» »

Delo v trgovini

Delo v trgovini

Mali voz ::

Delo v trgovini je na precej slabem glasu, sliši se, da je težko, da so plače mizerne, da je ogromno mobinga, zanima me, ali so tudi vaše izkušnje takšne, če ste kdaj delali v tej branži.

Je kakšna razlika med mega trgovci kot so Mercator, Tuš, Hofer, Jager itd., so razmere boljše v manjših ali velikih kolektivih, ali povsem odvisno od posameznega okolja. Je bolje iskati delo v kakšnih tehničnih trgovinah kot so BigBang, Merkur etc.. Kako hitro lahko napreduješ, če si ambiciozen in priden, so poslovodje bolje plačani?

tilen03 ::

Hofer je baje zelo dober delodajalec. Tako glede plače kot glede pogojev dela. Se mi zdi, da najbolj izstopa. Spar, mercator, tuš, ... tukaj ni velike razlike. Jager ima dobre finančne izide v zadnjih letih, morda zna biti dober delodajalec. Lidl ima v zadnjih letih veliko medijskih škandalov kar se tiče pogojev dela, plače. Big Bang/Merkur ne vem kako je.

Razlika med poslovodjo in trgovcem je kar se tiče plače bolano majhna - odgovornost pa veliko večja. Napredovati se da, ampak ponavadi ni pretiranih želj zaradi omenjenih razlogov. Pa seveda moraš biti nekaj časa zaposlen.

Ne govorim iz prve roke(kot se za forum spodobi), ampak iz druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Mato989 ::

Poglej, tako ti bom povedal iz izkušenj, saj sem sam delal v večih trgovinah (tehničnih) tudi eni ki jo omenjaš...

- Težko je pač toliko kot sam meniš da ti je težko ker moraš nalagat police in vozit in prestavljat neumnosti kot si izmisli regijski/poslovodja
- Klasičnega mobinga večinoma ni, razen če je mobing to da te gnjavijo da dosegaš prodajne cilje za neke bonuse (ki so zanič hkrati pa so cilji nerealni)
- Plača je crap... tudi če napreduješ v vodjo oddelka ali namestnika so plače meh (sam sem bil namestnik poslovodje dobro leto dni in sem mel če se prav spomnim za dobro kišto piva višji neto od prodajalca... so pa bili drugi bonusi, recimo sem jaz delal urnike itd...

Pač overall se delat v trgovini ne splača, tudi jaz kot hudi navdušenec v ITju sem odšel po 2 letih ker pač ne cenijo (finančno) tvojega znanja in dejstva da so kupci zadovoljni s tabo (sem mel primer ko je folk raje čakal da sem končal z drugim kupcem, kot pa pustil da bi mu pomagal moj sodelavec, češ da je z mano bolj zadovoljen)

Sam sem se vedno držal načela da sem tam za kupca dam u svetujem čimbolj optimalno zadevo... ne da prodam čimdražjo in tisto z čimvišjim RVCjem, kajti imel sem logiko, da se dober kupec načeloma vrne, in če mu jaz prihranim bo drugič spet prišel k meni ker mi bo zaupal da mu bom spet poizkusil prihranit denar... in tako se gradi zaupanje in lojalnost kupca overall.



Hofer/Lidl pa iz druge roke najboljše plače ampak največ dela...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Blinder ::

V trgovini lahko dela vsak, trgovina lahko dobi novega zaposlenega v petih minutah. Posledicno zaposleni v trgovini nimajo nobene pogajalske moci. Zato so at the mercy of njihov delodajalec. Ponekod je dobro, ponekod je slabo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mato989 ::

Blinder je izjavil:

V trgovini lahko dela vsak, trgovina lahko dobi novega zaposlenega v petih minutah. Posledicno zaposleni v trgovini nimajo nobene pogajalske moci. Zato so at the mercy of njihov delodajalec. Ponekod je dobro, ponekod je slabo.


No to sicer ne drži... poznam primere ljudi ki enostavno ne zmorejo delat v trgovini... v grobem sicer drži kar praviš, ampak je velika razlika med dobrim PRODAJALCEM(Svetovalcem) in za kurac... Seveda govorim za malo bolj specializirane trgovine in ne za SPAR, HOFER itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Blinder je izjavil:

V trgovini lahko dela vsak, trgovina lahko dobi novega zaposlenega v petih minutah. Posledicno zaposleni v trgovini nimajo nobene pogajalske moci. Zato so at the mercy of njihov delodajalec. Ponekod je dobro, ponekod je slabo.


No to sicer ne drži... poznam primere ljudi ki enostavno ne zmorejo delat v trgovini... v grobem sicer drži kar praviš, ampak je velika razlika med dobrim PRODAJALCEM(Svetovalcem) in za kurac... Seveda govorim za malo bolj specializirane trgovine in ne za SPAR, HOFER itd...


Je velika razlika, ampak vsak lahko to dela. Imas pac slabe in dobre prodajalce.

tilen03 ::

Blinder je izjavil:

V trgovini lahko dela vsak, trgovina lahko dobi novega zaposlenega v petih minutah. Posledicno zaposleni v trgovini nimajo nobene pogajalske moci. Zato so at the mercy of njihov delodajalec. Ponekod je dobro, ponekod je slabo.

V bistvu jim manjkajo zaposleni... Dobro, da imamo slabo urejene pogoje v zdravstvu, da so k njim migrirale medicinske sestre. >:D

Kapitan Jack ::

@Mato
Jaz take prodajalce zelo cenim, ampak zal samo moje spostovanje ti ne prinese vec kruha na kroznik.

