» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
36 / 45
»»

LexLuthor ::

@karma.

Tale tvoj primer je res čuden. Pri meni dela vse o.k. (razen standardnih hroščev, he he). Mogoče imaš res napačne srt filetke, ali pa ti je FW kaj zaštrikal. Si snel zadnjo verzijo s šumniki?

blazko1 ::

Včeraj sem mal poigraval z modifikacijo firmwarjev za DP-1000!>:D
Iz 2.8.7(ki ful šteka) importal podnapise v firmware 2.8.5(ki je bolj stabilen).
In dobil sem rezultat da ne zmrzne med predvajanjem in imam VELIKE podnapise ki si jih nastavim na kodo 1250 Eastern Europe kot na 2.8.7.....
Spremenil sem si tudi slike za ozadja in menije, da zgleda bolj razgibano....:)

Trenutno se še testira in še ni freznil med predvajanjem in upam
da bo tako tudi ostalo.....8-O :D


Lp Blaž

boko34 ::

blazko1
Kaj mi znas povedati kako je s fonti npr. ce imas nalozene hrvaske ali pa morda srpske fonte? Prikazuje fonte pravilno?
Potestiraj malo,lahko pa bi tvojo mojstrovino ponudil tudi ostalim,ki vec kot nalozit firmware-a ne znajo. :\

Lep pozdrav

mathjazz ::

Torej, zanima me, a se za podoben denar da dobiti kaj boljšega kot je Yamada Home Theater (Yamada DVX-6600 + Yamada H8000 Silver)?

Zanima me predvsem predvajalnik, samo še ne vem kje bi ga kupil (samega), zato podajam povezavo, kjer je cel "kino".
www.getfirefox.com

blazko1 ::

boko34 lahk mi daš mail pa ti ga pošljem, da ga ti še mal stestiraš.
Če bi se izkazalo da ne zmrzuje pa bom pa tudi malj boljša ozadja naredu in dal na kak server vsem na voljo...
Fonte mi prikazuje vse SLO CRO in zaenkrat še ni zmznil med filmom

Lp bLaž

CaqKa ::

mathjaz.. ce si pristaš podnapisov.. potem čekneš tukaj kateri ima trenutno najbolj porihtane naše podnapise..
če pa ti je vseeno za podnapise potem pa vzami najcenejšega s tretjo generacijo čipa, pri tem pa še naj bo pomemnbo da ima daljinec ki ti bo všeč (to boš poleg eject tipke imel namreč največkrat fizično v obdelaci...)

boko34 ::

blazko1: moj MAIL

karma ::

@CaqKa & LexLuthor: mislim da sem rešil....aviji in srtji morajo bit v ROOTU ne pa v mapah, LexLuthor->tvoja verzija firmwarea dela ODLIČNO! Thnx še 1x zanj!:)

cya
k.

hoto2 ::

blazko1 prosim ce mi pošlješ ta tvoj firmware za dp 1000, ker imam tudi jaz podobne težave.hoto@email.si

sejmon ::

Pa kaj ste vsi tko nori na podnapise,jaz sem pogledal približno 30 divx-sov in razmim angleščino,
kdor ni pogledal vsaj približno tolko divx-sov,pa si naj ne kupuje divx predvajalnika.

jaz si pa lastim Bellagio AD-2020 ( (še)ne podpira podnapise) in od 100-tih filmov 1 ni deloval,torej priporočam.

Aleks ::

blazko1 prosim ce mi pošlješ ta tvoj firmware za KISS dp 1000.

aleks@email.si

joze ::

Tudi sam povsem dobro razumem angleščino in tudi film lahko gledam brez podnapisov, ampak gledanje filma je meni zabava in medtem ko se zabavam nikakor ne želim razmišljati kaj je kdo rekel ampak to hočem vedeti takoj in brez truda.Kdor pa lahko angleščino razume brez truda tako kot slovenščino mu iz srca čestitam.Drugi argument pa je, da niso vsi filmi v angleščini in nismo vsi slepi za vse kar ni holivud.

CaqKa ::

jaz se v bistvu pri gledanju kake komedije še dosti bolj smejim ko pokapiram izjavo v angleščini :) sam sem tudi povsem zadovoljen z divx predvajalnikom brez podnapisov :)

pivmik ::

Ampak žal nekateri imamo/imajo bratce, sestrice, punce, mame, prijatle..., ki ne razumejo (dobro) angleščine, tako da je podpora podnapisom NUJA. Če pa kupujete DivX player samo in le zase pa čestitam, ste vzor socializiranega človeka.
Kdo pa bi še gledal POPTV če ne bi imel podnapisov, prosim vas lepo!
LP, Gregor GRE^

dudi ::

Halo,

imam eno vprašanje. Lastim si Yamado 6600. Zanima me ali obstaja kakšna možnost, s katero lahko divx film prevrtim npr. do 50. minute, pa ne preko fast forwarda, ker je tečno. Jaz bi rad samo vpisal čas ter da se predvajanje začne na želeni minuti. Nikakor ne najdem. Če pa tega ni pol mi pa res ni nič jasno zakaj tega ne podpira...

