» »

Mnenje o prekršku

Mnenje o prekršku

1
2
3

Onlyx ::

Da ima lučke na avtu pa ji ni nič čudno? Takih je v sloveniji polno. Avti polni plastike in akustike, za kazni pa ni denarja. Ampak bitno da je pleh...


Za lučke je dala vse skupaj 25 EUR, to je pa tudi vse, kar je vložila v avto na ta način, tako da ne govori neumnosti, če ne poznaš situacije.

@nny ::

Enostavno ne verjamem, da je princeska povedala vse po resnici. V tej zgodbi so dramski dodatki, s katerimi se skuša izvleči ven.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

BlackHole ::

Vsaka zgodba, posebej, če je tako čustveno doživeta, je lahko zelo subjektivna in daleč od objektivne. Tudi ta ni izjema, se pa da izluščit neko zdravo objektivnost iz nje.
LP Marko

strup121 ::

policist, lahko izloči vozilo iz prometa in odvzame registrske tablice preden se opravi tehnični pregled. Tistim ki tu veselo trdite nasprotno pa priporočam, da si preberejo ZMV.

kar se tiče samega postopka policista, se mi zdi pa nestrokovno da je stranki dal telefonsko številko da mu le ta poroča ali je odpravila napake ali ne. Ali naj jo kaznuje ali pa opozori in zadevo s tem zaključi, biti človeški se v naši državi ne splača bit ker te hitro ocenijo za nestrokovnega ter s prikritimi agendami tako kot so določeni tega policista označili sedaj, to pa lahko v primeru pritožbe, ki zadnje čase ni redka stvar, pripelje tudi do izgube službe.

šernk ::

policist, lahko izloči vozilo iz prometa in odvzame registrske tablice preden se opravi tehnični pregled. Tistim ki tu veselo trdite nasprotno pa priporočam, da si preberejo ZMV.


če se z njim strinjaš ja, v primeru nestrinjanja pa sledi izredni tehnični pregled na tvoje stroške. ker se njemu zdi, da imam slabe zavore ali pa da mi luči svetijo previsoko mi ne more izločit vozila iz prometa, brez strokovnega pregleda. sedaj če tehnični takrat ni odprt je seveda tvoj problem in ne policistov in ti lahko do pregleda prepove vožnjo. pa še kako bo preveril ali so rezervne žarnice cele ali ne?

oprosti ampak ali je vozilo izpravno ali ne policist ne more vedeti, lahko predvideva, vedeti pa ne more.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

strup121 ::

ti kot svoj argument navajaš svoje mnenje, jaz ti kot svoj argument prilagam zakon. Kdo ima bolj trdega (LOL) bodo pa drugi presodili. poleg tega, govoriš ti samo o izpravnosti vozila, razlogov za izločitev iz prometa pa je kar dosti in ne samo eden. In to da so na vozilu nameščeni nehomologirani deli in naprave kot so bili v danem primeru je tudi eden izmed njih.

Poleg tega tu ne igra nobene vloge ali se ti strinjaš ali ne, prav tako ni nujno da so stroški tehničnega pregleda na plečih osebe v postopku, lahko se izkaže da je vozilo teh. brezhibno in posledično stroški postopka bremenijo policijo.

šernk ::

dejstvo je, da če te bo policist izločil iz prometa bo to storil zaradi očitne zadeve, kot so nehomologirane led luči, v tem primeru lahko 10x zahtevaš tehnični, pa še vedno bo imel on prav. ni pa on nekaj reče in to 100% drži, imaš pravico se nestrinjat z njim.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

strup121 ::

seveda da imaš pravico se nestrinjati s tem. tako kot se imaš pravico nestrinjati z mano. isto se imaš pravico nestrinjati s katerimkoli drugim očitanim prekrškom. lahko se tudi nestrinjaš z načinom vodenja države in odločitvami vlade. Nihče te ne more prisilit da bi se s čim strinjal. :)

St235 ::

Seveda se imaš pravico ne strinjat, on ti pa ima pravico fizično odstanit tablice in izločit vozilo iz prometa. Če se kasneje izkaže da je to neupravičeno storil pa tudi nosit materialno odgovornost (ne on osebno).

Vsekakor pa ima policist pravico izločit vozilo za katero ocenjuje, da ni tehnično brezhibno oziroma ima vgrajene nehomologirane dele in mu odstranit tablice.

