» »

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju

««
«
1 / 6
»»

mtosev ::

Liter jogurta Ljubljanskih mekarn pod Hoferjevo blagovno znamko v trgovini tujega trgovca stane 0,99 evra, kar je skoraj pol ceneje kot v Mercatorju, kjer morate za praktično isti izdelek (ista maščoba in količina, druga je samo nalepka) vendar pod blagovno znamko Mu iz Ljubljanskih mlekarn, odšteti 1,90 evra. Le malce cenejši je isti joguret v LeClercu, kjer stane 1,49 evra.

Samo lahko rečem hahahahaha. Bravo Mercator:D

http://reporter.si/slovenija/slovenski-...

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • zavaroval slike: ahac ()

marijancek ::

hofer, lidl sta najcenejša. leclerc se je tudi podražil.

mtosev ::

hofer mi je kul, lidl je zame šrot od trgovine.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

marijancek ::

zakaj.

LuGi ::

"šrot" je kvečjemu eurospin.. hofer=lidl če mene vprašaš =)

Matev ::

v mecatorju imaš tudi no name (mercator jogurt) iz ljubljanskih mlekarn
ki je ravno tako cenejši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

jype ::

Jaz grem pa v Mercator, ker je vedno prazen.

Pa Mu je v Mercatorju drag, Mercator brand jogurt, ki je tudi iz Ljubljanskih mlekarn, je pa pol cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Venomus ::

Zanimivo kako konkurenčna sta postala Hofer in Lidl. Še pred dvemi leti ali tremi so se ljudje zgražali ob pomisli na kupovanje v takih trgovinah, ''to je pa ja šrot''.

Samo Eurospin še ni prišel na dober glas, dajmo mu čas.

Matev ::

mene v hoferju moti samo to da ne moreš kupiti poštenega piva ali normalnega kruha

OldSkul ::

To je slikal en iz alter foruma in seveda se je hitro razširilo po netu. Seveda, kot pri vsaki stvari je tudi tle mal zavajanja. Milfina jogurt ne vem kaj dela zracen, če je pa trgovska znamka Hoferja. Tist iz Leclerca je pa v akciji, zato taka razlika.

kunigunda ::

Stran trenutno ne dela, sam ce je slika ista kot je krozila po FB, tisti jogurt iz Hofra ni primerljiv z Mercatorjevim, ker je totalno voden.

RejZoR ::

Šrot gor šrot dol, kupujem vglavnem samo v Lidlu ker mi je praktično na poti iz službe, cene so dost ok in roba, vsaj kar sem je do sedaj kupil je bila čist fajn. So samo stvari, ki mi osebno ne odgovarjajo najbolj (stvar okusa), ne morem pa za nobeno stvar rečt da je zanič. Vsaj kar se jogurtov tiče so vglavnem vsi na nivoju Jogobele in podobnih, ker so not res nabasani s kosi sadja. Kislo mleko, kefir in navaden jogurt v 0,9% izvedbi pa so logično bolj vodeni. Je pa cena temu primerno nizka za pol litra.

Je pa tud tko, da moraš razumet, da se vsak trgovec izpogaja za cene drugače. Vglavnem pa vse temelji na izsiljevanju. Sploh manjših proizvajalcev kjer lahko ukinitev cele njihove linije proizvodov pomeni zaprtje vrat obrata. Sploh če izdelke tržijo samo pri enem trgovcu. Se ne bi zgodilo ne prve in ne zadnje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PacificBlue ::

saj je fajn kupovati v lidlu, hoferju ipd..kjer dobis stvari po nizkih cenah, sam po drugi strani te pa tud mine, ko slisi kaksen mobbing izvajajo nad delavkami. da morejo nosit rdeč trak, če imajo menstruacijo itd..
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

