» »

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju

Tear_DR0P ::

Naletel sem na tri primere in v vseh so se za izdelavo živila z blagovno znamko trgovske verige uporabljale bistveno slabše surovine - celo take, ki jih tisti proizvajalci nikoli ne uporabljajo za živila pod lastno blagovno znamko

a to lahko s čim podkrepiš, al samo malo blato mečeš naokrog?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

rejven ::

jaz kupujem samo v mercatorju. Glavni razlog je, da ga imam pri roki, druga stvar pa je, da hočem jest izdelke, ki sem jih navajen. Enostavno mi ne odgovarjajo izdelki, ne jagurti ( ok zdej majo tudl slo kot vidim ), salame, tune, ni piva itd... Rajš par € več pa jem tisto kar hočem.

driver_x ::

Tear_DROP: ne vem, kakšne podkrepitve pričakuješ, saj se gre za stvari, ki sem jih videl na lastne oči ali so mi jih povedali tisti, ki to delajo. Tudi ne bom povedal za katere primere proizvajalcev ali trgovske verige gre, saj bi s tem zlorabil zaupanje poslovnih partnerjev in znanca, ki so mi omogočili dostop do tega ali mi to povedali. Oglasil sem se le zato, ker je nekdo trdil, da imajo izdelki z blagovno znamko samo drugo nalepko, ker pač poznam tri primere, da temu ni tako - tudi tisti ki je postavil trditev o spremenjenih nalepkah ni predložil pisnega dokaza. Poleg tega mi je tudi vseeno, če mi verjameš in kaj kupuješ. Jaz tistemu, ki je govoril o nalepkah verjamem, saj sklepam, da vse trgovske verige ne ravnajo v vseh primerih enako.

gruntfürmich ::

Tear_DR0P je izjavil:

Naletel sem na tri primere in v vseh so se za izdelavo živila z blagovno znamko trgovske verige uporabljale bistveno slabše surovine - celo take, ki jih tisti proizvajalci nikoli ne uporabljajo za živila pod lastno blagovno znamko

a to lahko s čim podkrepiš, al samo malo blato mečeš naokrog?


pa sj je že laiku jasno, da določene stvari nimajo enakega okusa. ni potrebno biti expert za te zadeve. pa tudi ne pretirano bister da veš, da je izredno enostavno spremenit recepturo za določene zadeve, pa je takoj lahko cenejše za tiste velike parazite ki se pogajajo za vsak cent...:D
manj se da kvalitetnih sestavin in več polnil in nekvalitetnih nadomestkov, pa je stvar cenejša. tako pri hrani, kozmetiki...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mihec87 ::

Kar pa ne pomeni avtomatsko da če je stvar dražja je zato boljša.Kaj če je trgovec požrešen in kupi tapocen robo pa nariba maržo in zaigra na karte "bote pa ja tole kupli ko je domače"..

Tear_DR0P ::

driver_x je izjavil:

gre za stvari, ki sem jih videl na lastne oči ali so mi jih povedali tisti, ki to delajo. Tudi ne bom povedal za katere primere proizvajalcev ali trgovske verige gre, saj bi s tem zlorabil zaupanje poslovnih partnerjev in znanca, ki so mi omogočili dostop do tega ali mi to povedali.

hehe - torej ti z blatenjem svojih poslovnih partnerjev skrbiš za njihov ugled. bravo. sprašujem te zaradi tega, ker sem jaz slišal drugače. slišal sem, da v mlekarni celeia samo pakungo menjavajo, polnijo pa iste vsebine v vse pakunge, ker jim je menjava surovin predraga. kaj naj zdaj? verjamem nekomu s foruma, ali svojim kolegom s polnilnice?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gruntfürmich ::

menjava surovin je morda predraga v specifičnih pridelovalnih postopkih. ponavadi pa je menjava sestavin samo vsutje drugega žakla v posodo. in to ni nikoli predrago...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

driver_x ::