Hvala za odgovore!

e-marko ::

Poišči gumb A-Time. Pritisni 2x.
Tako je pri Elti 8883, ki je "kao" identična (= četrti gumb od spodaj navzgor in drugi z leve).

LP
...somebody, somewhere...

Tugo ::

Pri Yamadi imaš tipko GOTO (siva tipka zraven številk). Potem pa natipkaš čas in skoči avtomatsko tja. Mogoče boš mogu 2x pritisnit GOTO. Probaj in se pozabavaj, ampak GOTO ti bo zlo pomagu :)

lp, T.

dudi ::

hvala e-marko & Tugo. Bom probal :)

LexLuthor ::

@karma:

Čudno, da moraš imete vse filetke v rutu. Jaz imam vse po mapah posortirano, pa ni nobenih problemov. Aja, razen, kadar sploh ne prepozna nosilca s prve.... :P :P :P

Lepo da malikuješ moj FW;)

Stepni Volk ::

@ sejmon

veliko sreče pri ogedu 101, 102, 103 ... filma... Priporočam:
The Passion of the Crist - armenščina
Otro lado de la Cama - španščina
Lilja 4-ever - ruščina

In tudi v angleščini kak film v lokalnem dialektu, najbolje kar Wales-ščini :)

jano ::

Ponovno pozdravljen!
Še enkrat bi vprašal kako pri yakumo-tu najlažje rešim problem zmanjkovanja podnapisov. Včasih mi uspe če pritisnem step in ponovno play. Ali res vpliva dejstvo, če je film v ac3! (podnapisi so vedno v srt formatu)
hvala in lp!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

sergejp ::

pa kaj težiš loj! vzel bi si par minut časa in prebral malo ta forum, ter forum namenjen tvojemu playerju in ugotovil, da je problem pri vseh playerjih na čipu mt1389de enak, ter še par drugih pomankljivosti, katere bodo popravljene (če) s prihodom novega firmwera bog ve kdaj...

kak me razpizdijo taki, ki si nič ne preberejo in kar frajer z velikimi črkami ;((

Sanco ::

mene pa zanima ce je ze ksn popravk za philips dvp630 da bo predvajal sumnika Š in Ž.
hvala

Runnagain ::

Ali je kdo že zasledil test novega Waiteca, Waiteca Vision SLX?? Menda bazira na novem MTK-jevem čipu.

http://www.waitec.com/trade/productview...

Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

alesk_ ::

Zdravo,

Za vse, ki vas zanima, izšla je nova verzija firmwarea za KISS predvajalnike, 2.8.8, na kiss-ovi uradni strani. Baje so večji fonti za podnapise in podpira čšž. Grem sprobat :)

lp,
Aleš

Hammer ::

Kiss DP-1000

What is new in Firmware 2.8.8:

- Fixed bug on some DVD playback
- Bigger Subtitle Font
- Subtitle Codepage Selection
- Added Subtitle Format: MPL2
- Better support for vplayer Subtitles
- Improved Subtitle syncronisation
- Support for DivX DRM
- General Improvements

Firmware ver. 2.8.8 PAL

CaqKa ::

gladiac ::

lep pozdrav vsem!!!
Jest pa lastim yamado 6600 in mi vse zaenkrat lepo dela.
Kolega ma pa BELLAGIO AD2020 pa nikakor ne bere podnapisov.
In ce vas jest prav zastopim lahko na njegov player nalozim firmware od yamade?
A ma kdo kaj bolj popolen firmware za yamado kukr je na uradni strani?

Hvala lepa za odgovor

Stepni Volk ::

@ jano

Že v drugo ti sporočam (na prejšnji strani je bilo prvič), da ima Yakumo svoj Forum: Yakumo DVD Master DX4
Na svoje vprašanje boš veliko prej prejel odgovor - tudi bolj pregleden, če ga postaviš pod pravo tematiko:D . Hkrati boš razbremenil tudi tole glavno stran.

Tomy_MMX ::

Hmm.. kaj od predvajalniku Yamaha DVD-S 550 ve kdo kaj? Tega bojo jutri začeli prodajati pri big bangu za 45k sit.

bastadu ::

Zanima me, katera divx komponenta bi bila trenutno best buy (do nekje 30kSIT). Pogoj pa je, da podpira vsaj *.sub in *.srt podnapise, da so le ti sredinsko poravnani, da jih ne reže če so predolgi, da podpira šumnike... Hvala za dogovore!