Izredni tehnični pregled se odredi takrat, ko obstaja sum oziroma policist en more z gotvostjo trdit, da je prišlo do kršitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

strup121 ::

No a je potem šla ta prijateljica na policijsko postajo oz. kako se je sedaj situacija zaključila. Lahko bi pa tudi povedal kje je to bilo ker me matra firbec.

St235 ::

Bolj zanimivo pri tem je kako je prišla na postajo, ker dvomim da je v enem dnevu uredila vozniško, če je bilo neveljavno.

kr1ženska ::

BlackHole je izjavil:

Vsaka zgodba, posebej, če je tako čustveno doživeta, je lahko zelo subjektivna in daleč od objektivne. Tudi ta ni izjema, se pa da izluščit neko zdravo objektivnost iz nje.


Lepo povedano.
Če bi ga punca res osebno zanimala, bi si zapisal njeno ime in priimek in jo za začetek dodal na fb ;)
IMO je policist kljub svoji službi ravnal subjektivno in dekle mu je lahko le zelooo hvaležno. Nevem od kje vam sedaj neke tožbe. Ste včasih smešni. Vi bi kar za vsko bedarijo nekoga tožili. Saj ni čudno, da ljudje ne upajo več pomagati drug drugemu :|
Jaz bi mu na njenem mestu peljala pokazat avto, mu v zahvalo nesla kako bombonjero in če bi kazal kak večji interes bi mu naložila da sem tik pred poroko al pa sem noseča al kaj takega. Bi hitro dal mir. ;)

xCore ::

naj pove številko pa pošle vsak tukaj en sms bomber pa je :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

strup121 ::

zgornja trditev potrjuje mojo ugotovitev da je bolje štrafati kot biti človeški.

dzinks63 ::

Če poteče rok veljavnosti vozniške, je samo odministrativno ne veljavna, vozniški izpit kot takšen še vedno imaš, saj ga greš podaljšat na upravno enoto in ne ponovno delat, kot da ga nikoli nisi imel. Če si imel omejitev iz zdravstvenih razlogov, najpogosteje zaradi vida, epilepsije, ... je pa drugo. Kajti, če ti vožnjo z avtomobilom dovolijo s pozitivnim zdravstveni spričevalom za določeno obdoje, potem nebi smel več voziti avtomobila po cestah s pretečenim rokom vozniškega, kjer se to zahteva in je predpisana kazen za to upravičena 40€ (pred leti je bila drastična cca 500€). In ja, če se vse poklopi, se vse to da urediti v enem dnevu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

@nny ::

xCore je izjavil:

naj pove številko pa pošle vsak tukaj en sms bomber pa je :)


Zakaj že? Ker jo je izpustil brez plačila kazni? Bi rad, da se premisli?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

St235 ::

ne bo držalo. Vožnja z neveljavnim vozniškim, ker je poteklo zdravstveno spričevalo je še vedno 500€. tistih 40€je če gre za administrativno neveljavnost kot temu rečeš. Torej če pozabiš menjat kartico.

Onlyx ::

Ni še šla na PP, ker sta se zmenila enkrat za naslednje dni. Je pa vse uredila v enem dnevu, ker je bila takoj na vrsti pri pregledu za oči. Potem dobiš neko začasno potrdilo, da imaš podaljšano vozniško dovoljenje, s katerim bo tudi šla na PP.

Architect ::

omg koliko kompliciranja.

drugič pa naj direktno kazen napiše za vožnjo pod vplivom alkohola, ko je mlada voznica, vožnjo brez vozniške in odvzem vozila. Samo potem ne hodi na forum spraševat če je kazen pravična.

eden redkih policistov, ki se je dejansko obnašal človeško in v zahvalo dobi 2 strani stokanja in šimfanja na forumu.

fuj pa tak narod.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

RockyS je izjavil:

Drugič pa naj plača 4k€ kazni in naj ne pizdi... Mislim,kaj se te zaj pritožuje če tip flirta? Naj mu da lulo mantrat al pa naj ignorira. Kazni ni dobla to je to, je pa drugo vprašanje kaj bo, ko se naslednjič srečata.


