» »

prašek, tekoči ali tablete??

prašek, tekoči ali tablete??

1
2
3 4

MrStein ::

darkolord je izjavil:

"blazinice" so za pralni stroj ponavadi precej dražje kot tekoči ali navadni prašek.

Mi uporabljamo tekočega Persil, v ta največji flaši je velikokrat v akciji, npr:



ali še ceneje



Vliješ toliko, kot piše na embalaži detergenta, torej cca. pol pokrovčka. Če stroj ni poln, potem ustrezno manj.

Za pomivalni so v redu kapsule ali tablete, so precej praktične. Najbolje kupiti nekaj v akciji - spet, večinoma so to večja pakiranja - to je nekje ranga 10 centov na tableto.

Mimovrste ima persil 5L/100 pranj za 15 eur vsaki mesec-dva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mpu2Q7 ::

ja, je res. bom posnel kot slike tekom dneva/tedna in jih nekam uploadal samo za nekaj dni (da ne bodo gospe iz zps preveč hude).

glede varovalk - sem voščil prodajalcu pri avtodelih, mi je prodal ves komplet 5 parov za ogromnih 120 eurocentov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

profii ::

Magic1 je izjavil:

profii je izjavil:

Saj pol ali pa 0 tablete tudi opere, samo potem ne glejte, zakaj je odtok zamašen vsako leto.

Bravo za nepoznavanje. Stroj večino svinjarije odplakne v predpranju, kjer tableta sploh ni prisotna. Torej še en razlog več, da daš tableto na pol in jo daš tudi v predalček za predpranje(ali kar vržeš not). Lahko pa uporabiš kar dve.
Jaz dam malo tekočine za pranje v stroj in eno tableto.


Bravo k me poznaš in gledaš kaj zlivam v pomivalca.
Tudi sam dam gel za predpranje, tableto za pranje. :)

Neka teorija pravi tudi, da naj bi tista vroča voda z raztopljeno tableto "odplaknila" sivnjarijo iz cevi od predpranja...

BigWhale ::

V praksi predpranje brez detergenta pomeni, da najvecjo svinjarijo peres samo z vodo.

Ganon ::

Kakšen predalček za predpranje, jaz ga nimam. Kar se programov tiče, vedno nastavim na "auto" in dodam še opcija skrajšanega programa. Posoda je vedno popolnoma čista.

gruntfürmich ::

predpranje za perilo še kdo sploh uporablja?
po mojem ga novi dražji stroji niti nimajo več...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mpu2Q7 ::

pranje perila ali pomivanje posode? :-)

se da komu pogledati tisto Telemach temo, menda ja kdo kaj ve?

krneki ::

Če kdo hodi okoli BiH imate tam dol Duel 3kg za manj kot 4eur....pri nas pa u Sparu po 14eur lol.

Magic1 ::

Ganon je izjavil:

Kakšen predalček za predpranje, jaz ga nimam. Kar se programov tiče, vedno nastavim na "auto" in dodam še opcija skrajšanega programa. Posoda je vedno popolnoma čista.

Predpranje je podobno, kot da bi obrisal glavno svinjarijo na krožniku, preden začneš na čisto drgnit. Brez tega ne gre. Tudi če stroj nima predalčka, ga mora opravit. V tem primeru pač malo čistila vržeš kamorkoli v stroj in se bo porabil med predpranjem.
Posodo ne moreš primerjat s perilom. Tukaj je dosti več svinjarije gor.
Magic

BigWhale ::

Tudi predpranje pri perilu se ima smisel. Prides s terena, umazan, blaten, presvican, ... Das cunje prat s predpranjem.

Magic1 ::

Seveda, sploh otroške zadeve znajo bit faj umazane. Samo sem opazil da večino madežev gre normalno dol že z glavnim prenjem. Tisto sveže na debelo usrano pa itak pri nas takoj na roke na hitro splakneš. Ne daš kup blata v stroj, da se pere skupaj s ostalimi cunjami. Tako da zelo redko uporabljamo predpranje.
Magic

mpu2Q7 ::

je dobro to vedeti glede predpranja in predpomivanja, ja, če je slučajno kdaj res potrebno. je všečno varčno, da odrežeš 1/4-1/3 tablete in daš del v predpomivanje, večji pa za glavno :-)

ker imate koristne nasvete, bi vprašal še, če se posamične izpraznjene plastične 'embalažne' kapsule od kav in kavnih napitkov za espresso aparate meče med ostale odpadke, ne? ali morda med embalažo? če bi šlo oboje, je med ostale odpadke priporočeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

Magic1 ::

Jaz vržem vso plastično embalažo v kanto za embalažo. Sej se tam vse sortira. V mašani kanti bo šlo ziher v zemljo.
Magic

Ganon ::

gruntfürmich je izjavil:

predpranje za perilo še kdo sploh uporablja?
po mojem ga novi dražji stroji niti nimajo več...


