» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
17 / 45
»»

camella ::

Hi ljudstvo! :)
No, evo - me zanima nekaj kar je očitno tukaj goreča tema, no pa glede na topic tako jasno da je tako.
Namreč sem nov tukaj in sicer iz istega razloga kot marsikdo drug - ELTA 8883 in predvajanje podnapisov. No, moram reči da sam nisem lastnik tega čudovitega aparata, sam sem to zadevo gledanja Divx in DVD filmov rešil tako da sem si skupaj zmetal enega celerona 700 z 96 MB rama in DVD playerjem, disk 1.2 GB, toliko da gre gor WIN98, grafiko sem dal not woodoo 3 z tv out, vse skupaj me je stalo nekaj okrog 30.000 SIT. Kišto sem vrgel v omaro (seveda brez monitorja in tastature), jo povezal z TV in stvar dela, b.p. No, pa nema veze, v glavnem, zdaj me pa zanima par stvari okrog te ELTE 8883 ker me je prijatelj prosil če mu naložim software ki se menda nahaja na ELTINI strani in potem menda player podpira tudi podnapise.in glede na to da ste tukaj kar aktivni in spremljate redno vse kar se okrog tega predvajalnika dogaja, upam da mi bo lahko kdo objasnil zadevo.
Sedaj, jaz sem na njihovi strani iskal razni software ipd.,... amapak nič kaj takega kar bi omogočilo podporo podnapisov. Nato sem šel malo po tem forumu pogledat in ugotovil, da ima podporo za podnapise ELTA 8882, ELTA 8883 pa kao ne? ali se, upam, motim? No, kdorkoli mi lahko kaj okrog tega razloži, bi najlepše prosil če se malo razpiše. če pa naprava podnapise podpira, pa prosim če lahko kdo pove kaj je treba nardit da bo ta stvar funkcionirala kot bi normalen človek rad.
Najlepša hvala pa lepo se mejte še dalje! :))
Ma kr neki no. glavno da se debatira

stajdi ::

Evo odgovor od elte na moj mail glede novega firmwara:


Dear Customer,
there is currently heavily development on a new firmware going on. At the moment I unfortunately cannot tell you about when it will be released. Please have a look to our website frequently.

Mit freundlichen Grüßen / Kind regards
Andreas Bauer

elta GmbH
Carl-Zeiss-Str. 8
D-63322 Roedermark
Germany

M_ ::

Zanima me, če je že izšel kaksen firmweare za PHILIPSA 737, ki poveča podnapise in jih spremeni iz rumenih v bele!

clemmy ::

Zanima me, če ima kdo probleme z Yamado dvx 6600! Moj predvajalik namreč spušča čudne zvoke, kadar vanj vtaknem CD-R ali CD-RW medije, DVD-ji delajo odlično! Sliši se kakor klopotec na vtru, vendar hitreje!;(
clemmy

Jago ::

Problem yamade 6600 je enak kot pri ostalih mediatek playerih. Sila tanek pladenj za plosce in ce ni bil dovolj natancno zavit se drgnejo plosce.

Nekje na netu je navodilo kako sam popravis, oziroma nesi nazaj, kjer si kupil.

Hubby ::

Pozdravček

A pozna kdo SEG DVX 438 player (www.veseg.de). Zanima me če kdo ve na katerem čipu laufa in ali bo kdo kak update izdal za podnapise.

LP

podtalje ::

Če koga zanima, imajo pri JAE sedaj v akciji Yamado 6600 za 28.900 SIT, kar je že
sprejemljiva cena. Sam sem jo danes kupil.

Drugače sem pa na enem forumu bral, da pri Yamadi že imajo firmware od MediaTeka,
vendar ga morajo še predelati za Yamado. ( tako da lahko po vsej verjetnosti
firmware pričakujemo še letos :) )

Venturer ::

Z Yamado 6600 sem zadovoljen razen seveda z nepodporo podnapisov. Zanima pa me če je kdo že poskusil 5.1 Dolby Digital izhode povezat na zvočnike in če zadeva dobro deluje?
Pa še to a bo delal če prklopim sprednji levi in desni kanal DD-ja na en stereo ojačevalec, zadnja dva kanala na drugega in center na tretjega in seveda na ojačevalce še zvočnike.
Ker imam doma vse te stare komponente pa se mi škoda zdi kupovat nov receiver. Pa še to a je res da mora biti subwoofer priklopljen na poseben izhod za sub na DVD playerju, ker če je preko navadnega (stereo) ojačevalca so basi povdarjeni tudi takrat ko v filmu niso namenjeni za povdarjene?
l.p.

Jago ::

28 jurjev je primerna cena za yamado 6600.