Tear_DROP: očitno me nisi razumel: moji poslvni partnerji in znanec so proizvajalci živil, ki pač za enega trgovca proizvajajo cenejše izdelke na ta način, da jih naredijo iz slabših surovin. Kje je bilo tukaj kakšno blatenje? Jaz v tvoji mlekarni nisem bil, ti pa verjamem, da tam surovin ne menjujejo. V enem od mojih primerov pa že itak izdelujejo iz surovin treh različnih kakovosti, za omenjeno blagovno znamko pa so uporabili surovine, ki jih sicer v svojih izdelkih ne bi niti za najnižjo klaso. Če ti iz edinega primera, ki ga poznaš, sklepaš, da vsi delajo na enak način, potem vsekakor raje verjemi svojim kolegom.

thramos ::

V katerem primeru pa imajo višjo maržo? Pa ne da takrat, ko gre za lastno blagovno znamko?

Le kakšen motiv bi morali imeti, da bi naokoli razlagali, da gre pri 50 % cenejšem izdelku za enakovredno kakovost ...

Dražji izdelki so vedno kvalitetnejši, častna ...

mihec87 ::

thramos je izjavil:


Dražji izdelki so vedno kvalitetnejši, častna ...


Izreče prodajalec z osladnim nasmehom...

Takoj ko gre zadeva čez roke drugega se zraven obesi % provizije..
Vemo za koliko odkopuje mercator mu jogurt od mlekarne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

driver_x ::

mihec87 je izjavil:

Vemo za koliko odkopuje mercator mu jogurt od mlekarne?


Tudi če bi vedel, ti ne bi kaj dosti pomagalo, ker ne veš, koliko ima Merkator stroškov s tem, da tisti jogurt spravi do kupca.

Za nas bi bilo verjetno dražje, če bi se morali po pivo peljati v Laško, po makarone v Mlinotest in po jogurt v Ljubljanske mlekarne.

mihec87 ::

Stroškov ima verjetno lih ene toliko kot hofer ali kakšna podobna trgovina,če pa ne zmorejo zoptimizirat pa jebi ga..

Hočem povedat da dražje ne pomeni nujno boljše oz kakovostno...

Tear_DR0P ::

driver_x je izjavil:

Tear_DROP: očitno me nisi razumel: moji poslvni partnerji in znanec so proizvajalci živil, ki pač za enega trgovca proizvajajo cenejše izdelke na ta način, da jih naredijo iz slabših surovin. Kje je bilo tukaj kakšno blatenje?

imaš prav. to ni blatenje, ker nisi nikjer omenjal ničesar konkretnega. še vedno pa pač nihče ne more vedet kaj pišeš, ker ni nič konkretnega, samo da ti že veš, da nekdo uporablja slabše surovine za trgovčevo blagovno znamo.

driver_x je izjavil:

Če ti iz edinega primera, ki ga poznaš, sklepaš, da vsi delajo na enak način, potem vsekakor raje verjemi svojim kolegom

nah - ne gre za edini primer ki ga poznam in se ni potrebno bati, da sklepam samo na podlagi enega primera. meni je tale tema tako in tako absurdna, ker so ljudje ugotovili da obstaja diferenciacija trgov :D kot da še nikoli niso videli, da branjevka na tržnici na češnje v enaki gajbici iz makedonije, kot jo imajo vsi ostali tam, napiše "Goriške sladke češnje" in jih uspešno prodaja pol evra dražje :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Racko ::

Nadaljujem:

jalovec09 je izjavil:

Če ste pametni začnite kupovat tam, kjer so cene najnižje in je kvaliteta vseeno boljša od Mercatorja.

Če ste pametni, kupujte tam, kjer boste s svojim denarjem spodbujali slovensko živilsko industrijo in slovenske trgovce.

IMHO je za državljana RS ceneje kupiti pol evra dražji jogurt iz Ljubljanskih mlekarn v Mercatorju, kot cenejšega iz XY GmBH v Hoferju.
IMHO je to ceneje tudi takrat, ko v Mercatorju za jogurt istega (slovenskega) proizvajalca daš pol evra več kot v Hoferju.

Brane2 ::

Zakaj hudiča bi bilo to ceneje ?

