» »

Prehitro vozil - kršitelj tretja oseba

Prehitro vozil - kršitelj tretja oseba

«
1
2

hamez66 ::

Včeraj so me ustavili, ker sem v naselju vozil prehitro. Globa 120 eur in 3 kazenske točke. Policist mi prinese tablico za podpisat, podpišem, gre sprintat list in mi ga prinese, vse ok, lep pozdrav in adijo.

Doma opazim, da na globi ni mojega imena, ampak ime neznane osebe. Avtomobil tudi ni moj, ampak neznan. Policist je očitno napačno vnesel registrsko tablico, namesto "xx-ABC" je vpisal "xx-ACB" in od tod so prišli tudi podatki tretje osebe.

Če plačam kazen, bom sicer ob 60 eur, 3 točke bo pa dobil nekdo, ki ni nič kriv. Če policiji povem, da sem bil jaz tisti, pa ne vem kaj bodo storili. Za 60 eur ni problema, 3 kazenskih točk bi se pa najraje izognil. Se da? Se ne da? Če se ne da, bom pač šel na PP in povedal kako in kaj. Z odvetnikom bi se verjetno dalo kaj zrihtati, samo bom dal več za odvetnika kot za kazen, pa še ne ljubi se mi. :)

pwn3rrr ::

Lahko bi se naredil neumnega in bi se zgodilo to, kar si sam napisal; nekdo drug bo dobil 3 kazenske.
Če te niti malo ne peče vest zaradi tega, potem vemo kaj boš naredil, v nasprotnem primeru pa napako obrazložiš na PP in prevzameš odgovornost za prekršek. Treh kazenskih pik se verjetno ne boš izognil, boš pa mogoče za poštenost dobil kakšen njihov obesek ;)

maticb492 ::

Ali pa dodatno kazen, ker je podpisal papir brez da je preveril kaj gor piše :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

Jaz ne bi naredil ničesar, niti plačal, ti pa delaj kar češ.

nejc_nejc ::

Tipicen primer, ko ti porivajo elektronko za podpisovat.
Sem bil podobno "nategnen" v banki.....

Jih ne je..... vec, podpisujem samo hard papirje. Malo cudno gledajo, se naki bunijo, dobim pa print in evola.

miraldi ::

Ma boli te k***c, naj se ta tretja oseba sama zajebava z njimi in dokazuje, da ni vozila.
Tko dans je v svetu 8-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Utk ::

podpisujem samo hard papirje. Malo cudno gledajo, se naki bunijo, dobim pa print in evola.

In v čem je razlika?

hamez66 ::

Ja, ideja je, da jaz ne dobim nič, ker so napisali napačne podatke, ta oseba pa tudi nič, ker pač ni nič kriva.

Drugače pa ja, nisem podpisal "papirja", ker sem podpisal na tablici. Na tablici pa ne vem, ali je sploh pisalo ime. Morda je pisalo ime, ki sem ga podpisoval, z razmeroma majhnimi črkami. Pač tablica, na sredini kvadratek, v katerega sem podpisal s prstom in to je to. Vsi srečni, pa tudi policista sta bila zelo prijazna in sta mi pomagala nazaj na cesto (ker sem se vklučil vzratno).

Sem preletel nekaj člankov na netu, kjer je pisalo, da te npr. to, če je narobe zapisana lokacija, kjer se je zgodil prekršek, ne reši, da pa je v primeru napačnih osebnih podatkov pritožba oz zahteva za sodno varstvo smiselna. Z zahtevo po sodnem varstvu pa potem izgubimo pravico do polovičke.

dreta ::

Kdo te je vzgajal da ne znas stati za svojimi dejanji in prevzeti odgovornost za njih? Uradnik se je pac zmotil.
Pojdi na PP in razlozi kaj se je zgodilo in prevzemi odgovornost nase kot vsak normalen odrasel clovek. Kar je najbolj prav narediti je ponavadi najtezje :)

ginekk ::

Zajebali so postopek. Če ni nobenih drugih dokazov da gre zate, daj v predal in ciao.

hamez66 ::

dreta je izjavil:

Kdo te je vzgajal da ne znas stati za svojimi dejanji in prevzeti odgovornost za njih? Uradnik se je pac zmotil.
Pojdi na PP in razlozi kaj se je zgodilo in prevzemi odgovornost nase kot vsak normalen odrasel clovek. Kar je najbolj prav narediti je ponavadi najtezje :)


Sploh nisem mislil drugega, kot iti na PP in prijaviti. Ampak če se je legalno možno izogniti kazni zato, ker je nekdo naredil napako, potem ni v tem nič nepoštenega.

dreta ::

Vsak je zmotljiv mar ne? To ne spremeni dejstva da si storil prekrsek.

