» »

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ

««
«
1 / 12
»»

endelin ::

Malo sem razmišljal, da sploh ne bi imel več svojega avtomobila ampak bi koristil Avant2go.

- vsako leto imajo kakšno akcijo, da naložiš na račun in dobiš bonus dobroimetje (zadnjič se mi zdi, da si za 90eur dobil še 30eur gratis)
- celodnevni najem vozila so sicer povišali pred nekaj mesecu vendar je se vedno ugoden(plus imaš free “gas”).
- imam dokaj blizu enega postajališča od avant2go.

Avta vsak dan niti ne rabim. Parkrat na leto grem sicer na kak izlet ampak večino časa bi več kot zadostovale vožnje preko najetega avta. Običajno to pride okoli 4eur na vožnjo.

Če odštejemo nakupno ceno avta, je prav tako za samo vzdrževanje potrebnih sigurno vsaj 750eur letno. To je čez 185 voženj z avant2go letno. S tem da sploh še nisem štel porabe goriva lastnega avtomobila.

Se zavedam da ni tako komot ampak se pomojem da. Je kdo že “preklopil”?
  • spremenil: endelin ()

energetik ::

Če ti ustreza in cenovno prideš bolje skozi, zakaj ne? To si boš moral sam odgovorit.
vires in numeris

maticb492 ::

Če nimaš malih otrok, kjer bi bila jeba za vsak trip rent-a-car pripravljat. Če ti je avto samo prevozno sredstvo, potem ne vidim razloga zakaj ne.

Poznam ljudi iz LJ, ki uporabljajo izključno avant2go in mislim da nimajo posebnih problemov.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jakoc900 ::

Nimam svojega avta, in uporabljam Avant2Go 1 leto:
- 242 ur najema
- 3200 Prevoženih km
- 730 €
- 45 najemov avta

Kar pride na mesec v povprečju:
- 20 ur najema
- 266 km
- 60 €
- 3,75 najemov

Večinoma najemam za daljše vožnje/izlete.

maticb492 ::

jakoc900 je izjavil:

Nimam svojega avta, in uporabljam Avant2Go 1 leto:
- 242 ur najema
- 3200 Prevoženih km
- 730 €
- 45 najemov avta

Kar pride na mesec v povprečju:
- 20 ur najema
- 266 km
- 60 €
- 3,75 najemov

Večinoma najemam za daljše vožnje/izlete.


Kako ti uspe samo 45 najemov na leto? Kako greš kupit fasugno v Spar, saj ne moreš peš nosit hrane za 1-2 tedna?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

scipascapa ::

Pa kljub vseemu imamo 1.2 mmio avtomobilov na 1.7 prebivalstva, ki ima volilno pravico, torej 18let+...ZAKAJ?

kriptobog ::

scipascapa je izjavil:

Pa kljub vseemu imamo 1.2 mmio avtomobilov na 1.7 prebivalstva, ki ima volilno pravico, torej 18let+...ZAKAJ?


Ker imamo nekateri po dva avta ali več ;)

jakoc900 ::

maticb492 je izjavil:

jakoc900 je izjavil:

Nimam svojega avta, in uporabljam Avant2Go 1 leto:
- 242 ur najema
- 3200 Prevoženih km
- 730 €
- 45 najemov avta

Kar pride na mesec v povprečju:
- 20 ur najema
- 266 km
- 60 €
- 3,75 najemov

Večinoma najemam za daljše vožnje/izlete.


Kako ti uspe samo 45 najemov na leto? Kako greš kupit fasugno v Spar, saj ne moreš peš nosit hrane za 1-2 tedna?


ne kupujem hrane za 1-2 tedna.

Steinkauz ::

Jst mam avto, moja pa avanta ponuca, če jst rabim avto.
Sm si pa tudi sam naredu avant račun in dam do centra 4eur, namesto 8 za taxi, če se mi ne da s trolo.

scipascapa ::

kriptobog je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pa kljub vseemu imamo 1.2 mmio avtomobilov na 1.7 prebivalstva, ki ima volilno pravico, torej 18let+...ZAKAJ?


Ker imamo nekateri po dva avta ali več ;)


BUT WHY?

kriptobog ::

scipascapa je izjavil:

kriptobog je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pa kljub vseemu imamo 1.2 mmio avtomobilov na 1.7 prebivalstva, ki ima volilno pravico, torej 18let+...ZAKAJ?


