» »

Nakup novega karavana

Nakup novega karavana

««
17 / 17
»
»»

Utk ::

Če bi bilo meni pomembno, da imam bmwja, bi si ga kupil. Rabljenega ali novega, ne vem. Ker mi res to ne pomeni nič, si ga nisem. Bmwja itak sicer ne bi, ker res ni praktičen, ampak isto je z audijem ali mercedesom. Če bi pa že dajal 40 jurjev, bi si sigurno električnega.

RoccoC ::

Mah 10 let star golf se vozi mnogo boljše kot nova karjola. Pa ste tukaj sami pacienti, ki karjolo hvalite do onemoglosti.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Sej razumem in se strinjam. Samo da ljudje, ki kupujejo te rabljene bmwje pri nas, so daleč od tega, da bi imeli 40 jurjev za nove. Kaj šele več.
40 jurjev boš res težko zapravil za servise. Ampak rečt, da si prišparal 40 jurjev, če jih v resnici nikoli nisi imel, je vseeno malo...nategnjeno.
Pustimo te, ki bi komot kupili novega, pa pač kupijo rabljenega. Teh je v Sloveniji bolj malo. Tudi v Avstriji, če smo realni.


Ne poznam koga, ki bi dal ves denar za tak avto. Kjer sem odrascal jaz so jih vedno imeli tisti, ki so delali v tujini, tisti pa si lahko privoscijo tudi novega.

V Astriji je takih, ki si lahko kupijo kaj takega dosti. Samo tudi Avstrijci znajo racunati oziroma oni racunajo dosti bolj kot Slovenci. Sem se deloma nalezel tega...

profii ::

TheBlueOne je izjavil:

profii je izjavil:



5let star bmw ima tehnologijo izpred 5+ let. 5 let star bmw ima isti strošek zavarovanja kot nov bmw, isto so dragi deli, isto so dragi servisi,... Pelje se tako, kot so se 5+ let nazaj peljali avti,... Supporta pa že davno ni več.
Voziš se z modernim avtom 1 leto, tako kot vsi gastarbarjterji, potem si v istem zosu s čapci in šiptarji.


Avstrijci in Nemci delajo podobno. Pravi jugogastarbeiterji vzamejo avte, ki so skoraj zastonj.

Razlika med generacijami pa tudi ni tako huda. 7-14 let stara petka se vozi boljse kot nov Megane. Ce imas pravega mehanika tudi ne tako pretirano drago. Tipi ze vedo kaj delajo, je cela mreza za tem. Prav ve se kateri del je drag in se bojijo okvar na takih specifikah kot hudic kriza. V bistvu pa niti ni tako drag del, ce gledas skozi nemsko perspektivo. :D


Se, vendar ne bolje v vseh pogledih. Marsikje težje parkiraš, bolj se sekiraš, da ti ga obutajo na prakingu itd... Dražje je redno vzdrževanje, izredno mnogo dražje. Veliko je šmuglanja in prikrivanja dejanskega stanja (kilometrov, servisov, okvar,..). Novega pa pali i vozi.

RoccoC je izjavil:

Mah 10 let star golf se vozi mnogo boljše kot nova karjola. Pa ste tukaj sami pacienti, ki karjolo hvalite do onemoglosti.


Ti pa še nisi karjole vozil vrjetno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Če bi bilo meni pomembno, da imam bmwja, bi si ga kupil. Rabljenega ali novega, ne vem. Ker mi res to ne pomeni nič, si ga nisem. Bmwja itak sicer ne bi, ker res ni praktičen, ampak isto je z audijem ali mercedesom. Če bi pa že dajal 40 jurjev, bi si sigurno električnega.


40.000€ se ni denar za nove avte v tem segmentu. So pa super avti. Pac moras razumeti, da je dosti Nemcev in Avstrijcev popolnoma nemotiviranih za neko hudo varcevanje. Ze vec generacij zivijo z dosti kesa in dejansko nimajo kam z njim. Vecinoma dedujejo dosti kesa in imajo budget za avto recimo 80k€. Oni na Hrvaskem placajo dopust par k€, drugje tudi vec 10k€ itn. Potem pa se vprasas kaj bos vzel, ce imas 80k€ za avto. Ce ti je vseeno kaj ga zene, potem dobis verjetno najvec pri ICE.