nisem zasledil da bi izvajali kak mobing nad delavci... to je bila pred letom ena novica sam pomoje so tistega k si je to zmislu ze vrgli iz sluzbe. ce si kej ne morjo prvoscit je pa to ziher slaba reklama. konkurenca ni dalec, pogosto samo kakih 200m stran.
folk se baje kr tepe za delo v lidlu in hoferju ker majo relativno dobre place sam morjo pa tud dost delat.
tist jogurt pa itaq ze dolg kupujem v hoferju in sploh nisem vedel da je drugje 2x drazji.
morm pa mau pojamrat da so kr precej podrazil ene stvari tudi v lidlu/hoferju. kr nekaj dobrih izdelkov so dal s polic in zamenjal z drazjimi nadomestki. se zmer je total kosarica cenejsa kot drugje ampak bojim se da se dogaja to kar lep cajt govorim da bojo dvigoval cene na slovenski nivo, kljub temu da je v avstriji in nemciji marsikaj pol cenejse kot pri nas, standard pa 3x visji. tud z akcijami so bolj skrti kot v preteklosti, ko si imel cel katalog ugodnih cen, sedaj pa samo en par izdelkov.

Matev ::

mobbing izvajajo nad delavkami. da morejo nosit rdeč trak, če imajo menstruacijo itd..


lahko to potrdiš z kakšnim linkom

nekdo jih je zihr slikal s tem trakom,
sprašujem zato ker sam tega traku še nisem opazil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

ducky ::

glede delovnih razmer ne vem, ampak kakovost izdelkov v Hoferju je kul in nakupovanje brez vsakršnih zadržkov!!

fosil ::

Če primerjaš cene v hoferju/lidlu s cenami trgovskih blagovnih znamk mercator/spar so cene enake, oziroma zelo podobne.
Ne moreš pa teh cen primerjat z blagovnimi znamkami.
Ampak ljudje so po naravi ovce in ko gredo v mercator kupujejo priznane blagovne znamke, pogosto preprosto zato, ker imajo lepšo embalažo. Ko gredo v hofer pa te izbire sploh nimajo in pač kupijo trgovsko znamko.
In potem pridejo pri primerjavi cen, ven take neumnosti kot tukaj v prvem postu.

Mam pa občutek da je tole začetek akcije hrvaškega agrokorja s katero se pripravlja na nov poskus prevzema mercatorja.
Tako je!

PacificBlue ::

rtvslo.si/slovenija/razmere-v-lidlu-znova-na-prepihu/275193
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

T-h-o-r ::

tudi 2 l ore exotic je 87 centov v hoferju 1.5 litra pa je 89 centov v merkatorju
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Merkator je že ves čas ena najdražjih štacun.

T-h-o-r ::

no, sam da dobiš pol litra več za nižjo ceno je pa res omfg, me zanima, koliko je še podobnih izdelkov, da je ista stvar nekje precej cenejša, kot v merkatorju

že tako malo hodim v merkator, pa zgleda, da bom še manj :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mihec87 ::

PacificBlue je izjavil:

rtvslo.si/slovenija/razmere-v-lidlu-znova-na-prepihu/275193


In kje je tu kaj napisano o rdečih trakih..Jebanje delavcev je pa tako vsakdan po firmah...

francek1 ::

Venomus je izjavil:

Zanimivo kako konkurenčna sta postala Hofer in Lidl. Še pred dvemi leti ali tremi so se ljudje zgražali ob pomisli na kupovanje v takih trgovinah, ''to je pa ja šrot''.

Samo Eurospin še ni prišel na dober glas, dajmo mu čas.


Ma eni so pač zahojeni. Dokler jim s takim primerom ne dokažeš, kako jih na suho nategujejo, si itak ne pustijo dopovedat. nekateri zato tudi nikdar ne bi kupili računalnika pri Hoferju, čeprav ima vrhunske zadeve.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

PacificBlue ::

mihec87 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

rtvslo.si/slovenija/razmere-v-lidlu-znova-na-prepihu/275193


In kje je tu kaj napisano o rdečih trakih..Jebanje delavcev je pa tako vsakdan po firmah...



saj traki sploh niso pomembni, so tudi druge stvari, pa jih raje ne bom omenjal...pač v verigi lidl trgovin imajo jebeni odnos do zaposlenih. meni je samo fascinantno da ljudje dopuscajo da nekdo tako ravna z njimi. pa četudi se dogaja se kje drugje..
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

mihec87 ::

V mercatorju in podobnih se pa sončijo kajne, lih tako se tam izživljajo poslovodje....

