» »

Kvalitetna kava

Kvalitetna kava

««
5 / 10
»»

TheBlueOne ::

MH0 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ne, oblika je konicna, tako da je izhod manjsi in vseeno praviloma dosezes ustrezen tlak. Morda je treba malo nastavit granulacijo, verjetno odvisno od stroja, vrste kave itn.

Jaz vecinoma uporabljam single basket.

In ekstrakcijo espresso blenda v ca. 25s?


Ja seveda. Ampak redko menjam baskete, ker vecinoma delam single shote. Espresso delam samo doma... :)

Zna biti, da se bo treba malo poigrati z granulacijo, ampak imam obcutek, da so oblike narejene tocno za to, da lahko menjas.

Je pa pri moji masineriji nekoliko manj eksaktna znanost in malo vec obcutka. Ceprav sem seveda meril in vagal...

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

jotunn je izjavil:

Ok mi lahko nekdo od vaju pove kako za hudica spravis recimo 27g kave (ce se gres 1:1 za ristreto tudi ce uporabis rocko za dvojno kavo, kar naceloma pri ristreto moras) v rocko espresso masine? 7g je do vrha (za enojno rocko), ok malo se se stisne, ampak ni niti najmanjse opcije da bi spravil notri 3-4x vec kave, razen ce bi vse skupaj dal po tonsko preso, ampak potem se nekako izgubi ves smisel kave, ker to koliko je stisnjena kava pred ekstrakcijo se tudi pozna na samem okusu.


Uporabljam samo pravokotne košarice za double shot z luknjicami praktično do roba, da je vsaj po horizontali enakomerna ekstrakcija. Ker niso 100% pravokotne, je pri meni spodnja meja polnjenja običajno 17g (odvisno od vrste kave in stopnje mletja, gre tudi 16g) preden tamper nasede. Zgornja meja pa je nekje 18 - 18.5g, da še ostane prostor za tuš. Iz tvojih 7g zmlete kave, pa moraš iztisniti 14g espressa (po italijanu) in tja do 18g po naše. 27g iz 7g ni espresso.

jotunn ::

MHO, sorry ampak po vseh "standardih", ki so meni znani, je espresso tocno to. 7g +-0.5g kave, 27ml oz. g. koncnega produkta (25 +-2.5ml), cas ekstrakcije 25sec +-5sec. (prvi link: http://www.espressoitaliano.org/files/F.... Seveda pa je mozno, da kdo dela drugace.

MH0 ::

Tole z mililitri sploh nima nekega smisla. Espresso ti lahko steče skoraj brez creme ali pa z ogromno le-te.

jotunn ::

Ja ampak kolicina oz. teza kave je se vedno tam tam, ker krema prav veliko na tezo ne vpliva. In ce gres vagat so stvari tam tam. Tudi ce recimo v Italiji,k jer recimo da je espresso doma, gledas po razlicnih koncih je kolicina zelo zelo podobna in zares v rangu tistih 25ml.

MH0 ::

Predlagam, da stehtaš svojih 27ml espressa in če je med 14 in 18g, govorimo podobno. :-)

jotunn ::

Ni :) 27ml je kar 27g. Konec koncev je kava vseeno bolj kot ne voda z okusom, kar pomeni 1000ml = 1kg oz. 27ml = 27g... seveda brez salcke :))

MH0 ::

Ja pri vodenih ekstrakcijah bo to res držalo. Škoda tvojih mašin, če imaš res nekaj dražjega. :-)

jotunn ::

Ok res da sem imel svoh vikend, ampak sorry tega ne razumem.
Pa da ne bo pomote... nimam se namena drkat tu. Mi je pa kofe ena od mojih odvisnosti in pri cisto vsaki od svojih odvisnosti tezim k temu, da bi bilo najboljse, zato me precej bolj kot kurcenje tu, zanima, da bi mogoce izvedel kaj, kar se ne vem in mogoce se popravil kaksno stvar.

c3p0 ::

To pa ja dobra lastnost. Večina odvisnikov se zadovolji s zažgano skodelico barkafeja. No, če jim paše, naj, ne bom sodil okusov.

MH0 ::

jotunn je izjavil:

Ok res da sem imel svoh vikend, ampak sorry tega ne razumem.
Pa da ne bo pomote... nimam se namena drkat tu. Mi je pa kofe ena od mojih odvisnosti in pri cisto vsaki od svojih odvisnosti tezim k temu, da bi bilo najboljse, zato me precej bolj kot kurcenje tu, zanima, da bi mogoce izvedel kaj, kar se ne vem in mogoce se popravil kaksno stvar.


