» »

Zakaj s.p. plačuje "poslovne" cene?

Zakaj s.p. plačuje "poslovne" cene?

1 2
3
»

Yohan del Sud ::

A ni tale tema malo zašla iz smeri? Če se vrnemo nazaj, zakaj recimo pri leclercu (in najbrž še marsikje drugje) delajo težave, če hočem kaj vzet na s.p. firmo in hkrati udejanjat popust na kartici? Ok, stvar prodajne politike. Ampak so sigurno izgubili vsaj jurja mojega gnarja s to potezo v zadnjih petih letih ...
www.strancar.com

Furbo ::

Vikking je izjavil:

2. Zakaj sem dejal da je pri s.p. fino če ne preseže 3.000€. Zato ker dobiš od države podarjenih 3.200€ splošne olajšave.

3. Ker pa verjetno nikoli nisi šel na banko kot pravna oseba za kredit spet govoriš buče. Prvič seveda je pomemben faktor dobiček, ampak prav tako promet in bonitete.
Kredit pa dobiš lahko prav tako visok če tudi je dobiček minimalen, z dodatnim zavarovanjem (premoženje), jamstvo druge pravne osebe....
Druga zgodba pa je ta, da lahko fizična oseba posodi podjetju kratkoročni ali dolgoročni kredit. Lahko sorodnik, druga oseba...
Pogled še z druge plati. Zakaj vzameš visok kredit (za katerega potem potrebuješ v bilanci prkazat večji dobiček), verjetno za investicijo v podjetje (osnovno sredstvo...). Se pravi imaš že ogromen promet, precejšen dobiček, šele po kreditiranju pa bi pridobil osnovno sredstvo, ki bi ti tudi znižalo dobiček.


Za 3 jurje dobička raje hodi v službo. To je 250€/mesec. Klošarji zaslužijo več.

Le kdo ti bo posojal denar za tvoj s.p. in ti stal za garanta? Meni ga ni nihče, niti ti nihče ne bo šel zastavljati svojega premoženja zate.

Jaz sem začel z nič in vem kako je dobiti kredit. Lahko je omenjati zastavljanje nepremičnin in podobno - če jih imaš. Jaz sem šel v s.p. zato, da sem do teh stvari prišel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje SP

Oddelek: Loža
387765 (6666) fraising
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638661 (28448) mojca
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
447715 (6118) next3steps
»

Samostojni podjetnik kako do denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7220075 (17794) lopov

Več podobnih tem