» »

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Temo vidijo: vsi
««
9 / 9
»
»»

darck ::

A se da kupiti kakšen drug daljinec za Xiaomi TV box S saj ta original nekako nenormalno baterije sprazni 2-3 dni in so zanič in morda je kaj narobe z njim. A so ti daljinci bluetooth kateri se uporabljajo na teh Xiaomi box TV ?

Big_Al ::

2-3 dni ni normalno, meni držijo zelo dolgo. Sta dnevno v uporabi pa je mogoče menjava potrebna 1x letno s kvalitetno ALKALNO.

radmansdorf ::

Jaz imam polnilne eneloop, uporabljam tudi voice search, pa jih polnim enkrat letno, se mi zdi.
Trije Mi boxi, pa pri vseh enako.

polde66 ::

darck je izjavil:

A se da kupiti kakšen drug daljinec za Xiaomi TV box S saj ta original nekako nenormalno baterije sprazni 2-3 dni in so zanič in morda je kaj narobe z njim. A so ti daljinci bluetooth kateri se uporabljajo na teh Xiaomi box TV ?

https://www.aliexpress.com/item/1005005...
polde

polde66 ::

2 dni nazaj sem dobil Tanix KP1 ali Kick KP1. Čisto solidna mašina za 48 eur. AndroidTV OS z vsemi licencami seveda brez dolby vision. Zelo soliden wifi, softver je skywotrhov tako kot od vseh teh boxov. Daljinec je enak homastikovim ali mecoolovim ali strongu. Dilema kaj izbrati med strongom ali temi. Strong podpira DV in DA ima pa manj izhodov. Tanix ima še usbC in AV izhod če komu pride prav. Tudi na tem boxu NBA aplikacija deluje bp. NBA ne deluje na xiaomijevem 2 gen boxu in mecoolovih boxih. Strongu je padla cena na 49 eur na amazonu.de, verjetno zaradi veliko pripomb na zvok, ki je zelo tih. Ta zadeva je pa preprosto rešljiva tako, da prekličeš seznanitev daljinca z boxom v sistemu ter ga ponovno seznaniš. Potem deluje zadeva čisto normalno.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

kanarin ::

Imam eno vprašanje za lastnike Mecool KM1 - a je kdo zadevco nadgradil na Android TV 10 ? Imamo Android 9 (security patch levele 5.november 2019). Preko OTA Update ne najde nadgradenj, sem pa našel na Mecool strani da obstaja verzija 10:

Click to get KM1 Android TV 10.0 Version. 2020.10.13. It is useful for all models of KM1.

Je kdo že nadgrajeval na tak način ?

Btw. kakšne cenovno ugodne BT gamepade priporočate za take boxe ?

polde66 ::

Nadgrajeval sem ta box kake 3 leta nazaj. Z android10 ne pridobiš kaj dosti, kar se tiče tega je bolje android9, ker ti omogoča landscape mod, recimo če bi gor dajal kak Neo pametno življenje, ki je narejen za android ne za androidTV. In zgubiš možnost nadzora kontrole CPU temperature z aplikacijo. V 10ki je ta možnost izklopljena. Z 10ko dobiš android 10 in varnostne popravke, katere pa ne rabiš niti ne rabiš android 10. Je pa stvar posameznika kako se odloči in kaj mu je ok.
polde

Ales ::

polde66 je izjavil:

2 dni nazaj sem dobil Tanix KP1 ali Kick KP1. Čisto solidna mašina za 48 eur. AndroidTV OS z vsemi licencami seveda brez dolby vision.

Le USB 2.0 in 100 Mbit LAN, na žalost, vse ostalo zgleda OK. Je tisti USB-C kaj več kot USB 2.0?

polde66 ::

V bistvu je usbC neuporaben za dodajanje diskov, je pa tako kot pri homasticsu in nokii kot dodatek za zunanji antenski dongel, če rabiš. Redki so boxi v tem razredu, ki imajo lan več kot 100Mbit lan. V bistvu jih ni. Bil je 2/16 TOX3 ampak ni certificiran. Pa še temu je cena zrasla preko 60 eur.
Procesor je amlogic S905y4 zato ima 2x usb 2.0. Za potrebe gledanja filmov z diska je čisto dovolj. Klasika.
polde

Ales ::

A OK, zanimivo tole z USB-C, thx za informacijo.

Ja, klasika je tole, poceni in "dovolj dobro" za večino potreb.

