» »

Supersonični petrol Q Max iQ Diesel

Supersonični petrol Q Max iQ Diesel

1
2
»

nejc_nejc ::

m0LN4r je izjavil:

Se vedno se ne strinjam, da je nateg. Nategnes k vecjemu sam sebe, ker povrsno pogledas.

Je pa ni.
Igra s figo v žepu ali če hočeš, komercialni trik.

Kot sem že napisal, je..š take oblikovalce, ki uporabljajo za promocijo izdelka slo. firme, črke, ki niso v naši abecedi. Ostale zadeve so enako v tem rangu.

Raptor F16 ::

Buggy je izjavil:

Malo se umiri kolega, ni potrebe po zaljenju, ker na crpalke hodi tudi kaksen ata/tetka, ki jo to lahko se bolj zmede in ne samo taki superiorni in nezmotljivi geniji kot si sam.



Obe rocki sta crni...obe imajo napis diesel, oznaka iQ je pa dosti podobna D...vse to bi rekel da z razlogom, ki marsikaterega voznika, ki pride na crpalko po gorivo, stvar lahko (kot tudi beremo) hitro zavede. O zavajanju govori tudi ZVPNPP v cetrtem clenu, cetrti paragraf.

(4) Zlasti so nepoštene poslovne prakse tiste, ki so:
- zavajajoče ali
- agresivne.


Lahko bi bila rocka recimo zlate barve s crnim napisom premium diesel..vsaj s ceno bi nekako sovpadalo :))


Ah ja... laično slo tech pravo :) še do konca teme nisem prišel z branjem, pa se mi že kolca :)))

Tene je izjavil:

Katere dodatke dajejo v dražji diesel in če se jih da kupiti?


Jih ne boš dobil za tako ceno kot oni. Bolje da natankaš premium in še z embalažo se ne rabiš ukvarjat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Nazalost bo treba uvest spet posamezno etiketiranje banan v trgovini, ker se slucajno zajebes in das v kosarico ta drazjo banano, pa vsi vemo, da sta zrasli na istem drevesu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:

Nazalost bo treba uvest spet posamezno etiketiranje banan v trgovini, ker se slucajno zajebes in das v kosarico ta drazjo banano, pa vsi vemo, da sta zrasli na istem drevesu.


Kaj ?

Banane majo v štacuni isto ceno razen na bio oddelku kjer so izpostavljene ampak tudi tam nisem videl nekih hudih preskokov.

1EUR = 1kg v grobem
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mat xxl ::

Mene pa zanima, je kje kak Diesel ali Bencin navaden test, kjer so vozilo testirali na dynu z navadnim in premium gorivom ???

Ne vem, zakaj potrošniške organizacije ali pa čip tunerji ne naredijo, takega testa.

m0LN4r ::

HYUNDAI empfiehlt Ihnen die Verwendung von unverbleitem Benzin mit einer Oktanzahl von mindestens 95 RON
mindestens = najmanj
Pise pa tudi, da zaradi uporabe manj kakovostnih goriv, lahko pride do poslabsanja, pa se neki o garanciji v povezavi z tankanjem manj kakovostnega goriva.
Aja pa tole:
Kunden, die keine hochwertigenBenzinkraftstoffe mit Kraftstoff-zusätzen tanken und derenFahrzeug unrund läuft oder nicht aufAnhieb anspringt, wird empfohlen,gemäß Wartungsplan eineTankfüllung Benzin mit einer FlascheKraftstoffzusatz zu versetzen


Pri VWjevih novih R modelih pise v navodilih pise nekaj podobnega, za doseg maksimalne zmogljivosti.

Po mojem te stvari niso za brezveze tam notr.

mat xxl je izjavil:

Mene pa zanima, je kje kak Diesel ali Bencin navaden test, kjer so vozilo testirali na dynu z navadnim in premium gorivom ???

Ne vem, zakaj potrošniške organizacije ali pa čip tunerji ne naredijo, takega testa.
1. Premajhen interes, ker bistvo ni zmogljivost, ampak manj saj in cistejse izgorevanje.
2. Ker je razlika tako majhna, da do taksnih odstopanj pride pri meritvi ze lahko zaradi temperaturnih razlik in nasplosne merske napake.