Utk ::

Ja ja, keša kot dreka, 40 procentov pa v najemu...če bi jaz prodal vse in šel v najem, bi tudi imel budget 80 jurjev za avto. Za vsakih 10 let do konc življenja, tudi če bi vsakega direkt v prešo odpeljal...

TheBlueOne ::

profii je izjavil:


Se, vendar ne bolje v vseh pogledih. Marsikje težje parkiraš, bolj se sekiraš, da ti ga obutajo na prakingu itd... Dražje je redno vzdrževanje, izredno mnogo dražje. Veliko je šmuglanja in prikrivanja dejanskega stanja (kilometrov, servisov, okvar,..).


Nic se ne sekiras, ce imas slovenskega kleparja. :D Redno vzrzevanje sem imel menda najcenejse na Mercedes C. Cenejse od Twingeca. Gume smesno poceni, ves potrosni material smesno poceni. Te klase je najvec in je vse zastonj. Servisi drobiz. Ce kupis kolikortoliko svezega super sluzijo. EVji bodo sicer to obrnili na glavo od 2030 naprej, do takrat pa lahko malo hackas.

Kar se tice parkiranja pa meni ni problema. Mi je vseeno kaj je, se bi pa moja strinjala s tabo.

Utk je izjavil:

Ja ja, keša kot dreka, 40 procentov pa v najemu...če bi jaz prodal vse in šel v najem, bi tudi imel budget 80 jurjev za avto. Za vsakih 10 let do konc življenja, tudi če bi vsakega direkt v prešo odpeljal...


Ja sej. Jaz delam bolj kot ti, ampak se bojim da bova na smrtni postelji gledala nazaj kako so uzivali, letali po Afriki, furali moderne avte, bili v lepih stanovanjih in vlagali nic dela, na smrtni postelji pa ni nobene razlike, samo stevilka na neki knjizici in morda skregani froci, ker je imovino treba razdeliti.

Zgodovina sprememb…

profii ::

TheBlueOne je izjavil:

profii je izjavil:


Se, vendar ne bolje v vseh pogledih. Marsikje težje parkiraš, bolj se sekiraš, da ti ga obutajo na prakingu itd... Dražje je redno vzdrževanje, izredno mnogo dražje. Veliko je šmuglanja in prikrivanja dejanskega stanja (kilometrov, servisov, okvar,..).


Nic se ne sekiras, ce imas slovenskega kleparja. :D Redno vzrzevanje sem imel menda najcenejse na Mercedes C. Cenejse od Twingeca. Gume smesno poceni, ves potrosni material smesno poceni. Te klase je najvec in je vse zastonj. Servisi drobiz. Ce kupis kolikortoliko svezega super sluzijo. EVji bodo sicer to obrnili na glavo od 2030 naprej, do takrat pa lahko malo hackas.

Kar se tice parkiranja pa meni ni problema. Mi je vseeno kaj je, se bi pa moja strinjala s tabo.


Ni problem poriniti 5ico ali X5ico v parking, bolj je problem to, da si čez celo parkirišče in te sosedje obutajo. Poleg ozkih parkirnih hiš.
No, pa ni za 5ico poceni vzdrževanje, po reglcih. Ne samo da olje spustiš v jarek pa naliješ novega. To je razlike 20€ med meganom in 530. :)

Masayoshi ::

Utk je izjavil:

Ja ja, keša kot dreka, 40 procentov pa v najemu...če bi jaz prodal vse in šel v najem, bi tudi imel budget 80 jurjev za avto. Za vsakih 10 let do konc življenja, tudi če bi vsakega direkt v prešo odpeljal...


in zakaj potem ne greš? Ti lastništvo tolk pomeni al šparaš za zanamce?

Utk ::

Več kot nek avto za 80 jurjev pa že. In ja, oboje mi več pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Masayoshi ::

Ne rabi biti avto, pač nekaj kar te veseli v življenju. Če te lastništvo ali šparanje za otroke tudi v redu. Enako kot nov avto, potovanja, drage vsakodnevne večerje ali karkoli že pa za druge. Vsakomur svoje.

Utk ::

Po moji filozofiji si moraš vse kar rabiš za sproti, tudi nepremičnino, prislužit sam. Tisto kar dobiš podedovano, kot je napisal TheBlueOne za Avstrijce, pa vsaj malo oplemenitit in zapustit naprej.
Če imaš za sproti dovolj in da ti ostane še za potovanja itd, super, če ne, pač ne. Vseeno ne zapravljaj kar nisi sam zaslužil.