Tilen ::

Mislil si vsaj .srt in po moznosti se sub. Ane? Sploh kateri ze preedvaja sub?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dami ::

Lep pozdrav!
Kolega se odloca med nakupom philips LX 8300 in Philips LX 3900. Razlika je 10k Ali kdo ve kateri chip uporablja LX 8300 ker LX 3900 naj bi uporabljal enakega kot DVP-720 ( Mediatek 1389 EE ). Hvala
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

bastadu ::

Tilen: V bistvu bi bilo bolje, če bi predvajal *.srt poleg *.sub-a...:\ Sem enkrat enmu kolegu upgrejdal enga LiteOn-a (cca. leto dni star model) in je bralo *.sub brez problemov s sredinsko poravnavo... V rokah sem pred kratkim tudi imel ELTA-o 8883A in je imela podnapise levo poravnane, brez šumnikov, odrezane vrstice... Zanima me, če se da kakp zrihtati to ali pač še ni na tržišču popolnega divx playerja?

Kaj je sedaj s tem MERCURY DVD3783? Nekateri pišejo, da jim predvaja sub in srt sredinsko poravnane in da predvaja vse živo... Prosim za mnenje:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Stepni Volk ::

Yamaha DVD S550 je preoblečni Philips DVP-720SA, ki se proizvaja v Philipsovih tovarnah. Tako pravijo na različnih DivX forumih. Sam ga še nisem kupil in odprl, da bi preveril. Slikce Philipsove notranjosti so par strani nazaj.

Zgodovina sprememb…

Izak ::

Zanima me, katera divx komponenta bi bila trenutno best buy (do nekje 30kSIT). Pogoj pa je, da podpira vsaj *.sub in *.srt podnapise, da so le ti sredinsko poravnani, da jih ne reže če so predolgi, da podpira šumnike... Hvala za dogovore!

Tudi mene zanima podobno kot enga userja pred mano. Samo da bi jst namenu tja do 40k sit. Kaj priporočaste kot best buy? DA je na čim novejšem čipu in da ma precej podpore. Najbolj me vleče k kiss dp-1000?

Resnično hvala in lp

AtaStrumf ::

blazko1, boko34 kako se kaj obnese tale Kiss DP-1000 z novim firmware-om. Lahko namreč zelo ugodno pridem do tega predvajalnika, samo baje ne predvaja čist vseh filmov, pa še nekaj šteka 8-O. A se mi ga splača vzet?

CaqKa ::

Kdo je pripravljen iz teh strani (ta tema, vse teme firm predvajalnikov) izluščevat najnovejše firmwareje, ugotavljat kateri je trenutno najboljši predvajalnik, ter zadevo redno updejtat?

Izak ::

Kdo je pripravljen iz teh strani (ta tema, vse teme firm predvajalnikov) izluščevat najnovejše firmwareje, ugotavljat kateri je trenutno najboljši predvajalnik, ter zadevo redno updejtat?


To bi blo zelo priporočljivo ja k klapa bi rada nasvet ob nakupu ne pa prelistat 100 starni dolgo temo in se vse natanko podučit in zmešat glavo. Naj en prosim ki spremlja temo izlušči bistvo...

blazko1 ::

Kiss Dp-1000 kot vsak drug divx player ima svoje dobre in slabe lastnostni.
Mislim da popolnega playerja ni!!! (mogoče se motim)

Jaz sem ga kupil zaradi dobre podpore podnapisom!

dobre lastnostni: (po moji presoji) :D
-veliki in sredinsko poravnani podnapisi s temnim transparentnim ozadjem+šumniki
-podpora veliko različnih vrst podnapisov pri mpeg4
-majhen kompakten
-enostaven Menu
-digitalni izhodi za zvok
-dobra podpora z novimi firmwarji (čeprav nekateri niso najboljši)
-podpira vse formate cd dvd razen dvd-ram
-pri MP3 so vidna tudi daljša imena datotek
.....

slabe latnosti:;((
-včasih kaj zašteka(vendar ne med predvajanjem)firm.2.8.5(ponavadi zašteka na koncu filma ali če pritisneš stop)
-šteka slika pri nekaterih divx5 filmih(zvok dela normalno)
-Nima gumba za izklop iz omrežja (samo Stand By na daljincu)
-samo dva gumba na playerju Eyect/Stop in Play/Pause(če crkne daljinc ne
moreš praktično nič...)
-Deluje na zastarelem čipu 1. generacije
...

Pa še kakšna dobra in slaba lastnost bi se našla...
Drugače sem pa osebno kar zadovoljen z njim in imam manj problemov s podnapisi kot
prijatelja z Yamado in Philipsom 737.

