» »

V katerih trgovinah so dobri poceni izdelki?

V katerih trgovinah so dobri poceni izdelki?

«
1
2

ubermensch ::

Malo sem se pogovarjal s prijatelji o tem, kje kaj kupujejo hrano in ostalo. Kje je ugodno in dobro.

Največ jih prisega na Hofer in Lidl. Pravijo, da so cene tam najbolj ugodne za to kar dobiš. Veliko jih hvali tudi bio ponudbo Hofra. Lidl pa naj bi imel malo nižje cene kot Hofer. Tudi Eurospin naj bi bil dober za nekatera živila (npr. makaroni) in čistila. Nekateri imajo radi ponudbo S Budgeta iz Spara. Mercator je po mnenju večine predrag. V Leclercu kupuje malo znancev tako da ni bilo nekega mnenja.

Kaj pa vi? V katerih trgovinah nakupujete? Kje so določeni izdelki ugodni in kvalitetni?

A110 ::

Špar na -25 1 izdelek/kartico vsak teden med tednom, mercator -25 1 izdelek/kartico med vikendom, tuš ima podobno akcijo vsak teden. ostalo Lidl in Hofer. Hofer se je kar podražil v zadnjih letih. Ne kupujem poceni ker si nebi mogel privočiti dražjih izdelkov (še vedno ne sprejemam kompromisov pri kvaliteti, Junka nebom jedel), ampak iz principa ne dam več če za identični izdelek ni treba. Zato tudi ne hodim v mercator nikoli razen na kupon (da se ga uporabiti tudi za žganje kar drugje ni možno). Sploh pa ker ne mislim podpirati mercatorjevih počasnel na blagajni.

ubermensch ::

A110 je izjavil:

Špar na -25 1 izdelek/kartico vsak teden med tednom, mercator -25 1 izdelek/kartico med vikendom, tuš ima podobno akcijo vsak teden. ostalo Lidl in Hofer. Hofer se je kar podražil v zadnjih letih. Ne kupujem poceni ker si nebi mogel privočiti dražjih izdelkov (še vedno ne sprejemam kompromisov pri kvaliteti, Junka nebom jedel), ampak iz principa ne dam več če za identični izdelek ni treba. Zato tudi ne hodim v mercator nikoli razen na kupon (da se ga uporabiti tudi za žganje kar drugje ni možno). Sploh pa ker ne mislim podpirati mercatorjevih počasnel na blagajni.


Ja, tole s karticami zna biti tudi pametno. Sem čisto pozabil na Tuš.

IL_DIAVOLO ::

V lidlu je poceni alkohol.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hemi426 ()

Groot ::

A110 je izjavil:

Špar na -25 1 izdelek/kartico vsak teden med tednom, mercator -25 1 izdelek/kartico med vikendom, tuš ima podobno akcijo vsak teden. ostalo Lidl in Hofer. Hofer se je kar podražil v zadnjih letih. Ne kupujem poceni ker si nebi mogel privočiti dražjih izdelkov (še vedno ne sprejemam kompromisov pri kvaliteti, Junka nebom jedel), ampak iz principa ne dam več če za identični izdelek ni treba. Zato tudi ne hodim v mercator nikoli razen na kupon (da se ga uporabiti tudi za žganje kar drugje ni možno). Sploh pa ker ne mislim podpirati mercatorjevih počasnel na blagajni.


Popolnoma enak pristop. Večina nakupov v Hoferju, posamezni izdelki v Sparu in Lidlu. Žganje, če se le da, vedano na kupon v Mercatorju. Občasno še v Leclerc po kakšne specifične izdelke, ki jih drugje ne dobiš.

