» »

Supersonični petrol Q Max iQ Diesel

Supersonični petrol Q Max iQ Diesel

«
1
2

nejc_nejc ::

Danes tankam na pumpi za okoli 1,441 €/l neki supersonični diesel.
Ročki za diesel praktično enake barve obe črni, supersonična malenkost pozlačena.

Ok, moja malomarnost samo vseeno:

Kako lahko poleg teženja na razne službe v Petrolu, dosežem_o da spremenijo barvo ročke...za različna bencina sta modra in zelena
za 15% večji strošek na tank, se mi pa zdi malo preveč, za to, kar mi opisujejo

D3m ::

Spregledal si napis IQ. :D

Jaz tankam samo Q Max.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Raptor F16 ::

Form the bright side, vzemi to kot brezplačen IQ test :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

nejc_nejc ::

ja itak

ni fora v tem to je čisti nateg
luksi na pumpi so sigurno premajhni in stvar ni nedvoumno označena

po moje, klasično marketinško zavajanje

D3m ::

Lahko, bi menjali ročke, da bi bilo takoj opazno.

Ampak so uporabili nalepke.

In na eni imaš IQ napis :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejc_nejc ::

matr sm glih prave volje:)
že to, da uporabljajo črko, ki je ni v naši abecedi, je debilno in totalno nekreativno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

feryz ::

Drugače se ti izpiše cena na ekranu, ko dvigneš ročko.
Če misliš, da je to zmeda, pojdi malo ven. Tam ne piše Diesel, ampak vedno XXXdiesel in YYYdiesel. Edina možnost je ta, da pogledaš na ekran.

delavec44 ::

Meni se pa vedno cena popravi šele, ko začnem tankati. Do takrat piše kar je pač točil predhodnik.

Utk ::

Ko dvigneš ročko se popravi.

TheBlueOne ::

nejc_nejc je izjavil:


za 15% večji strošek na tank, se mi pa zdi malo preveč, za to, kar mi opisujejo


To je absolutno nesprejemljivo. Ce bi kdo tankal iQ diesel bi vse moralo biti zlate barve in reflektor bi se moral postaviti na tistega, ki tanka. Saj tile premium energenti so zato, da se lahko pohvalis?

Ti si kupil iPhone, ki izgleda kakor Xiaomi, to je nespremljivo!

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

dokler se zmotiš samo v vrsti dizla je ok. Jaz sem enkrat tankal bencin, ker so bile vse ročke črne, samo en del je bil barvast in nisem bil pozoren :|

Kvatebrigic ::

Sem imel podobno sceno ne dolgo nazaj na OMV. Tankam diesel in pogledam številke, pa neka ubitačna cena. Neham tankat, grem plačat in vprašam prodajalko kdaj hudiča se je toliko podražilo, pa mi s širokim nasmeškom pove - gospod, vi ste tankal OMV Maxxxmotion ;((

pulstar ::

nejc_nejc je izjavil:

Danes tankam na pumpi za okoli 1,441 €/l neki supersonični diesel.
Ročki za diesel praktično enake barve obe črni, supersonična malenkost pozlačena.

Ok, moja malomarnost samo vseeno:

Kako lahko poleg teženja na razne službe v Petrolu, dosežem_o da spremenijo barvo ročke...za različna bencina sta modra in zelena
za 15% večji strošek na tank, se mi pa zdi malo preveč, za to, kar mi opisujejo


Tudi sam sem se včeraj (10.6.2021) nategnil popolnoma enako kot ti. :) Bom naslednjič malo bolj pazil.

feryz ::

Vsaka šola nekaj košta. Si pa toliko bolj zapomniš. Če dovolj boli.
Enkrat pičim po Avstriji, pri nas je bil dizel okrog 1,1 €/l.
Plezam po AC proti vrhu klanca in avto začne jamrati, da bo kmalu crknil. Seveda to ni res, če bi se spustil preko vrha, bi imel še za 50 do 100 km.
Ampak ok, ker me tankanje ne boli, na vrhu zavijem na pumpo. Še ustavil se nisem, že prileti stric in mi ponudi, da mi natoči.
Ok, pravim.
Diezel?
Ja.
Besser diesel?
Ne.
Voll?
Ja.
Ok, on začne nalivati, jaz se sprehajam. Potem se vseeno ozrem na tankomat. Tam pa cena 1,85 €/l. Kar kap te sune, ko to vidiš. Nisem sicer takoj zavpil naj neha, sem pa nekje pri polovici rekel naj ustavi. In mu tudi povedal zakaj. Samo nasmehnil se je in nehal nalivati. Jebi ga, nateg je nateg. Na to pumpo nikoli več, pa če se v leru spustim v prvo vas.
Aja, pri tankanju dobiš 2 evrski bon za kavo. Kava je pa od sedem evrov dalje.