Brawo! Tole me je pa nasmejalo!
Sodelavka od moje tete, sedaj že v zrelih letih, je še v bivši Yugi zapeljala čez rdečo. Mudilo se ji je v službo, ni pa videla policaja, ki jo seveda ustavi. Ona, kot je gobčna kot prava mona pa še nehat ne zna vrtet jezika, pa nazaj kontra, dokler ni spregledala, da je hudič šalo vzel in da je policaj, takrat miličnik, ne misli več poslušat. Pa zleze sama vase in odjavi: "pa saj ni bila spet tok rdeča" ... :P
Nauk zgodbe; miličnik je potem prišel parkrat k njej v trgovino, dokler nista potlej sedela na klopci v parku in srkala Pino Colado, kasneje pa stoje pred oltarjem rekla Da.
In še danes srečno živita skupaj.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

amigo_no1 ::

0P
Dodatnih nepravilnosti nista našla, čeprav sta pregledala resnično vse (vse skupaj je trajalo eno uro).


Architect
1 uro je pred njim jokala, policist je očitno imel srce in jo je spustil. Glede na sporočilo se je morda celo zasekiral in imel slabo vest (jaz bi jo imel na njegovem mestu).

Not sure if trolling or stupid !?
1 uro sta jo jebala na suho, iskala dlako v jajcu ti pa sanjaš o nekakšnem "dobrem srcu" in podobnih traparijah ?

---

OP
Po tem sta ji dala test alkoholiziranosti, kateri je pokazal 0,1 mg/liter izdihanega zraka, kar naj bi bilo v dovoljenih mejah, glede na to, da ima izpit že več kot tri leta. Vendar se je tu pojavila težava, ker naj bi v primeru, da imaš pretečeno vozniško dovoljenje, avtomatsko moral imeti v krvi nič promila alkohola.

Zelo rad bi videl, na kateri člen se je skliceval.

flipflop ::

Je pa res, da je tukaj samo ena stran zgodbe. Bi blo treba še drugo slišat da bi si ustvarili pravo sliko.

St235 ::

amigo_no1 je izjavil:

0P
Dodatnih nepravilnosti nista našla, čeprav sta pregledala resnično vse (vse skupaj je trajalo eno uro).


Architect
1 uro je pred njim jokala, policist je očitno imel srce in jo je spustil. Glede na sporočilo se je morda celo zasekiral in imel slabo vest (jaz bi jo imel na njegovem mestu).

Not sure if trolling or stupid !?
1 uro sta jo jebala na suho, iskala dlako v jajcu ti pa sanjaš o nekakšnem "dobrem srcu" in podobnih traparijah ?

---

OP
Po tem sta ji dala test alkoholiziranosti, kateri je pokazal 0,1 mg/liter izdihanega zraka, kar naj bi bilo v dovoljenih mejah, glede na to, da ima izpit že več kot tri leta. Vendar se je tu pojavila težava, ker naj bi v primeru, da imaš pretečeno vozniško dovoljenje, avtomatsko moral imeti v krvi nič promila alkohola.

Zelo rad bi videl, na kateri člen se je skliceval.


105. člen zakona o pravilih cestnega prometa, 1. odstavek točka 9 in 3. odstavek 1. točka po vsej verjetnosti.

amigo_no1 ::

Ja lahko bi bil 105 člen 1. odstavek točka 9.

Ugotovila sta, da ji je vozniško dovoljenje preteklo pred nekaj dnevi.

Če ji je vozniško dovoljenje prenehalo veljati zaradi zdravstvenih razlogov (moraš iti na medicino dela po novo zdravniško spričevalo in ti ga podaljšajo) potem je tako VD neveljavno.Lahko ji je tudi poteklo zaradi preteklih grehov; npr. kazenskih točk ali sodba sodišča.

Drugo je če ti poteče veljavnost listine, VD rdeče knjižice os sedaj kartice VD, ko ti pridobljene kategorije seveda še vedno veljajo.

Meni gre na bruhanje ko berem tole:
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
(2) Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.

(5) Voznika, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka in kaže znake motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 4 kazenske točke


Zaradi znakov "motenj, ki bil lahko imele za posledico nezanesljivo ravnanje v cp" (tole je očitno namerno tako ohlapno napisano, da se čisto vsak lahko ujame notri), seveda po njegovi "strokovni" metafizični presoji napiše položnico.
Zakaj pravim namerno: se pravniki v zakonih kregajo zaradi postavljenih vejic in pik, takšna ohlapnost definicije pač ne more iti skozi taisto rešeto.