To razmisljanje kot si ga predstavil pije vodo, samo ce je politika trgovine taksna in to v raznih big name trgovinah najbrz ni. Njim je cilj, prodati cim vec po cim bolj drazji ceni.

Zadnjic sem sel malo gledat otroske sedeze in je prisla ena, vprasala ce kaj rabmo pomoci, sem rekel, da ja, da ob tako veliki izbiri sem kar zgubljen. Sem ji rekel, mam tega v oceh, pa pravi ja ta je zelo dober, smo posedli otrok not, pravi super je pase vse in a vam prinesem iz skladisca pred blagajno. Sem ji rekel, naj se pocaka, da bova se malo pogledala tudi ostale in jih sprobala.

Pol uleti nova prodajalka, pa vprasa za pomoc, pa sem ji rekel, sicer sva nekaj pomoci ze dobila, ampak vseeno mogoce nam lahko pomagate, pa sem ji rekel, da sem probal te pa te, pa da kolegica pravi, da bi bil tist pa tist dober.

No pol pa je zacela prodajalka razlagat, pa v detalje govorit zakaj tisti ne, pa zakaj tisti drugi bi mogoce bil ok...skratka na koncu smo prisli do zakljucka, da niti en ne pase trenutno za velikost otroka in naj pocakava se par mesecev in ko malo zraste otrok, da se vrneva in kupiva.

Skratka prodala ni nic, razlagala nam je pol ure, ampak njo sem si zapomnil in ob naslednjem obisku ji bom rekel, da mi pove svoje ime, da napisem na centralo pohvalo za njo.

Mato989 ::

Kapitan Jack je izjavil:

@Mato
Jaz take prodajalce zelo cenim, ampak zal samo moje spostovanje ti ne prinese vec kruha na kroznik.

To razmisljanje kot si ga predstavil pije vodo, samo ce je politika trgovine taksna in to v raznih big name trgovinah najbrz ni. Njim je cilj, prodati cim vec po cim bolj drazji ceni.

Zadnjic sem sel malo gledat otroske sedeze in je prisla ena, vprasala ce kaj rabmo pomoci, sem rekel, da ja, da ob tako veliki izbiri sem kar zgubljen. Sem ji rekel, mam tega v oceh, pa pravi ja ta je zelo dober, smo posedli otrok not, pravi super je pase vse in a vam prinesem iz skladisca pred blagajno. Sem ji rekel, naj se pocaka, da bova se malo pogledala tudi ostale in jih sprobala.

Pol uleti nova prodajalka, pa vprasa za pomoc, pa sem ji rekel, sicer sva nekaj pomoci ze dobila, ampak vseeno mogoce nam lahko pomagate, pa sem ji rekel, da sem probal te pa te, pa da kolegica pravi, da bi bil tist pa tist dober.

No pol pa je zacela prodajalka razlagat, pa v detalje govorit zakaj tisti ne, pa zakaj tisti drugi bi mogoce bil ok...skratka na koncu smo prisli do zakljucka, da niti en ne pase trenutno za velikost otroka in naj pocakava se par mesecev in ko malo zraste otrok, da se vrneva in kupiva.

Skratka prodala ni nic, razlagala nam je pol ure, ampak njo sem si zapomnil in ob naslednjem obisku ji bom rekel, da mi pove svoje ime, da napisem na centralo pohvalo za njo.



Seveda, najhuje je tudi ko pač je tudi trgovini oz. podjetju vseeno da ima ta prodajalec največ pohval v knjigi in od tega ne dobi ničesar...

Največja težava oz. glavni krivec da se taka politika ukinja (glede svetovanja) je pa to, da pač imamo vedno več ljudi ki pridejo v trgovino po nasvete, porabijo 30 min prodajalca ki jim svetuje, nato pa gredo na splet in kupijo 7% ceneje... in zaradi tega potem podjetja nimajo več rada takih prodajalcev, ker na koncu se ti lahko zgodi da si nekje ure in ure porabil, stranke pa kupujejo po spletu in profitirajo nekaj 10€... in to je čista izguba za trgovino in tu jih razumem... zato pa sem trgovino zapustil.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

val46 ::

Točno to sem jaz razmišljal, ko sem bral post od Kapitan Jack. Če boš to naredil, pa v knjigo pohval napisal točno tako kot si napisal tu na forum, ne boš trgovki, ki ti je pošteno svetovala, čisto nič pomagal, sam v drek pred šefi jo boš spravil, ker jo bodo napizdevali, da namesto da prodaja artikle, je s tabo porabila pol ure za pogovor, prodala ni pa nič. To kar ja mato napisal, pa tudi drži ja. Sin od sestrične je delal kako leto v Hervisu in mi je pravil več takih zgodbic. Kako folk hodi tja probavat čevlje(nike,adidas,puma itd), tolk da vidijo, kako jim pašajo na nogo, pa kako številko vzet, pol pa gredo domov in kupijo preko neta pri najcenejšem kot jih pač lohk dobijo. Sej je kul, vsak poskrbi zase in v tem, da določene stvari lahko dobiš nekje ceneje, ni nič narobe. Ampak problem je delat v takih trgovinah, ko ti je že na kilometer daleč jasno, da se lahko trudiš kot hočeš, si prijazen, strokoven in ne vem še kaj, pa bo na koncu kupec vseeno šel to isto stvar potem kupit k konkurenci, predvsem zato, ker je cenejša. Sej tam nenazadnje strokovnost ne bo pomembna, ker je že vse zvedel pri tebi.

