» »

Dohodnina in vzdrevani član

Dohodnina in vzdrevani član

jaoboze ::

Lani sem oddal za sprotno uveljavljanje za vzdrževanega člana, tako da se mi je to malenkost poznalo pri plaču. Zdaj, pa če naredim testni izračun dohodnine, mi piše da moram doplačati skoraj 600€. To je ravno toliko, kot sem v celem letu dobil več plače vse skupaj. Je to prav, ker to potem ni nobena olajšava ali testni izračun pač ne predvideva mesečnega uvelavljanja?

Invictus ::

Delodajalci dostikrat izkoristijo vzdrževanega družinskega člana za zmanjšanje bruto plače, manj plačanih prispevkov, manjšo akontacijo dohodnine, neto je pa isti.

Seveda na koncu plačaš dohodmnino ti.

Preveri vse cifre, ali jih celo objavi tukaj, če ti kaj ni jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

telexdell ::

@jaoboze-Pa si v testni izračun tudi vpisal vzdrževanega družinskega člana in pravilno vpisal prispevke in akontacije?

@invictus- pišeš bedarije! Dohodnina se plača na bruto plačo in ne na neto. Če je nižji bruto potem je tudi dohodnina nižja. Še več, če je bruto nižji in neto isti to pomeni, da plačuješ preveč dohodnine in boš dobil vračilo razlike.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Groot ::

Invictus je izjavil:

Delodajalci dostikrat izkoristijo vzdrževanega družinskega člana za zmanjšanje bruto plače, manj plačanih prispevkov, manjšo akontacijo dohodnine, neto je pa isti.

Seveda na koncu plačaš dohodmnino ti.

Preveri vse cifre, ali jih celo objavi tukaj, če ti kaj ni jasno...


Omg tole je pa tako narobe napisano da me kar glava boli po prebranem!! Samo neeeeee!! To kar pišeš je povsem povsem narobe!!

Tidule ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid.", kaj ne Invictus?

jaoboze je izjavil:

Lani sem oddal za sprotno uveljavljanje za vzdrževanega člana, tako da se mi je to malenkost poznalo pri plaču. Zdaj, pa če naredim testni izračun dohodnine, mi piše da moram doplačati skoraj 600€. To je ravno toliko, kot sem v celem letu dobil več plače vse skupaj. Je to prav, ker to potem ni nobena olajšava ali testni izračun pač ne predvideva mesečnega uvelavljanja?


Kako si delal testni izračun? Namreč če v testni izračun vneseš dejanske podatke potem bo končna številka enaka ne glede na to kako si plačeval akontacijo, razlika bo samo v doplačilu.

Kar je možno je, da ti je delodalec napačno obračunaval tvojo olajšavo (upošteval višjo stopnjo), ampak brez da poveš kaj bolj konkretnega je nemogoče preverit.

Ni pa logično, da bi imel kakršnokoli večje doplačilo. Situacija kot jo opsiješ, mene spominja na to, da si otroka uveljavljal pri akontaciji, potem ga pa pri dejanskem obračunu nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

buttcrack ::

ker je rok za oddajo VDČ pred vrati, bi prosil za info kaj točno moram vpisat npr za regres (če je bil izplačan višji od "maximalnega - se pravi obdavčen) in kako je z vpisom poslovne uspešnosti (tudi ta je bila konkretno obdavčena - na letnem izpisu imam zabeleženi dve postavki 1111)?

Ali se vpiše celotne zneske ali se vpisuje samo vrednosti nad mejo za obdavčitev.

Računam kaj se nama najbolje izplača pa sem letos malo izgubljen.

bozicek ::

Jaoboze:
Racunaj direkt na edavkih. Ostale spletne strani rade kiksnejo
Ali pa druzinska pobuda. Ti tudi dobro zadanejo (njihov excel)
https://www.druzinskapobuda.si
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Da dobiš 600€ doplačila je malce huda. Ob normalnih plačah (tam 1200-1500 €) bi moral biti na nuli ali celo nazaj dobiti.

butcrack:
Če računaš preko edavkov, vpišeš celoten znesek. Ti potem že sam program odbije razliko ki je potrebna
Darila letos samo za poredne

kixs ::

Vedno vpises tako kot si dobil za izpiskih.