Masayoshi ::

Obstajamo tudi taki, ki smo vse kar imamo, sami zaslužili...

Utk ::

In?

Masayoshi ::

ne vem zakaj podcenjujoče pišeš o ljudeh, ki imajo drugačno filozofijo kot ti. "Ja ja, keša kot dreka, 40 procentov pa v najemu..." Sam pač ne vidim kaj je s tem narobe, kot tudi kaj je s tvojo pozicijo narobe.

Utk ::

Pa dej pi*da beri o čem se je pisalo. Kaj vletavaš nekje v sredini, če se ti ne da vsega prebrat.

profii ::

Masayoshi je izjavil:

ne vem zakaj podcenjujoče pišeš o ljudeh, ki imajo drugačno filozofijo kot ti. "Ja ja, keša kot dreka, 40 procentov pa v najemu..." Sam pač ne vidim kaj je s tem narobe, kot tudi kaj je s tvojo pozicijo narobe.


V sosednji temi pa taki pizdijo čez državo, zakaj nimajo stanovanja za 1k€ na kvadrat s pogledom na tromostovje. Zato.

Masayoshi ::

Oh, sem prebral, debata o Toyoti v glavnem, na kar pa odgovarjam je pa tale del kjer se povsem strinjam z modrim;

"Ja sej. Jaz delam bolj kot ti, ampak se bojim da bova na smrtni postelji gledala nazaj kako so uzivali, letali po Afriki, furali moderne avte, bili v lepih stanovanjih in vlagali nic dela, na smrtni postelji pa ni nobene razlike, samo stevilka na neki knjizici in morda skregani froci, ker je imovino treba razdeliti."

@profi; to dvoje ni nujno povezano, na zahodu ima mnogo ljudi filozofijo, da je rajši v najemu, ni zvezana z lokacijo, nima vsega premoženja v ceglih in drugače živi življenje. Nima to zveze z zahtevo po zahtevi/želji naših salonskih da država poskrbi za njih.

Utk ::

Ne nisi, tega nisi prebral:

Pac moras razumeti, da je dosti Nemcev in Avstrijcev popolnoma nemotiviranih za neko hudo varcevanje. Ze vec generacij zivijo z dosti kesa in dejansko nimajo kam z njim. Vecinoma dedujejo dosti kesa in imajo budget za avto recimo 80kEUR.

In če deduješ dosti keša, se meni zdi narobe, da ga zapravljaš, več kot pa sam zaslužiš. In drugič, dosti keša je relativno, če moraš najprej plačat najemnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Masayoshi ::

Utk je izjavil:

Ne nisi, tega nisi prebral:

Pac moras razumeti, da je dosti Nemcev in Avstrijcev popolnoma nemotiviranih za neko hudo varcevanje. Ze vec generacij zivijo z dosti kesa in dejansko nimajo kam z njim. Vecinoma dedujejo dosti kesa in imajo budget za avto recimo 80k€.


tole je zelo na pamet in pavšalno napisana izjava. Sam jih poznam res dosti (nemcev in francozov, avstrijcev ne) pa je malo takih s podedovanim. Imam občutek da jih je tam dosti več kot v Sloveniji takih, ki imajo filozofijo, da so otroci sami dolžni poskrbeti zase vsaj po zaključku šolanja.

P.s.: pa smo zašli, se opravičujem za OT.

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

5let star bmw ima tehnologijo izpred 5+ let. 5 let star bmw ima isti strošek zavarovanja kot nov bmw, isto so dragi deli, isto so dragi servisi,... Pelje se tako, kot so se 5+ let nazaj peljali avti,... Supporta pa že davno ni več.
Voziš se z modernim avtom 1 leto, tako kot vsi gastarbarjterji, potem si v istem zosu s čapci in šiptarji.


Kakšnega supporta ni več? Na BMW servisu še vedno brez težav dobiš praktično vse rezervne dele za 35 let staro bmw trojko.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

5let star bmw ima tehnologijo izpred 5+ let. 5 let star bmw ima isti strošek zavarovanja kot nov bmw, isto so dragi deli, isto so dragi servisi,... Pelje se tako, kot so se 5+ let nazaj peljali avti,... Supporta pa že davno ni več.
Voziš se z modernim avtom 1 leto, tako kot vsi gastarbarjterji, potem si v istem zosu s čapci in šiptarji.