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Strongu je padla cena

Ali lahko podaš polno ime tega boxa, ne vem na katerega se nanaša.
AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

darck ::

Vsi kateri imate tudi Nvidia Shield TV Pro a je Ai Upscaling-Enhance sedaj omogočen tudi pri drugih aplikacijah ali je še vedno samo pri aplikacijah kot so Netflix,Plex,Amazon Prime in YouTube?

polde66 ::

bbobst je izjavil:

polde66 je izjavil:

Strongu je padla cena

Ali lahko podaš polno ime tega boxa, ne vem na katerega se nanaša.

https://www.amazon.de/1-STRONG-LEAP-S3/...
Če boš kupoval pri amazonu je treba vzeti še kaj zraven, da pride do 59 eur da imaš potem pošiljanje v slo free. Drugače boš plačal 51 eur za stronga pa 12 eur za poštnino.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Tsunamii ::

Ima kdo Nokia 8000 .. ? Se obnese ok ? Vem da je zunaj novejsa..vendar me zanima za to serijo.
Hvala :D

polde66 ::

Tsunamii je izjavil:

Ima kdo Nokia 8000 .. ? Se obnese ok ? Vem da je zunaj novejsa..vendar me zanima za to serijo.
Hvala :D

In čemu bi vzel 8000 serijo s starejšim čipom, manj podpore kodekom ... Zaradi denarja? Potem vzameš Stronga ki stane še manj pa je krepko boljši in novejši.
polde

polde66 ::

Poleg tega je zadeva stara 3 leta, ima 2gb ddr3 ram in 8 gb notranejga prostora, slabši bluetooth...
polde

polde66 ::

Za isto ceno imaš, če obkljukaš vaucher tole: https://www.amazon.de/dp/B0C1VD7V34?ref... ki je precej boljši v specifikacijah in podpori kodekom in vsebinam, tudi procesor je precej hladnejši od x3.
polde

Tsunamii ::

Hvala za predloge. Moj Xiaomi Mi TV box S mi ne predvaja Disney+ v 5.1 zvoku ..dočim berem da Nokia 8000 to naredi brez problema.

Kater od teh dveh je boljši => Homatics ali STRONG LEAP-S3 ?

polde66 ::

Strong podpira dolby vision homastiks pa ne. Nobena katastrofa če nimaš DV. Homastics je pomoje boljša rešitev kar se tiče vhodov in izhodov. Oba sta pa čisto ok. Imata iste daljince, softver istega proizvajalca, isti čip, ...Težko rečt kateri je boljši, bistvo je kaj je tebi prioriteta. Jaz imam oba oz vseh 5. Homastics, Strong, nokio 8010, Xiaomi mi box s 2 gen, in tanixa KP1, pa še ugoos x4q pro. načeloma sem bolj zadovoljen z androidTV kot z googletv. Ampak to zopet ni splošno merilo. Homastics je bolj premium izvedba boxov nasproti ostalim.
Nokio 8000 pa pozabi ker je zastarela mašina.
polde

Tsunamii ::

Hvala za odgovor polde66 ¨!
Ker sem res n00b na teh področij vas rad berem in poslušam nasvete tukaj..

Drugače ja..homatic res izgleda premium pa se drazji je..docim strong je cenjsi.

Samo vprasanje.. se res 'splača+ kupit na dolgi rok Nvidia Shield Pro .. glede na ceno namreč, ki je krepko čez 200€.
Sicer otroke imam - moznost igranja igric, če so kaj kvalitetne pa spet drugo.
Hvala vsem

Valavala ::

Če gledaš veliko 720p, 480p (pa tudi 1080) material se splača, ker ima odličen upscale in je tudi pri resolucijah nižjih od 4k slika odlična.

PARTyZAN ::

No, poleg dobrega upscalinga je odlična tudi podpora vendorja. Vprašaj poldeta koliko boxov je zamenjal v času obstoja Shielda. Po tem pa vprašaj lastnike Shielda koliko jih je šaltalo na kak drugi box ;).

EDIT: pozabi na igre, zanič so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

krop ::

Se strinjam z zgoraj navedenim. Ne kupujem več teh kitajskih jajc. Zmeraj nekaj ne dela, pa še sploh poceni več niso

polde66 ::

Tsunamii je izjavil:

Hvala za odgovor polde66 ¨!
Ker sem res n00b na teh področij vas rad berem in poslušam nasvete tukaj..