Seveda imajo, vsi. Ampak to pride v poštev pri zelo umazanih oblačilih, ne pri preznojenih. Jaz na oblačilih nimam vidne umazanije, samo osvežiti jih je potrebno. Za to je dober že skrajšani program.

Magic1 je izjavil:

Tudi če stroj nima predalčka, ga mora opravit. V tem primeru pač malo čistila vržeš kamorkoli v stroj in se bo porabil med predpranjem.
Posodo ne moreš primerjat s perilom. Tukaj je dosti več svinjarije gor.


Berem zdaj v navodilih, kaj opravi pri posameznem programu. Pri "Intenzivno 70°C" najprej opravi "predizpiranje", pri "Eco 50°C" pa "predpomivanje". Razlika? :))

Piše še:
Nasvet: Če uporabljate pomivalni prašek in izberete program s predizpiranjem, lahko dodatno dodate nekaj praška na notranjo stran vrat aparata.

gruntfürmich ::

mpu2Q7 je izjavil:

ker imate koristne nasvete, bi vprašal še, če se posamične izpraznjene plastične 'embalažne' kapsule od kav in kavnih napitkov za espresso aparate meče med ostale odpadke, ne? ali morda med embalažo? če bi šlo oboje, je med ostale odpadke priporočeno?

želiš šparati pri rezanju tablet, kavo pa kupuješ največji ološ in preplačano sranje?

če želiš šparati, kupuješ kavo v zrnju in jo sam melješ; kot turško ali jo zmelje sam avtomat.
če pa želiš živeti brez embalaže, pa greš k čoklu po kavo, kamor moraš priti s svojo embalažo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mpu2Q7 ::

mogoče imaš prav... bomo videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

nejodagreat ::

Magic1 je izjavil:

Predpranje je podobno, kot da bi obrisal glavno svinjarijo na krožniku, preden začneš na čisto drgnit. Brez tega ne gre. Tudi če stroj nima predalčka, ga mora opravit. V tem primeru pač malo čistila vržeš kamorkoli v stroj in se bo porabil med predpranjem.

Pa je potem sploh smiselno imet čistilno sredstvo med predpranjem? Tud ko avto perem najprej splahnem tavečjo svinjarijo z vodo in šele potem šampon itd…
Možno sicer da ob uporabi praška ali gela je kakšna razlika če se doda za predpranje, jaz uporabljam tablete pa vedno očisti samo s tableto v “navadnem” predalčku (v mojem pomivalcu je itak samo en predaček).

cvalsr ::

Tipkovničarji, glavni razlog predpranja je, da se opravi s hladno vodo in 'razmrcvari' beljakovine (na perilo se nanesejo naprimer s kože), preden bi jih glavno pranje z vročo vodo zakrknilo!
Za lažje razumevanje: Prašek lepo razgradi in izpere surov jajčni beljak, kuhanega pa ne.

Seveda pa je s predpranjem tudi celoten ciklus pranja daljši, pa še največja umazanija se že pred glavnim pranjem odplakne in se zanjo ne troši prašek iz glavnega cikla.
Za lažje razumevanje: Molekule 'praška so kot 'magnet', en pol pritegne umazanijo, drugi pa vodo, ki na ta način lahko umazanijo odnese s seboj v kanalizacijo.

Magic1 ::

nejodagreat je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Predpranje je podobno, kot da bi obrisal glavno svinjarijo na krožniku, preden začneš na čisto drgnit. Brez tega ne gre. Tudi če stroj nima predalčka, ga mora opravit. V tem primeru pač malo čistila vržeš kamorkoli v stroj in se bo porabil med predpranjem.

