» »

Mnenje o prekršku

Mnenje o prekršku

1 2
3
»

darkolord ::

Lakotnik29> kater del ti je tako neverjeten?

Detajli so verjetno napihnjeni

strup121 ::

Hehe, policist te zaustavi pristopi do tvojega vozila in reče, Dober dan gospod/gospa, moje ime je Janez Novak s policijske postaje xy. Vozniško in prometno prosim :)

Utk ::

Zakaj bi koga brigalo njegovo ime, dokler ga ne misli kam prijavit, ali pa pohvalit? On je policaj in je prav vseeno ali je Janez ali Jože. Nima veze s kulturo. Bi pa res lahko tisti, ki se sprehajajo okoli brez uniform, malo bolj jasno povedali kdo in kaj so, preden hočejo kaj od tebe. Pa me spet ne zanima njegovo ime, ampak samo funkcija.

St235 ::

kulturno je da pozdravi. predstavljat se mu ni potrebno in ni smisleno. Namreč on kot nastopa kot uradna oseba - policist v razmerju do državljana. Šele v situaciji, ko postane relavantno, da je zadevo speljal ta in ta policst je njegovo ime aktualno. In takrat, ga je v skaldu z zakonom tudi dolžan posredovati.

amigo_no1 ::

Lakotnik29
Vedno ko sem v postopku vprašam čisto na začetku in ne boš verjel, vsi se identificirajo.

strup121 je izjavil:

Hehe, policist te zaustavi pristopi do tvojega vozila in reče, Dober dan gospod/gospa, moje ime je Janez Novak s policijske postaje xy. Vozniško in prometno prosim :)

Če si ti neotesan kmet iz Krajnjih Brd po vzoru talibanov iz gorovja Tora Bore ne pomeni da so taki tudi vsi ostali :P.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Če ga vprašaš, ti mora povedat, ne vem pa zakaj bi te to zanimalo.

strup121 ::

Še dobro da nisem, prav tako kot večina tu, katerim se vseeno zdi tak način nesmiselen. Sicer je pa že lakotnik vsaj večini uspel razložiti kako pa kaj.

para! ::

Kakšno mnenje bi naj imeli? Da je policaj ugotovil kršitev CPP (ni izpita, čefurski dodatki na avtu brez homologacije, ipd) in ji kljub temu pogledal skozi prste?

Mnenje? Ja ni fer, punca bi morala plačati kazen, tako kot vsi ostali. A to je njen celoletni dohodek? Who cares?

lp
Death before dishonor!

šernk ::

da začnem spet staro temo glede usposobljenosti policaja: v zadnje ko mi je preverjal obvezno opremo, sem potegnil ven rezervno žarnico, za katero sem mu rekel, da je pregorjena in nato takoj dobil še celo (imel dve v rezervi)

včeraj doma sem pogruntal, da tista rezervna žarnica sploh ni pregorjena, temveč le že rabljena in je šla v rezervo, ker se je luč menjalo. torej mi lahko da kazen na licu mesta, ker nimam rezervne žarnice, saj vsak ki jo bo na hitro pogledal bo rekel, da je slaba.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

strup121 ::

slaba še ne pomeni nedelujoča...

šernk ::

jah in kako bo policaj na licu mesta to ugotovil? jaz mu trdim, da je delujoča on lahko trdi da ni, mu jo moram zamenjat?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

šernk je izjavil:

da začnem spet staro temo glede usposobljenosti policaja: v zadnje ko mi je preverjal obvezno opremo, sem potegnil ven rezervno žarnico, za katero sem mu rekel, da je pregorjena in nato takoj dobil še celo (imel dve v rezervi)

včeraj doma sem pogruntal, da tista rezervna žarnica sploh ni pregorjena, temveč le že rabljena in je šla v rezervo, ker se je luč menjalo. torej mi lahko da kazen na licu mesta, ker nimam rezervne žarnice, saj vsak ki jo bo na hitro pogledal bo rekel, da je slaba.