m0LN4r ::

Motor ti je hvalezen

feryz je izjavil:

Vsaka šola nekaj košta. Si pa toliko bolj zapomniš. Če dovolj boli.
Enkrat pičim po Avstriji, pri nas je bil dizel okrog 1,1 €/l.
Plezam po AC proti vrhu klanca in avto začne jamrati, da bo kmalu crknil. Seveda to ni res, če bi se spustil preko vrha, bi imel še za 50 do 100 km.
Ampak ok, ker me tankanje ne boli, na vrhu zavijem na pumpo. Še ustavil se nisem, že prileti stric in mi ponudi, da mi natoči.
Ok, pravim.
Diezel?
Ja.
Besser diesel?
Ne.
Voll?
Ja.
Ok, on začne nalivati, jaz se sprehajam. Potem se vseeno ozrem na tankomat. Tam pa cena 1,85 €/l. Kar kap te sune, ko to vidiš. Nisem sicer takoj zavpil naj neha, sem pa nekje pri polovici rekel naj ustavi. In mu tudi povedal zakaj. Samo nasmehnil se je in nehal nalivati. Jebi ga, nateg je nateg. Na to pumpo nikoli več, pa če se v leru spustim v prvo vas.
Aja, pri tankanju dobiš 2 evrski bon za kavo. Kava je pa od sedem evrov dalje.
Dandanes pumpe direkt na AC imajo po 1,99 tiste z pocivalisci.

nejc_nejc je izjavil:

Danes tankam na pumpi za okoli 1,441 €/l neki supersonični diesel.
Ročki za diesel praktično enake barve obe črni, supersonična malenkost pozlačena.

Ok, moja malomarnost samo vseeno:

Kako lahko poleg teženja na razne službe v Petrolu, dosežem_o da spremenijo barvo ročke...za različna bencina sta modra in zelena
za 15% večji strošek na tank, se mi pa zdi malo preveč, za to, kar mi opisujejo
Glej spozitivne strani, vsaj enkrat v zivljenju si tankal mal boljse gorivo z vec aditivi in si malce prepucal motor
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:

Motor ti je hvalezen


Ma ja naj preboli tiste 10 EUR razlike.

Glih en tok pridejo razni flaširani dodatki za gorivo ki jih eni tako radi točijo v tank.

@OP če ti bo lažje.

Razumi to kot priložnost da si malo bolje očistil lajtngo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Dual Action Technology za napredno zaščito motorja

Popolna zaščita ključnih motornih delov

Do 50 prevoženih kilometrov več in 6 % večja moč motorja


Nekoc je bil sam Single Action Technology. Naslednjic ko bos tankal poceni dizel bos pa razocaran nad zmogljivostjo, ker bo minus 6% pa spet vse zapacano ;)

PS: Nadstandardno dizelsko gorivo za najzahtevnejše uporabnike
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tribal ::

No danes sem se pa še sam nategnil. Eh škoda besed, šola za naslednjič. Bedarija da take stvari sploh ponujajo... Čisti nateg.

;-) ::

Jaz sem isto včeraj tankal nevem ali omv ali mol v Kidričevem, neko dražje "sranje", sploh nisem ugotovil dokler ni prišlo do plačila. Sem si pa mislil, kako se je dizel podražil :)

hojnikb ::

Drugič pa kurilca tankaj, se sigurn neboš zajebu pr ročki :))
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Ni to noben nateg. Nas sedaj ze 20 let stari avto je dobil 1x jeseni in 1x poleti po frisno zamenjanem olju en tank, DO danes na niti enem avtu, se nismo imeli nobenih problemov z motorjem, zasajenimi sveckami, injektorji, you name it. Pa z enim se je vozlo samo 7km dolge relacije.

Sicer pa lej, petrol pravi, da imas zdaj namesto 120 konjev, dobrih 127. Uzivaj, dokler lahko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tribal ::

Hehe, imam originalnih 191 konjev več kot preveč...

m0LN4r ::

Zdaj imas 200+ po petrolovo ali pa sele z boljsim gorivom 191, ce nisi bil na dyno neves.
V navodilih enga 320ps 2.0 pise celo, da za maksimalno moc rabis bolje gorivo. Na dyno je pokazalo malce vec kot 330.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

Tribal je izjavil:

No danes sem se pa še sam nategnil. Eh škoda besed, šola za naslednjič. Bedarija da take stvari sploh ponujajo... Čisti nateg.


se strinjam...je pa to verjetno nacrtno tako in pomoje res zrelo za kaksen trzni inspektorat, predvsem da ni bolj razvidno za kaj se gre.
Ne recem, da vsake kvatre ni priporocljivo dati kaksen tank takega goriva in potem vaditi creva z motorja, a za take stvari bi lahko kupil aditiv tudi loceno.