Torej, da se vrnem k OP in njegovemu vprašanju...Ja, delo v trgovini zna bit fajn, sploh če nimaš neke hude izobrazbe in znanj, da bi delal kaj bolj specifičnega. Plače so tako tako, delovni čas tako veš kakšen je, ko veš kako določena trgovina posluje. Je pa ena stvar...večja kot je trgovina, bolj gre vse nekako "na izy" se mi zdi. Delat v eni majhni, po možnosti privat trgovini, kjer je šef vedno prisoten, je pomoje še najslabše. Seveda odvisno od šefa in odnosov v samem kolektivu. Ampak, jaz sem tak, da najraje delam "sam", brez da mi nekdo vseh 8h ali pač kolikor časa delaš, gleda čez ramo kaj, kje, kdaj in kako delam.

BaTeMaN ::

Preveri tudi postavko, prevoz na delo, malica, dodatek na delovno dobo, dopust, nadure, delovni čas,... možnost napredovanja... kolektivna pogodba je obupna.
less then zero

Blinder ::

To je ze skoraj sanjski job, da se lahko pol ure pogovarjas s stranko.

Mato989 je izjavil:

No to sicer ne drži... poznam primere ljudi ki enostavno ne zmorejo delat v trgovini...


Ker so zaposleni v taki trgovini malo cenjeni se od njih zahteva veliko veliko, in nekateri ne zmorejo toliko. Tisti bolj obupani pa vztrajajo :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mojsterleo ::

Plača v Hoferju je odvisna od kraja oz. poslovalnice. V Ljubljani imaš okrog 1300 bruto za 6 ur dela. Drugod je lahko kakšnega stotaka manj. Poslovodje od 1500 dalje.
Mercator ima solidne plače, spet odvisno mal kje delaš. Bolj švoh je Tuš, baje minimalc.

Mali voz ::

Tudi jaz slišim, da so najboljše plače v Hoferju, ampak a je kdo od vas tam že videl staro trgovko/trgovca? Jaz še ne, medtem ko mi v kakem Mercatorju, pa tudi Tušu, stalno streže kaka stara omica, ali na blagajni ali na delikatesi itd. V Hoferju te očitno par let fajn terajo in tudi dobro plačajo, potem pa odpustijo ali pa zaradi zgonjenosti odideš sam, in to s polovično delovno dobo in kam boš potem šel pri 40, starih se povsod otepajo, razen Mercator, Tuš, ki sta očitno zadnja postaja za tiste, ki do penzije vztrajajo v tem poslu.

A ni potem bolje že začeti tam, na izi oddelati nobrainer job, toliko, da imaš neko osnovno socialno varnost, ohraniti dovolj energije, da zraven odpreš popoldanski s.p., zaženeš kak svoj posel, in mogoče čez kakih 10-15 let greš povsem na svoje? Kaj menite?

WaterMemory ::

Sem bral clanke o tem, da naj bi bila trgovina DM (drogerie markt) zelo osredotocena na splosno dobro pocutje zaposlenih ter tudi strank pa tudi druzbe kot celote. Sicer nisem preverjal, ampak sem prebral dost komentarjev, da so zaposleni zelo osredotoceni na stranke, prijazni do strank, ustrezljivi, radi pomagajo in si vzamejo cas zate. Slisal sem tudi, da naj bi zaposleni imeli nagrade v obliki izdelkov, pa da imajo med delom zastojn sadje, sokove in kavo. Vsaj tako naj bi bila filozofija, ki jo je imel lastnik verige DM, zdaj jo je sicer nasledil njegov sin. Ampak nisem preverjal, je za preverit.

feryz ::

A to si prebral na jumbo plakatu, ali so ti letak vrgli v kaslc?

WaterMemory ::

To sem prebral na slovenskem mediju, ne vem ce je 24ur ali rtvslo, ko je umrl nekdanji lastnik dm verig trgovin. Pisalo je o tem, da je vso svoje premozenje, vec kot milijardo podaril v dobrodelne namene. Svojim otrokom pa ne. Torej se mu verjetno ni toliko slo za pohlep ampak je imel verjetno kak visji namen zraven, kajne? Vec je dal poudarka druzbi in manj dobicku. Berem komentarje, da jim je prodajalka svetovala izdelek, ki pa ni bil najdrazji iz trgovine, tak da ni samo dobicek vmes. Berem tudi, da je v trgovini vedno dost prodajalcev, da lahko koga kaj vprasas za mnenje in se ti posveti. Morda kaksni manjsi kraji nimajo, ampak na splosno sem dobil tak vtis, sicer nisem preverjal.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ti dam en hint? Dražji so izdelki, manjše so marže. Tako da niti pod razno ni trgovcem v interesu da ti prodajajo samo dražje zadeve.
Marže so kompleksna zadeva, ni tako enostavno, kot ti posplošuješ.

Vemo kaj vse Hofer naloži in da so tam zaposlene samo še medicinke, ker je tako fajn. V našem nisem videl še niti ene. Tistih par trgovk, ki so, so pa na robu živčnega zloma. Čeprav je vse kot v pravljici.

Mato989 ::

mojsterleo je izjavil:

Plača v Hoferju je odvisna od kraja oz. poslovalnice. V Ljubljani imaš okrog 1300 bruto za 6 ur dela. Drugod je lahko kakšnega stotaka manj. Poslovodje od 1500 dalje.
Mercator ima solidne plače, spet odvisno mal kje delaš. Bolj švoh je Tuš, baje minimalc.


Lahko kak vir za tole? Ker jaz imam kontra podatke... vsaj glede plače v Hoferju da je odvisna od lokacije trgovine oz. regije.