"I already got a firmware version that does support subtitles for DVX6600, but we will not release an unfinished version. If we have improved anything and subtitle support is 100% then we will release.
(100% means that all complains about subtitle support for DVX6000/6100 have been solved)

I cannot say exactly when it will be released but we are working on it so release will be when we have figured everything out.
"

Samo cakat je treba.

Cveto ::

Lahko povežeš tudi tako, kot si napisal (3 ojačevalce)

Če nimaš posebej wooferja, potem ga samo izklopi v nastavitvah divx playerja in ti bo lepo razdelilo base na ostale zvočnike!

MEDENA ::

evo še yamadao 6600 je 10000 sit ceneje....pizda kva sem kupu sploh elto 8883...

torej če je yamada 6600 identična elti 8883 lahko firware uporabimo tudi mi ?

kurca mi gre že na jetra tale elta 8883 s podnapisi...mar bi samo dvd player kupu za 15000 sit :'(

Valentin ::

@Okfec

Kako kaj projekt, bi se dalo zvedt za kakšen okviren datum ?

Nameravam namreč nekaj nabavt, pa da vidm, če se splača čakat...

CaqKa ::

kr počakaj.. divx predvajalniki so na splošno še preslabo opremljeni...
sam sem včeraj posnel movix 0.8.2 na cd ter zagnal zadevico...
mislim iz mojega celeron 566 je potegnila tekoč divx brez kakega nameščanja gonilinkov itd.. samo vstaviš cd da se zboota in greš gledat filme.. z podnapisi :)

MoviX
hehe ravno kar ko sem šel link iskat vidim da je celo že 0.8.3 zunaj.. tak da...
aja e movix in movix2 sta očitno še preveč zadaj z razvojem tako da kr pretestirajte običajno movix.
za začasno alternativo je mislim da kar zelo konkurenčen.

okfec ::

@Valentin

okviren datum mesec in pol do dva meseca. Zal :((
Smo se odlocili za najnovejsi chip ESS 6698, ki je tudi Divx certificiran, kar pomeni, da laufajo vse verzije Divx, preverbo pa naredijo pri Divx Networks. MTK bi vzeli, ampak glede na to, da podpora za podnapise se ni razvita in da BAJE ne bo se nekaj casa.... je to gotovo boljsa resitev.
Se pa razvija oziroma je ze v produkciji poseben precej manjsi model, ki je v velikosti racunalniskega DVD pogona - kar ga naredi
precej lahko prenosnega - na racun tega sicer nima scarta, ampak se da zadevo resit s scart converjeterjem.

Kolikor jaz razumem zadeve glede firmware-ov, je tako da vecino dela tako naredijo pri ESS oziroma MediaTek, in se verjetno zato caka za podnapise in update toliko dolgo.

Glede osvezevanja z uporabo drugih firmwarov pa je tako, ce enota uporablja ENAKE VSE CIPE - predvsem velja to za kontroler za dvd enote, se pogojno to da narediti, ce pa ne, se lahko zgodi, da DVD enota ne bo dala od sebe ne bu ne mu, kaj sele da bi se vrtela, kar pomeni, da je kanta za smeti edina resitev.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: CaqKa ()

propeler ::

Tud jaz sem mel u mislih en DivX player. Pol sem pa pred kakimi 14 dnevi najdu MoviX Linux, pa sem si premislil. Eno mašino mal starejšo pa maš player. Pa mislim da ni formata pod soncem k bi vse poznane formate špilal.

Aja, a kdo ve kok je minimum za DVD in MP4 (divx, xvid,...) v linuxu? mašina mislim, kok močna?

pivmik ::

Taprvi DivXi so se lahko predvajali tudi na kateremkoli Pentium 2 (ali Celeron vsaj 300) in to v Windowsih.
Na takih compih v Linuxih pa verjentno delajo tudi napredni DivX in XviD filmi z AC3 zvokom.
DVDji pa isto, vsaj Pentium 2 mora bit. Nepreverjeno.
LP, Gregor GRE^

Dr_M ::

filmi kodirani z 3.11:) so delal prakticno povsot...ce pa niso, je bla pa se vedno moznost zmanjsanje kvalitete zvoka, pa je delal....racimo p1 2.5x83 in 128mb rama, win98. precej filmov sm tko pogledu. sam filmi kodirani z 4.x pa niso vec delal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

okfec: glejte da bo daljinec sedo v roko, ker če je neke oglate oblike pol je vse skup tak čudno... pa tipka za setup in dvd menu se NE sme preveč dolgo iskat... poleg tipk play pause subtitles....
pa pogon naj bo taki da bo znal jokerjeve natlačenke predvajat... ker vsakič ko dam natlačenko v moj tajvanski predvajalnik se vse skupaj začne tak dret da sploh ne morš gledat.. pri običnih dvd-r in dvd+rw pa je vse normalno... so zgleda natlačenke izbalansirane...
pa če predvajalnik iz standbyja zbudiš z tipko "eject" potem se naj ejecta, ne pa da začne brat medij.


v času celerona 300a so meni špilali divxi že kar lepo.. če sem ga pa navil na 450 te pa so že gladko špilai.. si pa moral postprocessing na minimum nastavit.