Ker imamo nekateri po dva avta ali več ;)


BUT WHY?


daily drive in oldtimer za hobi.

Jure14 ::

scipascapa je izjavil:


BUT WHY?

Ker večina slovencev ne živi v bližini LPP postaje.
Ker večina slovencev v krogu 20km okoli hiše nima taksista.
Ker velika večina slovencev v krogu 20km nima elektro polnilnice.
Ker pri večini slovencev on in ona delata izven kraja bivanja, vsak na svojo stran.

starfotr ::

https://slo-tech.com/forum/t799193/0

Ker ne morejo menjat tablic z enega na drugo vozilo.

janezvalva ::

endelin je izjavil:

Malo sem razmišljal, da sploh ne bi imel več svojega avtomobila ampak bi koristil Avant2go.

- vsako leto imajo kakšno akcijo, da naložiš na račun in dobiš bonus dobroimetje (zadnjič se mi zdi, da si za 90eur dobil še 30eur gratis)
- celodnevni najem vozila so sicer povišali pred nekaj mesecu vendar je se vedno ugoden(plus imaš free “gas”).
- imam dokaj blizu enega postajališča od avant2go.

Avta vsak dan niti ne rabim. Parkrat na leto grem sicer na kak izlet ampak večino časa bi več kot zadostovale vožnje preko najetega avta. Običajno to pride okoli 4eur na vožnjo.

Če odštejemo nakupno ceno avta, je prav tako za samo vzdrževanje potrebnih sigurno vsaj 750eur letno. To je čez 185 voženj z avant2go letno. S tem da sploh še nisem štel porabe goriva lastnega avtomobila.

Se zavedam da ni tako komot ampak se pomojem da. Je kdo že “preklopil”?

ja. večina ljudi v večjih mestih sploh nima avta (Dunaj, Budimpešta, Praha, Amsterdam, Berlin, Munchen, itd., itd.). tako, da če oni preživijo brez, boš tudi ti.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Lonsarg ::

Avant je res top za neredne voznje (torej če ne rabiš za vsakodnevi šiht in/ali vrtec). Midva sva zmanjšala iz 2 avta na 1 ker kombinirava še z Avant.

Druga stvar kjer pride Avant prav je namesto taksijev, celo na/iz Brnika se da. Pristaneš z letalom in se usedeš v Avant in greš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gagatronix ::

Sam zivim v LJ brez avtomobila in brez koriscenja storitev, kot so Avant2Go in podobno. V radiju 200m okrog bajte imam trgovino in LPP, ostalega ne nucam. :)

Tako da, v odgovor OP-u: Vse odvisno od zivljenske situacije, ampak naceloma se da. :)

fikus_ ::

Pozabil si napisat da si samski in brez otrok. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Gagatronix ::

Tudi to je res. Pa tudi ce ne bi bil samski, bi bil se vedno brez otrok. :))

Mr.B ::

Jure14 je izjavil:

scipascapa je izjavil:


BUT WHY?

Ker večina slovencev ne živi v bližini LPP postaje.
Ker večina slovencev v krogu 20km okoli hiše nima taksista.
Ker velika večina slovencev v krogu 20km nima elektro polnilnice.
Ker pri večini slovencev on in ona delata izven kraja bivanja, vsak na svojo stran.

Bs, Problem je, da ima v nedeljo javni prevoz na dunaju v PM bezirku na vsakih 10 minut. Bil sem prejšnji teden v Ljubljani sredi delovdnega dneva sem čakal 20 minut ? No normalnoi je na 3-5 minut v konicah. V nedeljo o 22h zvečer mi vozi tramvaj na vsakih 20 minut.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

RedDrake ::

scipascapa je izjavil:

kriptobog je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pa kljub vseemu imamo 1.2 mmio avtomobilov na 1.7 prebivalstva, ki ima volilno pravico, torej 18let+...ZAKAJ?


Ker imamo nekateri po dva avta ali več ;)


BUT WHY?

SUV za po mestu.
Cabrio za sproščujoče vožnje po čudoviti naravi.
Oldtimer za hobi.

Nobeno vozilo nima porabe pod 10. So bolj proti 15.
S tem da oldtimer še prav lepo diši, ker je mašina pač iz 70-ih ...

maticb492 ::

RedDrake je izjavil:


SUV za po mestu.
...