Drugače ja..homatic res izgleda premium pa se drazji je..docim strong je cenjsi.

Samo vprasanje.. se res 'splača+ kupit na dolgi rok Nvidia Shield Pro .. glede na ceno namreč, ki je krepko čez 200EUR.
Sicer otroke imam - moznost igranja igric, če so kaj kvalitetne pa spet drugo.
Hvala vsem

Nvidida shield je iz leta 2019, ok glede posodobitev je pa tako da pride 1x na leto toliko da folk vidi, da nvidia še "živi". Na trgu je že kar nekaj naprav, ki so shielda v moči prehitele niso pa skupek vsega kar ima shield, se pravi moč in certifikate. Recimo boxi na temelju Amlogic S928X-J recimo ugoos am8, ki stane pod 180 eur, H96 MAX V58 z čipom RK3588 ki stane pod 160 eur.... Na vsak tak box lahko inštaliraš aplikacijo nvidia geforce now in igraš iste igre kot na nvidii. Če gledaš stream aplikacije ala netfilx, hbo, disney... tam itak dobiš robo v najboljši kvaliteti jo boš gledal na strongu enako kot na nvidii ali nokii 8010 ali xiaomiju 2 gen za 45 eur. Torej hočem rečt da je zadeva čisto temelji na posamezniku zakaj se za kako stvar odloči in če mu je dostopna zakaj ne. Ali ima smisel je pa tretje vprašanje. Nvidia iz 2019 za 214 eur? Ne hvala meni ne potegne.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Valavala ::

sicer stane pro 214 (rabljena 200€), navadna pa 150 na amazonu. Sam bi dosti raje vzel ali pro (če bi nujno rabil priklop diska) ali pa navadno (če imam NAS) kot pa kateregakoli kitajca.

Tsunamii ::

Hvala Vsem za odgovore !

polde66 ::

PARTyZAN je izjavil:

No, poleg dobrega upscalinga je odlična tudi podpora vendorja. Vprašaj poldeta koliko boxov je zamenjal v času obstoja Shielda. Po tem pa vprašaj lastnike Shielda koliko jih je šaltalo na kak drugi box ;).

EDIT: pozabi na igre, zanič so.

Čisto sem te spregledal. Imel sem Nvidio shilda pro 2019 ampak jaz nisem merilo za "obstojnost". pri meni škatle pridejo in grejo, pa naj bo to Nvidia ali kaj drugega. V tem času sem jih zamenjal nekako 250. Od leta 2015, da ne bo pomote. Pa ne zaradi tega ker mi niso bili ok ampak zaradi tega ker me zanima kako se boxi obnašajo. Že takrat je bil tanix tx3 mini in pro čisto dovolj za potrebe normalnega nezahtevnega uporabnika. Poznam kar nekaj folka, ki te škatle še vedno uporablja. Dočim v letu 2023 je na trgu precej spodobnih poceni, certificiranih boxov z vsemi licencami, dovolj prostora, zmogljivim hardverjem za ceno 50-60. Kar se nvidie tiče meni osebno ni to to kar bi me moralo odpihnit ali vredno razlike v ceni, če jo primerjam z zmogljivimi vsaj pol cenejšimi boxi ala belkin včasih, ugoos sedaj, zidoo ...
polde

Ganon ::

Tsunamii je izjavil:

Hvala za odgovor polde66 ¨!
Ker sem res n00b na teh področij vas rad berem in poslušam nasvete tukaj..

Drugače ja..homatic res izgleda premium pa se drazji je..docim strong je cenjsi.

Samo vprasanje.. se res 'splača+ kupit na dolgi rok Nvidia Shield Pro .. glede na ceno namreč, ki je krepko čez 200€.
Sicer otroke imam - moznost igranja igric, če so kaj kvalitetne pa spet drugo.
Hvala vsem


Če želiš najboljšo škatlo, kupiš shield. Vse ostalo so zgolj približki.

darck ::

Pri Nvidia Shields ti tista njihova AI Upscaling opcija še vedno naredi najboljšo sliko od vseh škatel na trgu. To sploh ni res,da so na Netlixu in podobnih stream aplikacijah vsi filmi ali serije v super ločljivosti ali,da prikažejo super sliko zato pa je najbolj pomemben upscaling. Jebeš vse skup če je 100 EUR dražji važna je slika isto velja za TV. Za najboljši Samsung OLED TV priporočajo celo Apple TV Vox ali Nvidia Shields, če se gleda streame nižje ločljivosti saj sam TV ne naredi tako dobrega uoscalinga kakor Sony TV ali potem za njim LG

polde66 ::

darck je izjavil:

