» »

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Temo vidijo: vsi

gregyk ::

RoccoC je izjavil:

Pozabi na razne android box škatlice. Kupi Google Tv, bo delalo dosti bolje.

https://www.igabiba.si/collections/goog...


Potrjujem da eon dela super prav tako netflix, hbogo, youtube. Hitra in odzivna zadeva.

Daliborg ::

RoccoC je izjavil:

Pozabi na razne android box škatlice. Kupi Google Tv, bo delalo dosti bolje.

https://www.igabiba.si/collections/goog...

Ubistvu ...JA
Nisem ravno linus fan ampak vseeno dober zaključek:
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Bolt ::

Ales je izjavil:

Moraš bit malo bolj konkreten, kateri model Beelinka gledaš, samo znamka ni dovolj.

Poglej še moj prejšnji post v tej temi.

Nič konkretnega nisem gledal. Tam enga ki je bil znižan na GB iz mislim da približno 130 na 109EUR.
GT, specifikacij pa ne vem. Netflixa zaenkrat ne bom gledal, kaj bo čez kakšno leto ne vem. Najbolj me moti na D3 boxu sam meni in to da ne morem gledat za nazaj več kot 3 dni. Tako da sama kvaliteta slike ni ravno pogoj, ker se bo največ gledalo telemachovo sceno. TV in box sta tudi v spalnici tako da je to drugi tv. Kot pa rečeno bi gor namestil EON TV aplikacijo. Imel sem že en navaden box z mobilno aplikacijo pa to ni to.
Rad bi čim boljši približek tistega original EON boxa ki ga imam na TVju v dnevnem prostoru, govorim o samem meniju preklaplanja.
Kot rečeno se ne spoznam na druge boxe kot so Mecol ali Google Tv. Hvala za vse predloge in razlago.

ps
Ni pa Beelink pogoj, dal sem ga samo kot primerjavo ker sem bral da ga veliko hvalijo. Seveda če je kaj boljšega oziroma cenejšega za isti denar sem kot rečeno odprt za vse predloge, ker sam nimam pojma bom vam verjel na besedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

jonystar ::

Cca 2 leti nazaj sem kupil xiaomi box tv in je začel hecati dalinc. Ne morm prižgati boxa drugače kot da ga izklopim iz elektrike in ponovno vklopim. Ko je box prižgan pa dalinc dela brez problema, prime tudi če ga usmerim stran od tvja in tudi tipka za vklop/izklop deluje takoj. Sem že naredil factory reset in update-al na zadnjo verzijo androida. Pravt ako sem zamenjal baterije pa nič ne pomaga. Ima še kdo tako težavo. Ker zadeva je kar moteča.

Bolt ::

Ps
Sem pa bral tisto temo, samo tam not je samo en kup enga kreganja tako da sploh ne veš kaj in kako! Tako da tam ne najdem nič pametnega. Posebej ne nekdo, ki nima pojma za kaj se sploh kregajo. In potem si še bolj zbegan.

PerS ::

Dve vprašanji glede MiBox S. Priklopljen je preko HDMI na Denon AVR (HDMI input media player), ta pa potem naprej na TV (HDMI output).

A se da kje nastavit generalni HDMI audio passthrough. Če vklopim Netflix mi recimo to dela avtomatično in zvoka ne morem več kontrolirat na boxu, ampak samo na avrju. T-2 app in Youtube pa ne. V settingsih nisem tega našel, mogoče ne vem kaj iščem?
Ali bi morda moral avdio posebej povezat prek tistega outputa na zadnji zadnji strani Miboxa, da ne bi šel čez hdmi?

Drugo vprašanje. Zdej imam 3 daljince, kar je grozno za uporabljat. Nazadnje ko sem testiral Logitech Harmony z MiBoxom ni deloval (verjetno je tega že 2 leti). A se je to kaj spremenilo oz. kakšen nasvet, kateri uni remote uporabit da lahko kontroliram vse naprave hkrati.

Frenky ::

Harmony je IR, daljinec za Mibox je bluetooth. Zato ne dela.

bf4ed ::

Pri Mi Box S v nastavitvah vklopi HDMI CEC in ga krmiliš z daljincem od TV.
To večina HDMI naprav podpira, samo pri nekaterih je po dafault vklopljeno, pri enih pa moreš sam.

PerS ::

A pa lahko HDMI CEC deluje tudi čez 3 naprave? Torej da bi recimo z daljincem od receiverja kontroliral še mibox in TV? In kako izbereš katera naprava oz. kateri remote je master?

OK.d ::

LPOK.d

Bolt ::

RoccoC je izjavil:

Pozabi na razne android box škatlice. Kupi Google Tv, bo delalo dosti bolje.

https://www.igabiba.si/collections/goog...