Kakšnega supporta ni več? Na BMW servisu še vedno brez težav dobiš praktično vse rezervne dele za 35 let staro bmw trojko.


Update za SW? Android auto? Remote access?

Gambino ::

RoccoC je izjavil:

Mah 10 let star golf se vozi mnogo boljše kot nova karjola. Pa ste tukaj sami pacienti, ki karjolo hvalite do onemoglosti.


10 let stari golfi so gnile gare za na odpad!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Mike_Rotch ::

Update za SW? Android auto? Remote access?


Zakaj misliš, da ne bo supporta?

hojnikb ::

profii je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej to. Rabljenega bmwja za 15-20 jurjev zna vsak bedak kupit. Ampak treba se vprašat kaj boš imel čez 5 let. Že zdaj je ta avto bolj tako, 5 let in 120,000 km kasneje bo samo še za na odpad.


Pet let star BMW za tak denar bo verjetno vsaj BMW 5. Pomeni, da je prvi lastnik na njem izgubil ca. dvakrat toliko kot zanj placujes ti. Ce imas bolj kot ne za novega in vzames tega pet let starega, morda se iz iste generacije, ker so menda 7 let, se vozis ugodno z modernim avtom.

Ce imas za Megana ampak raje kupis star BMW se bos seveda vozil drago. Okoli mene so taki, ki si lahko privoscijo nov avto, vecinoma pa se kupujejo stari tam tri leta.


5let star bmw ima tehnologijo izpred 5+ let. 5 let star bmw ima isti strošek zavarovanja kot nov bmw, isto so dragi deli, isto so dragi servisi,... Pelje se tako, kot so se 5+ let nazaj peljali avti,... Supporta pa že davno ni več.
Voziš se z modernim avtom 1 leto, tako kot vsi gastarbarjterji, potem si v istem zosu s čapci in šiptarji.


Če ima katera stvar dobr support, imajo to stari bmwji. Rezervne dele dela praktično vsak OEM za precej nizjo ceno k original, vse pomankjivosti pa tudi do zadnjega detajla naštudirane bolj kot pri katerkikol znamki. Takšne avte je dejansko precej ok popravljat, če ni ravno kakšna eksotika z 6/8 cilindri. Pa original diagnostični program (takšnega k ga bo mela original delavnica) je dostopen za đabe, komunikacijski adapter je pa like par EUR. Pri drugih znamkah ali sploh nimaš te opcije ali je pa precej draga.

profii je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

5let star bmw ima tehnologijo izpred 5+ let. 5 let star bmw ima isti strošek zavarovanja kot nov bmw, isto so dragi deli, isto so dragi servisi,... Pelje se tako, kot so se 5+ let nazaj peljali avti,... Supporta pa že davno ni več.
Voziš se z modernim avtom 1 leto, tako kot vsi gastarbarjterji, potem si v istem zosu s čapci in šiptarji.


Kakšnega supporta ni več? Na BMW servisu še vedno brez težav dobiš praktično vse rezervne dele za 35 let staro bmw trojko.


Update za SW? Android auto? Remote access?

Pa sj avto ni telefon, sploh star avto. Bistvene stvari so ze "poupdejtal" k je bil nov, če bi pa rad mel latest and greatest infotainment, imaš pa precej aftermarket opcij, ki jih lahk updejtaš po mili volji. Itk dokler dela carplay/AA, nimaš infotainmenta kaj updejtat, ker je samo zrcalo telefona.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

profii ::

ID3 dobiva OTA, 5 let stara 5ica dobi samo pogled kakšne čapke iz lokala. :)

Malo primitiven komentar, amapk veš kaj se mislil. :)

Pussymagnet gre počasi proti tesli, tako, da bodo bmwji out v par letih...

hojnikb ::

Gambino je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Mah 10 let star golf se vozi mnogo boljše kot nova karjola. Pa ste tukaj sami pacienti, ki karjolo hvalite do onemoglosti.


10 let stari golfi so gnile gare za na odpad!