Ni mi jasno zakaj ljudje montirajo na svoja vozila lučke v rangu 25E brez papirjev, ko imaš z njimi samo probleme.
Tako je niti ustavili ne bi in vsa nadaljna kolobocija bi odpadla.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Po mojem je večina te zgodbe en velik fake. Meni je to malomarnost (veljavnost listine o opravljenem izpitu) policist motorist v Razdrtem, odpustil še takrat, ko je bilo to 115.000,00 SIT, saj sva skupaj ugotovila, da je ta listina v bistvu za kontrolo in sam lastnik ne gleda v njo, razen če si je tako všeč na fotografiji, tistih 10 let, je šlo pa tako hitro okoli, da bi o poteku dokumentov, res lahko UE pošiljale sporočila, kak mesec prej.

Vse ostalo je pa bolj za lase privlečena fantazija mlade blondinke, ki ji je bil morda policist celo všeč in si takih pozivov želi.
Ali je uredila dokumente, ne rabi vidit na lastne oči, saj lahko veljavnost preveri v računalniku in, če v določenem času ni sprememb, pošlje pošto z globo, za neurejeno stanje, oziroma prekršek, zraven pa dopolni še vse ostalo.

Zato Onyx nehaj nakladat.
Delo krepa človeka

francek1 ::

strup121 je izjavil:

zgornja trditev potrjuje mojo ugotovitev da je bolje štrafati kot biti človeški.

To je rezultat zgodbe in zaradi takih bodo policaji še bolj uradni(beri kdor bo bral to zgodbico, se bo rajše odločil za kaznovanje, smrkljo pa naj klinc gleda...). Očitno so ljudje nehvaležni, če pokažejo malce sočutja in popustljivosti.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Onlyx ::

francek1 je izjavil:

strup121 je izjavil:

zgornja trditev potrjuje mojo ugotovitev da je bolje štrafati kot biti človeški.

To je rezultat zgodbe in zaradi takih bodo policaji še bolj uradni(beri kdor bo bral to zgodbico, se bo rajše odločil za kaznovanje, smrkljo pa naj klinc gleda...). Očitno so ljudje nehvaležni, če pokažejo malce sočutja in popustljivosti.


Pa kdo je tukaj nehvaležen...pravim le, da se prvič srečujem s tako prakso...

Zato Onyx nehaj nakladat.


Ja solatko, tebi na čast sem si vse skupaj izmislil...

Avenger ::

Onlyx je izjavil:

Kmalu je dobila klic policaja, ki ji je naročil, da rabi vse skupaj videti na lastne oči, zato ji je predlagal, da se oglasi pri njemu osebno. Kmalu je dobila sumljivo dodatno sporočilo, v katerem je policaj spraševal, če se počuti kaj bolje, glede na to, da ji je spregledal prekršek in na ta način preprečil, da bi dobila tako visoko kazen. Seveda kolegica na zadnjo sporočilo ni odpisala.


Prva stvar, da se oglasi pri njemu osebno, to pomeni, pri njemu doma, ali pri njemu na PP??

Druga, SMS je po mojem očiten poskus obratnega podkupovanja - idealen pričakovan odgovor bi bil: "Da, počutim se veliko bolje ful si faca, res, hvala, se ti lahko kako oddolžim, prideš k meni, bom skuhala kavo?".

Poleg možnosti da želi policist izkoristit situacijo za hiter seks, obstaja tudi možnost, da je punca policaju enostavno všeč in hej, kako pa naj bi v dani situaciji lahko rekel, "Em, lej ful si mi simpatična, tko da ti bom tele kazni skenslal, ti pa porihti avto, pol greva pa na kofe, ok?" Težka... težka...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mehmed ::

http://www.zurnal24.si/poslji-mi-sliko-...

Ni lih nekaj novega ta pristop policajev. :P
Glede tistih 4k pa policaji radi napihujejo. Ti povejo kaj bi ti se lahko zaracunali, tudi ce ni res, verjetno da se ne pritozujes toliko.
Naj kolegica skopira potrdila da je vse uredila, vtakne v kuverto, napiše ime tega policaja gor pa pusti pri dežurnemu na postaji.
Tako bo on dobil kar hoče, če bo še klical bo pa vedela kam pes taco moli.

