» »

Nakup fitnes naprave

Nakup fitnes naprave

;-) ::

Pozdravljeni,
večina časa, ki ga preživim v fitnesu je na stvareh, ki bi jih lahko imel doma in jih kupil 1x, ne pa da zapravljam vsak mesec po 50€ za karto + bencin + čas ki ga porabiš tja itd.

Zanima me kaj manjka taki napravi:
http://www.wellneo.si/fitnes-oprema/vec...



V kombinaciji z treningom na kolesu bodisi na prostem, bodisi sobnem ali orbitreku (za ogrevanje) mislim da bi bilo to vse kar potrebujem. Je tako ?

Najbolj me zanimajo pomanjkljivosti, ker mi je čudno da je toliko folka v fitnesu, naprave pa so tako poceni.
  • spremenil: ;-) ()

RazzorX ::

Ena izmed največjih bedarij, če misliš, da boš na tem naredil približno tisto kar se da v fitnesu.

turkx90 ::

Hmm...kašen program pa imas da bi ti to zadostovalo?

Mogoče če kupiš še bench klop utezi + 1 par bučk, bi se dalo opravit vredu trening, s tem pa si boš bol malo pomagal.

blackbfm ::

RazzorX je izjavil:

Ena izmed največjih bedarij, če misliš, da boš na tem naredil približno tisto kar se da v fitnesu.


Za rekreacijo oz. tok da se malo razmigaš je vseeno, razlika je samo da imaš v fitnesu načeloma več energije:P Za kakšno resno bildanje pa itak rabš 300 naprav.

;-) ::

Sem videl take, ki imajo iste uteži kot je za bench, sedaj pa ne najdem več,.klop že imam

turkx90 ::

Problem lahko nastane, da ti bo hitro premalo kg na napravi. Drugače pa imam sam doma bench klop, tekasko stezo, veslac, kolo, ene 150 kg utezi, 2 bucke, steper in še kaj bi se naslo, pa vseeno hodim v fitnes.

Doma hitro zgubis motivacijo.

pasaricsnoj ::

pozdravljen, en nasvet, če kopuješ napravo se najprej uprašaj koliko imaš doma prostora za konkreten fitness, nato koliko ti prinašajo finance in seveda najpomembneje, kje boš to vse nabavu...Najcenejši naslov je FS SPORT, tam lahko kupiš totalno vse, pa še svetujejo ti kaj in kako kupi...Jst imam svoj fitness doma in sem zato raskiru sobo 25m2 in določene naprave varim sam, ker točno vem kako je treba stvar kje izboljšat ali popravit.....Kar se pa tiče treningov, smo pa trije kolegi, ki si delimo stroške fitnes prehrane in skupaj treniramo 4x na teden....ja res je če daš za eno mašino + uteži, plus ročke in štange cca 600 eur, se ti definitivno splača imet svoj fitnes doma, ker konec koncev je to samo železo, ki se verjemi ne pokvari tako hitro...
:))

;-) ::

Hvala bom pogledal po FS Sport

pasaricsnoj ::

pa lepo treniraj in uživaj...:)

gendale ::

to temo smo že mel, to ni kul

kup si (v tem vrstnm redu)

olimpijsko palico + uteži (s tem lohk delaš večino koristnih vaj razen počepov, zgibov, bencha in dipsov)

stojala ali kletko za počepe

drog za zgibe (ne rabiš če maš kletko za počepe ker jih lahko delaš tud tam)

bench

vse ostalo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

OlyK ::

Poglejte tudi tukaj imajo ugodne fitness naprave

http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...


sam sem tukaj nabavil sobno kolo in klop...

;-) ::

Jaz sedaj orbitrek in kolo imam, glede naprave pa se še nisem odločil. Nevem...

Ramon dekers ::

nevem zakaj kupujete najcenejše jajca. Poglejte rajši za firme na bolhi, včasih so 50% cenejše kot v štacuni. Se splača.

thramos ::

gendale je izjavil:

to temo smo že mel, to ni kul

kup si (v tem vrstnm redu)

olimpijsko palico + uteži (s tem lohk delaš večino koristnih vaj razen počepov, zgibov, bencha in dipsov)

stojala ali kletko za počepe

drog za zgibe (ne rabiš če maš kletko za počepe ker jih lahko delaš tud tam)

bench

vse ostalo


Tole. Pa klop na začetku.