Mali voz je izjavil:

Tudi jaz slišim, da so najboljše plače v Hoferju, ampak a je kdo od vas tam že videl staro trgovko/trgovca? Jaz še ne, medtem ko mi v kakem Mercatorju, pa tudi Tušu, stalno streže kaka stara omica, ali na blagajni ali na delikatesi itd. V Hoferju te očitno par let fajn terajo in tudi dobro plačajo, potem pa odpustijo ali pa zaradi zgonjenosti odideš sam, in to s polovično delovno dobo in kam boš potem šel pri 40, starih se povsod otepajo, razen Mercator, Tuš, ki sta očitno zadnja postaja za tiste, ki do penzije vztrajajo v tem poslu.

A ni potem bolje že začeti tam, na izi oddelati nobrainer job, toliko, da imaš neko osnovno socialno varnost, ohraniti dovolj energije, da zraven odpreš popoldanski s.p., zaženeš kak svoj posel, in mogoče čez kakih 10-15 let greš povsem na svoje? Kaj menite?


V skoraj vsem imaš prav razen v enem... v Hoferju jim plačajo po novem polni delovni čas in jim šenkajo da delajo manj ur... tako da ti tudi v Hoferju čeprav delaš 30 ur teče doba za 40 ur...

HOFER je fajn če nimaš nobene izobrazbe končaš kakšno srednjo šolo (ekonomski tehnik) in da bi takoj pri 19tih dobil pri njih šiht in da zguraš ene 5 let in kaj prihraniš... drugače pa je baj kr muka delat tam, mam 3 bivše sošolke v lokalnem hoferju... saj plača je super ni kaj...pa regres tudi... samo je rekla ko pride po 6 urah domov tisti dan ji je komaj kaj več za delat kot neko hitro kosilo...

A ni potem bolje že začeti tam, na izi oddelati nobrainer job, toliko, da imaš neko osnovno socialno varnost, ohraniti dovolj energije, da zraven odpreš popoldanski s.p., zaženeš kak svoj posel, in mogoče čez kakih 10-15 let greš povsem na svoje? Kaj menite?


Težko je najt na izi no brainer job za 40 ur tedensko... jaz ko sem delal v trgovini 40 ur tedensko meni po 8 urah skakanja gor pa dol pa stanja ni blo doma pol več se za ukvarjat z popoldanskim s.p.jem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

WaterMemory ::

feryz je izjavil:

Ti dam en hint? Dražji so izdelki, manjše so marže. Tako da niti pod razno ni trgovcem v interesu da ti prodajajo samo dražje zadeve.
Marže so kompleksna zadeva, ni tako enostavno, kot ti posplošuješ.

Vemo kaj vse Hofer naloži in da so tam zaposlene samo še medicinke, ker je tako fajn. V našem nisem videl še niti ene. Tistih par trgovk, ki so, so pa na robu živčnega zloma. Čeprav je vse kot v pravljici.

Je kot v pravljici, ce se ti gre predvsem za ceno in cim vec prisparat, potem ja. Drgac pa ce zelis clovesko prijazno toplino in storitev pa je morda kaksna druga trgovina v prednosti. Hvala bogu, da so med nami taksni ljudje, ki jim ni prioriteta dobicek ampak usluga druzbi kot celoti. En izmed takih naj bi bil lastnik DM. Jaz osebno dam rajs denar takim. Vsak lahko svobodno odloca ce bo podpiral pohlep ali dobrodelnost. Pa nimam nic proti nobeni trgovini, sem tudi v teh, ki sparajo, kupoval. Vse ima svoje prednosti in slabosti.

WaterMemory ::

Delo v trgovini. Zdaj sem pogledal tudi stran na wikipediji za trgovino DM, ki jih je kar dost tudi pri nas. Na wikipediji pise, da je ideja ustanovitelja verig DM trgovin, g. Wernerja, da je dobro pocutje zaposlenih bolj pomembno od dobicka trgovine.
Dm-drogerie markt @ Wikipedia

Ce bi jaz iskal delo v trgovini, bi bil vesel tega napisanega na papirju. Zdaj je samo vprasanje, ce je tako tudi v praksi. bral sem komentarje na google maps, ko kliknes na posamezno DM trgovino,jih je vec v Sloveniji. Na splosno so zelo dobri komentarji in pohvale za zaposlene, razen par izjem, recimo v centru ljubljane je bilo nekaj pritozb, verjetno v casu turisticne sezone je prenatrpano s turisti in zaposleni ne dohajajo. Pa ena v manjsem mestu, kjer ni dovolj zaposlenih v trgovini. Drugac pa same pohvale.

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

Sam delam v računalniški trgovini in lahko povem da če me ni bi veselilo delo in to da se kaj sam naučim, bi že zdavnaj šel v proizvodnjo.Plače so tam višje, manj drkanja z strani raznih stranko in podobno.
So pa tudi dobre strani recimo da dobiš kak kos hardwerja v roke in testiraš zadeve za par jurjev brez da bi jih plačal. Sicer je tega malo, se pa najde.
Za delo v KATERIKOLI trgovini moraš imeti konjske živce. Včasih ti nekdo dvigne pritisk že zgodaj zjutraj in ne moreš nič, razen da prebrodiš čimbolj nasmejan čez dan, čeprav v tebi vre in bi najraje koga na gobec. Z punco oba delava v trgovini, ona je sicer vodja lokalnega Špara vendar obadva najraje vidiva če ne vidiva nobenega človeka čez vikend. Včasih ona tega ni razumela sedaj pa prav ona pravi da če bova doma ali da če hočem kam iti naj grem sam, da bi rada malo spočila živce od vseh ljudi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

IL_DIAVOLO ::

Mislim, da moras bit hud ekstrovert, ce ze ne kar malo odvisen od socialnosti. Mene recimo guzva in tecen folk grozno utruja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tilen03 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mislim, da moras bit hud ekstrovert, ce ze ne kar malo odvisen od socialnosti. Mene recimo guzva in tecen folk grozno utruja.