IL_DIAVOLO ::

Sem ze doživel, da niso imeli navadnega dizla in sem moral tankat nekega kao boljsega.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sigmundfreud ::

Vedno se sam sebi zdim hecen - vozim bencinarja, moj edini avto - in vedno, vedno preberem kaj piše na vratcih od tanka in kaj piše na ročki, ki jo držim v rokah, in potem še enkrat, kaj piše na vratcih od tanka - potem pa stisnem :D Pa še ni rečeno, da se ne bom kdaj zmotil :P

m0LN4r ::

Saj se zgodi, kaj pa ko prides na kak vecji shell v avstriji pa imas 6 rdecih rock, te ze zmede, da najprej pogledas ali so rocke na pravih mestih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GupeM ::

m0LN4r je izjavil:

Saj se zgodi, kaj pa ko prides na kak vecji shell v avstriji pa imas 6 rdecih rock, te ze zmede, da najprej pogledas ali so rocke na pravih mestih.

Kaj ma pa veze, če so na napačnih mestih? Saj ne moreš tankat, če je ročka na napačnem mestu.

m0LN4r ::

Vseen me mal panika zagrabi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Buggy je izjavil:

se strinjam...je pa to verjetno nacrtno tako in pomoje res zrelo za kaksen trzni inspektorat, predvsem da ni bolj razvidno za kaj se gre.
Ne recem, da vsake kvatre ni priporocljivo dati kaksen tank takega goriva in potem vaditi creva z motorja, a za take stvari bi lahko kupil aditiv tudi loceno.
Tržni inšpektorji ne rešujejo nepismenosti, niti navadne, niti funkcionalne. Bo treba kar nazaj v osnovno šolo. Tam jemljejo številke do 10. Kar bi moralo zadostovati za to opravilo.

Kako država dela, pa vemo. Dovoli neobjavo jasno vidnih cen.

Buggy ::

Malo se umiri kolega, ni potrebe po zaljenju, ker na crpalke hodi tudi kaksen ata/tetka, ki jo to lahko se bolj zmede in ne samo taki superiorni in nezmotljivi geniji kot si sam.



Obe rocki sta crni...obe imajo napis diesel, oznaka iQ je pa dosti podobna D...vse to bi rekel da z razlogom, ki marsikaterega voznika, ki pride na crpalko po gorivo, stvar lahko (kot tudi beremo) hitro zavede. O zavajanju govori tudi ZVPNPP v cetrtem clenu, cetrti paragraf.

(4) Zlasti so nepoštene poslovne prakse tiste, ki so:
- zavajajoče ali
- agresivne.


Lahko bi bila rocka recimo zlate barve s crnim napisom premium diesel..vsaj s ceno bi nekako sovpadalo :))

Utk ::

Boli mene k*** kaj tam piše, iq, d, ali žnj, ne poznam teh komercialnih imen niti me ne zanimajo, zraven naj piše cena. Ko vidim eno ceno in drugo različno, bom že premislil kaj rabim. Tudi glede na razliko v ceni.

feryz ::

Ne glede na to, koliko nekateri lažejo po forumih, mora biti cena znana preden začneš točiti.
In ni važno, kaj napišejo na listke ali ročke.

EnStot ::

Kvatebrigic je izjavil:

Sem imel podobno sceno ne dolgo nazaj na OMV. Tankam diesel in pogledam številke, pa neka ubitačna cena. Neham tankat, grem plačat in vprašam prodajalko kdaj hudiča se je toliko podražilo, pa mi s širokim nasmeškom pove - gospod, vi ste tankal OMV Maxxxmotion ;((

Ja, ampak ta OMV-jev dizel ima vsaj kaj za pokazat. Je neki polsintetični dizel, narejen v rafineriji po posebnem postopku in se deloma šteje za biodizel, ne da bi imel vse slabe packaste lastnosti biodizla, ki je sicer primešan navadnemu dizlu (7%). Poleg tega ima CFPP (cold filtration pluging point) enak -40°C, kar je zlata vredno pozimi na kakšnem parkirišču avstrijskega visokogorskega smučišča.
Kako pa je to pri Petrolu, pa ne vem. Nafilali so mu sicer dvojno porcijo čistilnih aditivov, a to niti slučajno ne opravičuje cene, saj ti aditivi v veleprodaji stanejo manj kot 1 cent/L goriva. Petrol nekaj naklada o do 6% večji moči, o do 4,3% manjši porabi, a saj vemo kako to gre: 0,1% je že med 0 in 6, vse ostalo je pa subjektivno.