Pri Nvidia Shields ti tista njihova AI Upscaling opcija še vedno naredi najboljšo sliko od vseh škatel na trgu. To sploh ni res,da so na Netlixu in podobnih stream aplikacijah vsi filmi ali serije v super ločljivosti ali,da prikažejo super sliko zato pa je najbolj pomemben upscaling. Jebeš vse skup če je 100 EUR dražji važna je slika isto velja za TV. Za najboljši Samsung OLED TV priporočajo celo Apple TV Vox ali Nvidia Shields, če se gleda streame nižje ločljivosti saj sam TV ne naredi tako dobrega uoscalinga kakor Sony TV ali potem za njim LG

Dr vseved @darck bo danes razložil še kako se obnašajo tv boxi. Predvsem iz lastnih izkušenj pridobljenimi z leti. Samo še v tej temi je pozabil napisati kakšne negativne izkušnje ima s svojim TV TCL 805. Dobili smo tudi lekcijo za nas, ki nismo vsevedi, da na netflixu in podobnih stream aplikacijah ni samo super ločljivost:O. Grozno.
polde

darck ::





polde66 ::

O zdej si me pa razsvetlil. Mogoče veš kaj pomeni funkcija na android boxih SDR to HDR?
polde

polde66 ::

Sicer pa @darck daj si že kupi en shield, ker komaj čakam tvoje nadaljne komentarje in pametovanja. Mogoče bo spet ravno tvoj shild imel napako tako kot jo ima tvoj tv. :))
polde

polde66 ::


Evo končno prvi resni review. Nalaganje s ključka je pa možno če potegneš dol file manager apk in moj disk je formatiran v NTFS pa zadeva gre. V videu pravi da se ne da oz je blokirano. Skrtaka box za to ceno super, če nismo preveč zahteveni okoli zvočnih kodekov.
polde

Tsunamii ::

Kater box lepo predvaja audio formate kot so Dolby TrueHD, DTS HD in DTS X? Osebno moj Mibox tega ne predvaja.. Hvala

polde66 ::

Nvidia Shield tv pro, zidoo Z9X, ugoos am8,
Vprašanje je ali imaš doma hišni kino ali podobno zadevo ki ti to vse podpira, s kje dobiš to vsebino oz kakšne medije predvajaš s to vsebino.
polde

polde66 ::

Tudi Strong Leap-S3 je danes doživel prvo posodobitev sistema. Kaj je novega žal ne piše.
polde

Scorpy84 ::

Tsunamii je izjavil:

Kater box lepo predvaja audio formate kot so Dolby TrueHD, DTS HD in DTS X? Osebno moj Mibox tega ne predvaja.. Hvala


Naloži mx player, pa instaliri kodeke https://github.com/USBhost/MX_FFmpeg/re...

Tsunamii ::

Scorpy84 je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kater box lepo predvaja audio formate kot so Dolby TrueHD, DTS HD in DTS X? Osebno moj Mibox tega ne predvaja.. Hvala


Naloži mx player, pa instaliri kodeke https://github.com/USBhost/MX_FFmpeg/re...


polde66 je izjavil:

Nvidia Shield tv pro, zidoo Z9X, ugoos am8,
Vprašanje je ali imaš doma hišni kino ali podobno zadevo ki ti to vse podpira, s kje dobiš to vsebino oz kakšne medije predvajaš s to vsebino.


Hvala :)

ruski76 ::

darck je izjavil:

A se da kupiti kakšen drug daljinec za Xiaomi TV box S saj ta original nekako nenormalno baterije sprazni 2-3 dni in so zanič in morda je kaj narobe z njim. A so ti daljinci bluetooth kateri se uporabljajo na teh Xiaomi box TV ?

Jaz sem si za svoje nvidia shieldTV-e nabavil daljince od Telemachovih eon box-ov. Na bolhi jih je kar nekaj na voljo. In vsi delujejo BP.
Dejansko bi moral delat katerikoli bluetooth daljinec - samo uparit z napravo ga moras :)
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448981 (735) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138561 (10352) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144790 (9119) ruski76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561088518 (348525) Mavrik

Več podobnih tem