34054 ::

Kako ste nekateri hlapčevski. Ni čudno da se potem vsaka avtoriteta lahko izživlja nad vami.

1. Če vzamemo zgodbo kot resnično, razumem da so ženske (nekatere vsaj, k sreči) nekoliko čustvene in v takšnih situacijah lahko potočijo kakšno solzico. Sedaj če ni bila res histerična in neobvladljiva, potem ni potrebe da bi se klicalo zdravnika, na stroške kogarkoli. Smo namreč ljudje in jok je nekaj normalnega.

2. Da naračuna 4000,00eur za takšen prekršek je bizarno, - v takšnih situacijah naj kar naredil zapisnik, katerega se seveda ne podpiše(!) in se stvar rešuje nato naprej, najprej s pritožno na policijsko postajo, nato pa zahteva za sodno varstvo.

3. Če se odloči da ne bo dal kazni je to njegova dobra volja, če se odloči da bo kaj spregledal (sem slišal za veliko takih primerov), potem tudi prav - seveda je lepo da se mu najlepše zahvalimo in za v prihodnje uredimo tisto kar je bilo narobe.
Če bi hoteli dati neko vzgojno kazen, lahko v tem primeru, na primer, dajo kazen za to ker ji je vozniška pretekla drugo stvar pa spregledajo.

4. Ko se odpelješ nimaš s tistim policistom več nič. Vse kar je bilo napisano ima zraven tudi opis kako, kam in v kolikem času se je mogoče pritožiti. Če ni bilo nič napisano, potem je to enako kot da se ni zgodilo.

5. Vsako dajanje telefonske, očitni in ne-očitni namigi, SMSi, itd lahko policistu nakopljejo velike težave, če se nekdo obregne ob njih. Zdi se da se včasih tudi nekateri policisti ne zavedajo tega, - delno tudi zato ker se mogoče premalo ljudi obregne ob takšne stvari.

6. Policisti niso nobeni super polbogovi iz druge dimenzije, ampak ljudje kot smo vsi ostali, podvrženi zakonom in pravilom. :)

7. V vseh mojih dosedanjih srečanjih s policisti (nekatera so bila res bizarna), sem vedno imel samo dobre izkušnje. Jaz sem bil prijazen in razumevajoč (ampak ne hlapčevski ali prestrašen), oni so mi enak odnos vrnili. Mogoče pač samo sreča. :)

solatko ::

Onlyx - kompletna zgodba (razen morda samega prekrška, je privlečena za lase), je pač vroče in ti fantaziranje malo bolje deluje.
Prvič - cel postopek ni trajal več kot 10 minut, če je vse kar si naštel res.
Drugič - če je res, si je glavne podatke, policist zabeležil.
Tretjič - če si je podatke zabeležil, si jih je zato, da bo pozneje preveril, ali je kršitelj uredil tisto ali ne (seveda na službenem računalniku).
Četrtič - če je že spregledal globo, ne bo niti slučajno, to izrabil za privatne potrebe, saj gre za neke vrste daj dam, kar pa veš kam spada.
Petič - Obisk PP, da se ugotovi novo stanje, je bilo včasih v podobnih primerih edino sredstvo preverjanja, saj ni bilo take povezave med različnimi službami v JU.

Šestič - morda ti pa naklada kolegica, ki se je zagledala v "dobrega" policaja. Morda jo je pa zavrnil, ker ima familijo, pa se sedaj pritožuje nad postopkom in domnevnim nadlegovanjem (tako se namreč tej zadevi reče).

Zato nehaj nakladat, kolegici pa reči, da je za toplotne udare, najboljši fajn vroč, zeleni čaj.
Delo krepa človeka

strup121 ::

34054 je izjavil:


2. Da naračuna 4000,00eur za takšen prekršek je bizarno, - v takšnih situacijah naj kar naredil zapisnik, katerega se seveda ne podpiše(!) in se stvar rešuje nato naprej, najprej s pritožno na policijsko postajo, nato pa zahteva za sodno varstvo.

LoL uživaj v nepodpisovanju zapisnika o preizkusu alkoholiziranosti, saj le pri tem in edino pri tem podpis igra kakšno vlogo. Me pa zanima, kaj ljudje mislijo, da bodo pridobili, če česa ne podpišejo.