Takim kot si ti bi morali prepovedat vožnjo doživljensko :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

zobnik ::

Kupiš si cliota, puntota al pa saxoja 1.0/1.1 motor, najcenejša registracija, poceni gume, poceni vzdrževanje, parkiraš, stlačiš tak avto kamor hočeš, od kar mam zadnje 4 leta tak mali avto nimam nikjer problemov, tud če me kdo par metrov zadaj zapakira je avto tako majhen da nimam problemov prit ven.
Registarcija 200 evrov s polnim popustom.
Pri nas je tako sodim v okolico LJ, ampak do mercator trgovine 11km, do zdravnika 10km, do Hoferja 16-17km, bus je 5km stran, ampak ne vem kaj naj s tem, karte so drage, ker gre vrjetno za cono 2, cona 1 je pa 10km stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mike_Rotch ::

maticb492 je izjavil:

RedDrake je izjavil:


SUV za po mestu.
...



Takim kot si ti bi morali prepovedat vožnjo doživljensko :D


Ker? Moj SUV je super za po mestu.

Utk ::

Jap, SUVe so naredili za po mestu. Že vsaj 50 let je jasno, da za po mestu rabiš velik, visok avto, z visoko oddaljenostjo od tal. Še bolje bi bilo imet kamion. Tisti, ki imajo 3 avta, imajo ponavadi en SUV in enga majhnega, fičkota recimo. SUV je za po mestu, na dopust se pa odpraviš s fičotom, ker se po avtocesti lažje prebijaš v gužvi, bolj je zabaven itd.

Mike_Rotch ::

Seveda, novejše SUVe delajo za mesta. Še celo izraz "mestni terenec" se pogosto uporablja.

SUV je idealen, ker je uporaben v vseh pogojih. Ne rabiš mestnega jajška za v mesto, velikega karavana za na dopust. Enostavno ni ekonomično in odgovorno do okolja.

Velikost v naših mestih ni problem. V parkirno mesto gre SUV enako kot Golf. Oddaljenost od tal v mestu sicer ni bistvena, je pa zaradi višjega sedenja preglednost odlična.

RedDrake ::

maticb492 je izjavil:


Takim kot si ti bi morali prepovedat vožnjo doživljensko :D

Utk je izjavil:

Jap, SUVe so naredili za po mestu. Že vsaj 50 let je jasno, da za po mestu rabiš velik, visok avto, z visoko oddaljenostjo od tal. Še bolje bi bilo imet kamion. Tisti, ki imajo 3 avta, imajo ponavadi en SUV in enga majhnega, fičkota recimo. SUV je za po mestu, na dopust se pa odpraviš s fičotom, ker se po avtocesti lažje prebijaš v gužvi, bolj je zabaven itd.


Hehe, kolk lahko je koga triggat :)

Ja, imam 3 vozila (SUV, cabrio, oldy). Z vsemi skupaj naredim manj kot 15kkm letno. Živim 1,5km od Prešer'ca v LJ. V trgovino hodim peš, po opravkih peš, do večine strank v LJ peš ali s kolesom. SUV je za zimske fure do vikendov ali do tašče (vse fure so 90-130km). Pri tašči in na enem vikendu pride oddaljenost od tal dejansko prav. Cabrio laufa poleti. Oldy naredi par 100km letno. Tri avte imam že 8 let. Pred SUV-om sem imel karavana velikosti golf (ampak ne VW). Tudi sedaj bi ga z veseljem imel, ampak: pri SUV-u sem dobil več opreme, veliko več notranjega prostora, ter boljšo ergonomijo za starejše sopotnike, ki jih je relativno veliko. Zunanje mere so pa manjše od vsakega karavana (razen višine seveda). Aja pa če za vikend ne grem nikamor (kar je sicer redko) se zgodi, da mi avtomobili stojijo tudi po 10-14 dni. Verjetno sem bolj "eko" kot večina glasnežev tule ...

Pa še glede originalnega vprašanja. Kolega ima ženo in majhnega otroka in sta v LJ brez avtomobila. Peš/kolo ter avantgo. Vse laufa. Pride ceneje kot lastniški avto. Avto ima pasivni strošek nekje med 500-1000 EUR letno, če gledamo razred "golf". Če se upošteva še izguba vrednosti, potem, če se ravno ne kupuje beaterjev za 200 EUR, je to še cca 1000-1500 EUR letno. z ~2k EUR se da pokriti kar nekaj najemov.