Utk ::

Z zahtevo po sodnem varstvu pa potem izgubimo pravico do polovičke.

Ti ne rabiš vlagat te zahteve, ker prekršek ni nate pisan. Bo je pa moral tist, na koga je. In ni nemogoče, da bo moral v vsakem primeru, tudi če ti prikorakaš na PP in vse priznaš. Že zato jaz tega ne bi delal.

dreta ::

...pa 3 pike...za njih bi se se manj sekiral kot za 60eur.

Utk ::

Pojdi na PP in razlozi kaj se je zgodilo in prevzemi odgovornost nase kot vsak normalen odrasel clovek. Kar je najbolj prav narediti je ponavadi najtezje :)

Ja, kolk jaz poznam policaje, bi rekli, da je itak nemogoče, da bi se policaj zmotil in da bo tist pač plačal, ti pa spizdi domov, ker nimaš nič s tem. Mi bi že prevzeli odgovornost, policaj pa nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hamez66 ::

dreta je izjavil:

Vsak je zmotljiv mar ne? To ne spremeni dejstva da si storil prekrsek.


Ja in ne spremeni dejstva, da obstajajo zakoni in sodna praksa tudi za take primere, kot je moj. Zakoni so dani od istih od ljudstva izvoljenih ljudi, tako CPP kot ostali.

nejc_nejc ::

Utk je izjavil:

podpisujem samo hard papirje. Malo cudno gledajo, se naki bunijo, dobim pa print in evola.

In v čem je razlika?


Ce lahko vse preberes, ni panike, ponavadi, v vecini primerov, pa ne gre.

dreta ::

Naredi tako da bos imel mirno vest. To pa sam najbolje ves kako.

s1m0n ::

In ko bodo na policiji sami odkrili svojo napako s tem, ko bo ta tretja oseba oproščena, a ne bodo poskušali najti ta prave? Vozilo verjetno vedo kakšno...

Utk ::

s1m0n je izjavil:

In ko bodo na policiji sami odkrili svojo napako s tem, ko bo ta tretja oseba oproščena, a ne bodo poskušali najti ta prave? Vozilo verjetno vedo kakšno...

Če so vsaj malo pametni, v kar sicer dvomim, bojo pustili stvar pri miru, da se ne blamirajo še bolj.

nejc_nejc ::

Po moje:
Ce gre na policijo, bosta oba frej.
Prvi ni podpisal nic, drugi pa napacno, "zaradi neuporabe luci",
A sedaj par dni kasneje mu bodo pa dokazovali prekrsek. Vljudnostno ne.

ginekk ::

s1m0n je izjavil:

In ko bodo na policiji sami odkrili svojo napako s tem, ko bo ta tretja oseba oproščena, a ne bodo poskušali najti ta prave? Vozilo verjetno vedo kakšno...


Ni nujno, da so si zapomnili, sploh pa razne podrobnosti. Vsak dan ustavijo n različnih ljudi.

To je tako kot pričakovat od natakarja, da se recimo spomni v petek kateri gosti so sedeli za določeno mizo in kaj so točno jedli par dni prej, na ponedeljek.

maticb492 ::

A nima vsak policaj dashcama pa tisto kamerco na jopiču, ali to še ni pri nas?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

Mene zanima po kaki logiki če se je policist zmotil da naknadno kazen pravi osebi po X dneh ali mesecu celo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Če se je policist zmotil, ne more naknadno kar popravljat podatke. Če že, bi moral prinest v podpis popravljen zapisnik. Dvomim, da na pamet ve pravo reg. št..
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

m0LN4r ::

Kako lahko sploh kdorkoli dobi kazen, ce je postopek izveden napacno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tidule ::

Mato989 je izjavil:

Mene zanima po kaki logiki če se je policist zmotil da naknadno kazen pravi osebi po X dneh ali mesecu celo?

A je bil prekršek kaj manj storen, zato ker se je policist zmotil? Zastarlni roki in postopki so jasno predpisani. In če je zadeva skladna z roki, razpolagajo z ustreznimi pdoatki, seveda lahko nadaljuje postopek zoper pravega storilca. Dosti je odvisno tudi od tega s katerim radarjem so ga izmerili. Če imajo sliko, potem sploh ni dileme.