Sicer pa redno spremljam akcijske kataloge in posamezne stvari kupim, ko so v akciji (npr. več piščanca, ko je v akciji v Sparu).

maldic ::

Zaupam zvezi potrosnikov. Vcasih se najdejo na seznamu tudi doloceni bio izdelki, kjer odkrijejo gensko spremenjeno hrano. Ceprav bio pomeni, da je brez tega. Sem pa opazil, da ce boste prevec gledal na ceno, da se bo trg prilagodil, seveda na racun kvalitete ali pa morda celo zavajanja ali pa kaksne afere.

maldic ::

A110 je izjavil:

Špar na -25 1 izdelek/kartico vsak teden med tednom, mercator -25 1 izdelek/kartico med vikendom, tuš ima podobno akcijo vsak teden. ostalo Lidl in Hofer. Hofer se je kar podražil v zadnjih letih. Ne kupujem poceni ker si nebi mogel privočiti dražjih izdelkov (še vedno ne sprejemam kompromisov pri kvaliteti, Junka nebom jedel), ampak iz principa ne dam več če za identični izdelek ni treba. Zato tudi ne hodim v mercator nikoli razen na kupon (da se ga uporabiti tudi za žganje kar drugje ni možno). Sploh pa ker ne mislim podpirati mercatorjevih počasnel na blagajni.

Vse odvisno od potrosnika. Res je, da so v nekaterih trgovinah identicni izdelki cenejsi, ker imajo manj stroskov z zaposlenimi. Ampak vseeno nekateri radi kupijo kruh tam, kjer jih postreze zaposlena v rokavicah. Nekateri pa radi kupijo cenej kruh in jih ne moti, ce nekdo pred njim (kupec) brez rokavic potipa struce, preden se odloci katero bo izbral. Nekateri pa ne zelijo podpirat izkoriscanje delavcev. Ti recimo ne podpiras "lenih". Vsak ima svoj pogled. Nekateri raj podprejo cloveska delovna mesta kot pa robotizacijo delovnih mest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

Valvoline ::

V gospodarstvu sploh v proizvodnji ter trgovski branzi je 90% delovnih mest na nivoju suzenjstva. Vseeno so pri Hofru vsaj malo boljse placani kot pa slovenistanska mizerija od minimalca. Pa se nek zanimiv delovnik majo, 30 ur tedensko pa placan polni delovni cas. Po 5ih letih zaposleni prlezejo do jurcka neto plus prevoz malca, regres majo po 1.5-2k. Ce spostujemo place, bi morali vsi nakupovat pr Hofru ker ostali delavce placujejo manj.

Zgodovina sprememb…

maldic ::

Valvoline je izjavil:

V gospodarstvu sploh v proizvodnji ter trgovski branzi je 90% delovnih mest na nivoju suzenjstva. Vseeno so pri Hofru vsaj malo boljse placani kot pa slovenistanska mizerija od minimalca. Pa se nek zanimiv delovnik majo, 30 ur tedensko pa placan polni delovni cas. Po 5ih letih zaposleni prlezejo do jurcka neto plus prevoz malca, regres majo po 1.5-2k. Ce spostujemo place, bi morali vsi nakupovat pr Hofru ker ostali delavce placujejo manj.

Ce v omenjeni trgovini zaposlen naredi recimo x3 vec, placan pa je morda x2 vec, ali bi ti podpiral tak nacin forsiranja? Sicer ne vem, koliko vec morajo narest v doticni trgovini ampak vem, da imajo kar hudo normo za izpolnit. Vsaj blagajnicarke.

Utk ::

Normalno da za 2x plačo moraš naredit 3x več. Sej v primeru mercatorja to ni nekaj težko. In tudi v mercatorju nekdo naredi 3x več od drugega v mercatorju, samo da imata isto plačo. Ali je pa 10% razlike.

feryz ::

Valvoline je izjavil:

V gospodarstvu sploh v proizvodnji ter trgovski branzi je 90% delovnih mest na nivoju suzenjstva. Vseeno so pri Hofru vsaj malo boljse placani kot pa slovenistanska mizerija od minimalca. Pa se nek zanimiv delovnik majo, 30 ur tedensko pa placan polni delovni cas. Po 5ih letih zaposleni prlezejo do jurcka neto plus prevoz malca, regres majo po 1.5-2k. Ce spostujemo place, bi morali vsi nakupovat pr Hofru ker ostali delavce placujejo manj.
Vprašaj trgovke o tem.
V Hoferju se moraš delati, da delaš. Četudi ne delaš nič. Vsakodnevni mobing ni vreden niti dvojne, niti trojne plače.
Medicinke, ki se množično prezaposlujejo, baje, v Hofer, še vejo ne, kaj jih čaka. Pekel.