Ka naj rečem meni je že od negdaj fascinantno kako ljudje sami dopuščamo to(jebanje v glavo, pol leta brez plače delaš), ko bi ene par firm ostalo brez delavcev bi se zadeva spremenila tako pa zmer se najde en ko bo trpel tam če ne ga pa uvozimo...

Najprej je bila tretje razredna roba v teh trgovinah sedaj pa majo grdo delavce..

V merkatorju ipd pa dobiš prvoklasne poljske murke ki niso podobne ničemur..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mojsterleo ::

po mojih izkusnjah so izdelki spar/mercator blagovne znamke res cenovno primerljivi z lidl/hofer ampak so za take vrste izdelek obcutno manj kvalitetni. tudi ko pogledas proizvajalce te kar mine. sem mnenja da so izdelke iz najvecje nemske in avstrijske vukojebine sigurno bolj kvalitetni od neke super firme iz bolgarije in romunije kjer vprasanje kake zakone imajo in regulacijo proizvodnje. poleg tega pa te generik znamke ne pokrivajo takega spektra izdelkov kot v hofer/lidlu, tako da ene stvari preprosto moras kupit tisto kar imajo od blagovnih znamk (zacimbe recimo).
v mercator sem lep cajt hodil kupovat sardine mercator znamke (prepakirane eva sardine), ki so bile res ugodne cene in zelo dobre, sedaj ko so jih umaknili pa prakticno grem tja vsake tolk samo malo pofirbcat.
l pred tednom dni so mel v lidlu -33% na ful dober sadni caj (0,66) in mi v 3 dneh ni ratal niti skatle dobit. ljudje prihajajo k pameti...

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

V mercatorju in podobnih se pa sončijo kajne, lih tako se tam izživljajo poslovodje....


ja, ampak veriga lidl trgovin je bila ze vckrat omenjena v povezavi s tem, za merkator tega ne morem trdit, pa tud poznam ljudi ki so zaposleni v merkatorju..ni vse tako črno belo.

človk si je čist sam kriv, če si ne najde boljse sluzbe.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

mojsterleo ::

trgovinska dejavnost je itak ze dalj casa v k*rcu. tisti ki imajo pogodbe za nedolocen cas se od prej imajo boljse place in vec pravic, ostali pa 3-6 mesecne pogodbe k jih ne podaljsujejo in se pol nad takimi znasajo ostali zaposleni. normalno da tega redko ker zdrzi sam to je dandanes norma v gospodarstvu. pogodba, izcuzat delavca pa novga vzet. vrsta brezposelnih je itak dolga. dobivajo po 500 prosenj za 1 delovno mesto.
drgac pa kolkr sem govoril s eno punco k je dala skos vec trgovin je delo v lidlu isto kukr v sparu, merkatorju - pac supermarket profil dela trgovca (kombinira se fizicno delo in delo na blagajni). tisti trgovco k delajo v hipermarketih se majo baje bols .... kr majo vec kot pol not studentarije k jo lohk lepo ponucajo.

Matev ::

kako pa se godi tistim čepljam ki delajo v trgovinah z oblekami

kolikor imam izkušnje večina niti ne zna ponuditi ustrezne številke obleke
kaj šele da bi vedele ali se zadeva skrči ali raztegne pri pranju

pa imajo delo ki niti približno ni tako težko kot delo na blagajni supermarketa

gruntfürmich ::

take teme bi lahko zbrali v rubriko: mtošev ne razume...

ker kake marže ima in kako ceno si določen trgovec ali osebek spogaja je čisto njegova stvar.

plus tega da ne moreš sklepati o kvaliteti izdelka pod različnimi trgovskimi znamkami, čeprav je od enega in istega proizvajalca. spremeni se receptura in izdelek se lahko poceni. na škodo potrošnika.
in to se občuti če kopuješ linije trgovca ali pa proizvajalčevo avtentično znamko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OldSkul ::

Če bi delali primerjave pri najbolj prodajanih izdelkih, pa da niso v akciji, se razlike merijo v nekaj centih... Tele primerjave, ko krožijo po FB in forumih, pa so narejene na tak način, da zavajajo in to ni OK. Od tega kupci nimamo dosti.

