» »

Octavia RS bencin ali dizel - dilema

Octavia RS bencin ali dizel - dilema

1
2
»

nejc_nejc ::

PacificBlue je izjavil:

energetik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Drugace okoli 2030 se planira koncanje proizvodnje vseh motorjev z notranjim izgorevanjem, tako da zna biti, da je to zadnji tak avto, ki ga kupujes. Morda iz tega stalisca pametno kupit kaj zabavnega. :)
To je bullshit oz. blodnje birokratov. Fizike pač ne bodo mogli spremeniti.


Torej se bo trg z rabljenimi avtomobili razcvetel.
cliote in golfe ne spuscat v prvi graben..bodo se prisli prav.

V BIH in ne EU članicami, bo ob meji ogromno prodajalen 1 dan starih avtomobilov.:D

teslam2 ::

tdi bos fural z 6L, tsi pa 9-10.

obe varianti pa nista s od sportnega avta

nejc_nejc ::

teslam2 je izjavil:

tdi bos fural z 6L, tsi pa 9-10.

obe varianti pa nista s od sportnega avta


Ta je še najbolj realne.8-)

Mike_Rotch ::

Kaj pa je zate športen avto? Ko sem še hodil na trackdaye, sem redno srečeval Octavie RS. Vedno so bile hitre, lastniki pa zadovoljni. Seveda pa to ni lahek RWD roadster.

Ahim ::

h0d0r je izjavil:

Dobro vprašanje je tudi s katerim bencinarjem se lahko najhitreje voziš pri 7l porabe, mislim da mora biti 1.0 TB. To skoraj mora iti ene 140. Vedno poln plin pa sigurno ni možno, to je bolj 8l, če ne tudi 9l.
Če ni skoraj bolj zabavno voziti vedno flat out v 1.2 atmosfercu, to pomoje ne presežeš 7l tudi pri tistih max 150-160 km/h. Eh, pomoje je zabavno kak teden, potem pa verjetno že preseda, da moraš vedno turirati do konca. Takrat ko sem ga imel je bilo kar fun šaltati celo iz 4. v 3. (pri 120 sigurno, če ne tudi 130) na AC, da sem lahko sledil Alfi 159 JTD na pospeševalnem.
Težko reči brez da bi vsak teden vozil nekaj drugega. Ampak sigurno je pa vsak bencinar boljši od dizla.

XC60, ki ni ravno najbolj aerodinamicen avto (vsaj ne toliko, kot vecina tistih manjsih, ki jih poganja 1-ltrski tubro bencinski mlincek), bencinar z 250 konji, ima na relaciji Munchen - Ljubljana pri voznji bolj ali manj po predpisih (Nemcija po omejitvah ali do 140 po stevcu/ACC, Avstrija do 135 po stevcu/ACC, Slovenija do 150 po stevcu, stevec v primerjavi z GPS kaze ~5 km/h prevec pri "130 km/h", redna guzva med delavnikom podnevi) pokuri 7.0 litra / 100 km. Ce ga pa malo bolj pohodis (170 po stevcu, druga relacija, brez guzve ker je bil vikend) je pa hitro 10+ litrov/100 km.

h0d0r ::

No jaz vem da z mojim 1.6T 200 mi je najbolje voziti 120. V bistvu je to vse od 100 kadar se zabaše prehitevalni (v petek so bili celo neki fantomski zastoji pri 70, čez pol minute pa že 140, ni mi bilo jasno kdo in kako je tako ustavil promet) pa do 140 ko prehitevam, vedno kadar je možno pa iščem prazni vozni pas, da lahko vozim v miru 120. In to sem imel že 2 tanka kar podobno, 6,83l in 6,84l. Pa še to mi po dveh tednih ostane samo 3l v tanku, v bistvu nikoli ne bi smel prekoračit 120, ampak s 120 ne moreš prehitevat, tako da bi moral voziti 110 takrat ko je možno in prehitevat s 140, ampak saj 3l je dovolj.
Pri 140 izgubiš takoj 2 dni vožnje, 8 proti 10 dni. Ne vem kako se lahko komu splača voziti 140, ampak se še vedno vozijo. Pa to govorim jaz, ki sem bil vedno najmanj šparoven.

Na AC je brezveze iskat užitek, to lahko potem izven nadoknadiš, kjer se ne pozna toliko na porabi na cel tank. Ostali pa ravno tam cijazijo, 100 ljudi, 100 čudi.

Pri trenutnih cenah goriva še če bi kupoval danes po 5 letih, ne bi vzel nič drugače. Že pri tem se večkrat kar malo čaka da nabere hitrost, vem da se med kakšnim pospeševanjem nagnem s telesom naprej, češ a boš že potegnil počasne en. Tako da pod 200KM nikakor, več kot to je pa predrago. Dobro sem kupil bi lahko rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: h0d0r ()

Kayzon ::

Zakaj pa Skoda RS,a nimajo druge znamke boljse sportne karavane za podoben denar?