A to je to potem?
A tukaj je najbolj ugodno?

bf4ed ::

PerS je izjavil:

A pa lahko HDMI CEC deluje tudi čez 3 naprave? Torej da bi recimo z daljincem od receiverja kontroliral še mibox in TV? In kako izbereš katera naprava oz. kateri remote je master?


Bolj je mišljeno da se krmili vse kaj je na TV priklopljeno z TV daljincem.
MiBoxS, PS3, PS4, Raspberry Pi z KODI,...

Reciever nevem če gre...nisem probal, ker nimamm takega.
Lahko pa da se motim.

Likalnik ::

Preko cec-a lahko krmilis vse naprave....kako dolociti kateri daljinec je master.....mislim, da gre samo preko tv daljinca....tv ima cec.

Jaz osebno z tv daljincam usmerja tv, google chromecast, rpi 3 in kodi, av receiver.

Ampak to so zgolj osnovna krmiljenja....on/off, glasnost, input.
Kaksne globlje nastavitve recimo pri av receiverju bos rabil original daljinec...ampak to samo na zacetku, ko ga nastavis je to to.

OK.d ::

Še najboljše je vse skupaj upravljati preko telefona + Harmony hub.
LPOK.d

Frenky ::

Telefon nk ravno najboljši daljinec, ker njma fizičnih gumbov.

OK.d ::

Prednost je v tem, da ga imaš ves čas pri roki;)
LPOK.d

noob96 ::

Google tv ali xiaomi mi box s?

OK.d ::

Google tv itak.
LPOK.d

noob96 ::

Ampak zakaj?

bf4ed ::

MiBoxS meni odlično deluje. Sploh ko daš gor Smart Youtube brez nadležnih reklam.

Nevem če ti GoogleTv pusti nameščanje nepreverjenih programov.

OK.d ::

noob96 je izjavil:

Ampak zakaj?

Poglej to primerjavo, samo da je Mi box 4x slabši od Shielda;)
https://www.androidcentral.com/chromeca...
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Daniel ::

bf4ed je izjavil:

MiBoxS meni odlično deluje. Sploh ko daš gor Smart Youtube brez nadležnih reklam.

Nevem če ti GoogleTv pusti nameščanje nepreverjenih programov.


Pusti nameščanje nepreverjenih programov.

RoccoC ::

bf4ed je izjavil:

MiBoxS meni odlično deluje. Sploh ko daš gor Smart Youtube brez nadležnih reklam.

Nevem če ti GoogleTv pusti nameščanje nepreverjenih programov.


Seveda pusti.

RoccoC ::

Imam tako Shield pro kot Google Tv, pa sta v gladkosti delovanja, uporabniški izkušnji povsem primerljiva. Shield pride v poštev če nimaš dobrega WiFi ( ima ethernet port), če rabiš usb port (za priklop diska recimo, če nimaš v mreži drugje možnosti shranjevavati podatkov) in pa upscaling 4k deluje zelo dobro.

Bolt ::

A Google TV nima eth. porta? Samo preko Wifija?
Tudi usb ključka ne moreš gor priključit?

Invictus ::

Mislim, da je najbolje kar raspberry pi kupit.

Ni najceneje, ampak se lahko nadejamo softverske podpore.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daniel ::

Bolt je izjavil:

A Google TV nima eth. porta? Samo preko Wifija?
Tudi usb ključka ne moreš gor priključit?


Načeloma lahko preko USB-C huba. Drugače pa Wifi na Google TV pride do 200 Mbit, več pa ne morem testirati, ker nimam hitrejšega interneta.

Bolt ::

Daniel je izjavil:

Bolt je izjavil:

A Google TV nima eth. porta? Samo preko Wifija?
Tudi usb ključka ne moreš gor priključit?


Načeloma lahko preko USB-C huba. Drugače pa Wifi na Google TV pride do 200 Mbit, več pa ne morem testirati, ker nimam hitrejšega interneta.

A pa mi bo preko WIFIja delal EON tako kot treba?

Daniel ::

EON dela BP pri meni.

;-) ::

Meni isto, preko wifi bp.

Frenky ::

Google TV je konkretno počasnejši od Shielda. Pač odvisno za kaj rabite. Samo za video povsem korektno oddela, če bi pa še kakšne druge aplikacije ali igre igrali, pa ni ravno na nivoju Shielda.
Primerjat tukaj raspberry zraven pa ni ravno smiselno, ker gre za povsem drug OS in bo marsikomu marsikaj manjkalo, saj ne boste imeli adroid appov. Ima pa druge prednosti, pač vsakemu svoje.