St235 ::

Ravno pri alkoholu je potrebno imet v glavi razčiščeno kaj tvoj podpis pomeni. Namreč preizkus z alkotestom NIMA veljave, če ni podpisan. Merodajni je samo odvzem krvi in etilometer. Vsi ostali pripomočki za ugotavljanje alkoholiziranosti dobijo veljavo šele, ko se z nimi strinjaš (podpišeš).

V seh ostalih primerih nima veze ali podpišeš ali ne, ker dejansko stanje ugatvlja policist za kar ne rabi tvojega soglasja.

Predvsem pa ne vem kakšne pritožbe in sodno varstvo naj bi zahtevala, če je brez veljavnega vozniškega, alkoholizirana vozila tehnično neizpravno vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Verjetno ti kaj pomaga, ce ne podpises? Si zavzel stalisce ze takoj pa ne ugovarjas necemu kar si podpisal kasneje. V teoriji vsaj?

Keyser Soze ::

Ja no, če ga ne podpišeš si proftiral kaj? Po možnosti napotitev na odvzem krvi - dodatno izgubo časa in komplikacije? Če veš da nisi vinjen potem OK, oporekaš in ne podpišeš, ampak če si pa dejansko pil, pa IMO nima smisla komplicirat in zavračat podpisa. Kvečjemu iz ihte oz. principa.
OM, F, G!

Mehmed ::

Mja, ce si ze napihal cez mejo lahko upas na boljsi rezultat pri odvzemu.
Predvsem pa zakaj bi kaj podpisoval, ce si pijan. Takrat ja ne razmisljas trezno. :D

St235 ::

Podpišeš zato, ker odvzem krvi/etilometer pomeni dodatne stroške.

Pri ostalij prekrški pa tvoj podpis ne pomeni nič, ker se ti ne rabiš strinjat da je prekršek bil, da ti lahko napišejo kazen.

freesty ::

Načeloma napihaš majn kot pa se izkaze pri vzemu krvi tako, da se pomoje splaca podpisat ;)

amigo_no1 ::

St235 je izjavil:

Ravno pri alkoholu je potrebno imet v glavi razčiščeno kaj tvoj podpis pomeni. Namreč preizkus z alkotestom NIMA veljave, če ni podpisan. Merodajni je samo odvzem krvi in etilometer. Vsi ostali pripomočki za ugotavljanje alkoholiziranosti dobijo veljavo šele, ko se z nimi strinjaš (podpišeš).

V seh ostalih primerih nima veze ali podpišeš ali ne, ker dejansko stanje ugatvlja policist za kar ne rabi tvojega soglasja.

Predvsem pa ne vem kakšne pritožbe in sodno varstvo naj bi zahtevala, če je brez veljavnega vozniškega, alkoholizirana vozila tehnično neizpravno vozilo.

Če se ne strinjaš z rezultatom indikatorja alkohola, to ti v 99% primerih prvo porinejo pred nos, potem sledi preizkus z etilometom (pravi alkotester za razliko od prve igračke) ali odvzem krvi v najbližjem ZD.
Ne vem pa, kako dolgo traja, preden so rezultati v zadnjem primeru.


solatko je izjavil:

Onlyx - kompletna zgodba (razen morda samega prekrška, je privlečena za lase), je pač vroče in ti fantaziranje malo bolje deluje.
Prvič - cel postopek ni trajal več kot 10 minut, če je vse kar si naštel res.
Drugič - če je res, si je glavne podatke, policist zabeležil.
Tretjič - če si je podatke zabeležil, si jih je zato, da bo pozneje preveril, ali je kršitelj uredil tisto ali ne (seveda na službenem računalniku).
Četrtič - če je že spregledal globo, ne bo niti slučajno, to izrabil za privatne potrebe, saj gre za neke vrste daj dam, kar pa veš kam spada.
Petič - Obisk PP, da se ugotovi novo stanje, je bilo včasih v podobnih primerih edino sredstvo preverjanja, saj ni bilo take povezave med različnimi službami v JU.

Šestič - morda ti pa naklada kolegica, ki se je zagledala v "dobrega" policaja. Morda jo je pa zavrnil, ker ima familijo, pa se sedaj pritožuje nad postopkom in domnevnim nadlegovanjem (tako se namreč tej zadevi reče).

Zato nehaj nakladat, kolegici pa reči, da je za toplotne udare, najboljši fajn vroč, zeleni čaj.