Mike_Rotch ::

Naprimer?

kingsix ::

Vozil Passata 4motion 190KM - tunan na 225KM - po AC dinamično tam med 160kmh in 200kmh. Z njim naredil 55kkm. Poraba na relacijah tam 9l.
Vozil tudi Tiguan TSI z 220KM na dveh 500km+ relacijah. Poraba cca 13.5l.

Že voziš veliko po AC in to dinamično/hitro pol kar dizel, vse drugo bencinar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Avenger ::

Kaj je pa z BMWji, F31/G21 naprimer? Obljublja zelo nizko porabo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Blinder ::

Ko je bilo diesel gorivo cenejše kot bencin je bila TDI za koliko dražja od bencinske različice? Letos se je situacija cene goriva obrnila, diesel je dražji od bencina, zato se bo mogoče zgodilo, da bo TDI postala cenejša od bencinske verzije.
Informativni cenik danes pravi:
2.0 TSI 6-st. ročni 180/245 34.387 €
2.0 TSI DSG 7-st. DSG 180/245 36.171 €
2.0 TDI DSG 7-st. DSG 147/200 36.413 €
Z novimi cenami goriva danes je diesel za 24% dražji od bencina. Mogoče bodo informativni cenik prilagodili novim cenam goriva na črpalkah, in bo TDI postala cenejša
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

energetik ::

Saj ne prilagajajo cene vozil glede na ceno goriva, no. TDI je pač toliko kompleksnejši, ima toliko več sestavnih delov in materiala, da je dražji.
Sicer pa je itak prav, da je dizl gorivo dražje, ker vsebuje več kWh na liter, pa ker ga po defoltu manj priteče iz surove nafte kot bencina.
vires in numeris

Blinder ::

Samo 250 € razlike pri Octavii RS. Osnovna Kia Sportage diesel je za 3500 € dražja od bencinske verzije, ima pa bencinska 34 konjev več.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jotunn2 ::

Je treba pogledat se tisto drugo stevilko... 180 vs 147 pa bo hitro jasno zakaj je dizel ista cena ali celo cenejsi... ker pac dobil pol avta manj. Kot sem napisal ze prej, ce kupujes ta avto ga kupis zaradi 180kW ne zaradi sparanja z bencinom/dizlom in ker je dizel za slabih 40kW svohnejsi, resno ne vem kaksen idiot moras biti, da gres kupit RS dizel. Ce ti je vazna manjsa poraba kupis kaj drugega kar ni RS. Ce ti je vazen ego, pa tako ali tako Octavia RS ni ravno avto za pumpat ego ;)

CleanPower ::

Bmw f31
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Blinder ::

jotunn2 je izjavil:

Kot sem napisal ze prej, ce kupujes ta avto ga kupis zaradi 180kW ne zaradi sparanja z bencinom/dizlom

Mobile.de najde trenutno 1,246 octavij RS diesel in 1,176 na bencin. Kar prakticno govori, da je kupcem takega avta pomembna tudi poraba goriva.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jotunn2 ::

Kot kaze ima vec kot 50% lastnikov Octavie RS dusevne probleme... hocejo avto za zdravljenje ego problemov (kar hoces noces octavia pac ni, ker nihce ne bo omedleval od zavisti ce bo videl Octavio RS), zraven pa nimajo denarja bencin :))

DamijanD ::

mislim, da se jih večina odloča glede na tipičen režim vožnje. Tisti, ki delajo dolge fure grejo na dizel, tisti, ki majo krajše pa na benz

swift ::

h0d0r je izjavil:

No jaz vem da z mojim 1.6T 200 mi je najbolje voziti 120. V bistvu je to vse od 100 kadar se zabaše prehitevalni (v petek so bili celo neki fantomski zastoji pri 70, čez pol minute pa že 140, ni mi bilo jasno kdo in kako je tako ustavil promet).....




kako pride to teh fantomskih zastojev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: swift ()

CopiumRovte ::

Nekateri tle omenjate dinamično vožnjo na AC, kar je oxymoron.

Pravi ljubitelji dinamične vožnje imajo radi ovinkaste ceste. Feryz pa itak sam tempomat vklop na 180km/h

kandelabr ::

Glede na te navite cene kaj menite o RSkah.. So predihani avti ali naceloma tudi pri rabljenih vse stima, kako je s DSG menjalnikom in avtom samim, ko pride prek 200, 210k?
kandelabrštanga

mugen999 ::

Pri 2.0 tsi če olje ni bilo menjano takrat ko je bilo treba in tako olje kot je treba, ga pri 200k km že fejst papca. Če tak avto nima dokazil da je bilo olje redno me njano, ni za kupit. Pa pod dokazili še zdaleč ne mislim samo potrjene servisne knjige, to namrec prijatelji/znanci za 50eur dobijo potrjeno marsikje, ampak mislim račune od servisov, oziroma vsaj racune od materiala, olja.

celje ::

najbolj pomembna stvar pri "sportnem" avtomobilu poraba? :))

vsaka kanta z 200 konji ni sportni avto.