Mato989 ::

@OP

Večinoma kupujem Spar + Hofer + občasno Lidl

Ta teden si uredim še Mercator kartico in Tuš kartico baje majo včasih dobre akcije... in za -25%

Kar se pa tiče HOFER in plače in mobinga pa je tako, moja kolegica je delala 6 mesecev v Hoferju pa je dala odpoved, je rekla da sicer plača in vse je super samo je na koncu preveč utrujena in dostikrat ko pride s Hoferja s šihta ji je samo še za dol vležt in nič več cel dan delat... pa je bla kr okish navajena delat torej fizičarit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

Valvoline je izjavil:

Ce spostujemo place, bi morali vsi nakupovat pr Hofru ker ostali delavce placujejo manj.

Briga me za plače folka, ni šans da grem v kaos, ki se mu reče hofer trgovina, roba nametana po sistemu naključnega generatorja števil in potem še čakam v vrsti kot budala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:


Briga me za plače folka, ni šans da grem v kaos, ki se mu reče hofer trgovina, roba nametana po sistemu naključnega generatorja števil in potem še čakam v vrsti kot budala.


Zanimivo, jaz pa grem v Hofer ravno zato, ker ne spreminjajo lokacij izdelkov in mi je manj anarhicen. Drug razlog pa je, ker so dosti hitrejsi na blagajnah kot recimo Mercator ali pa Spar.

Grem pa v spar po bolj brandane zadeve kakor kava, pivo ...

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Furbo je izjavil:


Briga me za plače folka, ni šans da grem v kaos, ki se mu reče hofer trgovina, roba nametana po sistemu naključnega generatorja števil in potem še čakam v vrsti kot budala.


Zanimivo, jaz pa grem v Hofer ravno zato, ker ne spreminjajo lokacij izdelkov in mi je manj anarhicen. Drug razlog pa je, ker so dosti hitrejsi na blagajnah kot recimo Mercator ali pa Spar.

Grem pa v spar po bolj brandane zadeve kakor kava, pivo ...


Samo to z hitrostjo na blagajnah je malo mimo... vedno večkrat se mi dogaja da sem v HOFERju v vrsti in čakam 5-10 min v Intersparu pa sem na vrsti prej včasih celo sedi osameli študent na blagajni in na koncu čeravno dela malce počasneje pridem ven prej kot v hoferju kjer je včasih tudi 5 ali 6 ljudi v vrsti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

A pri kmetu pa nebi kupoval, sploh imajo eni certifikat EKo, ampak pol ne bo paprika 1 evrov, ampak 3 evre.

Utk ::

Sej, kdo pa še hodi v špar.
Sicer pa malo dvomim v to. Če bi hotel v hoferju čakat 10 min na blagajni, bi morala bit vrsta čez celo trgovino.

starfotr ::

Hofri, Lidli, Eurospini ... Vse to so diskonti. Torej imajo nizkocenovno robo in posledično nizke cene.

Vendar so začeli diskonti konkretno dvigovat cene.

Razmerje med ceno in kakovostjo se z leti slabša.

feryz ::

Utk je izjavil:

Sej, kdo pa še hodi v špar.
Sicer pa malo dvomim v to. Če bi hotel v hoferju čakat 10 min na blagajni, bi morala bit vrsta čez celo trgovino.
Ne boš verjel, ampak v našem Hoferju je točno tako. Dokler ni čakalna doba 10 min ali več, 10 strank v vrsti, ne odprejo še ene blagajne.