Kako ti veš, da denar slovenske trgovine ostaja v sloveniji in se recimo ne pere na Cipru ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

gendale ::

jaz kupujem tam kjer je najboljše razmerje med ceno in kvaliteto za nek določen cenovni razred
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

IceIceBaby ::

IMHO je za državljana RS ceneje kupiti pol evra dražji jogurt iz Ljubljanskih mlekarn v Mercatorju, kot cenejšega iz XY GmBH v Hoferju.
IMHO je to ceneje tudi takrat, ko v Mercatorju za jogurt istega (slovenskega) proizvajalca daš pol evra več kot v Hoferju.


BS. Nekaj razlogov zakaj:

- Veliko proizvodov v Hoferju in Lidlu je Slovenskih
- Praktično vsi zaposleni so slovenci
- Tudi ogromno podizvajalcev je slovenskih.
- Hoferji in Lidli so podjetja, registrirana v Sloveniji, davke plačujejo Sloveniji.
- Kot je omenil Brane, ni nujno da Mercator ne skriva denarja po davčnih oazah, zelo očitno pa je, da je bil že večkrat molzna krava za različne politične opcije.
- Če se gremo EU potem naj bo tudi kakšna blagajna skupna. Teoretično lahko dobimo nazaj tudi denar, ki ga v EU prispevajo tuja podjetja.
...

Mene pri kupovanju ne zanima koga s tem spodbujam. Jogurt bom kupil zato, ker ga rabim, ne zato, da bom s tem subvencioniral nekoga.

Pithlit ::

Racko je izjavil:

Če ste pametni, kupujte tam, kjer boste s svojim denarjem spodbujali slovensko živilsko industrijo in slovenske trgovce.

Slovenske industrije nimam nobenega problema podpirat.

Problem imam s slovenskimi trgovci.

Dokler me Mercator 'nateguje' s svojimi maržami pač tam ne bom kupovala. Ti dam primer. Mleko mlekarne planika... jaz ga dobim po 0.75EUR/liter. Mercator mi ga hoče prodat za malenkost več kot 1EUR.

Poleg tega Hofer in EuroSpin (pa verjetno tudi drugi diskonterji) ponujajo kar nekaj slovenskih izdelkov.

Moti me tudi to, recimo, da so nekateri slovenski izdelki (recimo Fructalovi sokovi, Laško pivo... pa še kaj se najde) bistveno cenejši v Italiji kot pri Naših trgovcih. Zakaj bi se pustila nategovat če mi ni treba?
Life is as complicated as we make it...

noker ::

Ta topic je podoben tistemu, "je boljši Audi ali BMW?"
Ne me smejat, ampak brez cen nima prave teže. Torej, če hočete iz te teme narest kaj uporabnega, sestavljajte seznam z (enakimi ali vsaj zelo podobnimi) artikli, npr. "jogurt LM - Hofer 1 EUR, Merc 1,20 EUR" in podobno.

Je pa res, če gledam overall, da je pri masovnih nakupih (zadovoljive/dobre kvalitete izdelkov) najcenejši Leclerc. Preverjeno. In ja, za 1 EUR ne bom prevozil 50 km v eno smer, za 20 pa že (torej bom kupil vse, kar potrebujem in sicer v enem šusu, ne pa hodil tja vsak dan po kg kruha. Tega bom kupil pač na poti iz službe v najbližjem Mercu/Lidlu/U name it trgovini).

jalovec09 ::

danes sem slučajno imel malo več časa in sem šel v Mercator pogledat nekaj hrane ter še v Hofer, pa dajem samo za primer, tuna v Hoferju najcenejša stane 55 evrov je v Mercatorju je bila še pomojem par mesecev nazaj 0.99 evra, danes vidim ceno skoraj 1.40 evrov, tud pri kakavu je ista zgodba, v Mercatorju stane 4.20 evra za 800g v Hoferju 2 evra. Mislim meni je to že na meji gluposti, da so tako velike razlike, nebi rekel, če bi bila v Mercatorju tuna 70-80 centov, ne pa skoraj 3x dražje.
Ne vem pa kako je z Lidlom, ker mi ni všeč njihova roba.
Tuš in Špar ne omenjajte v tej temi, ker je tema samo Mercator vs Hofer/Lidl.

