/brez okvirja ?

okvir +: če gre iz lonca, ne steče po pultu
okvir -: lonec stoji postrani, če je malo prevelik
brez okvirja -: menda oblutljiv rob, steklo hitro poči
brez okvirja +: lažje čiščenje

Ali obstaja indukcija s fizičnimi gumbi?
Ali obstaja indukcija z "ločenimi" komandami: da so gumbi ločeni od plošče, recimo na sprednji fornti od pulta?

koyotee ::

Jure14 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ne kupuj brez okvirja.


Prednosti/slabosti z/brez okvirja ?

okvir +: če gre iz lonca, ne steče po pultu
okvir -: lonec stoji postrani, če je malo prevelik premajhna plata
brez okvirja -: menda oblutljiv rob, steklo hitro poči
brez okvirja +: lažje čiščenjenic tezje

Ali obstaja indukcija s fizičnimi gumbi?
Ali obstaja indukcija z "ločenimi" komandami: da so gumbi ločeni od plošče, recimo na sprednji fornti od pulta?

touch panel je na plosci za to, da v primeru ko nekaj vre in gre cez, izklopi vsa kuhalisca
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Djole ::

koyotee je izjavil:

Jure14 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ne kupuj brez okvirja.


Prednosti/slabosti z/brez okvirja ?

okvir +: če gre iz lonca, ne steče po pultu
okvir -: lonec stoji postrani, če je malo prevelik premajhna plata
brez okvirja -: menda oblutljiv rob, steklo hitro poči
brez okvirja +: lažje čiščenjenic tezje

Ali obstaja indukcija s fizičnimi gumbi?
Ali obstaja indukcija z "ločenimi" komandami: da so gumbi ločeni od plošče, recimo na sprednji fornti od pulta?

touch panel je na plosci za to, da v primeru ko nekaj vre in gre cez, izklopi vsa kuhalisca


Ceprav nimajo vse indukcije te opcije

koyotee ::

Ja une cipsit verjetno nimajo, kupi enkrat in ne najvecji krs, da ne bos potem razocaran.

Jaz imam AEG ze 5 let in sem zadovoljen, takrat je bila okoli 400€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Djole ::

koyotee je izjavil:

Ja une cipsit verjetno nimajo, kupi enkrat in ne najvecji krs, da ne bos potem razocaran.

Jaz imam AEG ze 5 let in sem zadovoljen, takrat je bila okoli 400€.


No saj jaz imam tudi par mesecev aeg, cca 400€, po zpsju visoko ocenjena pa nima tega, prejsnic obcutil v praksi :)) nisem bil pozoren pred nakupom oz se mi je zdelo samoumevno

koyotee ::

https://www.harveynorman.si/kuhalna-plo...
Evo tale je

Ti verjetno pogresas varnostni izklop.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

eventyrer ::

Hej, morda neumno vprašanje ampak ravno menjam naprave v kuhinji in bomo plin menjali za indukcijsko ploščo ali pa steklokeramično.

Mi zna kdo povedati zakaj bi se nekdo odločil za steklokeramično namesto za indukcijsko ploščo? Ali pa je indukcija vedno boljša?

Ali na izbiro plošče vpliva to da nimamo potegnjenih dveh faz do kuhinje da bi lahko takoj priklopili indukcijsko (steklokeramično pa bi lahko kar na obstoječo napeljavo povezali), torej indukcija pomeni še dodaten strošek električarja? (v smislu da bi rekli da pol pa se "ne splača")?

Nisem nikdar uporabljal niti steklokeramične niti indukcijske plošče....ma s plinom se mi ne da več ubadat.

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

Če imaš samo eno fazo, bo priklop katerekoli plošče s 4-imi kuhališči problematičen.
Edina dodatna ovira za nakup indukcije je, če nimaš pravih loncev.

Če se misliš znebiti plina, kako se pa ogrevaš? boš tudi tam šel na enelktriko?
Ker če že plačuješ priključek za plin, ga tudi uporabljaj.

koyotee ::

Ne kupuj steklokeramike, ker je par svetlobnih let v preteklosti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Likalnik ::

eventyrer je izjavil:

Hej, morda neumno vprašanje ampak ravno menjam naprave v kuhinji in bomo plin menjali za indukcijsko ploščo ali pa steklokeramično.

Mi zna kdo povedati zakaj bi se nekdo odločil za steklokeramično namesto za indukcijsko ploščo? Ali pa je indukcija vedno boljša?

Ali na izbiro plošče vpliva to da nimamo potegnjenih dveh faz do kuhinje da bi lahko takoj priklopili indukcijsko (steklokeramično pa bi lahko kar na obstoječo napeljavo povezali), torej indukcija pomeni še dodaten strošek električarja? (v smislu da bi rekli da pol pa se "ne splača")?