Mislim, da ima vsak, ki dela v trgovini, poln kufer ljudi po končanem dnevu in tednu. Pa nima veze kako hud ekstrovert si, preprosto zmanjka energije.

Saj vsi vemo, kdo največ kofetka in se šeta okoli... Ljudje, ki delajo v pisarni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

kriptobog ::

tilen03 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mislim, da moras bit hud ekstrovert, ce ze ne kar malo odvisen od socialnosti. Mene recimo guzva in tecen folk grozno utruja.

Mislim, da ima vsak, ki dela v trgovini, poln kufer ljudi po končanem dnevu in tednu. Pa nima veze kako hud ekstrovert si, preprosto zmanjka energije.

Saj vsi vemo, kdo največ kofetka in se šeta okoli... Ljudje, ki delajo v pisarni. :)


Kofetkas v pisarni za racunalnikom. Ker je redko kdaj cas za noralno spit kavo. Tako je bilo ko sem jaz delal. V kaki vecji socialisticni firmi in javni upravi pa verjamem, da vecji del sihta prekofetkajo.
Tki s takim misljenjem tudi mislijo, da ljudje v pisarnah nic ne delajo. Da sedijo 8ur, da mine siht.

WaterMemory ::

Ce je to res, kar se dogaja z nekaterimi trgovinami, ki dajo prednost dobremu pocutju zaposlenih in ne toliko dobicku, potem ce je to res, je to dokaz, da je lahko trgovina ZELO USPESNA tudi v takih prijaznih okoliscinah, kjer se boljse pocutijo vsi, tako stranke kot zaposleni pa na koncu tudi celotna druzba, ko je dobila vso premozenje lastnika trgovine v obliki donacije. A ni to boljse? Lepsi svet? A potem se da tudi biti uspesen na tak nacin? Zakaj drugi tega ne posnemajo? Jaz mislim, da je tudi lastnik, ki je osreceval druge, na koncu bil pri srcu bolj srecen, saj te osrecevanje drugih lahko zelo osrecuje. Kaj ti pomaga milijarda eurov, ce tega ne delis z drugimi. Sreca je lepsa, ce jo delis z nekom.

Mato989 ::

tilen03 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mislim, da moras bit hud ekstrovert, ce ze ne kar malo odvisen od socialnosti. Mene recimo guzva in tecen folk grozno utruja.

Mislim, da ima vsak, ki dela v trgovini, poln kufer ljudi po končanem dnevu in tednu. Pa nima veze kako hud ekstrovert si, preprosto zmanjka energije.

Saj vsi vemo, kdo največ kofetka in se šeta okoli... Ljudje, ki delajo v pisarni. :)


No tu se ne bom strinjal... sam sem delal v trgovini skoraj 3 leta... in sem sploh ko sem delal v centru se po šihtu na veliko družil z bejbami v gostilni (druge trgovine, pa kelnarce) sicer sem takrat bil mlad 2x letnik a vseeno, včasih smo v centru pili do 2 zjutraj... to so ble akcije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jocoj ::

Mato989 je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Plača v Hoferju je odvisna od kraja oz. poslovalnice. V Ljubljani imaš okrog 1300 bruto za 6 ur dela. Drugod je lahko kakšnega stotaka manj. Poslovodje od 1500 dalje.
Mercator ima solidne plače, spet odvisno mal kje delaš. Bolj švoh je Tuš, baje minimalc.


Lahko kak vir za tole? Ker jaz imam kontra podatke... vsaj glede plače v Hoferju da je odvisna od lokacije trgovine oz. regije.

Ljubljana
Po našem večstopenjskem plačilnem modelu osnovna bruto plača za 30 ur tedensko v 1. letu zaposlitve znaša najmanj 1.253,25 €/mesec. Vsako naslednje leto zaposlitve se bo vaša osnovna bruto plača samodejno zvišala, vse do zadnje, 6. stopnje, ko bo znašala najmanj 1.434,00 €/mesec. Poleg osnovne bruto plače sodelavcem izplačamo nadpovprečna regres in mesečno nadomestilo za prehrano ter prevoz na delo


ostalo
Po našem večstopenjskem plačilnem modelu osnovna bruto plača za 30 ur tedensko v 1. letu zaposlitve znaša najmanj 1.103,25 €/mesec. Vsako naslednje leto zaposlitve se bo vaša osnovna bruto plača samodejno zvišala, vse do zadnje, 6. stopnje, ko bo znašala najmanj 1.284,00 €/mesec. Poleg osnovne bruto plače sodelavcem izplačamo nadpovprečna regres in mesečno nadomestilo za prehrano ter prevoz na delo.

Tudi delovno dobo ne doplačujejo takoj, ampak po dveh letih, če se ne motim.

IL_DIAVOLO ::

WaterMemory je izjavil:

Ce je to res, kar se dogaja z nekaterimi trgovinami, ki dajo prednost dobremu pocutju zaposlenih in ne toliko dobicku, potem ce je to res, je to dokaz, da je lahko trgovina ZELO USPESNA tudi v takih prijaznih okoliscinah, kjer se boljse pocutijo vsi, tako stranke kot zaposleni pa na koncu tudi celotna druzba, ko je dobila vso premozenje lastnika trgovine v obliki donacije. A ni to boljse? Lepsi svet? A potem se da tudi biti uspesen na tak nacin? Zakaj drugi tega ne posnemajo? Jaz mislim, da je tudi lastnik, ki je osreceval druge, na koncu bil pri srcu bolj srecen, saj te osrecevanje drugih lahko zelo osrecuje. Kaj ti pomaga milijarda eurov, ce tega ne delis z drugimi. Sreca je lepsa, ce jo delis z nekom.