Pa še to, eden se je spraševal, kako nakupiti "fasungo". Če živiš v mestu, potem trgovina nikoli ni dlje kot 200-300m. To je 2-4min peš. Jaz hodim v trgovino na vsake 2-3 dni in prinesem tisto vrečo do doma b.p. Če grem po malce več, si vzamem še nahrbtnik. Kadar pa moja naumi "shopping" (kar tipično vključuje obisk praktično vseh diskontov in vsaj 100-150 EUR strošek) pa greva dejansko z avtom. Ampak to je mogoče enkrat na dva meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

AnotherMe ::

scipascapa je izjavil:

kriptobog je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pa kljub vseemu imamo 1.2 mmio avtomobilov na 1.7 prebivalstva, ki ima volilno pravico, torej 18let+...ZAKAJ?


Ker imamo nekateri po dva avta ali več ;)


BUT WHY?


enega vozi prvi od staršev, je družinski, ki se dnevno uporablja za transport otrok do vrtca, šole, na dejavnosti, za v službo, za v trgovino, ...

drugi je šitbox, ki ga drugi starš uporablja za vožno v službo

tretji je kombi, ki je namenjen transportu opreme in materiala za popoldanski s.p.

četrti je avtodom

------------

drugega bi teoretično lahko nadomestil in uporabljal kombi - ampak že z malim osbnim je problem parkirat...

četrtega (avtodom) bi tudi mogoče lahko rentali po potrebi - ampak se je investicija v nakup povrnila v roku par let (se tudi renta prijateljem)

AnotherMe ::

Utk je izjavil:

Tisti, ki imajo 3 avta, imajo ponavadi en SUV in enga majhnega, fičkota recimo. SUV je za po mestu, na dopust se pa odpraviš s fičotom, ker se po avtocesti lažje prebijaš v gužvi, bolj je zabaven itd.


Praktično si opisal mojega kolega :D

Za dnevno uporabo uporablja suv (res da relativno malega suzuki vitaro), za vikend izlete in na dopust pa se zapelje z abarthom.

:D

mr_chai ::

jakoc900 je izjavil:

Nimam svojega avta, in uporabljam Avant2Go 1 leto:
- 242 ur najema
- 3200 Prevoženih km
- 730 €
- 45 najemov avta



V tvojem primeru se bolj splača imeti svoj avto za po mestu.

Ti povem recimo na primeru honde jazz.

300 eur (zavarovanje, registracija, dajatve, cestnina AC)
3200 km = 288 eur bencin
zračni filter, filter olje, 3.5l olja = 50 eur (menjaš sam)

Izrednih stroškov ni, ker je avto tank.

S ceno prideš zelo blizu, če znaš kj sam pošraufat na avtu. Če imaš avto na parkirišču pred stanovanjem pa tudi nekaj pomeni. Ne rabiš vedno odpirat aplikacije in iskati prosta vozila. Če bi imel še kakšen manjši avto, recimo Toyota Yaris, pa bi znalo biti še ceneje. In to govorim za stare avte, ki stanejo tam od 1000 do 2000 eur.

Comandante ::

300 eur (zavarovanje, registracija, dajatve, cestnina AC)
3200 km = 288 eur bencin
zračni filter, filter olje, 3.5l olja = 50 eur (menjaš sam)

Amortizacija? Ponavadi je visji strosek kot vse ostalo. Ce je shitbox za jurija pa tudi ne bo dolgo laufal samo z menjavanjem olja in filtra.

Ampak ja, avto morda ni vedno najcenejsi, je pa praviloma najbolj prakticen in udoben. Nekje pa je potrebno porabiti denar.

WizzardOfOZ ::

Raje suva ali velikega karavana za povsod, kot malčka ali car sharing (ki so tudi vsi malčki).
Sem preživel nesrečo v mestu, kjer je idiot zapeljal skozi rdečo luč in mi v bok avta priletel s 70km/h. Na srečo je avto zdržal, kljub temu, da je bil udarec v avto tako močan, da ga je bočno prestavilo za več kot 7m. V avtu je bil tudi otrok na zadnjem sedežu v otroškem sedežu, ki mu tudi ni bilo nič, čeprav je sedel na strani trka.