Zato pa me v Hoferju ne vidijo. Pustimo to, da sta sadje in zelenjava neužitna, da prodajajo tretje razredno robo za normalen denar itd.
Dokler moram ksiht od prodajalke gledati tam, me ne vidijo več. Oz. zelo, zelo poredko. Včasih me mulci celo prepričajo, da grem. Ampak mi je žal tisti moment, ko vstopim.

juroz ::

edino špar. 1x na teden, časovno 1h.

da bi tako zelo drobil nakupe po vseh diskontih pri nas kot elita slotecha? :))
daleč od elite slotecha po plači (no, po tisti namišljeni slotech plači) pa se mi vseeno ne splača toliko časa zabit po štacunah. le malo bolj cenim svoj čas.

elita pa pri parK na mesec pa vse diskonte obletat pa kupončke iskat pa trgat da greš lahko v štacuno nekaj kupit? :))

Map ::

Jaz v hofer zelo nerad hodim, ker imam obcutek, da so trgovci prevec prisiljeni delati, s slusalkami v usesih in vilicarju po celi trgovini. Niti mi ne pomaga ta izredna hitrost na blagajni, ce ne uspem niti izdelkov zlozit ali pospravit denarja in racuna.

Poleg tega mi je vsec, da so stvari zlozene na policah, in ne kar na paletah. Sem nekega reda navajen iz sluzbe in se potem tu pozna.

Najveckrat grem v tus, ker mi je najbolj pri roki, sicer pa spar ali mercator.

Kartic nimam, ker mi je skoda casa. Edino za kako zganje -25% ali kaj podobnega, si jo sposodim dvakrat na leto.

Utk ::


Ne boš verjel, ampak v našem Hoferju je točno tako. Dokler ni čakalna doba 10 min ali več, 10 strank v vrsti, ne odprejo še ene blagajne.
Zato pa me v Hoferju ne vidijo. Pustimo to, da sta sadje in zelenjava neužitna, da prodajajo tretje razredno robo za normalen denar itd.

Najbrž odvisno od lokacije. Pri nas je pa špar taka katastrofa, da grem še v mercator raje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Hemi426 ::

zobnik je izjavil:

A pri kmetu pa nebi kupoval, sploh imajo eni certifikat EKo, ampak pol ne bo paprika 1 evrov, ampak 3 evre.


Si manj kot mesec nazaj odprl temo, zakaj ljudje ne kupujejo pri kmetih in si dobil zelo konkretne odgovore.

MrStein ::

Kako te imajo žganje, da ga vsak drug omenja?? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Kako te imajo žganje, da ga vsak drug omenja?? ;)


Edini majo žganje za -25% drugje ne morš dobit tega
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Koraaz ::

Meni je všeč Lidl, ker se mi zdi, da ima dobro razmerje med ceno in kvaliteto in zaradi posebnih tedenskih ponudb hrane in tehničnih izdelkov različnih tematik.

Ko sta prišla na naše tržišče Hofer in Lidl mi je sicer bil najprej bolj všeč Hofer, ker je dajal večji vtis legitimnosti in kvalitete, medtem, ko je lidl izgledal bolj cenen. Sedaj opažam, da je Hofer nekako zaspal na svojih lovorikah in mi je Lidl ljubši, ker sem opazil, da Hofer se niti več ne trudi, da bi imel kakšno dobro ponudbo v primerjavi Lidlom, ki vsak teden, da nekaj novega v katalog, kar bi pritegnilo potencialnega kupca.

feryz ::

Lidl in Eurospin so dobesedno umazane luknje. Roba pa temu primerna.
Je pa res, da se stvari razlikujejo. Na Poljskem je, recimo, Lidl dokaj spodobna trgovina, celo boljša od ostalih nizkocenovnih.
Šok, ki ga doživijo, ko na Hrvaškem uletijo v Lidl, je kar velik.

ubermensch ::

feryz je izjavil:

Lidl in Eurospin so dobesedno umazane luknje. Roba pa temu primerna.
Je pa res, da se stvari razlikujejo. Na Poljskem je, recimo, Lidl dokaj spodobna trgovina, celo boljša od ostalih nizkocenovnih.
Šok, ki ga doživijo, ko na Hrvaškem uletijo v Lidl, je kar velik.