Kako veš za 1/6 ? Si bil zraven ?
2 je standardni postopek
3,4,5 je tak BS, da se kar kadi.
Nima policaj nič za nazaj preverjati, ni tvoj agent ali dobra vila.

St235 ::

Tretjič - če si je podatke zabeležil, si jih je zato, da bo pozneje preveril, ali je kršitelj uredil tisto ali ne (seveda na službenem računalniku).


Ker bo iz uradne evdidence razvidno, da je odstanila ledice?

solatko ::

Govorim za neveljavnost vozniškega dovoljenja, kar je v tej kolobociji najdražji prekršek.
Za ledice ji lahko predpiše izredni tehnični pregled vozila.

Kar dobro poznam postopke v prometu in ti garantiram, da si policista nista vzela 1 uro ali več, za obravnavo neke deklice s pretečenim izpitom, alkoholiziranostjo in tehnično neizpravnim vozilom, potem pa na vse pozabila. Če bi bila dva mlada policista in privlačna voznica, bi morda še šlo, glede na to, da je bila v ekipi policistka, jako dvomim v tak potek dogodka in je najmanj 70% BS.
Pa po eni uri in več obravnavanja - brez globe - ha, ha, ha.
Delo krepa človeka

St235 ::

Sankcija mora bit v kolikor je mogoče izrečena nalicu mesta. Policaj nima nikakršne možnosti, da ji čez en teden pošlje kazen za vožnjo brez izpita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

amigo_no1 ::

St235 je izjavil:

Tretjič - če si je podatke zabeležil, si jih je zato, da bo pozneje preveril, ali je kršitelj uredil tisto ali ne (seveda na službenem računalniku).


Ker bo iz uradne evdidence razvidno, da je odstanila ledice?

Haha, dobra.


solatko je izjavil:

Govorim za neveljavnost vozniškega dovoljenja, kar je v tej kolobociji najdražji prekršek.
Za ledice ji lahko predpiše izredni tehnični pregled vozila.

Kar dobro poznam postopke v prometu in ti garantiram, da si policista nista vzela 1 uro ali več, za obravnavo neke deklice s pretečenim izpitom, alkoholiziranostjo in tehnično neizpravnim vozilom, potem pa na vse pozabila. Če bi bila dva mlada policista in privlačna voznica, bi morda še šlo, glede na to, da je bila v ekipi policistka, jako dvomim v tak potek dogodka in je najmanj 70% BS.
Pa po eni uri in več obravnavanja - brez globe - ha, ha, ha.

Še dobro, da si edini, ki ima kdaj opravka s policaji.Le kaj bi brez tebe ?
Tvoje "garancije" so skregane z vsako logiko in zdravo pametjo;
a) ni te bilo zraven
b) policaj v službi si lahko vzame poljubno časa za nekoga v postopku, 1 ura ni nič.


Policaj kot uradna oseba se nima nobene pravice "siliti" k nekomu v uradnem postopku, kar se je v tem primeru zgodilo.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Policaj kot uradna oseba se nima nobene pravice "siliti" k nekomu v uradnem postopku, kar se je v tem primeru zgodilo.


Sorry amapk a si bil tam, da lahko to trdiš? Vse kar zagotovo vemo je da je ženska naredila par resnih prekrškov in da je policaj po lastni diskreciji opustil kaznovanje in ji naložil naj zadevo uredi. Če se zdaj šteje za nedlegovanje, da je po tistem ko ga je ona poklicala prosil, da na PP prinese dokazila, da je zadeva urejena in jo pri tem vprašal, če se boljše počuti smo pa tudi resno v riti.

Zgleda da je za slovenčke res najboljše, da so policaji brezosebni inkasanti.

amigo_no1 ::

Na koncu se ji je policaj predstavil, ji dal svojo telefonsko številko (???) in ji naročil, naj ga obvesti, ko uredi vse potrebne papirje.

Policaj se mora predstaviti na začetku postopka, to je povedati svoj priimek in ime enote.
Ne nisem bil, tako kot ti ne, pišem glede na predstavljeno zgodbo.