Malo vprasaj te chiptunerje, zakaj najrajsi pozimi delajo chiptuning. Pol pa ko chipanega dizla poleti v vrocini potisnes, pa elektronika zreducira moc po drugem pospesku, ampak Dyno pozimi pokaze zelo dobro sliko, ampak to ni isto, ko ti avto poleti srka zrak iz 60 stopinjskega asfalta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vetrpiha ::

RON ne pomeni kvalitete goriva. Američani bp lahko furajo tudi na 92 oktancu

m0LN4r ::

Saj bistvo sporocila ni RON. Furas lahko kaj ti srce pozeliin nabavis, ampak vseeno ne skodi celotna navodila prebrat, recimo to tudi pise:
Fahrzeugschäden und Betriebs-störungen unterliegen nicht der Herstellergarantie, wenn sie durch die Verwendung folgender Kraftstoffeverursacht wurden: 1. Benzinmischung mit einem Äthanolzusatz von über 10%
Minimalne zahteve so pac minimalne, tko kot pr igrcah. Boljse je pa pac boljse.

BTW, celo navodila za DACH in Vzhodno Evropo, tudi niso ista. Baje je tam slabse gorivo nasplosno in je zato interval menjave olje pri nekaterih modelih pogostejsi. Ne me pa zdaj lincat, ker se mi ne da navodil iskat. To sem cisto slucajno ugotovil, ko sem izvozil avto na sever.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tene ::

Raptor F16 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Malo se umiri kolega, ni potrebe po zaljenju, ker na crpalke hodi tudi kaksen ata/tetka, ki jo to lahko se bolj zmede in ne samo taki superiorni in nezmotljivi geniji kot si sam.



Obe rocki sta crni...obe imajo napis diesel, oznaka iQ je pa dosti podobna D...vse to bi rekel da z razlogom, ki marsikaterega voznika, ki pride na crpalko po gorivo, stvar lahko (kot tudi beremo) hitro zavede. O zavajanju govori tudi ZVPNPP v cetrtem clenu, cetrti paragraf.

(4) Zlasti so nepoštene poslovne prakse tiste, ki so:
- zavajajoče ali
- agresivne.


Lahko bi bila rocka recimo zlate barve s crnim napisom premium diesel..vsaj s ceno bi nekako sovpadalo :))


Ah ja... laično slo tech pravo :) še do konca teme nisem prišel z branjem, pa se mi že kolca :)))

Tene je izjavil:

Katere dodatke dajejo v dražji diesel in če se jih da kupiti?


Jih ne boš dobil za tako ceno kot oni. Bolje da natankaš premium in še z embalažo se ne rabiš ukvarjat.


Mehaniki priporočajo vsake toliko Antigripante zdraven nafte, ko tankaš. Cca 10dcl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tene ()

Raptor F16 ::

Tene je izjavil:



Mehaniki priporočajo vsake toliko Antigripante zdraven nafte, ko tankaš. Cca 10dcl.


Eh :)

Ko voli nek izvoli...

Ti dodatki ti ne bodo prihranili menjave komponent. Tako da... ne vem. Kdor itak po planu vzdržuje avto tega ne rabi :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

JanK ::

Vetrpiha je izjavil:

RON ne pomeni kvalitete goriva. Američani bp lahko furajo tudi na 92 oktancu


Samo ameriski "oktani" niso nasi oktani.

V Evropi se uporablja RON (Research Octane Number). V ZDA naredijo povprecje med RON in MON (Motor Octane Number), temu recejo AKI (Anti Knock Index) in to napisejo na crpalke. Ker je MON v povprecju 10 tock nizji od RON, je povprecje priblizno 5 tock manjse, s tem pa je 92 USA oktanov priblizno enako nasim 97 oktanom.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Evolve ::

Menjaj pumpo.. Petrol in OMW imata eno slabših goriv v Sloveniji

Taip4n ::

Sem se tudi jaz nategnil. Začnem tankat in neka bolana številka za liter. Prvič, zadnjič in nikoli več.

m0LN4r ::

Bolano bo, ko bos videl cez par let 1,99/L za normalen benz xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Horas ::

to bo že do jeseni. že zdaj je cena 8-O:O:'(;(
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

lejko0 ::

Se strinjam. Te ročke so tako podobne, da hitro zamešaš, če se ti kaj mudi / nisi pozoren. Čisto zavanje s strani Petrola.

Tisti ki tukaj branijo Petrol, branijo korporacije in nepoštene prakase tudi v ostalih temah in pritiskajo dol malega človeka. To pa zato ker so v resnici sami čisto na dnu socialne lestvice. Gre za nek slovenski fenomen, ki ga velikokrat opiše kakšen Mazzini (pa daleč od tega, da bi bil njegov fan).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lejko0 ()

D3m ::

Kaj branimo?

Če ste nepismeni ni to naš problem. :)

To pa zato ker so v resnici sami čisto na dnu socialne lestvice.


Ni logično oz. nimate logike.

Primer:

Človek z arahnofobijo v resnici hoče fukati s pajki.

