» »

Indukcijska kuhalna plošča

Indukcijska kuhalna plošča

mirator ::

starfotr je izjavil:

adinfinito je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Če imaš samo eno fazo, bo priklop katerekoli plošče s 4-imi kuhališči problematičen.
Edina dodatna ovira za nakup indukcije je, če nimaš pravih loncev.

Če se misliš znebiti plina, kako se pa ogrevaš? boš tudi tam šel na enelktriko?
Ker če že plačuješ priključek za plin, ga tudi uporabljaj.


Mi smo imeli stelkokeramiko plus peč na eni fazi pa je do sedaj delovalo. Moram zdajle menjati. A indukcija ne bo v redu?





Prosim, če ob priklopu močnejših zadev pokličete električarja, da vam predela inštalacijo. In doda FID ter dvo ali tropolne inštalacijske odklopnike.

Oprosti, vendar te vseeno moram malo korigirati.
Če FID stikala ni imel do sedaj, potem ga tudi za naprej ne potrebuje (seveda, če želi dodatno varnost in ga imeti tudi v funkciji glavnega stikala, potem ja). Prav tako ne vem, zakaj strošek z zamenjavo razdelilnika? Ta se menja, če se menja kompletna inštalacija. Varovalke s taljivo žičko so še po vseh predpisih in standardih dovoljene in jih tudi dobiš v vsaki prodajalni z elektromaterialom. Res pa je, da varovalko, v kolikor pregori, moraš zamenjati z novo, medtem ko inštalacijski odklopnik, po odpravi napake, preprosto vklopiš nazaj.
Povsem se pa strinjam, da v primeru priklopa večjih porabnikov pokliče strokovno podkovanega električarja. Vtavitev močnejših varovalk v obstoječe tokokroge je lahko izredno nevarna, zelo hitro se zgodi da pride na obisk rdeči petelin (črna kronika o tem kar pogosto poroča)

Fizikalko ::

Živjo vsem,

moja indukcija, stara 10 let, noče greti majhnih posod, na primer male kovinske džezve. ALi moderne indukcijske plošče to "znajo"?

Če da, ali to velja čle za nekatere modele in kako to preveriti, ne da bi moral iti fizično preverjat (je kak spec?)?

:)

korenje3 ::

eventyrer je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Če je problem priključna moč


Ma ja, bomo morali pa še eno fazo potegnit. Upam da se ne bo tu kaj zataknilo.

Tnx fantje. Samo še za predloge kakšnih relativno kvalitetnih in "robustnih" plošč bi prosil. Videl sem da ste v debati kar veliko omenjali AEG.


kupi gorenje (zaradi servisa in 5 letne garancije ipd).
pri teh ploščah skoraj ni važno od katere firme je, ker so vse narejene enako.
pazi samo da imaš nastavljivo gretje za vsako ploščo posebej in da je v rangu 500€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

Ganon je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Primer plošče ki roba nima:
 ni roba

ni roba



To je Boscheva serija 8 z elegantno izpeljanim robom. Izgleda res lepo.





tale rob od grenja težko razbiješ.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

6bt9hmDwY ::

Fizikalko je izjavil:

Živjo vsem,

moja indukcija, stara 10 let, noče greti majhnih posod, na primer male kovinske džezve. ALi moderne indukcijske plošče to "znajo"?

Če da, ali to velja čle za nekatere modele in kako to preveriti, ne da bi moral iti fizično preverjat (je kak spec?)?

:)

Obstajajo najmanjši premeri posod za indukcijsko gretje, odokativno, premer posode, da je vsaj polovica premera plošče. Najboljše, da preveriš empirično, dvomim, da obstaja zanesljivejša metoda.

Odvisno tudi od džezve, normalno, če 'podpira' indukcijo, lahko pa nabaviš 'adapter', ki res ni seksi. Menda pomaga magnet, če ga dno privleče, je ok za indukcijo. Ali pa ima tuljavico vgravirano na dnu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

adinfinito ::

mirator je izjavil:


Povsem se pa strinjam, da v primeru priklopa večjih porabnikov pokliče strokovno podkovanega električarja. Vtavitev močnejših varovalk v obstoječe tokokroge je lahko izredno nevarna, zelo hitro se zgodi da pride na obisk rdeči petelin (črna kronika o tem kar pogosto poroča)


Mislim, bomo poklicali inštalaterja za belo tehniko.

darkolord je izjavil:

Kako pa to, da nimaš Gorenje v tabelci? Predrago?


