» »

Seat ibiza centralno zaklepanje! (Pomoč)

Seat ibiza centralno zaklepanje! (Pomoč)

klop123 ::

Imam seat ibizo 1.4 16v 2004 letnik.
Na avtu mi ne deluje centralno. zaklepanje! Ko hočem s kljčem zakleniti vrata mi pa zaklene samo leva voznikova vrata. Avto je 3vratni.
Je imel gdo že podobne primere in bi zelo lepo prosil, da mi svetujete kaj bi to lahko bilo, ker avtoelktričarji so dragi in se v tak avto enostavno nesplača ulagati denar za avtoelktričarje in podobno.

shadeX ::

ker avtoelktričarji so dragi in se v tak avto enostavno nesplača ulagati denar za avtoelktričarje in podobno.


Ne morem ti pomagat s konkretnim odgovorom, lahko pa ti povem da pride čas ko se v avto ne splača več vlagat. Na mojemu od celotne opreme iz leta 2000 dela samo še el. pomik stekel. Vsakič ko kaj crkne se nasmehnem. Letos klima in termometer. ;((

Je pa res da naredim po par tisoč km letno zato me te stvari ne motijo. Kakorkoli, moj point - prihaja čas ko bo vse po vrsti crkovalo in odločit se je treba kdaj avto zamenjat.

Drugače imam tudi jaz isti problem kot ti in avto zaklenem z notranjim stikalom za vsa vrata preden ga zapustim.

klop123 ::

Probelm je da ima ta seat samo centralno zaklepanje in iz znotri ni stiakla za zaklent.Tako da mam desna vrata skos odklenjena. Sej ni problem da bi kaj vkradli ampak današnja mularija dela veliko škode (huligani) uničujejo od javnih znakov do avtov itdd... Ali pa recimo kakšen pijanec ali brezdomec lahko prespi v avtu če vidi da je odklenjen (malo heca more bit)!
Centralno zaklepanje bi probal sam zrihtati samo nevem kaj je narobe.
Nekaj znanja imam v popravilih avtomobilov, ker sem ze veliko avtov poserviseral samo, kar se tice elktrike sem pa bolj na nuli!
Avto mi je pa zal prodajati ker je bil kuljen pred parimi mesci in je tudi karoserisko lepo ohranjen, kot motorsko redno serviseran itd...

shadeX ::

Ne stikala in niti kljukice nimaš? :O

klop123 ::

ShadeX
Ne stikala in niti kljukice nimaš? :O

Ne seat ibiza ima samo centralno zaklepanje španci zgleda niso pomislili na navadno zaklepanje;)

solatko ::

Zamenjaj akumulator, daje premalo elektrike za delovanje centralnega zaklepanja. Jeseni in pozimi pa ti tudi ne bo več vžigal.
Delo krepa človeka

Hemi426 ::

klop123 je izjavil:

ShadeX
Ne stikala in niti kljukice nimaš? :O

Ne seat ibiza ima samo centralno zaklepanje španci zgleda niso pomislili na navadno zaklepanje;)


Pa si to prepričan?
Ni ti samo tvoja racionalizacija, ker ne najdeš stikala?

Si prebral navodila?

Skoraj ne verjamem da bi bil avto brez opcije notranjega zaklepanja?

mancini ::

Če imaš Ibizo 2004 imaš na voznikovih vratih gumb za centralno zaklepanje in odklepanje, zraven ročice za odpret vrata oz zraven gumba za nastavljanje stranskih ogledal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

klop123 ::

Ja na levih voznikovih vratih notri je centralno zaklepanje gumb tam pri nastavitvi ogledal samo problem je da naredi klik separvi tudi ko je avto prizgan se slisi, kot da je zaklenil samo mi noce zaklenit. Akumulator je star caa 5mesecec avto vziga iz prve tako da to ni od akumulatorja.
Lp,

Hemi426 ::

klop123 je izjavil:

Ja na levih voznikovih vratih notri je centralno zaklepanje gumb tam pri nastavitvi ogledal samo problem je da naredi klik separvi tudi ko je avto prizgan se slisi, kot da je zaklenil samo mi noce zaklenit. Akumulator je star caa 5mesecec avto vziga iz prve tako da to ni od akumulatorja.
Lp,


No, po 5sec googlanja sem odkril isto kar ti je povedal mancini, in velika bedarija je, da nekdo sploh trdi, da na avtu po '00 ni notranjega zaklepanja.