Dusan_HD ::

Hi!
Dajte malo kost glodat :D
Na Hofer strani imajo naslednji torek v akciji Gran prixov dvd/divx predvajalnik za 80€ bruto.
Enkrat so že imeli Gran prixa v akciji, ampak je bil črne barve in model DVD-404-Divx - Chip MT1398. Ta pa ni isti.
Bi jaz pobrskal po netu, ampak moram na šiht. Mogoče popoldan.
Hofer edino ne da papirjev za tax-free, moraš baje iti na izpostavo tax-freeja, da ti obrazec dajo.
raY_

mamomu ::

Koliko sem lahko videl na hoferovi strani je player TEVION DVD-4000. To sem tudi zasledil na dvdboard.de strani.
Player podpira podnapise in ima malo čudo izhodov na zadnji strani.

budili ::

In kje je ta Hofer trgovinca iz Gorenjske strani, mislim najblizja?

bi blo za pogledat,

pa se ne da pri nas dobiti standarden tax-free obrazec v predstavnistvu v LJ (zadaj za Sisko)?

romario ::

budili ::

ce je to bilo zame:
sem videl da je ene 5-6 trgovin v Celovcu, sam a bo ta akcija v vseh njihovih stacunah?

mamomu a to mislis tega zdej ke je 13.4 v akciji, ker nisem nikjer nasel podatkov ali slik, pa zmeraj se omenja dvd3000
tisti decembra 2003, ki je bil v Hoferju je bil Silva dvd 404 (Silva Schneider)

lahko kdo od expertov priporoca/odsvetuje oz. kako strokovno rece (vecinoma so vsi texti in forumi v nemscini, tle pa visim:\ )

Dusan_HD ::

Jaz sem tudi v nemšlini slab, ampak mislim da se vseeno gre o tevion dvd 4000 modelu.
Podnapisi nemcem delajo (srt, sub), za šumnike pa ne vem - verjetno pa ni šumnikov.

Upam, da se bo kateri od vas podal v tisti forum :)

Aja, decembra je tisti divx player (gran prix 404 ali kaj je že), bil v Hoferju v Bad Radkesburgu (Gornja Radgona). Mislim, da vsaki trgovini dajo kar 1/2 ali celo 1 paleto :)
raY_

Jago ::

medion dvd 4000.

Zadeva diha na chipu ESS Vibrato II, izboljsana verzija chipa, ki tiktaka v philipsu 737, daewoo, yamada 6000 itd...

Chip ne podpira naprednih funkcij, ki jih vsebujeta codeca xvdi 1.0 in divx pro 5.x.

Podpira .srt in .sub, ščž seveda zaenkrat ne.

Iz navedb uporabnikov so določene tezave z nesinhroniziranim zvokom in sliko ter glasnostjo naprave.

Za ceno 79 eur bruto dobis brez dvoma soliden dvd player z povprecno podporo divxom.

Cena je glavni adut.

Gandalfar ::

Ok, mam Yamado zdej doma .. :)

Zadeva dela vredu edin enga CD-ja z oggji mi ni hotela prepoznat pa razmerje pri 4:3 tv ripih je malo cudno. Kar odreze tako, da so animeji, ki imajo encodane podnapise prakticno neuporabni :/

romario ::

imam težavo z konfiguracijo zvočnikov

imam namreč Creativove 4.1 zvočnike, priklopil sem jih Front Right/Left output in Surround Right/Left output. Problem pa je v tem, da mi špilata samo prednja zvočnika. Surround pa ne.

Kaj je treba nastavit?

sergejp ::

romario: prikolpoljeno maš prav, samo v setup od playerja moraš nastavit na souraund pa bo!

romario ::

Imam elto, na speaker setup sem nastavil:

Downmix - Off
Front Speaker - Small
Center Speaker - Off
Surround Speaker - Small
Subwoofer - Off
Post DRC - Auto

špilata pa mi samo prednja zvočnika

sergejp ::

downmix: stereo

romario ::

spet samo sprednja zvočnika :(

ALIen23 ::

Jaz sem se tudi dolgo ubadal z 5.1 zvokom na Elti, vendar mi je uspelo! Je kar ene par fint v meniju!?

LP:D

Jago ::

V Metroju (Graz) imajo spet elte 8883 (vceraj so meli se enih 15 kosov), v mediamarktu pa philipsa 737 (20 kosov), vendar za Philipsa hocejo 200 EUR:)

Jago ::

Novicka, da je model nasel prvi firmware za mediatek chip, ki podpira .srt podnapise:

http://www.dvdboard.de/forum/showthread...