Ga nisem niti gledal.

eventyrer ::

korenje3 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Če je problem priključna moč


Ma ja, bomo morali pa še eno fazo potegnit. Upam da se ne bo tu kaj zataknilo.

Tnx fantje. Samo še za predloge kakšnih relativno kvalitetnih in "robustnih" plošč bi prosil. Videl sem da ste v debati kar veliko omenjali AEG.


kupi gorenje (zaradi servisa in 5 letne garancije ipd).
pri teh ploščah skoraj ni važno od katere firme je, ker so vse narejene enako.
pazi samo da imaš nastavljivo gretje za vsako ploščo posebej in da je v rangu 500EUR.


Pa Gorenje še dela dobre aparate? Zadnji aparati ki smo jih kupli od Gorenja so stari cca 20 let, z novejšimi nimam izkušenj.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

eventyrer je izjavil:

korenje3 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Če je problem priključna moč


Ma ja, bomo morali pa še eno fazo potegnit. Upam da se ne bo tu kaj zataknilo.

Tnx fantje. Samo še za predloge kakšnih relativno kvalitetnih in "robustnih" plošč bi prosil. Videl sem da ste v debati kar veliko omenjali AEG.


kupi gorenje (zaradi servisa in 5 letne garancije ipd).
pri teh ploščah skoraj ni važno od katere firme je, ker so vse narejene enako.
pazi samo da imaš nastavljivo gretje za vsako ploščo posebej in da je v rangu 500EUR.


Pa Gorenje še dela dobre aparate? Zadnji aparati ki smo jih kupli od Gorenja so stari cca 20 let, z novejšimi nimam izkušenj.


Verjetno so ok. Pri meni ni še nič crknilo po 5 letih uporabe. Imam pa vse od gorenja v kuhinji in kopalnici.
Je par konstrukcijskih cvetk, sam naprave delajo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

eventyrer ::

Sam se sicer nagibam na Samsung komplet bele tehnike v kuhinji in kopalnici. Bom še videl kaj bom vzel, hvala za input!

darkolord ::

eventyrer je izjavil:

Pa Gorenje še dela dobre aparate? Zadnji aparati ki smo jih kupli od Gorenja so stari cca 20 let, z novejšimi nimam izkušenj.
So dobri, ja. Ampak njihov višji rang.

nejcek74 ::

Fizikalko je izjavil:

Živjo vsem,
moja indukcija, stara 10 let, noče greti majhnih posod, na primer male kovinske džezve. ALi moderne indukcijske plošče to "znajo"?
Če da, ali to velja čle za nekatere modele in kako to preveriti, ne da bi moral iti fizično preverjat (je kak spec?)?
:)

očitno moraš pogledat v navodila, recimo za kr en model electrolux

stran 251:
Premer kuhinjske posode [mm]
Levo spredaj 125 - 210
Levo zadaj 125 - 210
Desno spredaj 125 - 145
Desno zadaj 145 - 180

Fizikalko ::

Hvala, očitno bo res treba na ta način, ja.

xeroxan44j ::

Pozdravljeni,

Kupujem vgradno pecico in indukcijsko plosco pa me zanima mnenje. Oboje skupaj nekje v rangu 500e. Kje se najbolj izplaca kupiti? Kaksni popusti?