Ker fobija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

dild0idis ::

Evolve je izjavil:

Menjaj pumpo.. Petrol in OMW imata eno slabših goriv v Sloveniji


A to zato, ker gorivo, ki pride iz iste ladje ve, da je v grdem slovenskem Petrol oz. tujem OMW tanku, če je pa v Hofer tanku ali pa Agipu pa se drugače obnaša?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

D3m ::

Seveda. Kar poglej ptiče.

Ko migrirajo ratajo v Sloveniji butasti, ter se zaletavajo v vetrnice.

Ko enkrat zapustijo Slovenijo so zopet normalni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vetrpiha ::

JanK je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

RON ne pomeni kvalitete goriva. Američani bp lahko furajo tudi na 92 oktancu


Samo ameriski "oktani" niso nasi oktani.

V Evropi se uporablja RON (Research Octane Number). V ZDA naredijo povprecje med RON in MON (Motor Octane Number), temu recejo AKI (Anti Knock Index) in to napisejo na crpalke. Ker je MON v povprecju 10 tock nizji od RON, je povprecje priblizno 5 tock manjse, s tem pa je 92 USA oktanov priblizno enako nasim 97 oktanom.

Velja preračunano v evropske oktane.
Američani lahko BP furajo na 92 RON. Če je vozilo zelo staro pa še na manj.

Google lower octane higher altitude

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Kaj branimo?

Če ste nepismeni ni to naš problem. :)

To pa zato ker so v resnici sami čisto na dnu socialne lestvice.


Ni logično oz. nimate logike.

Primer:

Človek z arahnofobijo v resnici hoče fukati s pajki.

Ker fobija.


Arahnofobični arahnofil...:P

lejko0 je izjavil:


Tisti ki tukaj branijo Petrol, branijo korporacije in nepoštene prakase tudi v ostalih temah in pritiskajo dol malega človeka. To pa zato ker so v resnici sami čisto na dnu socialne lestvice. Gre za nek slovenski fenomen, ki ga velikokrat opiše kakšen Mazzini (pa daleč od tega, da bi bil njegov fan).


Kaj bi moral napisati da bi se ti počutil bolje in potolaženo ? Pa koliko ste stari ?

Ampak logiko imaš pa nobel:

Nima blema skeširat == Socialni problem
Joka za vsak cent == Tajkun
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

evo, da se tema zaključi

so že prebarval na "polo zlato" in manj ljudi bo opetnajstenih...... :)

woroh4 ::

nejc_nejc je izjavil:

evo, da se tema zaključi

so že prebarval na "polo zlato" in manj ljudi bo opetnajstenih...... :)


Povsem lahko da bo celo VEČ ljudi opeharjenih, zavestno seveda. Zlata barva je pač magnet za oči in ljudje jo povezujejo z kakovostjo, kar zelo možno privede do tega da se več ljudi odloči tankati dražji dizel, ki pa je bolj kot ne blažev žegenj (velika večina avtomobilov 100 oktanca ne potrebuje in ne bo delovalo nič bolje ali bolj varčno če ga dobijo, le stalo bo več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woroh4 ()

GupeM ::

No, ampak v tem primeru se bojo sami odločili. Prej so večinoma nevede izbrali dražje gorivo, ker zadeva ni bila dovolj jasno označena. Recimo 95 in 98/100 imata povsem drugo barvo.

woroh4 ::

Da se bodo sami nategnili? Vsekakor.

Raptor F16 ::

Naučijo naj se faking brat.

Če ti na pokrovčku piše 95 tankaš 95.

Kojikurac mamo pol javno šolstvo če je folk na koncu še vedno nepismen?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

D3m ::

Prihodnost.



Sicer sem pa opazil, da ima Petrol izboljšana goriva tak, da je vseeno. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mat xxl ::

D3m je izjavil:

Prihodnost.



Sicer sem pa opazil, da ima Petrol izboljšana goriva tak, da je vseeno. :D


Ima ampak, žal samo na papirjih, na valjih, pa samo, če močno verjameš.......

woroh4 ::

mat xxl je izjavil:

D3m je izjavil:

Prihodnost.



Sicer sem pa opazil, da ima Petrol izboljšana goriva tak, da je vseeno. :D


Ima ampak, žal samo na papirjih, na valjih, pa samo, če močno verjameš.......


Niti na valjih ne. Samo placebo če res močno verjameš.

m0LN4r ::

Damn, sem bil doli 10 dni pa nisem tankal supersonicnega da bi iz 90 konjev stisnil ven 100, mi je tistih 45L iz Avstrije bilo vec kot dovolj. Vec srece naslednjic!

Hotel sem porocati o izkusnjah, ampak nazalost se ni izslo :(

PS: Cakaj, da se spomnijo na "supersonicno" elektriko :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

woroh4 ::

m0LN4r je izjavil:

Damn, sem bil doli 10 dni pa nisem tankal supersonicnega da bi iz 90 konjev stisnil ven 100, mi je tistih 45L iz Avstrije bilo vec kot dovolj. Vec srece naslednjic!