Izvedel si, da je pravo razmerje za espresso tam nekje med 1:2 in 1:2.5, po teži. Ampak ti ni bilo všeč. :-)
Pa dajmo še za vsak slučaj izklučit, da nimaš kje filter košaric z dvojnim dnom?
Za enojni espresso jaz ne morem kaj veliko reči, ker se mi zdi, da so že pri 18g zmlete kave težave najti pravilno mletje in količino. Kako to izgleda pri 7g, si ne znam predstavljati.
Lahko pa spet povzamem kako jaz vidim espresso. :-)

- v mlinu ne sme ostajati nič zmlete kave - tisti delček grama, ki ostane not, pa ne sme več priti ven, razen pri čiščenju
- kavo se sproti tehta in melje - meljem direkt v filter nad katerega dam visok "lijak" - tehtanje pred in po mletju pa mi daje dodatno zadovoljstvo :-)
- pred stiskanjem kave v košarico, mora ta biti poravnana - tehnike so različne, jaz stresam levo-desno in s tem razbijem tudi kakšno grudico, če se naredi, potem s filtrom trkam po pultu, da se sesedi in šele nato pride tamper
- se mi zdi, da je bolj pomembno, da to narediš vedno enako, kot pa to koliko kavo stiskaš
- tehtnico pod šalčko in po občutku ustaviti ekstrakcijo, da bo tehtnica pokazala žejeno težo :-)

Espresso blendi mi najbolj teknejo tam med 25 in 30s, ker imam raje malo bolj grenko in manj kislo. Brezkofeinska, ki jo uporabljam zahteva npr. 35+s ekstrakcije - se spreminja, ko izgublja co2. S spešltiji pa imam vedno borbe in tistega pravega še iščem. :-)

Z umerjanjem je pri meni trenutno tako.
- Mlin nekje na malo bolj grobo od povprečja - malo pa že tudi vnaprej vidiš po stopnji praženja.
- 17.5g not, cilj v skodelici je 40-42g
- Običajno je potem prva ekstracija prehitra in po tem koiko prehitro je, prilagodim mletje in količino.
- Ko sem enkrat tam-tam, zmanjšuem razmerje od R2.5 proti R2.0, da dobim teksturo, ki mi je všeč in podaljšujem čas ekstrakcije, dokler se grenkoba ne zlije s kislinami, ki mi niso všeč. (Eh ne vem, če sem to dobro opisal)

Skratka, na zdravje, tokrat brez kofeina. :-)

TheBlueOne ::

jotunn je izjavil:

Ni :) 27ml je kar 27g. Konec koncev je kava vseeno bolj kot ne voda z okusom, kar pomeni 1000ml = 1kg oz. 27ml = 27g... seveda brez salcke :))


Zanimivo, bo drzalo, ceprav sem malo nazaj pisal tisti bolj mednarodni standard. Ko sem kupil stroje sem ciljal na 1:2.5, po vec letih uporabe brez merjenja pa sem prisel na:

7g kave --> 23g ekstrakta (povagal vceraj)

Italianski stroj, italianska kava. Je pa tako, da skoraj ne gre regulirati kolicine, ker to je tocno en preinfuse in en cilinder. Imam pa stroj Elektra Microcasa, kjer je doziranje bolj kot ne fiksno. Za italianski nacin je zame tu sweetspot.

Ce bi podaljsal bi sigurno dodal se 20g, ce ne bi odstavil.

Zgodovina sprememb…

jotunn ::