WhiteAngel ::

hamez66 je izjavil:

3 kazenskih točk bi se pa najraje izognil.


Pike se ti po dveh letih brišejo. Koliko prekrškov pa delaš za pike? Manj kot na 4 mesece?

Tidule ::

m0LN4r je izjavil:

Kako lahko sploh kdorkoli dobi kazen, ce je postopek izveden napacno?

Po napačnem postopku nihče (če se dokaže, da je postopek napačen), samo to ne spremeni dejstva, da postopek lahko skladno z zakonskimi roki ponovijo, če se izkaže da gre za napako. Je sicer malo verjetno ni pa samo po sebi nemogoče.

maticb492 ::

m0LN4r je izjavil:

Kako lahko sploh kdorkoli dobi kazen, ce je postopek izveden napacno?


Saj tebi ni treba podpisat tega papirja sploh, oni imajo na sodišču besedo dveh policajev proti tebi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

dreta je izjavil:

Vsak je zmotljiv mar ne? To ne spremeni dejstva da si storil prekrsek.

https://www.geblitzt.de/
Preverjeno deluje, sploh si nebi mislil, koliko stvari mora biti pri postopku izvedenih pravilno, v nasprotnem primeru se stvar lepo razveljavi.
Podpis, trije emajli in fertik.

Predvidevam, da je prinas nekaj podobnega na voljo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tidule ::

fikus_ je izjavil:

Če se je policist zmotil, ne more naknadno kar popravljat podatke. Če že, bi moral prinest v podpis popravljen zapisnik. Dvomim, da na pamet ve pravo reg. št..

ne rabi, samo zapisnik ne bo mogel bit dokazilo. Kar se pa registrske tiče, pa je odvisno od tega katere podatke ima zapisane ter merilne napreve, ki je bila uporalbljena. Če ima sliko potem ne bo imel težav dobit registrsko.

m0LN4r je izjavil:

dreta je izjavil:

Vsak je zmotljiv mar ne? To ne spremeni dejstva da si storil prekrsek.

https://www.geblitzt.de/
Preverjeno deluje, sploh si nebi mislil, koliko stvari mora biti pri postopku izvedenih pravilno, v nasprotnem primeru se stvar lepo razveljavi.
Podpis, trije emajli in fertik.

Predvidevam, da je prinas nekaj podobnega na voljo.


seveda je, kvazi firmic, ki ti domnevno en dva tri rešijo vsako malenkost se nikjer ne manjka. Drugo pa je kaj konkretno ima stranka od njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Utk ::

Saj tebi ni treba podpisat tega papirja sploh, oni imajo na sodišču besedo dveh policajev proti tebi.

Kakemu sodišču? On če nič ne naredi, bo v najslabšem primeru čez kake pol leta dobil novo položnico. V najboljšem primeru ne bo dobil nič. Za polovičko sicer ne bi trdil, ampak je tudi verjetno, da bo začel rok tečt, ko ga (pravilno) obvestijo o prekršku, tist podpis itak nič ne pomeni.

maticb492 ::

Utk je izjavil:

Saj tebi ni treba podpisat tega papirja sploh, oni imajo na sodišču besedo dveh policajev proti tebi.

Kakemu sodišču? On če nič ne naredi, bo v najslabšem primeru čez kake pol leta dobil novo položnico. V najboljšem primeru ne bo dobil nič. Za polovičko sicer ne bi trdil, ampak je tudi verjetno, da bo začel rok tečt, ko ga (pravilno) obvestijo o prekršku, tist podpis itak nič ne pomeni.


No pač, če se gre neko pritoževanje pa take zadeve?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

Jaz imam samo pozitivne izkusnje, ker so redarji in policaji salabajzerji. Nazadnje so postavili radar na obmocju, kjer je tabla za omejitev bila v krosnji drevesa. Tut v Avstriji je ze bliskalo na AC (delo na cesti, ki ga sploh ni bilo), pa nisem placal nicesar.
Tut video dokazi morajo stimat, datum kalibriranja naprave in in in in in.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tidule ::

Normalno, normalno in to je seveda vse brezplačno, pa še samorogi ti naserjeno M&M bonbončke direktno v usta...

Utk ::


No pač, če se gre neko pritoževanje pa take zadeve?