GupeM ::

Tako je, vpiši celoten znesek. Zna program sam upoštevati samo tisto, kar je preko meje. Jaz vedno regres cel vpišem, tudi če je bil pod mejo, pa ga zadeva sploh ne upošteva. Šele če greš preko meje, upošteva tisto, kar je šlo čez.

buttcrack ::

hvala vsem, bo pomagalo ;)

edi123 ::

Ni mi jasno kje na fursovi spletni strani pridem do informativnega izračuna?

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

ko to izpolniš kaj pa potem?

GupeM ::

Poskrolaš dol in klikneš:

beweiss ::

Samo vprašam: ko enkrat zamudiš rok za ugovor na informativni izračun potem ni več nobene možnosti, da se karkoli spremeni glede dohodnine za tisto leto?

Sc0ut ::

Jaz sem se naučil da če otroka uveljavljam med letom, ga morem prav tako vnest tud naslednje leto ko do konca januarja javis vse vzdrzevane clane.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

GupeM ::

beweiss je izjavil:

Samo vprašam: ko enkrat zamudiš rok za ugovor na informativni izračun potem ni več nobene možnosti, da se karkoli spremeni glede dohodnine za tisto leto?

Upam, da ni nobene možnosti. Da si zapomniš za naslednja leta.

Tako kot bi ukinil ugovor na izračun dohodnine, če nisi prijavil vzdrževanih družinskih članov do časa... Bil je rok, če do takrat nisi mogel prijaviti, tudi ugovarjati ne moreš.

Gospod ::

jaoboze je izjavil:

Lani sem oddal za sprotno uveljavljanje za vzdrževanega člana, tako da se mi je to malenkost poznalo pri plaču. Zdaj, pa če naredim testni izračun dohodnine, mi piše da moram doplačati skoraj 600€. To je ravno toliko, kot sem v celem letu dobil več plače vse skupaj. Je to prav, ker to potem ni nobena olajšava ali testni izračun pač ne predvideva mesečnega uvelavljanja?

Sam si kriv kaj pa ti je bilo treba obkoleščkat GOLOBA saj ti je obljubil, da te bo brutalno obdavčil.
Lp.

svecka ::

delodajacli vam kao lahko dvignejo plačo in tisti k ne zna brat plače bo mislil, da ima res več, čeprav bo bruto isti, neto pa večji. Razlika je v tem, da vam bo minimalno nakazoval dohodnino in ne dejansko glede na bruto plačo. In potem pride dohodnina več. Tako da pazljivo, mutibaričev je veliko. In ko se pritožiš, ti pove, da so dobili od tebe zahtevo za minimalno plačilo dohodninskega prispevka, ki si ga pa podpisal ob aneksu za zvišanje plačnega razreda.

Skratka so iznajdljivi. Nisem mogel da verjamem.

Meee ::

beweiss je izjavil:

Samo vprašam: ko enkrat zamudiš rok za ugovor na informativni izračun potem ni več nobene možnosti, da se karkoli spremeni glede dohodnine za tisto leto?


rok je 15 dni od prejema izračuna. Prve letošnje izračune so izdali 31.marca. Imaš še par dni za uredit pritožbo, jaz sem na istem, jo uredim danes. Če pa sprašuješ za dohodnino iz prejšnjega leta (torej za leto 2021) si pa sigurno zamudil ja :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448900 (1614) Kanban
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435409 (3631) XLapse
»

Študentsko delo in dohodnina

Oddelek: Loža
71454 (1150) _marc_
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195517 (4762) harmony
»

Program za izračun dohodnine 2012

Oddelek: Pomoč in nasveti
513431 (13331) ttommy

Več podobnih tem