@MHO ne da mi ni bilo vsec, ampak je bilo zgolj v nasprotju z dobesedno vsem tistim kar sem do sedaj prebral in v zivo videl, pa tega niti ni bilo tako malo :) Sem pa ze enkrat prej napisal, da je kava zelo osebna stvar in ce je enemu vsec nekaj, je lahko nekomu drugemu vsec cisto nekaj drugega. Je pa stvar navkljub vecini italjanskih "standardom", ki so hudo ohlapni, ce ne se kaj drugega, dokaj standardizirana in tvoje cifre so precej drugacne. Ni pa da mi ni bilo vsec :)
Drugace pa ja postopek imava vseeno precej precej podoben. Jaz meljem direktno v rocko. Na zacetku sem stvari vagal, potem pa imas naceloma mlincek nastavljen in ves koliko casa mora mleti da pride ven tista kolicina. Sicer je res da je malo odvisno od vremena in vlaznosti, ampak to tako ali tako reguliras z grobostjo mletja, kar podaljsa ali skrajsa cas. In vsaj pri meni je to korak ali dva gor/dol v grobosti in par desetink daljsi/krajsi cas mletja. Ampak zares tudi ze na oko vidis ce je kolicina prava. Sploh ker skoraj vedno meljem v isto rocko (zares tudi ce delam dva espressa vecinoma delam enega po enega).
Za ekstrakcijo pa je enako... na zacetku vaga pod salcko, potem pa ugotovis na pamet kdaj je dovolj. Vsaj zame to ni neka tezava, glede na to da delam vedno v iste salcke. Seveda vse to gre dokler je z isto kavo oz. tisto, ki jo pijem v 90%. Ko pa se igras s kaksno novo je pa seveda drugace. Ampak kot sem napisal, jaz sem bolj kot ne po standardu, se pravi 7g za 27g (oz. ml) kave. Verjamem pa da je komu vsec kaj drugega. Edino kar se vedno pravim, v mojo enojno rocko ni boga da bi spravil recimo 17g mlete kave.

MH0 ::

jotunn je izjavil:

Jaz meljem direktno v rocko.

Sem ugotovil, da mi je precej bolj zabavno delati z večimi portafiltri, da jih samo pomečem v pomivalno korito kjer se ohladijo in potem iz njih pade celi kavni briket. Je pa treba odstraniti tisto vzmet, ki portafilter normalno drži v ročki. V vnaprejšnje ogrevanje ročke in portafiltra pa zaenkrat ne verjamem. :-)

jotunn je izjavil:

Na zacetku sem stvari vagal, potem pa imas naceloma mlincek nastavljen in ves koliko casa mora mleti da pride ven tista kolicina. Sicer je res da je malo odvisno od vremena in vlaznosti, ampak to tako ali tako reguliras z grobostjo mletja, kar podaljsa ali skrajsa cas. In vsaj pri meni je to korak ali dva gor/dol v grobosti in par desetink daljsi/krajsi cas mletja. Ampak zares tudi ze na oko vidis ce je kolicina prava. Sploh ker skoraj vedno meljem v isto rocko (zares tudi ce delam dva espressa vecinoma delam enega po enega).

Hopper mi ne pride v poštev, ker delam različne kave in tudi včeraj zmlete kave nočem piti danes, če ni treba. S kavami iz trgovine verjamem, da so že dovolj stabilne, pri kavi ki je pražena pred dvema tednoma pa se v naslednjih treh do štirih tednih kar pozna staranje.

jotunn je izjavil:

Za ekstrakcijo pa je enako... na zacetku vaga pod salcko, potem pa ugotovis na pamet kdaj je dovolj. Vsaj zame to ni neka tezava, glede na to da delam vedno v iste salcke. Seveda vse to gre dokler je z isto kavo oz. tisto, ki jo pijem v 90%. Ko pa se igras s kaksno novo je pa seveda drugace. Ampak kot sem napisal, jaz sem bolj kot ne po standardu, se pravi 7g za 27g (oz. ml) kave. Verjamem pa da je komu vsec kaj drugega. Edino kar se vedno pravim, v mojo enojno rocko ni boga da bi spravil recimo 17g mlete kave.

V enojno seveda ne. Ampak ko pogledaš obliko teh enojnih... ne vem no... že itak je toliko parametrov, potem pa bi še naj vodo tiščal skozi različno visok sloj kave?

TheBlueOne ::

Sem radoveden, katero masinerijo imata?

MH0 ::

Sem pravkar naredil kapučino iz novega paketa poznane kave in sem opazil, da do sedaj še nisem napisal, da na koncu z bottomless ročko preverjam kako teče in da se ne naredijo kanali. Če se zadnjo sekundo dve ali tri pojavi kak curek je meni sicer še ok in nič ne spreminjam.

jotunn ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem radoveden, katero masinerijo imata?

Jaz imam Rocket Appartamento. Ni nic posebnega, ampak meni je vsec, pa za moje pojme dobro kavo naredi.

Badwolff ::

jotunn ::

Niti ne. Kot prvo se ga dobi za precej manj kot je na tvojem linku, kot drugo imas pa podobne masine za domaco rabo, ki stanejo vsaj x2 ali x3 ce ne se vec. Tako da ta moj Rocket je dalec od necesa s cimer bi se lahko hvalil. Je pa res, da ga nimam da bi se z njim hvalil. Pri meni ga je videlo ne vem, mogoce 10 ljudi, tako da ni ravno stvar s katero bi se hvalil. Za dobro kavo naredit je pa dober... ampak kot sem napisal prej. Nekaterim je kava v dzezvi ali kafetieri za 10eur neprimerno boljsa. Pac smo razlicni.
Pa konec koncev... en navadel avtomat, za katerega se ne bi nihce nic cudil kako drag je, pride koliko? 500-600eur ce nic ne pretiravas, tako da tole moje ni ravno prav hudo vec.