To da je rabljena nima veze, nikjer ne piše da moraš imet nove žarnice.

šernk je izjavil:

jah in kako bo policaj na licu mesta to ugotovil? jaz mu trdim, da je delujoča on lahko trdi da ni, mu jo moram zamenjat?


Lahko te pošlje na izredni ethnični pregled če sumi, da nimaš delujoče žarnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

amigo_no1 ::

Lahko te pošlje na izredni ethnični pregled če sumi, da nimaš delujoče žarnice.

V obvezni opremi ?

strup121 je izjavil:

slaba še ne pomeni nedelujoča...

Kakšna je razlika ?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

ja

amigo_no1 ::

In kaj bodo naredili na tehničnem ?

Če se vizualno vidi da je nitka pretrgana potem je menda jasno da žarnica ne more svetiti.
V vseh ostalih primerih pa policaj ne more sumiti, ker enostavno ne more vedeti.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

To je zelo banalen primer in mislim da tega nebo storil noben priseben policist.

šernk ::

In kaj bodo naredili na tehničnem ?


žarnico ustrezno stestirali :)

ampak policaj ima pravico me odstranit iz prometa, čeprav jaz vem da avto je izpraven?

primer je res banalen, ampak teoretično se lahko zgodi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Kako pa ti veš, da žarnico 100% gori? jo vsako jutro testiraš?

Primer je banalen in v resnici največ kar bi se zgodilo bi ti zatežil, da kupi drugo žarnico ker mu je ta sumljiva.

Ima pa seveda vso pravico odredit izredni tehnični in tudi nosit vse posledice tega. Dvomim, da bo njegovi karieri koristilo, da bo na PP prišla pritožba kako je odredil neupravičen tehnični pregled zaradi rabljene žarnice.

francek1 ::

St235 je izjavil:

Kako pa ti veš, da žarnico 100% gori? jo vsako jutro testiraš?

Primer je banalen in v resnici največ kar bi se zgodilo bi ti zatežil, da kupi drugo žarnico ker mu je ta sumljiva.

Ima pa seveda vso pravico odredit izredni tehnični in tudi nosit vse posledice tega. Dvomim, da bo njegovi karieri koristilo, da bo na PP prišla pritožba kako je odredil neupravičen tehnični pregled zaradi rabljene žarnice.

Glede na sedanje stanje napredovanj se večini za to že sladko jebe....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

šernk ::

Kako pa ti veš, da žarnico 100% gori? jo vsako jutro testiraš?


in kaj je med tem, ko sem jo dal nazaj v prtljažnik pregorela od zraku? sem že naletel na sitnega policaja...tko da, nič več ne verjamem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Right, ker žarnico lahko 20 let voziš v avtu in se ne more zgodit, da ne bi svetila... To bo spet ena avtomehnična, ki jo mi amaterji ne razumemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

strup121 ::

@amigo
razlika je velika.

para! ::

St235 je izjavil:

Right, ker žarnico lahko 20 let voziš v avtu in se ne more zgodit, da ne bi svetila... To bo spet ena avtomehnična, ki jo mi amaterji ne razumemo.

Seveda in pandur ne bo samo preverjal, če imam obvezno opremo, ampak bo še dvomil o delovanju le-te!!! Komaj čakam, da ga srečam junaka.

lp
Death before dishonor!

strup121 ::

to so zgolj umotvori tukajšnjih forumašev, da se bodo policisti dejansko ukvarjali s tem ali žarnica dela ali ne...

amigo_no1 ::

strup121 je izjavil:

@amigo
razlika je velika.

Bolj podrobno ne gre ?

šernk ::

strup121 je izjavil:

to so zgolj umotvori tukajšnjih forumašev, da se bodo policisti dejansko ukvarjali s tem ali žarnica dela ali ne...


se je že policaj želel ukvarjat s tem (2min svetenje z baterijo v žarnice si drugače ne znam razložit), ker mi je hotel napisat na vsak način eno kazen, pa je ni uspel zbrskat ven.