Jaz sem do sedaj pred zimo vedno točil OMV-jev super diesel, da sem si naredil dobro zimsko podlago, proti koncu zime pa sem spet točil navadni dizel, ker temperature niso več ekstremne. Ampak moram reči, da pri nizkih temperaturah motor z OMV-jevim superdizlom teče občutno tišje in manj posiljeno kot z navadnim dizlom. Ker pa se je OMV prodal in bo v bodoče dobava na MadžarOLand pumpe potekala iz hrvaške INE, ta alternativa odpade. Petrolu pa že nagonsko ne zaupam najbolj.

feryz ::

Ma ne nakladajte spet o kakovosti goriv. Moj stroj bi že vedel za razliko, če bi bila. Pa sem natočil vanj že vse kar se da.
Mogoče bi na valerjih še nekako izmerili razliko, en slotehovski voznik pa jo zagotovo ne more občutiti.

GupeM ::

Utk je izjavil:

Boli mene k*** kaj tam piše, iq, d, ali žnj, ne poznam teh komercialnih imen niti me ne zanimajo, zraven naj piše cena. Ko vidim eno ceno in drugo različno, bom že premislil kaj rabim. Tudi glede na razliko v ceni.

Me zanima kako se boš potem odločil, ali boš v svoj avto tankal diesel ali bencin, ko bojo vse ročke enake, samo cena bo zraven druga. Potem te bo pa ime kar naenkrat zanimalo, kajne?

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Valvoline ::

Je razlika. OMV maxmotion, se kar pozna da je avto malenkost bolj poskocen, pa spet ni taka razlika da opravici 20c premium na liter. Pri porabi razlike ni, oz pr men se je celo malo povecala.

bbbbbb2015 ::

feryz je izjavil:

Ma ne nakladajte spet o kakovosti goriv. Moj stroj bi že vedel za razliko, če bi bila. Pa sem natočil vanj že vse kar se da.
Mogoče bi na valerjih še nekako izmerili razliko, en slotehovski voznik pa jo zagotovo ne more občutiti.


Seveda se občuti. Imel sem hud problem z motorjem 2.2dCi, kjer je EGR ventil pacalo. Tankal sem, kot je pač prišlo. Potem sem tankal na MOLu in se je ventil nehal pacati. Obrazložitev mehanika je bila takrat, da je takrat imela OMVjeva in Petrolova nafta preveč žvepla v sebi.
Zdaj teh avtov nimamo več. Če se je nafta kaj popravila, pa ne vem. Če se da, tankamo na MOLu, če ne pa pač kako pride.
Zdaj immo službeni avto BMW, tale motor:
BMW B47 @ Wikipedia

pa sicer ni nič narobe, ni videti, da bi bilo kaj narobe s čemerkoli v Sloveniji, pa ima motor že počasi 200.000km v štirih letih.

D3m ::

feryz je izjavil:

Ne glede na to, koliko nekateri lažejo po forumih, mora biti cena znana preden začneš točiti.
In ni važno, kaj napišejo na listke ali ročke.


Saj se mu je izpisala cena pred točenjem.

Samo navada je močna. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

GupeM je izjavil:

Utk je izjavil:

Boli mene k*** kaj tam piše, iq, d, ali žnj, ne poznam teh komercialnih imen niti me ne zanimajo, zraven naj piše cena. Ko vidim eno ceno in drugo različno, bom že premislil kaj rabim. Tudi glede na razliko v ceni.

Me zanima kako se boš potem odločil, ali boš v svoj avto tankal diesel ali bencin, ko bojo vse ročke enake, samo cena bo zraven druga. Potem te bo pa ime kar naenkrat zanimalo, kajne?

Dej ne bodi bedast. A če bi šlauf za vodo zraven stal bi pa zato iz tam natočil al kaj?

GupeM ::

Ja ti verjetno bi, ker bi gledal samo na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

feryz ::

Če je pipa na Petrolu, bo itak pisalo gor QMaxxxvoda. Ne navadna.
Torej je univerzalna, dobra za vsak motor. Še posebej, če je gratis.

Tribal ::

Ne rabimo toliko razglabljat, pač še en legalen nateg in to je to. Vsi se bomo enkrat zaj. in potem gledali bolj podrobno. Žalostno samo, da se tako enostavno dogajajo take stvari...

D3m ::

Pa saj niso bili nategnjeni. Motor se manj trese. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

Tene ::

Katere dodatke dajejo v dražji diesel in če se jih da kupiti?

hojnikb ::

poslovna skrivnost vsake pumpe :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Se vedno se ne strinjam, da je nateg. Nategnes k vecjemu sam sebe, ker povrsno pogledas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

ni nateg - ni pa najbolj očitno/prijazno do stranke - pomisli na 70+ letne obiskovalce

m0LN4r ::

V supermarketu je se hujs
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16441489 (21139) ...:TOMI:...
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16335946 (31069) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424386 (21822) krneki0001
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358510 (36819) Matev
»

100 oktanski bencin in starejsi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414880 (12971) JanK

Več podobnih tem