Dokler ne bomo ljudje bolj odgovorni, bo velik varen avto edina moja izbira.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Valvoline ::

Fajn je ta avant2go ja. Sploh pa ko pogledas kdo vse se fura, cigani, junkiji, siptarski suznji v gradbenistvu po nakup bureka, lokalni kmetje kar med delom z umazanimi skornjami. muhaha
;((

Miki N ::

Pa saj osebna vozila bodo saj v EU itak "prepovedana" enkrat - v smislu da bo vedno več utrujanja in cuzanja. Tudi vaš mali mali elektroavtočk bo leta 20xx kar naenkrat preveč uničeval planet, da bi si ga lastili.

Zato ... dajmo se furat pa uživat v lastnih stvareh, dokler še lahko - ker tlačanili bomo kmalu tako ali tako. Ne rabite prehitevati dogodkov! Gas do konca lol.

Valvoline je izjavil:

Fajn je ta avant2go ja. Sploh pa ko pogledas kdo vse se fura, cigani, junkiji, siptarski suznji v gradbenistvu po nakup bureka, lokalni kmetje kar med delom z umazanimi skornjami. muhaha
;((


In ne pozabite, na sedežu vašega avantgoja je nekdo, ki nima za lastni avto prejšnji večer fukal. Pa veselo vožnjo želim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

genesiss ::

Jaz 1x letno (ko imajo 30% bonus) kupim za celo leto naprej kreditov (okrog 1000€) in potem to uporabljam.
Meni je ok, ker imam parkinge blizu doma in službe.

Za daljše poti vlak/rent-a car/prevozi.

Mr.B ::

mr_chai je izjavil:

jakoc900 je izjavil:

Nimam svojega avta, in uporabljam Avant2Go 1 leto:
- 242 ur najema
- 3200 Prevoženih km
- 730 €
- 45 najemov avta



V tvojem primeru se bolj splača imeti svoj avto za po mestu.

Ti povem recimo na primeru honde jazz.

300 eur (zavarovanje, registracija, dajatve, cestnina AC)
3200 km = 288 eur bencin
zračni filter, filter olje, 3.5l olja = 50 eur (menjaš sam)

Izrednih stroškov ni, ker je avto tank.

S ceno prideš zelo blizu, če znaš kj sam pošraufat na avtu. Če imaš avto na parkirišču pred stanovanjem pa tudi nekaj pomeni. Ne rabiš vedno odpirat aplikacije in iskati prosta vozila. Če bi imel še kakšen manjši avto, recimo Toyota Yaris, pa bi znalo biti še ceneje. In to govorim za stare avte, ki stanejo tam od 1000 do 2000 eur.

Letna izgub vrednost avta ni vracunana ?
Cena menjave baterije tudi ni notri.
Olje menjas sam :))
Sreca da zaradi ne delanja kilometrov mislis da ne rabis menjati vse ütiri letne in zimske gume vsaj na vsakih 5 let.

Sporoci ko bos zracunal...korektno..
Jaz sem ugotovil, sicer res da Avstrija, da pri letni ceni 3000€ za rent a car, bi moral zaceti razmišljati o lastnem avtu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Odvisn kak avto, letni stroski z izgubo vrednosti vred so lahko tudi 500EUR za kripo ali 1000EUR za nek 8+ let star avto.

Tak da jaz osebno nikoli ne bi za redno vsakodnevno voznjo uporabljal Avanta, meni se to zdi cenovno primerno zgolj za neredno uporabo. Je sicer res da cena ni vse, enim je pac vsec da ne rabijo za avto skrbet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

endelin je izjavil:

Malo sem razmišljal, da sploh ne bi imel več svojega avtomobila ampak bi koristil Avant2go.

- vsako leto imajo kakšno akcijo, da naložiš na račun in dobiš bonus dobroimetje (zadnjič se mi zdi, da si za 90eur dobil še 30eur gratis)
- celodnevni najem vozila so sicer povišali pred nekaj mesecu vendar je se vedno ugoden(plus imaš free “gas”).
- imam dokaj blizu enega postajališča od avant2go.

Avta vsak dan niti ne rabim. Parkrat na leto grem sicer na kak izlet ampak večino časa bi več kot zadostovale vožnje preko najetega avta. Običajno to pride okoli 4eur na vožnjo.

Če odštejemo nakupno ceno avta, je prav tako za samo vzdrževanje potrebnih sigurno vsaj 750eur letno. To je čez 185 voženj z avant2go letno. S tem da sploh še nisem štel porabe goriva lastnega avtomobila.