Pa dobro, a ti hodiš v trgovine zaradi tega kako izgledajo ali zaradi cene/kvalitete izdelkov?

IL_DIAVOLO ::

Bodite pozorni pri vseh trgovinah. V lidlu sem naletel na slim fit klobaso kao iz piscancjih prsih, pa je bla not smrdljiva sunka.

Zdaj se samo plačujem po zmerni ceni v sparu, nic več nizmocenovnega pomija iz lidla. Niti jajc vec ne.

V hipermarket spar imaš VSE.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mtosev ::

Hofer ti zelo vredu trgovina pri kateri nimajo bonov ali nekih popustov pa ima dosti izdelkov dobro ceno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Glugy ::

Jz hodm v Hofer pa Lidl ravno zato ker mi ni treba matematike zganjat da najceneje pridm skoz z raznimi karticami pa boni. Pač razn lidlovih 10% za upokojence razlik me kupci ni, ni tak da bi mogl mi kot kupci posredno subvencionirat druge kupce točno določenih izdelkov ki se jih da za pike pa nevem kaj izkoristit. Pa ni pritiska da morš da določenega datuma pike porabt pa take bedearije. Točno veš kok je ura pa točno veš da boš maksimalno dobil kar boš plačal..ne pa da plačaš potem pa se doskrat kupcem zgodi da pik ne porabijo ker človk je človk pa pozab ane ..pa sigurno ne porabš do zadnje pike čist vsakič. Zato tud ne maram Muellerja ..ti dajo neki malga nazaj pol te pa to spodbuja da nazaj hodš za brezveze. Podobno Eleclerk.

Drgač pa ja Europsin je tud dost podobn v tem smislu, imajo dobre italjanske dobrote. Testenine, sladolede, sadje / zelenjava pa paradižniki in omake. Superca. Tuna se tud pri njih splača.

Sam morm pa rečt da mesa ( razen tune ) ne kupujem. Nekak pa sumim da je bolj smiselno za meso iti v specializirano mesnico in je to to.

Te tri trgovine lepo kombiniraš pa je. Sej ne rabš hodt vsak tedn v isto hodt. Vsak tedn maš drugo pa je.
Kupš sam tisto kar ti je tako poceni kot tudi dobro pr vsaki posamezni trgovini, nisi vezan na blesave kartice pa na to da morš "prihajat nazaj" če hočš maksimalno od svojga vložka nazaj dobit.

maldic ::

Brata, ki sta ustanovila Hofer In Lidl oziroma Aldi.
In če je bil Karl samotar, potem je vodja konkurenčne verige trgovin Lidl skoraj neviden. Obstajata samo dve fotografiji Dietra Schwarza in še to je ena črno-bela. 25. najbogatejši človek na svetu zunaj svojega ožjega družinskega kroga "ne obstaja".
Brata, tako pravijo zaposleni v njunih trgovinah, sta račune vodila s svinčniki, ki sta jih uporabljala toliko časa, da jih skoraj več nista mogla držati. Nekoč naj bi arhitektom, ki so izdelovali načrte za njuno novo prodajalno, očitala, da uporabljajo predebel papir. Ravno skromnost naj bi bila recept za njun izreden uspeh.