Hotel sem porocati o izkusnjah, ampak nazalost se ni izslo :(

PS: Cakaj, da se spomnijo na "supersonicno" elektriko :)


Ne stisneš nič več konjev ven z 100 oktanskim bencinom. Teoretično bi lahko stisnil malenkost več (kakšen procent ali 2 več) če bi avto "čipiral" in bi povečal kompresijsko razmerje, ampak tega noben ne dela. Pri istem kompresijskem razmerju bo moč in poraba goriva enaka.

Razlika med 100 in 95 oktanskim bencinom je da pri 100 oktanskem kasneje pride do samovžiga oziroma "klenkanja". Če je avto dizajniran za 95 oktanski bencin kar večja za veliko večino avtomobilov, potem do klenkanja ne pride niti pri 95 oktanskem bencinu in z 100 oktanskim ne pridobiš nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woroh4 ()

feryz ::

Baje novi avti to sami delajo. Prilagajajo motor gorivu. Ampak verjetno zgolj baje.

woroh4 ::

feryz je izjavil:

Baje novi avti to sami delajo. Prilagajajo motor gorivu. Ampak verjetno zgolj baje.


Prilagajajo parametre kot je zmes gorivo/zrak in podobno, vendar kompresijskega razmerja ne prilagajajo na gor. Če avto zahteva 95 oktanski bencin, potem ti 100 oktanski ne bo nič pomagal (takih je 99 % avtomobilov razen kakšnih hudih športnikov). Če avto zahteva 100 oktanski bencin, bo delovalo tudi z 95 oktanskim pri novejših avtomobilih ker se bo avtomobil prilagodil, moč pa bo malo nižja. Torej samo če daš slabši bencin kot avto priporoča boš dosegel manjšo moč, če pa daš boljši bencin kot avto priporoča pa ne boš dosegel nobene prednosti (ne boš dosegel večje moči ali manjše porabe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woroh4 ()

m0LN4r ::

woroh4 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Damn, sem bil doli 10 dni pa nisem tankal supersonicnega da bi iz 90 konjev stisnil ven 100, mi je tistih 45L iz Avstrije bilo vec kot dovolj. Vec srece naslednjic!

Hotel sem porocati o izkusnjah, ampak nazalost se ni izslo :(

PS: Cakaj, da se spomnijo na "supersonicno" elektriko :)


Ne stisneš nič več konjev ven z 100 oktanskim bencinom. Teoretično bi lahko stisnil malenkost več (kakšen procent ali 2 več) če bi avto "čipiral" in bi povečal kompresijsko razmerje, ampak tega noben ne dela. Pri istem kompresijskem razmerju bo moč in poraba goriva enaka.

Razlika med 100 in 95 oktanskim bencinom je da pri 100 oktanskem kasneje pride do samovžiga oziroma "klenkanja". Če je avto dizajniran za 95 oktanski bencin kar večja za veliko večino avtomobilov, potem do klenkanja ne pride niti pri 95 oktanskem bencinu in z 100 oktanskim ne pridobiš nič.
Ti imas tudi prazne /s baterije a?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

woroh4 ::

m0LN4r je izjavil:

woroh4 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Damn, sem bil doli 10 dni pa nisem tankal supersonicnega da bi iz 90 konjev stisnil ven 100, mi je tistih 45L iz Avstrije bilo vec kot dovolj. Vec srece naslednjic!

Hotel sem porocati o izkusnjah, ampak nazalost se ni izslo :(

PS: Cakaj, da se spomnijo na "supersonicno" elektriko :)


Ne stisneš nič več konjev ven z 100 oktanskim bencinom. Teoretično bi lahko stisnil malenkost več (kakšen procent ali 2 več) če bi avto "čipiral" in bi povečal kompresijsko razmerje, ampak tega noben ne dela. Pri istem kompresijskem razmerju bo moč in poraba goriva enaka.

Razlika med 100 in 95 oktanskim bencinom je da pri 100 oktanskem kasneje pride do samovžiga oziroma "klenkanja". Če je avto dizajniran za 95 oktanski bencin kar večja za veliko večino avtomobilov, potem do klenkanja ne pride niti pri 95 oktanskem bencinu in z 100 oktanskim ne pridobiš nič.
Ti imas tudi prazne /s baterije a?


Ne.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16441788 (21438) ...:TOMI:...
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336355 (31478) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424617 (22053) krneki0001
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358990 (37299) Matev
»

100 oktanski bencin in starejsi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10415066 (13157) JanK

Več podobnih tem