Twixz ::

Oj,
da ne smetim z novo temo me zanima kako je z indukcijo z vgrajeno napo?
Sicer sva z mojo bila čist po defaultu odločena da bi imela navadno napo ampak ker imava mal prostorske "stiske" sva začela razmišljat o indukciji, ki ima vgrajeno napo.
Ob kuhinji so nama ponudili Bora PURSU, ampak je malce draga, sem pa našel Boschovo, ki je pa precej "poceni" (samo 1200€).
Baje ni ravno optimalno da nimaš odvoda napeljanga čez zračnik ven (zaprto kroženje je baje sh*t).

starfotr ::

Če nimaš dovoda zraka v prostor ti tudi odvod ven ne koristi kaj dosti.

nejcek74 ::

Twixz je izjavil:

..da ne smetim z novo temo me zanima kako je z indukcijo z vgrajeno napo?...

kaj te sploh zanima?

kuglvinkl ::

Twixz je izjavil:

Oj,
da ne smetim z novo temo me zanima kako je z indukcijo z vgrajeno napo?
Sicer sva z mojo bila čist po defaultu odločena da bi imela navadno napo ampak ker imava mal prostorske "stiske" sva začela razmišljat o indukciji, ki ima vgrajeno napo.
Ob kuhinji so nama ponudili Bora PURSU, ampak je malce draga, sem pa našel Boschovo, ki je pa precej "poceni" (samo 1200€).
Baje ni ravno optimalno da nimaš odvoda napeljanga čez zračnik ven (zaprto kroženje je baje sh*t).


Bora je dbest iz lastnih izkusenj, vse ostalo je meh iz izkusenj drgih,ki pizdijo, da niso kupili Bore.
Your focus determines your reallity

6151 ::

Twixz je izjavil:

Oj,
da ne smetim z novo temo me zanima kako je z indukcijo z vgrajeno napo?
Sicer sva z mojo bila čist po defaultu odločena da bi imela navadno napo ampak ker imava mal prostorske "stiske" sva začela razmišljat o indukciji, ki ima vgrajeno napo.
Ob kuhinji so nama ponudili Bora PURSU, ampak je malce draga, sem pa našel Boschovo, ki je pa precej "poceni" (samo 1200€).
Baje ni ravno optimalno da nimaš odvoda napeljanga čez zračnik ven (zaprto kroženje je baje sh*t).


Če dejansko kuhaš in nimaš kuhinje za okras, potem kupi pravo napo, ter uredi odvod zraka ven iz prostora, pa glej da ima čimvečji pretok zraka.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Twixz ::

6151 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Oj,
da ne smetim z novo temo me zanima kako je z indukcijo z vgrajeno napo?
Sicer sva z mojo bila čist po defaultu odločena da bi imela navadno napo ampak ker imava mal prostorske "stiske" sva začela razmišljat o indukciji, ki ima vgrajeno napo.
Ob kuhinji so nama ponudili Bora PURSU, ampak je malce draga, sem pa našel Boschovo, ki je pa precej "poceni" (samo 1200€).
Baje ni ravno optimalno da nimaš odvoda napeljanga čez zračnik ven (zaprto kroženje je baje sh*t).


Če dejansko kuhaš in nimaš kuhinje za okras, potem kupi pravo napo, ter uredi odvod zraka ven iz prostora, pa glej da ima čimvečji pretok zraka.


Kuhinje nimam za okras, nimam pa tud 20 kvadratov velike kuhinje. Zato sem začel razmišljat o tej napi, kuhal se bo vsak dan gor. Pa itak lahko pri tej napi tudi narediš odvod zraka (baje je boljše tako, ker zaprto kroženje je k***c).
A so kake posebne fore pri tej indukciji? Al je to samo menjava filtra na 200 ur? A lahko naredim odvod zraka v dimnik ki bo dobesedno zraven te indukcije, če ga je sploh treba?

J.McLane ::

Če imaš rekuperacijo potem naj bi delal brez odvoda, pa tudi če imaš odvod zraka skozi zračnik, moraš poskrbeti tudi za dovod svežega zraka (npr. odrto okno), ker sicer je to brez učinka.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

6151 ::

Twixz je izjavil:

6151 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Oj,
da ne smetim z novo temo me zanima kako je z indukcijo z vgrajeno napo?
Sicer sva z mojo bila čist po defaultu odločena da bi imela navadno napo ampak ker imava mal prostorske "stiske" sva začela razmišljat o indukciji, ki ima vgrajeno napo.
Ob kuhinji so nama ponudili Bora PURSU, ampak je malce draga, sem pa našel Boschovo, ki je pa precej "poceni" (samo 1200€).
Baje ni ravno optimalno da nimaš odvoda napeljanga čez zračnik ven (zaprto kroženje je baje sh*t).