Nisem nikdar uporabljal niti steklokeramične niti indukcijske plošče....ma s plinom se mi ne da več ubadat.


močno priporočam indukcijo...je veliko hitrejša in varnejša plošča v primerjavi s steklo keramično.
indukcija se ti v primeru, da ti gre tekočina pri kuhanju ven iz posode sama ugasne....oziroma ko, vzameš posodo dol iz plošče se ti sama ugasne brez, da bi jo ti posebej ugašal.
je veliko hitrejša kot steklokeramična

jaz recimo, ko sem obnavljal sem imel še čisto dobro in izpravno steklokeramično ploščo (od predhodnika)...in tudi sekunde nisem razmišljal in jo zamenjal za indukcijo....predvsem zaradi varnosti.....ti boš že pazil in vse skupaj redno in skrbno ugašal...kaj pa otroci, stari starši itd.

eventyrer ::

Jure14 je izjavil:


Če se misliš znebiti plina, kako se pa ogrevaš? boš tudi tam šel na enelktriko?


Na kurilno olje.

Jure14 je izjavil:

Č
Ker če že plačuješ priključek za plin, ga tudi uporabljaj.


Ne plačujem, od nekdaj je bil priključek zgolj ob hiši, nismo pa ga potegnili po stavbi ampak smo kupovali plinske bombule. Plin so k hiši pripeljali kasneje kot je bila zgrajena in se mi je zdelo neizmerljivo škoda razbijat zide da bi potegnil cevi.

Jure14 je izjavil:

Če imaš samo eno fazo, bo priklop katerekoli plošče s 4-imi kuhališči problematičen.


Aha, sem pa mislil da bo ena faza zadost. Torej imam oviro ne glede na to kaj izberem. Kul, ta info mi koristi.

Jure14 je izjavil:

Če imaš samo eno fazo, bo priklop katerekoli plošče s 4-imi kuhališči problematičen.
Edina dodatna ovira za nakup indukcije je, če nimaš pravih loncev.


K sreči je 3/4 loncev že takšnih da jih komot na indukciji uporabim. Malenkost pa jih bo treba menjati.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Ena veliko prednost indukcije je, da sama kuhalna plošča ni nikoli bolj vroča kot posoda, to v praksi pomeni, da karkoli se ti polije po indikciji se ti ne bo prijelo in zažgalo, ampak lahko takoj brez, da čakaš to lepo obrišeš in kuhaš dalje.

Indukcijske plošče so ponavdi narejene tako, da si po dve kuhališči delita polovico moči. To se opazi ko na eni greješ vodo na MAX in to skušaš narediti še na drugi, takoj po zvoku opaziš, da je prva zmanjšala moč. Če je problem priključna moč, obstajajo tudi kombinrane plin+indukcija, edino prostor za jeklenko je tukaj velik minus, sploh če v praksi skoraj nikoli več ne kuhaš na plin.

Jaz imam ploščo brez roba že 12 let, pa ni nobenega problema.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

eventyrer ::

Likalnik je izjavil:


močno priporočam indukcijo...je veliko hitrejša in varnejša plošča v primerjavi s steklo keramično.
indukcija se ti v primeru, da ti gre tekočina pri kuhanju ven iz posode sama ugasne....oziroma ko, vzameš posodo dol iz plošče se ti sama ugasne brez, da bi jo ti posebej ugašal.
je veliko hitrejša kot steklokeramična

jaz recimo, ko sem obnavljal sem imel še čisto dobro in izpravno steklokeramično ploščo (od predhodnika)...in tudi sekunde nisem razmišljal in jo zamenjal za indukcijo....predvsem zaradi varnosti.....ti boš že pazil in vse skupaj redno in skrbno ugašal...kaj pa otroci, stari starši itd.


Tnx za nasvet!! Saj tudi jaz se nagibam na indukcijsko ploščo ampak me je presenetilo kako velika izbira steklokeramičnih plošč je na voljo..pa sem si mislil da že mora bit nek razlog da jih ljudje še vedno kupujejo.

Nekaj postov višje sem videl da je koyote prilepil link do te indukcijske plošče:
https://www.harveynorman.si/kuhalna-plo...

Torej firma EDM se smatra kot dober proizvajalec indukcijskih plošč in ta plošča je nek primer "dobre" plošče?
Bosch je primerljiv (preden sem videl to temo na slo-techu sem boscheve gledal)?

J.McLane je izjavil:

Ena veliko prednost indukcije je, da sama kuhalna plošča ni nikoli bolj vroča kot posoda, to v praksi pomeni, da karkoli se ti polije po indikciji se ti ne bo prijelo in zažgalo, ampak lahko takoj brez, da čakaš to lepo obrišeš in kuhaš dalje.