Celo police so se jima zdela preveč ekstravagantne, saj te zahtevajo, da so polne, polnilci polic pa stanejo. Ravno zaradi tega sta izdelke pustila kar na paletah, na katerih so prišli v trgovini.
Hrana je večinoma konzervirana, saj sveža hrana stane - trgovina jo mora nekje shranjevati. Menedžerji pa so bili nekoč celo brez telefonov - uporabljati so morali prvi plačljivi telefon v bližini.

https://www.dnevnik.si/1042676443

mjtk ::

maldic je izjavil:

(...) Ampak vseeno nekateri radi kupijo kruh tam, kjer jih postreze zaposlena v rokavicah. Nekateri pa radi kupijo cenej kruh in jih ne moti, ce nekdo pred njim (kupec) brez rokavic potipa struce, preden se odloci katero bo izbral. Nekateri pa ne zelijo podpirat izkoriscanje delavcev. Ti recimo ne podpiras "lenih". Vsak ima svoj pogled. Nekateri raj podprejo cloveska delovna mesta kot pa robotizacijo delovnih mest.

Wow, kakšen fake kratkogledni snobizem!

postreže zaposlena v rokavicah
Zaposlena v rokavicah si lahko ravno tako z rokavicami vrta po nosu/ustih ali praska po jajcih/riti/pazduhi.
Jaz osebno ne maram v počasni vrsti za kruh čakat ter prosjačit za kruh ter ga gledat/izbirat na 5 metrov razdalje in se odločat pod časovnim pritiskom uslužbenke z rokavičkami ter drugih strank za mano.

nekateri raj podprejo človeška delovna mesta kot pa robotizacijo delovnih mest.
Jaz podpiram vseživljenjsko učenje in človeško kreativnost, ne pa zaščite zastarelih dinozavrov. Podpiram krajše delovnike (4 ali 6 urne, za isto plačo). Naj roboti opravljajo dolgočasna repetitvna nekreativna dela. Naj so ljudje raje več z družinami, v športu, za knjigo, na vrtu, v naravi.

maldic ::

jaz bi tudi lahko komentiral tvoj komentar v tvojem stilu, wow kaksen izgovor. Oziroma isces izgovore. Ti sigurno spremljas 24 ur prodajalke, verjetno s kaksno kamero, da si tako preprican v svojo trditev. Kar se tice robotizacije. Ce boste tako nadaljevali in podpirali robotizacijo v trgovinah, bo scasoma lahko prevzela tudi vase delovno mesto. V tem primeru pa nisem preprican, da boste tako veseli cenejsih storitev in zdelkov na racun vase place ali delovnega mesta.

Zimonem ::

maldic je izjavil:

Brata, ki sta ustanovila Hofer In Lidl oziroma Aldi.
In če je bil Karl samotar, potem je vodja konkurenčne verige trgovin Lidl skoraj neviden. Obstajata samo dve fotografiji Dietra Schwarza in še to je ena črno-bela. 25. najbogatejši človek na svetu zunaj svojega ožjega družinskega kroga "ne obstaja".
Brata, tako pravijo zaposleni v njunih trgovinah, sta račune vodila s svinčniki, ki sta jih uporabljala toliko časa, da jih skoraj več nista mogla držati. Nekoč naj bi arhitektom, ki so izdelovali načrte za njuno novo prodajalno, očitala, da uporabljajo predebel papir. Ravno skromnost naj bi bila recept za njun izreden uspeh.

Celo police so se jima zdela preveč ekstravagantne, saj te zahtevajo, da so polne, polnilci polic pa stanejo. Ravno zaradi tega sta izdelke pustila kar na paletah, na katerih so prišli v trgovini.
Hrana je večinoma konzervirana, saj sveža hrana stane - trgovina jo mora nekje shranjevati. Menedžerji pa so bili nekoč celo brez telefonov - uporabljati so morali prvi plačljivi telefon v bližini.

https://www.dnevnik.si/1042676443

Imaš Aldi north pa sud. Aldi sud je v regiji znan kot Hofer. Lidl je povsem svoja zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

feryz ::

mtosev je izjavil:

Hofer ti zelo vredu trgovina pri kateri nimajo bonov ali nekih popustov pa ima dosti izdelkov dobro ceno.
Kateri izdelki?
Preveri, recimo, Nutelo, Union, Zlatorog pir, Bar kofe in podobno, kjer imaš identičen izdelek v drugih trgovinah, pa ti bo v hipu vse jasno.
Hint, cena je enaka kot drugod, s tem da imaš pri drugih še nekakšne kupone, popuste ..., pri Hoferju pa ne.