Lp Blaž

AtaStrumf ::

Thanx za izčrpno poročilo Blaž :). Bom videl, morda ga kar vzamem. Slabš kot trenutni SONY ne more bit, saj ta predvaja samo DVD, Audio CD in VCD in NIČ drugega, niti SVCD. OK, kvaliteta je verjetno na višjem nivoju, a kaj mi pomaga, če pa praktično nimam DVD-jev, Divx-ov pa ko dreka.

tebodi ::

Težave s podnapisi ipd. so že rešene, fw samo še ni dostopen na spletni strani.
Po moje, v tem trenutku ni najboljše nabaviti predvajalnik z najstarejšim chipsetom. Imel sem priložnost ogledati si Yamado in Yakumota in če po srcu nisi avdiofil oz. nimaš konkretnega 5.1+ sistema, je to najbolj primerna varianta. Če ne drugega, boš z enim od teh dveh lahko počakal nekaj časa, da za malo večji denar pride na trg kaj bistveno boljšega, npr. možnost snemanja, na koncu pa imaš potem za enak denar dve uporabni neodvisni napravi.

Izak ::

tebodi pa predladi eno komponento z najnovejsim cipom (konreten model da si ogledam cene) ter z kolikor toliko dobro podporo podnapisom ki so nujni. Resnično hvala.

Lp

boko34 ::

AtaStrumf:
kot je ze blazko1 napisal,dodal pa bi samo se to: pogresam preklop med 16:9 in 4:3.
Obstaja samo ZOOM varianta,sicer dela normalno,samo nekatere bi lahko motilo,ker ti zreze nekaj filma ob straneh.
Glede stekanja (blokiranja) pa je samo vprasanje firmware.

Problem imam samo pri CD-jih,ki so prepeceni (overburn) in sicer samo 700mb.Ostali (90,99min)delajo normalno.Pri 700mb se zgodi,da na zacetku filma parkrat zasteka,vendar potem deluje lepo.(imam precej filmov z autorunom).Sem bral na nekem forumu,da je odvisno kaksen CDROM imas notri.

Drugace sem zadovoljen,tako lahko koncno gledajo filme tudi tastari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boko34 ()

tomibus ::

Koncno mi je uspelo prebrat vseh 36 strani. Pa kje ste moderatorji, tri cetrt prispevkov je navlake. V takem primeru forum nima kaj dosti smisla.

Ne glede na to, imam vprasanje, ki ga na vseh straneh se nisem zasledil. Tice se podnapisov na Philips 720SA, vendar gre za tezavo, ki je tukaj ni opisane. Zanima me, a je pomembna vrsta CD-ja, ki ga zapeces in postopek?

Namrec.
Ko smo v DVD-player vstavili moj CD z DivX, ni bilo tezav s podnapisi in so delovali, razen tisith v forumu ze omenjenih tezav s sumniki. Vendar to ni tako strasno motece. Kolega pa si je CD skopiral in na cisto istem CD-playeru tak CD vec ne deluje. Deluje film, vendar ne podnapisi. Slo je za primere podnapisov .srt in .sub in pri obeh ni bilo z mojim CD-jem tezav, ko pa je bil prekopiran, pa so nastale. Je, morda kdo imel enka problem? V cem bi lahko bil vzrok.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomibus ()

Jago ::

Sicer pa nisi vsega prebral. Ako je film posnet z zvokom ac3 podnapisi tu pa tam izginejo med predvajanjem oziroma se sploh ne pokazejo, ce film na zacetku prevrtavas.

Gre torej ali za izginjanje oziroma neprikazovanje podnapisov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

AtaStrumf ::

Nekdo je že spraševal za Yamaho DVD-S550 pa tudi mene zanima, če kdo ve kaj o tem hudiču. Edin kar sem najdu je da ne podpira podnapisov in da ne podpira dolgih imen MP3-jev. To sem najdu tukaj.

Drugače pa čist tako teoretično vprašanje. Če denar ni tako pomemben, kaj se pa pol splača vzet? Ali obstaja nek optimum, brez pretiravanja, do 100k recimo.

tomibus ::

@Jago

Hvala za odgovor. Prebral sem vse, brez skrbi. Morda sva se narobe razumela. Problem je v tem, da v istem DVD-playerju moj CD z DivX npr. dela s podnapisi, ko pa ga kolega prekopira, kopija ne kaze podnapisov. Gre torej za isti film, le da po snemanju ne funkcionira vec.

Lp

NiggerBob ::

naj poskusi z manjšo hitrostjo snemanja + preveri na računalniku, če so imena datotek enaka na obeh CDjih (da ni slučajno katerega imena okrajšal na 8+3 znake)
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

miranc ::

lep pozdrav vsem

BELLAGIO AD2020 bere podnapise, če
na player nalozim firmware od YAKUMO. firmware YAD2710G.BIN preimenujem v YAD2020.BIN

LP
««
36 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856818 (12919) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724283 (8897) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922119 (9928) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531223 (14476) Stepni Volk

Več podobnih tem