Tu bi se pa žal mogu strinjat. Mam starga golfa in malo manj starga bavarca, pa je bavarc z nekaj manj kilometri zahteval precej manj finančnega vlozka in elbow greasa da ostaja na cesti. Z starim gofom je pa tko, vsak teden druga lučka na armaturi. K sreči se tretira kot trakotor, tako da je bolj gnojf kot golf :P

profii je izjavil:

ID3 dobiva OTA, 5 let stara 5ica dobi samo pogled kakšne čapke iz lokala. :)

Malo primitiven komentar, amapk veš kaj se mislil. :)

Pussymagnet gre počasi proti tesli, tako, da bodo bmwji out v par letih...

Zakaj bi potreboval sploh kakršn kol OTA, ko je telefon center vsega?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mike_Rotch ::

profii je izjavil:

ID3 dobiva OTA, 5 let stara 5ica dobi samo pogled kakšne čapke iz lokala. :)

Malo primitiven komentar, amapk veš kaj se mislil. :)

Pussymagnet gre počasi proti tesli, tako, da bodo bmwji out v par letih...


Hmm. Vsaj zase lahko rečem, da avtomobilov ne kupujem za druge ampak zase. S čapci, šiptarji, gastarbeiterji in drugimi ljudmi nimam težav, kar zate očitno ne velja, glede na to kako rad bi se že na daleč ločil od njih? Ampak pod črto tvoji predsodki nimajo veze s tem kaj nek avtomobil ponuja.

Kar se tiče updatov. Pri Tesli imaš OTA, kjer avto dobi update za praktično vse sklope, od motorja in zavor naprej. Pri id3 je zadeva omejena bolj na infotainment in uporabniški vmesnik, če se ne motim? Zadeve ni težko doseči z aftermarket kosi za par 100 eur. Jaz imam v 20 let starem avtu hi-res parkirne kamere in carplay.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

profii je izjavil:

ID3 dobiva OTA, 5 let stara 5ica dobi samo pogled kakšne čapke iz lokala. :)

Malo primitiven komentar, amapk veš kaj se mislil. :)

Pussymagnet gre počasi proti tesli, tako, da bodo bmwji out v par letih...


Hmm. Vsaj zase lahko rečem, da avtomobilov ne kupujem za druge ampak zase. S čapci, šiptarji, gastarbeiterji in drugimi ljudmi nimam težav, kar zate očitno ne velja, glede na to kako rad bi se že na daleč ločil od njih? Ampak pod črto tvoji predsodki nimajo veze s tem kaj nek avtomobil ponuja.

Kar se tiče updatov. Pri Tesli imaš OTA, kjer avto dobi update za praktično vse sklope, od motorja in zavor naprej. Pri id3 je zadeva omejena bolj na infotainment in uporabniški vmesnik, če se ne motim? Zadeve ni težko doseči z aftermarket kosi za par 100 eur. Jaz imam v 20 let starem avtu hi-res parkirne kamere in carplay.


Čisto odvisno kje se giblješ. Fake statusa si ne rabim kupovat z bmwjem na obroke, pa tudi nočem biti v istem košu kot taki. Kar pa z 5 let staro (X)petico si. Ne rečem, da ni dober avto z primerno motorizacijo in opremo, ampak da bi dal 100k za 5ico, katera je čez 4 leta vredna 30k, pa nisem na glavo padel.
Gospodje se že dolgo ne vozijo v nemški sveti trojici. Nimajo potrebe po tem.

Sem gledal, da bi za 30k kupil nekaj od svete trojice, vendar bi imel long term veliko višje stroške, čez 5 let pa samo staro kanto s 300kkm.

Da, res je Tesla dobi OTA za vse, VW in ostali za infotaiment, za pogon na servisu. Aftermarket je pa tako, kot sam veš, dela dokler dela in/ali pa izgleda kot novoletna jelka. Če hočeš, da pa zares deluje pa hitro odšteješ lep % vrednosti vozila, samo za infotaiment.

Mike_Rotch ::

Čisto odvisno kje se giblješ. Fake statusa si ne rabim kupovat z bmwjem na obroke, pa tudi nočem biti v istem košu kot taki. Kar pa z 5 let staro (X)petico si. Ne rečem, da ni dober avto z primerno motorizacijo in opremo, ampak da bi dal 100k za 5ico, katera je čez 4 leta vredna 30k, pa nisem na glavo padel.
Gospodje se že dolgo ne vozijo v nemški sveti trojici. Nimajo potrebe po tem.