Pri financah se vsaka sreča konca. Na siht pa hodimo po kes, ne pa da se bomo imeli fajn.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Mato989 je izjavil:

V skoraj vsem imaš prav razen v enem... v Hoferju jim plačajo po novem polni delovni čas in jim šenkajo da delajo manj ur... tako da ti tudi v Hoferju čeprav delaš 30 ur teče doba za 40 ur...
A ti nimaš nobenega Hoferja blizu? V teoriji delajo 6 ur, v praksi pa ob 8 zvečer trgovina zapre, ob desetih pa še vedno luči gorijo in so avti na parkplacu. Takisto prvi pridejo v službo ob šestih zjutraj, čeprav se štacuna ob osmih odpre.
Če si v proizvodnji, prideš 5 pred šesto in greš 5 čez drugo. Če se bolj počasi preoblačiš.
Na eni strani leporečenje, na drugi pa delo, ki mora biti opravljeno in manjko ljudi. Lastnika nič ne briga, koliko ur imajo, ampak če je delo narejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

simonchelo ::

Če hodiš na šiht sam zaradi keša, potem je mogoče čas, da zamenjaš šiht. Dva prijatelja imata kariero v BigBangu, ju zanima tehnika, rada se pogovarjata z ljudmi in svetujeta, skratka idealen job za njiju, tudi če njiju vprašaš.

V življenju sem delal že vse živo, od dejansko dela za tekočim trakom, delo v recepciji, delo v IT podjetju, Pomoč na kmetiji (ja tudi pujsom sem kidal), in čisto vsako službo sem vzel čim bolj pozitivno, kot jo lahko. Sem bil pa mnenja, da ko se naveličam in mi je težko nekaj delati, neham oz. zamenjam šiht. Vedno si pa vsako službo kjer sem bil poskušam narediti zabavno. (so ql sodelavci, se lahko hecamo, se učim nekaj novega, pomagam ljudem...)
ciao

IL_DIAVOLO ::

Se se imas veliko za nauciti, ce se nisi dojel, da se na siht ne hodi cas preganjat. To lahko pocnem doma, ce mi nekdo položnice plača.

Ocitno si eden izmed tistih, ki mu je siht način življenja, ne pa nujen opravek da preživiš.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mali voz ::

Kaj pa terenska prodaja, ali je to še večja jeba ali ne, ker si bolj odvisen od samega sebe? Kolegica gre na razgovor za takšno delo, pravi, da jih še več iščejo, ni pa še dobila konkretne ponudbe in vseh pogojev.

Mato989 ::

simonchelo je izjavil:

Če hodiš na šiht sam zaradi keša, potem je mogoče čas, da zamenjaš šiht. Dva prijatelja imata kariero v BigBangu, ju zanima tehnika, rada se pogovarjata z ljudmi in svetujeta, skratka idealen job za njiju, tudi če njiju vprašaš.



To kar si napisal je, oprosti BULLSHIT... do zdaj še nisem našel človeka ki komaj čaka da lahko dela v trgovini in da je to idealen job in kaj jaz vem kaj še vse... tudi ta dva tvoja kolega... lahko sta nora navdušenca, ampak ne mi govorit da jim je tako fajn delat za vikend v trgovini... medtem ko drugi roštiljajo veni... pa ne mi govorit da komaj čakata inventure letne pa delne mesečne... pa ne mi govorit da sta noro presrečna ko jima zjutraj zvoni budilka in morata na šiht... skratka... ne, zelo malo je takih kot govoriš in dvomim da kdo v trgovini dela =)

Tudi jaz ki sem noro rad delal s tehniko... pa razstavljal PCje sem isto sovražil da moram v soboto it delat 12 ur v center strežt stranke, četudi sem oboževal moje delo z IT zadevicami... pač tako je... idealnega šihta ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Amdforce ::

Mali voz je izjavil:

Kaj pa terenska prodaja, ali je to še večja jeba ali ne, ker si bolj odvisen od samega sebe? Kolegica gre na razgovor za takšno delo, pravi, da jih še več iščejo, ni pa še dobila konkretne ponudbe in vseh pogojev.


Super. Ce si pripravljen delati po cele dneve.

tikitoki ::

WaterMemory je izjavil:

To sem prebral na slovenskem mediju, ne vem ce je 24ur ali rtvslo, ko je umrl nekdanji lastnik dm verig trgovin. Pisalo je o tem, da je vso svoje premozenje, vec kot milijardo podaril v dobrodelne namene. Svojim otrokom pa ne. Torej se mu verjetno ni toliko slo za pohlep ampak je imel verjetno kak visji namen zraven, kajne? Vec je dal poudarka druzbi in manj dobicku. Berem komentarje, da jim je prodajalka svetovala izdelek, ki pa ni bil najdrazji iz trgovine, tak da ni samo dobicek vmes. Berem tudi, da je v trgovini vedno dost prodajalcev, da lahko koga kaj vprasas za mnenje in se ti posveti. Morda kaksni manjsi kraji nimajo, ampak na splosno sem dobil tak vtis, sicer nisem preverjal.


Ljudje, ki nic ne pustijo lastnim otrok so sigurno dobrega srca.