Se zavedam da ni tako komot ampak se pomojem da. Je kdo že “preklopil”?
Kaj pise v drobnem tisku, da placas, ce kaj razbijes, pokvaris?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

maticb492 ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pise v drobnem tisku, da placas, ce kaj razbijes, pokvaris?


Imaš kasko z odbitno franšizo, vsaj ko sem se jaz pridružil je bilo odvisno od pologa. Če si položil 10EUR, si imel 900EUR odbitne če se ne motim, če si položil vsaj 100EUR si prišel na 300EUR, če si pa nekih 300EUR položil si pa imel polni kasko brez odbitne. (za cifre nisem 100%, je pa tak princip)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

m0LN4r ::

scipascapa je izjavil:

kriptobog je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pa kljub vseemu imamo 1.2 mmio avtomobilov na 1.7 prebivalstva, ki ima volilno pravico, torej 18let+...ZAKAJ?


Ker imamo nekateri po dva avta ali več ;)


BUT WHY?

Za zabavo, za opravke, za zeno, za nujne primere, za rezervo, za izlete ininin.
Pac vsak dan se rabi vsaj 2x v 2 razlicni smeri. Vlak in bus sta pa potrata casa in udobja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lonsarg ::

maticb492 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kaj pise v drobnem tisku, da placas, ce kaj razbijes, pokvaris?


Imaš kasko z odbitno franšizo, vsaj ko sem se jaz pridružil je bilo odvisno od pologa. Če si položil 10EUR, si imel 900EUR odbitne če se ne motim, če si položil vsaj 100EUR si prišel na 300EUR, če si pa nekih 300EUR položil si pa imel polni kasko brez odbitne. (za cifre nisem 100%, je pa tak princip)
Osnovna odbitna fransiza za kasko je 300EUR (tudi brez pologa, ce sproti z kreditno placujes), z raznimi paketi ali vecjimi zakupi pa lahko to se zmanjsas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

Mike_Rotch je izjavil:

Seveda, novejše SUVe delajo za mesta. Še celo izraz "mestni terenec" se pogosto uporablja.

SUV je idealen, ker je uporaben v vseh pogojih. Ne rabiš mestnega jajška za v mesto, velikega karavana za na dopust. Enostavno ni ekonomično in odgovorno do okolja.

Velikost v naših mestih ni problem. V parkirno mesto gre SUV enako kot Golf. Oddaljenost od tal v mestu sicer ni bistvena, je pa zaradi višjega sedenja preglednost odlična.

Kaksno posebno preglednost pa rabis v mestu?

Miki N je izjavil:

Pa saj osebna vozila bodo saj v EU itak "prepovedana" enkrat - v smislu da bo vedno več utrujanja in cuzanja. Tudi vaš mali mali elektroavtočk bo leta 20xx kar naenkrat preveč uničeval planet, da bi si ga lastili.

Zato ... dajmo se furat pa uživat v lastnih stvareh, dokler še lahko - ker tlačanili bomo kmalu tako ali tako. Ne rabite prehitevati dogodkov! Gas do konca lol.

Valvoline je izjavil:

Fajn je ta avant2go ja. Sploh pa ko pogledas kdo vse se fura, cigani, junkiji, siptarski suznji v gradbenistvu po nakup bureka, lokalni kmetje kar med delom z umazanimi skornjami. muhaha
;((


In ne pozabite, na sedežu vašega avantgoja je nekdo, ki nima za lastni avto prejšnji večer fukal. Pa veselo vožnjo želim.
Ja neki takega ja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mike_Rotch ::

Kaksno posebno preglednost pa rabis v mestu?


Takšno, da vidiš druge udeležence v prometu. WTF, kakšno vprašanje je to :)

Valvoline ::

Avant2go se slepa na trenutni elektroparazitizem. V trenutku ko se bo uvedel davek na prevozen km papa.

maticb492 ::

Valvoline je izjavil:

Avant2go se slepa na trenutni elektroparazitizem. V trenutku ko se bo uvedel davek na prevozen km papa.


A so sploh profitabilni? Ne vem kako je v LJ, tukaj v MB jih velikokrat vidim parkirane na istih mestih več dni zapored, kot da se ne uporabljajo sploh.