RejZoR ::

Sploh ni treba da se receptura oz proizvodni proces spremeni. Vsa fora brand znamk je, da se trgovec in proizvajalec zavežeta v neke zaprte pogoje, ki jih nato izvajata. Trgovec se zaveže, da bo kupil take in take kapacitete, proizvajalec pa na račun tega ponudi trgovci ugodnejše nabavne cene. Kako pa se zmenijo pa je stvar pogajalskih sposobnosti obeh strani. Če taka proizvodnja nekomu zagotovi ne vem, 2 leti obratovanja, trgovcu pa nižje cene je to win win za oba. Ni nobene potrebe po šparanju na surovinah. Tud sicer, pri nekaterih stvareh enostavno ne moreš varčevat pa če se na glavo postaviš in je vsa razlika v ceni izključno stvar pogajanj med trgovcem in proizvajalcem.
In kot vedno, večje kot so količine, večje so lahko razlike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krho ::

mihec87 je izjavil:

Ka naj rečem meni je že od negdaj fascinantno kako ljudje sami dopuščamo to(jebanje v glavo, pol leta brez plače delaš), ko bi ene par firm ostalo brez delavcev bi se zadeva spremenila tako pa zmer se najde en ko bo trpel tam če ne ga pa uvozimo...

Tole bo na žalost oftopic. Zastonj se dela zato, ker če TI prekineš delovno razmerje in greš na zavoda, ne boš prejemal nadomestila. Glede tega bi bila na žalost potrebna spremeba zakonodaje.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Dragi ::

Pri nas itak nategujejo po dolgem in počez.

Poprej ko sem še živel na litostrojski v LJ sem večinoma hodil v merkator center (bicikel ker je blizu) in sem vedno pržil po 40€+ za eno vrečko robe (osnovne stvari).

Sedaj ne hodim ne v mercator, ne v spar, niti ne v lidl ali tuš ker so mi dopizdili vsi. Cene so občutno previsoke.
Nekje 2-3x mesečno se zapeljem v leclerk in nabašem avto do zadnjega kotička. Kadar rabim kako malenkost skočim v sosednjo trgovino, vendar še tisto mukoma. Pa ne zaradi denarja ampak zaradi principa. Strižejo te kot ovco.

V začetku decembra sem bil v Trstu v nakupovalnem centru. Prepečenec muino bianco (rdeči) pri nas stane 1,90€. V paketu dobiš 2 zavoja. 4je zavoji (dva paketa) stanejo 3,8€. V italiji isti prepečenec stane 2,20€ s tem, da dobiš 4 zavoje v enem paketu. To je 1,6€ ceneje! Se pravi v italiji dobim za isti denar skoraj 50% več oz. en paket zastonj!


Pa nekje v sredini decembra sem bil v leclercu. Zvrhan voziček. Grem na blagajno plačat. 120€. Od tega 20€ vrnjenih na kartico kot bonus tako da je vse skupaj prišlo 100€. Vedno vzamem kar imam napisano na seznamu in večinoma ne gledam na akcije.

Sem bil v novem mestu 2 tedna nazaj - špar, q-landija, skoraj poln voziček 170€. Iste stvari kot v leclercu.
Pogledam na račun ob koncu, Vaš novi bonus 0.70€.


Se mi je samo nasmejalo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

OZZY ::

To z jogurtom iz Hoferja vem že dolgo časa, saj omenjeni jogurt prav zaradi tega kupujem že dolgo časa. Poleg tega je sam jogurt zame boljši kot original. Pa še nekaj takih produktov je, ki se prodajajo pod drugo znamko pa so slovenski ali pa hrvaški. Seveda so cenejši kot v merkatorju ali šparu.. Kateri pa sami ugotovite..
Go with the flow.

Sergio ::

Honestly, večina tega kar si napisal je bulšit, Dragi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Brane2 ::

Moj standard je Lidl.