WaterMemory ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

WaterMemory je izjavil:

Ce je to res, kar se dogaja z nekaterimi trgovinami, ki dajo prednost dobremu pocutju zaposlenih in ne toliko dobicku, potem ce je to res, je to dokaz, da je lahko trgovina ZELO USPESNA tudi v takih prijaznih okoliscinah, kjer se boljse pocutijo vsi, tako stranke kot zaposleni pa na koncu tudi celotna druzba, ko je dobila vso premozenje lastnika trgovine v obliki donacije. A ni to boljse? Lepsi svet? A potem se da tudi biti uspesen na tak nacin? Zakaj drugi tega ne posnemajo? Jaz mislim, da je tudi lastnik, ki je osreceval druge, na koncu bil pri srcu bolj srecen, saj te osrecevanje drugih lahko zelo osrecuje. Kaj ti pomaga milijarda eurov, ce tega ne delis z drugimi. Sreca je lepsa, ce jo delis z nekom.


Pri financah se vsaka sreča konca. Na siht pa hodimo po kes, ne pa da se bomo imeli fajn.

Zakaj pa ne oboje? Zakaj se omejevati ce ni potrebno? Ocitno so nekateri dokaz, da lahko. Sej ne recem, denar ok, ampak ne na prvem mestu. Zakaj clovek zeli denar? Zato, da se bo imel fajn, kajne? Zato, je pravilno, ce se da prednost dobremu pocutju pred denarjem.

Mike_Rotch ::

A ti nimaš nobenega Hoferja blizu? V teoriji delajo 6 ur, v praksi pa ob 8 zvečer trgovina zapre, ob desetih pa še vedno luči gorijo in so avti na parkplacu. Takisto prvi pridejo v službo ob šestih zjutraj, čeprav se štacuna ob osmih odpre.


Ja, trgovina je še vedno odprta, ampak zaposleni se vmes zamenjajo.

WaterMemory ::

tikitoki je izjavil:

WaterMemory je izjavil:

To sem prebral na slovenskem mediju, ne vem ce je 24ur ali rtvslo, ko je umrl nekdanji lastnik dm verig trgovin. Pisalo je o tem, da je vso svoje premozenje, vec kot milijardo podaril v dobrodelne namene. Svojim otrokom pa ne. Torej se mu verjetno ni toliko slo za pohlep ampak je imel verjetno kak visji namen zraven, kajne? Vec je dal poudarka druzbi in manj dobicku. Berem komentarje, da jim je prodajalka svetovala izdelek, ki pa ni bil najdrazji iz trgovine, tak da ni samo dobicek vmes. Berem tudi, da je v trgovini vedno dost prodajalcev, da lahko koga kaj vprasas za mnenje in se ti posveti. Morda kaksni manjsi kraji nimajo, ampak na splosno sem dobil tak vtis, sicer nisem preverjal.


Ljudje, ki nic ne pustijo lastnim otrok so sigurno dobrega srca.

Verjetno jim je zapustil ogromno ampak ne v obliki denarja. Tudi druge oblike stejejo bolj kot pa denar. Recimo, znanje, vzgoja pa dolocene vrednote. Med drugim pa jim je zapustil tudi vodenje trgovin, kar je tudi nekaj. Skratka zelo pameten mozakar, ki ve, da je za dolgorocno sposobnost potomcev bolj koristno, ce so aktivni in ustvarjajo naprej kot pa da iz njih naredi nekoristne lenuhe. Ce bi jim zapustil milijardo, bi bila vecja verjetnost, da bi jih pokvaril, saj ves, denar lahko pokvari cloveka. Se posebi, ce denar pride tako na izi. To je bil verjetno clovek z visoko zavestjo.

V-i-p ::

Mali voz je izjavil:

V Hoferju te očitno par let fajn terajo in tudi dobro plačajo, potem pa odpustijo ali pa zaradi zgonjenosti odideš sam, in to s polovično delovno dobo...

Tole pa ne bo držalo: Zaposlitveni model »HOFER (po)polni delovni čas« omogoča zaposlitev za polni delovni čas z dogovorjeno krajšo delovno obveznostjo. To pomeni, da HOFERjeve sodelavke in sodelavci dogovorjeno delajo krajši delovni čas, vendar so zaposleni za polni čas. Tako jim pripadajo pravice zaposlitve za polni delovni čas, šteje se jim polna pokojninska doba, pripada pa jim tudi polni regres, ki bo pri HOFERju v letu 2022 znašal 1.700 €.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

IL_DIAVOLO ::

Ja, če zdržiš 2 leti "treninga" haha :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

McClane ::

Tukaj se meša delo v klasičnih trgovinah in specializiranih. Delo še zdaleč ni isto in enakovredno.

Big Bang, Harvey ipd..če ti tehnika leži je tu lahko res tisto pravo svetovanje in prodaja, vendar imaš lahko na drugi strani mesečno kvoto prodaje in če jo ne dosegaš..no, razen tega da lahko zaslužiš minimalca si lahko tudi kmalu na listi za zamenjavo. Zakaj pa misliš da v Harveyu tako veselo lepijo na artikle nalepke kdo ti je "prodal" izdelek, pa čeprav ti ga je morda samo dal iz vitrine?

Hofer - tam delaš vse, od blagajne do peke in zlaganja. Lahko da delaš manj ampak, če misliš da je to delo easy...Lahko da ti blagajna ne štima in boš sam pač plačeval razliko ipd.. Na koncu dneva moraš imeti vse pospravljeno, na začetku pa pred odprtjem vse zloženo in napolnjeno. Dobra stvar je edino to, da se vse zlaga na kartone in ni tistih klasičnih polic kot v Sparu in Mercatorju.