Gregor P ::

Poleg pomanjkanja motivacije doma, ti jo še dodatno zbije prirejanje naprave za vsako posamično vajo (pač da moraš napravo nemestiti v drugo lego, menjati uteži oz. prilagoditi težo ipd.); na fitnesu so pač naprave, vsaj običajno namenjene točno določeni vaji in ne izgubljaš sedaj časa in energije z nastavitvami, razen z utežmi ipd., in lahko bolj eficientno narediš več serij v krajšem času, brez da bi se še preveč ohladil med vajami.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

Gregor P je izjavil:

Poleg pomanjkanja motivacije doma, ti jo še dodatno zbije prirejanje naprave za vsako posamično vajo (pač da moraš napravo nemestiti v drugo lego, menjati uteži oz. prilagoditi težo ipd.); na fitnesu so pač naprave, vsaj običajno namenjene točno določeni vaji in ne izgubljaš sedaj časa in energije z nastavitvami, razen z utežmi ipd., in lahko bolj eficientno narediš več serij v krajšem času, brez da bi se še preveč ohladil med vajami.



motivacija je, zato ker nekje moraš dati 50 € mesečno, nekje pa samo celotni znesek cca 1000€ in imaš zadeve doživljensko. Če ni keša potem se spraviš tudi v domači fintes...

Ramon dekers ::

http://www.bolha.com/vadbene-klopi/kett...

tole imam že 5 let, zadeva se ne znuca, oz je večna...

;-) ::

Kak bi se sploh kaj uničlo na fitnes napravi, ne se hecat švasa aparat mam doma, zajle pa tud ni problem dobit, to pa je tud vse kar rabiš za kak izredni servis, mogoče še kak ležaj kje.

Ramon dekers ::

ne razumeš. NekaterE cheap variante so take da se začnejo skozi čas majat. Tega ne moreš popravit. Pri teh variantih je tudi problem ker je že sama konstrukcija napačna (se pravi tam kjer odložiš palico sta tista dva stojala preveč skupaj, tako da ti komolci ne pridejo v 90 stopinj). Sem probal neko spar varianto in ti povem da je bolje da sam sestaviš kot pa da imaš ta jajc.

_IKE_ ::

eno vprašanje morda malce butasto a vseeno: kako pa je z nosilnostjo tal v primeru da si doma v bloku in ker imaš pač eno sobo prosto, noter pa kletko za počepe v kateri delaš počepe z recimo 250 kg uteži + lastna teža recimo 100kg + teža kletke ( predvidevam da verjetno okoli 80-100kg).

Obstaja verjetnost da boš šel sosede "pogledat" ?

detroit ::

nism bral ostalih postov, ampak tega si NE kupi. Sm kupu za ene 75k sitov in prodal za 100€ ko so ravno evri prišli ker je bil žalosten kupček dreka, sj ni tolk slabo samo recimo benč in par kilc je 100x boljš. Sam imam kettler delta rablenga dobiš za džabe nov je okol 450€. Rabiš potem še easy bar in navadno palco par ročk in par uteži in si zmagal. Potem pa samo še cajt, če že premoreš voljo.
Skero

Phoebus ::

Po mojem ni variante- pomisli, kakšna je obremenitev tal na dnu pogradov, regalov in podobnih reči z relativno majhnimi nogami
Bi si pa izposodiul temo, ker se na to prav nič ne spoznam.

Če bi si omislil neko eliptično kolo (orbitrek) da se malo razgibam ob zimskem mrazu, kaj se kupuje za zmerno in občasno domačo uporabo? Cenovni razpon je, kot vidim na bolhi, ohohohoholala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

ameba ::

Jst bi ti tko priporoču. Kupiš si bench klopco. Ročke z možnostjo poljubne kilaže ( 10-30kg, ter neki velzga da boš lahko delal prsa, ter vaje za hrbet ( 40-50kg ) ), ter kupiš si medvratni drog.
Več ne rabiš za doma. Z ročkami opraviš vaje za biceps, triceps. rame, noge, tudi hrbet. Ko bom nehal hoditi na fitness, si bom definitivno privoščil to kar sem napisal.
Drugače pa imaš na BITu letno celodnevno karto za 350€, pa si sam izračunaj koliko pride to na mesec :-)

OlyK ::

Nabavi si eno klop kot je npr. ta http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...


