» »

Mnenje o chip tuningu 508 1.6

Mnenje o chip tuningu 508 1.6

noob96 ::

Zanima me vaše mnenje o smiselnosti/varnosti chip tuninga na avtomobilu Peugeot 508 1.6 HDi, 82kW, letnih 2011. Avto ima 200.000 relnih km, prva turbina, prva sklopka, redno servisiran, 1. lastnik.

Se bo avto prej iztrošil, so kakšne slabosti nasplošno, ki jih prodajalci ne povedo? Poraba je tam 5.2-5.4, bi se s tuningom kaj znižala? Pri kakšnem prehitevaju bi bil voznik rad bolj samozavesten, bo občutna razlika?

facepalm ::

Obraba bo odvisna od stila voznje. Z normalno voznjo bo isti k.
Ce prides na 300Nm/140Hp bo razlika kar opazna.
Tudi sam razmisljam, da bi dal iz firbca svojega 1.6hdi chipat preden gre na odpad.

hojnikb ::

sam gas, ti motorji se lepo odzovejo na tune.
#brezpodpisa

bambam20 ::

Načeloma se bo prožnost povečala, da bo avto precej bolj odziven. Tako bi moralo bit. Sedaj ima tale tvoj nekje 250 nm navora, kar je nekako premalo. Če povzamem izkušnje z nemško znamko, je nekako dobro imeti 140--150 konjev in 320-340 navora.

Načeloma je težko primerjat francoske in nemške avte. Zdaj so že precej podobni, ampak 10 let nazaj pa je nemški dizel bil bolj prožen in poskočen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

GR2 ::

Dokler ne voziš 120 po regionalki ali 160 po AC, je vsak motor en in isti shit. In glede na ladjo od avta in tvojo porabo (ta avto porabi od 5l do 8,5l), ne voziš tako hitro.
Še moj 1.6T 200KM 300Nm se neki ne premakne, dons sem probaval v 5. in 6. pri 130, za nekih 10 km/h se premakne, to je pa to. Če ima na levem pasu eden noter že zalet, pa magari je AX s 50KM, lahko sanjam da bom zapeljal pred njega, pa dam lahko v 4. Potem je poletel kot metek mimo mene BMW M z vsaj 300KM z nekih 160-180, šele tukaj boš opazil razliko. Seveda računaj še na 15l porabe oz. borih 300km na tank.
Enako na regionalki, imam vedno enega nasproti, pa čeprav v daljavi, in se tako iz 70-80 redko odločim prehitet. S čipanih 140KM in tako ladjo se pa sploh ne boš spravil prehitevat, razen če je res frej. V takih primerih je pa itak zadost vsak motor.
Saj lahko čipaš, ampak ne pričakovat čudežev. Prava razlika pri avtih je 100/200/300 KM ali pa 1000/1500/2000 kg, ostalo so detajli.
Prožnost/odzivnost/poskočnost je pa sploh larifari. Še največja razlika je med atmosferskimi bencinarji in turbobencinarji/dizli, ampak ni take razlike v vožnji kot bi človek pričakoval.

Buggy ::

Načeloma je težko primerjat francoske in nemške avte. Zdaj so že precej podobni, ampak 10 let nazaj pa je nemški dizel bil bolj prožen in poskočen.


ta obcutek je dostikrat vezan na "tune" pedalke za gas ze iz tovarne. Pri nekaterih avtomobilih se lahko prilagaja odzivnost stopalke tudi z razlicnimi voznimi programi. Naceloma pa tunerji pri dolocenih znamkah tudi to malce prilagodijo. Se pa kupi tudi namenska "skatljica", ki ti prilagaja odziv stopalke na plin a moc seveda ostaja ista, obcutek pa neprimerno drugacen, kar se odzivnosti avta tice.

sam sem imel v Insigni tega pa je bilo v kombinaciji SPORT programa in Pedalboxa na max ze skor nevozno v mestu :))

noob96 ::

Še kr ne vem ali ja ali ne :D Cena pa je 300 EUR pri CSS https://www.css-tuning.com/

Vuli ::

vpraši na css. ponavadi neki mutijo, če ima avto 200k+ km. Večina ne rada čipa avte s toliko km.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Buggy ::

v prvih dveh postih ti je bilo vse povedano, denar je pa tvoj tako kot odlocitev.
Ce ne bos pretiraval s speljevanji v nizjih brzinah in pull-ingom iz visokih prestav, ti bo tudi sklopka zdrzala se nekaj casa, ceprav bo to IMO prva stvar, ki bo za menjat (vsaj lamela, potisna plosca in potisni lezaj)....so vseen ze kilometri in tuning pridoda dodatno obremenitev na ta sklop. Ne poznam 508, bi pa predvideval da ima motorne sklope iste kot mocnejsa varianta tega motorja.
Ce bo imel avto kaksne tezave, ti bo to tuner tudi rekel in vprasanje, ce ti ga bo sploh tunal.
Sva bila s kolegom tam. On z Passat CC 1.8T ki je imel tezave z katalizatorjem in mu ga ni, moja Insignia je bila predelana na plin pa je sla cez...vidim da ima mojo sliko tudi v galeriji :D



Jaz sem bil z njim zadovoljen in ga lahko priporocam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dacia Duster 1.5 dCi AWD vs. VW T-Roc 2.0 TDI 4Motion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11924872 (3458) BCSman
»

Poraba starega twingota cliota 1.2 58KM (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
906745 (4141) KAVINSKY

1.0 TSI - 3 cilindri (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
624105425 (84740) gddr85
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28440120 (29559) Sparkxl
»

Koliko za avto?/Turbo vs atmosferski bencinar? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36366442 (54831) hojnikb

Več podobnih tem