Mi hodimo osn.hrano iskat v Mercator, ker je vseeno kje se kupi, so cene vse tam tam (moka, cukr, olje, kis, sol, ...), ampak ko hočeš kej druzga še kupt pa Hofer pride na vrsto.

fosil ::

Povej še katere blagovne znamke si primerjal.
Pa mimogrede, tista najcenejša tuna v hoferju je za bruhat.
Tako je!

energetik ::

Mimogrede, pusta skuta (500g Mercator znamka) je v Mercatorju cenejša kot v Hoferju.

noker ::

fosil je izjavil:

Pa mimogrede, tista najcenejša tuna v hoferju je za bruhat.


Iz Lidla prav tako. Pa iz Merca najcenejša (verjetno !) tudi.

energetik ::

Aa, Mercatorjeva najcenejša tuna je OK. Večji kosi in manj slana kot npr. Rio Mare. Za Hoferjevo sem pa že napisal, da je ne kupim več. Sem jo probal, 2x v razmiku pol leta, pa je bila obakrat ogabna. Je končala kot mačja hrana.

Pithlit ::

noker je izjavil:

Ne me smejat, ampak brez cen nima prave teže. Torej, če hočete iz te teme narest kaj uporabnega, sestavljajte seznam z (enakimi ali vsaj zelo podobnimi) artikli, npr. "jogurt LM - Hofer 1 EUR, Merc 1,20 EUR" in podobno.

Moj primer ti ni dovolj?

Ne vem sicer točno koliko stane laško pivo... lahko pa pogledam ko bom naslednjič šla po nakupih v Italijo.

Je pa, recimo, Barilla v Italiji ubogih 0.77EUR (Mercator čez 1EUR). Pri Nutelli je razlika za skoraj 2EUR/kilo.

Sicer priznam. Niso enaki izdelki. Pri nas imajo sicer isto ime... so pa bolj kot ne drugorazredni (Barilla delana pri nas, Nutella na poljskem...). So pa razlike pri sadju in zelenjavi že banalno velike (kila motovilca pri nas: 8EUR in več; v It: 4EUR.. recimo). Izvor je pa več ali manj isti.
Life is as complicated as we make it...

Racko ::

Brane2 je izjavil:

Zakaj hudiča bi bilo to ceneje ?

Kako ti veš, da denar slovenske trgovine ostaja v sloveniji in se recimo ne pere na Cipru ?

Dobiček Mercatorja se zagotovo ne pere na Cipru.

IceIceBaby je izjavil:


- Veliko proizvodov v Hoferju in Lidlu je Slovenskih

Še več in hkrati večina pa neslovenskih.

IceIceBaby je izjavil:


- Praktično vsi zaposleni so slovenci

Drži. Če že obiščem Hofer/Lidl me ob odhodu redno zapeče cmok v grlu, ker je nesorazmerje med količino dela in številom zaposlenih na izmeno tako očitno. Pustimo rdeče trakce zaenkrat ob strani.

IceIceBaby je izjavil:


- Hoferji in Lidli so podjetja, registrirana v Sloveniji, davke plačujejo Sloveniji.

Drži, vendar čisti dobiček na koncu verige ne gre v roke slovenskih potrošnikov/investitorjev.

IceIceBaby je izjavil:


- Če se gremo EU potem naj bo tudi kakšna blagajna skupna. Teoretično lahko dobimo nazaj tudi denar, ki ga v EU prispevajo tuja podjetja.

V enaki meri kot če ga obrnemo lokalno, sigurno ne.

IceIceBaby je izjavil:


Jogurt bom kupil zato, ker ga rabim, ne zato, da bom s tem subvencioniral nekoga.

Well, you missed the point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Racko ()

gendale ::

energetik je izjavil:

Aa, Mercatorjeva najcenejša tuna je OK. Večji kosi in manj slana kot npr. Rio Mare. Za Hoferjevo sem pa že napisal, da je ne kupim več. Sem jo probal, 2x v razmiku pol leta, pa je bila obakrat ogabna. Je končala kot mačja hrana.

kjero si pa probu?

v vodi al v olju?

tista v olju res ni za nikamor

una v vodi je pa kot vse ostale

pa moja mačka ma tud rada tuno :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Brane2 ::

Racko je izjavil:


Dobiček Mercatorja se zagotovo ne pere na Cipru.