Jaz sicer avant2go poredko uporabljam, bolj kot ne samo ko imam avto na servisu, da grem po njega do mehanika in vmes če je več kot 1 dan na servisu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Scorpy84 ::

Ce si v lj, je najboljse prevozno sredstvo kolo za bolj lenobe, pa nekaj na elektriko. Avto se splaca, ce imas druzino ali pa ce so nizki stroski, pa da imas kje parkirati, ne da drugemu jemljes parkirno mesto, ki ga bolj nujno rabi. Glede na razvajenost ljudi, je to zdaj problem definirati, ker se vsak dan na siht vozijo po sami ljubljani. Ok za mlade druzine je se razumljivo, ce nimajo vrtca v blizini.
Sam ko sem se zivel v lj, niti po razno mi ni prislo, da bi avto uporabljal izjema zvecer pa za izlete okoli. Zdaj ko sem izven lj, sem obdrzal navado in se vsak dan s kolesom (navadnim) vozim v sluzbo, izjema ce je mocen dez pa da je minus 10 stopinj. Do minus 5 se grem, pa imam v eno smer 15km. Avto pa imam samo zaradi druzine in izletov. Naredi se malo km, tja 12-15k na leto, pa sem pa tja parkirisce trgovine vidi. Tako da tukaj ni dosti za razmisljati, edino ce nisi res lenoba, da ne gre brez avta.

TheBlueOne ::

Ce bi jaz bil v LJ in bi tudi logistika bila taka, da so za vse kratke relacije bi kombiniral kolo + taksi + najem vozil. Kolo je tako ali tako super v LJ, taksi je tako poceni, da skoraj ni za verjeti, tu in tam najem vozila pa ni nek strosek.

weasel ::

Taksi poceni? Ja, ce je ta taksi prijatelj.

energetik ::

Mr.B je izjavil:

Letna izgub vrednost avta ni vracunana ?
Cena menjave baterije tudi ni notri.
Olje menjas sam :))
Sreca da zaradi ne delanja kilometrov mislis da ne rabis menjati vse ütiri letne in zimske gume vsaj na vsakih 5 let.

Sporoci ko bos zracunal...korektno..
Jaz sem ugotovil, sicer res da Avstrija, da pri letni ceni 3000€ za rent a car, bi moral zaceti razmišljati o lastnem avtu.
No, napišem jaz za svojega, kjer sem v 10 letih zapisoval praktično vsak cent, vse stroške.
V 10 letih narejenih 104.000 km
Porabljen denar: 20.100€
Nabavna cena (rabljen 4 leta): 6500€

Letno torej okroglih 2k€, z amortizacijo avta vred 2650€, 10.000km letno. Mislim, da se temu ne približa noben Avant ali rentacar.

Comandante je izjavil:

300 eur (zavarovanje, registracija, dajatve, cestnina AC)
3200 km = 288 eur bencin
zračni filter, filter olje, 3.5l olja = 50 eur (menjaš sam)

Amortizacija? Ponavadi je visji strosek kot vse ostalo. Ce je shitbox za jurija pa tudi ne bo dolgo laufal samo z menjavanjem olja in filtra.
Moj šitbox vprašanje če je vreden 1k€ zdajle. Menjam omenjeno sam, filtre + olje, sam sem zamenjal tudi zobati jermen. Deluje brezhibno. Že 10let.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

Jaz sem za en od mojih studentskih sitboxov vzel rabljeno olje od koga, ki ga je redno servisiral in dal v mojega. Tako ali tako ves cas dolival. Avto bil skoraj zastonj, vozil b.p. nekaj let.

Ce ne delas kilometrov, kar jih nekdo, ki ima samo 2kEUR za avto verjetno ne bo, je shitbox cisto OK. Pri avtih, ki jih imam sedaj eno popravilo zna preseci vse stroske nekaj let studentskega shitboxa. :D

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Omenjeni "šitbox" je bil skoraj 10let do nedavnega naš edini in družinski avto, s katerim smo opravili vse, vključno z vožnjo na šiht nekih 6 let. Tudi polno kasko zavarovanje je všteto zraven.

Ampak če VSE servisiraš sam (kar pri NA bencinarju ni ravno težko), je zadeva izredno poceni.
vires in numeris
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gonja proti mobilnosti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
50137557 (23797) Lowink
»

radarji v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29731099 (15701) Badwolff
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927717 (17803) jb_j
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35571478 (60887) starfotr
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18130946 (25347) BigWhale

Več podobnih tem