Gospodje vozijo kar jim paše. Osebki z nizko samopodobo pa tisto, kar na ven izgleda "primerno", da slučajno sosed ne bi dobil napačnega vtisa o zglednem državljanu.

Aftermarket je pa tako, kot sam veš, dela dokler dela in/ali pa izgleda kot novoletna jelka. Če hočeš, da pa zares deluje pa hitro odšteješ lep % vrednosti vozila, samo za infotaiment.


Ne vem, meni dela. Verjetno pomaga, če ne kupiš največjega šrota na aliexpresu. % vrednosti vozila je pa nepomemben. Če daš za avto 10 jurjev in dodatnega jurja za infotainment je to še vedno precej manj kot 45k za nov avto, a ne?

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Čisto odvisno kje se giblješ. Fake statusa si ne rabim kupovat z bmwjem na obroke, pa tudi nočem biti v istem košu kot taki. Kar pa z 5 let staro (X)petico si. Ne rečem, da ni dober avto z primerno motorizacijo in opremo, ampak da bi dal 100k za 5ico, katera je čez 4 leta vredna 30k, pa nisem na glavo padel.
Gospodje se že dolgo ne vozijo v nemški sveti trojici. Nimajo potrebe po tem.


Gospodje vozijo kar jim paše. Osebki z nizko samopodobo pa tisto, kar na ven izgleda "primerno", da slučajno sosed ne bi dobil napačnega vtisa o zglednem državljanu.

Aftermarket je pa tako, kot sam veš, dela dokler dela in/ali pa izgleda kot novoletna jelka. Če hočeš, da pa zares deluje pa hitro odšteješ lep % vrednosti vozila, samo za infotaiment.


Ne vem, meni dela. Verjetno pomaga, če ne kupiš največjega šrota na aliexpresu. % vrednosti vozila je pa nepomemben. Če daš za avto 10 jurjev in dodatnega jurja za infotainment je to še vedno precej manj kot 45k za nov avto, a ne?


Ponavadi ravno taki, ki želijo pripadat nekam kupijo tako stvar, da jih ta družba spoštuje. :)
Mene osebno briga za sosede in njih zame. Imamo diskretno garažo, tako da niti nevem kdo je moj sosed na parkirišču, in ne s katerega stanovanja je. Je pa moj avto v spodnji desetini po vrednosti. V zgornji desetini so avti v vrednosti stanovanja, kakšen pa tudi višje. Vidim pa na zunanjem parkirišču Q8 lastnik torbičar, celo poletje na zimskih gumah, 100k je za avto, za varnost drugih se nam pa jebe.

Res je, da največji šrot z aliexpressa ni vreden nič. Rabi 5 min da se prižge, izgleda obupno, radijo ne lovi, mp3ji pa hreščijo. Pa še kakšne funcije ti potem ne delujejo, npr potovalni račulanik ali pa obvolanske.
Res je, da je 10+1k€ manj kot 45k€, problem tega je, da daš 10k za avto, 3k za to, da je varen in zanesliv (gume, zavore, servis motorja in menjalnika), 1k za infotaiment, 2k za kasko (ker je bil nov 100k ane), še vedno se pa voziš v stari kanti (kar bmw za 10k je - 5ka letnik 2011 z 300kkm).
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

Mike_Rotch ::

Mene osebno briga za sosede in njih zame. Imamo diskretno garažo, tako da niti nevem kdo je moj sosed na parkirišču, in ne s katerega stanovanja je. Je pa moj avto v spodnji desetini po vrednosti. V zgornji desetini so avti v vrednosti stanovanja, kakšen pa tudi višje. Vidim pa na zunanjem parkirišču Q8 lastnik torbičar


Yeah right :) Briga te za druge, samo, da ne izgledaš kot čapac ali torbičar ali šiptar... :)

Res je, da je 10+1k€ manj kot 45k€, problem tega je, da daš 10k za avto, 3k za to, da je varen in zanesliv (gume, zavore, servis motorja in menjalnika), 1k za infotaiment, 2k za kasko (ker je bil nov 100k ane), še vedno se pa voziš v stari kanti (kar bmw za 10k je - 5ka letnik 2011 z 300kkm).