Ali brskaš tudi po bolj specializiranih tujih in slovenskih forumih?
Pri svojih bivših avtih sem OGROMNO stvari rešil na tak način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

mancini ::

Saj jaz sem tudi googlal, ker mi je bilo skoraj neverjetno, da 15 let star avto ne bi imel gumba za centralno zaklepanje.
Pogledal navodila za njegov letnik avta in takoj videl da ima.
Potem pa se minutka in pogledal tudi fotke

Cveto ::

Itak da ima stikalo. Če ne zaklene niti preko tega stikala, potem je šel motorček za centralno zaklepanje.

Hemi426 ::

mancini je izjavil:

Saj jaz sem tudi googlal, ker mi je bilo skoraj neverjetno, da 15 let star avto ne bi imel gumba za centralno zaklepanje.
Pogledal navodila za njegov letnik avta in takoj videl da ima.
Potem pa se minutka in pogledal tudi fotke


Točno tako!

bozicek ::

Isto je pri mojem C4 (2004)
Voznikova vrata se zaklenejo, sovoznikova ne čeprav se sliši "klik" na obeh straneh
Peljal sem ga na servis kjer so porihtal, ampak čez pol leta je spet riknilo
Tako da ga sploh ne zaklepam več že pet let
Darila letos samo za poredne

klop123 ::

Mancini "Saj jaz sem tudi googlal, ker mi je bilo skoraj neverjetno, da 15 let star avto ne bi imel gumba za centralno zaklepanje.
Pogledal navodila za njegov letnik avta in takoj videl da ima.
Potem pa se minutka in pogledal tudi fotke


Saj sem že prej pripomnil da avto ima gumb za zaklep samo ta gumb je samo za centralno zaklepanje eni zgleda ne znate ločiti centralno ali mehansko zaklepanje, kar ni isto.

val46 ::

Ne, kot vidim, si napisal, da nima gumba za zaklep iz notranje strani...kako misliš da smo ostali razumeli to tvojo trditev? Drugače pa, si napisal, da nekaj izkušenj s popravili imaš in če praviš, da se s tistim gumbom na vratih za zaklep sliši klik tudi na desnih vratih, potem ti predlagam, da podreš prevleko(tapiserijo) vrat in v najboljšem primeru, so se ti morda samo vodila za zaklep razmajala. Morda kak košček zlomljen, ampak to se da vse enostavno rešit brez nekih velikih denarnih vložkov. V najslabšem primeru ti je pa šel motorček za zaklep na desnih vratih, pa tudi to ne bi smel bil neki hud strošek. Morda ga dobiš celo iz druge roke od koga ali pa na kakem avto odpadu.

nightrage ::

solatko je izjavil:

Zamenjaj akumulator, daje premalo elektrike za delovanje centralnega zaklepanja. Jeseni in pozimi pa ti tudi ne bo več vžigal.


Ja to bo to. Če bi akumulator dajal premal elektrike, mu že zdej ne bi več vžigal. Verjetno se mu je zjebala neka elektronika.

hojnikb ::

Cut your losses. Pelji na dinos in po drug avto. Before you know it, boš na to kripo zmetal za en solidn avto kesa.
#brezpodpisa

mr_chai ::

shadeX je izjavil:

ker avtoelktričarji so dragi in se v tak avto enostavno nesplača ulagati denar za avtoelktričarje in podobno.


Ne morem ti pomagat s konkretnim odgovorom, lahko pa ti povem da pride čas ko se v avto ne splača več vlagat. Na mojemu od celotne opreme iz leta 2000 dela samo še el. pomik stekel. Vsakič ko kaj crkne se nasmehnem. Letos klima in termometer. ;((

Je pa res da naredim po par tisoč km letno zato me te stvari ne motijo. Kakorkoli, moj point - prihaja čas ko bo vse po vrsti crkovalo in odločit se je treba kdaj avto zamenjat.

Drugače imam tudi jaz isti problem kot ti in avto zaklenem z notranjim stikalom za vsa vrata preden ga zapustim.