Če bo dobil položnico naknadno, bo zraven tudi slika, in pol se brez veze pritoževat. Če nimajo slike, pa ne bo niti položnice. Čez pol leta, da bo policaj trdil, da je njega tam ustavil, pomešal tablice, itd., brez slike, ta je malo bosa. Celo za slovenske policaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Tidule ::

Vsekakor bo rok za polovičko tekel znova. Postopek je zmotno začet zoper tretjo osebo in tukaj pač bodo morali najprej oni pšri sebi spucat stvari in če razpolagajo z ustreznimi dokazili seveda tudi začet nov postopek. In v novem postpku mu bodo pripadale vse previce enako kot, če bi bilo že od prve vse ok. Če nimajo slike, si ne znam prdstavljat scenarija v katerem bi se šli blamirat in začenjat nov postopek, splaoh če bo napaka ugotovljena šele ob pritožbi tretje osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

m0LN4r ::

Jaz imam eno drugo vprasanje. Mene so enkrat 5 let nazaj kao izmeril v tesanovcih in na licu mesta po vsej sili, da naj placam. Sem rekel, da bom nakazal denar, da naj dokumentacijo in vse posljejo domov po posti. Ama nista, jaz moram zdaj takoj placat ali pa ne smem peljati naprej. Sem rekel, da pac rabim denar, da lahko s kartico, pol ja ampak potem vas odpeljemo do bankomata, da dvignete denar.

Pa sem popustil placal na kesh. Pa se vsede v avto in takoj odpeljal. Pozneje mi je potegnilo, nalog je bil ze kot da vnaprej zapisan, dodal je samo tablice, ime, priimerk, naslov.

Je to normalna praksa? Mislim nevem, ker to je bilo prvic in zadnjic, da sem v Sloveniji placal kazen. Tu v Nemciji ne rabis nicesar placat, dokler ne dobis vse lepo po posti z papirji vred ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

llc ::

@m0LN4r A si ziher, da ni imel policijski avto romunskih tablic?

IgorCardanof ::

Točno to ja. Molnar, ti si bil nategnjen na licu mesta. :))
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

m0LN4r ::

Zelo verjetno, ampak ja ali me lahko policist prisili, da placam takoj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

maticb492 ::

Ne, kaj pa če nimaš dovolj denarja sploh lol.

Si predstavljaš, te dobi z 120 kmh v 50 coni in zahteva 1600EUR keša, halo :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

m0LN4r ::

maticb492 je izjavil:

Ne, kaj pa če nimaš dovolj denarja sploh lol.

Si predstavljaš, te dobi z 120 kmh v 50 coni in zahteva 1600EUR keša, halo :D

To sem mu tudi rekel, pa je rekel, da to ni izjemni primer in da me lahko pospremi do najblizjega bankomata.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Zelo verjetno, ampak ja ali me lahko policist prisili, da placam takoj?

Kaj ni že kar en čas, da ne moreš plačat s kešom tudi če hočeš? Jaz nimam teh problemov, samo nekaj se mi sanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mn ::

m0LN4r je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Ne, kaj pa če nimaš dovolj denarja sploh lol.

Si predstavljaš, te dobi z 120 kmh v 50 coni in zahteva 1600EUR keša, halo :D

To sem mu tudi rekel, pa je rekel, da to ni izjemni primer in da me lahko pospremi do najblizjega bankomata.


Nemške tablice ali slovenske?

m0LN4r ::

So ble ze nemske ja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tidule ::

Ni važno kakšne so bile tablice. Če si imel slovensko vozniško oziroma naslov v sloveniji potem kazen pride na dom in policist ne sme vzet denarja na licu mesta. Drugo pa je če si obravan kot tujec. V takem primeru zakon predvideva plačilo na licu mesta, drugače se lahko do plačila zaseže dokumente in registrske tablice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

hipertija ::

maticb492 je izjavil:

A nima vsak policaj dashcama pa tisto kamerco na jopiču, ali to še ni pri nas?

da, vendar jo more vključiti in za rutinske postopke je ne vključi

Utk je izjavil:

Zelo verjetno, ampak ja ali me lahko policist prisili, da placam takoj?

Kaj ni že kar en čas, da ne moreš plačat s kešom tudi če hočeš? Jaz nimam teh problemov, samo nekaj se mi sanja.

je ja, izda se UPN na licu mesta in lahko plačaš kot upn kjer koli je možno, celo qr koda je dodana - toliko. Denarja ne pobirajo več - razen romuni in nateguni.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143142 (25354) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30186914 (51910) Darko!
»

Kazen za prometni prekršek dan po dogodku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22735783 (29889) babilon007
»

Mnenje o prekršku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13417491 (14764) strup121
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318238 (15645) BlueRunner

Več podobnih tem