Na koncu se ji je policaj predstavil, ji dal svojo telefonsko številko (???) in ji naročil, naj ga obvesti, ko uredi vse potrebne papirje.
...
...
Kmalu je dobila klic policaja, ki ji je naročil, da rabi vse skupaj videti na lastne oči, zato ji je predlagal, da se oglasi pri njemu osebno. Kmalu je dobila sumljivo dodatno sporočilo, v katerem je policaj spraševal, če se počuti kaj bolje, glede na to, da ji je spregledal prekršek in na ta način preprečil, da bi dobila tako visoko kazen. Seveda kolegica na zadnjo sporočilo ni odpisala.

No comment, tole se bere kot fuk zahteva.


Kolegica je pač v tistem trenutku padla v jok, saj ji to predstavlja celoletni dohodek, glede na to, da je študentka, policaj pa je le odvrnil, da bo poklical zdravnika, če se v trenutku ne umiri, ki ga bo seveda plačala sama.

Tole je krneki.

St235 ::

Bre se že bere, sam ne mene ne tebe ni blo zraven, da bi lahko z gotovostjo trdila, da je bilo ravnanje policista na kakeršenkoli način neprimerno.

Policaj se predstavi po postopku ne pred njim.

In ja v primeru, da obravnavajo nekoga, ki je čustveno neuravnovešen in ni mogoče speljat postopka lahko zahtevajo zdravstveno oskrbo.

@nny ::

Hahaha, še kar verjamete? V tej zgodbi je ravno toliko resnice kot masla v riti.

Sry!:8)
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

amigo_no1 ::

P R A V I L N I K o policijskih pooblastilih
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...
10. člen
Policist osebi, zoper katero je izvajal pooblastila, na njeno zahtevo na kraju pove svojo identifikacijsko številko ali ime in priimek ter policijsko enoto.

Kulturni policaji, ja tudi taki se najdejo, se predstavijo kar sami za začetku postopka.

Btw, ko nekoga pokličeš, se spodobi najprej predstaviti kličočemu.
"Jaz Tarzan, ti kdo ?"

Lakotnik29
In ja v primeru, da obravnavajo nekoga, ki je čustveno neuravnovešen in ni mogoče speljat postopka lahko zahtevajo zdravstveno oskrbo.

Dokler jih ni srečala, je bilo z njo vse v redu.
Bi se potem lahko vprašali kdo in zakaj.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Dokler jih ni srečala, je bilo z njo vse v redu.

Glede na to da je vozila brez veljavnega vozniškega, pod vplivom alkohola v tehnično neizpravnem avtu policija verjetno ni glih blagodejno vplivala na njene živce.

@nny je izjavil:

Hahaha, še kar verjamete? V tej zgodbi je ravno toliko resnice kot masla v riti.

Sry!:8)

kater del ti je tako neverjeten? Da nekdo vozi tehnično neizpraven avto brez veljvane vozniške? al to, da bi se znal v sloveniji najt policaj, ki ga še niso dovolj zjebal, da bi razmišljal samo kako kasirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

francek1 ::

amigo_no1 je izjavil:

P R A V I L N I K o policijskih pooblastilih
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...
10. člen
Policist osebi, zoper katero je izvajal pooblastila, na njeno zahtevo na kraju pove svojo identifikacijsko številko ali ime in priimek ter policijsko enoto.

Kulturni policaji, ja tudi taki se najdejo, se predstavijo kar sami za začetku postopka.

Btw, ko nekoga pokličeš, se spodobi najprej predstaviti kličočemu.
"Jaz Tarzan, ti kdo ?"

Lakotnik29
In ja v primeru, da obravnavajo nekoga, ki je čustveno neuravnovešen in ni mogoče speljat postopka lahko zahtevajo zdravstveno oskrbo.

Dokler jih ni srečala, je bilo z njo vse v redu.
Bi se potem lahko vprašali kdo in zakaj.

Tvoja pismenost očitno malce šepa; napisano je : "zoper katero je izvajal pooblastila" in ne "bo izvajal". Torej se predstavi PO postopku!

Ena stvar pa je problematična tu; namreč, če bi bil kršitelj moški, bi kazen zagotovo dobil; torej ni enakopravnosti državljanov pred zakonom.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometno dovoljenje (kopija)

Oddelek: Na cesti
356304 (5222) cresh
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930357 (14897) GrimReaper
»

Prva pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5318058 (16855) šernk
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931726 (10030) Mehmed

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19031152 (26332) hamax

Več podobnih tem