jocoj ::

Zimonem je izjavil:



Imaš Aldi north pa sud. Aldi sud je v regiji znan kot Hofer. Lidl je povsem svoja zadeva.
Hofer je samo v Avstriji in pri nas. Povsod drugje je Aldi. To pa zato, ker je Aldi dolgo nazaj prevzel malega trgovca Hofer v Avstriji. V Sloveniji pa se tako imenuje zaradi navezanosti ljudi na avstrijski Hofer, ko se je tam še na veliko včasih nakupovalo.

feryz je izjavil:

mtosev je izjavil:

Hofer ti zelo vredu trgovina pri kateri nimajo bonov ali nekih popustov pa ima dosti izdelkov dobro ceno.
Kateri izdelki?
Preveri, recimo, Nutelo, Union, Zlatorog pir, Bar kofe in podobno, kjer imaš identičen izdelek v drugih trgovinah, pa ti bo v hipu vse jasno.
Hint, cena je enaka kot drugod, s tem da imaš pri drugih še nekakšne kupone, popuste ..., pri Hoferju pa ne.
Pusti brand izdelke. Gleda se lastno blagovno znamko in tu je Hofer pri razmerju kvaliteta-cena kilometre pred lidlovo češko robo ali spar-mercator budget linijo.

Je pa res, da so se v zadnjih petih letih, odkar je konkretno zrasel tržni delež, podražili.

Trenutno je generalno gledano najcenejša veriga Eurospin, takoj za njim pa Lidl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

mtosev ::

feryz je izjavil:

mtosev je izjavil:

Hofer ti zelo vredu trgovina pri kateri nimajo bonov ali nekih popustov pa ima dosti izdelkov dobro ceno.
Kateri izdelki?
Preveri, recimo, Nutelo, Union, Zlatorog pir, Bar kofe in podobno, kjer imaš identičen izdelek v drugih trgovinah, pa ti bo v hipu vse jasno.
Hint, cena je enaka kot drugod, s tem da imaš pri drugih še nekakšne kupone, popuste ..., pri Hoferju pa ne.

Nič od tega ne kupujem. Nimam pojma za te izdelke. Se kupuje bio in hoferjeve znamke za čistila, tudi neke nastavke za britje, kruh, čokolade moser roth, sladoled, baterije etc.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jabe ::

Hofer in Lidl imata odlične hišne izdelke, marsikdaj pa ne dobim kaj drugega, kar želim. In potem moram v Spar in potem tam vse nabavim. Ker mi gre že tako ful časa za to špecerijo. Ne lovim popustov in kuponov, da bi zdaj letake gledala in točno vnaprej vedela kateri dan je kaki popust, imam pa app, kjer je kartica in vsakokrat to potegnem ven na blagajni in še pogledam, če ja kaki kupon aktualen ter ga pokoristim. V Tuš in Mercator ali kam drugam pa ne zaidem.

hbgqzR ::

Za sprotno/drobno špecerijo se verjetno ne izplača prav dosti žonglirati, če ti ni ugodnejša trgovina prav spotoma. Bolj pri večjih nakupih - zaloge (meso, pijače, mleko, namazi..), kozmetika, za pralec in za pomivalec in podoben šment... Kartice obvezno v telefonu, ja, sicer dobiš kar pruh od denarnice, koliko vse te ropotije je. Malo je potrebno še naštudirati glede svežine in čas v dnevu/tednu in to, za meso, sadje, zelenjava in to. No, mislim, NE naštudirati :-) Ceneje.si ima tudi, se mi zdi, aktualno kataložnico...

En tak servis (lahko plačljiv) bi bil lušten - daš zbirko artiklov (ean ali kaj že) in ti potem izračuna, kje se najbolj splača kupiti - upoštevajoč ceno s popusti, strošek prevoza in porabljenega časa, po možnosti ob upoštevanju lokacij trgovin. Pa še input bi bil neka hitrost porabe in to, da bi bilo kolikor tolikor inteligentno.