Right, ker žarnico lahko 20 let voziš v avtu in se ne more zgodit, da ne bi svetila... To bo spet ena avtomehnična, ki jo mi amaterji ne razumemo.


in žarnica mi 20 let spredaj ne bo pregorela? imam 4 iste žarnice, in če gre 1 na vsaka 4 leta, to pomeni da vsaj 1x letno menjam rezervo, žarnico zamenjam pa v trenutku ko ugotovim, da ne deluje pa ali je 4 zjutraj pri -30 in 20cm sveže zapadlega snega, ali pa je 5 popoldne in se mi mudi, ker enostavno ne morem vozit, če mi luči ne svetijo prav.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Seveda in policaj takoj, ko te vidi zazna tvoje neverjetno avtomehanično zanje, vestnost in sposobnost in se zaveda da se ti mora zahvalit da sploh voziš po cesti skupaj z ostalimi nevedneži.

Govorim o tvojem behementnem odgovoru, da ti že veš da žarnica dela in, da se ne more pokavrit na luftu. Kako po tvoje on ve kdaj je bila žarnica v prtljažniku nazadnje menjanja/kupljena? Večina ljudi vozi tisti komplet žarnic sabo ker tako predpisuje zakon, pa so žarnice v prtljažniku po 10 let brez da bi jih kdo sploh pogledal.

Po črto je zadeva enostavna. Policist ima pravico in tudi dolžnost ugotovit ali je avto tehnično brezhiben. Zakon mu tukaj daje dve možnosti. Ali to ugotovi na podlagi lastnega opažanja ali pa v primeru suma odredi izredni tehnični pregled. Velika večina primerov seveda ne gre v absurde, kot jih tukaj opisujemo je pa vedno teoretična možnost.

solatko ::

Lakotnik29 - Za tvoj pravniški ego - od kupljenih 6 H4 žarnic v velikem blagovnem centru, niti ena ni svetila prav (vse so svetile gor, namesto dol in so bile zanič), imel pa sem dve v kompletu, poleg tega, je bilo v novem kompletu žarnic, kar nekaj takih, ki niso delale.
Po predpisih sem imel vso obvezno opremo, ki pa po defaultu, ni delovala (na tehničnem pregledu, sem moral kupit nove žarnice, da smo zamenjali, delujoče, ker iz kompleta, niso bile v redu).
Ko so policisti delali kontrolo obvezne opreme, sem šel skozi b.p.

Ni garancije, da katerikoli komplet žarnic, deluje 100%-no, torej je za policista važno samo to, da so luknje v škatli z žarnicami, polne, to ali delajo ali ne, pa ni pomembno.

Imam pa v avtu čisto slučajno vtič za vžigalnik, s speljanima dvema žicama, tako da lahko vsako žarnico preizkusim v pričo policista, če bi se delal pametnega. To mi je ostalo še od takrat, ko ni bilo radiev na kartice in sem imel gor priklopljen en predvajalnik.
Delo krepa človeka

St235 ::

Kaj bi rad povedal? Da si kupil pokvarjene žarnice? Jebat ga, se bo treba z tgovino zmenit kaj prodaja.

Seveda ni garancije da žarnice delajo in zato v veliki večini primerov zadostuje, da žarnice imaš. Tudi če ti naprimer ena ne sveti se to večinoma konča z tem, da te policist na to opozori.

Zakaj si pa na tehničnem pregledu moral menjat žarnice, če pa je dovolj da so luknje zafilane?

Ne spremeni pa to dejstva, da v absurdnem primeru policaj lahko zapne okrog tega ali žarnica dela ali ne. In če do tega pride žarnica mora delat. Izgovori tipa so mi prodali pokvarjeno žarnico se rešujejo z civilno tožbo s prodajalcem. Policaja to upravičeno ne zanima. Ker na 100 primerov, ki bodo trdili, da so jim prodali pokvarjeno žarnico bo 97 gladko lagalo, ker se jim ni dalo kupit nove.

solatko ::

Ravno to ti razlagam - eno je spoštovanje napisanega, drugo je uporabnost obvezne opreme.
S trgovino sem se že zmenil - so dali nazaj kupnino (po malo več, kot enem letu od nakupa - zadosti je bila črtna koda).