Frajer, ki je nasel firmware in ga nalozil, si je "ozelenil" svoj player (Medion) oziroma ga je unicil.

Dol poteg na lastno odgovornost tukaj:
http://forumdreamzone.free.fr/Dv967/

Cosmo ::

Odlično! To pomeni, da bodo tudi podnapisi za Elto 8883 v kratkem zunaj.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

pumaxx ::

Za vse tiste ki boste v torek kupovali v HOFER-ju divx player -se ne ve kateri model je ! TEVION DVD-4000 se je prodajal v začetku meseca ( mislim da 5.4) v nemčiji - aldi ta model pa definitivno ni ist ker še nikoli niso imeli istega programa. Malo si prečitajte na dvdboard.

budili ::

tudi enoti na slikah sta cist drugacni, edino ce na Hoferju ni simbol slika, kar pa nikjer ne pise

sem probal najti kaj na Silva Schaider situ, sam ni delal

MEDENA ::

GIMME ELTA 8883 SUBS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

camella ::

Hi!
Evo, hvala za informacije okrog elte 8883, bomo pač malo čakali na te update za podnapise.
Imam pa novo vprašanje : kako je s tem programom MOVIX, ima kdo iskušnje s tem in kaj je sploh treba nardit da se to instalira? A je treba met LINUX oz. UNIX instaliran , namreč ne bi rad metal WINDOWS dol. Pa zanima me, a dela stvar kaj bolš kot pa BSPLAYER ali pa RADLIGHT na WINDOWS? Pravzaprav nimam pojma MOVIX-u, zato bi prosil če mi lahko kdo to stvar malo opiše, čist iz osnov. Aja, pa koko je pol s TV out oz. nasploh video driverji, pa driverji za sound pa tako naprej,... cel kup vprašanj, no če ma kdo čas pa kaj pojma o tem bi bil res hvaležen!
Lepo se mejte, pa hvala vnaprej!
CAMELLA

Gandalfar ::

movix je livecd, ki je namenjen izkljucno predvajanju filmov :)

camella ::

Hvala za hitr odgovor, me pa še vedno zanima kaka podrobnost okrog tega ;) Sem ugotovil da je to namenjeno izključno gledanju filmov, kako se pa stvar naštima pa nimam pojma. Morda kaj več o tem? ;)
TNX

Gandalfar ::

kakor sem gledal si snames .iso dol ga posnames na cd in bootas iz tega :)

camella ::

hm, me zanima kaj se bo pol zgodilo z grafično pa zvočno. a pol ni treba met UNIX oz. LINUX instaliran? Jaz mam namreč zdaj gor win98 pa te standardne zadeve za gledanje Divx. A ta movix dela bols al kako?
Ma kr neki no. glavno da se debatira

pivmik ::

camella
CD vstaviš v CD pogon in nanovo zažneš računalnik ki se ti mora zagnati iz CDja. TO JE FAKING VSE!!!
LP, Gregor GRE^

pumaxx ::

Kupil 2 kom dvd playerja Gran-Prix uradni naziv DVD 504 Divx. Po tem kar sem videl je praktično isti od znotraj kot model 404 od lani. Glavni je MT1389GE kot v prejšnjem modelu. Vse kar sem do zdaj probal igra BP (podnapisov seveda ni) Za 79 eur mislim da je zelo dobra kupčija + 2 leti garancije.

kokoon ::

MT1389 GE je ubogi invalid med MT1389 xE bratci.

glavna pomanjkljivost njega naj bi bilo "nakljucno pospesevanje in upocasnevanje videa, ki se ga softversko ne da odpraviti" (s popravljenim firmwareom)

za tisti firmware se je izkazalo da je namenjen MT1389 FE playerjem (Peekton 6003, Atacom DV967, baje tudi NeoDigits NeuNeo Mpeg4 DVD,
najverjetneje jih nima nihce tukaj), za sigurno se pa ve, da je ubil MT1389 GE player Medion 7575.

ce si pravi moski, preizkusi novi firmware na elti 8883 (MT1389 DE) in hvalezni ti bomo za porocilo kaj se zgodi.

http://forumdreamzone.free.fr/Dv967/967...
[kokoon]

pumaxx ::

Ja tisti ki bo probal na elti bo "pravi moški" ki bo ostal brez svojega dvd playerja, oz bo lahko gledal prečudovit zelen ekran.

kokoon ::

zelena je edina RES moska barva.
[kokoon]

Venturer ::

Ker pravte da je razlika med MT čipi, katerga ma potem Yamada 6600: DE ali GE ali kaj tretjega?
l.p.

kokoon ::

jamada ma DE.

DE je kul. oziroma BO kul, ko bo imel podnapise spedenane.
««
17 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857906 (14007) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724709 (9323) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524646 (5144) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922565 (10374) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531369 (14622) Stepni Volk

Več podobnih tem