Če dejansko kuhaš in nimaš kuhinje za okras, potem kupi pravo napo, ter uredi odvod zraka ven iz prostora, pa glej da ima čimvečji pretok zraka.


Kuhinje nimam za okras, nimam pa tud 20 kvadratov velike kuhinje. Zato sem začel razmišljat o tej napi, kuhal se bo vsak dan gor. Pa itak lahko pri tej napi tudi narediš odvod zraka (baje je boljše tako, ker zaprto kroženje je k***c).
A so kake posebne fore pri tej indukciji? Al je to samo menjava filtra na 200 ur? A lahko naredim odvod zraka v dimnik ki bo dobesedno zraven te indukcije, če ga je sploh treba?


Lahko imas tudi 8m2 kuhinjo, efekt nape z odvodom ven bo isti (v enem primeru bos imel smrdeče stanovanje, v drugem pa ne). Sranje teh indukcij je, da pobirajo paro/dim samo, če posode pokriješ s priprto pokrovko (priprto na stran ventilatorja) + višji lonec = manj efekta. Če pohaš nekaj v odprtem visokem loncu... ne bo pobralo pare. Tudi morebitna stena zadaj napacno usmerja zrak.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Twixz ::

6151 je izjavil:

Twixz je izjavil:

6151 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Oj,
da ne smetim z novo temo me zanima kako je z indukcijo z vgrajeno napo?
Sicer sva z mojo bila čist po defaultu odločena da bi imela navadno napo ampak ker imava mal prostorske "stiske" sva začela razmišljat o indukciji, ki ima vgrajeno napo.
Ob kuhinji so nama ponudili Bora PURSU, ampak je malce draga, sem pa našel Boschovo, ki je pa precej "poceni" (samo 1200€).
Baje ni ravno optimalno da nimaš odvoda napeljanga čez zračnik ven (zaprto kroženje je baje sh*t).


Če dejansko kuhaš in nimaš kuhinje za okras, potem kupi pravo napo, ter uredi odvod zraka ven iz prostora, pa glej da ima čimvečji pretok zraka.


Kuhinje nimam za okras, nimam pa tud 20 kvadratov velike kuhinje. Zato sem začel razmišljat o tej napi, kuhal se bo vsak dan gor. Pa itak lahko pri tej napi tudi narediš odvod zraka (baje je boljše tako, ker zaprto kroženje je k***c).
A so kake posebne fore pri tej indukciji? Al je to samo menjava filtra na 200 ur? A lahko naredim odvod zraka v dimnik ki bo dobesedno zraven te indukcije, če ga je sploh treba?


Lahko imas tudi 8m2 kuhinjo, efekt nape z odvodom ven bo isti (v enem primeru bos imel smrdeče stanovanje, v drugem pa ne). Sranje teh indukcij je, da pobirajo paro/dim samo, če posode pokriješ s priprto pokrovko (priprto na stran ventilatorja) + višji lonec = manj efekta. Če pohaš nekaj v odprtem visokem loncu... ne bo pobralo pare. Tudi morebitna stena zadaj napacno usmerja zrak.


Aha, no ker indukcijo bom imel v "kotu" med dimnikom (desno, fraj zračnik) in notranjo steno.
Gre se mi pa za en viseči predalnik, ki bi ga namontiral namesto nape v primeru da kupim indukcijo z integrirano napo.
Bora mi je butasto narejena ker ima napo v obliki ene plošče in zasede butasto prostor na plati.

kuglvinkl ::

Res, sami butlji. Kje spis, so nekoc vprasali retoricno.
Your focus determines your reallity

45cal ::

Pozdravljeni.

Gledam za nakup nove indukcijske plošče Bosch plošče Serie 4. Doma imamo dvofazni priklop. Gledam za nakup plošče PUE645BB5D (3.700W),
PUE611BB6E (4.600W) in PIE645BB5E (7.400W). Zdaj za 7.400W naj ne bi bila dobra ideja saj bi pri toliki moči nonstop sprožilo varovalko razen, če se moč ob priklopu omeju ampak potem sploh brezveze vzeti 7.400W. Nekako je potem najbolj smiselno vzeti 4.600W ali celo 3.700W (če je to sploh dovolj močna plošča)? Ima kdo od vas dve fazi in 7000W+ močno ploščo?