Ni šlo za nedelujoče, temveč žarnice, ki so oslepile, nasproti vozeče. To pa lahko ugotovijo samo na pregledu z optično napravo, tudi policaj tega na cesti ne bo videl.

Drug zanimiv primer, ki se mi je zgodil, je bil, ko so mi v istem dnevu, pregoreli obe zadnji žarnici za zavore (s tem je nehala delat tudi tretja luč). Zvečer, ko sem pripeljal v garažo, so obe svetili (vidim na zidu, ko ustavim avto), zjutraj pa ni bilo odziva.
Podajam ta primer, ko te slučajno ustavi policist in ti pove, da si brez ene ali vseh luči. Se zgodi, da v trenutku, ko si avto odpeljal, vse deluje, kot je treba, čez par minut pa si tehnično neizpraven, zato je dobro, da uporabniki vedo, kako se menjajo žarnice, razen pri avtih, kjer brez pomoči avtomehanika ne gre.

Je pa normalno, da boš pri inkasantu, v takem primeru fasal globo, možno je tudi, da ti bo odredil izredni tehnični pregled ali pa te bo pustil, da zamenjaš žarnice, ti pa se mu boš lepo zahvalil, da te je na nedelovanje opozoril, saj bi lahko, kakega drugega, dobil v rit.
Delo krepa človeka

St235 ::

Se popolnoma strinjam, samo ravno v tej temi imamo primer ko policaj ni postopal inkasantsko pa njegovo ravnanje ni ravno poželo odobravanja. Naj sedaj pa de še pritožba s strani gospodične v postopku, da jo policaj nadleguje in vsi vemo kaj bo naslednjič ko se bo policist odločal v podobni situaciji.

šernk ::

ja, nekateri bi najbrž tožli policaja, če bi jih opozoril da jim žarnica ne gori in jim ne pustil nadaljevat vožnje do zamenjave 8-O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Nekaetri tukaj bi ga bili pripravljeni obtožit spolnega nadlegovanja, če bi to dopustil nasprotnemu spolu in jim naložil naj ga obvestijo, ko bo napaka odpravljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Lakotnik29 - Ne moreš delat zaključkov iz zgodbe - soseda je rekla, da je slišala od branjevke, kateri je povedala mlekarica, ki je to slišala v frizeraju..........

Zato sem takoj na začetku podal mnenje, da je zgodba plod vročinskega udara, z mišljenskim dodatkom, razumevanja, slišane zgodbe in da podobno, v praksi delovanja naših policajev - inkasantov, to enostavno no go.

Niti se policajem da, niti imajo možnost, se ukvarjat s takimi zadevami toliko časa, brez sankcij, razen, če je bil dotični policist ledik in frej, partnerka pa tako razumevajoča, da je dopustila sodelavcu policiski flert in osvajanje, všečne voznice.
To pa ne spada več v domeno službenega obnašanja represivnega organa, temveč preprost poizkus, pridobiti naklonjenost všečne neznane osebe.
Delo krepa človeka

strup121 ::

amigo_no1 je izjavil:

strup121 je izjavil:

@amigo
razlika je velika.

Bolj podrobno ne gre ?


Gre, vendar bi bila to izguba časa, glede na to, da sta ti besedi kot sta nedelujoče in slabo delujoče nepoznani ter posledično tudi razlika med njima. Tvoje trolanje od danes naprej v izogib nepotrebnemu spamanju ignoriram.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometno dovoljenje (kopija)

Oddelek: Na cesti
356330 (5248) cresh
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930435 (14975) GrimReaper
»

Prva pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5318129 (16926) šernk
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931791 (10095) Mehmed

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19031204 (26384) hamax

Več podobnih tem