Zraven pa npr. set uteži

http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...


Če imaš na razpolago več denarja pa si nabavi kakšno večjo napravo (seveda rabiš tudi prostor
)

http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...



Morem povedati, da je Kettler preizkušena kakovost in je reslično kvaliteten....

detroit ::

povdarjam vse kar ni prostostoječe (ala ta link gor ki kaže benč z nekimi obešali za vlečt:D) ti krepi samo eno skupino mišice ker ne loviš "ravnotežja". Vzami kak kettler delta rabljen z utežmi (jst na tvojem mestu spet ne bi jemal za 100€ 50kil uteži, razen če si pansy:P). Moj primer mislim da sem dal okoli 250€ ravno za rabljeno delto, en navaden bar in en ez bar, ki sem ga sam kupil, in kilažo okoli 120+kg. Men zadostuje sm jst sm pansy in rabim samo za oblikovanje telesa do neke mere.

sorry olyk negiram malo tvoje izjave:P
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Ramon dekers ::

OlyK je izjavil:

Nabavi si eno klop kot je npr. ta http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...


Zraven pa npr. set uteži

http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...


Če imaš na razpolago več denarja pa si nabavi kakšno večjo napravo (seveda rabiš tudi prostor
)



http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema...



Morem povedati, da je Kettler preizkušena kakovost in je reslično kvaliteten....


kettler se ne znuca, zadeva res drži. Masivno ogrodje, ne samo neke votle palčke in skupaj dano samo da drži kot tista naprava zgoraj.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ima kdo tole čisto slučajno?
Dela? Ali se vse uvija, škripa in cvili.. Cena je sumljivo nizka :P
http://www.electronic-star.si/Klarfit-R...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

boris82 ::

Pomoje če si bolj v začetni fazi je najbolje da za začetek delaš vaje "s svojo težo" in si privoščiš še kak poceni pripomoček npr. Kettlebell, če si po nekaj mesecih še vedno vztrajen pa investiraš v kakšno boljšo zadevo. Da se izogneš slabi investiciji (kupiš nekaj za več denarja potem pa se naveličaš po parih tednih).

Kolega je kupu mislim da enega izmed teh http://www.fitnesshop.si/fitnes-naprave pa ga res ful uporablja že več kot leto - v takem primeru se investicija počasi povrne. Rabiš pa plac in seveda velik volje... :9

FTad ::

Nasvet: ne kupit naprave za fitnes! Enostavno se ne splača. Če želiš celostno opravit trening moraš enostavno it v fitnes.

Za začetnika vaje z lastno težo niso ustrezne. Če želiš ustrezno dobro oddelat vaje za hrbet ali prsa, ti prej omagajo roke, preden narediš ustrezno "škodo" ciljnim mišicam.

mulc007 ::

Jaz bi raje pogledal za rabljenimi stvarmi. Če je močno narejena fitnes naprava se nima kaj pokvarit. Uglavnem je treba kaj nastavit in pa kakšna malenkost. Folk ima velke oči in kupi, potem pa ko vidi da je treba tud švicat se pa naveliča in jim par let stoji doma kot novo.

paraboŁa ::

Za začetnika vaje z lastno težo niso primerne. Dude stop bullshitting :). Če imaš namen trenirat doma, si kupi barbell, nekaj uteži, drog za dvigovanje ali kroge. Kombinacija tega, plus vadbe z lastno težo je ubitačna. Poglej kakšni so ljudje, ki se ukvarjajo s streetworkoutom...če temu dodaš še nekaj vaj, ki zadenejo več mišičnih skupin (počepi z utežmi, mrtvi dvig...), si zmagal. Krogi pa tako ali tako ubijejo zgornji del telesa.