Malo pa nabijaš, a ne? 10k + 1k + 3k + 2k je še vedno samo 16k.

S tem, da ni treba narediti vsega tega kar si napisal. Če ti je pomemben OTA za infotainment pač daš jurja, če ne ti ni treba. Kar se kaska tiče je tvoja odločitev, jaz ga tudi na novem avtu nikoli nimam, niti na 3 leta starem niti na 20 let starem. Servise in gume si pavšalno ocenil na 3 jurje ker...?

Pa od kje ti ideja, da je bil bmw 520d nov 100 jurjev?

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Mene osebno briga za sosede in njih zame. Imamo diskretno garažo, tako da niti nevem kdo je moj sosed na parkirišču, in ne s katerega stanovanja je. Je pa moj avto v spodnji desetini po vrednosti. V zgornji desetini so avti v vrednosti stanovanja, kakšen pa tudi višje. Vidim pa na zunanjem parkirišču Q8 lastnik torbičar


Yeah right :) Briga te za druge, samo, da ne izgledaš kot čapac ali torbičar ali šiptar... :)

Res je, da je 10+1k€ manj kot 45k€, problem tega je, da daš 10k za avto, 3k za to, da je varen in zanesliv (gume, zavore, servis motorja in menjalnika), 1k za infotaiment, 2k za kasko (ker je bil nov 100k ane), še vedno se pa voziš v stari kanti (kar bmw za 10k je - 5ka letnik 2011 z 300kkm).


Malo pa nabijaš, a ne? 10k + 1k + 3k + 2k je še vedno samo 16k.

S tem, da ni treba narediti vsega tega kar si napisal. Če ti je pomemben OTA za infotainment pač daš jurja, če ne ti ni treba. Kar se kaska tiče je tvoja odločitev, jaz ga tudi na novem avtu nikoli nimam, niti na 3 leta starem niti na 20 let starem. Servise in gume si pavšalno ocenil na 3 jurje ker...?

Pa od kje ti ideja, da je bil bmw 520d nov 100 jurjev?


Vidim ga, ker mi parkira pod oknom, ker revček ni mogel kupit ali najet parkinga v garažni hiši. Bi pa rekel, da bolj za to da se kaže - niti ne parkira na uradnem parkingu, 30m proč, ampak na pločniku, ker tam ga nebi nihče opazil.

Jaz imam kasko, ker pač zavarovanje stekel + divjadi + parkirišča že skoraj nanese za poln kasko, plus tega sem tam imel asistenco, you never know.
Servise in gume sem ocenil na 3k ker 245/40R19 stane ena slabih 200€, na 17" zgleda avto bolj slabo (beri - za stare fotre), potem pa še ene 17ke za pozimi, na felgah (diler ti jih ne da zraven), (letne 800 + zimske 1k). Servis menjalnika za BMW nevem koliko stane, za VW je hitro 300€ samo olje in filter - vsakih 60kkm. Pri 300kkm na avtu za 10k€, je vrjetno potrebno še menjat diske in ploščice, kupi najcenejše je 500€, vrjetno pa še kaj drugega.

Res ni 100k, 87k€ pa res, faking 520d, z 190konji: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Mike_Rotch ::

na 17" zgleda avto bolj slabo (beri - za stare fotre)


Še enkrat, mogoče bi bilo boljše, če bi več delal na sebi in se malo manj obremenjeval s tem kaj si drugi mislijo.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

na 17" zgleda avto bolj slabo (beri - za stare fotre)


Še enkrat, mogoče bi bilo boljše, če bi več delal na sebi in se malo manj obremenjeval s tem kaj si drugi mislijo.


Mislim, da bi prej lahko drugi malo več na sebi delali. :) Pač, na avto za ~100k, take gume ne pašejo, ne iz estetskega vidika, ne iz preformančnega. Za stare fotre sem pa napisal zato, ker ponavadi kupijo pretrd avto, potem pa mislijo, da bodo z visokimi gumami rešili komfort.
Bivši šef mi je rekel, da naj prvo avto prodam, ker puščam napačen vtis. Imel sem črnega Audija - torej je druge motilo, ne mene.
Druga anekdota, ko sem kupoval stanovanje, sem prišel do para, pred stanovanjem 7ica parkirana, na stanovanju pa 5 plomb (izvržbe) po 300€ - prioritete - se mi je kar malo zasmilila.