Zakaj ? Ker nam ti to zagotavljaš ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

IceIceBaby ::

Dobiček Mercatorja se zagotovo ne pere na Cipru.


Imaš prav. Državno podjetje ne skrbijo davki.

Še več in hkrati večina pa neslovenskih.


V Mercatorju je kaj drugače? Yeah right. Procent slovenskih izdelkov je v Hoferju višji, kar je sicer razumljivo zaradi manjšega nabora izdelkov. Ampak vseeno.

Drži. Če že obiščem Hofer/Lidl me ob odhodu redno zapeče cmok v grlu, ker je nesorazmerje med količino dela in številom zaposlenih na izmeno tako očitno. Pustimo rdeče trakce zaenkrat ob strani.


Se pravi, da morajo trgovke za svojo (relativno visoko za ta poklic) plačo celo delati. Ja boge no. V Mercatorju imajo poskrbljeno za zaposlene s službenimi đakuziji in pool partiji around the clock.

Drži, vendar čisti dobiček na koncu verige ne gre v roke slovenskih potrošnikov/investitorjev.


Čisti dobiček res ne, davek od dobička (20%) pa ja. Kam gre čisti dobiček Mercatorja pa lahko pogledaš tukaj:

http://www.mercator.si/si/o-podjetju/ob...

Brane2 ::

Sicer pa, če se boste ostali držali "kupujmo slovensko" ko gre za televizorje, pralne stroje in računalniško robo ter elektroniko, potem bom tudi jaz kupoval v Mercatorju.

Ampak da se razumemo, pod "slovensko" mislim proizvedeno v Sloveniji in slovenskih firmah, ne pa s slovensko nalepko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

joze67 ::

Čisti dobiček res ne, davek od dobička (20%) pa ja.

Vsaka poštena tuja družba bo dobiček prikazala tam, kjer se ji splača. Bodisi tam, kjer je davek na dobiček majhen, ali tam, kjer lastnik iz tega naslova pridobi nefinančne (politične) koristi.

V nobenem primeru to ne bo v Sloveniji (razen morda v obsegu, ki prepreči nepotrebno draženje DURS-a)

Racko ::

IceIceBaby je izjavil:


V Mercatorju je kaj drugače? Yeah right. Procent slovenskih izdelkov je v Hoferju višji, kar je sicer razumljivo zaradi manjšega nabora izdelkov. Ampak vseeno.

V Mercatorju so na voljo skoraj vsi slovenski izdelki. Za Hofer/Lidl to ne drži.

IceIceBaby je izjavil:


Drži. Če že obiščem Hofer/Lidl me ob odhodu redno zapeče cmok v grlu, ker je nesorazmerje med količino dela in številom zaposlenih na izmeno tako očitno. Pustimo rdeče trakce zaenkrat ob strani.

Se pravi, da morajo trgovke za svojo (relativno visoko za ta poklic) plačo celo delati. Ja boge no.

Cinizem se pri takšnih zadevah ne spodobi. Resno.

gendale ::

ja sej če hočeš iz katerega koli razloga kupovat v mercatorju, ti tega noben ne prepoveduje

samo glih tko pa nimaš ti kaj osalim govorit kje naj kupujemo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Sc0ut ::

Ona Hofer Tuna je res slaba, če jo želiš jesti s kruhom. Ampak če delaš kakšno tunino omako za k testenimam je itak vseeno. Ali pa če daš zraven čebulo in nekaj oliv tudi že gre.