OK.d ::

Bolt je izjavil:

A Google TV nima eth. porta? Samo preko Wifija?
Tudi usb ključka ne moreš gor priključit?

S tem gre vsehttps://www.aliexpress.com/item/4001315...
LPOK.d

RoccoC ::

Frenky je izjavil:

Google TV je konkretno počasnejši od Shielda. Pač odvisno za kaj rabite. Samo za video povsem korektno oddela, če bi pa še kakšne druge aplikacije ali igre igrali, pa ni ravno na nivoju Shielda.
Primerjat tukaj raspberry zraven pa ni ravno smiselno, ker gre za povsem drug OS in bo marsikomu marsikaj manjkalo, saj ne boste imeli adroid appov. Ima pa druge prednosti, pač vsakemu svoje.


Ehja... Google TV seveda ni za igre. Pa a imaš oba? Sam imam in za tisto kateremu je Google Tv namenjen (Netflix, Kodi, Amazon....) ni nič počasnejši od Shielda.

Frenky ::

Nima obeh, ker pač nimam potrebe. Sem pa kar nekaj reviewev pogledal in so razlike pri odzivnosti/hitrosti, kar je glede na procesor logično. Lahko pa da vsi lažejo, ne vem.
Sem pa napisal, da Google TV predvajanje videa in pretočnih zadev korektno opravlja svojo nalogo.

Likalnik ::

Daniel je izjavil:

Bolt je izjavil:

A Google TV nima eth. porta? Samo preko Wifija?
Tudi usb ključka ne moreš gor priključit?


Načeloma lahko preko USB-C huba. Drugače pa Wifi na Google TV pride do 200 Mbit, več pa ne morem testirati, ker nimam hitrejšega interneta.


Na youtube je spravil Google tv cez 300mb...
Daj mi prosim povej ali imas povezano na 5ghz?
Moj se zal ne poveze na 5ghz ampak samo na 2.4ghz in pridem do max 100mb/40mb...ceprav je linija
600/50....sem bral na netu, da ima veliko uporabnikov tezavo ker se ne poveze na 5ghz in, da naj bi to popravil naslednji update....ali se vam poveze na 5ghz?

Uglavnem...v praksi mi je vseeno kam se poveze ampak kot sem ze pisal tukaj imam tezave pri gledanju filmov na Kodiju...filme boljse reoslucije blueray, 1080hd...ostale sd, 720p ni tezav....pri visji resolucije se pa slika ustavi in se pokaze krogec ter kje se nabirajo % do 100....potem spet dela par minut...in zadevo ponovi.

Pomislil sem, da je premajhna hitrost...ce bi dosegel vsaj 200mb bi delalo bolje...ampak za to rabim 5ghz (google tv in router sta cisto zraven)

Za cca 20€ se lahko kupi tudi adapter kateri ima moznost priklopa na kabel(original od googla za chromecast tv)

Imam pa Kodi se na rpi3 kateri mi pa te iste filme vrti bp...je pa priklopljen na kabel...zato menim, da je vzrok pocasen internet

Bolt ::

A ste ga vsi preko igababe naročil a kje drugje?

Likalnik ::

Jaz sem ga naročil preko Igababe

RoccoC ::

Frenky je izjavil:

Nima obeh, ker pač nimam potrebe. Sem pa kar nekaj reviewev pogledal in so razlike pri odzivnosti/hitrosti, kar je glede na procesor logično. Lahko pa da vsi lažejo, ne vem.
Sem pa napisal, da Google TV predvajanje videa in pretočnih zadev korektno opravlja svojo nalogo.


Torej nakladaš brezveze, pa iz druge roke - gledanja revjujev lol... ok, sam da vemo...

RoccoC ::

@likalnik, 100mbits/40mbits je za 1080p za par glav vrh glave... Nekaj drugega ti ne špila al pa nimaš tolk. Sam imam nekje 30/30 na mestu kjer je GoogleTv (neugodna pozicija, 5Ghz do tam ne vleče, tako da ne vem al se poveže) pa 1080p kamot predvaja.

Likalnik ::

Hvala ti za to informacijo...potem bo res nekaj drugega...žal pa ne vem kaj in ne morem ugotoviti (sem probal praktično vse, kodi več različnih verzij, povrnil sem na tovarniške nastavitve Google TV, nekaj friziral in pedenal kodi po youtube vodičih...pa ne pomaga nič)....

kar sem še mislil je, da bi ga na internet povezal preko kabla...z adapterjem...če bi na ta način kaj boljše delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

dmok ::

Likalnik je izjavil:

Hvala ti za to informacijo...potem bo res nekaj drugega...žal pa ne vem kaj in ne morem ugotoviti (sem probal praktično vse, kodi več različnih verzij, povrnil sem na tovarniške nastavitve Google TV, nekaj friziral in pedenal kodi po youtube vodičih...pa ne pomaga nič)....
kar sem še mislil je, da bi ga na internet povezal preko kabla...z adapterjem...če bi na ta način kaj boljše delalo.