To je samo ideja, kje je AI (pa to v resnici ni stvar za AI, samo je buzzword), ko ga človek rabi?
Eni bi se bali, da zdaj pa se ja vse ve o njih, eni pa se ne bi :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

feryz ::

Lastne blagovne znamke so smeti. Vse brez izjeme. Proizvajalcu se fučka, ker ne vlaga svojega imena v izdelek. In se tudi redno menjajo, zato je vsaka serija lahko drugačna.
A vam niti to ni jasno? Mc donalds je zdrava hrana proti temu.

Če vtakneš hoferjevi bateriji AAA v laserski merilec, se pozimi niti prižgal ne bo, poleti pa bo delal, v najboljšem primeru, 10 minut.
Duracel brez problema zdržijo par ur.

vinkop ::

jaz nabavljam v mercatorju in Lidlu....

harvey ::

maldic je izjavil:

Zaupam zvezi potrosnikov. Vcasih se najdejo na seznamu tudi doloceni bio izdelki, kjer odkrijejo gensko spremenjeno hrano. Ceprav bio pomeni, da je brez tega. Sem pa opazil, da ce boste prevec gledal na ceno, da se bo trg prilagodil, seveda na racun kvalitete ali pa morda celo zavajanja ali pa kaksne afere.

sploh proizvajalci sladoledov in sadnih jogurtov, tudi bio med njimi, so se 'zelo izkazali' v zadnjem času. Kaj za vraga je potrebno dodajati tretiran gumi iz zrn rožičevca kot gostilo.8-O. Vse preveč je teh dodatkov zaradi nekih tehnoloških procesov, ne pa zaradi izdelka kot takega.

vinkop je izjavil:

jaz nabavljam v mercatorju in Lidlu....

Vključi še kakšen Leclerc
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

Lastne blagovne znamke so smeti.

No ja, lastna blagovna znamka pomeni samo to, da dajo drugo embalažo in takoj plačajo celotno pošiljko.

Ne šele po prodanih artiklih...

A misliš, da odprejo svojo linijo, ko delajo za te trgovine? Se preprosto ne splača, ker so surovine prepoceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Lastne blagovne znamke so namenjene temu, da lahko čez noč zamenjajo proizvajalca, če najdejo nekoga, ki naredi še ceneje.

In ja, te znamke so načeloma manj kakovostne, kot izdelki, ki jih proizvajalci prodajajo pod svojo znamko. Niso proizvajalci neumni, da bi si pljuvali v lastno skledo.

Še vedno velja, kolikor denarja, toliko muzike.

Invictus ::

Saj proizvajalec je omenjen na teh lastnih blagovnih znamkah...

Dvomim, da bi se šel kdorkoli blamirati, tudi s tem.

Proizvajalec pri teh znamkah pač nima odpada, kot pri lastnih... Ker je vse plačano vnaprej... Riziko prevzame trgovina...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

misek ::

starfotr je izjavil:

te znamke so načeloma manj kakovostne, kot izdelki, ki jih proizvajalci prodajajo pod svojo znamko
Zagotovo to ne velja na splošno.

feryz ::

Saj ne. Mercator pir je recimo original Union, v katerega nalijejo 20 procentov vode in ga prodajajo 20 procentov ceneje.
Tudi take opcije obstajajo.

Utk ::

V primeru piva, če nisi ravno alkoholik, ni s tem niti nič narobe.

Buggy ::

Lastne blagovne znamke so smeti. Vse brez izjeme.


Se nikakor ne strinjam s tem. Dostikrat Hoferjeve pobirajo tudi nagrade ZPS. Ce pa govoris o SPAR budget seriji pa verjetno res.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104564 (41022) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18650149 (28547) gruntfürmich
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28463110 (57184) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255955 (40723) cholt45

Več podobnih tem