Ehh, tko je če res nič ne znaš..Ummm kaj je že to elektrika..Uga buga uga... ?? :P Kako se sploh voltmeter uporablja..ugabuga uga?? :D

Sj štekam, zato pa avtomobilska industrija tolk služi. Nardi ene par mini planned planned obsolescence zadev, pa je treba že kr cel avto zamenjat. Enim se res ne da ma nič sam pogledat kako se kaj popravi. Crkne leva luč, pa O may gadd!! Djmo cel avto zato zamenjat :D Ker to zdej pomen, da bo kr vse povprek začelo crkovati. Ja bo začelo, če ga je en uga buga buga vozil in ni niti min. vzdrževanja dal notri.

darkolord ::

hojnikb je izjavil:

Cut your losses. Pelji na dinos in po drug avto. Before you know it, boš na to kripo zmetal za en solidn avto kesa.
Ja, ne splača se vložiti nekaj 100 eur, bo ceneje, če kupi novega za 15.000 eur.

/s

kixs ::

klop123 je izjavil:

Imam seat ibizo 1.4 16v 2004 letnik.
Na avtu mi ne deluje centralno. zaklepanje! Ko hočem s kljčem zakleniti vrata mi pa zaklene samo leva voznikova vrata. Avto je 3vratni.
Je imel gdo že podobne primere in bi zelo lepo prosil, da mi svetujete kaj bi to lahko bilo, ker avtoelktričarji so dragi in se v tak avto enostavno nesplača ulagati denar za avtoelktričarje in podobno.


Ce hoces, da bo avto peljal, potem nekaj moras vlozit, pa ni pomembno ali je avto star 5 ali 20 let. Vsakega moras vzdrzevati in pri vsakem kaj crkne.

Lahko bi bili tudi kaksni kabli precviknjeni, kjer gredo iz avta v vrata - pri starih avtih se to rado zgodi. Ampak, ce nekaj slisis, potem kabli verjetno niso. Sigurno ni akumulator :lol: Verjetno je motorcek ali vodila tam okoli.

Poglej na YT kako se sname obloga vrat in potem bos videl kaj se dogaja. Sicer pa tudi avtoelektricarji niso tako dragi - vsaj ne vsi.

hojnikb ::

darkolord je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Cut your losses. Pelji na dinos in po drug avto. Before you know it, boš na to kripo zmetal za en solidn avto kesa.
Ja, ne splača se vložiti nekaj 100 eur, bo ceneje, če kupi novega za 15.000 eur.

/s

Kdo je govoril o novem? Shitbox za 200e pac menjas za nekaj z 2-3 jurje. Ce tudi mint ohranjena clio storia. Ker hitro lahko 200e shitbox rata nekaj, na kar si zmetal par jurjov, ker hej, sam se 100e dam na njega, pa bo perfect. No do naslednjega tedna, ko se spet srecas z avtovlekarjem :)
#brezpodpisa

shadeX ::

mr_chai je izjavil:

shadeX je izjavil:

ker avtoelktričarji so dragi in se v tak avto enostavno nesplača ulagati denar za avtoelktričarje in podobno.


Ne morem ti pomagat s konkretnim odgovorom, lahko pa ti povem da pride čas ko se v avto ne splača več vlagat. Na mojemu od celotne opreme iz leta 2000 dela samo še el. pomik stekel. Vsakič ko kaj crkne se nasmehnem. Letos klima in termometer. ;((

Je pa res da naredim po par tisoč km letno zato me te stvari ne motijo. Kakorkoli, moj point - prihaja čas ko bo vse po vrsti crkovalo in odločit se je treba kdaj avto zamenjat.

Drugače imam tudi jaz isti problem kot ti in avto zaklenem z notranjim stikalom za vsa vrata preden ga zapustim.


Ehh, tko je če res nič ne znaš..Ummm kaj je že to elektrika..Uga buga uga... ?? :P Kako se sploh voltmeter uporablja..ugabuga uga?? :D

Sj štekam, zato pa avtomobilska industrija tolk služi. Nardi ene par mini planned planned obsolescence zadev, pa je treba že kr cel avto zamenjat. Enim se res ne da ma nič sam pogledat kako se kaj popravi. Crkne leva luč, pa O may gadd!! Djmo cel avto zato zamenjat :D Ker to zdej pomen, da bo kr vse povprek začelo crkovati. Ja bo začelo, če ga je en uga buga buga vozil in ni niti min. vzdrževanja dal notri.