TheBlueOne ::

jotunn je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Sem radoveden, katero masinerijo imata?

Jaz imam Rocket Appartamento. Ni nic posebnega, ampak meni je vsec, pa za moje pojme dobro kavo naredi.


Kaj takega razmisljam, da bi za spremembo vzel jaz. Sem se malo navelical lever espresso masine. Dobre 1100€ nova?

MH0 ::

Espresso avtomat je hitro dovolj dober, mlin je tisti del opreme, ki je bistvenega pomena.

yansek ::

Kavo sem kupil kakšna dva tedna nazaj in imam občutek da je po dveh tednih okusa in arome manj.
Sicer si pripravljam kavo na kafetieri me pa zanima ali bi bilo smiselno kupiti ustrezen mlinček pa da se za kafetiero sproti- dnevno melje kavo?

msms ::

yansek ::

Baje, da so mlinčki za kavo Hario kar v redu

XyNOBvxWVJ ::

jotunn je izjavil:

Rocket Appartamento.

Humbly bowing in awe and adoration...

PS: Saj ne vem, če je čisto prav napisano, mi je pa vseeno kar malo ušlo od spoštovanja.

MH0 ::

yansek je izjavil:

Kavo sem kupil kakšna dva tedna nazaj in imam občutek da je po dveh tednih okusa in arome manj.
Sicer si pripravljam kavo na kafetieri me pa zanima ali bi bilo smiselno kupiti ustrezen mlinček pa da se za kafetiero sproti- dnevno melje kavo?

Definitivno! Sveže mletje je največji korak, ki ga lahko narediš.

yansek ::

Vprašanje katerega kupiti. Gledal sem recimo tegale:
Hario mini slim 37,99 eur z DDV
https://romita.si/hario-mini-slim-kavni...

MH0 ::

yansek je izjavil:

Vprašanje katerega kupiti. Gledal sem recimo tegale:
Hario mini slim 37,99 eur z DDV
https://romita.si/hario-mini-slim-kavni...

Ne, to melje kvečjemu za filter kavo.

yansek ::

TheBlueOne ::

MH0 je izjavil:

Espresso avtomat je hitro dovolj dober, mlin je tisti del opreme, ki je bistvenega pomena.


Vse je bistvenega pomena. :) Ce ena komponenta ne stima je vse skupaj absolutna potrata denarja.

MH0 je izjavil:

yansek je izjavil:

Vprašanje katerega kupiti. Gledal sem recimo tegale:
Hario mini slim 37,99 eur z DDV
https://romita.si/hario-mini-slim-kavni...

Ne, to melje kvečjemu za filter kavo.


Ni nujno, ima nastavljive konusne keramicne noze, to je v teoriji lahko OK, ce se da fino nastavljati. Si ga testiral, da lahko reces, da kaj ne stima?

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

Glede tega se ne strinjava. Zame je mlin daleč najbolj pomemben. S slabim mlinom niti iz decent-a ne iztisneš uporabnega espressa, z dobrim mlinom pa lahko občasno tudi iz 50€ mašine dobiš soliden espresso. @yansek pa sprašuje za moka kantico. Kdo si želi 10 minut mleti kavo? Človek potrebuje zraven svojega bialettija orodje in ne nekega dizajnerskega preseravanja. :-)

TheBlueOne ::

Mah, ja je pomemben, ampak ni neka umetnost. Dokler je burr grinder in ima fino nastavitev je naceloma lahko OK. Si mislim, da so vcasih bili dosti drazji.

Sem videl ze zelo poceni mline, ki so presenetlivo konsistentno mleli. No enega za ca. 40EUR sem minimalno predelal, ker ni mlel dovolj fino in je bil presenetljivo OK. Sem primerjal z mojim, kjer sem totalno zapretiraval "64 mm flat steel burrs", predelal iz komercialnega, ki zmelje tudi pol kg kave brez nekega pregrevanje in med njima ni bilo neke velike razlike. Tisti poceni se je nekoliko zagrel, ampak je bil keramicen in pri malih kolicinah skoraj ni bilo razlike. Verjetno bi pod mikroskopom opazil, da je drazji bolj enakomeren ampak pri mojem stroju, ki je prilicno oldschool tezko reces, ce sem malo zasral pri shotu ali pa je bila razlika v mletju.