Pa je potem sploh smiselno imet čistilno sredstvo med predpranjem? Tud ko avto perem najprej splahnem tavečjo svinjarijo z vodo in šele potem šampon itd…
Možno sicer da ob uporabi praška ali gela je kakšna razlika če se doda za predpranje, jaz uporabljam tablete pa vedno očisti samo s tableto v “navadnem” predalčku (v mojem pomivalcu je itak samo en predaček).

Na tvojem avtu je "umazanije" mnogo manj, kot pa na posodi glede na površino. Pa tudi manj trdovratna je v večini. A ptičje iztrepke ali smolo tudi samo spereš in malo obrišeš s čistilom? To je bolj primerljivo kaj je v ponvah in krožnikih, ki še par dni stojijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mpu2Q7 ::

če hoče kdo posnetek 'gruntovih' testov, si zdownloada, šifra je enostavna, lahko povem pa še po zs, da kakšne tete iz nvo ne bodo hude.

predi ::

Pralni prašek se baje raje nabira po odtokih in prej pride do zamašitve. Mi smo do sedaj vedno uporabljali prašek, ravno pa sem prvič nabavil tekočega, da vidimo kako se obnese. V pomivalcu so tablete in ne vidim razloga za preklop na kaj drugega.

starfotr ::

Daj malo vklopi logiko. Potem bi se ti tudi na oblekah ali na posodi nabiral.

Tekoči detergent je nateg. Ker ti prodajajo vodo.

Groot ::

predi je izjavil:

Pralni prašek se baje raje nabira po odtokih in prej pride do zamašitve. Mi smo do sedaj vedno uporabljali prašek, ravno pa sem prvič nabavil tekočega, da vidimo kako se obnese. V pomivalcu so tablete in ne vidim razloga za preklop na kaj drugega.


Kakšen vir za tale baje? Ker ti jaz upam zatrditi da ne drži.

predi ::

Več ljudi mi je tako reklo, zato "baje". Vira seveda ni. Bi pa z veseljem tudi sam imel vir, ki to ovrže (ali potrdi).

predi ::

predi je izjavil:

Več ljudi mi je tako reklo, zato "baje". Vira seveda ni. Bi pa z veseljem tudi sam imel vir, ki to ovrže (ali potrdi).
Hiter search po webu:

The filler ingredients in some powder detergents may not entirely dissolve in the wash, which could create blockages in your septic system or clogs in the drain hose that can interfere with your washer’s ability to fully drain. Liquid detergent is less likely to cause septic issues as long as you are dosing as recommended per the product packaging. If you do choose to use powder detergent, be sure to check the label to see if it is septic safe.

https://www.whirlpool.com/blog/washers-...
Torej povsem iz trte izvito ni.

gruntfürmich ::

v naslednji reviji ZPS test bodo testi pomivalnih strojev in pripadajočih tablet za čiščenje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TESKAn ::

BigWhale je izjavil:

Sicer pa pri nas se nisem nasel praska za pomivanje posode. Vse kar lahko dobis je tekoci detergent ali pa tablete.

Evo, po enem mescu :). Prašek za pomivanje posode prodaja Miele.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

starfotr ::

Ma vsaka drogerija ima.

Vidim da so poceni in nebio verzijo odstranili.

https://www.dm.si/denkmit-prasek-za-str...

darkolord ::

realize ::

Mene pa zanima, kateri gel za pranje uporabljate tisti, ki ste alergični na navadne gele ali pa vas dražijo?
Mi uporabljamo Persil Sensitive in je OK, ampak me zanimajo kakšne še bolj naravne variante - ki dobro operejo in hkrati nič ne dražijo?

darkolord ::

To dvoje je obratno sorazmerno. Manj je prašek agresiven, slabše opere.

Bio in naravno tudi ne pomeni nujno, da je v resnici manj škodljivo. Če ti je Persil Sensitive OK, potem je verjetno to najboljša opcija.

Obvezno pa imej vključeno "dodatno izpiranje", da se prašek - katerikoli že - dobro izpere.

gruntfürmich ::

realize je izjavil:

Mene pa zanima, kateri gel za pranje uporabljate tisti, ki ste alergični na navadne gele ali pa vas dražijo?
Mi uporabljamo Persil Sensitive in je OK, ampak me zanimajo kakšne še bolj naravne variante - ki dobro operejo in hkrati nič ne dražijo?