Poskusi isti film predvajati z VLC. Jaz sem imel enake težave kot ti in imam v spominu, da je VLC enak film predvajal brez težav.

d.

Bolt ::

OK.d je izjavil:

Bolt je izjavil:

A Google TV nima eth. porta? Samo preko Wifija?
Tudi usb ključka ne moreš gor priključit?

S tem gre vsehttps://www.aliexpress.com/item/4001315...

Kdo ve kje dobit-naročit tak hub kje tu v slo ali vsaj v EU, da bi prišlo še letos oziroma čim prej.

krop ::

dmok je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Hvala ti za to informacijo...potem bo res nekaj drugega...žal pa ne vem kaj in ne morem ugotoviti (sem probal praktično vse, kodi več različnih verzij, povrnil sem na tovarniške nastavitve Google TV, nekaj friziral in pedenal kodi po youtube vodičih...pa ne pomaga nič)....
kar sem še mislil je, da bi ga na internet povezal preko kabla...z adapterjem...če bi na ta način kaj boljše delalo.

Poskusi isti film predvajati z VLC. Jaz sem imel enake težave kot ti in imam v spominu, da je VLC enak film predvajal brez težav.

d.


Izklopi strojno pospeĹĄevanje v kodi pa bo. Sm imel iste probleme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

dmok ::

krop je izjavil:

Izklopi strojno pospeĹĄevanje v kodi pa bo. Sm imel iste probleme

Ne pomaga. Film dela normalno do cca. 23 minute, potem se začne buffering. Če previjem par minut naprej spet dela, pa občasno spet buffering. Kodi na Android boxu (Tanix TX9 Pro) prebavi film brez težav. Pa film je 1080p, x264.

d.

Likalnik ::

Ne dela...sem se za vikend igral s temi nastavitvami v Kodiju...pa je isto....pri meni že na začetku po parih minutah buffering....

dmok ::

Likalnik je izjavil:

Ne dela...sem se za vikend igral s temi nastavitvami v Kodiju...pa je isto....pri meni že na začetku po parih minutah buffering....

Sem se zdaj še malo poigral in ugotovil, da če Kodi z NAS povežem preko SMB, potem so težave. Če pa naredim povezavo preko UPNP pa isti film dela brez težav.

d.

Likalnik ::

dmok hvala za to informacijo....bom probal oziroma sem že in imam težavo....vse filme imam na external HDD in ne na internal HDD v Nas Synology....glabo recimo imam na internem disku....težava je ker preko upnp ne pokaže zunanjega diska...ampak samo interne synology disk...muska recimo dela...
Mogoče veš kako naredim, da mi najde zunanji disk?

dmok ::

Likalnik je izjavil:

Mogoče veš kako naredim, da mi najde zunanji disk?

Žal ne, nimam Synology in nimam nič na zunanjih diskih.

d.

Bolt ::

Dobil danes G Chromecast. Da vidimo to čudo kako dela.
Sedaj pa še en hub?!
Kdo ve?

Bolt je izjavil:

OK.d je izjavil:

Bolt je izjavil:

A Google TV nima eth. porta? Samo preko Wifija?
Tudi usb ključka ne moreš gor priključit?

S tem gre vsehttps://www.aliexpress.com/item/4001315...

Kdo ve kje dobit-naročit tak hub kje tu v slo ali vsaj v EU, da bi prišlo še letos oziroma čim prej.

Valvoline ::

Likalnik je izjavil:

Ne dela...sem se za vikend igral s temi nastavitvami v Kodiju...pa je isto....pri meni že na začetku po parih minutah buffering....

Na mojem starm cheapo android boxu 1gb/8gb so videji (h264 mp4 mux) zmrzovali po 25-30 minutah predvajanja (avi xvid delalo bp). Sprva sem mislu da se box pregreva, pa ni bilo to. Poj sem na spletu neki zbrskal da je fora v kontejnerju tj muxu, z programom avidemux samo spremenis mux kontejner iz mp4 v mkv, nic ne kodiras, ne zvoka, ne audija, tj video zapis *prepakiras*. Potem so filmcki delovali kot podmazano. Torej video zapis/mux bi moral bit v mkv formatu, ne mp4.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247082 (1279) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136972 (8763) zitrus
»

Smartbox za eon tv?

Oddelek: Omrežja in internet
181964 (1453) daver

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078797 (338804) Mavrik

Več podobnih tem