Čeprav je jogurt šel precej gor- 0.5L z €0,45 na €0.59...

je pa res, da je no-name jogurt tudi v Mercatorju poceni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

_Enterprise_ ::

lol mal nelogično je nabavlaz za 170€ stvari naenkrat in pol pizdit kako so stvari drage

T-h-o-r ::

lol

folk se vpikuje v 170 e

namesto


da bi gledal v 120 vs 170
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

M-XXXX ::

_Enterprise_ je izjavil:

lol mal nelogično je nabavlaz za 170€ stvari naenkrat in pol pizdit kako so stvari drage

Je sploh kdo pogruntal primerjavo? Za isti nakup se je šlo enkrat za 100€ enkrat pa za 170€, z drugimi besedami 70% dražje...

Brane2 ::

Jaz nafilam voziček v Lidlu za nekako €80-€120, odvisno od priložnosti.

Imajo veliki nakupi svojo logiko. Ponavadi robo kupiš na razprodaji s popustom in manj časa/benza zažgeš za nakupe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mihec87 ::

Nekateri imamo do trgovine dlje kot pa par korakov(če bi za vsak drek letu v trgovino ne gre skozi..) in občasne fasuge niso nič nenavadnega-mleko,sladkor,sol,olje,špageti,makaroni,kava,čaj,kakav ipd..in se hitro nabere 100+eur(za družino).
In tukaj se pozna, pač saj počasi se bo dojelo da če je drago še ne pomeni da je prvovrstno(negdo pač more podpret zfurane oz zapufane firme..)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

IceIceBaby ::

mene v hoferju moti samo to da ne moreš kupiti poštenega piva ali normalnega kruha


Stvar okusa sicer, ampak jaz za piknike in podobno vedno kupim Koenig iz hoferja. Niti ne vem koliko stane, je pa dober.

Glede kruha se pa strinjam. Kruh kupujem izključno v pekarni, ker je vedno svež, tudi ob nedeljah zvečer dobiš še toplega.

Dragi ::

Sergio je izjavil:

Honestly, večina tega kar si napisal je bulšit, Dragi.

Če ti tako praviš potem bo že res, ane :))

Rabiš račun slučajno? Če imaš jajca se greva lahko stavit za 100€, da je res. Na lepe okice ne grem računov iskat.

Dragi ::

_Enterprise_ je izjavil:

lol mal nelogično je nabavlaz za 170€ stvari naenkrat in pol pizdit kako so stvari drage


A si pismen?

V leclercu sem dobil za 20€ bonusa na kartico. V šparu je bilo to 70c. Ista roba.
Že samo tukaj je 20€ razlike.

Meso, sadje, riž, rezanci, piškoti, jogurt, sadni jogurt, kisla smetana, kruh (toast in prepečenec), ribe (osliči zmrznjeni in sveže ribe), mleko, ter navadna voda Jana. Vse količinsko, nabava za po cel mesec. Potem je pa še kaki bullshit ki se rabi v gospodinjstvu in to je to.

Od kod potem tako velika razlika?

Že samo Jana (5L) ima OGROMNO razliko v šparu/mercatorju napram leclercu. Leclerc ima 1,7€ na 5L mislim da, špar ima krepko čez 3€ (vsaj imel je v novembru ko sem jo še kupoval tam). Pa dodaj tu še prepečenec, pa rezance, pa riž ki je tudi občutno dražji. Meso itak variira v 3pm zaradi akcij nonstop.

Probajte sami, kaj mutite tu neki. Ne rabite niti kupit.
Listek z seznamom, kuli in se sprehodiš v 3 različne trgovine, zapišeš cene in prekalkuliraš doma.

p.s. Načnemo debato na to, kako ogromno ponudbo ima leclerc napram ostalim?
Greš v špar (hala A, BTC), greš v leclerc (rudnik) in se zgubiš notri, tok je ene robe. Lahko gremo pa na to, kako imajo v leclercu police lepo urejene. Vedno imaš DIGITALNI izpis cene, ki ti za povrhu kaže še z puščico kje se produkt nahaja.
v mercatorju sem dostikrat lahko srečen, če sploh imajo ceno gor. Isto tuš. V šparu sicer se to ne dogaja, ampak pa zato dostikrat zmutijo z kakimi cenami, ki se ne ujemajo. Recimo tisti sir v kolutu. zdenka sir (druga firma). Na listku piše 1,2EUR. Prinesem na blagajno in računa 1,3EUR, ali 1,1EUR ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Brane2 ::

Meni je optimum Lidlov kmečki kruh. Kila je €1.29.