Te plošče imajo naslednje moči glede na kuhališča:
Kuhališče spredaj levo - 18,0 cm, 1,8 kW (maks. moč 3.1 W)
Kuhališče zadaj levo - 18,0 cm, 1.8 kW (maks. moč 3.1 kW)
Kuhališče zadaj desno - 14,5 cm , 1.4 kW (maks. moč 2.2 kW)
Kuhališče spredaj desno - 21,0 cm, 2.2 kW (maks. moč 3.7 kW)

V primeru, da se kupi 3.700W ploščo so potemtakem prižgani največ dve kuhališči z močjo 2.2kW + 1.4kw (skupaj 3600W)? Predvidevam, da se stopnjo moči kuhališč lahko nadzira npr. 21cm kuhališče je prižgano z 1.5kW in 18cm kuhališče pa z 2,2kw (skupaj 3700W)? Je z opicjo PowerBoost možno povečati moč le za eno kuhališče ali se lahko poveča moč dveh naenkat?
Če pa gledam 4600W je potemtakem tukaj možno imeti vklopljena tri kuhališča naenkra z močjo 2x 18cm z 1,8kw + 14,5cm z 1kw (skupaj 4.600W)?

Pardon, če so morda čudna vprašanja in hvala za pojasnilo.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

Badwolff ::

Vse 4 plosce na max nikoli ne uporabljaš. Js se ne bi sekiral. Mi imamo tudi 2 fazi in 7,2kw.
Nikoli problemov.

45cal ::

Badwolff je izjavil:

Vse 4 plosce na max nikoli ne uporabljaš. Js se ne bi sekiral. Mi imamo tudi 2 fazi in 7,2kw.
Nikoli problemov.

Aha zanimivo. Potemtakem, ko vam je električist indukcijo povezal, ji je mogoče omejil moč ali kako?
Saj za vse 4 plošče niti jaz nisem razmišljal, da bi bile vse sploh kdaj na max. Bolj se mi gre za razliko med 3700W in 4600W. Če pravilno razmišljam je boljša 4600W, ker imaš lahko skupaj prižgane vse 4 plošče npr. 2x 18cm z 1,3kW, 14,5cm z 1kw in 21cm z 1kw? Pri 3700W bi vsa štiri kuhališča obratovala pri manjši moči.

Sem gledal tudi ostale znamke. Npr. že najcenejša Gorenje IT40SC ima 7200W, Electrolux EHH6240ISK 6600W ter Electrolux EIT61443B in AEG Mastery IKB64413FB s 7200W max. moč.
Slučajno Bosch ima Serie 4 z različnimi močmi 3700W, 4600W in 7400W.

vres.ales ::

Jaz imam ELECTROLUX LIV63431BK, ki je 7.4kW in ima samo 2 fazni priklop. Tri lahko laufam na max moči, če pa še hočem dat četrtega na max moč mi dva zniža na 7. Oziroma skače med 7 in 9

mirator ::

Ko tole berem, se mi zdi, da nekateri res razmišljate po načelu "zakaj bi enostavno, če lahko komplicirano". Indukcijske plošče se pač izdelujejo in prodajajo glede na maksimalno moč in je pri tem vseeno ali iamjo eno ali štiri plošče. Vsak, ki pa jo kupuje pa mora vedeti, kakšne elektroenergetske zmogljivosti ima.
Torej če imaš enofazni prikjuček z glavno varovalko jakosti 20A, potem imaš razpoložljivo moč koriščenja električne energije 4,6kW, pri 25A - 5,75kW in pri 35A - 8kW, pri tifaznem priključku pa 20A - 13,8 kW, pri 25A - 17,3kW ib pri 35A - 24,2kW. V okviru teh moči in seštevkom moči vseh porabnikov, ki bodo vklopljeni istočasno, lahko ugotoviš moč indukcijske plošče, ki si jo lahko privoščiš.
Irelevantno pa je razmišljanje, koliko plošč boš imel lahko vključenih istočasno, ker iz vseh navodil izhaja, da v vsakem primeru vse, ki pa skupne moči ne prekoračijo.Jasno, da potem posamezne plošče niso na maksimalnih močeh.

starfotr ::

Problem so inštalacije. Marsikdo namreč gre s plina na indukcijo. Ima pa samo 2x ali 3x 1,5 mm žice. Za iskro je bilo dovolj. Za priklop indukcije pa ne.