Sicer offtopic, ampak mislim da se P/P ration najbolj splača Spar tuna.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

gendale ::

še vedno noben ne pove kjera tuna je mišljena - v olju al v vodi ;((
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RejZoR ::

Tuna je čist dobra v Lidlu samo moraš vzet ono v olivnem olju in morajo bit tuna steaks. Mlete verzije imajo povsem drugačen okus, verjetno ker gre za ostanke tun od proizvodnje steak verzij in ker se olje bolj vpije v meso, sončničnega pa se zadnjih ne vem kolk let itaq čist izogibamo, izjema so sardince in skuše katere so vglavnem v sončničnem, pa še to je fotr prinesel ene, ki imajo velik delež olivnega (sam to je blo iz Spara se mi zdi). Imajo pa tud steak verzije v lastnem soku. Odvisno kaj rabiš. Za solate osebno najraje uporabim tuna steake v olivnem, ker mi ni potrebno dodajat olja. Za peko pa v slani vodi, ker voda med peko izhlapi, ostane pa sol, tko da načeloma ne rabiš dodajat soli. Je pa spet odvisno, lahko da ti olivno isto pride prav pri peki.

Zdej eni se bojo na veliko drli, da je zanič in ogabna in ne vem kaj še ampak če mene vprašate ji nič ne fali dokler gre verzijo v kosih v olivnem al pa v slani vodi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

Vsaka poštena tuja družba bo dobiček prikazala tam, kjer se ji splača. Bodisi tam, kjer je davek na dobiček majhen, ali tam, kjer lastnik iz tega naslova pridobi nefinančne (politične) koristi.


To velja tudi za slovenske firme. Sicer pa dvomim, da bo Hofer pumpal dobiček v Nemčijo, kjer je davek precej višji.

V Mercatorju so na voljo skoraj vsi slovenski izdelki. Za Hofer/Lidl to ne drži.


Logično, da ne drži. 40k izdelkov proti 700, 800 izdelkom.

Cinizem se pri takšnih zadevah ne spodobi. Resno.


Prekomerno tarnanje brez osnove tudi ne. Samo zato, ker ima hofer manj prodajalk sklepaš, da delajo kot črna živina. Precej bolj optimizirani procesi seveda nima veze pri tem ne?

O plačah pa tudi lahko kakšno rečemo. Osnova v Hoferju je 100 eur višja od minimalne plače. Potem v oglasih obljubljajo povprečno 202 eur dodatek na uspešnost. V Ljubljani očitno dajo še 200 eur zraven.

Kakšne so plače v Mercatorju ne vem. So pa ob dvigu minimalne plače precej jasno povedali, da bodo že 1 mesec prej dvignili plače. Iz tega sklepam, da so trgovke in skladiščniki na minimalcu.

Če uporabim tvojo logiko. S tem, ko kupuješ v Mercatorju spodbujaš slabo plačilo poštenih delavcev.

RejZoR ::

Je pa o splošen problem. Sam ne delam v živilski branži ampak sem opazil, da se folk dosti lažje in hitreje odloči če imaš na izbiro 3 dobro umeščene izdelke kot pa 10 praktično enakih od različnih proizvajalcev.
Navidezna izbira že je, se pa folk hitro zmede in gre nakoncu praznih rok iz trgovine kot pa pri 3 izdelkih kjer hitro izbere kaj mu najbolj odgovarja in gre. In to je prednost teh verig. Širok asortima izdelkov, ki ne gre prav veliko v globino. Posledično je tud bistveno lažje polnit police, lažje naročat in nasploh je cel proces lažji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Racko ::

IceIceBaby je izjavil:


Samo zato, ker ima hofer manj prodajalk sklepaš, da delajo kot črna živina. Precej bolj optimizirani procesi seveda nima veze pri tem ne?

Po mojih izkušnjah so prodajalke v Mercatorju, za razliko od prodajalk v Lidlu/Hoferju - ustrežljive, prijazne in pri svojem delu niso nevrotične, iz česar sklepam, da so s svojim delovnim mestom zadovoljne.
Lidl in Hofer (predvsem Lidl) sta tudi sicer po vsej Evropi znana kot brutalno šikanirajoča delodajalca. In če je to po tvojem prava pot k večji optimizaciji delovnega procesa, okej. Ampak potem imaš resen problem.

IceIceBaby je izjavil:


Če uporabim tvojo logiko. S tem, ko kupuješ v Mercatorju spodbujaš slabo plačilo poštenih delavcev.