Tilen ::

Za pomoč pri vajah z lastno težo si lahko kupite tudi gumo za protiutež.

http://www.ebay.co.uk/itm/Resistance-Ba...

S tem bo bistveno lažje začeti.

 1

1



413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

FTad ::

paraboŁa je izjavil:

Za začetnika vaje z lastno težo niso primerne. Dude stop bullshitting :). Če imaš namen trenirat doma, si kupi barbell, nekaj uteži, drog za dvigovanje ali kroge. Kombinacija tega, plus vadbe z lastno težo je ubitačna. Poglej kakšni so ljudje, ki se ukvarjajo s streetworkoutom...če temu dodaš še nekaj vaj, ki zadenejo več mišičnih skupin (počepi z utežmi, mrtvi dvig...), si zmagal. Krogi pa tako ali tako ubijejo zgornji del telesa.



No daj mi razloži, kako lahko en začetnik (suh/debel) lahko naredi 10 pull-upov, 10 dipsov, kaj šele vaje na krogih, brez da bi se mu roke prej utrudile in bo kvalitedno zadel ciljno mišično skupino?

iso2000 ::

FTad je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Za začetnika vaje z lastno težo niso primerne. Dude stop bullshitting :). Če imaš namen trenirat doma, si kupi barbell, nekaj uteži, drog za dvigovanje ali kroge. Kombinacija tega, plus vadbe z lastno težo je ubitačna. Poglej kakšni so ljudje, ki se ukvarjajo s streetworkoutom...če temu dodaš še nekaj vaj, ki zadenejo več mišičnih skupin (počepi z utežmi, mrtvi dvig...), si zmagal. Krogi pa tako ali tako ubijejo zgornji del telesa.



No daj mi razloži, kako lahko en začetnik (suh/debel) lahko naredi 10 pull-upov, 10 dipsov, kaj šele vaje na krogih, brez da bi se mu roke prej utrudile in bo kvalitedno zadel ciljno mišično skupino?

Za pull-upe si da stol pod noge in štarta iz položaja , kot bi klečal - noge na stolu, med dvigom si pomaga z nogami.
dipsi podobno, spustiš se do konca dol, noge stegnjene pred sabo in se dvigaš. Lahko pa celo štartaš s pokrčenimi nogami (podobno kot bi čepel) in je še lažje.

Lp

Primer:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

thramos ::

Preden nima dovolj moči v rokah, itak nima smisla "ciljat mišičnih skupin. ". Oziroma drugače rečeno, če boš z programom za celo telo z lastno težo lezel proti 10 ponovitvam pullupov ipd. boš tako ali tako najbolj enakomerno razvijal celotno telo.

ninjaxx ::

Priporočam nakup bench klopce, ravne klopce, droga, ročk, ter vsaj 100kg kolutov. Pri dead liftu boš hitro dosegel 100kg, potem pa dokupi uteži. Sam sem začel v fitnesu in po treh letih sem se odločil trenirati doma.

iwch ::

V kleti v hiši bi si rad opremil en tak mali fitnes... Trenutno imam edino klop za vadit, kolo, par uteži in pa kettleballe. A ima mogoče kdo izkušnje s temi ˝multifukcijskimi˝ fitnes napravami? :) Kako je kaj z vzdržljivostjo - gledal sem jih tukaj http://www.fitnesshop.si/fitnes-naprave, sicer niso ne vem kako ugodne, ampak vseeno nočem kupit najcenejše, da se mi ne bo čez en mesec že cela razmajala. Jih mogoče kdo od vas uporablja, na kaj moram biti pozoren pri nakupu oziroma ali je mogoče sploh smotrno takšno napravo kupovat, če ne gre za neko profi zadevo :) Vsak info dobrodošel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iwch ()

note3 ::

iwch je izjavil:

V kleti v hiši bi si rad opremil en tak mali fitnes... Trenutno imam edino klop za vadit, kolo, par uteži in pa kettleballe. A ima mogoče kdo izkušnje s temi ˝multifukcijskimi˝ fitnes napravami? :) Kako je kaj z vzdržljivostjo - gledal sem jih tukaj http://www.fitnesshop.si/fitnes-naprave, sicer niso ne vem kako ugodne, ampak vseeno nočem kupit najcenejše, da se mi ne bo čez en mesec že cela razmajala. Jih mogoče kdo od vas uporablja, na kaj moram biti pozoren pri nakupu oziroma ali je mogoče sploh smotrno takšno napravo kupovat, če ne gre za neko profi zadevo :) Vsak info dobrodošel...