Kar se tice casa, pa ni moje mesto, da komu solim pamet ali naj rocno ali s pritkom na gumb. :D Zase lahko recem, da rocni ne pridejo v postev.

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

Sem mnenja, da nisi nič pretiraval. Če že druga ne, vsaj prahu na dnu espressa ne bo. :-) Tak mlin, ti potem tudi večno služi.

yansek ::

MH0 je izjavil:

Glede tega se ne strinjava. Zame je mlin daleč najbolj pomemben. S slabim mlinom niti iz decent-a ne iztisneš uporabnega espressa, z dobrim mlinom pa lahko občasno tudi iz 50€ mašine dobiš soliden espresso. @yansek pa sprašuje za moka kantico. Kdo si želi 10 minut mleti kavo? Človek potrebuje zraven svojega bialettija orodje in ne nekega dizajnerskega preseravanja. :-)


Bi napisal predlog kateri mlinček bi bil dober po tvoje?

yansek ::

A ročni mlinček kavo za Moka kafetiero (za 1 šalčko oz 3 šalčke) se ti ne zdi praktičen (za mletje enkrat na dan)?

MH0 ::

yansek, če mi linkaš kavo za 50+€ po kilogramu, lahko po moje zlahka vzameš vsaj tisto eureko za trenutnih 319 iz trgovine, ki si jo linkal.

TheBlueOne ::

yansek je izjavil:



Bi napisal predlog kateri mlinček bi bil dober po tvoje?


Pr mlinih gledaj, da ima burr grinder, konicni so nekoliko cenejsi. Potem pa samo glej kateri je v tvojem cenovnem razredu najboljsi, druge nimas. Ce bo poceni, se ti zna zgoditi, da ne bo mlel dosti fino, potem pa pac posljes nazaj.

MH0 ::

Hmm... yansek, v trgovini, ki si jo linkal imajo tudi Bialetti Ročni Kavni Mlin in je tako poceni, da lahko komot poskusiš in javiš rezultat. :-)

yansek ::

MH0 je izjavil:

Hmm... yansek, v trgovini, ki si jo linkal imajo tudi Bialetti Ročni Kavni Mlin in je tako poceni, da lahko komot poskusiš in javiš rezultat. :-)


Takšnih nakupov na blef raje ne opravljam več, ker potem ne vem kam naj z vso "kramo" oz izdelki za katere se izkaže, da niso bili pravilni nakup. Metati stran stvari pa tudi ne morem kar tako.

Bi upal, da bi kakšen izkušen kavopivec znal morda kaj bolj konkretno priporočiti.

yansek ::

Sicer ročni mlinček, vsaj za zdaj, če enkrat na dan kuham kavo za 1 ali 2 osebi (oz. kafetiera 1 oz 3 šalčke) verjetno ne bi bil problem, ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Gagatronix ::

Nekateri iz salce kofeta res delate celo znanost, nekateri ste pa zadovoljni z instant kofetom iz Lidla. :))

MH0 ::

Gagatronix je izjavil:

Nekateri iz salce kofeta res delate celo znanost, nekateri ste pa zadovoljni z instant kofetom iz Lidla. :))

Ne delamo je ampak smo ugotovili, da je.

jotunn ::

Salca kofeta je znanost ;) Je pa res, da nekaterim dobra salca kofeta pomeni veliko, nekaterim pa nic. Pa da ne bo pomote, je cisto ok tako.

MH0 ::

Lepo povedano.

TheBlueOne ::

Gagatronix je izjavil:

Nekateri iz salce kofeta res delate celo znanost, nekateri ste pa zadovoljni z instant kofetom iz Lidla. :))


Kdo pravi, da taki ne delamo iz marsicesa celo znanost? Se mi zdi da je to osebnostna karakteristika.

mat xxl ::

TheBlueOne je izjavil:

Mah, ja je pomemben, ampak ni neka umetnost. Dokler je burr grinder in ima fino nastavitev je naceloma lahko OK. Si mislim, da so vcasih bili dosti drazji.