Ja sej maš prav.. oz. bolj ne bi upal zadet v mojem primeru. Znam sicer osnovne stvari, kar je pri avtu treba, ne bom pa se ukvarjal s tem zakaj mi klima ne dela. Svoj čas namreč lahko porabim bolj produktivno in za popravilo stvari pri avtu plačam majstra.

Je pa res da v to kanto nisem veliko vlagal. V 10 letih še olja nisem zamenjal, le dolil. Bo dokler ne spreže ali do registracije, potem pa brez avta.

zobnik ::

men dalj.zaklepanje dela brez težav, ampak kadar nimam hrane not ga ne zaklepam in pustim okna odprta, sem pa že videl kak je folk gledal in se čudu, kako to....še ključe pustim na videm mestu.

JanezovJanez ::

Pozdravljeni,
postal sem lastnik Seat Ibize 2004.

Centralno zaklepanje preko ključavnice deluje, tudi preko tipke na voznikovih vratih.

Zanima me, če morda kdo ve kje se nahaja sprejemnik za centralno zaklepanje, da preverim če je kaj narobe z njim.

Pregledal sem že veliko spletnih strani a nažalost ni nikjer dotičnega podatka.

Res da je vozilo staro a kot elektronik se za hobi ukvarjam s popravili elektronike.

Morda kdo pozna lokacijo?

Hvala

Meizu ::

Boš moral najbrž dobit tehnično dokumentacijo tega specifičnega modela. Al pa pejdi do kakega mehanika pa ga vprašaj, najbrž je takih povprečni mehanik prešravfal kar nekaj.

Scorpy84 ::

Nikjer ne razberem, če si sploh preveril varovalke.

JanezovJanez ::

Varovalke preverjene vse in so O.K.

Opkow ::

JanezovJanez je izjavil:

Pozdravljeni,
postal sem lastnik Seat Ibize 2004.

Centralno zaklepanje preko ključavnice deluje, tudi preko tipke na voznikovih vratih.

Zanima me, če morda kdo ve kje se nahaja sprejemnik za centralno zaklepanje, da preverim če je kaj narobe z njim.

Pregledal sem že veliko spletnih strani a nažalost ni nikjer dotičnega podatka.

Res da je vozilo staro a kot elektronik se za hobi ukvarjam s popravili elektronike.

Morda kdo pozna lokacijo?

Hvala


ChatGPT pravi takole ...

In a 2004 Seat Ibiza, the remote key receiver is typically located within the dashboard or the steering column area. However, the exact location may vary depending on the specific model and trim level of the vehicle. Here are a few common places to check for the remote key receiver:

Inside the Dashboard: The receiver is often located behind the dashboard, close to the steering column. You may need to remove the dashboard panel to access it. It's usually concealed to prevent tampering.

Near the Steering Column: In some models, the receiver can be found near the steering column, often underneath the steering wheel. You may need to remove the lower steering column cover to access it.

In the Center Console: In some cases, the receiver may be situated in the center console area, possibly behind the radio unit or near the gear shifter.

Behind the Radio Unit: In certain Seat Ibiza models, the receiver can be located behind the radio unit in the center console. You might need to remove the radio to access it.

Please note that accessing and servicing the remote key receiver may require special tools and knowledge of vehicle electronics. If you're experiencing issues with your remote key not working, it's advisable to consult with a professional mechanic or an authorized Seat service center to diagnose and resolve the problem. Attempting to tamper with the receiver without the necessary expertise could lead to further complications.

JanezovJanez ::

Oooo the best!
Hvala!
Sem kar pozabil na možnost vprašanja AI :)
Tale chat GPT pa res pozna marsikaj.

Ga bom kar povprašal o specifičnem modelu da pridobim detaile.

Hvala še enkrat za pomoč in idejo.

Unava1lable ::

Mogoče preveri še če je sta ključ/daljinec in sprejemnik "parjena" oziroma povezana. Včasih se zgodi da se povezava med njima prekine in je potrebno ponovno izvesti nek proces povezovanja, ki pa ga za dotični avto najlažje najdeš na googlu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključ za avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5721434 (8533) donvito
»

Ključavnica na avtu

Oddelek: Loža
102808 (2589) amigo_no1
»

Centralno zaklepanje je mrtvo. Ne morem tankat goriva.

Oddelek: Loža
125276 (4420) balocom
»

nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659393 (7297) ;-)
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716885 (14299) Malajlo

Več podobnih tem