Jaz jo imam doma ze dobro leto na njej vadim skoraj vsak dan in je top.Če imaš res močno voljo si jo kupi,če ne se bos kmalu navelical.
imam pa tole(priporocam!!!!)kvaliteta naprave je odlična za ta denar mislim da je ne bos dobil nikjer.

https://www.intersport.si/shop/fitnes-i...

iwch ::

Se pravi po enem letu še drži skupaj :) no bom potem še danes malo pogledal po trgovinah pa da vidim kaj se še kaj dobi...

mgermo ::

Ne kupit multifunkcijske. Benč + štanga + uteži. To je to.

njyngs ::

Ena navadna olimpijska palica brez kakršnihkoli uteži stane 200 eur, medtem ko ta naprava stane 300 eur. You do the math.

Domač fitnes s takimi multifunkcijskimi napravami je učinkovit ravno toliko, kot dietna kola v mcMeniju.

MostWanted ::

mgermo je izjavil:

Ne kupit multifunkcijske. Benč + štanga + uteži. To je to.


točn tk!

jaz imam klop z 7 nakloni in 2 negativnima naklonoma, na eni strani imam nadtavek za noge , plus ročke ker mi je z temi bolje benčat. z štango pa delam kakšna veslanja, za rame in roke. tele naprave so za en k. dodaš še nadtavek v strop ali steno pa štemaš, ko ti je premalo si okoli trebuha obesiš kolute ali nahrbtnik.

c3p0 ::

Palica z navoji pa pride okoli 20-30€. Meni že par let dobro služita ravna in EZ.

jusv ::

Še en glas proti "multifunkcijskim" napravam. Rabiš štango, kletko ali stojalo (za počepe) ter klopco (lahko z nastavljivim delom).

Priporočam tudi štango za pullupe in kak box za box jumpe.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

iwch ::

Ok, vidim, da je večina proti. Torej odpade tak nakup in grem potem v druge variante, benč pa bo še malenkost počakal...

Verjetno bi potem res služila kot kakšno stojalo ;)

Fuks ::

Sam sem si pred kratkim uredil fitnes v majhni kleti in zaenkrat sem zelo zadovoljen. Kupil sem kletko, štango, ter klopco (ki ima še tisti del za meča, leg-extensione itd.) in seveda uteži ter nastavljive ročke. Praktično ne pogrešam čisto nič drugega. Edina razlika glede na fitnes je, da je nekoliko več prilagajanja, ker imam manj palic itd.

Heisenberg ::

Tole http://www.olimpus-shop.si/multifunkcij... imam od leta 2010 in ne zamenjam za nič!Sicer je starejši model od tega ki se sedaj prodaja, ampak definitivno vredno vsakega €. Začetni strošek je kar precejšen, samo na dolgi rok je bila to dobra odločitev!
+ seveda proste uteži in razni manjši pripomočki in imam vse kar ima fitnes, s tem da se ne rabim ukvarjati s čakanjem na prosto mesto, smradom ipd... :)

Sharp999 ::

Da ne odpiram nove teme. Zanima me, katera fitness naprava je najboljši približek hoje v hrib ?

ginekk ::

Orbitrek. :D

IcyFox ::

Sharp999 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme. Zanima me, katera fitness naprava je najboljši približek hoje v hrib ?

Verjetno kak stairmaster, da simuliraš hojo navzgor, drugače načeloma tudi tekaška steza kjer pač dvigneš naklon (oboje sicer postane silno dolgočasno če to dalj časa izvajaš)
 d

d



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oprema domačega fitnesa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
15522143 (11306) blackbfm
»

Fitness naprava (vse v enem)

Oddelek: Loža
377516 (4871) thramos
»

Fitnes bench klop

Oddelek: Loža
82472 (2112) Andy123
»

Fitnes naprava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921220 (18200) BlueBerry

Več podobnih tem