Ecover. Sonett. Ta dva sta po testih zelo učinkoveta.
Od slovenskih imaš še nani in odori, ampak slednji je bil na testu katastrofalno slab.
Drugače pa zavij v kakšno eko trgovino, in ne kupuj industrijskega sranja.
Mehčalca seveda ne uporabljaš!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

joze67 ::

predi je izjavil:

Pralni prašek se baje raje nabira po odtokih in prej pride do zamašitve.

Bolj slej kot prej. ne poznam nikogar, ki bi se mu odtok iz pralnega stroja zamašil. Se mi je nekoč zamašil kuhinjski odtok, ampak je vodovodar suvereno zatrdil, da gre za mast, in v vsakem primeru si je pomivalni stroj odtok delil s koritom.
Plus švicarski kanalizaciji ne moreš do konca zaupat :P

starfotr ::

Kako ne? Saj so so zagotovo delali naši. Zakaj pa misliš, da je gor toliko folka iz cele ex yu.

phnj90 ::

Kako poravnate gube na 'pravih' srajcah? Menda da dela tudi v sušilcu perila (je to kdo preverjal), gpt sicer ne priporoča, klasično likanje pa ni zanimivo niti kot ekstremno likanje :))

If you're looking for a way to remove wrinkles from your shirts without ironing, you could try hanging them in the bathroom while you take a hot shower, or using a handheld steamer.

starfotr ::

Kupi si Philips Steam&Go SmartFlow Heated Plate.

MrStein ::

Iz sušilca pridejo oblačila brez gub, pri sušenje, torej da jih daš noter mokre.

Če deluje pri suhem perilu, je za preveriti. Če je vlažnost zraka visoka, bi verjetno pomagalo pri odpravi gub, vsaj do neke mere.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poxo ::

MrStein je izjavil:

Če deluje pri suhem perilu, je za preveriti. Če je vlažnost zraka visoka, bi verjetno pomagalo pri odpravi gub, vsaj do neke mere.

Mal zmočiš eno krpo in daš zraven. Deluje super.

gruntfürmich ::

evo, za vse šktice, lene in socialce:





"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Ganon ::

Hvala za test. Torej, skupno najboljša ocena pri pomivanju in sušenju pripada Jaru. Ampak ta je tudi med tistimi, ki imajo največ kemikalij, škodljivih okolju in človeku. Najboljši kompromis je tako pronature od Somata, ki nima nobenih škodljivih kemikalij.



Tole? Naslednjič jih kupim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

starfotr ::

Učinkovite zadeve so vedno strupene. Npr. živo srebro, azbest itd. Tudi pri pralnih sredstvih je isto.

PINki ::

Sem zadnjic v italiji vzel neko hisno znamko 8-9€/100 tbl. It gets the job done.

gruntfürmich ::

jst kupujem eko tuševe. nisem ziher če se lahko kosajo s temi, ampak za silo operejo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ganon ::

Kupil Somat tablete in testiral, nimam pripomb.

Groot ::

Lidlove kapsule so šle pa v nekaj letih od zmagovalke na testu do najslabših.

gruntfürmich ::

Groot je izjavil:

Lidlove kapsule so šle pa v nekaj letih od zmagovalke na testu do najslabših.

to je bolj zaradi neželenih kemikalij kot pa od (ne)učinkovitosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Groot ::

gruntfürmich je izjavil:

Groot je izjavil:

Lidlove kapsule so šle pa v nekaj letih od zmagovalke na testu do najslabših.

to je bolj zaradi neželenih kemikalij kot pa od (ne)učinkovitosti.


Ja no saj ravno ne vem kakšnih motilcev hormonov tudi ne bi rad lizal na svojem priboru tako da očitno že upravičeno na koncu lestvice.

mRhcPf ::

socialci smo in nimamo dostopa do vseh teh super in dragih testov - rabimo za tiste ročne parne sesalce, ima kdo?

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem z w5 od lidla zelo zadovoljen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz sem z w5 od lidla zelo zadovoljen.


Vsebujejo hormonske motilce in škodujejo okolju.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere tablete za pomivanje posode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8415989 (1469) c3p0
»

Na roke al pomivalc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24323441 (5930) Invictus
»

Kje kupiti prašek za strojno pomivanje posode

Oddelek: Loža
313408 (2309) Horas
»

Pranje perila v stroju :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011138 (8242) m0LN4r
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346891 (6364) BigWhale

Več podobnih tem