Po moji logiki velja ravno obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Racko ()

Alamar ::

- Hoferji in Lidli so podjetja, registrirana v Sloveniji, davke plačujejo Sloveniji.


Drži, vendar čisti dobiček na koncu verige ne gre v roke slovenskih potrošnikov/investitorjev.
Od kje ti ideja, da ti dve že poslujeta z dobičkom?
Sicer pa lol za jogurt. O tem jogurtu sem govoril že dolgo časa nazaj. Ni ga boljšega za to ceno.

IceIceBaby ::

Po mojih izkušnjah so prodajalke v Mercatorju, za razliko od prodajalk v Lidlu/Hoferju - ustrežljive, prijazne in pri svojem delu niso nevrotične, iz česar sklepam, da so s svojim delovnim mestom zadovoljne.


Tole je precej splošno napisano. Ene so ultra ustrežljive, druge so pa naravnost nesramne, večina jih je nekje vmes. Verjetno ni bistvenega odstopanja med trgovinami. Če pa že posplošujemo glede na izkušnje sem pa v Mercatorju že večkrat doživel razne izpade, odprto eno blagajno kljub polni trgovini, prazne delikatese... Enkrat je ena nosila celo rdeč pulover, ne vem točno, ampak sigurno je to ena interna koda.

Lidl in Hofer (predvsem Lidl) sta tudi sicer po vsej Evropi znana kot brutalno šikanirajoča delodajalca. In če je to po tvojem prava pot k večji optimizaciji delovnega procesa, okej. Ampak potem imaš resen problem.


Link? Pa kak realen link kjer so kaj konkretnega dokazali. Glede na več 10.000 zaposlenih in dolgo zgodovino obeh podjetji verjetno ne bo problem izbrskati vsaj 10 pametnih linkov.

fosil ::

Link? Pa kak realen link kjer so kaj konkretnega dokazali. Glede na več 10.000 zaposlenih in dolgo zgodovino obeh podjetji verjetno ne bo problem izbrskati vsaj 10 pametnih linkov.

Evo link
Še čisto sveža zadeva.
Sicer pa so take stvari očitno v Lidlu tako običajne, da je tej temi posvečena kar četrtina članka o Lidlu na wikipediji - link
Pa dajmo še dva nemška linka klik klik
Pa še en italijanski link, kjer je bil Lidl zaradi svojih "dobrih" praks obsojen na sodišči klik
Bo dovolj?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

RejZoR ::

Men je v Lidlu všeč, da gre hitro čez blagajno. Delno zato ker imajo baje normo za št. artiklov na minuto, ki morajo it čez tako da malo bolj hitijo, delno pa zato ker nimajo nobenih pik pa bonusov in ostalega sranja, pri katerem se vedno zavleče v tri krasne. Ker tud če je precej gužve gre vedno hitro čez. Sam si že v naprej na trak najprej zložim težje stvari, ki grejo nato na dno vozička in ga parkiram zraven, tko da gre zadeva zelo hitro. Tud če bi blagajničar(ka) delala za odtenek počasneje bi šlo še vedno zelo hitro.
Tud načeloma ne rabim nekega kontakta s prodajalci, ker je vse dost lepo postavljeno. Tud če vglavnem zahajaš v enega in istega se redko bistveno spremeni postavitev, tko da že v naprej veš kje je kaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

Nič konkretnega torej. Malo napihnjen članek, v katerem izvemo, da nikomur niso še nič dokazali. Samo neznano število prijav imajo. Takšen odstavek na wikipediji si pa zasluži vsaka firma s cca 100k zaposlenimi.

Ko/če jim bodo dokazali, da ravnajo v nasprotju s predpisi sem za to, da se jih pošteno oglobi.

Racko ::

Alamar je izjavil:

Od kje ti ideja, da ti dve že poslujeta z dobičkom?

Če še ne, pa še bosta. Čim večji čisti dobiček je ipak primarna težnja sodobnih gospodarskih subjektov.

