Prijavi se z GoogleID

» »

Indukcijska kuhalna plošča

Indukcijska kuhalna plošča

strani: 1 2 »

Kekec ::

Mogoče sem imel pa vedno srečo do zdaj, sicer sem ga rabil samo 3 krat v zadnjih 10 letih.

korenje3 ::

J.McLane je izjavil:

No me pa res zanima katera plata je od Gorenja za 660€, ki je primerljiva Boschu za 1500€. Bosch za 1200 je ze ni da ni,jo ima kolega.

Pa tako mimogrede, redne cene so kr neki, tam na servisu sem malo spraševal za eno AEG, začne s ceno 800€, na koncu je bila 590€.

Vsaka plata je primerljiva. Vgrajene komponente so enake. Način dela je enak, konstrukcija je enaka. Razlika je samo delovna sila, ki dela za 10% cene kot jih delajo nemci (Srbija).
Načeloma bi lahko rekli že da je Gorenjeva boljša, ker je cenejša in enaka. Vprašanje je kaj Gorenje nima kar Bosch ima in obratno? Samo tukaj se lahko najde prednosti.

Zame velja samo da je Samsung največje sranje. Imajo veliko novosti, sam zanesljivost je pa med najslabšimi.
Panasonic za razliko dela kvalitetno robo.
Pri nas Gorenje dela "generične" stvari, ki so preverjene, zato so tudi zanesljive. Razvoja je malo, tisto kar naredijo je pa prekopirano in izboljšano.

ok... odgovarjam na stare komentarje...
Pentium I7 3770k@4,5Ghz; 16GB RAM@2133MHz; ASUS Radeon 6850 1GB;
SSD Kingston hyperX 240GB; 30" HPZR30w monitor;
BeQuiet! E9 580W; http://www.the-nox.com

Zgodovina sprememb…

• spremenil: korenje3 ()

luky ::

Sedaj ko sem prebral vse vaše komentarje sem malo skeptik kaj je najboljše narediti, da vse deluje OK.

Namreč kupil sem indukcijko ploščo gorenje IT645BCSC, ki je bila 599€ in pečico BOP637E20XG 579€.
Pečica bo normalno pod ploščo vgrajena, ker v elementu imam trenutno še pečico in elek.ploščo staro 20 let od gorenja ampak je ploščo začela po robovih zajemati rja (zob časa).
Kot sem zasledil pri razpravah zgoraj bi moral nekje v elementu sedaj narediti neko luknjo od odvod vročega zraka. Pripominjam da ta nova ind. plošča ima spodaj dva ventiltorja.
Tisti ki ste to naredili bi prosil kje je naprimerneje narediti luknjo v elementu (zadaj ne morem ker je do zidu) postrani elementa?

Vsaki nasvet in pomoč dobrodošla.

Hvala vnaprej,
luky!
iPhone 11 Pro

J.McLane ::

Saj je enostavno, med ploščo in pečico moraš nekako dobiti svež hladen zrak, kako boš to izvedel je pa na tvojih modelarskih sposobnostih.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

RokFeler ::

RokFeler je izjavil:

Lahko malo bolj razložiš to "luknjo - špranjo med pečico in delovno ploščo"?

To sem tudi že jaz na prejšni strani spraševal.
Ne moreš sedaj plošče dvignit al kaj. Edina bi bila da na zadnji strani pri zidu narediš-zvrtaš kakšne luknje v leseni "delovni pult" kao neki zračniki in vstaviš rešetko.

Samo jaz imam od plošče do zida samo cca 2cm.
Sedaj sem gledal imam spodaj pod pultom in pečico cca 5mm debelo špranjo.

Ne vem, če je to dovolj, do sedaj ni bilo nobenih problemov s pregrevanjem, ne vem pa koliko je prostora v notranjosti med pečico in ploščo, glede na to da je pečica ventilatorska, sploh ne vem kam gre ta zrak potem, res pa da na ventilacijo ne pečemo velikokrat.
Kuhinja: elementi, pečica, plošča je bilo sestavljeno s strani monterjev kjer je bilo vse skupaj kupljeni (lesnina)tako da kaj drugače kot je ne more bit in predvidevam da "konstrukterji" to predvidijo?

J.McLane ::

Ventilacijska pečica pomeni, da zrak kroži znotraj pečice, za zunaj to nima nobene veze.

Saj ni toliko vprašanje ali zadeva deluje ampak kaj je optimalno. Jaz tudi nimam neke hude luknje imam pa pod indukcijo predal za pribor. Delala je 10 let, nisem pa spraševal če je bila vročina krivec za to da je crknila.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

• spremenil: J.McLane ()

RokFeler ::

Jaz imam tudi pod pečico predal toda je ločen z leseno polico, kjer stoji pečica, tam ni nobenih lukenj.
strani: 1 2 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero indukcijsko kuhalno ploščo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218245 (11550) Rok Woot
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 )

17218341 (14095) Nejcos
»

Indukcijsko kuhališče

298131 (7328) WarpedOne
»

Indukcijska kuhalna plošča ali ...

63640 (3473) KandazaR
»

komplet bela tehnika