» »

Podjetje - investicija

Podjetje - investicija

hyuga ::

Mi lahko kdo razloži kako točno potekajo investicije prek firme? recimo da kupis hiso in zgornji etaži spremeniš namembnost v poslovno - oddajanje sob. (seveda rabis tudi gradbeno dovoljenje)

Kaj to zdaj pomeni? Vseeno moraš plačat vse kot podjetnik ampak se ti potem to 10 let obracunava na koncu leta oz. se odšteje od davka?

Prosil bi za kaksno bolj podrobno razlago kako potekajo financiranja iz strani države v takem primeru. Hvala
  • spremenilo: hyuga ()

TheBlueOne ::

Verjetno je tako:

Ce je hisa last podjetja, potem jo (oziroma obroke) lahko das v strosek. Ce je tvoja in s podjetjem nima kaj skupnega lahko v strosek das najemnino, ki ti jo podjetje nakaze. Jaz bi raje slednje, da ti je ne rubijo, ce ti podjetje skripa.

Kaj in kako tocno lahko das v strosek se raje pozanimaj pri kaksnem racunovodskem podjetju. Je dosti razlike glede na obliko podjetja, vrsto knjigovodstva itn. To je posebna umetnost, kjer so vazni detajli.

Kaj imas v mislih kot financiranje s strani drzave? Aktualne subvencije? EU subvencije? Ponovno vse cela umetnost, kjer se moras prilagajati na pogoje.

hyuga ::

hvala TheBlue. Namen imam preurediti 100 let staro hišo in zgornjo etažo preurediti v sobe za goste + sanitarije in vse kar je potrebno.
Hise še nisem kupil zato nimam pojma kako se je stvari najboljse lotiti. Firmo imam.

punca zeli da si deliva lastnistvo zato me je pa tudi zanimalo ce se da na firmo lahko tudi le polovica hiše.

verjetno je zakomplicirano. na upravni enoti so mi povedali da sicer lahko hiso kupim ampak za spremembo namembnosti v poslovno rabim novo gradbeno dovoljenje.

nisem popolnoma preprican, da mora biti podjetje lastnik hise v tem primeru,verjetno rabi le uporabno dovoljenje za objekt.

fikus_ ::

Lahko pa daš objekt ali del objekta v najem podjetju. Pozanimaj se, kako bo FURS gledal na to, če je lastik nepremičnine in lastnih podjetja isti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TheBlueOne ::

Verjetno je deljenje hise zakomplicirano, ker bi jo moral razbiti v dve enoti. S punco si lahko b.p. delita lastnistvo podjetja, ce je ustrezne oblike. Sama hisa je naceloma manj pomembna kot pa dobro podjetje, tudi manj vredna.

Na hitro bo to to:

https://www.gsd.si/predpisi

Jaz bi na vajinem mestu enostavno zacel delati projekt v smislu financnega okvirja in plana za sobe in z njim sel po institucijah. VEM tocke so vcasih bile OK zacetek. Potem imas GZS, najdes pa se kaj.

Morda se pozanimaj se kaj lahko kot fizicna oseba v okvirju dodatne dejavnosti. Zna biti, da niti ni problem, ce oddas nekaj sob. Morda se ti niti ne splaca podjetje, ce ze kje delas.

hyuga ::

TheBlueOne je izjavil:

Verjetno je deljenje hise zakomplicirano, ker bi jo moral razbiti v dve enoti. S punco si lahko b.p. delita lastnistvo podjetja, ce je ustrezne oblike. Sama hisa je naceloma manj pomembna kot pa dobro podjetje, tudi manj vredna.

Na hitro bo to to:

https://www.gsd.si/predpisi

Jaz bi na vajinem mestu enostavno zacel delati projekt v smislu financnega okvirja in plana za sobe in z njim sel po institucijah. VEM tocke so vcasih bile OK zacetek. Potem imas GZS, najdes pa se kaj.

Morda se pozanimaj se kaj lahko kot fizicna oseba v okvirju dodatne dejavnosti. Zna biti, da niti ni problem, ce oddas nekaj sob. Morda se ti niti ne splaca podjetje, ce ze kje delas.


v bistvu bi bilo zelo "mini". Le 2 sobi in sanitarije. verjetno se to res ne splaca s podjetjem vezati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

TheBlueOne ::

https://www.metropolitan.si/prosti-cas/...

Tu so OK povzeli.

Zate zna biti dovolj:

1. Sobodajalec kot fizična oseba

Registrirani sobodajalec je fizična oseba, ki lahko to dejavnost opravlja občasno. Občasno pomeni - skupno ne več kot 150 dni na leto, nudite pa lahko največ 15 ležišč.

Vsaj za zacetek. Morda lahko imata celo posebej podjetji in s tem pokrijeta skoraj celo leto.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

hyuga je izjavil:

Mi lahko kdo razloži kako točno potekajo investicije prek firme? recimo da kupis hiso in zgornji etaži spremeniš namembnost v poslovno - oddajanje sob. (seveda rabis tudi gradbeno dovoljenje)

To je vse odvisno ob občinskih predpisov. Preberi si OPPN za tvojo občino.

Dokler ne veš, ali to lahko zemljiškoknjižno/etažno/sprememba namembnosti urediš, je vse ostalo bluzenje okoli podjetja nepomembno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

TheBlueOne je izjavil:

https://www.metropolitan.si/prosti-cas/...

Tu so OK povzeli.

Zate zna biti dovolj:

1. Sobodajalec kot fizična oseba

Registrirani sobodajalec je fizična oseba, ki lahko to dejavnost opravlja občasno. Občasno pomeni - skupno ne več kot 150 dni na leto, nudite pa lahko največ 15 ležišč.

Vsaj za zacetek. Morda lahko imata celo posebej podjetji in s tem pokrijeta skoraj celo leto.


Sobodajalec kot fizicna oseba avtomatsko pomeni da ni podjetje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45194557 (44797) RockyS
»

Zakaj s.p. plačuje "poslovne" cene? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116206 (13674) Furbo
»

[Paypal] Davki

Oddelek: Loža
337988 (6120) Invictus
»

Ponujanje storitve (fizična oseba)

Oddelek: Loža
213874 (3341) SkIDiver
»

Ali so delničarji lastniki podjetja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31821597 (20444) Vajenc

Več podobnih tem