Indukcijske plošče so ponavdi narejene tako, da si po dve kuhališči delita polovico moči. To se opazi ko na eni greješ vodo na MAX in to skušaš narediti še na drugi, takoj po zvoku opaziš, da je prva zmanjšala moč. Če je problem priključna moč, obstajajo tudi kombinrane plin+indukcija, edino prostor za jeklenko je tukaj velik minus, sploh če v praksi skoraj nikoli več ne kuhaš na plin.

Jaz imam ploščo brez roba že 12 let, pa ni nobenega problema.


tnx!
Glede roba...najbrž izgleda neprimerljivo lepše brez roba ampak jaz sem malo neroden človek in bom raje kupil ploščo z robom. Malo težje bo čistit ampak bo pa veliko večja verjetnost mi ne poči.
To da se na indukcijski plošči reči ne zažgejo kot na steklokeramični je tud fajn ja.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

J.McLane je izjavil:

Če je problem priključna moč


Ma ja, bomo morali pa še eno fazo potegnit. Upam da se ne bo tu kaj zataknilo.

Tnx fantje. Samo še za predloge kakšnih relativno kvalitetnih in "robustnih" plošč bi prosil. Videl sem da ste v debati kar veliko omenjali AEG.

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

eventyrer je izjavil:

Glede roba...najbrž izgleda neprimerljivo lepše brez roba ampak jaz sem malo neroden človek in bom raje kupil ploščo z robom. Malo težje bo čistit ampak bo pa veliko večja verjetnost mi ne poči.

Rob je vizualno nagnusen, ce je pravilno izvedena montaža, plosca ne poci. Ce pa ze kaj poci, oziroma odstopi, vsaj vidis kaj se dogaja in popravis, ne da ti mesece zamaka pod plosco, dokler vse ne crkne.

Kebo ::

Jaz sem vzel Electrolux EIT61443B, samo čakam, da mi še kuhinjo zmontirajo.

eventyrer ::

nejcek74 je izjavil:


Rob je vizualno nagnusen, ce je pravilno izvedena montaža, plosca ne poci.


hja...ok...kako naj vem da je montaža pravilno izvedena? Si predstavljam da si to kupec sam zmontira v delavni pult v kuhinji..torej bom to jaz montiral najbrž. Kako naj vem da sem "pravilno" zmontiral? :D
Ali pa se plača trgovini in pride zmontirat kak montažer....kako naj potem za njim preverim da je "zmontiral pravilno"? :D

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

o kakšnem robu vi to?

jaz sem jo sam montiral...položiš gor na pult in priklopiš...spodaj po robovih ima plošča nekakšno "gumo" katera ti preprečuje, da ti tekočina ne gre spodaj...

ali obstaja plošča katera je ravna s pultom? a tako mislite...kot recimo lijak kateri ja raven s pultom?

eventyrer ::

Nekatere indukcijske plošče imajo na robu plošče kovinski rob, druge pa imajo samo steklo.

Prilagam kot primer plošče ki ima rob:
 rob

rob



Primer plošče ki roba nima:
 ni roba

ni roba



(linka dam samo kot primer roba, nič drugega...random iskanje na googlu).

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

eventyrer je izjavil:

hja...ok...kako naj vem da je montaža pravilno izvedena? Si predstavljam da si to kupec sam zmontira v delavni pult v kuhinji..

Naredi v predpisanih tolerancah, ce ne znas, plačaj monterja. Saj ce bos plosco z robom slabo zmontiral bos imel ravno tako probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Likalnik ::

ok zastopim...v tem primeru je zame oboje rob (pač višje od pulta)...res pa je, da jaz osebno imam samo steklo..

imam pa Siemens doma in AEG v apartmaju...Siemens že cca 10 let brez težav..AEG dobro leto, brez težav.
Starši doma Bosch...če 5 let brez težav.

kar bi ti priporočal...samo glej kdo ti da čim več garancije...tistega vzemi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

eventyrer ::

Ja oboje je rob samo tale je pač bistveno izrazitejši kot če je steklo ravno in se pač zgolj zaključi.

 rob

rob



 ni roba

ni roba



Pričakoval bi da tisti gormozanski kovinski bullbar naredi ploščo bistveno robustnejšo? Je pa gnusen videt...izgleda kot nek izdelek iz leta 2000 z napihnjenim robom. Ampak dobro, če to bistveno izboljša robustnost pri nerodnemu uporabniku je pač vredno imeti rob.