IceIceBaby je izjavil:


Lidl in Hofer (predvsem Lidl) sta tudi sicer po vsej Evropi znana kot brutalno šikanirajoča delodajalca. In če je to po tvojem prava pot k večji optimizaciji delovnega procesa, okej. Ampak potem imaš resen problem.


Link? Pa kak realen link kjer so kaj konkretnega dokazali. Glede na več 10.000 zaposlenih in dolgo zgodovino obeh podjetji verjetno ne bo problem izbrskati vsaj 10 pametnih linkov.

Še enih par:
University of Agder: Why did Lidl Fail in Norway?
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/ne...
http://www.timesofmalta.com/articles/vi...
http://www.redpepper.org.uk/every-lidl-...
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/lid...

fosil ::

Nič konkretnega torej. Malo napihnjen članek, v katerem izvemo, da nikomur niso še nič dokazali. Samo neznano število prijav imajo. Takšen odstavek na wikipediji si pa zasluži vsaka firma s cca 100k zaposlenimi.

A si slučajno tam zaposlen?
Ker tvoja naslednja izjava je tudi taka neumnost, da večja ne bi mogla bit.

IceIceBaby je izjavil:

V Mercatorju je kaj drugače? Yeah right. Procent slovenskih izdelkov je v Hoferju višji, kar je sicer razumljivo zaradi manjšega nabora izdelkov. Ampak vseeno.

Mercator ima okrog 60% slovenskih izdelkov, Hofer pa po moje še 10% ne.
Še meso in mlečne izdelke, ki so povsod po svetu večinoma lokalni izdelki, vozijo iz Avstrije.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Pithlit ::

fosil je izjavil:

Še meso in mlečne, ki so skoraj povsod po svetu večinoma lokalni izdelki, vozijo iz Avstrije.

Nisem pogosto v Hoferju. Ampak mleko (Milfina) je pa slovensko.

Pa meso tudi, po večini. In kruh.
Life is as complicated as we make it...

IceIceBaby ::

In addition to operating 2,500 stores and having more than 151,000 employees in its domestic German market, it has outlets in 16 other European countries and is planning to expand into Asia and Canada.


150k zaposlenih samo v Nemčiji. Od tega je fosil našel en link, kjer so dejansko bili obsojeni za nekaj. Pokaži mi firmo s takšnim številom zaposlenih, ki nima težav z zaposlenimi (oz. obratno, zaposleni nimajo težav s firmo).

Kar se pa plač tiče pa za Lidl ne vem, ker še nisem zasledil, da bi imeli objavljene plače. V Hoferju imaš pa pri oglasih lepo napisano koliko boš zaslužil. Koliko zaslužijo trgovci v Mercatorju?

Mercator ima okrog 60% slovenskih izdelkov, Hofer pa po moje še 10% ne.
Še meso in mlečne izdelke, ki so povsod po svetu večinoma lokalni izdelki, vozijo iz Avstrije.


Nimam nič s hoferjem ali lidlom. Iščem link o deležu slo. izdelkov, pred kratkim sem nekje videl članek.

Btw...slovenski izdelek ne pomeni v sloveniji polnjena cocacola ali italjansko mleko od Ljubljanjskih mlekarn.

RejZoR ::

3/4 mlečnih stvari v Lidlu je dejansko iz našega mleka. Zdej zakaj ga pa naši kmetje raje izvažajo avstrijcem kot pa domačim mlekarnam je pa druga stvar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

IceIceBaby je izjavil:

150k zaposlenih samo v Nemčiji. Od tega je fosil našel en link, kjer so dejansko bili obsojeni za nekaj. Pokaži mi firmo s takšnim številom zaposlenih, ki nima težav z zaposlenimi (oz. obratno, zaposleni nimajo težav s firmo).

Nisem niti kaj dosti iskal, enostavno prvih nekaj linkov na googlu.
Ali morda ti najdeš kakšen link kjer piše da dobro delajo z zaposlenimi? Že en bo dovolj.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347103812 (40270) zmaugy
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911640 (9903) mulc007
»

Artikli v trgovinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511993 (8353) jalovec09
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462319 (56393) ...:TOMI:...

Več podobnih tem