DamijanD ::

Kaj priporočate kaj za do nekih 600EUR? Za enkrat sem našel tega boscha PXE645FC1E https://www.mimovrste.com/elektricne-ku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

darkolord ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kuglvinkl ::

DamijanD je izjavil:

Kaj priporočate kaj za do nekih 600EUR? Za enkrat sem našel tega boscha PXE645FC1E https://www.mimovrste.com/elektricne-ku...


Problem pr teh rel. pocen indukcijah je, da se zacne dogajat sele na koncu,proti 9. Po obliki sosec sem imel ravno taksno.
Your focus determines your reallity

DamijanD ::

darklord kaj bi bila glavna prednost te od gorenja?
kunglvinkl in kaj potem predlagaš?

kuglvinkl ::

odvisno kolik imaš placa in kolk špage. Zdej imam precej širšo od Siemensa in to je čist neki drucga, kljub temu, da je plata stara 12 let.
Your focus determines your reallity

Badwolff ::

Na enmu testu je tale Best Under 600
https://www.aliansa.si/aeg-indukcijska-...

darkolord ::

Tale, ki sem jo predlagal, ima super kontrolo. Lahko zelo natančno reguliraš, npr. da stališ čokolado ali tik na meji. Pa npr. priročno je, ker imaš pri vsakem kuhališču "X" gumbek in ga z enim klikom ugasneš.

Glede na unega Boscha zgoraj je še cenejša in 5 let garancije ima (namesto 2).

DamijanD ::

Hvala za predloge. Mati ma Boscha pa je skritizirala steklo (da je bolj občutljivo na praske kot pri prejšnji plošči)
kuglvinkl: načeloma ne potrebujemo širše in tudi ne ljubi se mi povečevati luknje v delovni plošči. Bom pa preveril še Siemense.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

darkolord ::

Siemens = Bosch

gelipter ::

zdravo imam ploščo: Bosch PUE645BB5D. Zvezali smo jo direktno na omrežje (brez vtičnice). Trenutno plošča ne deluje (tok na sponki je).
-Varovalka je 20A.
-Priključna moč je trenutno 4.5kWh.

ima kdo kakšno idejo zakaj zadeva ne deluje? Stanovanje je ve Italiji, kjer so vsi proklučki bol švoh kot v Sloveniji. Ne pojavi se nobena luka, ne vrže ven varovalke skratka ne deluje.

DamijanD ::

Ste jo prav zvezali? Če pravilno razumem, je priklopljena samo ena faza?

c3p0 ::

Preveri, da nisi česa pozabil "prebrikat". Moč in max tok s tem da se sploh ne vklopi, nimata veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

gelipter ::

klical sem na Bosch servis, valda hočejo 100€ za pridet pogledat. Bil sem še v Merkurju, kjer mi je razlagala gospa da je možno da je indukcija programirana na trofazni in ne na enofazni tok. aAli je mogoče da aparat sam ne zazna tega?

mirator ::

Seveda zazna, če si pravilno priklopil. Mi na forumu tega ne vidimo. Ali lahko priložiš vsaj sliko priklopa?

neutronium ::

Da ne odpiram nove teme, ker je povezano. Kupujem indukcijso ploščo. Imam enofazni tok, 6 kw priključne moči odjema, zakupljeno 6 kw. Tako piše na pogodbi z elektrom. Električar mi je za indukcijo dal varovalko posebej in nek debelejši kabel kot za druge vtičnice.

Kar me skrbi je priključna moč indukcijske plošče, piše 7.2 kw. Bi znal bit to problem?