Spar - delaš lahko samo na blagajni, pogojno ok, ker če ti ne štima blagajna boš vedno iz lastnega denarja plačeval razliko ali pa si klasičen trgovec, kar v prevodu pomeni da polniš police. Robe je na tone in če imaš zoprn oddelek si ga krepko nadrsal, sploh v večjih trgovinah. Pijače in čistila - to se vsi izogibajo in vsi samo čakajo da dobijo koga na te oddelke. Podobno tudi z sadjem in zelenjavo. Najlažji oddelki so kozmetika ali pa kaj podobnega ker pri ostalih res premetavaš kupe robe in si kar konkretno sesuješ križ. Odvisno od poslovalnice lahko delaš tudi mešano na blagajni in polniš police kar pomeni da boš ostal po koncu dela na blagajni in šel polnit svojo polico ker je prazna. Plača minimalec, seveda.

Za Mercator je dosti podobno kot Spar.. Stare trgovke imajo svoje "easy" police in novinci pokasirajo pijače in čistila.

Imaš potem tudi primere da so nekje prihajali pred uradnim začetkom izmene in polnili police potem pa so se šele "štempljali" in uradno začeli delati. Ali pa se odštempljali da so končali in šli nazaj polnit police. Tisti ki mislijo da prodajalec začne pet minut preden se uradno trgovina odpre, rečem lahko samo hahaha.. Da sploh ne govorim o inventurah.

Prijav za zaposlitev v tej branži praktično ni, oziroma kar jih tako ali drugače naberejo se vse v par mesecih zamenja ali pa da odpoved.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

simonchelo ::

Oki, pol sem pa očitno jest čuden... Jest rad delam. Ne glede na vrsto dela. Tudi v prostem času delam druge stvari. Sam sebe vedno vprašam če bi imel dovolj denarja da ne bi rabil hoditi na siht, kaj bi delal v prostem času, in potem to poskusim delat za preživetje. Trenutno imam siht ki je moj hobi. Je pa res da večina ljudi potem ne bi delala nič.
ciao

tilen03 ::

Aja, Eurospin je baje podoben Hoferju.

filip007 ::

Bratova punca dela na Petrolu pa ima vse od peke do WCja, če blagajna ne štima sta si razdelila vsak 25€ pa dala noter, ker je zmanjkalo 50€.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Mali voz ::

McClane je izjavil:

Tukaj se meša delo v klasičnih trgovinah in specializiranih. Delo še zdaleč ni isto in enakovredno.

Big Bang, Harvey ipd..če ti tehnika leži je tu lahko res tisto pravo svetovanje in prodaja, vendar imaš lahko na drugi strani mesečno kvoto prodaje in če jo ne dosegaš..no, razen tega da lahko zaslužiš minimalca si lahko tudi kmalu na listi za zamenjavo. Zakaj pa misliš da v Harveyu tako veselo lepijo na artikle nalepke kdo ti je "prodal" izdelek, pa čeprav ti ga je morda samo dal iz vitrine?

Hofer - tam delaš vse, od blagajne do peke in zlaganja. Lahko da delaš manj ampak, če misliš da je to delo easy...Lahko da ti blagajna ne štima in boš sam pač plačeval razliko ipd.. Na koncu dneva moraš imeti vse pospravljeno, na začetku pa pred odprtjem vse zloženo in napolnjeno. Dobra stvar je edino to, da se vse zlaga na kartone in ni tistih klasičnih polic kot v Sparu in Mercatorju.

Spar - delaš lahko samo na blagajni, pogojno ok, ker če ti ne štima blagajna boš vedno iz lastnega denarja plačeval razliko ali pa si klasičen trgovec, kar v prevodu pomeni da polniš police. Robe je na tone in če imaš zoprn oddelek si ga krepko nadrsal, sploh v večjih trgovinah. Pijače in čistila - to se vsi izogibajo in vsi samo čakajo da dobijo koga na te oddelke. Podobno tudi z sadjem in zelenjavo. Najlažji oddelki so kozmetika ali pa kaj podobnega ker pri ostalih res premetavaš kupe robe in si kar konkretno sesuješ križ. Odvisno od poslovalnice lahko delaš tudi mešano na blagajni in polniš police kar pomeni da boš ostal po koncu dela na blagajni in šel polnit svojo polico ker je prazna. Plača minimalec, seveda.

Za Mercator je dosti podobno kot Spar.. Stare trgovke imajo svoje "easy" police in novinci pokasirajo pijače in čistila.

Imaš potem tudi primere da so nekje prihajali pred uradnim začetkom izmene in polnili police potem pa so se šele "štempljali" in uradno začeli delati. Ali pa se odštempljali da so končali in šli nazaj polnit police. Tisti ki mislijo da prodajalec začne pet minut preden se uradno trgovina odpre, rečem lahko samo hahaha.. Da sploh ne govorim o inventurah.

Prijav za zaposlitev v tej branži praktično ni, oziroma kar jih tako ali drugače naberejo se vse v par mesecih zamenja ali pa da odpoved.


Hvala za ta info. Mene sicer zlaganje polic ne bi motilo, tudi tistih s pijačo in čistili, pač malo kvihtanja v službi namesto v fitnesu. Še najbolj zoprno bi mi bilo kako delo v mesnici ali ribarnici. Imata pa ravno Mercator in Tuš odprta delovna mesta v moji bližini, morda se prijavim in dobim izkušnje iz prve roke, če pridem zraven. To, da imaš delo pred nosom, je tudi prednost in lahko odtehta vsakodnevno vozakanje za 100-200 evrov več plače.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V katerih trgovinah so dobri poceni izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711011 (7496) mojsterleo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26642726 (11129) darkolord
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104043 (40501) zmaugy
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119872 (15370) GregiB
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255572 (40340) cholt45

Več podobnih tem