» »

Davek od premoženja

Davek od premoženja

fertighaus ::

Ali ste ob nakupu nepremičnine vsi v 15 dneh vložili napoved za ta davek in ali je potrebno še kako samoprijavo izvesti? Očitno je v Sloveniji toliko različnih davkov...

RockyS ::

Ob nakupu ne rabiš plačati nobenega davka (ali kaj podobnega)
Vse kar dobiš od države oziroma občine za plačati je stavbno zemljišče.

Govorim za fizične osebe.

Utk ::

Ob nakupu ne, ob lastništvu, kar je ista stvar, pa. No, če ga plačaš ali ne je eno, prijavit pa nekaj drugega. In prijavit moraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Irbis ::

Kolikor jaz razumem, moraš vložiti napoved, je pa en kup olajšav, tako da večina potem dobi, da tega ne plačujejo.
Ampak če pa ne vložiš, si pa uradno v prekršku. Večini ljudi se sploh ne sanja, da ta davek obstaja in da so pravzaprav v prekršku, ker niso vložili napovedi zanj.
https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

Choc ::

Recimo da kupiš stanovanje in prijaviš stalno prebivališče. Na obrazcu je postavka, kjer lahko označiš znižanje za 160 m2, če imaš stalno bivanje za prejšnje leto. To pomeni, da te prvič obdavčijo (ker si nepremičnino šele kupil), drugo leto pa izpolniš isti obrazec kjer pa lahko uveljavljaš znižanje za 160 m2? Naslednja leta obrazca ne rabiš več izpolnjevati?

svecka ::

Jaz še lastnik nisem postal hiše (ni bil še izvedena primorpedaja), pa sem že dobil položnico od FURSA za tekoče leto vnaprej. Davek od premoženja računajo vnaprej barabe. Sem se pritožil in uveljavljal splošno oljašavo,da živim v hiši. Ne rabiš vsako leto vlagati, zadosti je 1x. Samo kot lastnik prijavi stalni naslov.

Choc ::

Imajo dobro avtomatiko :)

;-) ::

Nimam pojma kako je s tem placujem pa za dve bajti nek drobiž.

Ales ::

svecka je izjavil:

Jaz še lastnik nisem postal hiše (ni bil še izvedena primorpedaja), pa sem že dobil položnico od FURSA za tekoče leto vnaprej.

Mešaš posest in last. Komot si lahko lastnik nečesa, nad čemer (še) nimaš posesti.

WhiteAngel ::

fertighaus je izjavil:

Ali ste ob nakupu nepremičnine vsi v 15 dneh vložili napoved za ta davek in ali je potrebno še kako samoprijavo izvesti? Očitno je v Sloveniji toliko različnih davkov...


Sem dobil avtomatično po pošti od FURSa položnico. Itak je vse zavedeno v zemljiški knjigi in vrednost posla na GURSu, tako da ne moreš mimo tega.

PS: Davek na premoženje velja za nepremičnine, v katerih nisi stalno prijavljen. Saj to veš, a ne?

RockyS je izjavil:

Ob nakupu ne rabiš plačati nobenega davka (ali kaj podobnega)
Vse kar dobiš od države oziroma občine za plačati je stavbno zemljišče.


NUSZ je drugo - občinski davek. OP-a zanima davek na premoženje.

Zgodovina sprememb…

con28 ::

Kaj pa tisti, ki so nepremičnino kupili pred 30 in več leti, ko še ni bilo tega davka in ni prišlo do sprememb lastništva, morajo vlagati napoved?

sass628 ::

fertighaus je izjavil:



PS: Davek na premoženje velja za nepremičnine, v katerih nisi stalno prijavljen. Saj to veš, a ne?





Ali ta trditev drži? Včeraj sem prejel položnico - davek na premoženje. Davek je obračunan za hišo v kateri živim in sem stalno prijavljen.

vse informacije so dobrodošle? Hvala.

Invictus ::

Pokliči kako je s tem, pa ti bodo povedali...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Irbis ::

Stalno bivališče je olajšava za davek na premoženje do določene kvadrature, kar je čez, moraš vseeno plačati. In pa seveda moraš to olajšavo uveljaviti, ko prijaviš premoženje za davek na premoženje.

permit ::

Ali vsako leto oddajate vlogo za oprostitev davka na premoženje, če v nepremičnini imate stalno prebivališče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: permit ()

domenc ::

permit je izjavil:

Ali vsako leto oddajate vlogo za oprostitev davka na premoženje, če v nepremičnini imate stalno prebivališče?

Mogoče kaj več o tem?
Ker sam tudi plačujem NUSZ+premoženje cca 100€/leto (4 + 2 člana v hiši).

Ker kolikor sem gledal si opravičen če je stanovanje/hiša manjša od 160m^2 (domnevam da se gleda "površina dela stavbe" in ne "uporabna površina")?

Začel pa sem plačevati, ko sem preko izročilne pogodbe dobil hišo v posest - prej v X letih pa mati ni nikoli dobivala teh položnic (mogoče kaj drugega?) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114186932 (14077) MrStein
»

Zacasno prebivalisce na vikendu - da ali ne?

Oddelek: Loža
404614 (2371) MK99
»

Prepis hiše - oče>sin

Oddelek: Loža
227897 (7533) Okapi
»

Obdavčitev nepremičnin - zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31185152 (79962) Mr.B

Več podobnih tem