Sem videl ze zelo poceni mline, ki so presenetlivo konsistentno mleli. No enega za ca. 40EUR sem minimalno predelal, ker ni mlel dovolj fino in je bil presenetljivo OK. Sem primerjal z mojim, kjer sem totalno zapretiraval "64 mm flat steel burrs", predelal iz komercialnega, ki zmelje tudi pol kg kave brez nekega pregrevanje in med njima ni bilo neke velike razlike. Tisti poceni se je nekoliko zagrel, ampak je bil keramicen in pri malih kolicinah skoraj ni bilo razlike. Verjetno bi pod mikroskopom opazil, da je drazji bolj enakomeren ampak pri mojem stroju, ki je prilicno oldschool tezko reces, ce sem malo zasral pri shotu ali pa je bila razlika v mletju.

Kar se tice casa, pa ni moje mesto, da komu solim pamet ali naj rocno ali s pritkom na gumb. :D Zase lahko recem, da rocni ne pridejo v postev.


Z spoštovanjem, do takih poskusov in predelav.....

Tudi sam sem tak, testiral veliko stvari, ostal nekako na clasic liniji Jure, pa vendar tudi zelo soliden model Jura F9 crom, sem seveda moral dodelati, sicer so mi nasvet dali, serviserji Jur, ki dnevno to šravfajo. Ja bistvo je vedeti, da ima nekje 50% če ne več boljših aparatov tam 350 eur plus, v sebi komponente Švicarskega proizvajalca Jura, pred vsem mline in dozatorje.

No in zanimivo Jura je nekako postavila, kar nek standard, kako tak mlin zgleda, mislim, bolj na fizične lastnosti, da gredo potem lahko enaki mlini v veliko tipov različnih mašin.

Jasno najboljši mlini imajo zanimivo naše slovenske Domel motorje.

No sam sem na Juri F9 menjal serijski kpl. mlin za na zunaj skoraj enakega po izgledu, pa vendar močnejšega, ki ima nekako dvojno požiranje z keramičnimi rezili.....

Po predelavi oziroma menjavi mlina z takim iz profesionalnih modelov Jure, pa se je le pojavila težava in sicer ti mlini so veliko zmogljivejši in hitrejši, tako sedaj še vedno lahko nastavljam enako, kot prej kako grobo ali fino želim mleti kavo, je pa problem, da imam sedaj vse nastavitve za čas mletja na najmanj možno, ker mi v takem času že namelje pravo količino kave, če bi dal, kot na daljše bi bilo kave preveč ali celo veliko preveč in bi se razsula čez.

Tako, da pri predelavah, po pameti.....

TheBlueOne ::

mat xxl je izjavil:


Po predelavi oziroma menjavi mlina z takim iz profesionalnih modelov Jure, pa se je le pojavila težava in sicer ti mlini so veliko zmogljivejši in hitrejši, tako sedaj še vedno lahko nastavljam enako, kot prej kako grobo ali fino želim mleti kavo, je pa problem, da imam sedaj vse nastavitve za čas mletja na najmanj možno, ker mi v takem času že namelje pravo količino kave, če bi dal, kot na daljše bi bilo kave preveč ali celo veliko preveč in bi se razsula čez.

Tako, da pri predelavah, po pameti.....


Prehitro si odnehal. Ce je motor dosti mocan potrebujes se frekvencnik in eventuelno prisilno hlajenje. :D

Drugace pa praviloma teh polno avtomaticnih strojev ne predelujes. Si prvi, za katerega slisim, da dela kaj takega. Praviloma se predeluje ali espresso stroj, ki je po funkciji dosti bolj enostaven ali pa samo mlin.

Sicer videa nisem pogledal v celoti ampak deluje kakor, da je predelal vse mozno. Recimo Gaggia Clasic je znana kot model za Coffeee geek predelovalnce:

Zgodovina sprememb…

yansek ::

Kar se tiče teh mlinčkov naj bi bili med najboljšimi: Commandante; ROK grinder
(če imam prave informacije je najbolje da so rezila iz jekla)

Sam sem sicer naročil: Hario Mini Mill Slim Plus ročni mlinček

yansek ::

V mislim imam te ročne mlinčke sicer, za dva tri espressa na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

igor0203 ::

Naročuje kdo pri roastmarket? Ima kdo kako priporočilo za avtomat (Delonghi ECAM 22.110B)?

Razmišljam da bi tole vzel za probat: Andraschko Déja vu, Wittmann Bar Classico, Caffe Caimano Caffe Crema und Caffe Baresi Crema Delicato
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31359475 (317) nokken
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23836150 (1900) Arey
»

Koliko kave porabiš za eno kuhanje v aparatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
573011 (1715) Dwupo
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33891946 (351) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489793 (8649) karosha

Več podobnih tem