Oprosti, ker sem te užaili z nalepkami o šiptarjih in torbičarjih. :)

hojnikb ::

Zanimivo kolk ljudi ma probleme sam s sabo in kako jih drugi vidijo. Očitno bo čisti arijski slovenc mogu dandanes vozit samo še renaulta (ali mogoče toyoto) obvezno črne zokne, god forbid kakšno trenerko itd.

Or you know, se ne ukvarjaš s takimi stvarmi in voziš to kar ti paše. Tistim, k jim dela probleme kakšen avto voziš, itk niso niti vredni tvojga časa.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mike_Rotch ::

Oprosti, ker sem te užaili z nalepkami o šiptarjih in torbičarjih. :)


Saj me nisi :) Ta stavek spet veliko pove o tebi. Očitno misliš, da je žaljivo biti iz določene države ali nositi torbico.

Anyway, malo manj obremenjevanja s tem kaj si drugi mislijo in malo več samozavesti pa bo svet lepši.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Oprosti, ker sem te užaili z nalepkami o šiptarjih in torbičarjih. :)


Saj me nisi :) Ta stavek spet veliko pove o tebi. Očitno misliš, da je žaljivo biti iz določene države ali nositi torbico.

Anyway, malo manj obremenjevanja s tem kaj si drugi mislijo in malo več samozavesti pa bo svet lepši.


Ne sodim po narodnosti, zame je to stanje duha. :)
Prihajam iz manjše vasi, znanec, iz sosednje vasi je enkrat izjavil: "smo se mi tepl proti Slovencem." pa ga vpraša kolega, kdo so to vi? pa reče: "Ja mi čefurji" :) 1000% slovenc, brez heca. Tako, da narodnost ne odraža nič. Imam dobrega prijatelja Bosanca, znanca Albanca, itd... Pa noben zame ni čefur, ker se znajo obnašat. Pa bosanc tud vozi BMW, še kakšno reče na ta račun. :)
Stanje duha, ne narodnost.

Mike_Rotch ::

Imam dobrega prijatelja Bosanca, znanca Albanca, itd


Haha, tole sem čakal. Pika na i :)

bobby ::

Ce vi vsi s temi silnimi prevoznimi sredstvi vse skupaj vzdrzujete brez kreditov, svaka vam cast (Katanec:kapo dol). Ampak ce je vse to na kredo,, kjer vam veckrat na leto skoraj zmanjka in morate it v minus, potemtakem ciljate na tiste, kot je ze nekdo omenil, da vas vidijo v drugacni luci, polej nima smisla kape dol dajat.

profii je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Oprosti, ker sem te užaili z nalepkami o šiptarjih in torbičarjih. :)


Saj me nisi :) Ta stavek spet veliko pove o tebi. Očitno misliš, da je žaljivo biti iz določene države ali nositi torbico.

Anyway, malo manj obremenjevanja s tem kaj si drugi mislijo in malo več samozavesti pa bo svet lepši.


Ne sodim po narodnosti, zame je to stanje duha. :)
Prihajam iz manjše vasi, znanec, iz sosednje vasi je enkrat izjavil: "smo se mi tepl proti Slovencem." pa ga vpraša kolega, kdo so to vi? pa reče: "Ja mi čefurji" :) 1000% slovenc, brez heca. Tako, da narodnost ne odraža nič. Imam dobrega prijatelja Bosanca, znanca Albanca, itd... Pa noben zame ni čefur, ker se znajo obnašat. Pa bosanc tud vozi BMW, še kakšno reče na ta račun. :)
Stanje duha, ne narodnost.



Si ze mocno zajebal z vsem nastevanjem.... Clovek je beseda,, ki jo isces,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Imam dobrega prijatelja Bosanca, znanca Albanca, itd


Haha, tole sem čakal. Pika na i :)


Jap, in ta bosanc reče: poglej čefurja :) Ironija ane :)

bobby je izjavil:



Si ze mocno zajebal z vsem nastevanjem.... Clovek je beseda,, ki jo isces,...


Res je, ČLOVEK je prava beseda za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()
««
17 / 17
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45369114 (20538) WizzardOfOZ
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12317909 (14444) WizzardOfOZ
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35143723 (33794) -valvoline-
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16324765 (16015) Superboyy

Več podobnih tem