Likalnik je izjavil:

kar bi ti priporočal...samo glej kdo ti da čim več garancije...tistega vzemi


tnx

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Brezrobni štedilnik ne zna noben mizar lepo namestiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

eventyrer je izjavil:

Primer plošče ki roba nima:
 ni roba

ni roba



To je Boscheva serija 8 z elegantno izpeljanim robom. Izgleda res lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

pwn3rrr ::

Z estetskega vidika brezroba plošča izpade lepše, je tudi malce lažje čiščenje, slaba stvar je pa, da če ti kaj skipi, gre vse čez. Največji minus brezrobe pa vidim v tem, da je dejansko veliko večja verjetnost, da poči. Mimogrede se zgodi, da ti nekaj pade na rob, ali pa da z loncem zadaneš ob rob, imam dva primera v žlahti, ni bilo treba veliko, da je počila.
Najbolj elegantna rešitev brezrobe plošče je, da jo potopiš v pult, se pravi je potem poravnana s pultom in nimaš nobenega robu. Vsak malo boljši mizar ti lahko s cnc-jem v nulo odreže ven obliko za ploščo, okoli ostane 1-2mm lufta, ki se ga zapre s silikonom in ga niti ne opaziš, pa še malo diha vse skupaj. Minus pri tem pa je, da če hočeš zamenjati ploščo, moraš potem po vsej verjetnosti menjati tudi pult.

eventyrer ::

ma sej mislim da če menjam še pult in dam nekaj z imitacijo temnega marmorja ali črnega kamna bo tisti kovinski rob dejansko zelo lepo izgledal. Pač bo neka ločnica med motivom kamna in delavno površino kuhalne plošče.

Ne bi rad vsakič pazil kaj delam z lonci. Sem pri prijateljih dovolj oškrbljenih plošč videl ko so mieli robove plošč malo pojedene ker so nerodno odložili nekaj ravno na rob plošče :D

Bom kar z robom vzel.

Zgodovina sprememb…

adinfinito ::

Jure14 je izjavil:

Če imaš samo eno fazo, bo priklop katerekoli plošče s 4-imi kuhališči problematičen.
Edina dodatna ovira za nakup indukcije je, če nimaš pravih loncev.

Če se misliš znebiti plina, kako se pa ogrevaš? boš tudi tam šel na enelktriko?
Ker če že plačuješ priključek za plin, ga tudi uporabljaj.


Mi smo imeli stelkokeramiko plus peč na eni fazi pa je do sedaj delovalo. Moram zdajle menjati. A indukcija ne bo v redu?



Invictus ::

adinfinito je izjavil:


Mi smo imeli stelkokeramiko plus peč na eni fazi pa je do sedaj delovalo. Moram zdajle menjati. A indukcija ne bo v redu?

Preveri moč obeh štedilnikov in ne dajaj noter 20A (ali celo več) varovalke, ker najbrž nimaš ustrezno debelih kablov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

adinfinito je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Če imaš samo eno fazo, bo priklop katerekoli plošče s 4-imi kuhališči problematičen.
Edina dodatna ovira za nakup indukcije je, če nimaš pravih loncev.

Če se misliš znebiti plina, kako se pa ogrevaš? boš tudi tam šel na enelktriko?
Ker če že plačuješ priključek za plin, ga tudi uporabljaj.


Mi smo imeli stelkokeramiko plus peč na eni fazi pa je do sedaj delovalo. Moram zdajle menjati. A indukcija ne bo v redu?





Prosim, če ob priklopu močnejših zadev pokličete električarja, da vam predela inštalacijo. In doda FID ter dvo ali tropolne inštalacijske odklopnike.

adinfinito ::

Kako je s kuhanjem kave v džezva (8 cm) na indukciji?

profii ::

adinfinito je izjavil:

Kako je s kuhanjem kave v džezva (8 cm) na indukciji?


Višji rang brez problema, cenejše pa loterija. Odvisno od sreče pri izbiri modela in đezve. Drugače dobiš večjo podlogo za ta namen.
https://www.espresso.si/e-trgovina/prib...

koyotee ::

adinfinito je izjavil:

Kako je s kuhanjem kave v džezva (8 cm) na indukciji?


Na tamali plati brez problema, na taveliki ti verjetno ne bo zaznalo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

adinfinito ::

Tole imam ogledan. https://www.electrolux.si/kitchen/cooki...

Drugače pa tukaj še razpredelnica. Če kdo rabi google docs, pa dobi preko ZS.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kako pa to, da nimaš Gorenje v tabelci? Predrago?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30861465 (13246) koyotee
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717524 (4611) kuglvinkl
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411836 (10795) IL_DIAVOLO
»

Katero indukcijsko kuhalno ploščo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7235841 (29146) Rok Woot

Več podobnih tem