Ni predobrega okusa, ni slab. Tako se ne prenažiram z njim, si pa naredim sendvič, ko sem lačen.

Ponavadi skočim v štacuno in vzamem 5 hlebcev, ki jih potem narežem na strojčku na šnite in jih pospravim v vrečke in počim v zamrzovalnik.

Ko si zaželim kruha, vzamem vrečko s 5-6 rezinami in jo na brzaka pogrejem v mikrovalovni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

RejZoR ::

Kaj men pomaga če je Leclerc najcenejši (kar sem 100% da ni, ker nihče ni nasplošno najcenejši), ko pa moram it 30 kilometrov v eno smer, da sploh pridem do njih. Lidla imam pa 500m iz poti ko grem v službo ali domov. Oz Tuš diskont, ki ga imam ene 100m stran. Ker sta mi oba tolk blizu ko vidiš kakšno ok akcijo po TV pa se spotoma ustavim iz službe. Da pa bi ekstra letel nekam daleč zato ker je neki za pol evra ceneje kot drugje je pa tak nesmisel da večjega ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane2 ::

Ponavadi grem v Tuš po sadje v akciji in nekaj zelenjave, v Lidla po veliko večino ostalega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

IceIceBaby ::

Jaz grem v Leclerc, pa imam 50+ km. Predvsem mi je všeč ogromna izbira. Določenih stvari ne dobiš nikjer drugje.

Sicer pa največ kupujem v Sparu, ker imajo od lokalnih trgovin najboljši parking in edini imajo samopostrežne blagajne.

Dragi ::

@rejzor

Itak da ni najcenejši povsod. Je pa zame občutno cenejši napram ostalim za artikle, ki jih kupujem. Sploh je pa ponudba nora tam. Recimo grški jogurt sem do nedavnega dobil lahko samo v leclercu. sedaj mislim da ga ima še špar v večjih trgovinah, mercator nisem ziher če ga ima. Ali pa kaki piškoti (€+), ali recimo azijske stvari kot so sojino olje, riževi rezanci ali ramen rezanci. Tega se pri drugih ne dobi.

Drugače je pa "pol evra ceneje" zelo zavajujoče.
Trgovina A, tunina pašteta za 1€,
Trgovina B, tunina pašteta za 1,5€
Vzameš 10 paštet (kar ni nič če kupuješ na zalogo);
10x0,5=5€. Že samo tu si prišparal 5€! Sedaj pa vzami še 20+ drugih artiklov v istih ali večjih količinah.

Sam se nekje 2x mesečno zapeljem v LJ oz po potrebi. Če se le da med tednom.
50km v eno smer. Začnem v BTCju, ko grem v Atlantis Savna za 4ure, nadaljujem na Rudnik po nakupih in končam v leclercu preden grem nazaj domo v (da mlečni izdelki in meso ostanejo hladni).

Do LJ in nazaj skurim cirka 20-30€ bencina. Odvisno kako vozim. To je 20-30€, ki sem jih (večkratno) dobil nazaj kot prihranek v leclercu.
Če pa kupuješ na akcijo in imaš seznam prirejen za točno to, potem je pa itak sploh blazno ceneje. Samo osebno se mi ne da ubadat še s tem. V času ki bi ga zapravil za prelistanje katalogov zaslužim večkratni znesek, ki bi ga tako prihranil.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347103816 (40274) zmaugy
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911640 (9903) mulc007
»

Artikli v trgovinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511993 (8353) jalovec09
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462321 (56395) ...:TOMI:...

Več podobnih tem