Goran's Blog ::

Trenutno sem tudi jaz v dilemi.
Drugo leto, za to zimo bo še, bo potrebno menjati avtomobil in 99% bom kupil Škodo Octavio RS.
Sedaj je pa dilema dizel ali bencin.
Na dan naredim cca 50km. V eno stran v službo imam 23km regionalne ceste. Na leto pride 15-20k kilometrov.
Avtocesto uporabljam malo, nekajkrat letno.

Likalnik ::

Bencin...kdo še sploh danes kupuje dizla...po vseh večjih mestih ga omejujejo...vsako naslednje leto ga bodo še bolj...predstavljaj si kako ga boš čez 5 ali 10 let prodal....ne boš ga.
kot že velikokrat rečeno...servisi so dražji, gorivo je dražje, omejitev v večjih mestih itd.
jaz dizla sploh ne povoham več...samo še bencin oziroma elektrika....še posebej, če govorimo za 15k km na leto...jaz jih delam 30k pa imam bencin.

Blinder ::

Če bo kupoval rabljeno bo verjetno dobil same diesle v ponudbi rabljenih. Ker bencinskih ni noben kupoval.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Goran's Blog ::

Sigurno bom rabljenega ja in sicer 2-3 lete star.
Ma ne sej dobiš tudi rabljene bencinarje recimo:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Pa še prejšnji model sicer 2019 letnik.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Na Nemšček trgu pa jih je veliko več ja.

bemfa ::

RSa bo itak težko prodal pa servisi bodo v vsakem primeru dražji. Tega se ne kupi za vozit, ampak za uživat. Posledično se vzame bencinarja. Škoda samo, ker nima ročnega menjalnika.
Nasplošno se mi pa Octavia RS zdi avto za nekoga, ki ne ve kaj bi rad :D Če se išče užitek, bo kak hot hatch boljša izbira. Če se išče udobje se za ta denar dobi tut premium limuzino raga višje. Tak pa je nekaj, da se lahko postaviš pred dvema različnima krogoma ljudi, ampak postavljat se z Škodo spet nima smisla. Smisel ma Ambition, 2.0 TDI za 24k z 4,5L realne porabe.

Goran's Blog ::

Razmišljal sem tudi o VW Arteonu, VW Passatu, Superbu, Audi A4 pa mi za te avtomobile pridejo tudi druge zadeve dražje kot za Octavio RS.
Recimo nova Honda eHEV mi je tudi všeč me pa toliko ne povleče kot RS-ka, je pa zadeva nova.
Za kaj drugega pa nisem niti razmišljal oziroma mi je VW konceren najbolj všeč ne vem.
Prejšnji model je imel Ročnega, novi pa res nima.

Zgodovina sprememb…

nokken ::

bemfa je izjavil:

RSa bo itak težko prodal pa servisi bodo v vsakem primeru dražji. Tega se ne kupi za vozit, ampak za uživat. Posledično se vzame bencinarja. Škoda samo, ker nima ročnega menjalnika.
Nasplošno se mi pa Octavia RS zdi avto za nekoga, ki ne ve kaj bi rad :D Če se išče užitek, bo kak hot hatch boljša izbira. Če se išče udobje se za ta denar dobi tut premium limuzino raga višje. Tak pa je nekaj, da se lahko postaviš pred dvema različnima krogoma ljudi, ampak postavljat se z Škodo spet nima smisla. Smisel ma Ambition, 2.0 TDI za 24k z 4,5L realne porabe.

Bencinar ima 50 konjev vec kot dizel, za zacetek. In ce kupujes RS je to glavni point, kar pomeni da dizel avtomatsko odpade ne glede na vse ostalo.
Drugace se pa strinjam... ce hoces "sporten avto" potem je vsak drug avto tega ranga (Ford Focus ST, Hundai N30, Honda Civic Type R...) precej boljsa opcija kot karkoli iz VAG grupe, ce hoces luksuz je pa tudi precej drugih boljsih opcij (ze samo znotraj Octavia linije).

bemfa ::

Ne vem kak si primerjal, ampak 'druge zadeve' bodo na RS precej dražje kot na klasični Octaviji. Navita mašina prinese dražje zavarovanje, pogostejše in dražje servise, višjo porabo, ...
Za tako ceno kot si zgoraj rabljene linkal, dobiš novega A4: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Če gledaš pa rabljene in nemški trg, pa tak je izbire v 30k neomejeno.