Je bolje spremenit priključno moč odjema? Na koliko? V omarici v hiši in glavni zunaj imam vse pripravljeno za trofazni tok, ker bi dolgoročno šel nanj. Hvala.

starfotr ::

Povečanje moči ali predelava na 3F zahteva novo soglasje in seveda s tem povezane stroške ter postopke.

Če misliš it na 3F, pojdi čim prej.

In dokler ti nič ne kuri glavnih varovalk, je višja moč neumnost.

J.McLane ::

Ne delat panike, to kar ti vidiš po novem na položnici je dogovorjena moč, meri se pa povprečje v 15 min intervalih. Električni priključek ti bo še vedno zdržal toliko kot imaš močne varovalke, a imaš 1x35A? Kratkotrajne špice celo nekaj več.

Indukcija ti bo pa vlekla toliko kot ji boš dal za delati. Recimo da daš na vsa kuhališča 3 litre vode in daš vse na ful, potem boš res prišel 7,2 kW. V praksi je ro zelo redko, sploh pa da bi trajalo to na ful celih 15 minut.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Magic1 ::

V glavnem, če imaš indukcijo na eni fazi moraš omejit moč indukcijske. Drugače kdo ne bo bil pozoren in bo šla pancerka. Ne vem kolk je to zdaj, sam predvidevam 70€+. Pa še tako moraš bit pazljiv, kaj še imaš v stanovanju. Boilerji, pralni stroji, sesalci so močni porabniki in jih ni pametno več hkrati vlapljat na eni varovalki.
Magic

neutronium ::

J.McLane je izjavil:

Ne delat panike, to kar ti vidiš po novem na položnici je dogovorjena moč, meri se pa povprečje v 15 min intervalih. Električni priključek ti bo še vedno zdržal toliko kot imaš močne varovalke, a imaš 1x35A? Kratkotrajne špice celo nekaj več.



Na položnici mi piše poleg priključne moči 6kw 1x 25A. Sicer je to v pogodbi od elektra tudi navedeno. Bi morala biti varovalka 35A?

Ok, indukcijska plata ima omejevanje moči, tako da to je možno nastavit. Sem pa pogledal v omarico in imam za indukcijo pripravljeni 2 varovalki B 16A. Na teh bi naj bila samo indukcija. Pečica na drugi varovalki itd. Ok, v stanovanju bo še ameriški hladilnik, pečica, pralni in sušilni stroj, 160L sanitarna toplotna črpalka...to bo tudi na ločenih varovalkah. Pa ostali manjši porabniki, tv, računalnik, mali aparati. Skrbi me samo, da mi ne vrže ven pancerke, ker prihod elektra je drag

Na 3F nisem šel takoj, ker je šlo za komplet prenovo elektroinštalacij in prestavitev glavne omarice ven iz hiše in takrat se mi ni zdelo, da bi 3F nujno rabil. Sem imel pa ob prenovi prehod nekoč v mislih.

starfotr ::

Pišeš, da imaš 2 varovalki za indukcijo.

Ali je to dvopolni inštalacijski odklopnik?

Kakšen Fid imaš vgrajen? Kakšne so povezovalne zbiralke med inštalacijski odklopniki? So enofazne ali 3 fazne?

Tule mi je toliko enih ugank...

Skratka, glede na opisano imaš kar veliko enih porabnikov. Če boš pazil na vklop posameznih aparatov, torej da ne bo vse istočasno in ti ne bo nič metalo ven, potem obdrži obstoječe stanje.

Če pa misliš, da boš s tem imel več problemov pa ne povečuj moči na 1 F ampak pojdi v predelavo na 3F. Vzameš 3x 20 A in trenutno plačuješ iste mesečne prispevke, kot za 1x35 A.

J.McLane ::

Zdaj ima 1x25, če je panika naj zaprosi za 1x35, vse predelat na 3f ne bo preprosto.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30862249 (14030) koyotee
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717703 (4790) kuglvinkl
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411911 (10870) IL_DIAVOLO
»

Katero indukcijsko kuhalno ploščo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7236100 (29405) Rok Woot

Več podobnih tem