Goran's Blog ::

bemfa je izjavil:

Ne vem kak si primerjal, ampak 'druge zadeve' bodo na RS precej dražje kot na klasični Octaviji. Navita mašina prinese dražje zavarovanje, pogostejše in dražje servise, višjo porabo, ...
Za tako ceno kot si zgoraj rabljene linkal, dobiš novega A4: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Če gledaš pa rabljene in nemški trg, pa tak je izbire v 30k neomejeno.


To vem da bodo dražji kot pri navadnem, ampak bi pri Arteonu, Passatu in A4 tudi bili pri motorjih 2.0.
Tale mi sploh ni ušeč pa še 150KM ima. Vsaj okoli 200KM gledam, da bi avtomobil imel saj na regionalki imam veliko hriba, ovinkov in more vsaj nekaj od sebe dati.
Če gledam Audija sem pa potem spet na 2.0TSi če gledamo bencinarja, kakšni 300+ KM pa tudi odpadejo kar je pa potem že preveč.
Pri Octaviji mi je pač ušeč ker dobim veliko prostora tudi.

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

bemfa je izjavil:

Ne vem kak si primerjal, ampak 'druge zadeve' bodo na RS precej dražje kot na klasični Octaviji. Navita mašina prinese dražje zavarovanje, pogostejše in dražje servise, višjo porabo, ...
Za tako ceno kot si zgoraj rabljene linkal, dobiš novega A4: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Če gledaš pa rabljene in nemški trg, pa tak je izbire v 30k neomejeno.


no, tole si pa dal primerjavo. Očitno si fan štirih krogcev, ker tole niti pod razno ni primerljivo z RS ...

Drugače sem si pa pred leti lastil RS-ko.. Prav fleten avto.. Zdaj sem že malce starejši, pa finančno "zmogljivejši" , sem se pa "poročil" z najbolj pokvarljivim avtom: range rover Velar 2023 .. No ja , zaenkrat dela.

Drugače pa: v tem budgetu je Škoda RS prav super avto - ravno prav vsega: dokaj nevpadljiv, dober motor , precej prostora, komfort čisto primeren vozu, servisi nič posebnega...

Goran's Blog ::

Sej zato me zanima Octavia RS, motorji so preizkušeni kaj so napake se načeloma ve, edino še odločitev med dizel in bencina mi je ostala.
Glede na napisano bo očitno kar benza prišla v igro, bom pa gledal še model 4x4 saj mi pozimi pride prav saj imam kar nekaj snega.

tomaz- ::

definitivno bencin !

Glede na vse, kar se dogaja, bo bencin še kar nekaj časa "v igri", diesel-a se pa jaz načeloma ne bi več tikal.. Jebiga, ni nujno , da je to OK, ampak svet gre v to smer

Blinder ::

Mobile.de najde recimo 466 bencinskih in 483 dizelskih.
Medianska cena bencinske je nekje 28.300 €.
Medianska cena diesel je nekje 26.200 €.
Nova diesel je bila malo dražja od bencinske.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Goran's Blog ::

Ja in če daš od letnika 2020 naprej, 4x4 in še bencin jih najde 3 :)
Dizel pa 344. No se bo vidlo 4x4 ni lih nuja, ni pa slabo, da je ko se ga rabi.

D3m ::

Bencin.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

d_DJ ::

Goran's Blog je izjavil:

Ja in če daš od letnika 2020 naprej, 4x4 in še bencin jih najde 3 :)
Dizel pa 344. No se bo vidlo 4x4 ni lih nuja, ni pa slabo, da je ko se ga rabi.


Če se ne motim, sploh ni bencinske RS s 4x4?

nokken ::

Kolikor vem sploh ni nobene RS s 4x4.... razen ko kak model nabije gor custom znacke pobrane iz vseh moznih avtov in potem postane Skoda Octavia GTI Turbo 16V 4x4 RS :))
Ooops I stand corrected... dizel celo res obstaja 4x4. No ja saj traktor pa to :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Goran's Blog ::

d_DJ je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Ja in če daš od letnika 2020 naprej, 4x4 in še bencin jih najde 3 :)
Dizel pa 344. No se bo vidlo 4x4 ni lih nuja, ni pa slabo, da je ko se ga rabi.


Če se ne motim, sploh ni bencinske RS s 4x4?


Eh ja res je obstaja samo TDI.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira pogonsekga agretata v letu 2022 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11113574 (9547) Ghost7
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446104783 (63665) Berserker
»

Diesel vs. bencinar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12027391 (23596) RedDrake
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743190711 (155724) Spajky

Več podobnih tem